Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) C4mp3r válasza admyn (#246) üzenetére


C4mp3r
addikt

Hali!

Próbálkozz több driverrel. Az lesz a ludas.

(#252) AlyArkhon


AlyArkhon
őstag

Sziasztok ..

Lenne egy kérdésem , Az Ati Radeon 9200 -es karihoz milyeb driver kell . A vasra Windows XP Extende Edition van feltelepytve , ehez melyik driver lenne a legalkalmasabb ??

Várom a válaszokat . :R

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

(#253) sid.:Rc211v


sid.:Rc211v
őstag

Hi... támadt egy kis problem és nemtom mi ez...A helyzet az hogy jáccottam és egyszercsak kidobott az asztalra és ezt láttam ott : [link] .ez vmi olyasmi lehet hogy nem kap elég energiát a vga-m(6600GT) vagy mi ? Meg látható hogy a tálcán elég sok el van inditva...amikor próbálok játszani ez történik még néha netezés közben is :F
:R

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#254) FireKeeper válasza sid.:Rc211v (#253) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ezt olyan kártyánál szokta kiírni, ahol van plusz tápcsati, ott is csak akkor ha az nincs bedugva, lehet hogy a lapod vagy a tápod adta meg magát

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#255) BPFeri válasza AlyArkhon (#252) üzenetére


BPFeri
senior tag

Talán ezek: [link] .. között találsz Neked megfelelőt !!

[Szerkesztve]

....

(#256) sid.:Rc211v válasza FireKeeper (#254) üzenetére


sid.:Rc211v
őstag

hát az gáz :O ..a tápomat tavaly szeptemberbe vettem(FSP 300w) ...ezt meglehet vmi programmal állapitani hogy a táp halt-e meg ?

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#257) AlyArkhon


AlyArkhon
őstag

valaki a 252-es kérdésemre ?

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

(#258) BPFeri válasza AlyArkhon (#257) üzenetére


BPFeri
senior tag

#l255 !!! :R :R

....

(#259) L!NK->Q3 válasza juliabrilke (#249) üzenetére


L!NK->Q3
senior tag

thx, megpróbálom


243ra vmi ötlet vkinek??

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#260) FireKeeper válasza sid.:Rc211v (#256) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

azt nemtom, talán vmi monitorozó progival (gondolom ecerest tudja) nézd a pci-e feszültségét, figyeld , hogy csökken-e. vagy még arra tudok gondolni, hogy nins rendesen bedugva, de ez csak kósza gondolat:D

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#261) L!NK->Q3 válasza FireKeeper (#260) üzenetére


L!NK->Q3
senior tag

egyszerre küldtük azonos másodpercben :DDD

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#262) FireKeeper válasza L!NK->Q3 (#261) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

:D

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#263) AlyArkhon válasza BPFeri (#258) üzenetére


AlyArkhon
őstag

Thx , mikozben irtam a hsz-t közben válaszoltál is ... :R :Y :R :C

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

(#264) BPFeri válasza AlyArkhon (#263) üzenetére


BPFeri
senior tag

Okés.. :R .. amennyiben nem ezeket keresed az ATI oldalán találsz továbbiakat is!
Sok sikert !!!

....

(#265) sid.:Rc211v válasza FireKeeper (#260) üzenetére


sid.:Rc211v
őstag

ok thx...megnéztem és be volt/van dugva :)

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#266) k78chriss


k78chriss
tag

Sziasztok

Fx5900xt nél a külön táp kábelen kap a kari 12 ill. 5 v melyik fontossab a karinak?

A #236 téma miat.

(#267) BPFeri válasza k78chriss (#266) üzenetére


BPFeri
senior tag

Szia !
Megnéztem egy 5900XT speckóját és képeit de nem találtam rajta egynél több tápcsatit : [link]
.. és az egy , egy 4 pólusú hagyományos MOLEX csatlakozó ami minden tápon van( több is ) !! :R

....

(#268) mongi_


mongi_
aktív tag

Amikor játszok egy játékkal (nálam most speciel a CM: Dirt-nél fordult elő, más játékoknál nem néztem) egy darabig kb. 10 percig tökéletesen fut, még a legjobb grafikán is, aztán pár másodperces akadás, utána újra jó, ismételten kb. 10 percig és megint akadás. A játék újrainditásával megszünnek a problémák. De ha megint játszok egy darabig újra kezdődik ez a ''sorozat'' előlről. Eléggé idegesítő.

Az előzményekről annyit, hogy régebben újra is indult, más 3D-s alkalmazásoknál is, de a memóriákat kicseréltem a slotokba, más helyre tettem őket, azután megszüntek ezek a problémák. Most már csak ezt a ''beakadós szituációt'' produkálja, jelen esetben a Dirt-ben.
Mi lehet a gond? Valami ötlet?

Még az is lehetséges, hogy kicseréljem a hw-et, mivel még garanciásiak a nyár végéig. Csak azért is szúrt szemet, mert másoknál nem produkálja ezt az új Colin rész. De emlékszem pár napja játszottam a Stalker-al is, ugyanezen a pc-n, és azon nem voltak ilyen problémák, pedig ott is magas grafikán futott a játék. De viszont megnéztem a Colint is ultrán,highon,mediumon és lowon is, és minden beállításon csinálta ezeket a beakadásokat időközönként.

A gépem: Asus PDND2 SLI, Gainward 7900GTGS, 2x1GB Samsung, Pentium D805, 300gb Seagate SATAII...

Előre is köszönöm a hozzászolásokat, és a segítségeteket!

mongi_

booty time booty time across the USA

(#269) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Egy gyors kérdés: mi a szakszerű magyar megnevezése a VGA csatlakozásánál található Key-nek?
[kép]

<< Heimdal >>

(#270) Bini


Bini
tag

Hello

vki tudna nekem válaszolni a (#41) hsz-mre

elöre is köcc :R

Battletag: Bincsi#2140

(#271) Telefunen válasza Bini (#270) üzenetére


Telefunen
őstag

Biztos hogy nem jó? Kimenetre PAL B/G jelet küldtél? Hogy kötötted össze a TV-vel?

(#272) kem válasza Bini (#41) üzenetére


kem
addikt

[link]
A kép jobb felső sarkában látsz egy Jumpert a kártyán.
A tiéden is valszeg van egy, és azt kellene átdugni a másik állásba.
Így müxik?

Köszi!

(#273) Zaza1234


Zaza1234
csendes tag

Hali! Az lenne a kérdésem hogy hogyan állapíthatom meg a vga magorajelének a maximumát anélkül hogy megsütném? Efyszerüen bizzam a ati tray tools-ra a dolgot,és ha talál hibát kkor abbol az orajelből visszaveszek kicsit és már meg is van,nem fog hibázni többet?
Előre is thx :R !

(#274) JrJerry


JrJerry
csendes tag

Sziasztok.
Ma regisztráltam, ha figyelmetlen vagyok még akkor bocsánat.
Három napja komoly gondom akadt a videokártyámmal, mely egy Asus V8440 AGP-s (http://szamitogep.hu/show/read.php?id=14254) volt és elszállt. SÜRGŐSEN kellene egy másik akár új, azonos vagy nagyobb teljesítményű, de nem találok, ugyanis ez még egy AGP 4× es Asus P4T533C Rambuszos (http://www.tigerdirect.com/applications/searchtools/item-detailsInactive.asp?Sku=A455-1010) alaplapban volt, van. Amelyeket gyorsan kinéztem (Asus előnyben) azokról kiderült, hogy már nem 1,5V-os kártya.
Igen sokan nem is ismerik a különbséget a régebbi és az újak között, még pc boltosok sem. Nem régen még én sem.
Tapasztalt számítógépesek tanácsát ötletét kérném! Nem azt, hogy ''cseréld ki az egyész gépet vagy alaplapot'', pénzem annyi lenne magamtól is megtenném. :((

Segítséget előre is köszönöm!
Üdv. JrJerry

(#275) kem válasza JrJerry (#274) üzenetére


kem
addikt

Szerintem bármilyen VGA jó a lapodba, aminek az alján a csatlakozófelület 3 részre van osztva. Nézz körül itt:[link]

Köszi!

(#276) ollie válasza JrJerry (#274) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mindegyik 8x AGP-s kártya működik 4x-es csatlakozóban is, szóval nem aggódj.

***

(#277) ollie válasza mongi_ (#268) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerintem szoftver hiba. Próbálj újratelepíteni minden drivert (DX, VGA, AUDIO, CHIPSET), igen, mindet,

***

(#278) fagy53 válasza JrJerry (#274) üzenetére


fagy53
nagyúr

Üdv!
Nem értem mi a problémád. A lapod az AGP4x/1.5V csatlakozó felületű kártyákat támogatja. A most kapható VGA-k AGP8x/1.5V kártyák, tehát bármelyiket beteheted az alaplapba. Nem szabad viszont a régi szabványú 3.3V karit használni!

(#279) pootytang


pootytang
tag

sziasztok!

Azt szeretném kérdezni hogy szerintetek a Palit videókártyái milyenek? Ugyanis és egy Galaxy GF 7600gt zalmant akartam beszerezni azonban valamilyen tévedés folytán egy Palit GF 7600 gt-t hoztak nekem. Szerintetek valamennyire most kitoltak velem vagy ugyanolyan jó mind a 2 kártya? A Zalaman hűtés jobb mint a Palit hűtése? mert elvileg a Palit hűtő is valami egyedi tervezésű hőmérsékletnövekedésre gyorsuló ventis hűtő.....

(#280) smog86


smog86
senior tag

Megtudnátok mondani hogy melyik jobb ha egy videókari memója 1,6ns vagy 2.0? :R
Meg még annyit hogy Inno 6600GT-ből az első széria a jobb vagy a második? :F

(#281) ollie válasza smog86 (#280) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Minél kissebb a késleltetés, annál jobb.

***

(#282) eL Geri


eL Geri
őstag

Sziasztok

Tudnátok olyan programo(ka)t megnevezni, amelyekkel valahogy mérni tudnám bármely játék másodpercenkénti képmegjelenítést? Valami olyasmire gondoltam, ami pl. folyamatosan mutatná az értéket a monitor sarkában.

Épp a Colin: DiRT-el szenvedek és szabad szemmel nem tudom eldönteni, hogy hol a határ. A kép MAXon se szaggat, de mintha olyan lassan reagáltak érezném a vezérlést.

(#283) pootytang válasza eL Geri (#282) üzenetére


pootytang
tag

a FRAPS -al tudod az fps-t mérni játék alatt

(#284) eL Geri válasza pootytang (#283) üzenetére


eL Geri
őstag

Kösz, utána nézek!

(#285) valentinho válasza pootytang (#279) üzenetére


valentinho
aktív tag

Nem azért de szinte az összes ventinél belehet állítani, hogy magasabb hőmérséklet nagyobb fordulatszám! :DDD De sztem nem lehet vmi nagy durranás a gyári hűtés...Szvsz zalmi 101% hogy sokkal jobb! ;)

http://soundcloud.com/tinnyo

(#286) smog86 válasza ollie (#281) üzenetére


smog86
senior tag

Köszi a válasz!
És erre nem tudja senki a válasz?
''Inno 6600GT-ből az első széria a jobb vagy a második? '' :F

(#287) rollins válasza smog86 (#286) üzenetére


rollins
őstag

6600 GT téma 1. hozzászólásában az Inno3d sornál: a 2005. október után gyártott tipusoknál egy HSI probléma merült fel Ez az AGP -re vonatkozik. Pontosabban egy széria volt xar, utána már jó volt úgy tudom.

[Szerkesztve]

(#288) smog86 válasza rollins (#287) üzenetére


smog86
senior tag

De ettől most nem lettem okosabb :DDD mert ezt én is olvastam máshol meg azt hogy az első széria a xar, 2005 oktober elötti. :F

(#289) kem válasza pootytang (#279) üzenetére


kem
addikt

Órajelekben mi a külömbség?
DDR3-as a Palit is?

Köszi!

(#290) BPFeri válasza kem (#289) üzenetére


BPFeri
senior tag

Egy jó kis összefoglaló táblázat: [link] .. figyelmedbe ajánlva ! :C

....

(#291) Qru válasza pootytang (#279) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Minőségben nincs nagy különbség (ha DDR3-as a Palit) ugyanis a Palit kártyákat a Gainward gyártja ami nem annyira no name... :P
Ettől függetlenül természetesen a hűtés miatt sokat buktál a dolgon. Zalman kb 1000szer jobb mint a Palit gyári hűtése.

#nincsbennetarcsi

(#292) kem válasza BPFeri (#290) üzenetére


kem
addikt

engem nem érdekel, csak rávilágítottam miben külömbözhet:D

Köszi!

(#293) kem


kem
addikt

ASUS 8500gt passzívan mennyire melegedhet?
idle 76°C fullon ~90°C.
Meddigmehetezfel?

Köszi!

(#294) smog86


smog86
senior tag

(#286) :F

(#295) Qru válasza kem (#293) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nagyban függ a házszellőzésétől is, de sztem 3D-ben ilyen melegben 90fok felett lehet bőven. De ne aggódj 110-120fok körül visszaveszi az órajelet automatice. :D

#nincsbennetarcsi

(#296) pootytang


pootytang
tag

A Palit is DDR3-as! 1400 Mhz-es, kösz a segítséget! A hűtésen mondjuk buktam valamennyit....

(#297) CsCsigusz


CsCsigusz
tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy manapság melyik kártyát/kártyákat érdemes vásárolni ha az ember olyan 40-50 ezer forintot akar rá szánni?
Infokat előre köszönöm :R
Ja, a gép többnyire játékra lenne használva :)

[Szerkesztve]

(#298) Retekegér válasza smog86 (#294) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

A második széria a jobb.

Mod. #297: 7900GTO/ATI X1950XT

[Szerkesztve]

<< Heimdal >>

(#299) N4r4ncs


N4r4ncs
aktív tag

sziasztok,

Többször is láttam különböző helyeken a POST-PROCESSING opciót,ez bővebben mit takar?

Mátyással együtt az igazság is meghalt

(#300) Calibos válasza N4r4ncs (#299) üzenetére


Calibos
addikt

Hát ha nem tévedek akkor ennek hatására az egész kép fényesebb, csillogóbb lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.