Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19401) bryant56 válasza Riegerr (#19397) üzenetére


bryant56
aktív tag

Nincs korlátozva az egyszerre futtatható torrent-ek száma? Mert, ha kevesebb az a szám, mint amennyi torrent-et szeretnél futtatni, akkor szokta ezt kiírni.

Esetleg beállítottál véletlenül valami olyan opciót, ami mindig újra ellenőriz, amikor elindulna a kliens.

(#19395) Exodius

:DD :DD :DD

Nem tudom mire megy ki ez az egész, de nekem nem célom meggyőzni téged, én csak a véleményemet osztottam meg. Nekem semmi hasznom nem származik abból, ha meggyőzlek, hogy használd ezt vagy azt a klienst. Vagy magadat próbálod meggyőzni mások által? :F

(#19402) Riegerr válasza K1nG HuNp (#19398) üzenetére


Riegerr
tag

500-600 GB adatot seedelek kb.

(#19403) Riegerr válasza woodworm (#19399) üzenetére


Riegerr
tag

Mindig szabályosan, ellenőrzéssel kapcsolom le a programot.

(#19404) Glaz-dozfhut válasza Riegerr (#19397) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Nekem is pont ugyanígy viselkedett a program jó sokáig. Addig bosszantott, hogy utánajártam. Egy régi backupból voltak beállításaim és azzal összevetettem. Nálam amiatt volt, hogy az aktív torrentek maximális száma túl alacsony értékre volt állítva. De ezt most említették is. Beállítások > Sorbaállítás > (legfelül) Aktív torrentek maximális száma (le- és feltöltés együtt) számérték legyen magasabb mint a torrentjeid száma. Esetleg a "Sávszélesség" fül alatt a kapcsolatok maximális számát növeld, ha nem segít, de nálam az előző beállítás okozta. Rosszul voltam emiatt, ha leállt a gép. 1 óra volt mire az összes újra elindult.
Ezt megelőző kutakodásaim alkalmával még találtam olyan infót, hogy a régebbi halott vagy hátramaradt torrent fájlokat az ideiglenes és a végleges mappáiból érdemes törölni, mert keresi a program a hozzátartozó fájlokat; állítólag.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#19405) Riegerr válasza Glaz-dozfhut (#19404) üzenetére


Riegerr
tag

Köszönöm szépen a segítséget! Működik! :) Hurrá!

(#19406) Riegerr


Riegerr
tag

És ez vajon miért lehet, hogy hullámzik, ingadozik a net?

(#19407) Riegerr


Riegerr
tag

A képek

[ Szerkesztve ]

(#19408) dokee78


dokee78
félisten

Valaki tud valami Ncore helpet?
Nem tudok belépni.
2 lépcsős azonosítás van rajta,de a telót újtra raktam.
Viszont a tartalékkódok nem működnek.

(#19409) sutykuru válasza dokee78 (#19408) üzenetére


sutykuru
tag

Egyik se működik?

(#19410) dokee78 válasza sutykuru (#19409) üzenetére


dokee78
félisten

Egyik sem

(#19411) sutykuru válasza dokee78 (#19410) üzenetére


sutykuru
tag

Akkor vársz türelmesen irc-n.

(#19412) Exodius válasza bryant56 (#19401) üzenetére


Exodius
őstag

Csak egyszerűen kíváncsi voltam, te miért ezt használod, mik a tapasztalatitok, például neked is. Esetleg próbáltad-e mindkét klienst és ez alapján használod ezt meg ezt. :)

(#19413) woodworm válasza Glaz-dozfhut (#19404) üzenetére


woodworm
veterán

@Riegerr
@Glaz-dozfhut

Azért nem gondol elsőre erre az ember, mert ebben az esetben el sem szabadna indulnia a seednek később sem, hacsak nincs a kényszerítés bekapcsolva. De akkor sem szabadna sorban állnia.

(#19414) Cs1csó válasza dokee78 (#19410) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szia megtaláltalak az nCore-on, látom most is fut potom 161 torrented, írsz nekik egy levelet és megoldódik. :K

[ Szerkesztve ]

(#19415) dokee78 válasza Cs1csó (#19414) üzenetére


dokee78
félisten

Írtam levelet,de még nem jött válasz.
Azt olvastam korábban,ha be van kapcsolva és nincs kód akkor nem lesz meg a account.

(#19416) Cs1csó válasza dokee78 (#19415) üzenetére


Cs1csó
félisten

Reménykedj, nincs lehetőség új jelszó kérésére,

(#19417) woodworm válasza Cs1csó (#19416) üzenetére


woodworm
veterán

Kapott tippet:

"Akkor vársz türelmesen irc-n."

(#19418) dokee78 válasza woodworm (#19417) üzenetére


dokee78
félisten

De írjon,nem leszek fenn csak hétvégén.

(#19419) senki66


senki66
senior tag

Évek óta utorrentet használtam, a windows 10-re áttérés után jelentkezett a filmek alatti akadás. Itt ott felmerült ugyan, hogy az uTorrent okozhatja, de nem igazán hittem el, mert ha el sem indítottam a klienst, akkor is bejött az akadás. 2 napja az utorrentem megadta magát, 300+ torrent helyett 0-át látott csak és semmilyen mókolással nem tudtam visszahozni resume. dat, settings.dat és az oldok is elszúródtak, csak egy része látszik a torrenteknek. Na mondom itt az idő szakítani az uTorrentel, sok jót hallottam a qbittorrentről, ezért felraktam a legújabb verziót, de nem vagyok teljesen elégedett. Óriási pozitívum, hogy valóban megszűnt a filmek alatti akadás, de a torrentezés viszont nagyon nehézkes. A mások által említett probléma nálam is gyakran előfordul, hogy az éppen elindított letöltés rögtön "elakadt" állapotba kerül és csak az "erőltetett folytatás hatására, de akkor is csak nehézkesen indul be. A másik gond, hogy alig megy feltöltés ~280 címet seedelek, de csak nagy ritkán van érdemi feltöltésem. Statisztikát nem tudok, mert a régi torrentek egy részét sikerült átmigrálnom és azok a statisztikát is magukkal hozták, de a legtöbbször amikor ránézek a seed-re azt látom, hogy csak csordogál. Van valami megoldás ezekre a gondokra vagy "ez ilyen" , esetleg van valahol részletesebb leírás a javasolt beállításokról esetleg rossz ez a verziójú kliens 3.3.10 ?

(#19420) Sharkweb válasza dokee78 (#19408) üzenetére


Sharkweb
aktív tag

nCore ide vonatkozó része:

A staffnak nem áll módjában kikapcsolni a már beállított kétlépcsős azonosítást biztonsági okok miatt. Sem a meghívó kérésére, sem a felhasználó kérésre nem fogjuk kikapcsolni ezt a funkciót. A kulcsot a staff sem látja, így ha valamiért elveszne a telefonból, azért saját magad felelsz.

[ Szerkesztve ]

(#19421) Robokutya


Robokutya
senior tag

Srácok ha egy torrentet töltök le esetenként le szokott tölteni egy ???.dat filet aminek általában ~uTorrentPartFile_579B923E ilyen nevei szoktak lenni.
Kérdés le tudom én tölteni úgy a torrent tartalmát hogy ez a file ne jöjjön le?
Vagy egyáltalán mi ez a file mért van benne majdnem minden torrentben??
ha jól emlékszem ez a file nem látható a torrent tartalom listájában ahol megmondod mit szeretnél letölteni a torrentből.

(#19422) woodworm válasza Robokutya (#19421) üzenetére


woodworm
veterán

Be van kapcsolva a diskio.sparse_files opció és nem töltöd le az egész torrentet.

[ Szerkesztve ]

(#19423) Robokutya válasza woodworm (#19422) üzenetére


Robokutya
senior tag

az értéke hamisra van téve.

(#19424) woodworm válasza Robokutya (#19423) üzenetére


woodworm
veterán

Régen használtam már napi szinten, esetleg alatta a diskio.use_partfile. Az a lényeg, hogy így a letöltött felesleges szeletek ide kerülnek, máskülönben lefoglalja hozzá a teljes fáljt.

(#19425) bryant56 válasza Exodius (#19412) üzenetére


bryant56
aktív tag

Én sokáig használtam uT 2.2.1.-et W7-en, aztán 8, 8.1-en is. Amikor váltottam 10-re, akkor jöttek a gondok a klienssel.

Bármit töltöttem le megzabálta az összes összes Ram-ot, ami be volt állítva neki a kliensben. Miután elérte az 1.8 gigát utána nem reagált semmire, csak feladatkezelőből lehetett kilőni. Többször próbáltam teljesen újra rakott klienssel, de nem segített. Aztán próbálkoztam az újabb verziókkal, amikkel szintén problémák voltak. Egyrészt jó pár privát tracker-en tiltva vannak. Másrészről nem hozta azt a teljesítményt, amit a régebbi verziója.

Ekkor lett elegem az uT-ből és váltottam qBit-re. Óriási a különbség a kettő között a qBit javára számomra. Látom qBit-ben a potenciált, amit uT-ben sosem láttam, hogy minden egyes update-el egy jobb programot, akarnak létrehozni a fejlesztők. Ne érts félre, a qBit közel sem tökéletes program, de a hibái ellenére szerintem még mindig sokkal jobb, mint bármelyik uT.(Mellesleg tökéletes software nem létezik.)

Remélem kielégítő választ adtam számodra.

(#19426) Exodius válasza bryant56 (#19425) üzenetére


Exodius
őstag

Ez nagyon érdekes, mert én a qBit-ről pont a memória miatt álltam át uTorrent 2.2.1-re azóta semmi bajom nincs. Általában úgy szoktam hallani hogy a qBit zabálja nagyon a memóriát és ezt tapasztaltam én is. Viszont az tényleg dicséretes, hogy igyekeznek. :)

(#19427) Laraxior


Laraxior
titán

Hello!
Nem tudja valaki, hogy hogyan működnek a seed szerverek? nCore.on engedélyezett?
3-4 hónapja nem nagyon léptem be, mert itt Németországban nagyon figyelik a szolgáltatók ezt a dolgot.
De valahogy szeretném megoldani, mert vannak fontos dolgok amire szükségem lenne :B
Vagy hogyan lehet kijátszani ezt a dolgot? :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#19428) Cs1csó válasza Laraxior (#19427) üzenetére


Cs1csó
félisten

Németeknél erről a szigorról én is hallottam, de ez inkább a nyílvános trackereknél probléma tehát ha a piratebay-ről töltögetsz seedben tartassz stb. akkor jönnek és elvisznek, de egy zárt trackeren - pl. nCore amin még a kapcsolatokat is titkosítottra állítod nemigen lesz belőle lebukás. nCore-on az is ajánlható, főleg akinek nehéz vagy veszélyes a seddben tartás hogy előfizetsz prémium tagásra és akkor nincs büntetés a hit and run miatt - letöltöd amit szeretnél és nem tartod seedben.

Seedszerverrel úgy tudom nincs gond, de remélem lesznek okosabbak akik tudnak érdemi tanácsot adni. (serverre töltenéd le a torrentet -ami fizikailag itt van nálunk - és arról töltenéd le németországban?)

(#19429) Laraxior válasza Cs1csó (#19428) üzenetére


Laraxior
titán

Premium előfizetésem megvan nCore-on, csak ehhez kellene valami biztos info, mert itt nem nagyon szórakoznak, hónapok múlva nemigazán akarok jópárszáz EUR-s büntetést fizetni :B

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#19430) Cs1csó válasza Laraxior (#19429) üzenetére


Cs1csó
félisten

Természetes, ezért is írtam, hogy remélhetőleg tudnak tanácsot adni, de ha itt nem akkor az nCore-on is érdemes feltenni, csak van erre is valami szekció.

Ha esetleg nem itt kapsz megbízható választ megosztanád velünk is, erre én is kiváncsi vagyok, mint írtam sok helyen olvastam már erről de a tuti én sem tudom.

(#19431) Laraxior válasza Cs1csó (#19430) üzenetére


Laraxior
titán

VPN szerverről olvastam ami bevált, használható is. Hátránya az online játékoknál a magas elérési idő. Ez nekem pont hátrány, mert elég sokat játszom online FPS-t.
Konkrétan a Torguard-ot javasolták, mint VPN szervert.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#19432) sutykuru


sutykuru
tag

Nem tudnak olyanról aki konkrétan az ncore miatt kapott büntit/levelet.
Pár usernek Ágotát kellett volna lepókhálózni, de aztán a Kúrián megoldották a problémát.

(#19433) Cs1csó válasza Laraxior (#19431) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen a VPN-t én is tudom, de ha az egész neted azon keresztül megy akkor az megnövekedett ping idővel stb. járhat és az nem jó az lenne a jó ha a torrent menne csak vpn-en egyéb - guglizás játék az direktben. ebben az esetben még premium sem feltétlen kellen hiszen a torrentes gép pl. nas folyamatosan is mehetne.

(#19434) Laraxior válasza Cs1csó (#19433) üzenetére


Laraxior
titán

De, hogyha összerakok még egy gépet, akkor annak már más IPje lesz, tehát ha azon működtetem a a VPN-t akkor mindjárt meg is oldódik a gond? :D
Egy laptop, valami nagyobb háttértárral mondjuk pont megfelelő a fogyasztása miatt is. :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#19435) Cs1csó válasza Laraxior (#19434) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez így jól hangzik, az nCore zárt oldal + vpn védett adatfolyam ez már korrekten hangzik. + nem terheled le a normál használatú géped torrentezéssel szerintem ez sem utolsó, egy HTPC vagy notebook tényleg nem sokat fogyaszt, a prémium account mellett túl sokat mennie sem kell.

[ Szerkesztve ]

(#19436) Borisz76 válasza Laraxior (#19427) üzenetére


Borisz76
veterán

4 éve élek kint és szó szerint non-stop megy a le / fel töltés nálam.

Kizárólag az nCore-ról töltök !
VPN-t sosem használtam.

Eleinte PC-ről , ma már NAS-ról töltögetek.

Írogatok egy összefoglalót a DSM bemutatásáról, alkalmazásokról.

A Download Stationban kitérek a beállításokra és a miértekre is.

Lényeg a kliensprogram megfelelő beállítása :

- Titkosítás : Bekapcsolva vagy ha lehet Erőltetve.
- DHT : Kikapcsolva

És talán a LEGFONTOSABB :

Csak is zárt, regisztrációhoz kötött oldalt érdemes használni.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#19437) Laraxior válasza Borisz76 (#19436) üzenetére


Laraxior
titán

nCore lenne nekem is, de annyi szolgáltató van itt, hogy nem lehet tudni melyiket mennyire figyelik :(

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#19438) Borisz76 válasza Laraxior (#19437) üzenetére


Borisz76
veterán

Nálunk a Telekom Deutschland Gmbh. a szolgáltató.
Egy Speedport W 723V eszközt adtak, ami borzalmas....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#19439) K1nG HuNp válasza Laraxior (#19437) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

Figyu, ExpressVPN, nordicVPN. Mindkettő teljes és tökéletes biztonságot nyújt. Ezekkel az USA netflixet lehet nézni, pedig azt hidd el, hogy jobban védik mint a magyar koronát. A két említett cég is erre gyúr. Az expressnek több a szervere de 8$/hó a nordic nekem személy szerint jobban megfelel az 5$/hó, nem fontos a sok szerver. Van 3 napos free trial a nordnal.

Ha nem hiszed akkor a reddit/google a haver, mindenhol benne lesznek a top3ba.

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#19440) Cs1csó válasza Laraxior (#19437) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ahogy a fórumtársak ajánlják: zárt oldalról - pl. csak nCore (ott úgyis megvan minden) kikacsolt DHT, titkosítás bekapcsolva - titkosítatlan tiltása, és ezt az egészet megfejelni egy (német jövedelmekhez képest nem túl borosos árú) VPN-el + nCore-on prémium tagság azaz folyton Hit and run - letöltöd de nem seedeled. Persze az sem rossz ha egy hazai szerverre letöltöd és onnan húzod át, ebben az esetben kb. ugyanúgy van egy havi díja a szervernek DE ekkor nem kell prémium tagság sem hiszen a szerver 0-24-ben megy és legalább neked sem kell erre egy külön gépet üzemeltetned - spórolsz ezzel is.

[ Szerkesztve ]

(#19441) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Valaki tudna segíteni, hogy tomato firmware-es routeren a torrent forgalmat miként lehet letiltani? A cégnél a kollégák előszeretettel torrenteznek, amit nem kéne... :(((

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#19442) K1nG HuNp válasza V.Stryker (#19441) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

Odamész a kollégához és megmondod neki, hogy nem kéne.

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#19443) V.Stryker válasza K1nG HuNp (#19442) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Aha...volt már sok munkahelyed? Mert nálunk szarnak rá erre. Sőőőt, van olyan IP, hogy a youtube-ot is tiltanom kéne... meg is nézem..

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#19444) szalai112


szalai112
senior tag

Sziasztok :)
A műszaki torrenttanyára van meghívózás?
Régen volt accom csak net hiány miatt anó meg szűnt

(#19445) bryant56 válasza Exodius (#19426) üzenetére


bryant56
aktív tag

A memóriára van egy nagyon jó megoldás. A "Disk cache expiry interval"-t minimum időre kell állítani, ami 15sec és így nincs nagy memória használat.

Egyébkén én, ha akarnék se nagyon tudnék átállni másik kliensere. Jelenleg 1400+ torrent-et futtatok, ami 14 kategóriára van szét osztva. Ezt átpakolni egy másik kliensebe nagyon sok idő lenne.

(#19446) Exodius válasza bryant56 (#19445) üzenetére


Exodius
őstag

Ez a megoldás mennyiben van hatással a feltöltés illetve letöltés sebességére?

(#19447) bryant56 válasza Exodius (#19446) üzenetére


bryant56
aktív tag

Nem néztem a sebességeket, így sajna nem tudom. De így 40-45 MB/s-el tudok leszedni, jönne többel de a HDD ennyit bír. Ekkora sebesség mellett 600 MB Ram-nál nem használ többet.

A feltöltési sebességre meg van egy tippem. Azt nem tudom, hogy magában a kliensben van-e valami bug vagy limit, ami miatt nem tölt fel annyira jól, mint az uT. De azt tudom, hogy a kliensek a saját fajtájukra szeretnek kapcsolódni. Ez főleg az uT-re igaz. Tehát, ha uT-vel töltesz le, akkor a kliensed elsősorban uT-re csatlakozik és utána más kliensere. uT-nél ezért lehet jobb az up speed szerintem. De ebben nem vagyok teljesen biztos.

(#19448) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Végre sikerált torrent fájlt csinálni és feltölteni, de 1:0 aránynál megállta feltöltés és annyi.
mennyire érdemes és mit állítani ha nem akarom hogy bármikor is megálljon a feltöltésem?
utorrent 3.4.4 (40911)

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#19449) Formaster


Formaster
addikt

Van valakinek ötlete h miért viccel meg a microtorrent? Elindítok egy letöltést, majd egyszer csak kilép, persze mindig akkor amikor nem figyelek. Majd újra elindítom, ekkor feltérképezi a fájlt ami vagy 5 perc és ezután gond nélkül letölti :W azthiszem 3.3-as verzió, egy ideje sír h frissítsem, de eddig nem akartam. Viszont ezt csak pár napja kezdte el :U

(#19450) Exodius válasza bryant56 (#19447) üzenetére


Exodius
őstag

"600 MB Ram-nál nem használ többet." Nah itt a poén.

Nálam az uTorrent 2.2.1 eszik 40 megát még azután is, hogy 10 megával szedek le meg ugyanennyivel töltök föl. Akár fél napig is mehetne ez ,akkor se zabálná be a memóriámat szemben a qBit-tel, ami ha meglódul akkor csak úgy öröm nézni, mikor kikapcsolod és visszakapsz 4 GB RAM-ot. :D :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.