Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) fanci


fanci
tag

Elnézést,elírtam a billentyűzet tipusát :W ,helyesen cougar 200k

(#652) #15490560


#15490560
törölt tag

Sziasztok!

Logitech K400 Plus wireless billentyűzetemen nem működik az “y” gomb. Minden más jó. Szétszedtem, kitisztitottam, de semmi. Látszani nem látszik semmi hiba. Ha nagyon izomból ütöm vágom a gombot akkor beindul. Belül kopás nem látszik, próbáltam kiékelni, de úgysem veszi be a gombot.

Lehet ezt javítani? Ha igen hogyan?

(#653) cili.ke


cili.ke
csendes tag

Sziasztok! Keresek valakit, akinek Tesoro Gram SE Spectrum UXL bill-je van - egy kis szakmai csevegésre. Gondom van, egyelőre senki nem tudott segíteni.

-Y-

(#654) didros


didros
senior tag

Sziasztok! Kiváncsiságból újre beüzemeltem egy 96-os IBM billentyűzetet. Gépelni lehet rajta, azonban a windows gomb és egyéb gyorsbillentyű kombinációk nem működnek. Mi a megoldás? Köszi!

(#655) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok!

Nem tudom ez gond -e vagy feature.

Cooler Master CK550 megvan majdnem egy hónapja. Tegnap óta néha sipol.
Kikapcsolt ledekkel is.
Normális dolog ez?

Közvetlen hátlapi USB3 portba van dugva a PC-ben.

köszi

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#656) Formaster válasza Formaster (#649) üzenetére


Formaster
addikt

Továbbra sincs előre lépés ezzel a billentyűzettel :( Már nem tudom mit csináljak vele, ha lenyomom a lassító gombot már egyre kevesebb ideig tart az érzékenység csökkentés. Illetve ingadozó, van hogy egyszerre 3-nak veszi, aztán teljesen jó egy darabig :(

(#657) Anubris


Anubris
őstag

Sziasztok!

Az alábbi problémám van.
A számítógép nem észleli megfelelően a billentyűzetem.
Azt hittem először, hogy elromlott. Csak világított de a gombok nem reagálnak.
Elővettem egy ezer éves pár ezer forintos darabot. Azzal simán ment minden 1-2 napig.
Közbe megjött az billentyűzet (corsair K95 rgb). 1-2 napig ez is szépen ment, aztán ugyanaz a hiba jött elő. Egy idő után nem észleli a billenytűzetet a gép csak a világítás megy, de azt sem tudom szabályozni.

Alaplappal lehet a gond?

(#658) JohnD


JohnD
tag

Üdv! Lenovo Preferred Pro nem működik; a caps lock és scroll lock ledek enyhén világítanak, nem ismeri fel a rendszer. Nem reagál semmire. :( Valakinek vmi ötlete van?
Köszi!

(#659) Formaster válasza Formaster (#656) üzenetére


Formaster
addikt

megoldva, ki kellett takarítani. ;]

(#660) Áfogat


Áfogat
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy Tesoro Gram Spektrum Agile Red (hun) bill., ahol a G gomb kupakja elég könnyen lejár.

A billentyűzetnek nincs más baja, de szerintem borzalmas font készlettel írtak a kupakokra, így felmerült bennem, hogy esetleg lehetne cserélni az összes kupakot is egyszerre. Van tapasztalat ilyen billentyűzet cseréjében valakinek, tudna ajánlani egy ránézésre tetszetősebb font készletű szettet, ami összhangban lenne a világítással is? Úgy értem, rendesen átjut rajta a fény, és nem sötétülne le nagyon.

(#661) nyunyu válasza Áfogat (#660) üzenetére


nyunyu
félisten


Ugyan a bal oldali Tesoro gazdaságos agile kapcsolónak is kereszt alakú stemje van, de a kapcsolóház teteje szélesebb, mint a jobb oldali Cherry klóné, így nem hiszem, hogy teljesen kompatibilis lenne az általános Cherry vagy OEM profilú kupakokkal.

Valószínűleg csak a saját tangája húzható rá, rendes kupakok szoknyája fennakadna a kapcsoló széles tetejében, és nem tudnád teljesen lenyomni.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#662) dqdb válasza nyunyu (#661) üzenetére


dqdb
nagyúr

A Tesoro Agile kapcsoló a Kailh KH kapcsolót rejti. Maga a kapcsoló kisebb és alacsonyabb, mint egy szabványos MX méretű kapcsoló, szóval ha a Tesoro nem építette a szokásos 19,05 mm-es távolságnál sűrűbbre a kapcsolókat, akkor a kupak szoknyája ilyen téren nem fog problémát okozni, mert 2,7 mm-rel kisebb a kapcsolóház az egyik irányban és 1,8 mm-rel a másikban.

Olyan téren inkább, hogy alacsonyabb 3,8 mm-rel a kapcsoló, így az OEM profilos kupak biztosan a plate-en fog csattanni még bőven a bottom out előtt, és szemre a Cherry profilos szoknyája is túl nagy (lusta vagyok elővenni a tolómérőt). Márpedig világítós magyar kupak csak OEM profillal akad, nem világítós, de világos magyar kupak, ami tökéletesen látszik a monitor fényénél pedig Cherry profillal.

És miután eljutottam oda, hogy nem létezik megfelelő 3rd party megoldás, hozzátenném azt is, hogy nem szabványos az alsó sor kiosztása, így az amúgy is minimális magyar kupakválaszték kétharmadát már ez a tény is kilőné, ha a többi nem tette volna meg :)

Ezért szoktuk mindig kihangsúlyozni a billentyűzetes topikban a szabványos alsó sort előnyként, és a saját kapcsolótípust hátrányként (főleg akkor, ha az macerásan cserélhető), ahogyan a low profile építés is hatalmas hátrány jelenleg, ha kupakkészlethez szeretnél nyúlni (akár ez a Kailh KH, akár Cherry MX LP, akár Kailh LP/Choc).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#663) nyunyu válasza dqdb (#662) üzenetére


nyunyu
félisten

Méretét nem is néztem a kapcsolónak.

Cherry MX kapcsolóház teteje 11.0mm széles, klasszikus doubleshot Cherry kupak belül 11.2mm.
Kailh KH ház aljának szélessége 12.2mm, teteje nincs beméretezve.

Határeset, akár még el is férhet egy rendes kupak szoknyája körülötte, pláne, ha az vékonyabb fajta.

Képemen jobb oldali MX klónt még mindig nem sikerült beazonosítanom, hogy mi lehet.
Látom, hogy 4 kampós Cherry jellegű háza van (így gyártók közül Outemu, Kailh kilőve), lilának látszó stemje sem segít (ilyen Cherry nincs, Gateron is csak a custom Zealio formájában)
Viszont ennyire pontatlanul öntött, érdes nejlon kapcsolóházat eddig még nem láttam, retool előtti Cherryk is jóval simábbak voltak ennél, Gateronokról nem is beszélve.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#664) Áfogat válasza nyunyu (#663) üzenetére


Áfogat
csendes tag

Sziasztok!

Köszönöm mindkettőtöknek az infokat.

[ Szerkesztve ]

(#665) dqdb válasza nyunyu (#663) üzenetére


dqdb
nagyúr

Közben lemértem: bottom outnál 2,2 mm távolság van a kupak és a plate között (Cherry profilnál és XDA-nál is, hirtelenjében ez a kettő volt kéznél), szóval erre a kapcsolóra a kedvenc szavaddal élve tanga kupak kell. Pontosan nem lehet számolni, mert a PCB-kapcsolóház teteje és PCB-stem vége távolságok vannak megadva, a plate-kapcsolóház távolság ismeretlen, csak becsülni lehet, és kép alapján ez is jóval rövidebb.

Vékony Cherry profilos kupaknál a belseje 14,3×14,3 mm széles legkívül és 10,9×12,9 mm legbelül, a merevítéseknél, ami a szokásos 4 mm-es útnál mélyebben van 12,6×13,1 mm, szóval a kapcsolóház itt nem lenne akadály.

Most nézem, hogy a stem is rövidebb (4,3 mm vs 3,2 mm), szóval egy szabványos MX keresztre tervezett kupak nem is menne fel rá tökéletesen.

Sehogy se jó ez, úgy tűnik.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#666) rbkzndrs


rbkzndrs
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Március óta van egy MK 730-as billentyűzetem. Eddig nagyon jól működött semmi probléma nem volt vele. Viszont a mai napon már számos alkalommal "lecsatlakozott" és nem ismerte fel a Windows az eszközt, így át kellett dugni egy másik USB portba ahol működött kb 10 percig és aztán előröl az egész. Van-e valakinek ötlete,hogy miért lehet? Az illesztőprogramokat újra telepítettem, azóta sincsen változás.

(#667) Rusher4587


Rusher4587
tag

Sziasztok!

Layout készítésben, gombok átprogramozásában kérnék segítséget.
Melóban gyakran kell felváltva angol és magyar nyelven gépelnem, ill. elég sok írásjelet is használnom egy ANSI kiosztású OMEN 1100-as billentyűzeten.
MS Keyboard Layout Editorral és SharpKeys-zel megoldottam, hogy a jobb Ctrl a 102. gombként viselkedjen, így ő lett a hosszú Í a magyar kiosztásra váltáskor (hamar megszokható, hogy végre nem kell Alt+J-t meg Alt+I-t használni), ill. szintén a magyar kiosztásnál felcseréltem a Z-t és az Y-t, hogy ugyanúgy viselkedjenek, mint amerikai kiosztásnál, így nullára redukálódott a folytonos Z/Y tévesztésem! :D

Egy problémám van még, az említett írásjelek miatt szeretném megoldani, hogy layout váltás nélkül tudjak ékezetes betűket írni. Arra gondolok, hogy egy módosító gomb lenyomásakor magyar ékezetes betűket írhassak EGY KÉZZEL, miközben angol kiosztáson vagyok, és a módosító gomb felengedésével azonnal tudjam a megszokott helyen lévő írásjeleket is használni.
Gondoltam arra is, hogy makrókkal megoldom, hogy a lenyomás idejére alt+shift kombót küldve átváltok magyar kiosztásra, felengedéskor meg vissza angolra, de ehhez egyrészt egy értékes billentyűt kéne beáldoznom (Alt, Shift vagy Ctrl használható), másrészt pedig nem sikerült kivitelezni, mert az op.rendszer az alt+shift kombináció felengedésekor, nem pedig lenyomásakor vált beviteli nyelvet, és ebből adódtak gondok. Meg amúgy is nagyon megerőszakolt megoldásnak tűnik. :O

Van rá mód szerintetek, hogy az Fn gombot használhassam? Tud valaki olyan, a fent említettekhez hasonló programot, amivel átírhatok egy meglévő Windows bill.kiosztást, hogy pl. az Fn+";" kombinációval "é", Fn+";"+Shift kombóval "É" születhessen, és így tovább? :)

Előre is köszi a segítségért! :))

[ Szerkesztve ]

Si vis pacem, para bellum!

(#668) dqdb válasza Rusher4587 (#667) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az Fn mindig* a billentyűzet belügye, az operációs rendszerig már el sem jut, így mappelésre sem tudod felhasználni. Ott van a Caps Lock, használd azt módosítóként. SharpKeysszel nincsen tapasztalatom, AHK-ban van lehetőség Unicode string begépelésére (vagy esetleg a WinCompose-zal lehet kiegészíteni még, hogy együttműködve összejöjjön a cél).

* kivéve Apple

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#669) rbkzndrs válasza rbkzndrs (#666) üzenetére


rbkzndrs
tag

Végül kiderült, hogy a kábellel nem stimmel valami. Azt szeretném kérdezni, hogy mivel C-type-al csatlakozik így bármelyik C-type kábel megfelelő amelyik befér oda az jó ugye?

(#670) dqdb válasza rbkzndrs (#669) üzenetére


dqdb
nagyúr

Igen.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#671) TromF


TromF
tag

Hello. Primitiv kerdes de hatha tud valaki segiteni. Sikerult letorni a Logitech K270 billentyuzet kitamaszto talpat. Lehet ilyet venni valahol magaban is vagy kenytelen leszek e miatt egy uj billentyuzetet venni?
Koszi!

(#672) Formaster válasza Formaster (#649) üzenetére


Formaster
addikt

Továbbra sem oldódott meg. Kitakarítottam teljesen, de egyes gombokat akkor is kétszer vesz. Érdekes, kupak nélkül sosem. Elfáradt volna a visszatoló rugó és lassabban emeli fel a kupakot? Másra nem tudok gondolni. Érdekes, hogy nem a WASD, pedig azok többet pörögnek, hanem ilyenek a gyakoribbak, mint B-M-Z. :F

(#673) devast


devast
addikt

2 éves ducky one rgb tkl billentyűzetemen elkezdett idpszakosan nem műküdni 1 gomb, konkrétan a "b" . Amikor nem működik, akkor ha nyomkodom egy ideig (10-30 sec), utána elkezd működni , és jó ideig megfelelően működik utána. Érzésre a gombbal nincs probléma, mintha valami a vezérlés/elektronikája körül döglődne.
Erre valakinek ötlete ?

(#674) dqdb válasza devast (#673) üzenetére


dqdb
nagyúr

Forraszd ki és be a kapcsolót

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#675) TaliGa


TaliGa
aktív tag

CM CK550 mecha bill, blue switch, pár hónapos, a "K" billentyű működik, de a tactile eltűnt és nincs kattanás. Mi lehet a baki?

"So say we all"

(#676) Narandil


Narandil
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy sikerült ráejtenem a billentyűzetre egy masszívabb tárgyat, s behorpadt tőle (megrepedt a váz). Kérdés, hogy lehet valahol csak vázat cserélni, vagy ez már marad így?
Az említett billentyűzet. [link]

Előre is köszi!

ASUS Prime X570-P, Ryzen 7 5800x, ASUS TUF 6900xt, 2x 16 gb Crucial Ball. Sport DDR4 3200MHz CL16, WD 1000GB BC, Kingston A400 240GB, Samsung 500GB EVO Basic, Phanteks Enthoo Pro ház, ASUS ROG Strix 1000W, Alpenföhn Brocken 3, ASUS ROG Strix XG32UQ monitor

(#677) Flash82


Flash82
tag

Sziasztok
Rapoo k2600 hoz keresek megoldást ugyanis elveszett az usb vevője .
Eddig azt mondják hogy nem lehet beszerezni .
Fél éve van meg a billentyűzet . Nem tudom elhinni hogy semmilyen megoldás nincs erre. :F

(#678) Borsy


Borsy
csendes tag

Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata Genius Scorpion k215 billentyűzettel kapcsolatban?
Konkrétan az a kérdésem, hogy a billentyűknek nem kellene világítaniuk, csak a konkrétan backlight van benne??
Ma vettem egy ilyet, de ez így valami iszonyat...
Remélem érthető volt a kérdésem! :D

"Fire, walk with me!"

(#679) nyunyu válasza Borsy (#678) üzenetére


nyunyu
félisten

4 ezerből csak matricázott kupakokra futotta, lézerrel levakart mintájú kakaós bevonóba mártogatott áttetsző tejfölösdobozra már nem jutott pénz.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#680) Borsy válasza nyunyu (#679) üzenetére


Borsy
csendes tag

sajna a doboza elég megtévesztő volt, azon úgy néz ki, mintha maguk a billentyűk is világítanának!
nem várok csodát egy ilyen kategóriájú billtől természetesen, de szerintem az hogy világítanak a billentyűk az már alap dolognak kellene lennie...
most egy aula mittudoménmilyen billentyűzetem van, ezzel meg lennék elégedve tökéletesen, csak nagyon kopnak lefelé a billentyűk. :D

"Fire, walk with me!"

(#681) nyunyu válasza Borsy (#680) üzenetére


nyunyu
félisten

Ilyen osztályú billzeteken amúgy a matrica tartósabb, mint a kakaós bevonó.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#682) MeLászló


MeLászló
újonc

Sziasztok. Napokba vettem egy Trust GXT 840 Myra billentyűzetet.
Szerintük "Anti-Ghosting: Up to 8 simultaneous key pressings"
Akkor ez azt jelenti, hogy 8 billentyű lenyomása is megy egyszerre?

Mert TeamSpeak beszélő gombom a H betű, és ha nyomva tartom, akkor már csak +1 billentyűt tudok lenyomva tartani....nem tudok közbe oldalazva előre haladni lövöldözős játékba, sniper nézetbe váltani stb. Miközbe beszélek. Roppant bosszantó, főleg hogy 10 ezeré vettem, a tescos 1500 forintos előző billentyűzetem meg kezelt 3 gomb lenyomást egyszerre. Valami beállitást kéne állitanom ? Vagy sz.r az egész ahogy van ?

(#683) dqdb válasza MeLászló (#682) üzenetére


dqdb
nagyúr

antighosting != xKRO

Csak ezt a marketingesek szeretik összemosni. Az xKRO arról szól, hány billentyűt tudsz egyszerre lenyomni úgy, hogy azt a billentyűzet érzékeli. Az antighosting arról, hogy lenyomsz X darab billentyűt, és ezen lenyomás hatására a billentyűzet nem küldi ki magából egy vagy több le nem nyomott billentyű kódját (ezért a ghosting név). Az antighosting alap ma már a leszakadtabb billentyűzetekben is, a 2KRO-nál többet tudó darabok ellenben általában gamer vonalon fordulnak elő.

A leírásod alapján egy alap 2KRO billentyűzetet vettél.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#684) MeLászló válasza dqdb (#683) üzenetére


MeLászló
újonc

Remek, nekem meg ezvolt a lényege hogy több gomb is lenyomódhasson. Köszönöm, már értem a dolgot.

(#685) Backrau


Backrau
aktív tag

Sziasztok! Kb. 1 hónapja vettem egy Logitech MK540 vezeték nélküli billentyűzet + egér kombót. Olyan problémám lenne, hogy a billentyűzet van, hogy nem reagál. Játék közben ez baromi idegesítő. Az USB vevője kb. 2 méterre van, szóval azzal nem szabadna bajnak lenni, főleg, hogy az egér messzebb van kicsivel. Van valakinek ötlete miért csinálja ezt?

(#686) dqdb válasza Backrau (#685) üzenetére


dqdb
nagyúr

nem reagál
Ha ez azt jelenti, hogy több billentyűt egyszerre lenyomva az egyiket nem érzékeli, akkor ez azért van, mert ez nem gamer billentyűzet, így 2KRO-nál többet nem tud valószínűleg (6KRO és NKRO funkciót jellemzően csak gamer és mechanikus vonalon adnak a gyártók).

Ha ez azt jelenti, hogy több-kevesebb ideig nem lenyomva egyetlen billentyűt sem az új leütést nem érzékeli, akkor ez azért van, mert a billentyűzet lement energiatakarékos üzemmódba, ez nem gamer billentyűzet, hogy ne tegye.

Ha azt, hogy időnként nem érzékel semmit, aztán magától megjavul, akkor valószínűleg egy másik eszköz, ami 2,4 GHz-et használ, bezavar. Ez lehet szimpla BT kapcsolat, vagy egy olyan wifi router, ami ragaszkodik egy adott frekvenciasávhoz. Párosítsd újra a billentyűzetet és a vevőt, ilyenkor egy szabad (vagy kevésbé terhelt) frekvenciasávot keres a két oldal magának.

Az USB vevője kb. 2 méterre van, szóval azzal nem szabadna bajnak lenni
2 méter azért nem kevés, ha nincsen direkt rálátás, akkor főleg nem. Nekem direkt rálátás hiányában 120 cm-ről voltak Unifying vevős egérrel problémáim. Ha a billentyűzetet ölben tartod, akkor az például kiváló szigetelés tud lenni a 2,4 GHz-es sáv ellen.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#687) Ratrak


Ratrak
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Tesoro Lobera Spectrum típusú billentyűzetem, és egyre többször fordul elő, hogy amikor egy karaktert leütök, akkor egyszerre többet (2-t, néha akár 3-4-et is) megjelenít az adott karakterből. Eleinte ritkábban és főleg csak egy-két betűnél (L és D) csinálta, de mostanság egyre gyakoribb a dolog. Így a munka egyre nehezebbé válik vele, mert sokszor pll. a jelszót nem tuddom renddesen beírni, mert randdom többet érzékel néhány betűből... (direkt hagytam ezt a szöveget úgy, ahogy beírtam, lehet látni a hibát rajta jól).

Próbáltam Windows registryben állítgatni a ddolgokat, némileg jobb lett tőle, dde meg nem szűnt a probléma. Van esetleg ötletetek, hogy mit lehetne tenni a billenytűzet falhoz vágásán és rituális elégetésén kívül? ;)
Köszi előre is!

if you think you can - you can. If you think you can't - you're right!

(#688) dqdb válasza Ratrak (#687) üzenetére


dqdb
nagyúr

Valószínűleg az adott kapcsolókhoz tartozó forrasztás nem tökéletes már apróbb repedések miatt, és az amúgy létező prellmentesítés értékei kevesek már. A biztosan jó megoldáshoz újra kellene forrasztani a problémás kapcsolókat, vagy legalább újrafolyatni a forraszanyagot.

Szoftveres megoldás lehet a billentyűzet driverében az angolul debouncing time néven futó érték megemelése, ha egyáltalán beállítható. Másik lehetőség a Keyboard Chattering Fix nevű tool használata, de minkét szoftveres megoldás csak elfedi az eredeti hardvereset.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#689) Ratrak válasza dqdb (#688) üzenetére


Ratrak
csendes tag

Forrasztani nem fogok tudni, de a tool nagyon sokat segített, remekül logolja a chatteringet, és látszik is szépen a probléma - amit elég nagy hatékonysággal megold. Természetesen mivel hardveresen nem az igazi a bill., előbb-utóbb rosszabbodni fog a dolog, de jelen formájában ez most így egy lifesaver nekem, köszönöm!! :R

Még annyit kérdeznék, hogy hogyan érdemes tisztítani a billentyűzetet: simán csak leveszem a billentyű(k) kupakját és kiporszívózom (esetleg olvastam olyat ugye a linkelt cikkben is, hogy benyomott állapotban sűrítettlevegőzni is lehet/érdemes), van esetleg más jobb/kerülendő módszer amit érdemes tudni/követni/elkerülni?

if you think you can - you can. If you think you can't - you're right!

(#690) Backrau válasza dqdb (#686) üzenetére


Backrau
aktív tag

köszi a választ. most találtam vwin 10-nél olyat hogy az usb egységek maximum teljesítményen lergyenek, azóta nincs ez a probléma. valószínűleg a win 10 átrakta pár másodperc után energiatakarékba, ahogy te is írtad. most egyelőre jó. (az előző bill. + egerem is logi volt, vezeték nélküli, azoknál nem csinált ilyet, pedig 8 éves darabok voltak)

(#691) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Sziasztok! Van egy G613-as billentyűzetem, amin az egyik gomb saját hülyesègem miatt szèttörött. Alin találtam bele illő gombot, foglalat is stimm, a mèret is, de ez világítós billentyűzethez való. Jól sejtem, hogy magát a led fènyt az alaplap adja s nyugodtan beèpíthetem az enyèmbe? Okozhat problèmát? Köszönöm

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#692) miki111222


miki111222
lelkes újonc

Sziasztok!

Tegnap este sikeresen leöntöttem egy kis vörösborral a COOLERMASTER CK550-es billentyűzetemet. Letörölgettem az asztalt, meg a billentyűzetet, de ma észrevettem hogy néhány gomb egyszerűen nem kap jelet, lenyomom és nemtörténik semmi, illetve az rgb néhány billentyűzetnél is anomáliát mutat, akkor is világít amikor nem kéne, nem megfelelő színnel.

Most ráraktam a radiátorra száradni, van ötletetek hogy mit csináljak? Remélem pár nap alatt ha kiszárad akkor megjavul, de érdekes hogy nem tapasztaltam semmi nedvességet mikor leszedtem a gombokat.

Köszi előre is! :)

(#693) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sziasztok,

Két hónapja vettem egy Cherry Stream 3.0 billentyűzetet.
Szeretem, korrekt egy bill, viszont az egyik billentyű szinte a kezdetek óta rakoncátlankodik, "ragad", sokszor nem is érzékeli a leütést, nem győzök utólag korrigálni. Eddig ezt néha-néha csinálta, most viszont tízből tíz alkalommal, ha nem nyomom le elég erősen.

Nevetségesnek tartottam volna csak emiatt garanciális ügyintézéshez folyamodni, azonban tegnap jó húsz perci bénázást szerelgetést követően hiába sikerült a billentyűt kipattintanom, portalanítanom a felületet, majd visszaapplikálni - a hiba ugyanúgy fennáll, mint eddig.

Mi lehet a gond? Mivel volna még érdemes próbálkoznom?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#694) zola09


zola09
aktív tag

Sziasztok!

1 hónapja cseréltem le Cherry MX Red-del szerelt billentyűzetem MX Black-re(Ducky One 2 Mini). Azóta napi szinten többször sikerül valamelyik karaktert duplázni, ez különössen 2-3 billentyűn jön elő. A debouncing timer állítása sem hozott megoldást. Szándékosan nem sikerült még reprodukálni, de ha simán gépelek / játszom akkor előfordul. Ez garanciális probléma vagy pedig user eerror?
(látom ide is sikerült becsúsznia 1-2 duplának)
:R

[ Szerkesztve ]

(#695) weiss


weiss
addikt

Sziasztok, van valami ötletetek Hyperx hx-kb1rd1-na billentyűzethez hogyan lehetne pótolni a hiányzó gombokat?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#696) dqdb válasza weiss (#695) üzenetére


dqdb
nagyúr

Kicsi multimédia billentyűk: sehogy
Normál billentyűk: ha magyar kiosztású volt, akkor legolcsóbban a Glorious kupakkészletével, ha éppen lehet kapni. Ha nem magyar, akkor legolcsóbban AliExpressről valamivel.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#697) weiss válasza dqdb (#696) üzenetére


weiss
addikt

Ja, hogy ezek ilyen szabványosak, hogy aliról lehet kapni?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#698) dqdb válasza weiss (#697) üzenetére


dqdb
nagyúr

Szabványos is, meg nem is, mert egyes gyártók az alsó sorban egyénieskednek, és nem jó rá bármi. A HyperX Alloy FPS esetében a standard kiosztást használják ott, ezért könnyebb kupakkészletet találni.

A képleten az ANSI vagy ISO tud keverni, és az, ha világítós kupakkészlet kellene, mert azt AliExpressről nehéz vadászni ISO-ban. Ahogyan a magyar nyelv is erőteljesen kínálatszűrő hatású, van a linkelt Glorious, aztán drágábban hasonló egypálcás minőségű cuccok (mondjuk a billentyűzeten hasonló volt eleve), és drágán akad tényleg jó minőségű is, csak világítással nem kompatibilis darabok.

Ha kinéztél valamit, akkor a billentyűzetes topikban kérdezz tovább, ott nagyobb a forgalom.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#699) weiss válasza dqdb (#698) üzenetére


weiss
addikt

Rendben, köszi!

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#700) Williamgrant


Williamgrant
veterán

Sziasztok!

Van egy Cougar 200k klaviatúrám, gémernek mondott csoda, de igazából a LED-ek nem annyira érdekelnek. :D
Annyi gondom van vele, hogy észrevettem hogy rendszeresen dupla space-eket tesz gépelés közben. Ez egyre rosszabb, egyre sűrűbben csinálja. Most átállítottam a windowsban a gyors gépelésnél az ismétlés idejét hosszúra, de így is be-be csúszik 1-1 plusz space.

Sejtem hogy nem szoftveres probléma lesz, érdemes megbontani, túrni, lefeszegetni a billentyűt vagy kukázzam mert kezd megdögleni?

Ide valami nagyon nagy bölcsességet fogok írni, csak egyelőre még nem tudom mit mert olyan sűrűn nem nézegetek világmegváltó idézeteket. Pedig a világnak nagy szüksége lenne a megváltásra, kezdetnek mondjuk egy örök PH előfizetés mindenkinek jól jönne. PornHub. Nem Prohardver. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.