Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26151) Riegerr válasza Riegerr (#26150) üzenetére


Riegerr
tag

Natolva nem vagyok szerintem: 94-el kezdődik a WAN IP.
A port nyitva van, megnéztem ezzel: http://www.whatsmyip.org/port-scanner/

(#26152) Geth válasza TeeJay (#26140) üzenetére


Geth
addikt

2hét múlva ha jól láttam jön a jurassic world
Mármint szinkronosan. Mert amúgy 12 napja...

(#26153) Riegerr válasza TIT (#26142) üzenetére


Riegerr
tag

Nyitva van a port és nem NATolnak.

(#26154) ggg666 válasza Riegerr (#26153) üzenetére


ggg666
őstag

Inkább a routerben nézd meg, nekem is nyitva volt a port a gépnek, közben új belső ip címet adott a router és megint kissebb lett a sebesség, fix belső címet adj neki, és úgy nyiss portot.

(#26155) Riegerr válasza ggg666 (#26154) üzenetére


Riegerr
tag

[ Szerkesztve ]

(#26156) TIT válasza Riegerr (#26153) üzenetére


TIT
veterán

Látom írtad.
Próbáld meg a kapcsolatoknál a tcp és utp-t.
utp protokoll korlátozást is kapcsold ki.

[ Szerkesztve ]

(#26157) mpo válasza Riegerr (#26155) üzenetére


mpo
veterán

Inkább itt nézd meg a port ellenőrzést, ha nem megy a qbit, akkor zárva, ha fut, akkor nyitva nálam.
Nézd meg a másik program portját is, ha az működik, a qbit meg nem, akkor még tűzfal lehet.
[link]

A TP-Link routeremben az TCP és UDP is engedélyezve van.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#26158) pprod94


pprod94
aktív tag

Sziasztok! Remélem lesz valakinek ötlete, mert egy ideje túrom a netet és a topikot is, de nem találtam megoldást. Qbittorrentet szeretném használni, Kubuntu 18.04 alatt. Akármennyi cachet állítok, egy idő után 50 MB/s-ről visszaesik a letöltés 20-25 MB-ra. Windows és Utorrent alatt nem volt ilyen gond, mondjuk ott a coalesce write-tal játszottam, és szépen, nagy szeletekben írta a cachet HDD-re, a letöltés pedig 80MB/s környékén mozgott. DIGI 1000/200-as kapcsolatról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#26159) nfsu17 válasza enginev3.0 (#26139) üzenetére


nfsu17
veterán

Ezt én is megfigyeltem tegnap.
Míg nem volt kettő seeder sem, sok percen át ment stabilan 25MB-al felfele. Ez a max. Nagyon szépen tolta, alig volt visszaesés.
Leért az elsőnek és kész, vége, már esett is le a görbe és már a tizet sem érte el. Abban a pillanatban, amint leért többnek is.
Fura. Be is csuktam, mert én nem menetem állandóan.
Az sd favorizálásra: szánalom.
Már tíz éve is 1080p-t gyűjtöttem, pedig a monitor akkor még nem is tudta.
Ha valami csak sd, meg sem nézem, csak tévéadón, mert azt meg sok esetben nem teszik fel.

(#26160) Cs1csó válasza pprod94 (#26158) üzenetére


Cs1csó
félisten

Linuxon használj esetleg transmission-t vagy deluge-át. Tudom nem túl jó válasz de sokan ajánlják ezeket főleg a a deluge-át linuxra, a transmission túl fapados.

(#26161) pprod94 válasza Cs1csó (#26160) üzenetére


pprod94
aktív tag

Próbálgattam, hasonló volt a jelenség azoknál is, transmission tényleg nagyon fapad, deluge is visszaesik, hasonlóan. Windows alatt sem volt az igazi a qbit, szerintem valami libtorrentes dolog lehet a háttérben.

(#26162) Aurig@


Aurig@
őstag

Üdv.!

Torrent letöltésre érdemes megvenni a 500GB-os Crucial MX500 SSD-t? Csak arra használnám, hogy erre töltene le a kliens, majd menne át egy 3TB-os HDD-re.

Vagy lehetne más, esetleg nagyobb méretű (bár az 500 giga elég lenne)?

Köszönöm

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#26163) Cs1csó válasza Aurig@ (#26162) üzenetére


Cs1csó
félisten

A tárhely méretét és az anyagi lehetőségeket neked kell tudni de jelenleg az 500GB körüli méretben már értelmes áron kapható SSD.
Ezek azok a szempontok amik a te esetedben hasznosak lennének (intenzív használat) :
- MLC tecnológia
- 5 év garancia
- magas TBW érték
- 2,5" kivitelű mert pl. a NvMe típusok jobban melegednek.
Egy ilyen SSD TALÁN tovább fogja bírni mint egy TLC-s 1-2-3 év garis SSD.

Konkrét típusra inkább kérdezz rá az SSD topikban ott vannak guruk vagy akár itt a főfő torrentezők is biztos adnak tanácsot.

[ Szerkesztve ]

(#26164) F34R válasza pprod94 (#26161) üzenetére


F34R
nagyúr

(#26165) Aurig@ válasza Cs1csó (#26163) üzenetére


Aurig@
őstag

Köszönöm!

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#26166) vargistv


vargistv
kezdő

Ti mit használtok a biztonságos torrentezéshez? Nem szeretnék valami jogi izébe belefutni...

(#26167) Cs1csó válasza vargistv (#26166) üzenetére


Cs1csó
félisten

Magyarországon nem kell aggódni ha pedig pl. Németországban akarsz torrentezni akkor pedig elég egy VPN szolgáltatásra előfizetni.

(#26168) havri1 válasza Aurig@ (#26162) üzenetére


havri1
félisten

Én most vásároltam 2-t is, torrentre.
SSD-s topicban segítettek. Alapvetően az átlagos piacra szánt MLC-s SSD-k kevés írásra vannak tervezve torrentes viszonylatban. 75-100GB TBW érték az önmagában a gyári garaniális érték, innentől még működni fog x ideig. Különböző tesztekben végig írták őket .
A komolyabb terhelésre szánt SSD-knek jóval több a gyári meghatározott TGW értékük. 300-450GB. Eddig garis.
Minél nagyobb egy SSD, annál több az írható adat rá. Elsők 600GB-1PB között haltak el, jobban 2-3PB felett.

[ Szerkesztve ]

havri

(#26169) havri1 válasza havri1 (#26168) üzenetére


havri1
félisten

Ja, azt fontos megjegyezni, hogy a tesztben 250GB meghajtókat tesztelnek, vélhetően az 500GB-nál ezek az értékek - ha nem is a duplája, de - magasabbak.

havri

(#26170) mpo válasza vargistv (#26166) üzenetére


mpo
veterán

Biztonságosabb ha nem UPnP-t használsz, hanem port forwardingot a routerben.

Ha érted, akkor már elavult.

(#26171) pprod94 válasza F34R (#26164) üzenetére


pprod94
aktív tag

Köszönöm, de nem vagyok hardcore user, mit csináljak sysctl-el?

(#26172) F34R válasza pprod94 (#26171) üzenetére


F34R
nagyúr

ezeket az ertekeket kell modositani:
az Improving performance resztol egeszen a MTU probing-ig...

elotte erdemes mentest kesziteni a sysctl.conf-rol valahova root jogosultsaggal masolod ha pedig nem valik be akkor visszarakod a regi fajlt.

(#26173) havri1 válasza havri1 (#26168) üzenetére


havri1
félisten

És természetesen nem GB, hanem TB, csak már hulla fáradt vagyok.. :DDD

havri

(#26174) pprod94 válasza F34R (#26172) üzenetére


pprod94
aktív tag

Köszönöm, este nekiugrok, még dolgozom! Viszont szerintem a lemezre írással lehet gondolom, ahogy beleolvastam a linkedbe, ott pedig a hálózati interfész van hergelve!

[ Szerkesztve ]

(#26175) TeeJay válasza Aurig@ (#26162) üzenetére


TeeJay
félisten

tök felesleges azért SSD-t venned
WD10EZEX HDD 11-12ezerbe kerül boltban és az is tud 70-80MB írást egy 500-as SSD árából meg kapsz 3x1TB HDD-t és tolhatod rá keményen
nekem is megy az SSD meg 4ilyen HDD is de az SSD unatkozik szóval ha nem vagy olyan HC torrentes nem hiszem hogy kell neked SSD de majd meglátod

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#26176) Aurig@ válasza TeeJay (#26175) üzenetére


Aurig@
őstag

Köszönöm + Neked is havri1! :R

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#26178) vargistv válasza Cs1csó (#26167) üzenetére


vargistv
kezdő

Köszi. Mindenesetre körülnéztem, és a tribler klienset fogom használni, mert mind letöltésnél mind seedelésnél eleve biztosítja az anonimitást, és nem sokkal lassabb a bittorrentnél.

(#26179) Riegerr


Riegerr
tag

Sziasztok!

qBittorrentben. :)
Lenne egy láma kérdésem:
- Melyik kapcsolóval lehet szabályozni a feltöltött torrentek számát? Hogy ne fusson 10-nél több aktív feltöltés.
- És a feltöltési minimumot hol lehet beállítani? Hogy mondjuk a 100 kb/s alatti feltöltések ne legyen aktívak.

Előre is köszönöm.

(#26180) mpo válasza Riegerr (#26179) üzenetére


mpo
veterán

Az első: beállítások kapcsolatok.
A másodikat nem tudom, mert nekem nem fontos.

Ha érted, akkor már elavult.

(#26181) F34R válasza vargistv (#26178) üzenetére


F34R
nagyúr

nem tudok olvastad-e a fooldalukat

Host's IP can be used as exit nodes: it means that if some other user downloads something illegal, you could be prosecuted because your IP appears! Even on Tribler official website, a Disclaimer states: "Do not put yourself in danger. Our anonymity is not yet mature. Tribler does not protect you against spooks and government agencies. We are a torrent client and aim to protect you against lawyer-based attacks and censorship. With help from many volunteers we are continuously evolving and improving."

Ha nemetben vagy es nem a szinkronos releaseket nezegeted, akkor ott a legbiztosabb a usenet.

[link]

(#26182) vargistv válasza F34R (#26181) üzenetére


vargistv
kezdő

Az exit node-ot tiltottam (választható opció), és a két proxy-s módot használom, így teljes a névtelenség.

(#26183) F34R válasza vargistv (#26182) üzenetére


F34R
nagyúr

Anonimitashoz tor kell, proxy az IP-t valtoztatja es webcenzurat lehet vele kikerulni, a VPN az egy virtualis halozat es onmagaban sem a torrentezsre talatak ki. (vannak kulon torrentre specializalodott VPN szolgaltatok akik korlatlan adatforgalmat biztositanak havidijas felarert.)
Ingyen ezt nem fogod meguszni sehogysem.

(#26184) woodworm válasza Riegerr (#26179) üzenetére


woodworm
veterán

A legtöbb zárt oldal időalapú elszámolást is végez, biztos kell ez neked?

(#26185) vargistv válasza F34R (#26183) üzenetére


vargistv
kezdő

Ha innen nézzük még a tor sem teljesen biztonságos. Nemrég olvastam, hogy az NSA még azon át is megtalálta az illetőket. De maga a torrentézés sem biztonságos, mindenféle vírust és kártevőt is össze lehet szedni.

(#26186) norba69


norba69
senior tag

Az I**n-on nézelődve megláttam egy ilyent:
[link]

Pont van itthon elfekvőben egy 64 GB-s msata ssd-m, kíváncsi vagyok, hogy hogy bírja majd a torrentet a 3 lemezes raid ssd-vel cachelve.

A sima 3 lemezes raidnál biztos jobb (remélem), pedig az sem rossz.

Ha lesznek tapasztalatok, megírom, egyelőre 09.27-én mehetek érte.
Valami beragadt készlet lehetett, mert ahogy megrendeltem, elfogyott :)

(#26187) havri1 válasza norba69 (#26186) üzenetére


havri1
félisten

Hogyan kell egy hdd-t vagy raid tömböt ssd-vel cachelni?
Laptopon jól jönne, ott a HDD-k agyhalottak..

[ Szerkesztve ]

havri

(#26188) Riegerr válasza woodworm (#26184) üzenetére


Riegerr
tag

Erre nem gondoltam. De sokszor van 3-5 olyan feltöltés, ami gyakorlatilag vánszorog 5-50 kb/s-es sebességgel. Nem tudom, hogy ez mennyire terheli a HDD-t? Vagy ne foglalkozzam vele?

A feltöltésem még mindig nem acélos. Délelőtt sikerült stabil 10-12 MB/s-es sebességet elérnem. Ha még valakinek van valami ötlete, hogy mi lehet az oka, az ne tartsa magában. :)
Hétvégén kiderül, hogy milyen lett a beállítás.

(#26189) norba69 válasza havri1 (#26187) üzenetére


norba69
senior tag

A linkelt kártya tudja ezt a szolgáltatást, HyperDuo SSD auto-tiering néven.
Meg a legújabb laptopok tudnak ilyent optane ssd-vel :)

A Startech PEXSAT34RH 4 portos kártya is tudja sata ssd-vel, úgy emlékszem itt a topicban valaki azt használ.

[ Szerkesztve ]

(#26190) havri1 válasza norba69 (#26189) üzenetére


havri1
félisten

Ja, hogy ez erősen hw függő, azt hittem simán szoftveres :) :R

havri

(#26191) havri1


havri1
félisten

Újra kellett indítani a gépet, beszereltem az ssd-ket a végleges helyükre. Szabályos leállítás a qbitnél, persze befagyott. 15 perc után kilőttem. Természetesen sok torrentet restart után egyből elkezdett vadul 0%-ról tölteni, most újraellenőrzöm őket. Van ami SSD-n volt, volt ami HDD-n még. (1 HDD maradt).
Most tesztelgettem, de mindig befagy a torrentek leállításakor. Mitől lehet? Nagy lemez cache?

havri

(#26192) enginev3.0 válasza havri1 (#26191) üzenetére


enginev3.0
félisten

Valszeg ja, mert mire kiírja cachebol őket

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#26193) Riegerr


Riegerr
tag

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy elkezdek valamit tölteni és közben megáll a feltöltés?
Meg néha teljesen leáll ilyenkor a le- és feltöltés is. Dobja az összes kapcsolatot.
Speedtest mondjuk megy.
Valami nagyon nem stimmel itt.

[ Szerkesztve ]

(#26194) TIT válasza Riegerr (#26193) üzenetére


TIT
veterán

Lehet,hogy a router nem bírja.

(#26195) havri1 válasza Riegerr (#26193) üzenetére


havri1
félisten

Én is routerra gyanakodnék. Nem bírja a sok szálat. Faternál jártam így, a korlátlan szálakat nem bírja, óránként bontotta a kapcsolatot. Manuálisan korlátoztam, azóta stabil.

havri

(#26196) vargistv


vargistv
kezdő

Baromi ötletes torrentkliens megoldást találtam a neten. Egy weboldal, ahova csak be kell másolni a torrent vagy magnet linket, és a szerver felhőbe letölti a kívánt fájlt, úgy hogy közbe természetesen seedel is. Amikor letöltötte, a fájl egy bizonyos időkereten belül a saját gépre letölthető. Baromi jó, mert nem kell foglalkozni semmivel, csak letölteni és kész. Nem linkelem, mert lehet hogy itt offnak számít.

[ Szerkesztve ]

(#26197) F34R válasza vargistv (#26196) üzenetére


F34R
nagyúr

az nem torrentkliens hanem clouddownload, es pont a p2p-t eroszakolja meg.

(#26198) vargistv válasza F34R (#26197) üzenetére


vargistv
kezdő

Bocs. Egyébként fizetős.

(#26199) norba69 válasza havri1 (#26191) üzenetére


norba69
senior tag

Én először leállítom az összes torrentet, majd várok. Erős merevlemezkerregés mellett menti a folytatási adatokat, és üriti a cachet. A feladatkezelöben lehet figyelni, ahogy csökken a használt memória. Azért csak 1,5 GB gyorsítótárat használok, mert azt még emészthető idön belül üríti, 4 GB-nál megőszültem a várakozásban, mire végzett, pedig nem éppen lassú a gépem. Amikor mindennel végzett, akkor jön a kilépés, és ezután az újraindítás. Indulás után megint kerregés, ezután jöhet az összes folytatása, így megúszom az újraellenőrzést.

(#26200) mpo válasza norba69 (#26199) üzenetére


mpo
veterán

Pont ezt csinálom én is és eddig nem volt gondom a programmal. Firefox-szal is így bánok.
A különbség, hogy System Explorert használok.

Ha érted, akkor már elavult.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.