Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) barnam_ válasza dulifiO (#695) üzenetére


barnam_
nagyúr

Sztem 1MB L2 cache, és 800 mhz FSB jobb lenne hozzá.
De ha kicsit megtuningolod a procid (3.36 GHz-re, ott pont 400 mhz-en mennének a ramok), akkor elég lesz hozzá.

(#702) dulifiO válasza Qru (#700) üzenetére


dulifiO
aktív tag

az a gond h ez a proci...szóval nem tudom húzni, kicsit húzom, már egyből hibázgat.
van egy abit is7-e2 lapom, meg rendes 400-as ramjaim, de vmiért nem tudom húzmni, kicsit se, szóval nemtudom mit rontok el :S (de ez már azt hiszem nem ebbe a topicba tartozik, inkább írok vmi processzoros totyikba)

apróhirdetéseim: http://href.hu/x/972c

(#703) barnam_ válasza dulifiO (#702) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nézd meg hogy fixen van-e az AGP/PCI órajel.

(#704) Fasten


Fasten
tag

Hello Fiúk !

INNO3D GF 7600GS 256MB DDR3 (AGP) 23,8 k bruttó

INNO3D GF 7300GT 256MB DDR3 (AGP) 21k bruttó

Vagy a Galaxy GF 7300 GT 128Mb DDR3 18k körül


Melyik lenne a jobb ? Nagy pénzkülönbségek nincsenek.

Köszi minden hozzászólásért.

Üdv

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#705) dulifiO válasza barnam_ (#703) üzenetére


dulifiO
aktív tag

azon van, bár haveromnak is ilyen lapja van, és panaszkodott, h hiába rakja fixre, a nemtom milyen progi mégis azt jelzi h elállítódott :F

apróhirdetéseim: http://href.hu/x/972c

(#706) barnam_ válasza dulifiO (#705) üzenetére


barnam_
nagyúr

Próbáld meg úgy, hogy 1mhz-el magasabb értéket állítasz be. Így tuti azon marad.

(#704) Fasten:
Az inno 7600GS GDDR3 a jó választás. Csak kell rá valami jó hűtő, ha tuningolni is akarod.

(#707) Fasten válasza barnam_ (#706) üzenetére


Fasten
tag

a 7600 GS jobb, mint a 7300 GT ?

Ezt nem tudtam :(

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#708) Qru válasza Fasten (#707) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jobb, nem is kevéssel! Néhhol a 7600GT-t is leverte a jobb tuningpotenciál miatt.
[link]

#nincsbennetarcsi

(#709) DJ.Gróf


DJ.Gróf
aktív tag

Szoval ma reggel gép belök,windows elindul minden ok.
Játék indít-->erős kockásodás-->kék halál. Boot képernyö kockás,csíikos-->windows tölt-->kék halál. Csökkentett mod-->elindul a gép-->windows bejön-->vga driver lepusztítt-->restart-->win bejön-->másik vga driver telepít-->kék halál. Kiszedtem nem látok rajta hibát,ram lehet? tettem rá egy modolt bioszt csökkentett órajellel de semmi.

A kártya egy 6800-as aktívál +pipe-al,amit most kilöttem persze. :R

(#710) Qru válasza DJ.Gróf (#709) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

GPU vagy memória elszállt. Szvsz kuka. :(

#nincsbennetarcsi

(#711) alienpapa


alienpapa
senior tag

Miért van az, h 1280*960*85hz-en minden játék teljse képernyőn fut, de ha átkapcsolok egy másik felbontásra, akkor a kép hol szűkebb lesz, hol szélesebb, tehát nem teljes képernyőn megy. Ha a frissítést átállítom más értékre, akkor változik a kép, de még úgy sem tökéletes. Mit csináljak vele? :F

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#712) Fasten válasza alienpapa (#711) üzenetére


Fasten
tag

Most lehet hülyeséget mondok, de a monitoromon ( nekem legalábbis ) van egy AUTO feliratú gomb, azt megnyomva automatikusan beállítja a felbontáshoz a méreteket ( faltól-falig ).

A probléma amúgy nálam is fennállt, felbontást váltva általában nem teljesen töltötte ki a kép a monitor felületét.

Másik alternatív megoldás lehet esetleg egy olyan program használata, ami mindig egy adott felbontáson értéken tartja a képet...

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#713) Gery89


Gery89
csendes tag

Hy! Van egy kis problémám, mégpedig az, hogy a Vista nem ismeri fel vagy rossz a beépített driver, mert az eszközkezelőben azt írja ki, hogy: ''A Windows ehhez a hardvereszközhöz nem tudja betölteni az illesztőprogramot. Az eszközillesztő sérült vagy hiányzik.'' Ennél fogva a CCC telepítője sem látja a karit. (ATI Mobility RAdeon T2 FireGL). Próbálom flashelni 9600-ra flashrommal (a lementett BIOS-ban írtam át a device ID-t), de pirosan villogó hibaüzenetet kaptam, amit eddig még nem láttam. Ha a probléma megoldásához szükséges a hibaüzenet, akkor beírom. Remélem mindent leírtam. Várom mielőbbi segítségeteket. THX

https://www.youtube.com/watch?v=K1q_YM3un-A

(#714) StormDev


StormDev
csendes tag



[Szerkesztve]

(#715) Borosz


Borosz
senior tag

Az 5900-as topik eléggé kihalt ezért ide:

ASUS V9950 (FX5900 ViVo 128MB AGP) kártyáról van szó. Elfesselték állítólag és most olyat csinál, hogy ha berakom a kártyát és mellé egy PCI VGA-t akkor az XP látja Quadro FX700 néven. Képet persze nem ad.
Van még remény felőle? Lehet flesselni úgy, hogy PCI kártyáról bootol be a gép?

(#716) Gery89 válasza Borosz (#715) üzenetére


Gery89
csendes tag

Igen lehet flesselni! Csak figyelj arra, hogy a jó kártyát flesseld fel.

https://www.youtube.com/watch?v=K1q_YM3un-A

(#717) Gery89


Gery89
csendes tag

És valaki segítsen nekem is. :O :O A problémám 4hsz-el feljebb található! :R :R :R

https://www.youtube.com/watch?v=K1q_YM3un-A

(#718) bubuka71


bubuka71
aktív tag

az ati radeon 9550 től sokkal jobb a x1300 vagy az x1550 ?

(#719) Ateesz


Ateesz
tag

Hello ma cseréltem az fx5600os karimat egy sapphire ati 9600 pro-ra régi driver le catalyst fel 7.6 os mind1ik játék lefagyott fifa07,cs , sims. majd catalyst 6.1 fel hátha de nem így is lefagyott. mi lhete a baj?help köszi ja és megyszokott jelenni vmi idióta ablak h resetelt vmit meg ilyesmi!!

(#720) Borosz válasza Ateesz (#719) üzenetére


Borosz
senior tag

Nvidia-ról ati-ra történő váltás... Éles fordulat. :D Lehet ráférne egy chipset driver újra telepítés. Azt sem árt megnézni, hogy a lapod mennyire kompatibilis a 9600pro-val. Lehet, hogy finnyás az alaplapod az ATI-ra. Típusa? Hasznos lenne ilyenkor, ha be lenne írva valami konfig adat az adataidhoz. ;)

(#721) Genius007 válasza Ateesz (#719) üzenetére


Genius007
őstag

Összes driver le , utána ujjak fel. :))
Ha nem segit, akkor XP Re-Install ;]

Hang-Fénytechnika bérlés: www.szervezdvelem.hu

(#722) Ateesz


Ateesz
tag

Nem teccik a lapomnak a vga szal vmi geforce-ra kell lecserélnem már csak ki kell találni melyikre mert ez a 9600pro kuka!!

(#723) Gery89


Gery89
csendes tag

Hy! Van egy kis problémám, mégpedig az, hogy a Vista nem ismeri fel vagy rossz a beépített driver, mert az eszközkezelőben azt írja ki, hogy: ''A Windows ehhez a hardvereszközhöz nem tudja betölteni az illesztőprogramot. Az eszközillesztő sérült vagy hiányzik.'' Ennél fogva a CCC telepítője sem látja a karit. (ATI Mobility RAdeon T2 FireGL). Próbálom flashelni 9600-ra flashrommal (a lementett BIOS-ban írtam át a device ID-t), de pirosan villogó hibaüzenetet kaptam, amit eddig még nem láttam. Ha a probléma megoldásához szükséges a hibaüzenet, akkor beírom. Remélem mindent leírtam. Várom mielőbbi segítségeteket. THX

https://www.youtube.com/watch?v=K1q_YM3un-A

(#724) Borosz válasza Ateesz (#722) üzenetére


Borosz
senior tag

6600. Csak ne inno3D.

(#725) Borosz válasza Gery89 (#723) üzenetére


Borosz
senior tag

Én szivesen segítenék, de se Vistám, se laptopom. :o

(#726) Genius007 válasza Ateesz (#722) üzenetére


Genius007
őstag

Gondolom AGP-s kell :DDD

GeForce 6600 / 6600GT bármit , csak ne Inno3D - t. ( 6600 9-10k --- 6600GT 14k)
GeForce 7300GT akkor csak 256MB , akár lehet Inno3D is. ( 14-15k )
GeForce 7600GS akkor DDR3 ! vagy 7600GT ! ( 15-20k )

ATi közül 9800Pro-t már nem ajánlok, mert (sürün) előfordul a mem. hibás... :U
De szerintem a 2500+ Bartonodhoz elég egy 7300GT :)

Hang-Fénytechnika bérlés: www.szervezdvelem.hu

(#727) mazda626


mazda626
addikt

Sziasztok!
Szerintetek melyik a jobb?
8600GE SLi vs 8800GTS 640MB
Szerintem a 8800 jobban megéri, lehet hogy erősebb is, mint a SLi.

(#728) Foglalt név válasza mazda626 (#727) üzenetére


Foglalt név
addikt

Van még egy szavazat a single kártya mellett :R
Fejleszthetőség, szempontjából szerintem jobban jársz vele, árban ha jól tudom nem sok különbség van.
Egyetlen értelmét az sli-nek akkor látnám, ha ínséges időkben kiveszed az egyiket, kímélvén a villanyórát(esetleg fel akarsz kerülni vlmi toplistára :DDD )

(#729) Genius007 válasza mazda626 (#727) üzenetére


Genius007
őstag

Hát SLI-t már csak azért sem ajánlom, mert a villanyszámla , ''kicsit'' több lesz mintha, scak egy kari menne a gépbe ! :)
És amugyis az SLI - vel még vannak gondok. ( Driver ... ) :U

Mod.:Akkor jó az SLI ha, esetleg az egyik karit elakarod adni! (mert akkor még marad1)

[Szerkesztve]

Hang-Fénytechnika bérlés: www.szervezdvelem.hu

(#730) mazda626


mazda626
addikt

Köszi mindkettőtöknek. Csak egy kósza gondolat volt. :) Akkor marad a 8800. :R ATI karija hogyan viszonyul a GTS-hez? Láttam pár tesztben, hogy néhol a 8800GTX-et szorongatja/lehegyja. Ára viszont 640-es GTS környékén van.
:F

[Szerkesztve]

(#731) Foglalt név válasza mazda626 (#730) üzenetére


Foglalt név
addikt

Ez egy érdekes kérdés. Más architektúra. Nehéz okosat mondani, mert szerintem mindkét kártya erős, tehát hogy melyik lesz a ''jobb'' inkább a programozókon múlik. Újabb játékokban mintha az ati előnyt élvezne, de néhol meg nagyon gyenge teljesítményt nyújt(ami lehet driver hiba is még :U )

(#732) mazda626 válasza Foglalt név (#731) üzenetére


mazda626
addikt

Jaja, ez bántja a csőröm nekem is. :DDD Call of Juarez DX10 alatt megy, mint a szél (de a kép hibás :DDD ), Company of Heroes alatt, mely egy nagyon shaderigényes játék, meg elég gyengus. :F

(#733) Genius007 válasza mazda626 (#732) üzenetére


Genius007
őstag

Az a baj, hogy kártya/kártyák már kint van(nak), de rendes Driver még ''nincs'' hozzá(juk). :(

Hang-Fénytechnika bérlés: www.szervezdvelem.hu

(#734) Foglalt név válasza Genius007 (#733) üzenetére


Foglalt név
addikt

Kicsit feszített a tempó... Ilyen a piac gazdaság. :(

(#735) mazda626 válasza Genius007 (#733) üzenetére


mazda626
addikt

Jaja, ez kész röhej. Mikor megjelentek a karik, a felhasználóknak csak béta drivert tudtak összetákolni. :(

(#736) Genius007 válasza mazda626 (#735) üzenetére


Genius007
őstag

Jah :(((
Kijöttek az''új''kártyák..de rendes driver csak hónapokkal késöbb lesz hozzá... :(((
Régen ez nem igy volt ... :U ( legalábbis ahogy emléxem ..) :D

Hang-Fénytechnika bérlés: www.szervezdvelem.hu

(#737) Borosz válasza Borosz (#715) üzenetére


Borosz
senior tag

Kész van az ASUS 9950! Tudom senkit nem érdekel, de sikeült megcsinálni.
Még letört róla 5db 0,5x1mm-es smd kondi, de azokat pótoltam.

Végül úgy sikerült flesselni, hogy lehúztam róla a tápcsatit és kipróbáltam a -j paramétert az nvflash-nél. Azt írta az nvflash help, hogy ez spec. parancs és földelni kell az eeprom egyik lábát ill. akkor kell használni, ha hibás a betöltött bios. Igaz nem földeltem, de ráengedtem a -j paramétert . Először azt írta, hogy nem tudja flesselni, de legalább nem fagyott le. Ezután -6 -5 paraméter és 15mp alatt lefutott és kiírta, hogy sikeres a művelet. Nem akartam elhinni. A következő boot-nál már gyújtotta is a képcsövet. :D
Lehet, hogy forrasztás nélkül nem is ment volna nem tudom... A lényeg, hogy most szépen feléledt és csendesen dünnyög a nagy szörny a gépemben.

(#738) Gery89


Gery89
csendes tag

Hy! Van egy kis problémám, mégpedig az, hogy a Vista nem ismeri fel vagy rossz a beépített driver, mert az eszközkezelőben azt írja ki, hogy: ''A Windows ehhez a hardvereszközhöz nem tudja betölteni az illesztőprogramot. Az eszközillesztő sérült vagy hiányzik.'' Ennél fogva a CCC telepítője sem látja a karit. (ATI Mobility RAdeon T2 FireGL). Próbálom flashelni 9600-ra flashrommal (a lementett BIOS-ban írtam át a device ID-t), de pirosan villogó hibaüzenetet kaptam, amit eddig még nem láttam. Ha a probléma megoldásához szükséges a hibaüzenet, akkor beírom. Remélem mindent leírtam. Várom mielőbbi segítségeteket. THX :R :R :R

És bocs, hogy folyamatosan írkálom a problémámat a fórumba csak nagyon jó lenne valami megoldást találni...

https://www.youtube.com/watch?v=K1q_YM3un-A

(#739) AMD Power


AMD Power
titán

Ha valakinek nem fontos annyira a game akkor egy 7300GT mondjuk Vistához meg pár újabb játékhoz ''extrák'' nélkül elég?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#740) Kormi76


Kormi76
aktív tag

Helótok! Az lenne a kérdésem, hogy AGP 4X-szel mennyire tudom kevésbé kihasználni egy radeon 9600xt-t? Érezhető lesz a gyorsulás sima 9600hoz képest a 9600xt AGP4x-en?

(#741) AMD Power válasza Kormi76 (#740) üzenetére


AMD Power
titán

Szerintem érezhető lesz.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#742) VaniliásRönk válasza Kormi76 (#740) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Az AGP 4x nem igazán fogja meg, kb. 2x gyorsabb a 9600XT.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#743) Kormi76


Kormi76
aktív tag

Köszi szépen! Még ennyi kérdésem lenne, hogy a 128mb és 256 mb grafikus memória között mi az érezhető különbség? Miért jobb a 256 mb mondjuk 9600xtből?

(#744) VaniliásRönk válasza Kormi76 (#743) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

9600XT alá tök felesleges a 256MB. De ugye nem boltban veszed? 8k-nál nem ér többet a cucc.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#745) Genius007 válasza AMD Power (#739) üzenetére


Genius007
őstag

'' Ha valakinek nem fontos annyira a game akkor egy 7300GT mondjuk Vistához meg pár újabb játékhoz ''extrák'' nélkül elég? ''

Szerintem elég.
De ha 7300GT-t veszel, akkor 256MB változatot vedd meg ! :)

Hang-Fénytechnika bérlés: www.szervezdvelem.hu

(#746) Kormi76 válasza VaniliásRönk (#744) üzenetére


Kormi76
aktív tag

nem boltban :) 8k ért veszem használtan his radeon 9600xt 128 mb + memória hűtőbordák

(#747) VaniliásRönk válasza Genius007 (#745) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A 7300GT alá sincs értelme 256MB-nak, ahol erre szükség volna, ott a GPU úgyis kevés. 7600 alá már elkelhet a 256, de az újabb játékokban már az a GPU is használhatatlan lesz, Dirtben pl. már most az.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#748) mazda626 válasza Genius007 (#745) üzenetére


mazda626
addikt

Abból is elég a 128-as. Úgy sem használja ki a GPU a 256MB RAMot, ahol meg kéne a 256, ott meg csak szenvedni fog.

VaniliásRönk: Jaja, 1024 low beállítás már sok neki. :Y 800x600 low/medium még talán elmegy. És ez a kari azért nem volt annyira gyenge. Pár hónapja...

[Szerkesztve]

(#749) AMD Power válasza VaniliásRönk (#747) üzenetére


AMD Power
titán

Értem. És melyik gyártótól érdemes venni?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#750) mazda626 válasza AMD Power (#749) üzenetére


mazda626
addikt

Galaxy 7300GT GDDR3 128MB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.