Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) dqdb válasza lanszelot (#750) üzenetére


dqdb
nagyúr

A magyar kiosztásnál ott vannak az AltGr rétegen a hiányolt billentyűk, sőt, még több is. Itt a jobb alsó sarokban láthatod ezeket a billentyűket. Ha QWERTZ helyett QWERTY kiosztás kell, akkor a 101 gombos magyar kiosztást telepítsd, annál így néz ki az AltGr réteg. Vagy ha egyik sem tetszik, akkor az MSKLC segítségével saját layoutot tervezhetsz.

A magyar nyelv angolhoz képest kilenccel több magánhangzóját másképpen nem lehet megoldani, mint pár karakter másik rétegre helyezésével.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#752) lanszelot válasza dqdb (#751) üzenetére


lanszelot
addikt

Először is köszönöm szépen,
Sajnos nem volt ott, ami ott volt az iszonyat katyvaszban volt, és minden össze vissza volt a billentyűn.
Microsoft Keyboard Layout Creator amit kerestem :)
Így ctrl -re ráraktam ami a billentyűn látható, és ALTGR re ami shift el lenne, így nagyon egyszerű lett a kezelés :)

(#753) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Sziasztok! Van egy olyan bajom, hogy az Anne Pro-t próbálom működésre bírni FreeBSD + KDE alatt. A bootnál kiírja, hogy STMicroelectronics obins anne keyboard detected, szóval felismeri valamilyen szinten, de a layout teljesen kuka. A backspace lenyomására pl "a" betűt kapok, a legtöbb billentyű meg egyáltalán nem csinál semmit. 101 key generic keyboard van beállítva KDE-ben US/EN layout-al. Végignéztem a model type listát, de nincs közte az Anne Pro. Elég fura amúgy, mert Win7 alatt működik out of the box.

Buliban hasznos! =]

(#754) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Annyi fejlemény van, hogy az UEFI-ben, és a boot menuből kilépve rescue consoleba rendesen működik. Csak miután betöltötte a FreeBSD-t, onnantól ír hülyeségeket, úgyhogy már a login screent sem tudom használni vele. Van mellette egy Logitech billentyű, az megy rendesen, arra viszont magyar layoutot használok. Nem mintha számítana, az alap billentyűk ugyanott vannak US layouton is.

Buliban hasznos! =]

(#755) dqdb válasza inf3rno (#754) üzenetére


dqdb
nagyúr

Kapcsold át 6KRO módba, ha NKRO-ban van gyárilag.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#756) inf3rno válasza dqdb (#755) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem tudom hogy kell, de pont az NKRO-t akarom kipróbálni azzal a géppel is, egyébként jó lenne hozzá a Logitech 3?-KRO billentyű is.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#757) dqdb válasza inf3rno (#756) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha a BIOS és a FreeBSD nem támogat NKRO-t, akkor nehéz lesz kipróbálni, és egy gyors keresés alapján a FreeBSD nem támogatja. Általában vagy a billentyűzet alján mikrokapcsolóval lehet váltani 6KRO és NKRO között, vagy hotkey segítségével, vagy ha egyik sem, akkor a gyártó megígéri, hogy neki olyan NKRO implementációja van, ami nem okoz problémát, aztán mégis okoz.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#758) inf3rno válasza dqdb (#757) üzenetére


inf3rno
nagyúr

UEFI-ben normálisan megy a billentyű és a boot menüben is. Egyedül amikor a FreeBSD betölt, akkor csesződik el. Most akkor az UEFI mégsem támogatná?

Buliban hasznos! =]

(#759) inf3rno válasza dqdb (#757) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A manual nem ír semmit arról, hogy át lehetne állítani 6KRO mode-ba. [link] A hátulján csak egy lyuk van, amin keresztül gondolom tűvel benyomható a reset gomb.

Megpróbáltam felrakni az obinskit-et, hátha valamit azon keresztül lehet állítani, felismerte a billentyűt, de ha rámegyek, akkor azt írja, hogy device initialization failed. Olcsó húsnak híg a leve, ez van.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#760) 8 válasza inf3rno (#759) üzenetére


8
senior tag

Sikerült állítani?

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#761) dqdb válasza inf3rno (#759) üzenetére


dqdb
nagyúr

Olcsó húsnak híg a leve, ez van.
Ez nem árfüggő dolog, hanem inkább hozzáállás kérdése. Gamer billentyűzeteknél nem szoktak arra gondolni, hogy az NKRO problémát okozhat, mert a három nagy OS támogatja és a pár éves lapokon a UEFI/BIOS is, így fel sem merül sokszor a firmware fejlesztőiben, hogy baj lesz.

Létezik egyébként 6KRO BIOS az Anne Próhoz, csak mivel random fórumos link mögött van, ezért nem linkeltem, mert én nem bíznék meg ilyesmiben.

Itt igazából a FreeBSD csapata a sáros, amely 7 év alatt nem bírta megoldani ezt, és még a nem túl szép, de működő workaround sem kerül be.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#762) inf3rno válasza dqdb (#761) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Csak azért írtam, mert a Pok3r volt az alternatíva, ahhoz képest meg az Anne Pro olcsó volt. Egyébként nem rossz billentyű. Nem gamer, szóval ha ez a mérce, akkor kéne benne lenni 6-KRO-nak. A BIOS-ba tutira nem gányolok bele semmit, többet ér az alaplap, mint a billentyű. Köszi a linket a bugról, legalább tudom csesztetni vele a FreeBSD fejlesztőket, hátha történik valami. Egyelőre javasoltak még néhány dolgot, amit megpróbálhatok, utána előjövök vele.

Buliban hasznos! =]

(#763) inf3rno válasza 8 (#760) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem.

Buliban hasznos! =]

(#764) inf3rno válasza dqdb (#761) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja megnéztem közben a bug reportot alaposabban, és azt írják, hogy lezárják, mert van rá egy commit, de még folyamatban van az elfogadása. Gondolom akkor elfogadásra kerülhetett, mert nem nyitotta újra senki, de majd kiderül.

Buliban hasznos! =]

(#765) sanya53


sanya53
aktív tag

Van egy Logitech G910 billentyűzetem.
Valamit lehet elnyomkodtam rajta mert az E karakter egyszer lenyomom és kétszer írja le.
Mi lehet a baj?

(#766) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

Hali,
Razer Huntsman:
Synapse 3ba beállitom a szin profilokat áthuzom az onboard memoryra és ha nem fut a synapse akkor hiába váltanám a profilokat a billen nem tölti be. Csak ha fut a synapse akkor megy... Ez ugye egy rossz vicc? :W :W

[ Szerkesztve ]

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#767) nubreed


nubreed
veterán

Sziasztok,

Az alig 2 hónapos Coolermaster CK350 billentyűzetem azt csinálja, hogy bizonyos gombok lenyomását olykor nem érzékeli, függetlenül az éppen futó programtól vagy játéktól. Ez leginkább a bal nyíl gombnál jön elő, van, hogy elősre nem nyomódik le, hanem csak 2-3. lenyomásra érzékeli. Ilyen billentyűzet tesztelő weboldalakon is próbáltam, ott is ugyanez a jelenség. Ma érzékeltem ezt előszőr és eléggé random módon jön elő. Ezt valahogy lehet orvosolni vagy garanciális ügyintézésre küldjem vissza?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#768) nubreed válasza Fikasz (#719) üzenetére


nubreed
veterán

Csak most olvastam vissza a topicban, na nekem is ugyanez a hibám van, csak nekem mint ahogy előbb említettem a balra nyíl gombbal.

Ahogy csattila01 írta neked, én is megpróbálom a nyomogatást. Amúgy nekem nicsen coil whine hang, csak azért írom, mert ez a kérdés is felmerült, bár nekem az eggyel kissebb, CK350 van.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#769) zsoca29


zsoca29
tag

Üdv!
Olyan gondol lenne a Spirit of Gamer XPERT K700 billentyűvel,hogy az oldalsó világítást nem tudom állítani.
FN + ALT GR lenne de nem csinál semmit.
Mi lehet a gond?

(#770) laca500


laca500
aktív tag

Sziasztok!
Adott egy SGB-3040-KKMF1-HU billentyűzet.
A gép bekapcsolásakor 3-4 szer felvillan, de utána nem csinál semmit. Átdugtam másik USB portba is, de ugyan azt produkálja.
Ötletem sincs, hogy mit lehetne vele csinálni.
Esetleg volna valakinek valami javaslata?

[ Szerkesztve ]

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#771) steewcv65


steewcv65
őstag

Sziasztok!

Gamdias Hermes m1 brown billem van és ahhoz szeretnék venni hangcsillapító o gyűrűt...Tudjátok,hol lehet ilyet venni?

Üdv

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#772) Iraklísz válasza dqdb (#727) üzenetére


Iraklísz
csendes tag

Nekem is a "nem érzékel-duplán ír" hibám van a GXT 865 Asta-mnál. Átforrasztottam, de így is megmaradt a hiba. Esetleg más ötleted van?

(#773) dqdb válasza Iraklísz (#772) üzenetére


dqdb
nagyúr

Átforrasztás alatt kiforraszt-beforraszt kört kell érteni vagy csak megfolyattad az ónt? Ha az utóbbit, akkor az előbbit kellene csinálni. Ha az előbbit, akkor megcserélném a kapcsolót egy ritkán használttal (Scroll Lock, Pause). Ha úgy is csinálja, akkor a dióda forrasztása lenne a gyanúsítottam, meglehetősen nagy darabot használnak, ami érzékenyebb lehet a nyák mozgására. Ha nem, akkor azon ritka eset kövezett be, hogy a kapcsoló romlott el.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#774) Iraklísz


Iraklísz
csendes tag

Csak megfolyasztottam. Úgy néz ki a régi forraszanyag eltávolítása és az újraforrasztás megoldotta a problémát. Egyszer mondjuk azóta már vacakolt az egyik bűnös kapcsoló a háromból. Nem hittem volna hogyha az egyik módszer nem működik, akkor a másik fog. Köszönöm! :)

(#775) Iraklísz válasza dqdb (#773) üzenetére


Iraklísz
csendes tag

Az egyik billentyű megint vacakol a háromból. Érdekes mert pár napig jól működött. Most már kétszer is újraforrasztottam a kapcsolót és a diódát is (teljesen), de így sem lett jó. Lehet hogy időközben megadta magát a kapcsoló?

Ezt csinálja ha felváltva nyomogatom a szóközt és a problémás "S"-billentyűt:

(#776) muszurkefal


muszurkefal
aktív tag

Sziasztok!

Logitech G513 pár napja elég érdekes dolgot művel. A spacebar világítása mintha kiesett volna a ritmusból. Megpróbáltam konstans színnel is, lásd 1, 2.

Ezt mi okozhatja?

(#777) dqdb válasza muszurkefal (#776) üzenetére


dqdb
nagyúr

Elromlott vagy kontakthibás a kék színcsatorna.

fehér - kék = sárga
lila - kék = piros

Iraklísz: ha nagyon megkínzod hővel, akkor néha el tud romlani egy kapcsoló. Ahogyan írtam korábban, cseréld meg egy másikkal, hogy az produkálja-em de előtte még keríts egy multimétert, kösd rá a beforrasztott kapcsoló két lábára, aztán folytonosságvizsgáló módban nézd meg, mennyire stabilan működik a kapcsoló.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#778) moongoose


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Fiam gépén történt valami, mivel a wi10 nem fogadja el a Varuna k559 rgb mechanikus billentyűzetét.
Elmondása szerint amikor megvette, csak rá kellett dugnia a gépre, rábökni az eszközkezelőben a frissítésre, és utána működött.
Most anydesken keresztül megnéztem neki, ismeretlen eszköz szerepel az eszközkezelőben, és az usb vezérlők között is.
Az előbb átjött hozzám és kettő pc-n is próbálgattuk, de a legrosszabb, hogy még csak nem is világít.
Gyanakodjak arra, hogy elszállhatott benne valami a panelon?
Viszont gyanús, amikor ismeretlen eszköznek ismeri fel mindegyik pc.
A hiba egyik napról a másikra történt.
Kikapcsolta egy este a gépet, majd mikor hazajött a kóterból, már nem volt billentyűzet működés.
Inf fájl nincs a telepített mappájában, így nem tudom eszközként sem beállítani.
Ha indítjuk az exe-t, akkor nincs eszköz hibaüzenet fogad.
Kimérhető a panel és a kábel egy egyszerű multiméterrel, vagy hanyagoljuk inkább?
Nem vette olcsón, így nem lenne rossz megreparálni.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#779) dqdb válasza moongoose (#778) üzenetére


dqdb
nagyúr

Látatlanban arra tippelnék, hogy valami kiütötte a firmware-t az EEPROM-ból. Ha Device Managerben meg tudod nézni az ismeretlen eszközhöz tartozó hardware id-t, akkor biztosabbra lehet ezt mondani.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#780) moongoose válasza dqdb (#779) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Emeltem ki fotókat, ha értem amire gondoltál.



Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#781) dqdb válasza moongoose (#780) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az az eszköz nekem nem a billentyűzetnek tűnik, hanem másnak, mert akkor nem ACPI\-vel kezdődne az azonosító, hanem USB\-vel. Fujitsu gépe van a fiadnak?

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#782) moongoose válasza dqdb (#781) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Igen, az alábbi gép lenne az.
[link]

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#783) dqdb válasza moongoose (#782) üzenetére


dqdb
nagyúr

Akkor van egy teljesen döglöttnek tűnő billentyűzet, ami nulla életjelet produkál. Másik USB csatlakozóba dugva kellene megnézni, hátha.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#784) moongoose válasza dqdb (#783) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Köszönöm a segítséged, már próbáltuk másik usb aljzatban is. :R

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#785) muszurkefal válasza dqdb (#777) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

Közben megtaláltam a hibát máshol is, ez egy ismert probléma. Elvileg cseregaranciás. De egyetlen gomb miatt nem fogom visszaküldeni egyelőre, nem tudom sajnos nélkülözni. 2 év gari van rá, még van belőle 1 év.

(#786) dqdb válasza muszurkefal (#785) üzenetére


dqdb
nagyúr

A LED-ek elromlása gyakori dolog, sokszor a forrasztással akad probléma és egy pákával orvosolható a dolog, de maga a LED is képes elromlani, ha nem volt megfelelő a forrasztás (van olyan nyákom, ahol a nyák gyártója konkrétan megsütötte a LED-eket, és pár nap után meghaltak).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#787) Aethel


Aethel
aktív tag

Üdv!
Szétk*rtam a Logitech g910 klaviatúrámat, mert felidegelt hogy kihagyott néha a W illetve az pár betűt gyarkabban nyelt be a gép mint ahányszor leütöttem.
Szükségem lenne egy vagy kettő darab Romer switchre, de csak kínában találtam ami talán jövő januárban ér ide. Hazai vagy európai boltot esetleg nem tud valaki ahonnan beszerezhetek hozzá kapcsolót?

(#788) dqdb válasza Aethel (#787) üzenetére


dqdb
nagyúr

Cseréld meg a két problémás kapcsolót a Scroll Lock-Pause párossal, amíg nem jönnek meg a kapcsolók.

A nagyobb alkatrészforgalmazók, mint Digikey vagy Mouser, nem árulják Omron B3K-ként sem, így maradtak volna a mechanikus billentyűzetekre specializálódott boltok. Azonban ezek a DIY vonalra vannak berendezkedve, így azt árulják, amit az emberek építéshez keresnek, így ott sem kapható Romer-G. Megnéztem az eBay-en az első pár találatot, a szállítási idő alapján mindegyik dropshipping lehet Kínából jövő évi érkezéssel, szóval várnod kell.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#789) Aethel válasza dqdb (#788) üzenetére


Aethel
aktív tag

Köszi a segítséget!
Megrendeltem kínából, február elejét írtak.
Egyébként találtam amazonon kapcsolókat de postaköltséggel majdnem egy tizes lett volna pár darab. Annyit azért nem ér meg az egész siettség. Köszi a tippet, amilyen evidens lett volna, annyira eszembe sem jutott :D Holnap szét is pattintom!

(#790) LoyalGuard


LoyalGuard
tag

Sziasztok!

Roccat vulcan billentyuzethez keresek keycapet.
Sajnos a push to talk hasznalat miatt, fel ev alatt elkopott az arra hasznalt keycapem es emiatt 2-3 hetig szokott pihenni gariban.
Inkabb megveszem es kicserelem en magamnak, de sajnos nem tudom mi lenne az idealis hozza.

Tudnatok ebben segiteni?

Koszonom elore is!

"A pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadunk el!" - Ősi kínai mondás

(#791) dqdb válasza LoyalGuard (#790) üzenetére


dqdb
nagyúr

A numpad feletti kisebb billentyűk egyikéről van szó? Mert azt nem tudod cserélni, azok nem szabványos méretű kupakok.

Ha pedig a maradékhoz pedig kellene a pontos típus, mert úgy nézem, többféle kapcsolót használnak.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#792) nyunyu válasza LoyalGuard (#790) üzenetére


nyunyu
félisten

Jó kérdés, hogy honnan lehet rávaló felületkezelt tangát kapni.

Viszont a jó hír az, hogy a kapcsoló felfüggesztése MX jellegűnek tűnik, meg talán a kapcsoló teteje sem nagyobb, mint az iparági megszokás, így elvileg a maxiszoknyás OEM kupakprofil rá kell, hogy menjen.

Másik plusz pont a szabvány alsó sor, így nem nulla az esélyed a háttérvilágítás kompatibilis doubleshot PBT kupakszett beszerzésére, még ha az ISO nehezítő tényező is.
Más kérdés, hogy a szóba jöhető Ducky, Razer kupakszettek beszerzése eléggé nehézkes mostanában.
(Corsair kupakszettje nem szabványos!)

Esetleg lehet nézelődni az ócóbb kínai kupakok között is, de azokra az ISO támogatás nem jellemző...

[szerk:]Nekem elsőre a Vulcat 120 AIMOt dobta a gugli, optikai Titan kapcsolóval.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#793) LoyalGuard válasza dqdb (#791) üzenetére


LoyalGuard
tag

Ez egy sima ALT gomb volt ami elkopott. Gariban csereltek, de 1 cap miatt nem adnam be be megint hetekre. A felsoket en is neztem hogy no way.

#nyunyu: Konkretan errol van szo: [link]
Sajnos keycap temaban nem vagyok jartas, ezert is bizom a szakertelmetekben :D

Koszonom!

"A pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadunk el!" - Ősi kínai mondás

(#794) dqdb válasza LoyalGuard (#793) üzenetére


dqdb
nagyúr

Erre nem fogsz kapni ilyen keycapet, mert nagyon nem Cherry MX kinézetű a kapcsoló sem (a kereszt valószínűleg stimmel, de más nem). Ha van tizedmilliméternél pontosabb tolómérőd, akkor pár szám alapján ki lehet deríteni, hogy világítós OEM kupakok rámennek-e vagy nem világítós DSA-k, azonban pontosan ilyet esélytelen kapni, csak OEM-ek számára készült darabról van szó.

Vagy írj Facebookon direkt a gyártónak, hogy megint elkopott és küldjenek, mert az vicc, hogy egy kupakcseréért bent rohad a billentyűzeted a szervizben teljesen feleslegesen, ami azért történt, mert hulladék minőségű felületkezelést adtak neki (vagy semmilyent). Technológiailag van belekódolva a kopás ezekbe a világítós kupakokba, de ennél illene többet bírnia.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#795) LoyalGuard válasza dqdb (#794) üzenetére


LoyalGuard
tag

Ebbol a szempontbol mar gyakorlott vagyok. Rogton a gyartonak irtam, de nincs Mo.-n hivatalos disztributoruk igy a javaslat az volt hogy vigyem vissza a boltba es gari, mert semmikeppen sem normalis az ilyen merteku kopas. :(
A roccat pedig direktben nem ertekesit es kuld semmit igy ide...
Ezert is gondolkoztam rajta hogy veszek 1 szett valamit kulon es ha kell inkabb kicserelem.

"A pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadunk el!" - Ősi kínai mondás

(#796) dqdb válasza LoyalGuard (#795) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nos, lehetne rugalmasabb a gyártó is, a Tesoro például pozitívabban állt hozzá a dolgokhoz, amikor valaki megkereste szintén egy nem szabványos/megszokott dolguk miatt.

Három dolgot lehet lemérni:
1. a kereszt a tetején MX méretű-e (tippre igen)
2. milyen magas a kapcsoló, milyen hosszú szoknyás kupak fér el anélkül, hogy a kupak előbb csattanna a plate-en, minthogy a billentyűt teljesen lenyomtad-e (tippre alacsonyabb)
3. milyen méretű pontosan a kapcsolóház felső része, beleakad-e adott kupakprofil lenyomáskor (tippre XDA és DSA kivételével mindegyik beleakad, ezeket pedig fehér-szürke nemvilágítós változatban tudok csak)

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#797) nyunyu válasza dqdb (#796) üzenetére


nyunyu
félisten

Meg kell mérni a kapcsoló teteje és a plate felső síkja közti távolságot.
Cherry MXeknél ez 6.7mm.

(Kapcsoló teljes magassága az MX kereszt nélkül 11.7mm, ebből 5mm süllyed be a plate síkja alá, így 6.7 lóg ki a plateből.)

OEM kupak szoknyája kb 5mm hosszú a belső merevítéstől lefele, így tövig nyomva ~1-1.5mm marad a plate és a szoknya alja között.

Ha a kapcsolóházat teteje kevesebb, mint 5mm-re van a platetől, akkor nem fog elférni az OEM kupak.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#798) dqdb válasza nyunyu (#797) üzenetére


dqdb
nagyúr

A magasság egy dolog, a kupak formája és a kapcsolóház formája is számít: low profile Cherryre jó a DSA és XDA kupak, ez eddig oké, alacsony szoknya. De jó a böszme magas MT3 is, mert olyan a belső formája, hogy nem ütközik össze a kapcsolóház a kupakkal, míg a jóval alacsonyabb Cherry profil fennakad.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#799) Iraklísz válasza dqdb (#777) üzenetére


Iraklísz
csendes tag

Megcsináltam a multiméteres folytonosság vizsgálatot, de nem vettem észre, hogy gond lett volna. Azután kicseréltem a problémás kapcsolót és jó lett, és ezt még eljátszottam két másikkal is amik utána kezdték el produkálni a hibát. Ez lett a megoldás, csak nem értem hogy hogy lehetséges ez három kapcsolónál is ("A","S","D" furcsa mód a "W" nem) egy 8 hónapos billentyűzetnél (Trust GTX 865 Asta), amire nagypofával ráírták hogy 50 millió kattintás (bár lehet hogy összeadták az összes kapcsoló tudását :D)

(#800) inf3rno válasza Iraklísz (#799) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az ára alapján talán 3x ennyiért kapnál valami minőségit. A switch is valami noname lehet benne, legalábbis nem írják, hogy ki a gyártó, csak ennyit sok helyen: Tasti Meccanici Rosso, ami annyit jelent, hogy piros mechanikus switch olaszul.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.