Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-10-15 15:37:04

LOGOUT.hu

BD lemezek ajánlási sorrendje (írásminőséget és tartósságot illetően az eddigi itteni és külföldi fórumok tapasztalatait összegezve) gyártók (MID) és márkák alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#819) stanley00 válasza gg72 (#806) üzenetére


stanley00
tag

Úgy néz ki ebben a pillanatban elmondhatom egyértelműen, hogy mi okozta a gebaszt. A lemez volt a hibás.
A lényeg, hogy az Ebay-en rendeltem 5 TDK mid kódos DL lemezt. Valahogy sikerült úgy feladni, hogy több mint egy hónap múlva kaptam meg. De még mielőtt megkaptam, megunva a várakozást itt a fórumon rendeltem szintén 5 db dettó ugyanolyan TDK mid kódos DL lemezt. Azt meg is kaptam 2 napon belül. Akkor még az Optiarc volt használatban. Na az még írni sem kezdte el de azért a lemezt incomplete-ként hazavágta. Gondoltam mivel az Optiarc úgyis megszűnt mint márka ezért a későbbiekben firmware frissítést sem nagyon várhat az ember meg már használtam is egy ideje ezért lecserélem egy Pio-ra. Közben megjött az elveszettnek hitt ötös csomag Japánból is. Az új Pioneer-ba még a magyar honból kapott 4 megmaradt lemezekkel kezdtem írni amiből egymás után hármat el is rontott az író. Ez ugye négyből négy rontás eddig az ötös csomagból. Eközben jöttek a segítő gondolatok Tőletek. Végső megoldásként az itteni javaslatra átraktam egy másik gépbe az írót de itt már a másik (Japánból érkezett) ötös csomagból raktam be egy lemezt. Meg is írta rendesen. HALLELUJA! Ekkor fogtam a megmaradt utolsó lemezt abból a csomagból amiből mindet rontott és láss csodát a másik gépben is elrontotta. Ezután ismét megírtam egyet a Japán rendelésből és azt is megírta jól. Vissza az eredeti gépbe az író ahol mindent rontott eddig és megírtam hibátlanul a megmaradt három lemezt a Japán rendelésből. Tudom, kicsit hosszú voltam, remélem lehetett követni. Csak azért részleteztem ennyire hogy érthető legyen, hogy egyértelműen a lemezek voltak rosszak. Ugyanabból a rendelésből ötből öt. Nem tudom de eléggé érdekes annak fényében amit gg72 is írt a több éves tapasztalat alapján a rontott DL lemezek arányában. Kicsit gyanús a megbízhatósága az illetőnek ezek után. Nevet nem írok mert igazából sosem fog kiderülni miért volt rossz 5/5 lemez de ha valaki innen rendel azért figyeljen oda a DL-es TDK lemezekre.
Mégegyszer nagyon köszi mindenkinek a jó szándékot és segítséget!
Üdv!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.