Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) steewcv65 válasza dqdb (#1100) üzenetére


steewcv65
őstag

Ez nem jar garancia vesztessel, jol gondolom?

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#1102) dqdb válasza steewcv65 (#1101) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem kellene, hiszen a csomag tartalmaz minden szerszámot a szétszedéshez, és a gyári marketing is erről szól. De ha aggódsz emiatt, akkor ott van a garanciális út.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1103) steewcv65 válasza dqdb (#1102) üzenetére


steewcv65
őstag

Nem aggodok, viszont amennyiben valami fizikalis hibaja van akkor vissza akarom kuldeni.Nem szeretnem, hogy ebbe kossenek bele..

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#1104) steewcv65 válasza steewcv65 (#1103) üzenetére


steewcv65
őstag

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#1105) steewcv65 válasza steewcv65 (#1104) üzenetére


steewcv65
őstag

Basztattam tűvel, majd utána egy darab vezetékkel és jó lett.
Okát nem értem..Nyomkodtam resetet meg mindenféle hülyeséget, amit szerintem nem is csinált meg :D.Jelenleg jó :D

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#1106) steewcv65 válasza steewcv65 (#1105) üzenetére


steewcv65
őstag

Eddig volt jó :D

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#1107) dqdb válasza steewcv65 (#1103) üzenetére


dqdb
nagyúr

Lehet leszakadt socket, hibás forrasztás, a socket nem fogja a kapcsoló lábát eléggé szorosan, stb. Ezek egy része csak szétszedéssel detektálható probléma és némelyik könnyen javítható otthon is. Ha nem akarod szétszedni, ami érthető, akkor garanciális ügyintézés.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1108) steewcv65 válasza dqdb (#1107) üzenetére


steewcv65
őstag

Kiszedtem a pcbt es nem látok rajta semmi problemat.Tuskek szetnyitjak a csatlakozót.Vezetekkel probalom athidalni azt a kort, akkor se lesz jo.Szoval egy nagy rakas szar.Nem is olcson, soha nem volt ilyen egy billentyuvel se.Tobbet nem veszek keychront szerintem.Ezt meg kuldom vissza......

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#1109) dqdb válasza steewcv65 (#1108) üzenetére


dqdb
nagyúr

Vezeték helyett egy csipesszel egyszerűbb rövidre zárni, és először a sárgával jelölt részeket érintsd meg. Ha az nem megy, akkor lehet szakadt trace, vagy a dióda hiányzik/hibás a kapcsoló mellett. Ha a sárga megy, de a zöld részek nem, akkor repedt forrasztás lesz. Ha az is megy, és a kék is, akkor valószínűleg a socket nem fogja meg a kapcsoló lábát eléggé.

zoval egy nagy rakas szar.Nem is olcson, soha nem volt ilyen egy billentyuvel se.Tobbet nem veszek keychront szerintem.
A gyártási hiba létező dolog, egy elemű mintával sosem szabad egy gyártót leírni. De ha te így gondolod, akkor azt tudom tanácsolni, hogy ne csak a Keychront kerüld, hanem úgy egyáltalán ne vegyél mechanikus billentyűzetet, mert az idővel megrepedő forrasztás minden gyártót érintő és gyakori probléma.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1110) steewcv65 válasza dqdb (#1109) üzenetére


steewcv65
őstag

Persze ,h ilyen a hangulatom.Elment vele rengeteg ido es nem jo.Persge ,ha visszakuldom megint megy majd az ido es kozben meg nincs billem.Arrol nem is beszelve, hogy en ugy gondolom, hogy ebben az arban ilyen nem tortenhetne.Ez nem az 5-10e forintos kategoria.

Amugy mar nem erzekel se a labaknal , de a pcb forassztasanal sem.Kozben az osszes tobbi igen!

Szoval jah, elegge bosszanto es szerintem ertheto is!
Az biztos, hogy manapsag egyre tobb ilyennel talalkozok. :F

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#1111) szotyika77


szotyika77
aktív tag

Sziasztok!

Azzal a problémával fordulok hozzátok, hogy a dell N5040 laptopom billentyűzete elkezdett furán viselkedni. Arra gondolok, hogy leütöm a G billentyűt, és beirja az R betűt is. És ugyan ez van a P-Á, H-U, Í-W kombinációval is, leütöm az egyiket, írja a párját is, és fordítva is megy.
Azt tudom hogy a mai napon az 5 hós fiam az ölemben ráütött a billentyűzetre, de hogy hogyan tudnám helyreállitani, az már feladja a leckét.
Ebben kérném a segítségeteket!
Előre is köszönöm!
Üdv

(#1112) mzso


mzso
veterán

Helló!

Slimstar 7230-at magyar kiosztással látott már valaki élőben, vagy akár képen? Egy árva képet nem látok róla, hogy milyen a magyar verziónál a billentyűk kialakítása, elhelyezése.

(#1113) steewcv65


steewcv65
őstag

Sziasztok,

lehet páran emlékeztek a keychron v3 problémámra..
Jeleztem feléjük(Afterhours) és személyesen azon a napon átvették tőlem a a billentyűzetet és még az nap este reagáltak is felém! Ilyet még nem tapasztaltam, szóval nagyon korrektek és rendben vannak.

Viszont másik billt kértem az helyet, ami egy q3 lett végül.
Minden okés vele semmi gond és hihetetlen halk stabokat kapott, éppen hogy hangosabb mint egy stab nélküli gomb. Szóval ez elég szép teljesítmény!

Szóval korrekt a csapat és gyorsan reagálnak mindenre.

Viszont egy kérdés, ügye ezen nincs kihajtható fül a bill megemeléséhez, mit tudtok ajánlani ehhez ? Nekem kényelmesebb lenne egy kicsit magasabb profil, ,mint amit alapból nyújt így!?

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#1114) Sasa 111


Sasa 111
tag


Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni!
Az 5 évig hibátlanul működő HAMA Urage Exodus Macro billentyűzetemet alapos tisztítás miatt szétszedtem (szétcsavaroztam). Azóta nem működik egy gomb sem! Újra szétszedtem és a kontakthibásnak vélt csatlakozó kábel 5 vezetékét újraforrasztottam a nyákra. Sajnos ezek után sem változott semmi, nem működik egyik gomb sem. Ebben a témában kérnék segítséget, hátha járt már valaki hasonlóan és van ötlete, hogy mi lehet a probléma. Jó lenne megjavítani ezt a régi, jól bevált billentyűzetet, nem beszélve az anyagiakról.
Köszi előre is!

(#1115) dqdb válasza Sasa 111 (#1114) üzenetére


dqdb
nagyúr

Eszközkezelőben megjelenik a billentyűzet? Takarítás és szétszerelés alatt mit kell érteni? A membránt jól illesztetted vissza?

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1116) mpierre


mpierre
veterán

Üdv.
Nem feltétlen gond, inkább kellemetlenség. Adott egy Ducky one2 sf. A magyar iso kiosztást megoldottam keychron kupakokkal, de a gép kikapcsolt állapotában is világít a ducky. Ahogy elnéztem a neten asrock (b660m itx/ac) deszka mellett a deep sleep engedélyezésével, megoldódhatna a ficsőr. Nos, nem nyertem. Ha kikapcsolom a gépet, akkor a 3 sec-es billkombóra sem alszik el a világítás. Szoftvere nincs a billzetnek. Van erre megoldás (bios vagy szoftveres) vagy marad a kihúzom az usb csatit? (Drótosan használom, mert fix, hogy a legrosszabb pillanatokban merülne le az aksija.)

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#1117) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Van egy NuPhy air75-öm és azzal szívok, hogy nem tudok "<"-t gépelni vele. Pontosabban egyik gépen (w10, hun layou) az altgr+m-el sikerül, másikon (w11, hun layout) nem. Gyanítom a hosszú í kavar be valami, mert ugye magyaron az altgr+í kombóval lehetne by default ezt gépelni. De ANSI kiosztáson maga a hosszú í is kombóval hozható elő.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#1118) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok!
A kedvenc membrános billentyűzetem elkezdett hülyéskedni. Nem érzékeli az N betű benyomását, viszont van úgy, hogy órákig úgy viselkedik, mintha rajta feküdnék az N-en és ezerrel írja mindenhova.
Szétszedtem, de semmi probléma nem látszik a membránon vagy körülötte.
Dell KB522

(#1119) magyarc


magyarc
tag

Sziasztok!
Redragon Kumara RGB billentyűzetemen elromlott az "A" gomb. Volt tartalék switch itthon, de nem ott van a hiba. Két éve és 3 hónapja vettem, így már nem garanciális. Hiába szedném szét, NYÁK-ot nem tudok forrasztani. Ismertek olyan helyet, ahol meg tudnák javítani?

(#1120) BK87


BK87
senior tag

Sziasztok. Van egy Modecccom Volcano Hammer biillentyűzetem, amivel olyan ggondom van, hogggy ha lenyomok egy billentyűt, akkor ssokszor többször íírja ugyan azt a kkkaraktert, betűt. Amit ide írtam, szándéékosan nem javíttom ki, mert íggy jobban látsszik, hogy miiire is gondolok. Lehhhet ezzel valamit kezdeni, vagy vegyek új biillentyűűűzetet? Előre is köszönnöm a seggítséget.

(#1121) dqdb válasza BK87 (#1120) üzenetére


dqdb
nagyúr

Forrasztópákával meg kell kínálni a problémás kapcsolókat, és megfolyatni rajtuk az ónt (és esetleg rátenni ólomtartalmú forrasztóónból egy keveset), mert nagyon nagy valószínűséggel a forrasztás van megrepedve egyes kapcsolóknál.

Átmeneti szoftveres megoldásként ez alkalmazható a hardveres hibaelhárításig. Ez csak elrejti, de nem oldja meg a problémát, a billentyűzet hardveres beavatkozást igényel, mert ha a repedés nő, akkor előbb-utóbb duplázás-triplázás helyett a nagy semmi fog jönni lenyomáskor.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1122) TXT


TXT
őstag

Adott egy Asus Cerberus billentyuzet, ami egyik pillanatrol a masikra egyszer csak nem mukodik rajta tobb billentyu. Pl: “P”, “ő”, “ú”, a bal oldali Alt igy nincs @ sem, a jobb oldalon a “9-8-7” es a “+“…
Szoval nem egy gomb, vagy egy terulet, hanem szamomra erthetetlen modon itt-ott “szallt el”…
Leteszteltem laptopra dugva, ott is ugyanezt produkalta.
Tudja valaki, hogy egyreszt ez mitol lehet, illetve van e erre megoldas? :U

[ Szerkesztve ]

(#1123) csikosdapro


csikosdapro
tag

Sziasztok.
Megvettem végül egy Genius Scorpion K11 Pro-t, csatlakoztattam, ment, statikusra állítottam a háttérvilágítást, aztán kislányom power offolta a gépem, visszamentem, beindítottam, de háttérvilágítás sehol, de most arról írok... lehet valami lock rajta? Másik gépre is feltettem a SmartApp-ját, de ott sincs világítás... Küldhetem máris vissza?
Köszönöm

(#1124) csikosdapro válasza TXT (#1122) üzenetére


csikosdapro
tag

Nekem régi genius szállt így el, néha visszajön, szerintem hardveres valami gebasz, erre most jött meg ami leváltja, azon meg 0 órát ment a háttérvilágítás.... most fogom intézni szerintem a cserét...

(#1125) DravenMoral


DravenMoral
senior tag

Sziasztok!
Valakinek valami hasznos infó arról, hogy hogyan lehet egy barna switch-es mechanikus billentyűzetet halkítani olcsón? (5.000ft körül)
Rendeltem aliexpressről már gumi ógyűrűket a teljes lenyomás elleni kattanás hang miatt, de magára a switch hangjára tudtok valami csillapító zselét ajánlani? Illerve bármi más, ami olcsó, és kiszűri a fémes hangot?

(#1126) gjung44


gjung44
tag

Üdv, rendszerújratelepítés után nem ismeri fel a gép a billentyűzetet. Próbáltam a drivert manuálisan és segédprogrammal is telepiteni de semmi nem segitett. Asus falchion ace a tipus és ilyen hibaüzenet kapok az asus szofverben:
Én már kifogytam az ötletekből, tud valaki segíteni?

(#1127) andronymus


andronymus
tag

Sziasztok!

Szeretném segítségeteket kérni, hogy miért ébreszti fel állandóan a gépemet a billentyűzet.
Adott egy Keychrone S1 billentyűzet és amikor magától elalszik a gépem azonnal felkelti. Ha kihúzom a billentyűzetet akkor ilyen probléma nincs.
Találtam ilyen reportot, hogy FW bug okozza, de nem vagyok benne biztos.

Esetleg valaki tud erre valamilyen megoldást?

Köszönöm előre is a segítséget!

(#1128) dqdb válasza andronymus (#1127) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az Eszközkezelőben keresd meg a billentyűzetet, jobb klikk, Tulajdonságok, Energiakezelés fül és ott le tudod tiltani, hogy felébreszthesse a billentyűzetet (angol Windows előtt ülök, a nevek lehet, hogy kissé eltérnek).

A másik lehetőség, hogy olyan USB portba dugtad a billentyűzetet, ami kikapcsolt állapotban is áram alatt van. Nézd meg az alaplapod kézikönyvét, hogy annál van-e ilyen port, és ha igen, akkor dugd át másikba.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1129) DravenMoral válasza andronymus (#1127) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Először próbáld meg usb 2.0-ba dugni a billentyűzetet, és ha úgy sem jó, akkor próbáld meg az előttem leírt módszert.
Annyi, hogy ha letiltod a billentyűzetet, azaz nem tudja felébreszteni a windows-t, akkor utána már csak az egérrel fogod tudni ébreszteni a gépet.
Ennyi hátránya van.

Akkor is szokott ilyen probléma lenni, mikor a bios-ban a gyors ébresztés, fast boot opciók be vannak kapcsolva, hiszen akkor a billentyű/egér a gép kikapcsolt állapotában is áram alatt vannak, nem kell külön bootolni és felismerni őket.
Ez is okozhat problémát alvó állapotnál.

[ Szerkesztve ]

(#1130) andronymus válasza DravenMoral (#1129) üzenetére


andronymus
tag

Sziasztok!

Köszi a tippeket.
Power Option-t megnéztem USB enabled volt, de úgy is felébreszti, ha átállítom.
Device Managerbe pont az említett okból nem akarnám letiltani, mert nem baj hogy ha felébreszti ha megnyomok egy gombot.
Alaplapon ahogy néztem mind USB 3.0 és PS csatlakozott melletti USB portokat használom.

BIOS a következő azt még nem néztem.

Bár eventlog alapján meg eth ébreszti, de az se valós mivel kipróbáltam lehúzott billentyűzettel simán sleepbe marad a gép úgy hogy utp be van dugva.

Köszönöm még1x

(#1131) DravenMoral válasza andronymus (#1130) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Ha legközelebb felébresztődik a gép, indítsd el a win keresőből adminként a " cmd "-t.
Írd be, hogy: " powercfg - lastwake " és enter.
Mit ír ki itt?

Ha itt is a billentyűt írja ki, akkor próbáld meg eltávolítani az illesztőprogramját, és telepítsd fel újra azt.
Megpróbálhatod bios-ban kikapcsolni a "fast boot"-ot és úgy megnézni, hogy mi történik majd a win alatt.
Mást nem tudok ajánlani, ha nem szeretnéd kikapcsolni a billentyűzettel való rendszerindítást.

(#1132) rambimbaj


rambimbaj
újonc

Sziasztok!
Van egy Cooler Master CK550 mechanikus billentyűzetem barna kapcsolókkal, négy éves elmúlt, és az utóbbi hónapokban néhány gomb lenyomáskor változó arányban jól érzékel, egyáltalán nem érzékel vagy duplán érzékel. Eddig a C, B, M és Ó betűknél tapasztaltam, azonban ma a jobb Shiftnél is ugyan ezt vettem észre.

Szemmel látható szennyeződés nincs, próbáltam 100%-os alkoholt fújni a kapcsolókba, sűrített levegővel kifújni őket, billentyűzetet alaphelyzetbe állítottam, több USB csatlakozóval próbáltam. Nem segített egyik sem.

Milyen lehetőségeim vannak még, mit ajánlanátok?

Köszönöm.

(#1133) dqdb válasza rambimbaj (#1132) üzenetére


dqdb
nagyúr

A forrasztópáka használatát ajánlanám.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1134) rambimbaj válasza dqdb (#1133) üzenetére


rambimbaj
újonc

Forrasztgattam pár pöttyöt aztán végigtoltam néhány gépírás gyakorlatot a kérdéses betűkre fókuszálva, minden hibátlanul működik. :DD Köszönöm a segítséget. :R

(#1135) jozs6200ax


jozs6200ax
aktív tag

Sziasztok. Szeretném a segítségeteket kérni. Adott egy spc gear gk630k tournament billentyűzet. Sajnos takarítás során a Ctrl switch beázott picit , azóta nehezen érzékeli , ha lenyomom. Próbáltam levegővel kifújni nem jártam sikerrel. Kérdésem az lenne , hogy ennél a tipusnál cserélhető a switch ?

(#1137) dqdb válasza jozs6200ax (#1135) üzenetére


dqdb
nagyúr

Kérdésem az lenne , hogy ennél a tipusnál cserélhető a switch ?
Forrasztópákával igen, innen kell az RGB variánsból valamelyik.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1138) jozs6200ax válasza dqdb (#1137) üzenetére


jozs6200ax
aktív tag

Ez ugyan lenne amit te ajánlottál? [link]

(#1140) dqdb válasza jozs6200ax (#1138) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ugyanannak tűnik.

Ha ingyen/gyorsan akarod megúszni, akkor a Scroll Lock vagy Pause alól kannibalizálod a kapcsolót átmenetileg/véglegesen.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1141) jozs6200ax válasza dqdb (#1140) üzenetére


jozs6200ax
aktív tag

Sose forrasztottam még , de belevágok.Azért kérdem mert barátomnál van( ő nem forrasztott hanem összerakott billenytűzethez vette) felesleges aztán így akkor várni se kellene míg megérekezik.

(#1142) jozs6200ax válasza dqdb (#1137) üzenetére


jozs6200ax
aktív tag

Sikerült megcsinálni.Köszönöm a segítséget :R

(#1143) HMuki13 válasza csikosdapro (#1123) üzenetére


HMuki13
csendes tag

Szia nem látok választ a kérdésedre. én most vettem ilyen billentyűzetet, (skorpion k11 pro). Nekem olyan gondom van hogy bármit állítok be a világítással kapcsolatban azt egy egérkattintással vagy bizonyos idő elteltével megváltoztatja önkényesen. Az egér nem génius. Van tapasztalatod ez ügyben vele? Üdv

[ Szerkesztve ]

(#1144) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Sziasztok,

Adott egy Asus TUF Gaming K5 bill, a gondom az, hogy némelyik gomb, gondolom, amiket sokszor használtam már, nem "sima úton jár" leütéskor. Olyan, mintha kicsit súrlódna, teszt kedvéért egyiket kitakarítottam először alcohol spray-el, nem volt nagy sikere :D Másodszor sima vízzel, ami helyrehozta az első próbálkozást, de közel sem olyan mint volt...

Ezzel lehet valamit kezdeni, vagy kuka?

Xbox One: bandymnc

(#1145) Sevyke


Sevyke
újonc

Sziasztok!

Lehet nem jó helyre írok, de hátha tud valaki segíteni :)
Laptopomon a jobb oldali shift gomb nem működik.
Mechanikusan működik, de pl. ha bejelentkezek a windowsba nem tudom beírni a jelszavamat vagy a pin-kódot mert a rendszer úgy érzékeli, hogy be van ragadva, numerikus részen nem ír számokat, a betűk feletti számsornál meg a shiftel lenyomott karaktereket írja.
Esetleg valaki járt már így? Van erre megoldás?

Köszi :)

(#1146) dqdb válasza Sevyke (#1145) üzenetére


dqdb
nagyúr

Lehet, hogy beragadt valami alá. Az erős feszegetést nem ajánlom, mert könnyen letörhetnek a nagyon apró rögzítő fülek. Tedd fel ezt, 1-2 percig nagy sebeséggel nyomkodd a gombot, és figyeld, hogy végig lila-e vagy vagy néha átvált zöldre.

Ha végig lila, akkor billenyűzetcsere, vagy AutoHotkey segítségével összedobható olyan script, ami letiltja a jobb Shiftet, de ez csak bejelentkezés után él, és egyáltalán nem vagyok biztos abban, hogy a PIN kód bekérő ablakon aktív lesz.

Kényelmetlen átmeneti megoldásként sajnos még a karakteres numerikus kóddal bevitele sem működik a numpaden, mint 0 = Alt+numpad048, mert a Shift hatására teljesen mást csinál.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1147) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Sziasztok,
Kb 3 éve van meg egy Cooler Master mechanikus billzetem, és a mai nappal előfrodult az, hogy valamit duplán, vagy egyáltalán nem ír le a billzet. Ez az első ilyenem, tanácstalan vagyok. Mit tudok ezzel tenni? :F

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#1148) dqdb válasza Ł-IceRocK-Ł (#1147) üzenetére


dqdb
nagyúr

A gépelés erős mechanikai igénybevételt jelent, ahol a rezgések hatására a környezetvédelmi okokból kötelezően használt ólommentes és ridegebb forrasztóón megrepedt. Forrasztópáka, problémás kapcsolóknál az ón megfolyatása, vagy ami még jobb, ólmos és rugalmasabb forrasztóónnal felülforrasztás.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1149) Ł-IceRocK-Ł válasza dqdb (#1148) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Pedig nagyon vigyázva van rá... akkor mindenképp szét kell szedjem... :((

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#1150) 0xmilan válasza dqdb (#1148) üzenetére


0xmilan
addikt

> A gépelés erős mechanikai igénybevételt jelent

Kiveve, ha a 20 grammos kapcsolokat "simogatod", mint Domonkos. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.