Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3951) Tosee válasza chungee (#3950) üzenetére


Tosee
őstag

kisebb hálózati probléma merült fel náluk, és ezért vannak a lassulások!

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#3952) Gh0sT válasza chungee (#3950) üzenetére


Gh0sT
addikt

Nálam nem is megy, már tegnap óta...

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#3953) nervus.v válasza misirulez (#3939) üzenetére


nervus.v
tag

Már meg is van az új címük :)

Csak annyit kérek, hogy a súlyosan értelmi fogyatékosok kíméljenek!

(#3954) Tosee válasza Gh0sT (#3952) üzenetére


Tosee
őstag

változott a cím! A régi ".us" helyett ".cc"-re!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#3955) Lejszi


Lejszi
senior tag

nálam se jön be sajna, de probalkozok a cc-vel.

[ Szerkesztve ]

(#3956) harylmu


harylmu
őstag

Csáó. Miért van az hogy megcsináltam a port forwardingot, de a uTorrent checker izébizé meg azt írja hogy nincs forwardolva. :(

Miért? (am a port 65510 [port range: 65509-65511])

(#3957) rootkiller


rootkiller
őstag

Melyik torrent progit ajánljátok? uTorrent vagy Vuze (korábban Azureus). Én eddig Vuze-val nyomtam, de lehet hogy váltok. Szóval szerintetek?? thx

Artengo TR 990 Pro

(#3958) harylmu válasza rootkiller (#3957) üzenetére


harylmu
őstag

(#3959) nervus.v válasza Lejszi (#3955) üzenetére


nervus.v
tag

Elvileg .nu-val is elérhető :)

Csak annyit kérek, hogy a súlyosan értelmi fogyatékosok kíméljenek!

(#3960) Winner_hun válasza rootkiller (#3957) üzenetére


Winner_hun
félisten

Én is a µTorrentet ajánlom.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3961) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Kérdezek: chellos vagyok fent Pesten, de most lent vagyok vidéken és az itthoni kábelnettel torrentezek. Ugyanazt a klienst használom mindkét helyen (µTorrent), viszont valami nagyon furcsa. Fent elvileg tudnék tölteni 1 MB/s-el, itt a maximális sávszél valahol 300 KB körül van. Mégis, itt szinte 100%-ban ki tudom használni a sávszélt fent meg csordogál 200-300 KB körül az esetek többségében.
Ok, priorizálnak. Nincs is vele gond. De! Ha ki szeretném néha védeni, akkor váltsak klienst, vagy titkosítsak? Egyforma eredményt hozna mindkettő? Vagy ez a titkosításos mizéria nem ér semmit?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#3962) Core2duo6600 válasza harylmu (#3956) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Valamit rosszul állítottál be, más magyarázat nincs rá

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#3963) harylmu válasza Core2duo6600 (#3962) üzenetére


harylmu
őstag

Hmm. Ötletem nincs hogy mit. :(

(#3964) nervus.v válasza Gh0sT (#3961) üzenetére


nervus.v
tag

Némelyik torrentoldalon [pl DS] már van ún. UDP-letöltés, amivel elvileg ki lehet védeni a priorizálást. Valamelyik µTorrent már kivédte a szolgáltatók által megszabott korlátot. Nekem az 1.8.1-el egyelőre nem tűnik úgy, hogy korlátozva lennék.

Csak annyit kérek, hogy a súlyosan értelmi fogyatékosok kíméljenek!

(#3965) kavicssli


kavicssli
addikt

az lenne a kérdésem hogy az ncore oldalán ezeket a pontokat hogyan kapom?! Mitől függ?

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#3966) nervus.v válasza kavicssli (#3965) üzenetére


nervus.v
tag

Pontok a következő tevékenységekért szerezhetők:

1 torrent feltöltése (moderátori jóváhagyás után): 5 pont (naponta maximum annyiért, amennyit a rangodnak megfelelően feltölthetsz)
1 kérés teljesítése: 20 pont (naponta maximum 2 db) (csak azután jár miután a kérő jóváhagyta a teljesítést, melyről privát üzenet formájában értesül)
Napi 1 oldallátogatásért: 1 pont (naponta maximum 1 alkalommal jár érte pont)
100MB feltöltés 1 nap: 1 pont (naponta maximum 1 alkalommal jár érte pont)
1GB letöltés 1 nap: 1 pont (naponta maximum 1 alkalommal jár érte pont, ingyentorrent esetén nem!)

Pontlevonások és azok mértéke:

1 warn: -20 pont
Minden egyéb szabálytalanságért: -2 pont

Csak annyit kérek, hogy a súlyosan értelmi fogyatékosok kíméljenek!

(#3967) kavicssli válasza nervus.v (#3966) üzenetére


kavicssli
addikt

:R
Sehol nem találom az oldalon vagy csak én vagyok vaksi! :D :W

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#3968) nervus.v válasza kavicssli (#3967) üzenetére


nervus.v
tag

A szabályzatban benne van :D

Csak annyit kérek, hogy a súlyosan értelmi fogyatékosok kíméljenek!

(#3969) kavicssli válasza nervus.v (#3968) üzenetére


kavicssli
addikt

:F

Én kerestem mindenhol még a GY.I.K.ban is :D Akkor valami nagyon elkerülte a figyelmemet

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#3970) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Kérdésem lenne: Melyik klienssel lehetne lementeni fájlba a sebességre vonatkozó statisztikákat? Utorrentben lehet valahogy? Elég idegesítő, hogy megy a sebességmérő statisztika grafikon, de lementeni nem lehet. :W Vagy valahogy valamilyen külső programmal lehet ilyen finom időközönként? Mondjuk 1 másodpercenként?

I am having fun staying poor.

(#3971) Balinov


Balinov
félisten

Sziasztok,

azt szeretnem megkerdezni, hogy egy mar letoltott torrent allomanyt at kellett egy masik patriciora helyeznem, igy uTorrent nem tudja (jogosan) seedelni. Van-e arra mod, hogy valahogy megmondjam neki a letoltott fajlok uj helyet, hogy ujra tudjak seedelni?

Koszi a tippeket
udv
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3972) Fercsa válasza Balinov (#3971) üzenetére


Fercsa
senior tag

Persze, a torrenten jobb gomb majd advanced es set download location; feltetelezve, h nem szedted meg ki kliensbol.

[WEB]:[www.fercsa.com] - [FTP]:[fercsa.myftp.org:21] - [TV]:[sorozatguru.info] - [CM]:[cablemodemhack.tk] - [BiT]:[server-seed.com]

(#3973) Balinov válasza Fercsa (#3972) üzenetére


Balinov
félisten

oo..lehet rosszul fejeztem ki magam. trackerrol lementem a torrent file-t, be van allitva,hogy xzy mappaba toltse le a torrent fajljait.Letoltes vegez, de letoltes utan at kellett a letoltott fileokat helyeznem, igy nem latja a kliens az allomanyokat athelyezes utan.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3974) Fercsa válasza Balinov (#3973) üzenetére


Fercsa
senior tag

Szerintem egyrol beszelunk:)
A kliensben piros a torrent nem, mert nem talalja? jobb klikk rajta es amit leirtam lentebb.

[WEB]:[www.fercsa.com] - [FTP]:[fercsa.myftp.org:21] - [TV]:[sorozatguru.info] - [CM]:[cablemodemhack.tk] - [BiT]:[server-seed.com]

(#3975) Balinov válasza Fercsa (#3974) üzenetére


Balinov
félisten

istenem, de szoke vagyok! :W megvan. kivalasztottam,kitalloztam, majd start es mar seedelem is vissza.Koszonom! :R :B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3976) _stick_


_stick_
őstag

Üdv!
Mostanában úgy vettem észre, mintha nem nőne az arányom a magon, pedig freeleech hét van és keményen seedelek... Rosszul látom? 1.8.1-es utorrent a kliensem.

(#3977) Ramius válasza _stick_ (#3976) üzenetére


Ramius
őstag

Lehet, hogy a kliens a hibás, volt nemrég egy hír ezzel kapcsolatban a főoldalon.

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#3978) _stick_ válasza Ramius (#3977) üzenetére


_stick_
őstag

Igen, olvastam, de kerülöm a bétákat.
Mindenesetre most, hogy elkezdtem figyelni, működik rendesen. :B

(#3979) Core2duo6600 válasza _stick_ (#3976) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Mostanában elég sok leállás volt. akár emaitt is lehet.
De akár kliens hiba is lehet, kerüld a betakat.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#3980) nervus.v válasza Core2duo6600 (#3979) üzenetére


nervus.v
tag

Én úgy tudom, hogy az 1.8.1 már végleges. De én még mindig 1.6.1-et [vagy 1.6?] használok. Az a legjobb szerintem.

Csak annyit kérek, hogy a súlyosan értelmi fogyatékosok kíméljenek!

(#3981) Core2duo6600 válasza nervus.v (#3980) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Én sem frissitettem, 1.77 est használok, majd akkor frissitek, ha reinstall van, vagy ha muszály

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#3982) Drizzt válasza Drizzt (#3970) üzenetére


Drizzt
nagyúr

UP légyszi, nagyon fontos!

I am having fun staying poor.

(#3983) [HUN]Zolee válasza Drizzt (#3982) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

Netlimiter-be úgy emlékszem lehet ilyet csinálni bár ott alkalmazásonként lehet monitorozni, de nem 100%

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#3984) Drizzt válasza [HUN]Zolee (#3983) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ez okés, de csak 10 percenként lehet menteni adatot, s nekem gyakrabban kéne, mondjuk másodpercenként. Azureus(Vuze) ugyan másodpercenként kiír adatot, de ugyanabb a fájlba(mp-enként felülírja önmagát). Ha mást nem, akkor írok ahhoz egy scriptet.

[ Szerkesztve ]

I am having fun staying poor.

(#3985) Core2duo6600 válasza Drizzt (#3984) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Probáld meg a commtrafic progit.
http://www.tamos.com/products/commtraffic/

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#3986) Balinov válasza Core2duo6600 (#3985) üzenetére


Balinov
félisten

Koszonoom, pont ilyet programot kerestem en is! :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3987) nfsu17


nfsu17
veterán

Azt nem értem, hogy ha van "2 millió" szerveres, akiktől tudnék tölteni, miért nem tölt maxxal. Látom a sebességértékeket, hogy ők több 10MB/s-el töltögetnek egymásról, de az én kis 7,5Mbitem sem tudom kihasználni. Össze-vissza ingadozik a sebesség mostanában.

A sebességtesztek pedig azt mutatják ami a valós, egy szálon is tudok böngészőből maxon tölteni.

Eddig jó volt, vagyis ennél jobb egy fokkal, de most kész vagyok.

Sehol semmit nem állítottam.

1.7.7 sem jött be, 1.8.1-el még talán úgyse jó.

(#3988) Winner_hun válasza nfsu17 (#3987) üzenetére


Winner_hun
félisten

Feltöltést korlátoztad? A kapcsolatok maximális száma mennyire van beállítva?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3989) nfsu17 válasza Winner_hun (#3988) üzenetére


nfsu17
veterán

Ja, igen.
Szolg. nem korlátoz, mert néha kis ideig eléri a maxot, de tartósan mostanában nemigen.
50 a kapcs. / 50 a peer / 4 a 3. rublika.
A feltöltésem korlátoztam, teszteltem is, hogy ezzel a feltöltési sebességgel tudok maximummal tölteni. Kb 80%-on van, de még kevesebb is.
Aktív vagyok, tűzfalon át van engedve.
Nem tudom mi fogja meg, most is van kapásból 8 szerveres és én nem tudom ezt kihasználni.
Régen a piros nyilak, most ez. :F

(#3990) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Csá!

Lecseréltem a Vuze kliensemet uTorrentre, mert a Vuze rohadt lassan szívta a dolgokat, ezzel most kicsit gyorsabb meg dobott rajta az ultra accelerator is, de még mindig nem az igazi, mert egy sárga háromszögben felkiáltójel van alul a státusz sorban, hogy valami nem jó a portforwardinggal. Rámentem a tesztre, és ezt az errort dobta ki cucc

Welcome to the ľTorrent Port Checker.
A test will be performed on your computer to check if the specified port is opened.

Checking port 11907 on 79.121.3.52...

Error! Port 11907 does not appear to be open.

Please see www.portforward.com for more information about how to map a port.

Please make absolutely sure that PeerGuardian2 or Protowall is allowing utorrent.com (72.20.34.145) in either of those programs. Those of you using ipfilter.dat should make sure the list does not include the website's IP. After making sure of this, re-run this test by refreshing the page (F5).

Mit kell beállítsak?

[ Szerkesztve ]

(#3991) nfsu17 válasza VinoRosso (#3990) üzenetére


nfsu17
veterán

A routeren kellene portot nyitni. 11907-eset.

(#3992) VinoRosso válasza nfsu17 (#3991) üzenetére


VinoRosso
veterán

Az a gond, hogy ezen a routeren nem találok port forwarding opciót, csak olyan van, hogy port triggering, arról meg lövésem nincs mi lehet. [link]

(#3993) nfsu17 válasza VinoRosso (#3992) üzenetére


nfsu17
veterán

Virtual Servers
Ott kell.

(#3994) fradi81 válasza VinoRosso (#3992) üzenetére


fradi81
veterán

Nálam a virtual servers nél kell így:

moto g72, Ninebot d28e

(#3995) VinoRosso válasza nfsu17 (#3993) üzenetére


VinoRosso
veterán

Megcsináltam, működik, hálás köszönet :R És akkor most el is tudnád magyarázni mit csináltam, mert nem egészen értem. Eddig valami olyasmi kép állt össze a fejemben, hogy a router nem engedte át az adott portot Miért kell ehhez virtuális szerver? Pontosan mit is takar ez? Elovlastam a leírást a routerben menüjáben, de nem igazán vágtam.

mod: ja és semmivel nem lett gyorsabb a letöltés, ami idáig is működött, sőt mintha lassabb lenne, eddig 1x kvaljött most meg 0.5-1k, mint a Vuznál :(

[ Szerkesztve ]

(#3996) nfsu17 válasza VinoRosso (#3995) üzenetére


nfsu17
veterán

Én sem értek ám hozzá, de szerintem ez semmi különös, egyszerűen átengedted ezt a portot, most azért jó. Gyorsabb nem lesz, vagyis annyi, hogy tudsz passzívtól is tölteni, míg amíg passzív voltál passzívtól nem tudtál. Magyarul nagyobb a választék, ezért gyorsabbnak is kellene lennie. Most lehet nem az, de lassabbnak semmiképp nem szabad(na) lennie.

Persze, amíg passzív voltál addig is működött, csak fentebb írom miért jobb ha aktív vagy.

Az, hogy nálam szerveresekről sem jön gyorsan, pedig böngészőből simán, az még számomra rejtély.

(#3997) VinoRosso válasza nfsu17 (#3996) üzenetére


VinoRosso
veterán

Azért jó lett volna, ha tudo a hátterét, kíváncsi lettem volna( ha valaki tudja, ne fogja vissza megát) Szóval ez akkor olyan mint a DC-nél...itt is külön be kell állítani a kliens-t aktív módba, vagy megától észleli? Azt hogy érted h nem jön gyorsan? mégis mennyivel jön nálad?

Kikapcsoltam a CFos-t mert gyanítom az sem működik jó valamiért, pedig elolvastam hozzá egy guide-ot, és nem találtam semmi érdekeset, minden úgy van beállítva, kivétel a parancssoros tesztnél szarok az értékeim, de nem tudom hogy miért, elvileg semmi nem blokkolja a progit. No mind javult tőle néha felment 100k környékére is, de inkább olyan 5-6k körül mozog. A legjobb átlagom 9k. Ez nagyon fing. Így egy év lesz mire lejön valami.

(#3998) Core2duo6600 válasza VinoRosso (#3997) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Amikor a routeren átirányítasz egy portot a gépedre, akkor a router minden vizsgálat nélkul az adott port ra érkező dolgokat az adott ip re kuldi.
Azért lehet gyoprsabb aktiv módban lenni, mivel a serveresek általában egy alhálózaton vannak szintén router mögött, és legtöbbször passzivak.
Hisezen a koleszokban pl nem férnek hozzá a routerhez.

A klienst azzal állítod passziv módra, hogy megadod neki azt a port számot amire át van írányítva a routeren, van olyan router amin kulön be lehet állítani, hogy milyen portra írányítsa át, amelyiken nincs ilyen lehetőség ott ugyanarra a port számra megy a gépeden, mint amit átírányítasz, nem tom mennyire volt érthető.

Pl (Amikor nincs a routerben lehetőség beállítani, az átírányításnál a cél portot, ez a jellemzőbb)
Ha a routerben az 41000 es port ot írányítod a géped ip jére, akkor
A kliensedben is a 41000 portot kell beállítani.

Globális kapcsolatok számát felteheted úgy 90 körülire ennyit minden router birni szokott.

Cfosspeed esetében, spd.exe nek kell teljes elérés a net felé, a router en ne legyen letiltva a pingekre a válasz.
Ha a Cfosspeed konzolban rosszak az értékek akkor nem muxik jól.
[param] alá azt az ip ét kell írni, ami a már kint van a neten, ennek a cimét, pl consolban a tracert index.hu val tudod megnézni, ennek az eredménye nálam ilyen :

a piros nyillal jelzettet kell megadni.
A leírás szerinti módon :

[param]
ping_dest=145.236.238.181

A ping válaszaidőből lehet látni, hogy melyik van kivül .

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#3999) VinoRosso válasza Core2duo6600 (#3998) üzenetére


VinoRosso
veterán

Akkor most végleg nem értem. Azt hittem azzal állítottam aktív módba, hogy engedélyeztem neki a kívánt portot. :F Ezt a virtuális szervert sem értem. Mitől lesz ez virtuális és mitől szerver?

A CFos átment midnen tűzfalon ez tuti, olyan nem volt sose, hogy pl kiírta volna, hogy " a CFos által küldött csomagok blblba..." Csak a pingjeim voltak gyengék, parancssori teszten olyan 80ms volt a legjobb asszem, de alul a tálcán nézegettem néha volt 10 körül is. Úgy en-block nem vettem észre, hgoy valami gond lenne vele, csak mikor kinyomtam, felugrott a letöltés látványosan olyan 100-200k közé így ment egy jó darabig, aztán meg megint leesett. Ezelőtt sosem volt ilyen magas, max 50k-val jött, de az ritka volt.

(#4000) Core2duo6600 válasza VinoRosso (#3999) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Így igaz, a portot engedélyezed neki, és a kliensben is beállítod, azt az adott portot, az utorrentben a port forward testnél zöldnek kell lennie.
Ha nem az akkor keress egy másik portot, mert azt amit próbáltál valami más használja.

Azért server, mert kivülről jön egy igény, és azt a géped teljesíti.
Az átírányítás azért kell, hogy kivülről úgy látszodjon, hogy közvetlenul van a géped a netre felkapcsolva.

Hasonlóképpen mintha webservert uzemeltetnél.
Abban az esetben is át kell írányítani, az adott portot, vagy portokat.

A virtuális, szvsz leginkább elnevezés, mind a tcp mind az udp portokat át kell írányítani, ha nem lehet olyan kiválasztani, hogy both, tehát mind a 2 re akkor két sort kell felvenni, egyet a tcp, egyet az udp re.
Ha nem lehet a routerben megmondani, hogy udp vagy tcp -t írányítasz át, akkor az átírányítás mind a 2 re vonatkozik.

És a Windows tuzfalában a klienst is ki kell engedni, teljes hozzáféréssel.

Ha ennyire gyengék a ping értékek, érdemes lenne router nélkül kipróbálni, nem a router miatt van.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.