Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3451) BobChemistry válasza chungee (#3450) üzenetére


BobChemistry
őstag

hm...nekem se jön be, még most sem

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#3452) Tele von Zsinór válasza chungee (#3450) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Nálam sem jó tegnap este óta.

(#3453) chungee


chungee
addikt

Pfúú... megnyugodtam... :C

(#3454) Troy.


Troy.
addikt

A fene vigye el.. Nalam mar megint minden jo.. :)

.

(#3455) chungee válasza Troy. (#3454) üzenetére


chungee
addikt

Nálam még mindig semmi :(

(#3456) Tutivesztes


Tutivesztes
tag

Segítség, és bocsánat. Természetesen idióta vagyok, de létező a probléma, tényleg. 1.7 utorrentet használok/tam, de néha úgy döntött hogy újraindítja a gépet, szó nélkül. Fordult már ilyen elő valakivel?:( Vuze lett helyette, az nem csinálja...hol lehet a hiba?:(

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#3457) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Heló!
MIóta újraraktam az xp-t ez egyenlő volt azzal hogy váltottam Kábel TV-re. De mióta elindítok egy torrentet, egy ideig szépen megy a letöltés/feltöltés egyszercsak elfogy a sebesség. És semmilyen weblapot nem tudok megnyitni msn ledob, xfire minden. Nincs net egyszerűen amíg be nem zárom a torrentet. Amint bezártam 10-15 mp és újra van net. Mi lehet a gond?! :F

(#3458) chungee válasza Atomgeszi (#3457) üzenetére


chungee
addikt

Rúter van:F

(#3459) Atomgeszi válasza chungee (#3458) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Van. De az ADSL-nél nem volt probléma.

(#3460) Vladi válasza Atomgeszi (#3457) üzenetére


Vladi
nagyúr

upc? az csinál goromba dolgokat. :(

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3461) Atomgeszi válasza Vladi (#3460) üzenetére


Atomgeszi
veterán

(#3462) VladimirR válasza Vladi (#3460) üzenetére


VladimirR
nagyúr

na de ennyire? siman feljelentes nhh-nal

(#3463) VladimirR válasza Atomgeszi (#3457) üzenetére


VladimirR
nagyúr

#7 3-as pont

(#3464) Vladi válasza VladimirR (#3462) üzenetére


Vladi
nagyúr

Simán van rá apró betűs nekik valahol. Engem is szívattak. Nincs mit tenni. :(

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3465) VladimirR válasza Vladi (#3464) üzenetére


VladimirR
nagyúr

aprobetus resz arra vonatkozoan, hogy ujrainditjak a geped?
ezt erosen ketlem

(#3466) Vladi válasza VladimirR (#3465) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ki? Mit? Hol? MIért? lemaradtem valamiről. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3467) VladimirR válasza Vladi (#3466) üzenetére


VladimirR
nagyúr

hupsz, elneztem egyel, hogy hova valaszoltal ^^

(#3468) Vladi válasza VladimirR (#3467) üzenetére


Vladi
nagyúr

Igen. Úgy elég bizarr lett volna. :DDD

Tutivesztes! Tegyél fel egy újabb verziót és nézd meg, hogy azzal megy -e.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3469) Atomgeszi válasza VladimirR (#3463) üzenetére


Atomgeszi
veterán

céfossal se lett jó. Havernak ugyanilyen netje van, nála jó. Mitől lehet ez? Már nem tudok mit csinálni. Netezek addig jó, elindítom az utorrentet, még ott is max-szal jön a sebesség. Egyszer csak megáll minden, semmilyen weboldalt nem hoz be semmi. Msn ledob, bezárom a torrentet és magához tér. De ezt nem csinálta régen, csak mostanában.

(#3470) VladimirR válasza Atomgeszi (#3469) üzenetére


VladimirR
nagyúr

#7 4-es pont-ot nezd meg, lehet, hogy a router-ed vagy a windoze-od nem birja a sok egyideju kapcsolatot

esetleg arra az esetre, ha Vladi-nak igaza lenne probald meg eroltetni a titkositast mind kimeno, mind bejovo kapcsolaton

(#3471) Atomgeszi válasza VladimirR (#3470) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Újraindítottam a gépet, egyből lelőttem a tűzfalt meg spy izét. CFOS on, utorrent indít. Most jó érdekes módon. :F

(#3472) vancha2


vancha2
aktív tag

Hali

Úgy gondoltam, hogy az 1.7.7-es uTorrent-et frissítem 1.8-ra, hiba volt. A következő problémám adódott:
Ha lekorlátozom egy torrent feltöltési sebességét 1kB/s-ra, akkor a letöltésem minössze 12kB/s. Ha korlátlanra állítom a feltöltést, akkor maximum sebességgel jön le a cucc. Erre nincs valami megoldás? Most vissza kellett raknom az 1.7.7-et, de a 8-as jobb.
A feltöltést mindenképp le kell korláznom mert van amikor töltök le, és mellettem még 2-3 ember netezik. Ha nem korlátozom le, olyan lassan lehet netezni, mintha 56K lenne (vagy még lassabb).
Előre is köszi a segítséget... :O

(#3473) ArchElf válasza vancha2 (#3472) üzenetére


ArchElf
addikt

Korlátozd le a max kapcsolatok számát (max 40-60-ra) és a sebességet a max letöltési sebesség 30-50%-ra. Úgy simán lehet netezni mellette.
Sajna ADSL-nél (gondolom az van) a max feltöltési sebesség 75%-a felett már nagyon akad a letöltés (legalább is korábban ez volt a tapasztalatom). Amennyiben pedig a torrentező gépen Windows van és az nem szerver OS (W2K Server, W2K3 Server), úgy a max kapcsolataid száma erősen korlátozva van.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#3474) Fürkész


Fürkész
tag

Sziasztok!

Elösször a véleményetek akartam kérdezni, de aztán megtaláltam a választ máshol.

Terjed egy átverős e-mail, ami arró szól, hogy az egyik nagy torrent oldalon most szabad belépés van. Viszont a megadott link a csalók saját készítésü regisztrációs oldalára mutat. Nekem már elsőre gyanús volt, hogy miért kellene emeltdíjjas SMS-t küldeni a belépéshez, ráadásul még azt sem írták oda, hogy mennyit húznának le a számláról, mint kiderült más kárán 1500Ft-ot

Szóval vigyázzatok, és ne dőljetek be, bármenyire csábító is, Nekem szerecsére le van tiltva, minden ki és beérkező emeltdijjas SMS az asszony miatt muszály volt :Y

(#3475) ArchElf válasza Fürkész (#3474) üzenetére


ArchElf
addikt

A választ egy fél oldallal lejjebb is megtaláltad volna...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#3476) Fürkész válasza ArchElf (#3475) üzenetére


Fürkész
tag

Ok, a szándék volt a lényeg :) Igaz végigfutottam a fórum utosó oldalát, de itt most beállításokról volt szó, most hogy írtál, lapoztam vissza és igazad van, az előző oldal közepén ,két rövidke hozzászólásban említették. Mondjuk azt meg nem gondoltam, hogy már napok óta küldözgeti a srác a kamu e-mailjait.
Nekem amúgy a google dobott ki olyan oldalt amin írtak a témáról

(#3477) Vapor


Vapor
aktív tag

uTorrent-el két torrentet szedtem, mindkettő jött rendesen ~800kb/s-el, amikor föl jött a frissítő ablak, hogy megjelent egy újabb verzió, akarom-e frissíteni?
Rányomtam, hogy igen minden le is zajlott rendesen, de azóta mindkét torrent csak 11kb/s-el jön. Megnéztem a beállításokat, hogy nem-e állított be az új verzió sebességkorlátot, de nem.
Van valami ötletetek, hogy mi történhetett? :F

szerk.: közben csináltam router+modem restartot de nem segített...

[ Szerkesztve ]

PSN ID: SaLa17 | http://www.flickr.com/photos/isasa7/

(#3478) vancha2 válasza Vapor (#3477) üzenetére


vancha2
aktív tag

Kb. nekem is ez a bajom. Én visszaraktam at 1.7.7-es verziót. Majd ha kijön az újabb, megpróbálom újra :(

(#3479) Troy. válasza Vapor (#3477) üzenetére


Troy.
addikt

Ez azért van, mert korlátozod a feltöltést! <5kbtye alatt bekapcsol a korlátozott letöltés.
üdv

[ Szerkesztve ]

.

(#3480) Vapor válasza Troy. (#3479) üzenetére


Vapor
aktív tag

És ezen nem lehet változtatni?
Mert ha 5kb/s fölé teszem a feltöltést akkor senki sem tud netezni...

PSN ID: SaLa17 | http://www.flickr.com/photos/isasa7/

(#3481) VladimirR válasza Vapor (#3480) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nem, ez fixen bele van kodolva
ha a feltoltes 5KB, vagy kevesebb, akkor a letoltes annak 6-szorosa lehet csak
6KB feltoltes mellett mar nincs letoltesi korlat, s azt meg eg 1024/128-os adsl-nak is konnyeden el kell birnia

(#3482) Vapor válasza VladimirR (#3481) üzenetére


Vapor
aktív tag

Oks.

Köszönöm mindenkinek :R

PSN ID: SaLa17 | http://www.flickr.com/photos/isasa7/

(#3483) vancha2 válasza VladimirR (#3481) üzenetére


vancha2
aktív tag

Jaja csak futtatok 3 torrentet, és akkor már az 1 megás net teljes feltöltését lefoglalom. Én inkább maradok a régebbi verziónál... :(((

(#3484) VladimirR válasza vancha2 (#3483) üzenetére


VladimirR
nagyúr

megkerdezhetem, minek futtatsz 3 torrent-et?
amugy meg #7 3-as pont

(#3485) Erika43


Erika43
csendes tag

sziasztok!

Nekem egy olyan program kéne,ha van ilyen ami avi, dvd, mp3 formátum film vagy zene tulajdonságait kimutatja és zenék címét előadóját . :F

Van ilyen??

Erika

(#3486) Winner_hun válasza Erika43 (#3485) üzenetére


Winner_hun
félisten

Winampban nyomj Alt+3-at

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3487) _ak_


_ak_
addikt

RC6-os update óta, tök megvan halva az utorrent, public-ról szinte egyáltalán nem is tudok tölteni, a privát is lassan (lassabban mint eddig) kúszik fel maxra a letöltés (ami esetemben 220). ti nem tapasztaltatok ilyet?

szerk: meg nem tudom mire vélni, h töltögetés közben néha bejelez a kav, h új bejövő kapcsolat utorrenttől miközben oda vissza ki van engedve (ilyen azelőtt is volt, h belassult volna az egész), ha kövre előjönne, akkor beengedhetem azt?

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#3488) vancha2 válasza Erika43 (#3485) üzenetére


vancha2
aktív tag

A legjobb ilyen program: [link]
Magyar nyelven ki is listázza a beállított formában, csak be kell illesztened az NFO-ba (persze ha NFO-t csinálsz).

Azért töltök egyszerre több torrentet, mert vannak olyan dolgok is, amit nem seed-szerverről jönnek max sávszélességgel. Volt olyan sorozat, ami kb 10kB/s-el csurgott le a gépemre. Csak ennyi letöltésért pedig nem fog menni a gépem, inkább egyszerre több mindent töltök...

(#3489) VladimirR válasza vancha2 (#3488) üzenetére


VladimirR
nagyúr

jah, azt hittem µtorrent-bol futtatsz tobb peldanyt
mert igy, ha egy kliensben fut topbb torrent, a feltoltesi korlat az osszsebessegre vonatkozik
szoval akkor is 6k, ha egy torrentet toltesz, meg akkor is, ha ketszazat

(#3490) Erika43 válasza Winner_hun (#3486) üzenetére


Erika43
csendes tag

Nyomtam Alt+3-at de semmi mit kéne látnom?

Erika

(#3491) Winner_hun válasza Erika43 (#3490) üzenetére


Winner_hun
félisten

Valami ilyesmit

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3492) Core2duo6600 válasza vancha2 (#3472) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Tedd fel a cfosspeedet pont erre találták ki.
az össz egyidejü kapcsolatoknál leginkább a router a szük keresztmetszett.
80-90 körülire tedd elsőnek.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#3493) ssolitude


ssolitude
őstag

:))

[ Szerkesztve ]

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#3494) nfsu17


nfsu17
veterán

Hello.

Az 1.8-as kliens miért csinál olyat, hogy pirosra váltanak a "dolgok"? Néha mind, néha nem mind, de magától nem javul meg, csak az újraindítás segít.
1.7.7-nél ez nem tűnt fel nekem eddig. :F

Legyen addig inkább a régebbi? Vagy amúgy jó az 1.8 is? :R

(#3495) VladimirR válasza nfsu17 (#3494) üzenetére


VladimirR
nagyúr

milyen dolgok?
milyen pirosra?
milyen hibauzenettel?
milyen nettel?
milyen helyi halozattal?

(#3496) nfsu17 válasza VladimirR (#3495) üzenetére


nfsu17
veterán

Amit éppen seedelek. Lefelé nincs gond.
Piros felfele nyíl baloldalt.
Hibaüzenetet nem tudom hol kell megnézni. Sebesség van fölfele, de nem zöld a nyíl, hanem piros.
Kábelnet.
Van egy router, de az 1.8 előtt nem volt ilyen gond úgy vettem észre. Most is csak több óra futás után.
Úgy látom nálam lesz a gond, visszateszem az 1.7-et. :)

[ Szerkesztve ]

(#3497) VladimirR válasza nfsu17 (#3496) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ez a fajta hiba olyankor szokott elofordulni, mikor a kliensed nem tudja elerni a tracker-t
hibauzenetet az also reszben lathatsz, tracker fulon, a status oszlopban, miuytan a felso reszben kivalaszottad az erintett tracker-eket
ha ezt bemasolod, tobbet fogunk tudni, mert jelenlegiek alapjan lehet:
- tracker hiba (besz*rt a tracker)
- egyeb hiba tracker-en (hibas passkey, torolt torrent)
- tracker korlatozas (2 torrent max, vagy hasonlo)
- helyi net hiba (pl nevfeloldas)
- egyeb net hiba (elerhetetlen a tracker, szolgaltatoi tiltas)

de igen, lehet akar kliens hiba is

[ Szerkesztve ]

(#3498) nfsu17 válasza VladimirR (#3497) üzenetére


nfsu17
veterán

Köszi.
Megfigyelem még az 1.8-al a következő hibakiírást és akkor tudni fogjuk mi a baj. :B

(#3499) Troy.


Troy.
addikt

Én azt figyeltem meg nálam, hogy az 1.8-as verziószámú utorrent valamilyen szinten befolyásolta a netem, mert kb. fél óránként eldobta a kapcsolatot, majd visszacsatlakozott.
Visszatoltam a 1.7.6.0 verziót, azóta kutya baja. Fene érti...

.

(#3500) VladimirR válasza Troy. (#3499) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nem lehet, hogy tobb kapcsolatot engedelyezett, s valami a halozatodban (tipikuson olcso otthoni router) nem birta azt, s eldobalta a kapcsolatot (nalam volt ilyen)?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.