Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 10:46:17

LOGOUT.hu

FIGYELEM
A topikban promó kódok, reflinkek és egyéb meghívók megosztása tilos!
Mielőtt kérdeznél, OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT
_________________________________________________________

SYSTEM STATUS: [link]
-----
CURVE/MASTERCARD AKTUÁLIS ÁRFOLYAM: [link]
-----
SUPPORT: [email]
-----
VÁLTOZÁSOK 2024. MÁRCIUS 21-TŐL:
- ettől a naptól minden limit számítása naptári hónap szerint történik
- NINCS hétvégi díj, ha HUF-ra állított kártyával EUR, USD vagy GBP devizában történik vásárlás [link]
-----
LEGGYAKRABBAN FELMERÜLŐ KÉRDÉSEK
Eddig ingyen vettem fel készpénzt a Curve-vel, de most többet vontak le, mint amennyit felvettem. Miért?
2023 novemberétől az ingyenes csomagban megszűnt az ingyenes készpénzfelvétel, minden tranzakcióért 2 százalék (de minimum 2 euró) díjat kell fizetni. Curve X-ben havi 300, Black esetén 500, Metal csomagban 1000 eurónak megfelelő összeget lehet díjmentesen felvenni, efölött 2 euró vagy 2 százalék díjat kell fizetni (amelyik nagyobb). A havi limit naptári hónapra vonatkozik.
-----
Volt egy sikertelen vásárlásom a Curve-vel, mégis levonták az összeget. Mikor kapom vissza?
Két lehetőség van, mindkettő előfordul. Mivel az összeget először csak zárolja a bankod, néha zárolásban is marad, aztán néhány nap elteltével automatikusan felszabadul. Ha mégis lekönyvelik az összeget (ez a gyakoribb), a levonás mellett (valamikor) lesz egy ugyanakkora összegű jóváírásod is. Minden elutasított, mégis lekönyvelt tranzakciót 7-10 nap után automatikusan visszatérít a Curve rendszere. Ha írsz a supportnak, a folyamat talán meggyorsítható, ezen a formon tegyél bejelentést (Topic -› Transactions -› Declines).
Ha viszont az érintett tranzakciónál ilyeneket látsz az appban rögtön a vásárlás után (vagy 1-2 órával később), biztosan nincs további teendőd: ezek azt jelentik, hogy a Curve rendszere kezdeményezte a zárolás feloldását, vagy visszatérítette az összeget (=bejelentést NEM kell tenned). A második szöveggel találkozhatsz akkor is, ha éppen nem azonnal, de legfeljebb 7-10 nap után automatikusan elindult a visszatérítés, innentől már csak a bankodon múlik, hogy mikor történik meg a tényleges jóváírás (jellemzően 1-5 munkanap):

---
(Az összefoglaló nem ért véget, klikk a folytatásért!)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14601) pictigjis válasza Doky1988 (#14600) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

ha igy se jo, megprobalhatod a walletbol is torolni es ujra hozzaadni, ezt csak azert nem szoktam javasolni, mert volt mar olyan, aki ilyenkor nem tudta visszatenni

mondjuk ebben az esetben valoszinuleg ugyis mindenkepp uj kartyat kell majd kerned

[ Szerkesztve ]

(#14602) Doky1988 válasza pictigjis (#14601) üzenetére


Doky1988
senior tag

Kitöröltem Walletből is, újra hozzáadtam, hozzáadta nincs gond.Majd ha megyek Sparba vagy Rossmannba kipróbálom mit csinál, ha fenn áll a probléma, igényelek új kártyát.Köszi.

DokY | www.zsolti.hu

(#14603) Oliverda válasza Doky1988 (#14602) üzenetére


Oliverda
félisten

A Sparban nálam mostanában csak minden második tranzakció megy át, mint ahogy még néhány másik hulladék OTP-s terminál esetében is. Más bank által üzemeltetett POS-sal nincs ilyen gond.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#14604) Moleman válasza Oliverda (#14603) üzenetére


Moleman
addikt

Bedugva is? Bár már régen nem fizettem vele, de bedugva eddig mindig működött. Csak érintősen fordult elő rendszeresen, hogy 2-3-szor is sikertelen volt, de azért beterhelte. :D

(#14605) Oliverda válasza Moleman (#14604) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem tudom, én mindig Apple Pay-jel fizetek.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#14606) 66zio


66zio
aktív tag

Ingyenes csomagban mennyire nézik el ha valaki váltogatja az elmentett kártyákat? Most a bankom kártyája van bent és a Revolut virtuális, de néha jó lenne a hitelkártyára GBitelni. Utana visszaraknám a másik kártyát.

Ha már nincs bent az a kártya amivel vásároltam, tudok róla még GBitelni?

(#14607) pictigjis válasza 66zio (#14606) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

úgy váltogatod a kártyákat, ahogy akarod

ha nincs bent a kártya, a my money fül alatt akkor is ott lesz az adott tranzakció, de én még nem próbáltam ilyenkor gbit-elni - valószínűleg működik, de ha nem, úgyis kapsz hibaüzenetet

[ Szerkesztve ]

(#14608) Fifi válasza 66zio (#14606) üzenetére


Fifi
őstag

(#14609) 66zio válasza pictigjis (#14607) üzenetére


66zio
aktív tag

Majd rápróbálok és jelentkezem az eredménnyel.

(#14610) ACE- válasza Fifi (#14608) üzenetére


ACE-
addikt

Furcsa hogy itt: [link] egy szó sincs a darabszám korlátozásról... sőt az applikációban sem írja sehol... létezik ez?

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#14611) pictigjis válasza ACE- (#14610) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

létezik

Curve free tier - 30 days of our Go Back in Time feature for three monthly transactions.

(#14612) ACE- válasza pictigjis (#14611) üzenetére


ACE-
addikt

Igen ez még mindig a help center, de más helyen, sem az appban nem látom ezt. Te már próbáltad?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#14613) Fifi válasza ACE- (#14610) üzenetére


Fifi
őstag

Az összefoglalóban lévő képen is szerepel, de a kép forrását már nem lelem.

(#14614) pictigjis válasza ACE- (#14612) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

egy elég friss tájékoztatójukban is ugyanezt írják

az app külön nem jelzi ezt, a harmadik utáni próbálkozásodra azt ajánlaná, válts csomagot (már ha a downgrade-en gondolkodnál, és egyébként a 60 helyett 30 nap is erős visszalépés lenne)

[ Szerkesztve ]

(#14615) zerodot válasza Fifi (#14613) üzenetére


zerodot
aktív tag

Anno az új tierek bevezetéséről szóló blogposztban volt az a kép, de úgy látom már üres az az oldal... [link]

Maga a kép még fent van [link]

(#14616) zerodot válasza ACE- (#14612) üzenetére


zerodot
aktív tag

Appban ha X-ről downgrade-elnék, ott írja (a konkrét 3-at nem, csak hogy az X-ben korlátlan és biztos el akarom-e ezt veszíteni).

(#14617) ACE- válasza pictigjis (#14614) üzenetére


ACE-
addikt

Túl sok a havi díj már amit a Max-al kellene ellensúlyozni, nem éri meg a szenvedést... majd megszokjuk az asszonnyal, ha valami olyat veszünk akkor hitelkártya...

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#14618) ACE-


ACE-
addikt

Na, kifutott a Curve-x-em, konkrétan a tegnapi vásárlást sem engedi Gbit-elni... remélem ez nem úgy működik hogy váltásnál indul az 1 hónap...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#14619) Doky1988 válasza Oliverda (#14603) üzenetére


Doky1988
senior tag

No azóta kitöröltem Walletből, újra hozzáaadtam, illetve Curve appban a Raiffeisenes kártyám is töröltem, és újra hozzáaadtam, igaz Rossmannban azóta nem voltam, viszont egy fagyizóba ahol szintén ellett utasítva, ott voltam és sikeres fizetés volt.Egyébként ingyenes csomagban vagyok, és a Curve-X -es kártyám van.Ez úgy van, hogy annó felupdateltem Curve-X csomagra, aztán visszamondtam mert semmivel nem adott többet az én használati szokásaimmal, plussz nekem 2 kártya elég alá, egyik a Raiffeisenesem, másik a Hitelkártyám.. És slussz, van Revolutom is meg Wiseom is, de azt külön használom Walletbe ha úgy van :)

DokY | www.zsolti.hu

(#14620) 66zio


66zio
aktív tag

Azt lehet tudni, hogy a Curve melyik mcc alapján melyik tranzakció kategóriába sorol automatikusan?

(#14621) ACE- válasza 66zio (#14620) üzenetére


ACE-
addikt

ugyanabba általában mint az eredeti, régebben voltak kivételek de manapság már jól működik, egyébként összefoglaló...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#14622) 66zio válasza ACE- (#14621) üzenetére


66zio
aktív tag

Nincs az összefoglalóban erre infó... Nem az érdekelt, hogy változtat-e az mccn. Hanem, hogy az appon belüli kategóriákat milyen mcc szerint teszi. Curve hivatalos oldalán is csak annyit írnak, hogy mcc szerint kategorizálnak. Annyi lett volna a kérdés hogy van-e erről bármi infója valakinek.

(#14623) pictigjis válasza 66zio (#14622) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

nem mcc szerint kategorizal, illetve csak nagyjabol. mert peldaul a tesco es az aldi mcc-je azonos, elobbi megis "shopping", utobbi meg elelmiszer. a besorolas tehat mcc es bizonyos esetekben nev alapjan tortenik, az app pedig mindig az eredeti mcc-t veszi figyelembe. igy tehat a peksegekbol peldaul hiaba lesz 5999, a besorolas "eating out"

[ Szerkesztve ]

(#14624) 66zio válasza pictigjis (#14623) üzenetére


66zio
aktív tag

Igen, nekem is ilyen csalafintaságok tűntek fel ezért kérdeztem. Köszi. Haszna nincs, csak kíváncsi voltam.

(#14625) pictigjis válasza Doky1988 (#14619) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

koszi, ez jo hir, igy legkozelebb meguszhatok a kartyacserek a 050-es rejtelyes hiba ujboli felbukkanasa eseten

(#14626) Doky1988 válasza pictigjis (#14625) üzenetére


Doky1988
senior tag

Ma voltam Rossmannba elfogadta ott is :)

DokY | www.zsolti.hu

(#14627) Blac1


Blac1
aktív tag

Sziasztok! Még mindig szenvedek a Curve használatával androidos okosórán. Curve hozzárendelve OTP-s kártya és androidos okosórára (Samsung watch 5) telepítve a Google Wallet amibe be lett rakva a Curve kártya. Öt alkalomból legalább egyszer de lehet hogy sűrűbben nem működik visszajelzést kapok az órától. Függetlenül attól hogy mikor és hol próbálok fizetni az órával. Esetleg van valakinek tapasztalata ez ügyben? Másnál is hasonlóan működik OTP esetén? Vagy valamit rosszul csinálok? Valami rosszul van esetleg beállítva. Mivel a Google Walletba nincs beállítási lehetőség ezért kérdem hogy nem-e a Curve appban van valami rosszul beállítva.
Előre is köszönöm a segítséget.

(#14628) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Lassan lejár a régi kártyám, már jött értesítés az újról.
Automatikusan lehet majd használni a régi lejárta után vagy van vele teendő?

#?*@&!

(#14629) pictigjis válasza zeon.hu (#14628) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

aktivalni kell majd, ha megkaptad az uj fizikait

(#14630) zeon.hu válasza pictigjis (#14629) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

:R

#?*@&!

(#14631) ACE- válasza Blac1 (#14627) üzenetére


ACE-
addikt

Mi az hogy "nem működik"? Ezt még a terminálnél érintésnél írja? Nem az óra számlapját, hanem ha bal kezeden van és a gombok tőled jobbra, akkor az óra tetejét kell odatartani. Ez okozhat érintési problémát, olyankor szokta írni ezt a nem sikerült szöveget ha már az érintés sem sikerül.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#14632) Blac1 válasza ACE- (#14631) üzenetére


Blac1
aktív tag

Köszönöm. Akkor lehet hogy ez lehet a probléma. Én mindig a számlapot próbáltam érinteni.

(#14633) TrollBalint válasza ACE- (#14631) üzenetére


TrollBalint
addikt

Na, ezt én se tudtam, én mindig a teljes órát (számlapot) érintettem oda. Mondjuk sose volt vele gondom, lehet csak szerencsém vokt :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#14634) qqzs


qqzs
őstag

Sziasztok. Van lehetőség napi limitet beállítani alapkartyan?

Eladó: GTS450

(#14635) zsola400 válasza qqzs (#14634) üzenetére


zsola400
aktív tag

Csak havi limitet lehet.

(#14636) pictigjis válasza qqzs (#14634) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

semmilyen limitallitasra nincs lehetoseg

(#14637) pictigjis válasza zsola400 (#14635) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

a revolutnal

(#14638) zsola400 válasza pictigjis (#14637) üzenetére


zsola400
aktív tag

Igazad van a Revolutal kevertem.

[ Szerkesztve ]

(#14639) qqzs válasza pictigjis (#14636) üzenetére


qqzs
őstag

Es valami olyan trükkel, hogy a mogotte levo otp kartya internetes limitjet allitom mondjuk napi 5000-re akkor mi tortenik?

Eladó: GTS450

(#14640) pictigjis válasza qqzs (#14639) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

ezt termeszetesen megteheted, ebben az esetben 5000 forintot ki tudsz majd fizetni, 5001-et nem

(#14641) gg72


gg72
veterán

Sziasztok! Pár nappal ezelőtt adtam le egy rendelést az amazonnál, miből az egyik tételt később töröltem, ez azonban ma mégis úgy jelent meg az OTP appban, hogy "könyvelve". Milyen módon fog ez visszajönni hozzám, hiszen tudtommal először csak zárol az amazon és a tényleges kiküldésnél vonja le az árat.

(#14642) Oliverda válasza gg72 (#14641) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem zárol, hanem egyből levonja. Kb. 2 hét lesz a jóváírás.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#14643) gg72 válasza Oliverda (#14642) üzenetére


gg72
veterán

OK, kösz. Eddig főleg az OTP-s virtuális kártyámmal vásároltam, ott először mindig csak zárolva lett az összeg, de ezek szerint ez a Curve-nál máshogy működik. Azért írtam a supportnak, hátha fel lehet gyorsítani, 2 hét ezért a mai világban elég hosszú idő.

(#14644) Oliverda válasza gg72 (#14643) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem a Curve-nél működik máshogy, az Amazon ül rajta irreálisan sokat. Hiába írsz az Amazonnak, nem fogják felgyorsítani.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#14645) gg72 válasza Oliverda (#14644) üzenetére


gg72
veterán

Eddig nekem ez így működött OTP-s virtuális kártya esetén (még pár hete is): amazonos rendelés - összeg zárolása az OTP-nél - rendelés törlése - kb. 4-5 nap után zárolás feloldása az OTP-nél. Most csak az zavar, hogy az OTP-nél már könyveltként szerepel az összeg, miközben azt az amazon el sem küldte, tehát elvileg csak zárolásban kellene lennie.

(#14646) pictigjis válasza gg72 (#14645) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

alapveto tevedesben vagy. attol, hogy az amazonon vasaroltal, szamodra a curve a kereskedo, ahogy minden mas curve-on keresztuli vasarlasod eseteben is. a curve az eredeti osszeget terhelte, es mivel o a kereskedo, benyujtotta az elszamolasi igenyt is. ettol fuggetlenul ha valtozas van, vissza fogod kapni, de tokmindegy, mas kartyaval hogyan mukodik, mert kortet nem hasonlitunk almahoz

[ Szerkesztve ]

(#14647) gg72 válasza pictigjis (#14646) üzenetére


gg72
veterán

OK, akkor várok, más úgysem tehetek.

(#14648) dredjudge84


dredjudge84
őstag

Mennyi most kb a curve reakcióideje a chaten? Négy napja tettem fel nekik egy kérdést de semmi válasz.

[ Szerkesztve ]

(#14649) Peter.70 válasza Blac1 (#14627) üzenetére


Peter.70
őstag

Mondjuk nekem nem droidos óra, hanem garmin, de eddig egyszer sem hibázott a fizetésnél. Curve - otp páros

(#14650) ACE- válasza Peter.70 (#14649) üzenetére


ACE-
addikt

Neked milyen sűrűn fordul elő, hogy érintés után fel kell oldanod, és megint érinteni?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.