Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Sn00k


Sn00k
veterán

HI!

Megtudná valaki mondani valaki , miért tűnik el a jobb alsó sarokban lévő HU szövegem , ami a billentyűzet nyelvét tudom át állítani?

a vezérlőpult/bill.nél sem tudom ezt állítani eng/hu között... nincs bent az állítási lehetőség...

laptopról van szó...

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#52) greatchaos válasza Sn00k (#51) üzenetére


greatchaos
addikt

ALT+SHIFT-tel tudod változtatni

(#53) Sn00k válasza greatchaos (#52) üzenetére


Sn00k
veterán

Hiaba probalom, nzoma sincs... :O :O

[link]

3njoy the Lif3

(#54) greatchaos válasza Sn00k (#53) üzenetére


greatchaos
addikt

ez egy bill parancs, ez vált angon és magyar között, vagy éppen amilyen van

(#55) Sn00k válasza greatchaos (#54) üzenetére


Sn00k
veterán

ay oke de nekem nincs ot semmi, es a billentzum egzyer magzar nzelven muxik, egzsyer angol... tudok eyyel valami csinalni Nem tudom beallitani magzarra... nem talalom hol lehetne...

3njoy the Lif3

(#56) greatchaos válasza Sn00k (#55) üzenetére


greatchaos
addikt

asszem nem érted. ez egy váltógomb. egyszer magyar, máskor angol. ha magyaron akarod hagyni, akkor átvántod magyarra, aztán kész.

de, ha nagyon ragaszkodsz a primitív módszerhez, akkor az ikon a vezérlőpult/területi és nyelvi beállítások/nyelvek/részletek opciónál tudod megtenni

[ Szerkesztve ]

(#57) Sn00k válasza greatchaos (#56) üzenetére


Sn00k
veterán

köszi, közbe rájöttem én is :D

csak nem értem miért nincs kint a hu szöveg jobb alúl...

de ez már csak részletkérdés.

:R

3njoy the Lif3

(#58) greatchaos válasza Sn00k (#57) üzenetére


greatchaos
addikt

mert mondjuk kikapcsoltad :F - vagy win telepítés után nem volt ott?

(#59) Arpee78


Arpee78
senior tag

Sziasztok!

Nekem egy MS wireless desktop 3000-el lenne problémám. Ha lenyomok egy billentyűt néhány másodperc múlva elfelejti hogy le van nyomva. Ez miért van? Van rá megoldás?

(#60) Lenry válasza Arpee78 (#59) üzenetére


Lenry
félisten

ezt most nem kifejezetten értem... miért kéne a billentyűzetnek több másodperc után is tudnia, hogy mit nyomtál le? :F

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#61) Csyppa válasza Lenry (#60) üzenetére


Csyppa
senior tag

Szerintem úgy gondolja hogy közben folyamatosan nyomja a bill.-t. :U

"Basically, a computer is a very fast moron."

(#62) #96302336 válasza Arpee78 (#59) üzenetére


#96302336
törölt tag

:F :F

(#63) Arpee78 válasza Lenry (#60) üzenetére


Arpee78
senior tag

Tördelőprogramban a szóköz billentyű folyamatos lenyomásával tudok egyik helyről a másikra lépdelni.

(#64) Arpee78


Arpee78
senior tag

Úgy tűnik megtaláltam a hiba okát. A CRT monitor zavart be.

(#65) Lenry válasza Arpee78 (#63) üzenetére


Lenry
félisten

aha.... így már világos :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#66) #54715584


#54715584
törölt tag

sziasztok,

parom vett egy genius luxemate 810 media cruiser billentyuzetet
elvileg ez egy media centeres bill
de hiaba nyomkodjuk az msn billentyűt, nem hajlando elindulni
vista home basic van a gepen, mce nincsen benne

nincs vmi driver vagy progi, amivel lehetne a funkciobillentyuket beallitani?

(#67) #54715584 válasza #54715584 (#66) üzenetére


#54715584
törölt tag

valaki? :)

(#68) #54715584


#54715584
törölt tag

meg vki?

(#69) nike_ válasza #54715584 (#68) üzenetére


nike_
addikt

Kellene lennie, nézz fel a honlapjára szerintem. :F Mást nem tudok mondani...

(#70) #54715584 válasza nike_ (#69) üzenetére


#54715584
törölt tag

mar vegigbongesztem, a genius honlapja(i)n nincsen semmi sem es a google sem segit :(
sok forumot feldobott, de egyikben sincs megoldas

(#71) dexterfx


dexterfx
csendes tag

PLS aki tud segíteni az segítsen. Nos a probléma az, ott kezdődött, hogy újra telepítettem a win-t. (ez magában nem lenne gáz nade...) ezek után felraktam az NFS Most Wanted-ot, és a Carbont is, és meglepődve tapasztaltam, hogy az autók magukat írányítják egy idő után. PL. ez a kedvenc jelenségem: a rend bátor őrei a nyomodban ezerrel, mennék jobbra, hogy rájuk borítsam a "fánkot" de a kocsi nem engedelmeskedik és vagy egyenesen, vagy ballra, vagy egyszerűen csak elkezd forogni...... :((( :W . már próbálkoztam mindenféle beállítással, kipucoltam a billentyűzetet, vettem új billentyűzetet, (mert a régit dühömben meghajtogattam :DDD). Bármi ötlet, hogy mi lehet a baj? PLS F1.

[ Szerkesztve ]

G

(#72) joey7


joey7
őstag

hali,

nem tom,h pontosan billentyűzet problema-e;majd itt vki megmondja(remélem) :K
szóval az a gond,h gépelés közben (mindegy,h neten,vagy csak vmilyen progiban. pl. Word-ben vaygok) egyszercsak gondol egyet a kurzor és visszaugrik az éppen aktuális sorban vhová,illetve átugrik másik sorba. :W
laptopot használok.
gondoltam már vírusra,vagy egyéb gaztevőkre,de kigyilkoltam mindent a gépről ha minden igaz. esetleg vmi beállítási gond? vagy a noti billentyűzete? :F

:R

(#73) joey7 válasza joey7 (#72) üzenetére


joey7
őstag

:U

(#74) joey7 válasza joey7 (#72) üzenetére


joey7
őstag

most jutott eszembe: ha hazamegyek rákötök egy klaviaturát a laptopra,s akkor legalább az kiderül,h billentyűzethiba okozza-e a jelenséget,vagy a noti bolondult meg. :))

(#75) ciao


ciao
senior tag

microsoft wireless optical desktop 700-asal nem tudok safe modban windowst indítani, akkor sem ha win boot közben resetelek. biosba be lehet lépn de utánna a windows elindulásáig nem reagál semmire. ez minden wireless billnél így van, vagy csak ennél a típusnál?

Mindenkit felpofoztatok a bakterral!

(#76) kallisto


kallisto
csendes tag

Sziasztok. Aki tud segítsen. Van egy ősi PS/2 billentyűzetem. Asztali gép ps/2-vel működik.
Nem használtam semmire eddig. Vettem a notit és arra gondoltam,h arra rákötve nem kellene azon a zsúfolt billentyűzeten játszanom. Vettem is egy ps/2 --> USB átalakítót. A lényeg az ,h minden USB eszközöm működik, de ezt nem ismeri fel a gép.
Kell valami driver hozzá? (xp sp2)
Köszi,ha valaki tudja a megoldást.

(#77) nyunyu válasza kallisto (#76) üzenetére


nyunyu
félisten

USB adapter csak akkor segit rajta, ha a billzet elektronikaja kepes USB modban mukodni, mivel az "adapter" csak a csatlakozot alakitja at masik formara, elektronikat nem tartalmaz. (jelszint, jel alak is mas PS2-on, mint USBn)

Az meg ugye nem jellemzo a olcso/regi PS2 billzeteknel.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#78) nyunyu válasza ciao (#75) üzenetére


nyunyu
félisten

[i]microsoft wireless optical desktop 700-asal nem tudok safe modban windowst indítani, akkor sem ha win boot közben resetelek. biosba be lehet lépn de utánna a windows elindulásáig nem reagál semmire. ez minden wireless billnél így van, vagy csak ennél a típusnál?[/l]

Ez nem a konkret wireless cucc hibaja, hanem minden USB billzet igy mukodik.

BIOSban be kene kapcsolni az USB legacy mode/USB keyboard support opciot. (Alaplapgyarto fuggo, ki hogy hivja...)

Ha az nincs bekapcsolva, akkor csak az oprendszer USB drivereinek betoltodese utan van billzeted, mig ha be van, akkor a BIOS kezeli le, mintha PS2 lenne.
(igy pl. DOS alatt is megy, ami ugye jellemzoen sehogy sem kezel USB kutyuket)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#79) kallisto válasza nyunyu (#77) üzenetére


kallisto
csendes tag

Kösz nyunyu. Akkor marad a bill. a dobozba továbbra is.

(#80) Lius


Lius
csendes tag

Hali!
Van egy kis gond a billentyűzetemmel:'(
(van egy acer aspire 3055-ös laptopom) szal...
Egyik nap a billentyűzetbe belefolyt egy kis baracklé...és most ragadnak a gombok :S
Igazság szerint nem akarom szervízbe küldeni,ezért kérdem,hogy nincs véletlenül valami trükk a kitisztítására?
Plz segítség!!!!!

(#81) Buko01


Buko01
tag

Sziasztok! lenne egy Gondom a Logitech Wave billentyűzetemmel. nincs 3 hónapos és a D betű lekopott majdnem egészen. Nem tudtok egy boltot ahonnét tudnék szerválni gombot bele? vagy egyéb ötlet? szervizbe nem cserélek ki?:D

Nekem nem lenne baj , csak anyut most tanitom gépelni... és nem találja sose a D betűt :D

:R :R

(#82) nyunyu válasza Buko01 (#81) üzenetére


nyunyu
félisten

Beszelj a Logitech supportjaval, aztan kuldenek.

Masik Logitech billzet gombjai nem valoszinu, hogy jok hozza, mivel a Wave-en ahogy elneztem eltero magassaguak a kupakok.

Komolyan nem ertem a Logitechet, nem eleg, hogy 4 eve elkezdtek majmolni a Microsoftot az Insert gomb szamuzeseben es dupla Delre csereleseben, aztan atvettek a fantorpikus F-Lockot, most meg a MS Multimedia Keyboard par honap utan elkopo feliratait emulaljak :))

Csak ezeken a hulyesegeken a Microsoft mar reg tullepett...

Ja,a Wave valtozo kupakmagassaga sem Logitech talalmany, MS Ergo4000-en mar egy evvel korabban igy volt :))

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#83) Buko01 válasza nyunyu (#82) üzenetére


Buko01
tag

értem köszi szépen! és egyébként ez mennyi pénzbe kerülne?:D

hát azért elég idegesító számomra mivel nem volt egy olcsó játék...

(#84) nyunyu válasza Buko01 (#83) üzenetére


nyunyu
félisten

Altalaban ingyen szoktak potolni, meg akkor is, ha elhagytad a radios eger vevojet.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#85) Buko01 válasza nyunyu (#84) üzenetére


Buko01
tag

azért ha ingyen pótolják szerintem ez korrekt.
köszi remélem hogy holnap beszélhetek velük majd leirom mit mondtak

(#86) soso3


soso3
csendes tag

Hoztak hozzám kis renoválásra egy gépet, míg az adatokat mentettem le, gondoltam letörölgetem az ősrégi IBM billentyűzetemet, amit nemrég kaptam és elég koszos volt.
Enyhén nedves szivaccsal megtörölgettem, azóta a billentyűzet nem működik. Próbáltam új billentyűzettel, de azzal sem mükszik. Az eszközkezelőben meg sem jelenik. Indítás után a bios két rövidet sípol. Lehet hogy elszállt a ps/2 port? Van rá valami megoldás? Ps/2-ről USB-re alakítás, vagy USB-s billentyűzet használata?

(#87) nyunyu válasza soso3 (#86) üzenetére


nyunyu
félisten

Nemreg irta valaki, hogy az alaplapon szokott lenni egy tekercs a PS2 port elott, ami zarlat eseten biztositekkent funkcional, talan annak a csereje megoldja a problemat.

De egyszerubb radugni egy USB billzetet...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#88) Forestal


Forestal
tag

Haliho!
Ilyen problémával összeakadtatok -é. Egy ideje azt csinálja a HP PS2 billentyűm, hogy elfelejti magát: leütögetem a billt és nem ragál. Ha újraindítom helyrejön... :F

Tudta? Chuck Norris ma is olvasta a Népszabadságot.

(#89) Forestal


Forestal
tag

Most lesem csak hogy ez nem 1 "halálra" látogatott oldal ;)

Tudta? Chuck Norris ma is olvasta a Népszabadságot.

(#90) david51


david51
csendes tag

Sziasztok!
lenne 1 olyan gondom ho nem megy a billentyűzet... a változatosság kedvéér a billentyűzet gondba írom...
ha simán elindítom akkor nem veszi be, de ha kihúzom visszadugom és nyomogatom a num-lockot akkor megy
nem csináltam semmit nem formáztam nem dugtam rá semmi újat 1 hétig állt a gép (balcsin voltam) és utána volt ez a baja
plíz help
(XP Sp3; As rock p4vt8+; Samsung SDM4510P ps/2)

(#91) Mázlis


Mázlis
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Mielőtt bármit is mondanék, elég komolytalan a kérdésem (bocsássatok meg), talán belefér azért.

Következő a kérdésem:
Hogyan lehet lemosni a billentyűzetről a betüket? Láttam neten egy ilyen klaviatúrát vakon gépelőknek és nagyon tetszik, tudnám is használni. Az volt vele a gond hogy azthiszem 300 dollár körül volt.
Próbáltam már vegyszerrel is, hozattam az egyik pályaudvar takarítóbrigádjától graffiti lemosó anyagot. A szemem és a kezem szétmarta plusz két napig rokonoknál kellett aludnunk olyan büdös volt, de a billentyűzet gombjain a betűk ottmaradtak. Csak tisztább lett. Ahogy elnéztem csak a pengével való lekapargatás jönne be, csak az meg ügye nyomot hagy maga után.

Szóval ha még nem tartotok totál idiótának, akko várnám az ötleteket. :DDD

(#92) david51 válasza Mázlis (#91) üzenetére


david51
csendes tag

Mázlis... a tipp jó komolytalan vagy :DDD
na azér filóztam 1 pöppet (olyan 5 percet) és megvan 2 darab megoldás
1. van az a védőbizbaz az az átláccó amit csak rá kell tenni Na ragassz a billentyűzet lukaiba papírdarabokat (az azér jó mer használható marad a bill 1xű embereknek is akik még kukkolnakmint én :DD )
2. ha nem lehet levakarni tegyük a környezetet olyanná mint amit el kell tüntetni (fekete festékszóróval például, vagy ha ráérsz mártsd bele kis bödönke zománcfestékbe és várj amég szárad...)
szedd szét fújd be várj egy estét száradni és szereld össze
ez 2 okból is teccene nekem:
neonzöld billentyűzet forewör :))
occsó szar billentyűzet(plö teszkó gazdaságos mer kezelés után mondhatod hogy logitech volt úgyse láttya senki XD)+fösték na ha jól számolok akkor ez olyan 2000 forint lehet max ami olyan 13 dollár az meg közel nem 300...
mindenképp occsó billen próbáld ki nem tudom mi lesz ha befújod lehet hogy elszabadulnak a részecskék és világméretű armageddonhoz vezetnek XD, de lehet hogy csak ragadni vagy fogni fog a festék... itt meg ugye nincs visszaút

VALAKI TALÁJJON KI VMIT A BAJOMRA MER MA MAJNEM MAGAM ALÁ PISÁLTAM MIKOR BEKAPCSOLTAM A GÉPET ÉS NYOMOGATNI KELLETT A NUMOT...

[ Szerkesztve ]

(#93) Mázlis válasza david51 (#92) üzenetére


Mázlis
csendes tag

kosz david51, de szerintem egyik ut sem jarhato.

a problemadra en megprobalnek szerezni egy atalakitot. ha ps2->usb akkor azt, ha forditva akkor olyat. hatha a csatival van valami gaz. esetleg bios beallitas (halt on keyboard, vagy vmi ilyesmi)

(#94) dany27


dany27
őstag

sziasztok

tegnap vettem egy genius ergomedia 700 típusú billentyűzetet de van vele egy kis gondom
még pedig az hogy ha zenét váltok gomba és mondjuk játszok közben akkor kilép és feldobja a winampot de ugyan ez van akkor ha mondjuk böngészek s közben nyomom a következő számra....

Erre valami orvosság?

(#95) zoozoo.


zoozoo.
csendes tag

Üdv.

Eddig senkinek sincs ötlete a következő problémámra, hátha Ti tudtok segíteni:
ps2-es billentyűzetemet bootnál nem érzékeli a gép, de a windowsban simán megy, semmi baja. (Nem tudok belépni a biosba sem, hogy engedélyezzek USB bill.t és dobjam a francba ezt) Vadi új és régi ps2 billnél is ezt csinálja.

Van ötletetek?

Objektív Karerős

(#96) Buko01 válasza Buko01 (#85) üzenetére


Buko01
tag

na Sziasztok újra én vagyok
2 hónap után!!!!
kaptam egy levelet
hogy nem tudják meg javitani se kicserélni
ugy hogy kidobtam 15k-t erre a bill re ami nyöszög kopik meg minden baja van!
pedig én tényleg vigyáztam rá( logitech Wave)
ugy hogy most nem tudom mi lesz.
én nagyot csalódtam a Logitechben nekem többé tőlük semmi sem kell. Szép napot!

Bocsi hogy most írok,de én is most kaptam levelet..

[ Szerkesztve ]

(#97) Aygor válasza Buko01 (#96) üzenetére


Aygor
tag

Akkor ilyet sem veszek.... ajánlom a tescogazdaságor .... ööööö valamilyen tech bill-egér wireless kombót... 4-5k és tökéletesen megy eddig 3x hittem el h lemerült a billben az elem de mind a mai napig megy 1-2 éves használattal :)

Piros-pontok: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?type=-&stext=Aygor&submit=%C2%A0 http://prohardver.hu/temak/keres.php?stext=%22kivel+%C3%A9rdemes+%C3%BCzletelni%22&suser=&sival=

(#98) Buko01 válasza Aygor (#97) üzenetére


Buko01
tag

hát ne is vegyél és még most se akarják viszaküldeni " 10 perc mulva visszahivjuk" eltelt 2 nap azota hivnak -.-

(#99) szistvan307 válasza XaraX (#1) üzenetére


szistvan307
csendes tag

Sziasztok!

Nekem az lenne a problémám, hogy a notebookomon nem működik az alt gr+c billentyűkombináció. Mi lehet a megoldás?

(#100) nyunyu válasza szistvan307 (#99) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem az Ati videokartyadriver kavar be?

Annak alapertelmezetten AltGr-C a hotkeye, igy nem tudsz & karaktert irni

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.