Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Csákk válasza VaniliásRönk (#399) üzenetére


Csákk
senior tag

sztem is badarság hogy 5-6 évig bírja egy konfig
2 évente vesz bele egy középkategóriás karit esetleg , úgy lenne értelme
de nemsokkal több :) ki tudja mi lessz a pci exp el :R :))

^^

(#402) opstefan válasza fagy53 (#358) üzenetére


opstefan
tag

Én úgy hallottam, hogy GS-t ne vegyek, mert az mindig butított változat, szóval a GT a király. Vagy ilyen nincs is még? Mármint 7900 -ből.:U

[Szerkesztve]

(#403) C4mp3r válasza opstefan (#402) üzenetére


C4mp3r
addikt

A 7900GS egy nagyon jó kártya. Mindenképpen ajánlott a jó tuningpotenciálja miatt.

(#404) VaniliásRönk válasza opstefan (#402) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Hivatalosan a GS a gyengébb, néhány gyártó viszont GS néven kicsit drágábban árul igen komolyan túlhajtott kártyákat, a Galaxy 7900GS Super pl. majdnem GTX órajelen jár, a Galaxy 7600GS DDR3 és az Inno3D 7600GST pedig gyakorlatilag GT órajeleken üzemelnek, az Eagle 7300GT pedig a DDR2 RAM-jaival gyakorlatilag egy 7300GS.
Nem az elnevezés a lényeg, hanem hogy mit tud a kártya valójában, az órajeleket csekkold. A ''szakértő'' ismerősök hőzöngéseit pedig lehetőleg ne kezeld hiteles információforrásként, google a te barátod. ;)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#405) Qru válasza Csákk (#401) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

PCI-E 2.0 lesz ''hamarosan''.

#nincsbennetarcsi

(#406) Csákk válasza Qru (#405) üzenetére


Csákk
senior tag

olvasni azért tudok, de nem erre céloztam :)

^^

(#407) opstefan válasza VaniliásRönk (#404) üzenetére


opstefan
tag

Rendben főnök, vettem az adást. :R

(#408) Inka


Inka
csendes tag

Tanács kellene!
Most vettem a konfigomba új videókártyát Gf 7300 128 AGP. Az előző INNO 6600 elhalálozott :O (bekapcsolás után sötét képernyő). Lehet-e, hogy azért halt meg (két év után), mert az AGP port 66MHz helyett 70-t kapott? Mivel a procim szorzólock-s és tuningolni csak az FSB emelésével (350-ig) tudtam. Sem szorzót, sem FSB:AGP;)CI arányt állítani nem tudok a BIOS-ban.
Nem szeretném az új kártyát kinyírni, még akkor sem, ha két év gari van rá. Biztos, hogy a garancia után 1 nappal menne tönkre. :Y

"Csak a befolyás számít! Minden más csak színjáték"/index.hu/

(#409) Speed® válasza Inka (#408) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Tanács: cserélj alaplapot. 66->70Mhz a vidkarit nem nyírja, de a PCI eszközöket igen. Mivel AGP/2=PCI, tehát a PCI 33 helyett 35MHzen megy. Ezt pedig sem a vinyók, sem az érzékenyebb eszközök nem komálják.
Egy NF7(-S) Rev.2.0 lapot fillérekből megkapsz és rendesen tuningolhatsz vele.

(#410) Telefunen válasza Inka (#408) üzenetére


Telefunen
őstag

Kizárt hogy attól ment volna tönkre, ez nagyon csekély emelés (66->70)

Speed: 35MHz? szvsz. azért az még biztonságos (nálam 36-on megy mivel a PCIe 107-en -szándékosan)


[Szerkesztve]

(#411) Telefunen válasza Telefunen (#410) üzenetére


Telefunen
őstag

Ezért pedig kár lenne egy viszonylag modern KT880-as lapot lecserélnie (VIA rulz) -2275-ön megy a procija, ettől nem nagyon fog többet menni NF2-ben sem.

(#412) Thrawn válasza Telefunen (#411) üzenetére


Thrawn
félisten

Hm. :U

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#413) Pollux66


Pollux66
tag

Hali mindenki!
A Gigabyte K8N-SLI lapomon BIOS-ában van 1 ''Robust Graphics Booster'' beállítás.
Auto, fast, turbo beállítási lehetőségekkel! Ennek van értelme? Kártya átviteli sebességét növeli v. mi? :F

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." George Carlin

(#414) Calibos válasza Pollux66 (#413) üzenetére


Calibos
addikt

Túl sokat nem ér
[link]

(#415) VaniliásRönk válasza Telefunen (#410) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Valóban nem sok, de a HSI és Rialto chipek nem igazán szeretik, 6% nem éri meg az AGP/PCI túlhajtását.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#416) Telefunen válasza Thrawn (#412) üzenetére


Telefunen
őstag

:F -ha a ''viszonylag modern'' a gond, akkor pontosítok arra hogy: Socket A platformon. ha a tuninglehetőségek, akkor arra hogy a 3000+-es barciban már semilyen lapban nem lenne +100MHz-nél több.

Vaníliásrönk: Nem találkoztam még fordítós AGP karival -ahogy olyan PCI eszközzel sem ami 40 alatt ne lett volna hajlandó működni (hang, háló, raid -persze biztos van erre is ellenpélda, de nem jellemző)

[Szerkesztve]

(#417) VaniliásRönk válasza Telefunen (#416) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Azt hiszem a PCI eszközökről említést se tettem. ;) De a natív AGP-s karik között se mindegyik bírja az AGP ''tuningot''.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#418) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Felteszem újra #269-es hsz.-ben lévő kérdést, hátha azóta vki megvilágosodott :DDD
VGA foglalat bevágástól-bevágásig tartó része angolul a ''key'' vagy ''keying''. Van ennek szép hangzatos magyar megfelelője?

[kép]

<< Heimdal >>

(#419) VaniliásRönk válasza Retekegér (#418) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Pöcök? :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#420) Retekegér válasza VaniliásRönk (#419) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Kira! :DDD
Most komolyan: moduláció? Vagy mi a fakk?

<< Heimdal >>

(#421) Calibos válasza VaniliásRönk (#419) üzenetére


Calibos
addikt

Pöcök?... :D
Van erre egyáltalán Magyar szó :F

(#422) Retekegér válasza Calibos (#421) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Lábkiosztás? :F

<< Heimdal >>

(#423) Qru válasza Retekegér (#422) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nyelv újítunk, nylev újítunk?? :U Lábkiosztás kifejezést inkább a prociknál tudnám elképzelni (pl más a lábkiosztása a S940-nek meg az AM2 pedig annak is 940 lába van). Sajna jobb 5letem nekem sincs, csak kötöszködök. :D :R

#nincsbennetarcsi

(#424) Retekegér válasza Qru (#423) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Tudom, prociknál is van, de akkor hogy hívják azt a sok kis fémlapocskát a csatlakozón?

[kép]

<< Heimdal >>

(#425) Qru válasza Retekegér (#424) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kulcs, Kulcsgyűrű szabadfordításban. Mit szólnál az érintkezősor elnevezéshez?

#nincsbennetarcsi

(#426) Retekegér válasza Qru (#425) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Nyers fordítással nincs gondom, épp a magyar szakzsargon megfeleőjét keresem.
Tehát: az AGP csatlakozó érintősorának 3,3 V-os és 1,5 V-os ága pl.?

<< Heimdal >>

(#427) Qru válasza Retekegér (#426) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, nekem tetszik csak kicsit hosszadalmas. Hiába a leírónyelvek már csak ilyenek. :)

#nincsbennetarcsi

(#428) t1 válasza Retekegér (#426) üzenetére


t1
addikt

jaja ez így pont jó :)

(#429) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Köszi srácok! :R
Akkor marad ez a verzió.

<< Heimdal >>

(#430) ivcsi86


ivcsi86
tag

szerintetek meik a jobb kari?
-nVidia Geforce 7300GS 128Mb DDR2 PCI-ex16 vagy
-nVidia Geforce 6600GT 128Mb AGP ???

(#431) fagy53 válasza Retekegér (#429) üzenetére


fagy53
nagyúr

Ne maradjon!
Olyan, hogy érintősor, ne maradjon.
Qru helyesen azt írta: - érintkezősor - nem pedig az értelmetlen érintősor. ;]

[Szerkesztve]

(#432) Eagle16 válasza fagy53 (#431) üzenetére


Eagle16
addikt

6600GT sokkal jobb.
A 7300GS körülbelül egy 6600-asnak felel meg.(nem GT)

[Szerkesztve]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#433) Csiborbogár válasza ivcsi86 (#430) üzenetére


Csiborbogár
őstag

Miért? Ettől függ, hogy milyen alaplapot veszel? Mert ugye a kettő nem kompatiblis egymással.
Szvsz ennél azért a 6600GT jobb.

Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

(#434) C4mp3r válasza ivcsi86 (#430) üzenetére


C4mp3r
addikt

6600GT. Ha a másik egy 7300GT lenne GDDR3-mas RAM-okkal akkor más lenne a helyzet.

(#435) Toncsi


Toncsi
aktív tag

Egy 440BX-es alaplapba melyik a legjobb kártya, amelyik belemegy?

(#436) fagy53 válasza Eagle16 (#432) üzenetére


fagy53
nagyúr

Nem én kérdeztem ugyan, és azóta is gondolkodom rajta, milyen indittatásból lehet ezt a kérdést feltenni?
Idáig egy megoldás van, ez a két VGA van az asztalon és kell hozzá egy alaplap.
Akkor viszont én a 7300GS-re szavazok,mert PCI-E-s karit később olcsóbban és nagyobb választékból szerezhetek be.
A 128MB AGP a mai játékoknál halott.

(#437) Rent válasza Toncsi (#435) üzenetére


Rent
senior tag

megnezed hogy pice, vagy agps lap, ha agps, akkor x1950xt, ha pcie akkor kb 8800gtx

(#438) Eagle16 válasza fagy53 (#436) üzenetére


Eagle16
addikt

Jah, jó, Én így nem gondoltam bele, csak azt néztem hogy konkrétan melyik a gyorsabb játékok alatt.De ha az a 6600GT AGP-s, és 128mb-os, még akkor is gyorsabb mint egy 7300GS...szerintem

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#439) Retekegér válasza fagy53 (#431) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Jólvan vazze, gépelési hiba. :D
Itt a PH-n mindenki egy nagy értelmező kéziszótár. ;]

<< Heimdal >>

(#440) #96302336 válasza Toncsi (#435) üzenetére


#96302336
törölt tag

Max, GF4ti4200. Felette már adódhatnak kompatibilitási problémák, elsősorban a 4X-es AGP miatt. Esetleg, egy X800-as, de tesztelni nem árt elötte.

[Szerkesztve]

(#441) #96302336 válasza Rent (#437) üzenetére


#96302336
törölt tag

A BX440, már majd 8 éves alaplapi chip-készlet ;) szerintem eléggé egyértelmű, hogy AGP-s. Utána kellene nézni először, hogy miről van szó, és azután ajánlani valamit. Az X1950 nem fog menni benne !

(#442) ollie válasza #96302336 (#441) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De, ha 8x AGP-s akkor megy egy 4x-es lapban is. Persze felesleges egy ilyen kaliberű kártya, max X1600/1650PRO-t javasolnék, de még valszeg az is túlzás.

***

(#443) #96302336 válasza ollie (#442) üzenetére


#96302336
törölt tag

Valóban, de már nem emlékszem, hogy a BX lapon a rev1, vagy az újabb AGP szabvány van-e, mert ha jól tudom, mások a fesz. értékei. A régebbinek magasabb.

(#444) fagy53 válasza Retekegér (#439) üzenetére


fagy53
nagyúr

Akkor jó!
Már csak az a problémám ezzel, hogy a ''key'' kulcsot, de kódolást is jelent és ebben az esetben ennek a jelentésnek van értelme, tudniillik a ''key'' nem az érintkezősorra vonatkozik, hanem a bevágásra amelyeknek úgy a számával mint a helyéivel el lehet érni, hogy csak az a kártya kerülhessen abba a foglalatba amelyik odavaló.
Ebben az esetben a 3.3V és a 1.5V VGA-k pozíciónálására szolgál.
Ha jól tudom a 1.5V VGA-t bele lehet tenni a régi alaplapokba is, de a régi 3.3V VGA éppen ezen kódolás miatt nem megy bele az újabb alaplapokba.
Ha tévednék, kérlek javíts ki!

(#445) ivcsi86


ivcsi86
tag

köszi a válaszokat,akkor marad a 6600gt.

(#446) Cs(|)be


Cs(|)be
tag

Szevasztok!

Létezik olyan agp-s vga amivel meg lehet hajtani egy 30'' -os tft-t?

Köszi, csibe

(#447) reaper05


reaper05
csendes tag

Sziasztok!
VGA vásárlása előtt állok. GeForce 8800GTS(640) vagy 8800GTX között vacilálok. A következő konfighoz melyik lenne a legjobb választás?

C2D E6320
Gigabyte 965P-DS3
2 GB RAM
450W Chieftec

Egyébként igaz az a hír, hogy a nvidia csökkenti a Gf-ok árát, ha kijön a közöpkategóriás ATI? Ha igen mennyivel lesznek olcsóbbak?
THX

(#448) Toncsi válasza #96302336 (#443) üzenetére


Toncsi
aktív tag

X1600/1650PRO lol
Igen, én is emlékeztem fesz körüli mizériára, azért kérdeztem.
Természetesen nem X1600 szintá kártyát akarok rakatni egy 750Mhz-es gépbe :)
Csak nem tudom, hogy egy ''újabb'' 8x Agp-s gf4 mx440 belemegy-e.
Mert az már tuti alacsonyabb feszes. Az alaplapot meg nem ismerem, lehet még a régi szabvány.

(#449) Retekegér válasza fagy53 (#444) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

A ''key''-nek más jelentése lehet, mert előfordul a szövegben ''key notch'', ami magát a bevágást jelenti. Szal nem tudom :F

<< Heimdal >>

(#450) Bendőke


Bendőke
tag

Hali!

Van egy Elsa Erazor III (TNT 2, 32 MB, VIVO) kártyám, amelynek fel szeretném éleszteni a video in funkcióját. Megtaláltam az ehhez szükséges pViewer PRO programot, és írtam egy érdeklődő levelet a szerzőnek, hogy a progiban található regisztrálási procedúra működik-e még, mert nem akartam feleslegesen 24 Eurot befizetni, de a mailer daemon visszadobta a levelet. Megnéztem a honlapjukat, az sem működik már. Nincs valami ötletetek, milyen más progit használhatok még ehhez a kártyához? Egyáltalán, volt hozzá más progi? Az Elsa honlapján nincs más említve. Esetleg nincs meg valakinek a full verzió? Szívesen megvenném, de nagy összeget nem tudok rá áldozni. Ezért nem jöhet szóba új kártya vásárlása sem egyelőre (új gépről nem is szólva).

Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.