Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) pityke_


pityke_
csendes tag

Mivel nem találtam ilyet itt igazán (magyar nyelven máshol sem nagyon), gondoltam nyitok egy topicot a bitcoinnal kapcsolatban:

Indításnak tömören, ha valaki nem ismerné:
bitcoin a wikipédián (angol)
többé kevésbé hivatalos bitcoin wiki (angol)
bitcoin FAQ (angol)
elfogadóhelyek listája
A Bitcoin ismertetője (magyar, a plastik.hu -ról)

Elsősorban a beváltással, árfolyammal és a mininggel kapcsolatos kérdéseket és tapasztalatokat, tanulmányokat, cikkeket és véleményeket várnám ebbe a topicba.

Mielőtt valaki csuklóból beírná: ez nem piramisjáték vagy egyéb csalás, szimplán egy új formátumú fizetőeszköz rendszer.

Mi is az a Bitcoin?

A Bitcoin (BTC) egy olyan virtuális pénznem, amely egy úgynevezett peer-to-peer (személyek közötti), központi kitüntetett csomópont nélküli hálózati megoldáson alapul. A Bitcoin titkosított csatornákon keresztül online fizetéseket tesz lehetővé, számos online kereskedő elfogadja, fizikai megjelenése azonban nincs. A központi bankok közreműködése nélkül, direkt kapcsolaton keresztül bonyolítják a pénznemet használók a tranzakciókat, alacsony vagy zéró költség mellett.

Az alapötlet Satoshi Nakamotótól származik, a fizetőeszközt 2009-ben hozta létre. A peer-to-peer elosztott hálózat csomópontjain tárolják a fizetések adatait. Saját Bitcoin tárcát, vagyis tulajdonképpen egy Bitcoin számlát bárki létrehozhat számítógépén, ez lehetővé teszi a Bitcoinok átutalását és fogadását.

[ Módosította: ngabor2 ]

(#2) ArchElf válasza pityke_ (#1) üzenetére


ArchElf
addikt

Ha már sikerült topicot nyitni neki, érdemes elgondolkodni azon, milyen biztonságban van ott az ember pénze :DDD

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#3) pityke_ válasza ArchElf (#2) üzenetére


pityke_
csendes tag

Akinek egy csepp esze van annak a jelszava nem visszafejthető md5 alapján, legalábbis nem reális számítási kapacitás ráfordításával. Mivel pénzről van szó az userek többsége nem az 1234-et választotta szerintem ami 2 perc alatt visszafejthető. 1000 dollár meg relatíve nem nagy összeg pláne hogy tudnak revertelni korábbi állapotra.
Persze az árfolyamot megrángatta de hát ez ugye benne van a pakliban.

(#4) marxleninn válasza pityke_ (#1) üzenetére


marxleninn
csendes tag

Már létezik magyar Bitcoin váltó / exchange is:

http://bitcoin.hu

Adnak és vesznek is Forintért Bitcoint

:C

[ Szerkesztve ]

(#5) pityke_ válasza marxleninn (#4) üzenetére


pityke_
csendes tag

Nocsak, köszi a linket, nem hallottam még róluk. :R

(#6) FerroChrom


FerroChrom
tag

Én teljesen véletlenül találkoztam a Bitcoin-nal. Ma feltettem egy miner szoftvert (GUIMiner) és elkezdtem bányászni. Kíváncsi vagyok, hogy holnapra mennyi BTC-m lesz. :)

Az egy külön érdekes történet lesz, hogy mennyire tud életben maradni, vagy esetleg fejlődni a rendszer.

No Fate But What We Make - Nincsen végzet, csak ha magad is bevégzed (Sarah Connor) :: A Google nem a barátom. A barátait megválogatja az ember.

(#7) pityke_ válasza FerroChrom (#6) üzenetére


pityke_
csendes tag

Ha csak nincs nagyon nagy szerencséd vagy nagyon erős számítási teljesítményed akkor semennyid se lesz 1 nap alatt. Van a neten mindenféle kalkulátor amivel kiszámolhatod mennyi idő alatt van reális esélyed kiszámolni egy blokkot (50 btc jár érte asszem), nekem átlag 250Mhash/seccel számolva (kb 5850-6870-es atik teljesítménye) jóval 100 nap fölött jött ki pár hete.
Most már célszerű poolba beállni és osztozni a számításokon/jutalmakon. A mostani difficulty szint mellett alig van esélyed egy blokk megoldására egymagadban, ráadásul ugye menetközben még nőhet is a nehézség, gyakorlatilag minél erősebb gépekkel számolják minél többen, annál nehezebb is lesz egy blokkot megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#8) FerroChrom válasza pityke_ (#7) üzenetére


FerroChrom
tag

Ez tényleg így van, mostanság már nem éri meg egyedül bányászni. Pont emiatt nem is kezdtem solo mining-ba, mert esélyem sem lenne a blokkokat kiszámítani egyedül. Éppen ezért ma hajnalban regisztráltam magam a DeepBit nevű pool-on, ahol rögtön el is kezdtem bányászni (vagy divatosan elnevezve: "májningolni"). Mostanra már összejött 0,01 BTC, ami ugyan nem sok, de ezt már át tudom utalni a saját virtuális pénztárcámba.

Tegnap amúgy felmerült bennem egy kérdés: nincs meg annak a veszélye, hogy valaki felhackeli a saját wallet-jét és "beleír" jópár BTC-t? Lehet, hogy most jó nagy hülyeséget kérdeztem, de én is most ismerkedek a rendszerrel.

No Fate But What We Make - Nincsen végzet, csak ha magad is bevégzed (Sarah Connor) :: A Google nem a barátom. A barátait megválogatja az ember.

(#9) pityke_ válasza FerroChrom (#8) üzenetére


pityke_
csendes tag

Ha jól osztó poolt fogsz ki akkor egész gyorsan lehet gyűjtögetni.
Itt egy leírás a jutalmazási módszerekről.
Azt tudom hogy minden egyes tranzakciót meg kell erősítenie a többi peernek a hálózaton, pl.dupla elköltés ellen. Gondolom ellenőrzöttek valahogyan a wallet-ek is, pontosan viszont nem tudom hogyan.
Itt olvasható pár tipp a biztonságos használathoz.

Az biztos hogy ha elhagyod a walletedet akkor buktad az összes bitcoint is. Lehet helyi gépen titkosítva tartani, vagy több walletet használni (elvileg akárhány darabod lehet). Láttam hogy vannak oldalak ahová fel lehet tölteni a walletet, én mondjuk nem szívesen bíznám harmadik félre (egyik előnye éppen ez a bitcoinnak).

(#10) FerroChrom válasza pityke_ (#9) üzenetére


FerroChrom
tag

A DeepBit egész jónak tűnt fizetés szempontjából is, éppen ezért választottam őket. Próbálkoztam a BTCMine-al is, de nekem az annyira nem jött be. A DeepBit-en az tetszett meg a legjobban, hogy van Instant Pay szolgáltatásuk, amivel 0,01 BTC-től kezdve rögtön át tudsz utalni a megadott BitCoin címedre.

Sok helyen írják, hogy a BitCoin számlatulajdonos legféltettebb kincse a wallet.dat fájl, ugyanis ebben tárolódnak a BTC-k. Szerinted ha biztonsági mentést szeretnék készíteni a BitCoin-jaimról, akkor elég erről az egy fájlról biztonsági mentést csinálni? Ha egy másik gépen, egy új kliensnél bemásolom egy meglévő wallet fájlomat, akkor ott is tudom kezelni a már meglévő BitCoin-jaimat?

No Fate But What We Make - Nincsen végzet, csak ha magad is bevégzed (Sarah Connor) :: A Google nem a barátom. A barátait megválogatja az ember.

(#11) pityke_ válasza FerroChrom (#10) üzenetére


pityke_
csendes tag

Én az egész mappáját elmentem időnként, ha csak a wallet.dat-ot mented és a többi hiányzik akkor újból nekiáll letöltögetni a blokkokat ami elég soká tarthat, egyébként csak az újakat tölti le. Ha bemásolod másik gépen az egész mappáját akkor ugyanúgy megy tovább mint az előző gépen. Nálam vista-ról költözött osx-re nemrég az egész ilyen módon gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#12) FerroChrom válasza pityke_ (#11) üzenetére


FerroChrom
tag

Köszönöm, legalább már ennyivel okosabb lettem. :)

Összeszedtem az összes ismertebb BTC Miner Pool címét, hogy a rendszerrel most ismerkedőknek legyen miből kiindulniuk:

Slush's Pool
DeepBit
BTC Guild
BitPenny
bitcoinpool
BTCMine
BitClockers

Figyelem: a felsorolt címek közül csak a DeepBit-et és a BTCMine-t próbáltam ki!

No Fate But What We Make - Nincsen végzet, csak ha magad is bevégzed (Sarah Connor) :: A Google nem a barátom. A barátait megválogatja az ember.

(#13) kem válasza FerroChrom (#12) üzenetére


kem
addikt

Én az első 2-t használom arra az esetre, ha valamelyiknél connection problem lenne. Egyébként minél jobban reklámozzuk, annál nagyobb mértékben emelkedik a nehézség, így pár hét múlva már az áramot se fogja visszahozni ha ebben a mértékben emelik a difficulty-t:W

Köszi!

(#14) FerroChrom válasza kem (#13) üzenetére


FerroChrom
tag

Én is megrekedtem a DeepBit-nél. Arra egyébként én is kíváncsi leszek, hogy meddig éri meg házilag BitCoin-okat bányászni? Remélem, hamarosan előállnak valami alternatív ötlettel, ami használható is.

Amúgy már van BitCoin pókerterem is. :)

No Fate But What We Make - Nincsen végzet, csak ha magad is bevégzed (Sarah Connor) :: A Google nem a barátom. A barátait megválogatja az ember.

(#15) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Van még valaki, aki foglalkozik a témával? Nemrég kezdtem bele én is próbaképpen, lehet lenne néhány kérdésem :) .

(#16) MichaelSD válasza BigBlackDog (#15) üzenetére


MichaelSD
őstag

Szerintem nem nagyon, az egész kicsit elhaltnak tűnik.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#17) Chal válasza MichaelSD (#16) üzenetére


Chal
addikt

Az árfolyamokat nézve szerencsére nem úgy tűnik :)

(#18) MichaelSD válasza Chal (#17) üzenetére


MichaelSD
őstag

Az árfolyam nem minden. Annyira (sajnos) nem terjedt el.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#19) Chal válasza MichaelSD (#18) üzenetére


Chal
addikt

Viszont elég jól indikálja a BTC értékét.

Illetve mihez képest nem terjedt el? A dollárhoz képest biztosan nem.. :) Viszont ha megnézed hogy mikor indult, és akkor mennyit ért egy BTC, illetve most mennyit ér, illetve mennyien használják, koránt sem mondanám halott ügynek. Említeném itt a BTC indulása után jó 1 évvel történt sztorit, amikor is a hivatalos fórumon egy bányász megkérdezte, hogy hol tudna rendelni az éjszaka közepén egy pizzát, amit 10.000 BTC-vel fizetne ki, bármilyen megoldás érdekli. Akkoriban nevettek rajta, és pár ember próbált segíteni neki a BTC-je megvásárlásával, hogy összejöjjön neki a pizzára való real money.
Jelenleg ez a BTC mennyiség napi árfolyamon kb. 25 millió forintot ér. És itt valós traderől beszélünk, amit a BTC piac szabályoz, jelenleg 12 dollár / BTC árfolyamon megy a kereskedés.

Persze az tény, hogy nem lehet 10.000 BTC-t eladni 2 perc alatt, de a kereskedés gőzerővel folyik, nem véletlen van megint az egekben az árfolyam. Ha nem lenne mögötte semmilyen valós gazdasági érték, vagy mozgatórugó, akkor a BTC a tavaly nyár óta történt nagy bezuhanásokat egyáltalán nem élte volna túl.

(#20) Chal


Chal
addikt

Itt az említett topic:

https://bitcointalk.org/index.php?topic=137.msg1195#msg1195

2010-ben született a pizzás post, és az első hozzászólásból látszik, hogy akkoriban 41 USD-t kapott volna a 10000 BTC-ért, amiből talán kijöttek volna a pizzák (Floridában azért gondolom már akkor se annyiért mértek egy pizzát mint itthon) :)

Ráadásul nickje alapján úgy néz ki hogy magyar (származású) a csórikám :)

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.