Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) Sonja


Sonja
veterán

Kupakleszedőt magyarországon nem lehet kapni sehol?! :F Kerestem, de semmi. :(

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#952) dqdb válasza Sonja (#951) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link]

Ha műanyagot látsz véletlenül valahol, akkor meg ne vedd, kupak közelébe nem engednék olyat. Drótos kell vagy annak kapcsolókiszedővel kombinált változata (a linken nem rendelhető, lusta vagyok rákeresni, de tele van ezzel az AliExpress).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#953) Mecs


Mecs
csendes tag

Hello. Ugyanez a gondom máshol olvastam hogy USB átalakítóval PS/2-re alakítva megoldódik a probléma én is most fogom kipróbálni. Ha nincs az alaplapodon PS2 csati akkor nincs ötletem.

(#954) Ronan01


Ronan01
csendes tag

Sziasztok.Valami történt a billentyüzetemel pedig nem egy olcsó fajta usb mehanikus billentyüzetről van szó.Nem régen volt egy windows frissités is utána észre vettem hogy a billentyüzet nem reagál a folyamatos billentyük lenyomására csak arra ha ha röviden lenyomom öket viszont ha nyomva tartom öket akkor nem ir mondjuk folyamatosan betüt vagy vagy nem törli azokat folyamatosan.Ez mitöl lehet?Én frissitési hibára gondolok.Lehet valami más esetleg?Minden ötlet jól jöhet.Már volt visszaállitási pont is.Kihuz bedug egyebek. :W

(#955) dqdb válasza Ronan01 (#954) üzenetére


dqdb
nagyúr

Win + R control keyboard Enter

Ezután a fenti két csúszkán tudod módosítani az ismétlés beállításait:

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#956) nyunyu válasza dqdb (#955) üzenetére


nyunyu
félisten

Win95 óta a Vezérlőpult/Beviteli eszközök/Billentyűzet alatt volt ennek a menünek a helye, de Win10-ben nagyon átkavarták, sehol sem találom a gépházban.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#957) dqdb válasza nyunyu (#956) üzenetére


dqdb
nagyúr

A kategória szerinti nézetből kikerült, de a kereső kidobja és a listás nézetben is ott van még.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#958) nyunyu válasza dqdb (#957) üzenetére


nyunyu
félisten


Ezek közül melyik az?

Mindet végigpróbáltam, de egyik sem nyert. :W

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#959) dqdb válasza nyunyu (#958) üzenetére


dqdb
nagyúr

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#960) nyunyu válasza dqdb (#959) üzenetére


nyunyu
félisten

Így könnyű.

Én a vezérlőpult maradékát sem találtam meg :DDD
Fő gépemen tavaly nyáron álltam át Win10-re, mert már nem volt hozzá 7 driver :W

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#961) dqdb válasza nyunyu (#960) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ott van az, csak egyre kevésbé van az arcodba tolva:

Fő gépemen tavaly nyáron álltam át Win10-re, mert már nem volt hozzá 7 driver :W
Fejlesztőként eléggé gyorsan frissítettem, már csak a WSL megéri az upgrade-et. W11-re is frissítenék, munkagépen meg is történt, csak nem minden vas elég neki itthon.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#962) nyunyu válasza dqdb (#961) üzenetére


nyunyu
félisten

5 évvel ezelőtti "végleges" Win10-ben még meg lehetett találni a vezérlőpultot a kereső nélkül is.
De az annyira nem jött be, hogy visszatettem inkább a 7-et, aztán használtam ameddig tudtam.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#963) Ronan01 válasza dqdb (#955) üzenetére


Ronan01
csendes tag


A helyzet az hogy beállitásal ott sincs baj.

[ Szerkesztve ]

(#964) dqdb válasza Ronan01 (#963) üzenetére


dqdb
nagyúr

Állítsd át vakami másra, Alkalmaz, vissza a neked megfelelőre, Alkalmaz.

Ha ez sem segít, akkor passz.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#965) nyunyu válasza Ronan01 (#963) üzenetére


nyunyu
félisten

Tedd rövidre a felső csúszkát, akkor nem vár 1 másodpercet, mielőtt elkezdi ismételni a lenyomott gombot.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#966) Ronan01 válasza dqdb (#964) üzenetére


Ronan01
csendes tag

A helyzuet nem változott.

(#967) Ronan01 válasza nyunyu (#965) üzenetére


Ronan01
csendes tag

A helyzet változatlan.

(#968) Ronan01 válasza Ronan01 (#967) üzenetére


Ronan01
csendes tag

A helyzet az hogy a billentyüzet szürés be volt kapcsolva és még billentyüózet kombináció is tartozik hozzá.Szóval csak azt kellet kikapcsolnom éls már jó is minden.

(#969) pepejoe


pepejoe
tag

Sziasztok!

Van egy Varmilo VA109M billentyűzetem. Az a gondom vele hogy alaphelyzetben F1,F2, F7-F12-ig nem működnek a gombok. Ha nyomom az Fn gombot akkor az F1-F6 gombok működnek F7-F12-ig működnek a multimédiás gombok. Próbáltam már FN+Esc kombinációt, caps lock villog is hogy alaphelyzetbe állt a billentyűzet de mégsem akar működni normál módon. Ha valami ötlet van hogy mit csinálhatnék ne tartsátok magatokban. Köszi

(#971) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Van ötletetek mit lehet csinálni ha folyadék került a billentyűzetbe? Lehet valahogy javítani?
Más karaktereket ír, mint amit kellene...

Lesz*rnám amúgy ha nem egy olyan billentyűzetről lenne szó amit már nem kapni Logitech K800 magyar.

(#972) nyunyu válasza BaLee (#971) üzenetére


nyunyu
félisten

Izopropil alkohollal óvatosan lemosod, vársz 1-2 napot míg kiszárad + 100 miatyánk.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#973) BaLee válasza nyunyu (#972) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

:R
Billentyűket ki kell szedni hozzá? Vagy csak belefújom ott ahol befolyt a kb?

Egyszer szedtem ki billentyűket a K800-ból, még az előzőből, ment is a kukába mert eltörtek a kis műanyag tartó peckek és már nem tudtam visszatenni őket.

(#974) dqdb válasza BaLee (#973) üzenetére


dqdb
nagyúr

Lehet, hogy igen, ha a víz a membrán felett maradt. De az is lehet, hogy a víz a két fólia közé folyt be, amihez atomjaira kell bontanod a billentyűzetet, de a kupakokat nem kell lekapni.

Keress YouTube-on boncolós videót, mert az ilyen vékony billentyűzeteknél a házban is előszeretettel használnak műanyag füleket.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#975) BaLee válasza dqdb (#974) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Köszönöm! :R

(#976) nyunyu


nyunyu
félisten

Kész csoda lesz, ha megússza az ollók vagy a kupakok füleinek törése nélkül.

Van itthon 2 hibás K800, de még mindig nem bírtam rávenni magamat, hogy a nagyon hibásról kipótoljam a kevésbé hibásban hiányzó pár ollót+kupakot.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#977) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Megnéztem, én ennek nem állok neki szétszedni. Anno 2-3 gombot érintett csak a probléma azt sem tudtam visszarakni törés nélkül pedig videót is néztem. Megpróbálom befújni alkohollal aztán ima. :)

(#978) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

lenne egy laptop bill. kerdesem. adott egy laptop amin nem magyar bill. van. ezt magyarositanam. a kerdesem, hogy a most meglevo bill matricakat, hol-hogy-mivel tavolitsam el? vagy csak siman matricazzam ra az ujat? :R

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#979) nyunyu válasza dellfanboy (#978) üzenetére


nyunyu
félisten

WD40 jól oldja a matricák ragasztóit, de kérdéses, hogy jó ötlet-e egy laptopot azzal fújni.
Izopropil alkohol biztosan nem tesz kárt az elektronikában, de az nem biztos hogy tökéletesen eltávolítja a ragacsot.

Ha nem világít a laptopbillzet, akkor valószínűleg egyszerűbb ráragasztani az új matricát a meglévő felületre.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#980) BaLee válasza nyunyu (#972) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Vettem a praktikerben 100% alkohol sprayt, jól telefújtam vele, mostanáig szárítottam és tökéletesen működik!

100 miatyánk helyett 1000 köszönet a tippért! :R :R :R

Nem lett volna mit vennem helyette, mert nincs most ilyen billentyűzet a piacon ami ezt tudja.

(#981) Chuzzlee803


Chuzzlee803
aktív tag

Sziasztok!
A Redragon Mitra névre hallgató billentyűzetem kábele háziállat-támadás áldozata lett. A kérdésem az volna, hogy honnan tudnék másikat rendelni? Kicsit hülyén érzem magam, mert jóformán rá se tudok keresni. Az egyik vége USB, a másik az alaplapba csatlakozó, 5 pines valami :F Szétszedtem egy másik itthoni USB-s billt, annak a kábelével tulajdonképpen működött, csak nem tudtam tőle megint összeszerelni, volt rajta valami fém gyűrű amitől nem fért vissza a házába.
Szóval lényeg a lényeg, hol tudnék másik kábelt venni? Már azon vagyok, hogy veszek valami olcsót és kiveszem abból. :DDD

(#982) nyunyu válasza Chuzzlee803 (#981) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha ilyen JST csatis, akkor én egy ősrégi, filléres golyós Logitech egérből bontottam, csak meg kellett rajta cserélni a piros és a fekete drótot, mert az egér madzagjában nem a szabvány sorrendben voltak.

Alternatívaként veszel a sarki számtechboltban egy tetszőleges USB A kábelt, aztán a másik végére ráforrasztod a billzeted eredeti kábelének a JST csatiját a megfelelő színsorrendben.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#983) nyunyu válasza nyunyu (#982) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha jól emlékszem, akkor ennek a csatinak 1.5mm a rasztertávolsága, így elektronikai szaküzletekben 1db JST ZHR-5 dugót és 5db SZH-002T vagy SZH-003T tüskét kell bele keresni, feltéve ha valahol adnak darabra.
Hmm, Conradban kapható darabra, kb.160Ft.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#984) dqdb válasza nyunyu (#982) üzenetére


dqdb
nagyúr

a másik végére ráforrasztod a billzeted eredeti kábelének a JST csatiját a megfelelő színsorrendben
Ha tényleg JST, és nem csak valami nagyon rá hasonlító, akkor annál szétpattintható a csatlakozó (az S betű solderless), és forrasztani sem kell.

Ha jól emlékszem, akkor ennek a csatinak 1.5mm a rasztertávolsága
Mindenképpen le kell mérni, mert ezenkívül 1 mm-es és 1,25 mm-es változat is létezik (épített billentyűzeteknél ezekkel találkoztam eddig), ami szemre eléggé hasonló. Tolómérő + Conrad oldalán ott van az adatlap a pontos méretekkel és hamar kiderül.

Chuzzlee803: a pontos csatlakozóméretekkel kérdezz rá az egeres topikban, hogy tud-e valaki az AliExpressnél közelebb és biztosan jó méretű kábelt.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#985) Chuzzlee803 válasza dqdb (#984) üzenetére


Chuzzlee803
aktív tag

Köszönöm a segítséget, az utókornak itthagyom az eredményeimet. :R
Valamilyen régebbi egeremből lett szervdonor, ezzel a videóval pedig megcseréltem a drótsorrendet, amilyen a szétrágott kábelé volt, és minden megy újra. Köszi mégegyszer srácok, sok-sok pénz elköltésétől mentettetek meg. :B

(#986) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Genius Scorpion K10 funkciógombokat hogyan tudom engedélyezni?
Nem tudom elerni a Boot menüt és a Bios-t.
Hogyan tudom ezeket elérni?

(#987) GEPESZ66 válasza GEPESZ66 (#986) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Rosszúl írtam már ilyen billentyüzete van a fiamnak:
asus rog strix scope tkl
Ezzel a billentyüzettel szeretnénk a gép bekapcsolásakor a boot menüt előhozni.

(#988) nyunyu válasza GEPESZ66 (#987) üzenetére


nyunyu
félisten

El kéne olvasni a manualját, vagy minimum a weblapját.

Fn+Ins-szel vált a felső sor funkciója a média meg az Fx gombok között.

Billzet tervezőt meg hátravinni, agyonlőni, mert nem az Fx a default.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#989) vegatti


vegatti
csendes tag

Sziasztok.
Egy dell D630-hoz csatlakoztatok külsö billentyüzetet, és magyar a cucc, de nincs meg minden ékezetes betü, meg nem jo helyen vannak. A sajat Dell külsö billentyűzet is igy jar.
A laptop gyarilag magyar billentyüzetes. A win10 alat történik mindez. Debian linux alatt OK.

[ Szerkesztve ]

(#990) nyunyu válasza vegatti (#989) üzenetére


nyunyu
félisten

Mondanám, hogy Control Panel/Regional Settings (Vezérlőpult/Regionális beállítások) alatt valahol magyar billentyűzetkiosztás hozzáadása, de fogalmam sincs, hova dugták ezt a Win10-ben.
Magyar Win10 alapból azt telepítette fel, így eddig megkeresnem se kellett.

Aha, magyar 10-en Gépház/Idő és nyelv/Nyelv:

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#991) nyunyu válasza vegatti (#989) üzenetére


nyunyu
félisten

Jut eszembe, vannak olyan laptopok, amik rámappelik a 75% körüli billzetük jobb oldalára a numpadot (kb. a magyar ékezetek helyére), attól függően, hogy a NumLock BE vagy KI van kapcsolva.

Lehet, hogy ez a bajod, és nem a Win nyelvi beállítása.

Legalábbis anno így jártam az IBM Travel Keyboarddal, hogy néztem, miért nem működik a jobb oldala, aztán kiderült, hogy a gépre kötött másik billzetemen BE volt kapcsolva a NumLock. :W
(Persze mivel csigazabáló kiosztású volt a példányom, így fogalmam sem volt, hogy Fn+ScrLk rajta a NumLock)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#992) vegatti válasza nyunyu (#991) üzenetére


vegatti
csendes tag

Köszi. A beállítások között jártam. A beállított nyelv magyar - magyar.
Ezt a rámappelés dolgot megnézem holnap, hátha segít.

(#993) vegatti válasza nyunyu (#991) üzenetére


vegatti
csendes tag

Hát nekem most tök jó ha(!) be van kapcsolva a NumLock egy DELL sk-8115-ön. Szóval boldog, meg minden. Ismét köszönöm. :C

(#994) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Egy PS2 csatlakozóval ellátott billentyűzetet úgy szeretnék ideiglenesen használni, hogy PS2-USB átalakítóval látom el, s a számítógép előlapján lévő USB aljzatba dugom be.
A másik billentyűzetet a fiam előtte a kép hátuljából kihúzza.
Így, az előlapi USB csatlakozóba bedugott billentyűzet a BIOS-ba való belépéskor is műkdik?

(#995) dqdb válasza GEPESZ66 (#994) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha a PS2→USB adapter aktív, akkor igen.

Ha a PS2→USB adapter passzív és a billentyűzet támogatja a PS2 mellett az USB HID protokollt is, akkor igen.

Ha a PS2→USB adapter passzív és a billentyűzet csak a PS2 protokollt támogatja, akkor nem.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#996) nyunyu válasza dqdb (#995) üzenetére


nyunyu
félisten

Aktív adapter:

Ez tetszőleges AT billzet protokollt használó billentyűzethez , nem csak a későbbi, kisebb miniDIN csatlakozós PS/2-esekhez. (Legfeljebb kell pluszban egy AT-PS/2 adapter is)

Passzív:

Létezik még olyan, mostanában gyártott PS/2 billzet, ami tudja az USB protokollt is, és elég a csati formáját passzívan átalakítani?
20 évvel ezelőttiekhez általában adtak egy passzív adaptert.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#997) GEPESZ66 válasza nyunyu (#996) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Nekem a meglévő PS2-USB adapterre az egér jele van rajzolva, s zöld színű.
Akkor ebbe csak az egér dugható be?

(#998) nyunyu válasza GEPESZ66 (#997) üzenetére


nyunyu
félisten

Ezek a passzív adapterek elég buta jószágok, gyakorlatilag csak az USB 4+1 drótja van valahogy bekötve a PS/2 miniDIN-6 csatijába.

De mivel arra nem volt sosem szabvány, hogy a PS/2 data és clock jeleit hogyan kéne az USB 2 középső adat lábára (D-, D+) átkötni a mindkét protokollt ismerő billzeteken/egereken, így anno előfordult az, hogy egy egér csak a saját adapterével ment, más gyártóéval nem.
(Feltételezem, hogy a +5V és GND, valamint az árnyékolás lábakat értelemszerűen kötötték be mindkét oldalon a gyártók.)

Hogy billentyűzet megy-e lila helyett zöld adapterrel?
Nincs kizárva, mivel a PC97 szabvány csak arra szolgált, hogy a színekkel könnyebben meg lehessen különböztetni, hogy milyen eszközt hova kell dugni a gépházon, de fizikailag nem módosította a csatlakozók elektromos paramétereit, lábkiosztását.

PS/2 egérnek, billentyűzetnek elvileg ugyanaz a lábkiosztása.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#999) ddanger


ddanger
aktív tag

Sziasztok!

Ha nyomva tartom a fiam gépén a billentyűt, nem csak egy leütésnek veszi. Nem ír sorozatot. Másik gépen jól működik. Hol lehet ezt állítani a rendszerben, vagy mi lehet a megoldás?

(#1000) jeni


jeni
félisten

hello
tud valaki olyan szakit aki az Asus Strix Tactic Pro LED világítást helyre tudná hozni.
Sajnos a bill folyadékot kapott ,gyereknek többször jeleztem,hogy ha nem iszik utána még akkor zárja le kupakkal a palackot :( így az a része nyuku lett,a többi része maga a bill használható még,de sötétben vakon írni rossz.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.