Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-17 15:48:41

LOGOUT.hu

2021 Résztvevők: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10101) tgbrfv válasza maestro87 (#10099) üzenetére


tgbrfv
tag

"Ha ugyanannyiért adod tovább mint amennyi a számlán szerepel az szerintem még legális, de ha többért, az szerintem már nem az. A törvény nem csak a használt/megunt vagy saját készítésű termékekkel való kereskedést engedélyezi 600 ezer forint bevételig?"

Többért is legális, feltéve ha utána befizeti az adót.

(#10102) spammer válasza Gergőke88 (#10100) üzenetére


spammer
veterán

A futárokat dicsérd, akik ilyenkor megszakadva, még hétvégén is, hóban is melóznak.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#10103) Gergőke88 válasza spammer (#10102) üzenetére


Gergőke88
addikt

Nem azért mondom, de ezért kapják a fizetést... :U

(#10104) Gergosz2 válasza Zjunior (#10092) üzenetére


Gergosz2
veterán

nekem az a furcsa, hogy BF alatt ideb*sznak az ember elé rengeteg árut, és döntsd el, hogy most kell-e meg egyáltalán megéri-e. Oké, sok esetben ez nem nehéz, de akkor is nem egyszerű. Pl. ha az eMag honlapját is szerintem egy napba került volna végignyálazni, arról nem is beszélve, hogy folyamatosan kerültek le meg fel cuccok.

De jó vételeket lehetett csinálni, ezen nincs mit tagadni. Csak már egyszer fentebb is írtam, hogy erre készülni kell. Szóval, legalább is nálam ez úgy működik, hogy előtte azért kicsit körülnézek, hogy mi is kell. Jó persze cipőnél nem volt ez gond, ott megnéztem melyik tetszik és mivel ismerem a gyártót szívbaj nélkül megveszem neten keresztül is mert tudom, hogy jó lesz a méret.

Szóval összességében az emag csinálta a bulit, és akinek konkrét elképzelései voltak az tudott spórolni, és nem csak 50%-os akció, ha már 10-20k-t spórol az ember egy TV-n, vagy mosógépen már akkor megérte.

Én azokat nem értem, akik azért sírnak mert nem volt elég jó a BF, meg, hogy külföldön jobb. Egyrészt ott sokkal röbben élnek és már régebb óta csinálják, nem két éve mint idehaza. Másrészt a nagyon akciós dolgokból ott is csak 1-2 raklapot tesznek ki áruházanként. Pl tavaly volt a 99$-os Xbox 360 Tragetben, és írták is, hogy 5 perc alatt mindenhonnan elfogyott. Ez van.

De, hogy én is sírjak kicsit, a Telekomtól azért többet várta. Amit tegnap produkáltak az minden csak nem akció. Iphone 6 100k-ért + mellé 2 év rabság havi 20k-ért. Nope, nope, nope......

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#10105) Tin válasza Gergőke88 (#10103) üzenetére


Tin
veterán

attól még emberek. 10-12 óráznak a hidegben, szerinted hülyére keresik magukat? jattot is alig kapnak.

(#10106) Spuri2000 válasza Gergosz2 (#10104) üzenetére


Spuri2000
senior tag

A fényképező jó volt. Szerintem az érte meg a legjobban.

(#10107) thomeef válasza Gergosz2 (#10104) üzenetére


thomeef
őstag

Ez az egész black friday egy frusztráló, stresszes ökörség. Szerintem mindenki inkább túl lenne rajta.

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#10108) Gergőke88 válasza Tin (#10105) üzenetére


Gergőke88
addikt

Clear. Én mindig adok nekik jattot. De az emag szervezte le ezt jol. Meg mindig varok edigital rendelesre. Ez meg megjon egy nap utan...

(#10109) Zjunior válasza Tin (#10097) üzenetére


Zjunior
veterán

Melyik telefont vetted féláron? :Y
iPhone 6 is drága volt még így is a többi meg kifutott modell, itt aprón olcsóbbak ráadásul kártyafüggetlenül! :K

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#10110) Laca1212 válasza Tin (#10105) üzenetére


Laca1212
őstag

"hidegben"
Nincs a futár kosiban fűtés? Nemááár...
Amúgy meg sokan még kevesebb pénzért is szívesen csinálnák ezt... csak lenne melójuk... :)
Vagy épp sepregetnek 50e nettóért a fagyban(közmunka)... kár ebbe belemenni...

(#10111) Spuri2000 válasza Tin (#10091) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Most nem is hallani semmit, hogy milyenek voltak a számok. Gondolom nem véletlenül.

(#10112) Zola007 válasza Tin (#10105) üzenetére


Zola007
veterán

tudtommal nem csak a futár az egyetlen hivatalosan bejegyzett munkakör a világon. :U
Szabad világot élünk, lehet bármit tanulni, bármilyen állásra jelentkezni
mielőtt jönne a hőbörgés, úgy mondom ezt, hogy épp álláskeresésben vagyok, szóval nem főnöki székből pofázok

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#10113) Tin válasza Gergőke88 (#10108) üzenetére


Tin
veterán

jaja, jattot mindig. szerencsétleneknek elég nehéz ez a meló, és a fizujuk is úgy van kitalálva, hogy számítsanak a jattra. ez ilyen, rajtam ne múljon.

emag weboldala 5 csillag, a lebonyolítás is, az akciók - nekem - már kevésbé. azért várjátok csak meg azokat a csomag-megérkezéseket, tavaly náluk vártam a legtöbbet a csomagra, akármit is írtak. reméljük idén nem lesz gond.

Zjunior: lumia 735. iphone pont volt féláron megfelelő csomagban, akinek előfizuja volt, és hosszabbított, nagyon megérte.

Laca1212: sose szorulj rá, hogy futár legyél.

Spuri2000: jönnek majd a számok, emag tuti kaszált idén is, de az emberek már tudatosabbak, nem véletlen, hogy nagyon sok kacatot nem vittek el. tavaly sokkal jobban kipucolták az oldalt.

Zola007: attól még viselkedhetek normálisan azzal, aki egy szolgáltatást teljesít nekem, és nem keveset jár ide. amúgy meg te IT-s vagy, mit izélsz itt a futárkodással?:D

[ Szerkesztve ]

(#10114) Gergosz2 válasza thomeef (#10107) üzenetére


Gergosz2
veterán

nem tudom lehet. De mondom erre készülni kell, mert így hamar elveszik benne az ember és az tényleg frusztráló lehet.

(#10106) Spuri2000

El hiszem. De nekem abszolút nincs rá szükségem így ha fél vagy harmad áron adják se veszem meg.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#10115) tgbrfv válasza Tin (#10113) üzenetére


tgbrfv
tag

"jaja, jattot mindig. szerencsétleneknek elég nehéz ez a meló, és a fizujuk is úgy van kitalálva, hogy számítsanak a jattra. ez ilyen, rajtam ne múljon."

Pont a jattadók miatt nem kapnak rendes, bejelentett fizut.

(#10116) Spuri2000 válasza Gergosz2 (#10114) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Nekem jól jött, mert éppen gondolkodtam 1 beszerzésében.

(#10117) spammer válasza Gergőke88 (#10103) üzenetére


spammer
veterán

A futárszolgálaton illetve a futárokon múlik, hogy mikor kapod meg a csomagod. Az emag nyilván több futárcéget is megbízott, de ők átadták a csomagot és ennyi, nem őket kell dicsérni, hogy hétvégén is megkaptad. Az emagosok mások csomagjait is átadta már a különböző futárcégeknek, mégis sok (a legtöbb) csak jövő héten kerül majd kiszállításra.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#10118) Spuri2000 válasza tgbrfv (#10115) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Én tuti nem adok. Ez a dolguk.

(#10119) Zola007 válasza Tin (#10113) üzenetére


Zola007
veterán

Ki mondta, hogy mi nem korrektül viselkedünk velük?
egyszerűen csak arról van szó, hogy mikor aláírja a munkszerződést, a munkaköri leírását és felveszi a munkát, akkor legyen tisztában vele, hogy mivel jár, mennyi adnak érte, stb. Ha nem tetszik, akkor meg keresni kell mást.

A postásnak és a vízóra leolvasónak is szoktál jattot adni?
Csak mert az ő munkájuk sem jobb

nem IT-s vagyok :N

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#10120) Laca1212 válasza Tin (#10113) üzenetére


Laca1212
őstag

Te már voltál futár?

(#10121) Tin válasza Laca1212 (#10120) üzenetére


Tin
veterán

igen, a 90-es években dolgoztam kézbesítőként.

Zola007: értem, én így gondolom, te pedig úgy. én mindenkinek adok jattot. ilyen vagyok, kész.

Laca1212: de, ez már [moderálva].

[ Módosította: radi8tor ]

(#10122) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Komolyan van, aki egész évben erre a napra gyűjt és vár? Az igen. :-D

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#10123) Laca1212 válasza Tin (#10121) üzenetére


Laca1212
őstag

25 év óta semmi nem változott volna? Csak kérdezem, nem [moderálva],,,

[ Módosította: radi8tor ]

(#10124) juliabrilke válasza Jinxb1rd (#10122) üzenetére


juliabrilke
addikt

Utána meg nem szerez semmit és neten szidja a boltokat, meg az egész Black Friday-t. ;]

(#10125) MeGabee


MeGabee
senior tag

Én nem értem ezt a sírást így utólag....
Én konkrétan 2 féle dolgot akartam megvenni (hajszárító meg vasaló,mert a nejem hazavágta mindkettőt),és elég korrekt kedvezménnyel sikerült is az Emagtól bezsákolni.A kettőn spórolt összegből kb ki is jött a hirtelen beszart nyomtatóm helyett Mr.Csizmás felesleges rendelése.
Nekem abszolut pozitív volt a tegnapi nap.

Aki meg csak az "überbrutál" akciós termékeket akarta megvenni,hogy aztán továbbadja felárral,az bújjon el valahová.....

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#10126) Tin válasza MeGabee (#10125) üzenetére


Tin
veterán

az én mérlegem is erősen pozitív volt, estére kihúzhattam mindent a listámról, amit idénre terveztem - mondjuk én nem az emagon szereztem be őket.

amúgy szted volt aki az xboxot magának vette?:D

kramligergo: már nincs :D

[ Szerkesztve ]

(#10127) kramligergo


kramligergo
csendes tag

IPAD Mini 3 megint van az edigitalon !

(#10128) Laca1212 válasza kramligergo (#10127) üzenetére


Laca1212
őstag

Azt írja nálam, hogy elfogyott. :)

(#10129) Handball94 válasza Laca1212 (#10128) üzenetére


Handball94
aktív tag

Ezüst elvileg még van

(#10130) kramligergo válasza Laca1212 (#10128) üzenetére


kramligergo
csendes tag

Fehér 16 Gb-os van, most néztem, frissíts!

(#10131) maestro87


maestro87
őstag

Nem tud valaki 128GB-os USB 3.0-ás pendrive-ot akciósan 10 ezer alatt mondjuk külföldről?

(#10132) Handball94 válasza maestro87 (#10131) üzenetére


Handball94
aktív tag

Esetleg ez.
Van külön pendrive-os topik, ott talán jobban tudnak segíteni. [link]

(#10133) Real Ghoost válasza kramligergo (#10127) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

Én megint lecsúsztam, annyira tipikus :D Lehet 1-2 rendelést visszamondott valaki, azóta ismét elfogyott az összes.

(#10134) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Biztos volt már, de garagestoreban mindenre 50% kedvezmény.

(#10135) Newyorker válasza spammer (#10081) üzenetére


Newyorker
addikt

Ugyanez a véleményen, volt egy egy nyálcsorgató cumó amiből volt 60-60 db. A TV-k márkásabbak voltak, de drágán, a többi meg kínai gagyi cucc volt :S (emag)

[ Szerkesztve ]

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#10136) Real Ghoost válasza maestro87 (#10099) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

Áfa tv. 6. § (1) Gazdasági tevékenység: valamely tevékenység üzletszerű, illetőleg tartós vagy rendszeres jelleggel történő folytatása, amennyiben az ellenérték elérésére irányul, vagy azt eredményezi, és annak végzése független formában történik.

Ha valaki vesz egy tv-t a black friday keretében és egy kis haszonnal eladja, az még önmagában nem meríti ki szerintem. Ha egész nap bújja az akciókat az év minden napján, és aztán az ott beszerzett termékeket árulja folyamatosan, na az már más, viszont nagyon nehéz lenyomozni, bizonyítani az ilyesmit... (Meg eszébe se jut senkinek, ha csak egy kedves jóakaró a megfelelő szerv felé nem jelenti be...)

(#10137) maestro87 válasza Handball94 (#10132) üzenetére


maestro87
őstag

Mondom 10 ezer alatt, ami inkább 8 ezer.:) Sincerity és társait ismerem. Azért ide írtam mert még nem minden bolt fejezte be a black friday-t és ez inkább ide vágó téma, mint az, hogy a futárnak ki ad borravalót. Tegnap linkelték, hogy a mymemory-n is van fekete péntek, csak azon meg nem nagyon igazodok ki, amiket látok árakat az nem valami olcsó. Aliexpress-en is van valami kuponos móka. Ott nem árul sincerity?

(#10138) Gergosz2 válasza -secret- (#10134) üzenetére


Gergosz2
veterán

sneakerz.hu is folytatja! Vegyétek vigyétek!

(#10137) maestro87

courtesytrading/ sinceritytrading-nél egész évben BF-van. Egyszerűen ennél olcsóbban nem kapsz megbízható helytől, tényleg működő pendrive-ot. Felesleges a többi oldallal trükközni mert baromi sok eHulladék van kint.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#10139) tgbrfv válasza Real Ghoost (#10136) üzenetére


tgbrfv
tag

"Ha valaki vesz egy tv-t a black friday keretében és egy kis haszonnal eladja, az még önmagában nem meríti ki szerintem. Ha egész nap bújja az akciókat az év minden napján, és aztán az ott beszerzett termékeket árulja folyamatosan, na az már más, viszont nagyon nehéz lenyomozni, bizonyítani az ilyesmit... (Meg eszébe se jut senkinek, ha csak egy kedves jóakaró a megfelelő szerv felé nem jelenti be...)"

Egy terméknél is üzletszerű, hisz csak azért veszi, hogy eladja (és nem használja 3 hónapig aztán megunja)

Lenyomozni sem nehéz, ha pl. vaterán vagy hasonló helyen értékesít, bankszámlára kap pénzt stb.

(#10140) maestro87 válasza Gergosz2 (#10138) üzenetére


maestro87
őstag

De mintha egyszer olvastam volna, hogy sincerity aliexpress-en is hirdetne (megpróbálok rákeresni). Ott meg most van egy olyan lehetőség, hogy ha 10$-ért vásárolsz alipay-jel (amit amúgy is akarok), akkor kapsz egy 10$-os kupont. Csak még az utána járó kupont nem tudom, hogy mekkora összeg felett lehet beváltani (ehhez mehetek a harmadik topic-ba, hátha ott tudják már). :DDD
[link]

[ Szerkesztve ]

(#10141) XSiGma


XSiGma
aktív tag

A topikgazda vagy egy moderátor idetévedhetne,megint tele van hányva a topik a futárok munkakörével és fizetésével,miért volt szemét az emag és tesco,hogy nem volt a húzótermékekből végtelen készlet,adóköteles vagy nem aki továbbadni veszi a cuccokat,stb.

(#10142) MADcat válasza XSiGma (#10141) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

höhö.. ne akard te azt... :U

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#10143) Tin válasza XSiGma (#10141) üzenetére


Tin
veterán

köszönjük szépen, és most már azzal is, hogy te leírtad, hogy ez neked nem tetszik.

1 hét múlva halott lesz a topik. mivel péntek elmúlt, hétfőről meg nincs szó, nem teljesen mindegy, hogy az emberek kibeszélik-e a véleményüket, vagy sem?

HagaNRG: nem gondolom, hogy annyira rossz lehet, de biztos, hogy nem is egy álom-meló, és caplatni, parkolni, szívni az ügyféllel, váltópénzzel azért kell rendesen. ha akkora bolt benne, nem csillanna fel mindegyik szeme egy kétszázastól.

[ Szerkesztve ]

(#10144) HagaNRG válasza Tin (#10113) üzenetére


HagaNRG
őstag

"Laca1212: sose szorulj rá, hogy futár legyél."

Szerintem meg egyáltalán nem olyan rossz az nekik. Biztos vannak stresszes napok/hetek, ilyenkor aztán pláne, karácsony táján. De ugyanez van a vendéglátóiparban is bizonyos helyeken.

Azért annyira nem rossz munka ez szerintem. Anyagilag sem, téved, aki azt hiszi, hogy egy futár ma 120-at visz haza. Simán 200k fölött van a zsé általában...(és a borravalót sem venném elhanyagolandó bevételnek, én legalábbis nem nagyon szoktam forintra kiszámolva visszakérni, a napi kiszállított 50+ terméknél számoljuk csak ki, mekkorára is rúghat a tip összege:) :R

(#10145) spammer válasza XSiGma (#10141) üzenetére


spammer
veterán

Vége a BF-nek, miről menjen a csevej?

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#10146) andrisms válasza Tin (#10113) üzenetére


andrisms
aktív tag

Nekem ma nemrég hozta ki a futár a D-link routert. [link]
Könnyű volt beállítani, jelerősítőnek vettem, teszi a dolgát.

Azt mondta a többi csomagomra, hogy még nem érkezett meg a kamion hozzájuk. (xbox, parfüm, hajvasaló)

Az Xboxot magamnak vettem, egyedül a FIFA16-ot fogom elpasszolni, mert nem szeretem.
Helyette majd veszek GTA-t és Forzát.

(#10147) Ptech válasza spammer (#10145) üzenetére


Ptech
őstag

Jön a CM :)

(#10148) Handball94 válasza maestro87 (#10137) üzenetére


Handball94
aktív tag

Sincerity árainál még BlackFriday keretében sem fogsz olcsóbbat kapni, Magyarországon ugye rájön a 27% áfa és az üreshordozó-díj..ami így együtt kb. duplázza az árat.

(#10149) spammer válasza Ptech (#10147) üzenetére


spammer
veterán

Biztos elképesztő akciók lesznek. :DDD

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#10150) parkr


parkr
őstag

valaki nem tudja hogy a smartshop.hu milyen garit ad telefeonokhoz? ott még holnapig tart az akció

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.