Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-17 15:48:41

LOGOUT.hu

2021 Résztvevők: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11002) athomi válasza athomi (#10940) üzenetére


athomi
veterán

Igaz hogy ma de. átvettem, de legalább most megjött az sms-es! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11003) Boond


Boond
addikt

Hm Lehetséges, hogy az egyik 20.ai rendelést Az Edigi nem is látja? 8x volt rendelve töröltek 5-6ot, egyet töröltem én mondván, ha nem törölték... és maradt egy de semmi, azóta az összes 20.i kiszállítva. Plussz már a vasárnapira is írja, hogy futárnak átadva, kiszállítás, mikor (bár a futárnál még nincs, mert nincs még csomagszáma)...

Ha jól emlékszem akkor ez nem egyedi eset, szerintetek ennyire el vannak csúszva, vagy rendszer hiba lehet?

Másnál mi a helyzet?

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#11004) MADcat válasza Boond (#11003) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Nekem tételek tűntek, el. Beszéltem velük, de azt mondták rendszerhiba. Megkapom.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#11005) fornettisuti


fornettisuti
veterán

mpl ma hozta az emagos fenykepezot 12:30kor, 17korul jott az sms hogy holnap hozza a futar a ma kiszallitott fenykepezot, tiszta vissza jovobe

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#11006) MADcat válasza fornettisuti (#11005) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

kapsz még egyet ;]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#11007) Janaboy


Janaboy
veterán

Olvasva ezt a bestbyte-os történetet..én biztos, hogy ha a helyetekben lennék fordulnék a fogyasztóvédelemhez..legalább egy levelet vagy vmit írnék..

Janaboy

(#11008) janos1988


janos1988
addikt

Amióta beindult ez az átbas átbas őrület kis hazánkban azóta évről évre megcumizzák az emberek és sírnak minden elérhető csatornán. Like! :U :DDD

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#11009) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Na, most kuldott az edigital emailt, hogy sikeres volt a kezbesites, amit tegnapra igertek. Ma sem jott meg, Royalnal meg nem is talalni tovabbra sem ilyen csomagszamot.
Na most mivan??

[ Szerkesztve ]

(#11010) rasky válasza Tomi0703 (#11009) üzenetére


rasky
senior tag

valaki behúzta a royalnál... :K

(#11011) dropopi válasza tixem (#10995) üzenetére


dropopi
aktív tag

Nem felesleges. Pont ez a probléma ebben az országban, hogy szinte senki nem áll ki magáért, a saját dolgaiért. Mint a birkák, a legtöbben csak bégetnek. Bárki bármit megtehet a másikkal? Ha nem állunk a sarkunkra, le fognak taposni, újra meg újra. Ismét jön az átverés. A valótlan készlet eladása, vagy az időközben ráébredés, hogy túl olcsón adták a terméket - aztán meg nem hogy kiküszöbölnék a csorbát; hanem próbálják lepattintani az embert - sok esetben biztosan sikerrel.

(#11012) RZozo


RZozo
aktív tag

Edigital elmehet a büdös p..ába!
Az még hagyján, hogy nem kézbesítette a 20-án rendelt, online bankkártyával kifizetett xbox360-at, mondván, hogy Pickpack pontban nem kereste senki, ezért visszaküldték, valamint a pénzt pedig visszautalták.
A visszautalásról kaptam egy bizonylatot, amit meglátva elborultam a mai napra.
A pénzt egy olyan bankszámlára utalta, ami már rég nem létezik!!! :W
(Valamikor régen utaltam arról a számláról egyszer nekik, de az évekkel ezelőtt volt.)
Edigital-nál nem kérdeznek, csak utalnak össze-vissza?
Nooormális?
Ha bármi lesz ebből a rendelésből, akkor is ez volt az utolsó tőlük.
Ennyit idegeskedést már nem ér az a nyavalyás xbox ettől a szarrágó edigitalos bandától.

[ Szerkesztve ]

(#11013) tixem válasza dropopi (#11011) üzenetére


tixem
addikt

Köszönöm, hogy lebirkáztál ha ismernél akkor nem írtál volna ilyet. Néhány példa: jöttek már a tesco-tól úgy ki házhoz, hogy borítékban hozták a vételárárt a mosógépnek, nyertünk már a vodafone ellen is Békéltető testület előtt és nem egy kisebb-nagyobb harcom volt már különféle számtech boltokal is, az egyik legemlékezetesebb egy kisebb településen lévő "ki ha nem én" hozáállású üzlet volt, akiket a fogyvéddel való konzultálás után sikerült úgy megijeszteni, hogy zsebből fizették vissza a cucc árát. A garancia 3. évében. Rájöttek, hogy ha továbbmegy az ügy a fogyvéd felé akkora bírságot kapnak a nyakukba, hogy lehúzhatják a rolót. Fizettek, mint a katonatiszt.

Szóval ismétlem, nem vagyok az a típus akit könnyű átverni, vagy megtéveszteni, de ezzel tényleg nem éri meg vesződni. Nem valótlan készlet volt. Volt készlet csak kicsi. Elkelt, kész vége. Lepattintás meg nézőpont kérdése. Engem is lepattintottak, hogy nincs ennyiért. De felfogtam, hogy nincs és kész. De ez engem jelen esetben ez nem is zavar.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#11014) JegesEmber20


JegesEmber20
aktív tag

Hát akkor ennyi volt idén, konklúzió?

[ Szerkesztve ]

(#11015) Megane2000


Megane2000
aktív tag

E-magos tv-m ma megérkezett.. :)

(#11016) dropopi válasza tixem (#11013) üzenetére


dropopi
aktív tag

Nem téged birkáztalak le - nem volt ilyen a szándékomban. Általánosságban írtam, mivel ezt tapasztalom a magyar társadalomban - igen sok téren, nem csak a kereskedelemben.
De ha félreérthető volt számodra, akkor elnézést kérek, nem konkrétan rád értettem.

Természetesen a legjobb nem eljutni odáig, hogy harcolni kelljen. Reméljük, hogy konkrétan most a bestbyte-nál leesik nekik, hogy ők is jobban járnak, ha igyekeznek a lehető legkorrektebbül elsimítani a dolgot.

Személy szerint nagyon türelmes és megértő ember vagyok, keresem a lehető legjobb megoldásokat. De amikor valaki csak azért is... és nem hajlandó a korrektségre; na akkor azt nem viselem jól.

[ Szerkesztve ]

(#11017) Scorce válasza JegesEmber20 (#11014) üzenetére


Scorce
tag

Olyasmit kell nézni amire tényleg szüksége van az embernek és utána járni, hogy valóban akciós-e. Én is így tettem és szereztem is 7k ért a hama urage bill, egér, pad triót. Baromira szükségem volt már rá és ennyi pénzért nagyon megérte. Holnap jön elvileg.

(#11018) Melack válasza JegesEmber20 (#11014) üzenetére


Melack
veterán

- Nem párázunk a kezdési időn
- Az ÁFA eltér egyes országokban!
- "tavaly minden jobb/olcsóbb/szebb volt"
- nem várunk 70-99%-os kedvezményt, már a valós 30-50%-nak is örülünk
- BF előtt 3 majd 2 héttel minden nekünk fontos termékről készítünk printscreent, majd BF után a cégnek és a fogyasztóvédelemnek is elküldjük

Kihagytam vmit?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#11019) JegesEmber20 válasza Scorce (#11017) üzenetére


JegesEmber20
aktív tag

és (#11018) Melack

Jövőre okosabbnak lenni, és nem bedőlni, h ebből meg abból (pl xbox) sok lesz, és nem felkapni a fejünket rá, úgy mint idén. És ami a legfontosabb, Aqua és Euronics jövőre off :D

(#11020) tixem válasza JegesEmber20 (#11019) üzenetére


tixem
addikt

+edigital és media markt. Szóra sem érdemes egyik sem.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#11021) Boond válasza MADcat (#11004) üzenetére


Boond
addikt

Igen, olyan is volt. Ma jött meg, az a csomag :D (az volt a "rendelésre" státuszú).

"(#11009) Tomi0703" Az emailra ne adj sokat, nekem is előre teljesítve lett az amit csak később kaptam meg 1-2 nappal :D

"A pénzt egy olyan bankszámlára utalta, ami már rég nem létezik!!! :W"

Az hogy lehetséges??

[ Szerkesztve ]

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#11022) Degeczi válasza Mr.Csizmás (#10950) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nekem is jött a hívás, csak a 32 GB változatról - és nahát, pedig készleten van nekik...

Komolyan érdemes lenne fölnyomni fogyasztóvédőknél ezt a kamuzást...
Akkor írták volna ki egyértelműen az oldalra, h "10 db-ot szándékoznk akciózni, van még belőle x", de ne vetítsenek azzal, h nem szerezhető be, amikor raktáron van... :W

(#11023) radi8tor válasza Degeczi (#11022) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mi köze ennek a fogyasztóvédelemhez? :U
Egyesek annyira el vannak tájolva.

Nem üdvhadsereg ez, hogy több száz darabot leértékelve kötelesek árulni. A kereskedők a haszonból élnek.
Ha 10 darabot adnak akciósan, akkor annyit.

⭐ Stella

(#11024) KaiotEch válasza Degeczi (#11022) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

De ez csak a 32GB-s nem a 64-es. Amúgy meg nem kell őket felnyomni sehol, csak ha van az embernek ideje erre. Egyszerűen nem kell semmit sem nálunk vásárolni. Mondjuk én eddig sem tettem most először(és utoljára) akartam náluk bármit is venni :)

(#11025) Janaboy válasza radi8tor (#11023) üzenetére


Janaboy
veterán

Hat kihez tartozik?
Ez vevo megtevesztese..
A boltokban ha a kiirt ar elter a kasszazott artol (meg akkor is ha attol lefele ter el), akkor kapjak a buntetest, foleg ha tobbszor is elofordul..

Ha pedog korlatozott a mennyiseg, akkor irja ki!

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#11026) radi8tor válasza Janaboy (#11025) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor nem volt raktáron.
Most raktáron van.

Szerinted foglalkozna ezzel bárki? Hány nap telt el péntek óta? :U

"Ha pedog korlatozott a mennyiseg, akkor irja ki!"
Idéznéd nekem a törvényt, ami erre kötelezne bármilyen webshopot?
Elég nagy bajban lennének, ha így lenne. Nem csak ez a bolt, hanem a magyar webshopok 99%-a.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#11027) rocket válasza radi8tor (#11023) üzenetére


rocket
nagyúr

"Nem üdvhadsereg ez, hogy több száz darabot leértékelve kötelesek árulni. A kereskedők a haszonból élnek.
Ha 10 darabot adnak akciósan, akkor annyit."

Ez nem igy mukodik, ennyi erobol akkor mindenbol lehetne 1 darab:

"A fogyasztókkal szembeni tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat tilalmáról szóló 2008. évi XLVII. törvény (továbbiakban: Fttv.) alapvetése szerint tilos a tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat. A törvény mellékletében részletezi, hogy mely kereskedelmi gyakorlatok tisztességtelenek.

Az Fttv.-ben meghatározott egyik tisztességtelen gyakorlat az áru meghatározott áron való vásárlására felhívás annak elhallgatásával, hogy a vállalkozásnak alapos oka van azt feltételezni, hogy az adott vagy azt helyettesítő árut a kínált áron nem fogja tudni – az árura, a vonatkozó kereskedelmi kommunikáció hatókörére és az ajánlati árra figyelemmel – megfelelő időtartamig és mennyiségben szolgáltatni vagy más vállalkozástól beszerezni (csalogató reklám)."

Masik fele a pendrive tortenetnek, ez vonatkozik mindenkire, akinek SMS-ben, vagy telefonon nem igazoltak vissza, hogy atveheti a pendriveot:

"Az elektronikus kereskedelemben a webáruház árukészletének közzététele nem ajánlattételnek, hanem ajánlatra történő felhívásnak minősül. Internetes áruházakban a szerződés a kereskedő elfogadó nyilatkozatával jön létre, nem pedig a fogyasztó megrendelésével. Vagyis a szerződés valójában csak akkor jön létre, ha a kereskedő visszaigazolta Önnek azt, hogy elfogadta a megrendelést (ez nem tévesztendő (!) össze azzal az automatikus elektronikus visszajelzéssel, mely arról tanúskodik csupán, hogy a megrendelése beérkezett a kereskedőhöz)."

SMS vagy telefonos visszaigazolas volt, hogy a termek atveheto akkor lehetne irni a vasarlok konyvebe:

"Amennyiben a vállalkozás visszaigazolta Önnek a rendelés elfogadását és abban közölte a teljesítés feltételeit, majd utólag arról tájékoztatja Önt, hogy a terméket mégsem tudja az adott áron értékesíteni, úgy Ön továbbra is kérheti a termék meghirdetett áron való eladását, további vita esetén azonban békéltető testületi eljárásban van mód megegyezésre jutni."

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#11028) Janaboy válasza radi8tor (#11026) üzenetére


Janaboy
veterán

Anno az egyik boltba ahova jarok a nebih kuldott h nyilatkozzon egy adott cikk akcio elotti eladasi, beszerzesi ararol (szamlaval), az akcio alattival stb..vki feknyomta oket..

Janaboy

(#11029) radi8tor válasza rocket (#11027) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Webshop gondolom nincs valósidejű kapcsolatban a raktárkészlet nyilvántartó rendszerrel.

A lenti idézet azokra érvényes, akik kaptak visszaigazolást (no nem az automatikus emailre gondolok mivel az nem tekinthető ajánlattételnek) majd mégis közölték velük hogy ilyen áron nem tudják átadni nekik a terméket.

⭐ Stella

(#11030) rocket válasza radi8tor (#11029) üzenetére


rocket
nagyúr

Valoszinu, de az biztos, hogy a nap folyaman tobbszor is ujra felkerult a termek es rendelheto volt.
Most kene meg rendet raknia a GVH-nak, mert ez jovore csak rosszabb lesz, jonnek majd 1 darabos raktar keszlettel a nagy akciok.

"A lenti idézet azokra érvényes, akik kaptak visszaigazolást (no nem az automatikus emailre gondolok mivel az nem tekinthető ajánlattételnek) majd mégis közölték velük hogy ilyen áron nem tudják átadni nekik a terméket."

Azt irtam en is, nem olvastad vegig :P

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#11031) Degeczi válasza radi8tor (#11023) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Akkor kötelességük kiírni, h a készlet korlátozott, és egy webshopban technikai akadálya sincsen, h csak annyit adjanak el (nem külső beszállítótól, hanem saját raktárkészletről!) akciós áron, amennyit terveznek!

Irigylésreméltóan engedékeny vagy, ha szerinted nem aggályos és nem büntetést érdemlő egy termék árát előre beszedni úgy, hogy már a vásárlás pillanatában tudják: azt nem fogják teljesíteni...

(pláne, h a helyi boltban átvételkor fizetést nem is engedték kiválasztani, pedig máskor igen! Muszáj volt előre fizetni - a semmiért)

[ Szerkesztve ]

(#11032) radi8tor válasza Degeczi (#11031) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ameddig nem bizonyított, hogy szándékos volt a készlethiány, addig ezek csak alaptalan vádaskodások részetekről.
No nem mintha bármi közöm lenne ezen oldalakhoz. De sajnos a mai világban szeretnek alaptalanul vádaskodni az emberek a teljes kép ismerete nélkül.

Akinek visszaigazolták SMS-ben mondjuk, azok valóban élhetnek kifogással a megfelelő szervnél. A többiek meg fogadják el, hogy lecsúsztak róla.

Részemről téma befejezve, csak elmondtam én mit gondolok a dologról.

Szerk: "átvételkor fizetést nem is engedték kiválasztani"
Ez valóban érdekes. Ez esetben Alt + F4-el be kellett volna zárni a böngészőt.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#11033) Mr.Csizmás válasza radi8tor (#11032) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

notebook.hu-n is eltűnt a fiókja több usernek, rendelésről megvan a mail. diszkrét érdeklődés, válasz: bocs, sok a rendelés, de holnaptól dec 15-ig átveheted a boltban. és ott is ugyanez ment le, előbb-utóbb lefogytak a sláger cuccok, készletjelző aktív volt.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11034) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Emagos csomagom DPD-vel lesz kiszállítva Debrecenbe.

Jelenleg így áll:

01.12.2015 22:20 DPD adatközpont. A megrendelési adatok továbbitva a DPD felé.

Szerintetek holnap kapom meg vagy csütörtökön?

(#11035) radi8tor válasza rayoliviero (#11034) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Reggel kiderül. 8 óra felé nézz rá.

Mr.Csizmás: lehet trükköztek a felhasználók adataival?

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#11036) rayoliviero válasza radi8tor (#11035) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ok, köszönöm. :R

(#11037) Degeczi válasza Janaboy (#11025) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Év elején a MM webshopja nem volt hajlandó eladni a megvett táblagépet a kiírt (és szintén megfizetett) áron, mert arra hivatkoztak, az csak technikai hiba volt (nem töredék-áron, nem pár száz Ft-ért, hanem az eredeti, nem túl kedvező összeg 50%-a körül - ami tehát reális, hihető volt egy "durván jó árak" nevű akcióban)

Pont a napokban jött a levél:
"Ezúton tájékoztatjuk, hogy Hatóságunk az MS E-Commerce Kft. (2040 Budaörs, Petőfi Sándor u. 64.) ellen hivatalból indított eljárásban az alábbiakat állapította meg:

A vállalkozás a 2014.12.29. és 2015.01.04. között érvényes „Brutális választék, durván jó árak! KIÁRUSÍTÁS Több száz akciós áru, kiállítási és utolsó darabok” szlogenű promóció keretében a www.mediamarkt.hu elérhetőségű weboldalon megvásárlásra kínált termékek eladási áraként nem a termékért ténylegesen fizetendő árat jelenítette meg. Ezen magatartásával megsértette a fogyasztóvédelemről szóló 1997. évi CLV. törvény 14. § (5) bekezdésében foglaltakat, továbbá a valótlan árak közzétételével tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatot folytatott.

A feltárt jogsértések miatt Hatóságunk a vállalkozást fogyasztóvédelmi bírság megfizetésére kötelezte és megtiltotta a jogsértő magatartás folytatását. A döntés még nem jogerős."

(#11038) pohár válasza rayoliviero (#11034) üzenetére


pohár
félisten

nekem is ezt írja (percre pontosan), 99%-ra merem mondani, hogy holnap meg fogod kapni (meg én is :D)

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#11039) rayoliviero válasza pohár (#11038) üzenetére


rayoliviero
veterán

Hát nagyon remélem, mert barátnőm munkahelyére rendeltem, csütörtökön pedig már nem ott fog tartózkodni. A DPD pedig sajnos nem arról híres, hogy kicsit is rugalmas legyen, hogy más címre kihozza. Eleve meg sem adják a futár számát, így elég nehéz vele kommunikálni. :D Plusz több autóval szállítanak, ha már bepakolják a csomagot az egyik autóba, akkor az csak a saját területén fogja kiszállítani, a város másik részébe nem hinném, mert oda már egy másik autó szállít csak.

(#11040) radi8tor válasza rayoliviero (#11039) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha elérhető a szolgáltatás akkor át kell kérni csomagpontra. Onnan bármikor átveheted nyitvatartási időben.

⭐ Stella

(#11041) rayoliviero válasza radi8tor (#11040) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ez jó ötlet, ha holnap nem jönne meg, akkor felhívom a központot és átkérem csomagpontra.

(#11042) crey válasza Degeczi (#11037) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Nem csak neked, általánosan az elmúlt napok hisztijére:

"Tudatos vásárlók". Persze marha tudatosak vagyunk amikor elmegyünk a média marktba meg az edigitalba megtapogatni a cuccot, mert azért mégis jó látni a TV képminőségét élőben, de aztán csak webshopból rendelem le, mert "há hülye vagy, ott tízezerre' ócsóbb".

Ja hogy pont attól drágább, mert ott raktároznak? Alkalmazottat fizetnek? Rezsit? Normálisan adót, nem áfával játszanak?

Remélem a munkájában a büdös életben senki sem hibázott még, és nem jött vele szembe egy "tudatos vásárló".

Mégis, ki gondolja azt, hogy egy ilyen vevőcsalogató marketingfogás (aka BF) arról szól hogy tízezrével talicskáznak raktárra ÚJ termekeket, amiknek a normál eladási ára alatt van akciózva 20-30-40, sőt 50-70%-al.

Elsóre megsúgom, hogy a normál kereskedelmi árrés 20% (gyártó, disztribútor --> kiskereskedő). A PC iparban jóesetben 10% (bár úgyis esélytelen az áfacsaló shopokkal szemben bárki).

Azaz jólszituált felhasználók tucatjai, felnőtt emberek a PH! Fórumozói közül úgy gondolják, hogy egy termék árán adott kereskedő sokszor 30-50%-ot fog bukni, és teszi ezt százezres tételeknél, végtelen készlettel? Ráadásul költség továbbá a kiszállítás, bármi baj van a garncia intézése, vagy ha Herpeszes Ödönkének mégsem az XBox kellett amit a szülei megvettek, hanem a PS4, akkor a restocking fee, és a termék visszavétele is újjabb költségeket ró a kereskedő egységre.

A Black Friday csak akkor éri meg egy ikyen cégenk (lásd emag), ha a pár vevőcsalogató akción keveset bukik, emellett a többi tételen még pénzt is tud keresni, és pozitívra jön ki a mérleg a nap végén. Ha nem így teszik, jövőre nem hogy BF, de emag sem lesz, ahonnan az MM-ben megtapogatott TV-t a kedves user megveheti kilóra.

Ejtek akár egy könnycseppet is, ha az emag bedől? Pont nem izgat, se kutyám, se macskám. De kb. Annyira tud meghatni azon userek jajveszékelése, akik verik a tamtamot napok óta, hogy "mocskosszemétládákkifogyottazakcióskólásdobozpedigmárkosárbanisvótnekemis".

Nem csak az a tudatos vásárló, aki hangosan tud ordítani, ha érdeksérelem éri. Hanem az, aki átlátja a folyamatát a kereskedelemnek, és nem dől be az ilyen akcióknak - vagy ésszel és megfontoltan használja őket.

Megjegyzem élnék a gyanúperrel, hogy ÁSZF-et senki nem olvas, amikor a rendelés gombot lekattintja, hanem egyszerűen beikszeli, oszt csókolom. Csodák-csodája, ott le szoktak írni minden ilyesmit.

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#11043) Degeczi válasza crey (#11042) üzenetére


Degeczi
nagyúr

És ez hol mond ellent annak, h egy korrekt webshopban be lehetne állítani (akár ki is írni!), hogy egy adott termékből csak x db legyen elérhető akciós áron?

De beszedni a pénzt (mégegyszer: a Bestbyte nem is engedte az átvételkori fizetés kiválasztását!) olyan termékért, amiről előre tudják, h nem fogják leszállítani, sehol nem elfogadható, nem korrekt viselkedés.

(#11044) fornettisuti


fornettisuti
veterán

altalanos tanulsag:
bankkartyaval, elore nem fizetunk, foleg akcio dompingkor!
aki ezen intelem ellenere bevallalja es nem kapja meg a csomagjat vagy mas helyette atveszi, lenyulja -merthogy ki van fizetve; illetve futhat a penze utan az ne sirjon, meg is erdemli a sorsat.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#11045) Gergőke88 válasza rayoliviero (#11034) üzenetére


Gergőke88
addikt

Nekem mar nov 27 ota igy all a rendelesem.
Tehat sok remenyt egyelore ne fuzz hozza.... :(

(#11046) torma1981 válasza fornettisuti (#11044) üzenetére


torma1981
veterán

Én ezért nem veszek előre utalva semmit. Kérem pick-pack ponthoz és ott lehet fizetni bankkártyával is.

(#11047) Mr.Csizmás válasza radi8tor (#11035) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a poén az, hogy újra lehetett regelni azzal az emaillel egy új usert :))

crey akkor minek vállalják be? ok, lehet utálni a BF-t, mert ez is amcsi dolog, mint a 'helovín, de úgy gondolom, hogyha meghirdetnek valamit x forintért, akkor a webshop a reális készletet kezelje, és akkor a "tudatos vásárlók" is csöndben maradnak. (pl. a tesco reális volt az offline készlettel, sőt többet is adott, mert áruházanként 5-6 db tv-t feltételeztem előre...)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11048) Because válasza rayoliviero (#11034) üzenetére


Because
őstag

nekem jött email, hogy december 1-től átvehető pick pack ponton. tegnap lementem, de nem is halottak róla :U
csomagkereső se ismeri a számot... szomorú vagy emag :(

[ Szerkesztve ]

(#11049) koxx válasza fornettisuti (#11044) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Sztem ez alap, ahol van rá lehetőség ott kizárólag utánvét/személyes átvétel. Ahol nincs (amazon/ebay) ott marad a paypal. Soha nem értettem miért jó (főleg BF-kor) előre kifizetni a terméket.

(#11050) Degeczi válasza koxx (#11049) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mégegyszer: a Bestbyte nem is engedett más lehetőséget, csak az előre fizetést! (npha máskor igen)
Nem nagy összegről van szó egy pendrive esetén, senki nem arra panaszkodik, hanem maga az eljárás elfogadhatatlan.

Amúgy már egy ideje a 21. században járva összegtől függetlenül is teljesen jogosan elvárható lenne, hogy egy webshop készlet alapján dolgozzon, és csak a jó eséllyel teljesíthető vásárlásokat engedélyezze. Ha máshogy nem megy, akkor fapadosan úgy, h először csak befoglal, majd emberi beavatkozás, ellenőrzés után küld linket a fizetésre (asszem az Edigital is így kezeli a Paypal fizetést).
Manapság teljesen normális kellene legyen mindenhol a KP-kímélő fizetés, netes vásárlásoknál pláne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.