Hirdetés
- Parci: Milyen mosógépet vegyek?
- Torda: Így lehet fillérekből prémium okosotthon rendszert építeni 2025-ben
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Szólánc.
- urandom0: Mégsem számőzöm az AI-t az életemből :(
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Lalikiraly: Asus Gaming V16 - RTX5050
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- laca223: Miért győz a kollektív meggyőződés akkor is, ha saját magát teszi tönkre?
-
LOGOUT
I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).
Új hozzászólás Aktív témák
-
Louro
őstag
Sziasztok!
Az itt látható II. pontot is átolvastam már korábban is és most is.
De egy olyan kérdésem lenne, hogy mi lesz, ha elfogy az összes kiosztható BTC?
A hype-ot látom körülötte. Többség ész nélkül veszi és nem törődik a kockázati részével - kicsit a CHF hitelek idejét intézi nekem. Értem, hogy decentralizált. De gondoltak arra, hogy mi lesz ezután? Persze a GYIK szerint bíznak a kereslet/kínálatban, de a 2140-re projektált 11-12 milliárd emberből mennyi fog BTC-vel rendelkezni? Persze ott az ETH is, de ugyanaz a baj. A Föld lakosságának nagy része nem fog rendelkezni kriptovalutával, csak a megszokott bankókkal.Mi lesz, ha nem lesz értelme a drága, speciális céleszközöket fenntartani?
Ez a helyzet addig tartható, amíg a közösség hozzájárul a P2P hálózat fenntartásához, ha jól értem. Hisz nincsenek állam illetve nagycégek, akik jótékonysági alapon fenntartsák ezt. Vagy, ha mégis beszáll valaki, valahogy akkor feltételezem legalább 0-ra ki akarja hozni az üzemeltetést. De azon a szinten nem ennyire jótékonyak az emberek, vállalatok. Profitot fognak akarni.Szimpatikus a kriptovaluta, mert lassan, de átalakíthatja a jelenlegi monetáris rendszert. De a bányászat által biztosított "jutalom" csak arra jó, hogy életben tartsa a rendszert, ha jól értem. De ennek a következménye a jelenlegi, nagyon szétnyílt olló fenntartása. Hisz ki tud váltóhoz jutni? Aki vagy vesz a piacon vagy bányászás révén, ami nem túl olcsó szintúgy. Azt már nem említve, hogy a tőzsde letükrözése atekintetben, hogy ha veszek 10 bányászgépet, akkor hátradőlök és a várok. Szóval igazi munka nélkül - max. rezsi fizetése - termelünk.
Nem foglalkoztam napokat a témával, de próbálok informálódni.
Új hozzászólás Aktív témák
● Bitcoin adásvétel a topikban tilos!
- Telefon felvásárlás!! iPhone 16/iPhone 16 Plus/iPhone 16 Pro/iPhone 16 Pro Max
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5700X 16/32/64GB RAM RX 7600 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 Pro 256GB Graphite -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3074
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R5 4650G 16GB DDR4 500GB SSD RTX 2060 Super 8GB Rampage SHIVA ADATA 600W
- HIBÁTLAN iPhone 12 Mini 64GB White -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3645
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest


