Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30651) Dragon3000 válasza TIT (#30650) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nem írtam semmilyen kikapcsolásról, de a pagefile mindenkinél más, ki mit szeret, valaki auton hagyja valaki nagyon minimálisat állít be, valaki annyit, mint a ram, van aki meg dupla annyit.... ezért szoktam pagefile nélkül írni. De ő azt állította, hogy csak a windows frissen 22GB és ez szépen felhízik 30ig is akár, miközben nekem a nason a programokkal csak 20GB míg az asztalin a friss telepítés minden programmal csak 22GB és nem csak a rendszer. A nason a telepítés óta kb semmi hízás nem történt.

(#30652) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Utorrentet mennyire biztonságos most használni?
Jelen pillanatban a 3.5.5 build 45311 van.
A reklámok egyáltalán nem zavarnak.

(#30653) Cs1csó válasza Kezdő vagyok (#30652) üzenetére


Cs1csó
félisten

Értelmetlen a kérdés, a Qbittorrent-ből van natív 64 bites verzió, teljesen ingyenes, átlátható fejlesztésekkel, de ha szívatni akarod magad akkor használd az μTorrent akármelyik verzióját.

(#30654) Kezdő vagyok válasza Cs1csó (#30653) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Köszi szépen,értem.
Arra gondoltam csak,hogy milyen privát információkat tudnak ezzel a programmal megszerezni?

(#30655) Cs1csó válasza Kezdő vagyok (#30654) üzenetére


Cs1csó
félisten

Értem a kérdést, nem tudom most épp azon kívül:
- hogy folyton reklámozza a PRO-t hogy fizess elő rá
- hogy nincs érdemi fejlesztés
- hogy nincs natív 64 bites verzió
- hogy pár korábbi verzió már kompromittálódott
- hogy van tökéletes alternatíva

miért kell még ezen rágódni? Windows 10-re a legajánlottabb a Qbittorrent. Windows 7-en még el lehet bohóckodni a μTorrent 2.2.1-es verziójával más oprendszeren pedig van számos alternatíva.

(#30656) TeeJay válasza Kezdő vagyok (#30652) üzenetére


TeeJay
félisten

az a baj nem csak reklám van hanem fut a kliens mellett egy finom utorrentie.exe folyamat is...
meg elég tré mikor néztem SSD-re hogy tölt nagyon gáz volt
eszi a procit és SSD-re sem gyors :(

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#30657) Cs1csó válasza TeeJay (#30656) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez az "utorrentie.exe" az előző hozzászólásom megírása után jutott az eszembe, de nem tudtam, hogy ezt még mindig nem vették ki - gondoltam volt elég panasz - de ezek szerint nem.

(#30658) TeeJay válasza Cs1csó (#30657) üzenetére


TeeJay
félisten

értelmes ember már váltott qbittorrentre vagy bármi másra
ahogy utorrent átváltott "fizess elő pro verzióra"
meg vagon reklám meg bitcoin miner finomságok úgy hogy nem is jelezték

azóta már csak az használ utorrente-et aki lusta váltani :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#30659) Cs1csó válasza TeeJay (#30658) üzenetére


Cs1csó
félisten

Azt gondolom aki eljutott IDE ebbe a topikba az már elért egy szintet és az utorrent-et teljesen elengedte.

(#30660) TeeJay válasza Cs1csó (#30659) üzenetére


TeeJay
félisten

tudnék mesélni naponta mennyi levél jön ami nem erről tanúskodik :U
nagyon sokan szívnak vele de akkor se váltanának pedig már elértük azt is hogy a mikrotorrent magon le lett véve a támogatott kliensek listájáról
az összes verzió mert a 2.2.1 jó lenne de régi és már nem való win10 alá
az új meg azért mert tele van reklámmal szeméttel meg bármikor jöhet megint finom bitcoin miner ha úgy van kedvük :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#30661) Aurig@ válasza TeeJay (#30660) üzenetére


Aurig@
őstag

Ettől függetlenül, hogy le van véve a támogatott kliensek közül, még rengetegen fogják továbbra is használni! Ugyanis, sokan /és jogosan/ gondolják, hogy az éveken át hibátlanul használt uTorrent, mitől lenne hirtelen egyik napról másikra rossz?!

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#30662) enginev3.0 válasza Aurig@ (#30661) üzenetére


enginev3.0
félisten

Fentebb lett leírva

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#30663) Rimuru válasza Aurig@ (#30661) üzenetére


Rimuru
veterán

Igazából akkor kezdődött a lejtmenet amikor a bittorent kezébe került és zárt forrásúvá tették.

Vigyázat, csalok!

(#30664) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Azért van amit a Bittorrent (meg lehet más kliensek is) jobban csinál. Ott a part file kezelés automatikus, ha törölni akarsz egy file-t, a Qbit meg beteszi az egészet az Unwanted mappába, hiába kellene belőle csak mondjuk a 10-ed e. Manuálisan kell mindig utána törölni és recheck-oltatni.

(#30665) Cs1csó válasza Aurig@ (#30661) üzenetére


Cs1csó
félisten

TeeJay leírta de pontosítanék, a te esetedben ha Windows 10-et használsz az ok: AZ IDŐ

A 2.2.1-es utorrent 2011-es, amit Windows 7-re írtak. Az idő telik, egyre újabb hardverek 6-12 magos processzorok, a Windows 10 már kb. a 8. build-nél jár, előbb utóbb nem fog rendesen futni, 1-2 magot fog nagyon leterhelni stb. egyre több inkompatibilitási gond lesz.

(#30666) TeeJay válasza SunMount3r (#30664) üzenetére


TeeJay
félisten

én úgy tudom hogy utorrent csak elrejti de az is tölt le a nem kívánt fájlokból szeleteket
vagy ugyanarról beszélünk mikor van egy 50gigás torrent amiben van 50fájl és te csak 2-t akarsz belőle tölteni?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#30667) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Megvan a kisgép, be is állt a sorba

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#30668) TeeJay válasza Cs1csó (#30665) üzenetére


TeeJay
félisten

utorrent 2.x verzió 2010elején indult el a 2.2.1 annak javításai
win7 volt még csak akkor, win8.0 és win8.1 jött azóta meg vagon win10 kiadás már
lassan 10éves kliens lesz, nincs értelme használni akkori fejlesztésekkel ma már csak hátrányban van az ember

3.0-tól meg felvásárolták és azóta meg csak látod tele van reklámmal hülyeséggel
meg vedd meg a pro verziót abban nincs reklám...
qbittorrent meg jön hamarosan a 4.2.0 kiadással ami alatt már az új libtorrent lesz
a mostani alpha 1 még az 1.1.13 libtorrentet futtatja mert volt gondjuk az átállással

szóval töretlenül fejlődik előre így már magon sem volt értelme támogatni a mikrotorrentet

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#30669) Cs1csó válasza TeeJay (#30668) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen, köszi a pontosítást akkor kb. még régebbi de szinte mindegy, bazi régi.

Nagyképű leszek, de aki ezt a fórumot aktívan olvassa attól elvárnám, hogy már rég túllépett az Utorrent akármelyik verzióján. Ha szerverre, linux alapon tölt akkor arra ott a sok spéci kliens Ktorrent Rtorrent stb. nem ismerek őket de asztali Windows 10 vonalon egyértelműen a Qbittorrent a nyerő.

(#30670) TeeJay válasza Cs1csó (#30669) üzenetére


TeeJay
félisten

qbittorrent vagy deluge
csak azt szoktam mondani hogy a deluge kissé le van maradva mert jóval ritkábban fejlesztik
meg kapja meg az új libtorrentet is

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#30671) Cs1csó válasza TeeJay (#30670) üzenetére


Cs1csó
félisten

Pont emiatt is Qbit, a fejlesztés intenzitása plusz ez egy nyílt projekt a Deluge pedig nem, HA jól tudom.

A böngészők frontján ezért nem szoktam ajánlani a Vivaldi-t meg a hasonlókat mert sokkal lassabban implementálják a változásokat.

[ Szerkesztve ]

(#30672) F34R válasza Cs1csó (#30671) üzenetére


F34R
nagyúr

Hat nem... a Deluge pont ugyanannyira Open-source mint a Qbittorrent...
Az viszont igaz hogy a 2.0.3-as verzio egyedul linuxra elerheto.

(#30673) Cs1csó válasza F34R (#30672) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R

(#30674) TIT válasza Aurig@ (#30661) üzenetére


TIT
veterán

Mondjuk mert letölteni se lehet,mert már visít a vírusírtó?
És ez több éve így van.

(#30675) sfdrakex válasza Aurig@ (#30661) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Jogosan gondolják, hogy nem rossz? Pedig az. Reklámokkal teli sz*r. Évek óta nem használtam, nem is fogom ezután sem. Nem egyik napról a másikra lett hulladék, hosszú évek kitartó munkájával cseszték egyre jobban szét.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#30676) tibi14 válasza TeeJay (#30670) üzenetére


tibi14
tag

Átjöttem a milyen routert vegyek fórumból.

Azért vetttem az rt-ac57u-t, mert a gyári fast5655v2-vel ha seedelek -3-4óra elteltével elkezd akadni az ip tv.
És én hülye azt gondoltam, ha megveszem akkor mivel a csatlakozást az asus végezné megszünne az ip tv akadás.Es mivel elég ajánlott tipus, és nem akartam többet költenei ezért vettem. Azt gondoltam, hogy ha az asus végzi a csatlakozást és osztja a netet, a fast5655v2 meg az ip tv akkor jó lesz minden.De nem jött be, ugyan úgy akad az ip tv.Eddig 300/75 volt,most1000/1000 a net (Telekom)

Most ki iktattam az asust

A fast5655v2 mit állítsak még, hogy ne akadjon az ip tv? Nem hiszem el, hogy csak nekem akaszttja meg az adást a seed?!





[ Szerkesztve ]

(#30677) sfdrakex válasza tibi14 (#30676) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Limiteld a sebességet, kapcsolatok számát.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#30678) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Köszönöm a válaszokat,magyarán szólva biztonságos az utorrent,de sokkal jobb a qBittorrent,mert jobban fejlesztik.

[ Szerkesztve ]

(#30679) F34R válasza Kezdő vagyok (#30678) üzenetére


F34R
nagyúr

Nem csak azert jobb... hanem mert nincs tele minden szemet sz*rral.

(#30680) tibi14 válasza sfdrakex (#30677) üzenetére


tibi14
tag

De mégis hova limitáljam már? Amikor a képek készültek, az összes kapcsolat maximuma 200volt, abból aktív összes kapcsolat 18 volt. A torrentenkénti maximum 75, abból a legaktívabb torrenten volt 2 kapcsolat.
A feltöltési sebesség is a gyakorlati sebesség felére van limitálva.

(#30681) sfdrakex válasza tibi14 (#30680) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Addig limiteld, míg jó nem lesz.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#30682) tibi14 válasza sfdrakex (#30681) üzenetére


tibi14
tag

[link]

Amikor ilyen számokkal dobálóztok, az én beállításaimmal miért szar, és csak nekem?!

(#30683) sfdrakex válasza tibi14 (#30682) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem tudom, valamid nem bírja a terhelést.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#30684) Intruder2k5 válasza tibi14 (#30682) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha ennyire "gyenge", jelentsd be hibára a T-nek. Lehet hibás az ONT, talán kicserélik és jó lesz.

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#30685) tibi14 válasza Intruder2k5 (#30684) üzenetére


tibi14
tag

Ez nekem is megfordult a fejemben.
Mégis mit kellene mondanom? Nem vagyok az a paranoiás, nem félek hogy megfigyelnek, lehalgatnak, de csak nem mondhatom, hogy naponta több száz gigát seedelekl, és közben akad a tv adás. :D

[ Szerkesztve ]

(#30686) woodworm válasza tibi14 (#30685) üzenetére


woodworm
veterán

Mi csatlakozik a sagemcomra a torrentes gépen kívül? Többen panaszkodnak rá, hogy gyenge a benne lévő switch és a belső forgalomtól is be tud lassulni.

(#30687) tibi14 válasza woodworm (#30686) üzenetére


tibi14
tag

A torrents gépen kívül, 2beltéri az ip tv-nek, 1tablet, 1 okostelefon, 1 okos tv.
A gép állandóan be van kapcsolva, megy a torent, általában 1 tv megy mellete, meg néha a tableten youtube, vagy twitch.
A torrentes gépen kívül nem hiszem, hogy akkora adatforgalmat csinálna a többi cucc.Vagy már ez is sok lenne a sagemcom-nak?

(#30688) TeeJay válasza tibi14 (#30687) üzenetére


TeeJay
félisten

de bridge módra kérted az ONT-t?
attól még megy az IPTV úgy tudom és egy port marad saját routernek
akkor meg az AC57U nyomná a PPPoE-t és nem fekteti meg a Sagem ONT-t

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#30689) TeeJay válasza TIT (#30674) üzenetére


TeeJay
félisten

mostanában volt olyan levél hogy utorrent esetén semmit sem sikerült letölteni a delikvensnek
teamvieweren segítettem neki, semmit nem csináltam csak utorrent legyalul qbittorrent felnyom
és láss csodát az meg töltött mint a huzat és seedelt is

és csak ma 3 ilyen levelet is kaptam úgyhogy elképzelhető hogy valami tűzfal vagy vírusírtó elkezdte a mikrotorrentet zárni és emiatt páraknál gondja van
még nem tudom mi a rejtély oka de meglepő volt hogy qbittorrent ugyanúgy ment
pedig sem portnyitás sem NAT kivétel nem volt csak egy szimpla torrent kliens csere

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#30690) tibi14 válasza TeeJay (#30688) üzenetére


tibi14
tag

Ezt csináltam: ont pppoe passthrough bekapcsol bejeélentkezési adatok kitöröl.
AC57U beírtam a bejelentkezési adatokat ment minden.de amikor az asus végezte a PPPoE-t akkor is akadt az ip tv. Ilyenkor mi van? Minen elszaródik nállam. :(

(#30691) TeeJay válasza tibi14 (#30690) üzenetére


TeeJay
félisten

tényleg jelentsd be mert 1/1gigás neten az IPTV nem akadhat bárhogy hajtod az ONT-t
elvileg annak külön plusz sávot tart fent mondjuk két TV-n HD-t nézel akkor 20megabit kell neki kb. ha jól számolok

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#30692) tibi14 válasza TeeJay (#30691) üzenetére


tibi14
tag

Holnap első dolgom lesz! Köszi!
Még annyi, hogy mit mondjak, a hiba bejelentőn anélkül, hogy nagyon reklámoznám a torrentezést? Érthető okok miatt. :)

(#30693) Intruder2k5 válasza tibi14 (#30692) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kisebb fokú internet terhelés mellett is akadozik az IPTV.

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#30694) SunMount3r válasza TeeJay (#30666) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Arról beszélek inkább, hogy amikor van egy 10 file-os torrent amiből leszedek 1-et, akkor miután azt kiszedem a Qbit-ben, akkor nem törli le, hanem teljes méretében berakja az Unwanted mappába és ott is hagyja. Ezt mindig manuálisan kell törölni, majd Recheck-et tolni. A gond akkor van, ha mondjuk több file is le van töltve és csak az egyiket törlöm, akkor is végi kell ezt játszani és akkor már a Recheck-elés nem olyan mókás a többi file miatt, mert eltart egy darabig. A Bit-ben, meg csak a part file-t kellett törölni és recheck-eltetni sem kellett (ha jól emlékszem).

(#30695) Aurig@ válasza SunMount3r (#30694) üzenetére


Aurig@
őstag

Nekem ilyen soha sincs. Az eltávolítandó torrenre jobb klikk, torrent törlése és kipipálom, hogy a merevlemezről is törölje. Ekkor mindent lekap, semmit sem hagy, vagy helyez át máshova.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#30696) SunMount3r válasza Aurig@ (#30695) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nem az egész Torrent törléséről beszéltem, hanem az azon belüli file-ok törléséről.

(#30697) magyarzoltan


magyarzoltan
tag

Sziasztok

Próbáltam vissza olvasni de nem találtam megoldást a problémámra.

Transmissiont használok Server 2019 alatt. Nem a klienst helyi munkamenetben hanem a daemon fut local processként és erre web-en vagy remote GUI-val csatlakozom. Namost, történt egy szerver csere és hétvégén kapott egy clean installt az új vas és ide ment fel ez a kombináció. Minden ugyan úgy van beállítva mint már évek óta. Ugye az erőforrással nincs gond -> nagyjából végtelen mennyiségű ram és cpu teljesítmény áll rendelkezésre , az adatok írása pedig egy dedikált hw SAS RAID0 tömbre történik tehát sebesség itt is van bőven.

Transmission beállítások

max global connect 1000
max connect \ torrent 50
write cache 4096 mb
max dl slot : 5db
max upload : végtelen -> 0
net elérés: 1gbit van neki kiosztva ez ugye ~125mb/s amit a raid röhögve tud még randomban is nemhogy szekvenciálisban ( mondjuk azt hogy torrentnél mi jön azt sosem lehet tudni )

portok stb nyitva ahogyan kell

Namost, a hiba jelenség, elkezd tölteni, megy egy darabig, write cache szépen dolgozik ahogy kell 1,8-3,5GB között szokott lenni. Majd random leáll az egész cucc, rohadt hektikusan érhető el a daemon remote gui-n keresztül, néha ír valamit a lemezre, néha tölt valamit, cache mérete változik néha ~1-200kbps-el megindul néha meg 20-30MB-al, viszont innentől mindig ezt csinálja -> tehát nem javul meg mint pl cash telíltődés után stb.

Ötlete valakinek mi okozhatja? Köszi előre is

(#30698) F34R válasza magyarzoltan (#30697) üzenetére


F34R
nagyúr

Ennyi cache szerintem folosleges.... probald meg 1024-re levenni, inkabb irjon a lemezre mint hogy ezt csinalja...

(#30699) tibi14 válasza TeeJay (#30691) üzenetére


tibi14
tag

Bejelentettem hibára. Kicsit értetlenkededett a szerelő, hogy akadhat a tv ha netezek. Mondtam neki hogy file megosztó alkalmazás közben van gond. Azt mondta az nem a hálózat hibája. Holnap jönnek azt letesztelik remélem nem valami 1 szálon futó teszt lesz, mert akkor nem hiszem hogy gond lenne, és még a kiszállát is fizethetem.

(#30700) Fecogame válasza tibi14 (#30699) üzenetére


Fecogame
veterán

Egyszerű, terheld te a hálózatot, és nézzék közben ők a TV adást, hogy muzsikál.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.