Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) beneszilo


beneszilo
tag

hello!
egy sapphire ati radeon 9800pro-m van és pár napja csak a játékoknál textúra hibák jelentkeztek. driver-t raktam újra a legújabbat, nincs több ötletem.
mivel lehetne orvosolni?

(#302) Thrawn válasza beneszilo (#301) üzenetére


Thrawn
félisten

A hűtése rendben van? Nem túl poros? Újrapasztázás?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#303) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

#269 vki?

<< Heimdal >>

(#304) beneszilo válasza Thrawn (#302) üzenetére


beneszilo
tag

rendben van nem is gyári hűtés tavaly vettem rá egy jobbat és 3hete fújtam ki a gépet sűrített levegővel. a pasztázáshoz nem értek

[Szerkesztve]

(#305) Thrawn válasza beneszilo (#304) üzenetére


Thrawn
félisten

Nem akarok vészmadár lenni, hogy a végét járja a kártya :(
Tápcsatis? Azzal minden ok? Érintkezik?

C4mp3r: én is ettől tartok...

[Szerkesztve]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#306) C4mp3r válasza Thrawn (#305) üzenetére


C4mp3r
addikt

Pedig szerintem ha ez nem túlmelegedés, akkor a végét járja. :(

(#307) bisa44


bisa44
csendes tag

Sziasztok!

Remélem nem gond hogy ideírok. Szerintem témába is vághat bár nem örülnék neki. Vettem egy HP 500-as notebookot.

[link]

Azt csinálja néha (kb.: 2 napi 1x) hogy a kijelző helyett csak 1 adott színű teljes kijelző nagyságú kép jelenik meg. Ez lehet sárga, zöld, kék.... mindenfajta. Ha elteszem készenléti üzemmódba és vissza (erre ugye van gombja), akkor semmi gond. Ez a hiba viszonylag ritka előfordulása miatt (néha napokig nem, néha 2x egy nap) nehezen bizonyítható, hogy garanciális hiba e vagy sem. Mi lehet a baj? Windows home van fenn, amit nem is igazán kedvelek, lehet újra teszem a rendszert és megjavul, bár nem hiszem. Szerintetek?

előre is thx


Guszty

(#308) beneszilo


beneszilo
tag

kösz :( pedig jó kis kártya volt 3 évig húzta :)

(#309) beneszilo válasza bisa44 (#307) üzenetére


beneszilo
tag

nekem egyszer ugyanilyen problémám volt csak nem notebook-al de nem a vga-val volt probléma hanem a mintor volt szar.

(#310) ollie válasza bisa44 (#307) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Előszőr is mindenből tedd fel a legújabb drivert (DX, VGA, Chipset). Ha ez után is előjön a hiba, akkor rendszer újratelepítését javaslom. Ha ez után is, meg kell próbálni érvényesíttetni a garit.

***

(#312) Retekegér válasza Kicsirics77 (#311) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Minden topikot teleszemetelsz? :(((

<< Heimdal >>

(#313) smog86 válasza Retekegér (#298) üzenetére


smog86
senior tag

THX.

Szerintetek egy Display 300W-os táp elvisz egy 6600GT-t? :F
Már hallottam olyat is hogy simán meg olyat is hogy biztos nem. :F

(#314) VaniliásRönk válasza Retekegér (#312) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Hello
Mi a bajod vele? :C

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#315) Thrawn válasza smog86 (#313) üzenetére


Thrawn
félisten

Az a többi alkatrésztől is függ, de szerintem igen. Csak nehogy Kentsfield legyen a gépben :)

VaniliásRönk:
ez a hello :C emlékeztet valakire :D


[Szerkesztve]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#316) VaniliásRönk válasza smog86 (#313) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Elviszi az, csak kérdés meddig, és mikor már nem akkor mit és mennyire süt át... :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#317) smog86


smog86
senior tag

2,4 P4 Nortvúd, 160 Maxtor, 40kvantum, sb 5.1, Dvd combo, Tv tuner, más nincs benne. :U

(#318) VaniliásRönk válasza smog86 (#317) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ne kockáztass, egy FSP 350PNF 6400 bruttó, és jópár évre van egy csendes megbízható tápod, 8800Ultra-t azért nem bír el húzott C2Q-dal, de átlag igényeknek tökéletesen megfelel. ;)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#319) Thrawn válasza smog86 (#317) üzenetére


Thrawn
félisten

Most nézem, hogy ez egy Codegen modell. Nagyon nincs telepakolva a géped szóval elégnek kell lennie, de azért legközelebb valami márkás tápot vegyél ne olyat amit a házhoz adnak. ;) (bár olyan is van ami jó, de az igen ritka)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#320) Dj. FreeBoy


Dj. FreeBoy
csendes tag

szevasztok.

GF FX5500 128MB mit lehet vele kezdeni? pl: húzni, configolni, piszkálni stb... és mivel... thx.

-= Gigabyte GA-M56S-S3 - AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 5000+ - Kingmax KLDD48F-B8KB5 - Asus EN8600GT (256) =-

(#321) smog86 válasza Thrawn (#319) üzenetére


smog86
senior tag

Nincs szerencsére ;]
És még a 40es Quantumot kitudom kapcsolni :R

(#322) Qru válasza Dj. FreeBoy (#320) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem túl sokat, de ha húzni akarod, akkor Rivatunert használj vagy coolbits-et.

#nincsbennetarcsi

(#323) Calibos válasza Qru (#322) üzenetére


Calibos
addikt

Mi ez a coolbits? Ismerős de semmi sem ugrik be!


Használ valaki Ati Toolt?

[Szerkesztve]

(#324) VaniliásRönk válasza Calibos (#323) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Az ATi Tool csak órajelállításra, hőfokjelzésre jó, az nVidia drivert nem lehet piszkálni vele, a Coolbitsnél jobb az NVTweak, minden rejtett beállítást elő lehet csalni vele, de csak óvatosan, többet tud a kelleténél.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#325) fagy53 válasza Calibos (#323) üzenetére


fagy53
nagyúr

Egy registry progi,a segítségével alkalmassá teheted a Control Panelt az órajelek túlhúzására.
Az ATiTool kitűnő tesztelő, a Riva pedig jó monitorozó progi, de természetesen mindkettő alkalmas órajel állításra.

(#326) Dj. FreeBoy válasza VaniliásRönk (#324) üzenetére


Dj. FreeBoy
csendes tag

köszönöm a infot. majd utánna lesek.

[Szerkesztve]

-= Gigabyte GA-M56S-S3 - AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 5000+ - Kingmax KLDD48F-B8KB5 - Asus EN8600GT (256) =-

(#327) mongi_


mongi_
aktív tag

A rossz lapozófile beállításokon kívül még lehet akár a VGA-driver is. Mindent szedj le benne ''application specified''-ra (vagy valami hasonló, nem tudom, hogy nVidiánál hogy hívják), amit csak lehet. Lapozófile-nak meg nézz utána.
Több ötletem tényleg nincs.


Ezt valaki magyarázza el nekem, hogy NV-nél hogyan működik. Köszönöm!

booty time booty time across the USA

(#328) kicsitomi88 válasza mongi_ (#327) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Az NV Control panelen minden legyen alkalmazas hatarozza meg. A lapozogajlt allitsd a fizikai memoria ketszeresere.

90 87.5 87.8 87.5

(#329) mongi_ válasza kicsitomi88 (#328) üzenetére


mongi_
aktív tag

Az NV Control panelen minden legyen alkalmazas hatarozza meg.

Ezt nem teljesen értem, ne haragudj. :) :P

[Szerkesztve]

booty time booty time across the USA

(#330) kicsitomi88 válasza mongi_ (#329) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Asztalon jobb klikk/Nvidia Control Panel/3d beallitasok megadas elonezettel/a 3d alkalmazas hatarozza meg kijelolve

90 87.5 87.8 87.5

(#331) fagy53 válasza mongi_ (#329) üzenetére


fagy53
nagyúr

Az Nvidia Új Control Panel-jén a 3D beállításoknál válaszd a - képbeáll.előnézettel pontot, ott pedig a csúszkát tedd ''teljesítmény''-re.
Ha ezután megnézed a másik menűpontot aminek a neve - 3D beáll. megadása ott az antialising=alkalmazásvezérelt ill az anizotrop szűrés=alkalmazásvezérelt-nek kell lenni.

Most már csak azt írd meg, hogy ez miért kell?

(#332) Tuco Ramirez


Tuco Ramirez
őstag

Srácok, segítsetek!
Az öcsémnek van egy BFG 8800GTS VGA-ja (OC változat, 540MHz GPU órajel). Mióta betette a gépébe (AMD Athlon64 X2 3800+, 1 GB RAM, valamilyen olcsóbb ASUS AM2 alaplap integrált VGA-val), a gép rendszeresen kifekszik. A 3DMark 06 még végigfut, de a ha valami rendes játékprogramot akarna tolni vele, a gép előbb-utóbb (inkább előbb) fekete képernyőre vált és behal (se kép se hang, újra kell indítani a gépet.
Először a táp gyengeségére gyanakodtunk és vett egy új, márkás tápot (FSP 350W, kizárt, hogy ne legyen elég hozzá, több mint 300W-ot tud leadni a 12 V-os ágán). Nem segített, a gond ugyanaz. Az integrált VGA-t nem lehet letiltani az alaplap BIOS-ában, csak prioritást lehet beállítani.
Próbáltuk 158.22-es és 160.03-as driverrel XP alatt, nem lett jobb a szitu. Ezután a Vista mászott fel a gépre (a gép az Internetről keresett magának automatikusan drivert, gondolom az nVidia oldaláról), megint semmi javulás.
Ezután fogtuk az GTS-t és átraktuk az én gépembe (a konfig. az adataimnál). Itt nem lett fekete képernyő, viszont iszonyat lassan futott le a 3DMark 06, nevetséges 3600 pontot adott a gépre (a 8800GTX-emmel minden pöpecül működik). A Company of Heroes pedig játszhatatlan volt, annyira szaggatott. Az nVidia control panelben alapbeállítások szerepelnek. Végül a RivaTunerben kivettem a ventiszabályzást ''Auto''-ból és feltekertem fix 100%-ra és újraindítottam a gépet. Ekkor simán lefutott a 3DMark06 (9170 pont), viszont a Company of Heroes az istennek se ment és mikor utána próbáltam újra a 3DMarkot, megint istentelenül szaggatott.
Szóval az a nagy helyzet, hogy ha fel van tekerve manuálisan a venti, és frissen van (újra)indítva a gép, akkor ideig óráig jó, de egy idő után térdre esik a VGA.
Szerintetek mi lehet a gond? Mit próbálkozzunk, hogy észhez térjen a kártya? Vagy próbáljuk meggariztatni?
Ha van valami ötletetek, légyszíves segítsetek!
Előre is köszönöm mindenkinek a választ! :R :R :R

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#333) fagy53 válasza Tuco Ramirez (#332) üzenetére


fagy53
nagyúr

Okvetlen nézzétek meg a GPU hőmérsékletét, mennyi idle és load?
Erről nem írtál, ha viszont ezek norm. értékek akkor szerintem gari!

(#334) Tuco Ramirez válasza fagy53 (#333) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Alapon 55 fok körül, terhelve 65 fok körül. Egy 8800GTS-nél ezek jó értéknek számítanak.

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#335) Tuco Ramirez válasza fagy53 (#333) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Az mondjuk viszont fura, hogy a ''kopoltyúnyílásain'' nyomja ezerrel a dögmeleg levegőt ki magából, viszont a házból kivezető nyíláson keresztül alig érezni a levegőáramlást.



[Szerkesztve]

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#336) fagy53 válasza Tuco Ramirez (#334) üzenetére


fagy53
nagyúr

Ezek nagyon jó értékek valóban, ti meg olyan logikusan körbejártátok a témát, hogy más kérdést feltenni nem tudok ebben az oknyomozásban.
Az, hogy a VGA egyikőtök gépében sem dolgozik normálisan, feltételezi azt, hogy a harmadikban, a szervíz gépében is hasonlóan működik.
Szerintem ne sokat várjatok, vigyétek vissza!

A jelenség a dögmeleg levegő, és az a tény, hogy nem rögtön rossz hanem csak egy kis idő után, túlmelegedésre utal, de az általad közölt értékek viszont normálisak.

[Szerkesztve]

(#337) Tuco Ramirez válasza fagy53 (#336) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Még egy problémára tudok gondolni, hogy esetleg PCI-E 16x-ból 1x-be dobja át valami úton módon magát a kártya. Szerinted van ennek valami realitása?

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#338) fagy53 válasza Tuco Ramirez (#337) üzenetére


fagy53
nagyúr

Szerintem nincs, miért egy idő után tenné? De ha lenne az is VGA probléma lenne.
Hidd el minden út a gariztatáshoz vezet!

(#339) Tuco Ramirez válasza Tuco Ramirez (#337) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Igen, valószínűleg ez lesz a vége. Csak már előre félek, hogy Murphy törvényének megfelelően a szervízben ''megjavul'' a kártya én meg égek mint a rongy. :W
De mindegy, köszi a segítséget! :R

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#340) OHrcsa


OHrcsa
csendes tag

Sziasztok!
Ti melyiket vennétek a két AGP-s kártya közül?
Sapphire X1650 Pro vagy Inno3D FX 7600 GS? Régi karesz beszámításával brutto 20K-ba lennének, de ne tudok dönteni köztük.

[Szerkesztve]

(#341) Tuco Ramirez válasza OHrcsa (#340) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Szerintem X1650Pro. De ha belefér az XT a keretbe, azzal sokkal jobban járnál.

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#342) OHrcsa válasza Tuco Ramirez (#341) üzenetére


OHrcsa
csendes tag

Keretbe beleférne sok minden, de nincs kedvem kiadni mondjuk 35-40-45 ezret egy agp-s kariért, ami erősen kihalófélben van. Eként Te mit vennél 25 - (max)30K-ig?

(#343) greatchaos válasza OHrcsa (#342) üzenetére


greatchaos
addikt

x1650xt már azért eldongálja a 7600gt-t is...
25 környékén agp-ben... hát én ankább az x1650pro-t ajánlanám, azért jobb mint egy gs...
itt egy ph-s teszt is róluk [link]

(#344) Qru válasza OHrcsa (#340) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha csak a kettő közül lehet választani akkor X1650PRO, mert erősebb a 7600GS-nél. [link] De ha belefér akkor inkább X1650XT-t vegyél.

#nincsbennetarcsi

(#345) Rent


Rent
senior tag

nemtudom en nv parti vagyok, bar most atim van :D

(#346) greatchaos válasza Qru (#344) üzenetére


greatchaos
addikt

ez pont az a teszt, amikor még enm, mert rossz drverek meg hasonlók, a konklúzióban még a 7300gt-t is jobbnak látták:F - mára azért ez változott

(#347) Protoss


Protoss
senior tag

Hi,

SLi-vel kapcsolatban lenne kérdésem:
1, 2xGalaxy (nvidia) 7600GS (ddr3) SLi-ben mennyire marad el egy Asus (ati/amd) x1950pro teljesítményétől?

2, SLi karik a telj növekedésen felül tudnak több monitort kezelni, nem 3d alkalmazásokra gondolok most. Pl.: 1 - film, 2 - adobe premier main ablak, 3 - adobe premier tools ablak, 4 - mozzila?

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#348) Tuco Ramirez válasza OHrcsa (#342) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Én inkább halasztanám a gépfejlesztést addig, amíg nem futná egy PCI-E-es cuccra. Előbb-utóbb mindenképpen meg kell lépned...

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#349) Dj. FreeBoy


Dj. FreeBoy
csendes tag

sziasztok érdeklődnék mi a véleményetek erről a videó kariról játékra is kéne viszont kevés pénzem van ezt szemeltem ki.. PCIE nVidia Geforce FX7100GS 256MB, TV-Out

-= Gigabyte GA-M56S-S3 - AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 5000+ - Kingmax KLDD48F-B8KB5 - Asus EN8600GT (256) =-

(#350) Qru válasza Protoss (#347) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem túl nyerő dolog egyenlőre csak high-end vga-knál. (pl 2 Gef 8 GTX SLI-ben)
Itt egy teszt 7600 SLI-ről: [link]

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.