Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) gamer_hun válasza #88920576 (#100) üzenetére


gamer_hun
tag

vidd vissza a boltba még 3 napon belül pénzt is visszakérheted.

(#102) ollie válasza #88920576 (#100) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Egész pontosan milyen tápod van,és milyen régi?

***

(#103) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Lehet kicsit off, de: tudna nekem valaki olyan oldalt linkelni, ahol szépen össze vannak szedve a leírások a PCI, AGP, PCI-e foglalatokról? :R

<< Heimdal >>

(#104) Qru válasza Retekegér (#103) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez engem is érdkelene...

#nincsbennetarcsi

(#105) alienpapa


alienpapa
senior tag

Az x1950pro-hoz kell + tápcsatai? Mert az én tápomon nincs.

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#106) Qru válasza alienpapa (#105) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kell, 6tűs PCI-e tápcsati. Ha megnézed a képeket róla ( [link] ), láthatod a fekete csatlakozót a kártya végén.

mod: de lehet kapni molex-pci-e átalakítót.

[Szerkesztve]

#nincsbennetarcsi

(#107) Zaza1234


Zaza1234
csendes tag

Hali! Lenne egy kérdésem! Ha mondjuk a vga nem kap elég áramot a tápból akkor tapasztalható látványos teljesítményromlás? Gondolok itt arra hogy nem kap elég feszt,de még müködik csak elméletileg sokkal többet kellene tudnia! A proci és a memó nem lehet kevés neki mert egy p4 3ghz-es procim van és 2gb kingston 400mhz-es ramom!jah a kari amugy x800gto gyárilag 16 pipeline-nal! a tápom egy codegen 300wattos táp.és én arra gyanakszom hogy rohadtul nem elég neik!
Üdv!

(#108) Qru válasza Zaza1234 (#107) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha nem kap elég kakót akkor el sem indul, ha kevés akkor pedig insatbillá válik. Pl múltkor gépszerelés után elfelejtettem rádugni a 7900GT-re a +pci-e tápcsatit. Win egyből sikoltozott, hogy a vga kevés kraftot kap és nem fog menni 3d üzemmódban.
Tehát ha nem kap elég feszültséget hibázik, amitől fagy a géped. De nem lesz olyan, hogy alulfeszlt kártya miatt nem kapsz csak mondjuk 100 ponttal kevesebbet 3DMákban.

MOD: Egyébként sztem elég lesz a Codgen 300W (az más kérdés, hogy nem túl megbízható márka), ha megnézed itt a tesztben [link] az egész rendszer fogyasztása kb 75W. P4 többet fogyaszt, mint az ott használt proc, de akkor sem lesz az egész 100W fölött.

[Szerkesztve]

#nincsbennetarcsi

(#109) BPFeri válasza Qru (#106) üzenetére


BPFeri
senior tag

:R :R :R
.. sőt a VGA -khoz is mellékelnek ilyen ''átalakítokat'' !!!

....

(#110) Zaza1234 válasza Qru (#108) üzenetére


Zaza1234
csendes tag

Aham értem,tudom hogy nem egy megbízható márka a codegen,akartam is venni egy chiftecet csak ha már ez is bírja akkor minek!Köszi a választ! :R

(#111) Qru válasza BPFeri (#109) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:R Így van! Adnak a legtöbb kártyához. Ha használtan veszed keresd az eladón/dobozban. Ha nem akkor is. :D

#nincsbennetarcsi

(#112) alienpapa válasza Qru (#106) üzenetére


alienpapa
senior tag

De a dobozban lenni kéne átalakítónak, nem?

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#113) BPFeri válasza Zaza1234 (#110) üzenetére


BPFeri
senior tag

Szvsz.. cserélj tápot !! Ha nekem nem hiszel nézz át a TÁPOS topicba és 1/2 másodperc alatt megyőznek efelől !! Ja és ők , ott valóban szakértők !! :R

....

(#114) BPFeri válasza Qru (#111) üzenetére


BPFeri
senior tag

:R :R :R Köszi !

MESTER !!!

Kérdés.. ha emelem a BIOS -ban a PCI feszt ( OverVoltage) ( +0.1V esetleg +0.2V -al) akkor ez van -e vmi hatással a VGA tuningjára, vagyis elősegitheti -e azt hogy jobban húúúúúzható lesz a kártya ?!?!
Vagy inkább csak a rendszer stabilitásában segít a plusz fesz?!?!

B.Ü., F

....

(#115) Retekegér válasza BPFeri (#114) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Ha plusz feszt akarsz adni GPU-nak/RAM-nak, akkor softmod/Voltmod.

<< Heimdal >>

(#116) BPFeri válasza Retekegér (#115) üzenetére


BPFeri
senior tag

:R .. bocs, hülye kérdés volt !
KÖSZI A KORREKT VÁLASZT !!!!

....

(#117) Retekegér válasza BPFeri (#116) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Ha esetleg még nem láttad volna: [link] :D

<< Heimdal >>

(#118) BPFeri válasza Retekegér (#117) üzenetére


BPFeri
senior tag

.. nem , még nem láttam DE sasolom !! :R :R :R

....

(#119) -conrad-


-conrad-
addikt

Sziasztok,

nvidia pártiként arra ''kényszerülök'' hogy egy 9700as radeonnal rendelkező gépre tegyek XP-t.
Az első probléma az volt, hogy a catalyst nem hajlandó felmenni, ha nincs .net framework telepítve. (??) Leszedtem egyet, felraktam, most pedig megáll egy'' INF error video driver not found'' hibaüzenettel... de hiszen pont az akarom feltenni! Régebbit nem tudok feltenni mert nincs meg a vga lemeze. Ilyenkor mi a teendő?
Sos help kellene
Köszi

(#120) Telefunen válasza -conrad- (#119) üzenetére


Telefunen
őstag

[link] -esetleg itt a 6.11-es Cata, ez jóval régebbi

(#121) kem válasza -conrad- (#119) üzenetére


kem
addikt

.net framework servicepackot is feltetted?
ittvan omega driver oldal, én inkább ezt használnám mint Catalystot.
[link]

[Szerkesztve]

Köszi!

(#122) -conrad- válasza Telefunen (#120) üzenetére


-conrad-
addikt

Ezt tettem fel...

(#123) -conrad- válasza kem (#121) üzenetére


-conrad-
addikt

Nem kérte a service packot csak a net frameworkot amit fel is tettem. Megpróbálom ezt az omega drivert...

(#124) valentinho válasza -conrad- (#119) üzenetére


valentinho
aktív tag

Nekem is voltak ugyan ilyen gondjaim x1300-nál...Ati..Ennyi! :DDD

http://soundcloud.com/tinnyo

(#125) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Megnézném hogy hány hardware halt ki mondjuk
5000-5000 konfig ugyanolan és ugyanott ugyanazzal az árammal!
Codegen vs Coolink-vagy Cooermaster,, vagy mint az enyém.
hát :)) nem kell teszt, aszem a ph!- 95%-a tudja mi lenne az eredmény!

(#126) RpPRO válasza valentinho (#124) üzenetére


RpPRO
őstag

100 millio embernek meg nem volt problemaja. Jo eve koztudottan .net is kell az ati control panelhez.

Kulon magat a drivert is le lehet tolteni a hivatalos oldalrol is es egyeb prgikat igenybe lehet venni a finomhangolashoz, pl ati tray tools, atitool, stb.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#127) Dj. FreeBoy válasza Zaza1234 (#107) üzenetére


Dj. FreeBoy
csendes tag

hát ami itt felsoroltál simán több mint 300W!!! szal egy 400W-os kéne azért! és ezzen már ne sporolj!

-= Gigabyte GA-M56S-S3 - AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 5000+ - Kingmax KLDD48F-B8KB5 - Asus EN8600GT (256) =-

(#128) valentinho válasza RpPRO (#126) üzenetére


valentinho
aktív tag

Jó azért mert neked nem voltak, attól még másnak lehetnek/lehettek! :(((

http://soundcloud.com/tinnyo

(#129) kicsitomi88 válasza Dj. FreeBoy (#127) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Könyörgöm ne beszelj mar hulyeseget.

Zaza: Eleg neki 300 w de minosegi tap kene. FSP-t mar kapsz 6000 HUFert.

[Szerkesztve]

90 87.5 87.8 87.5

(#130) RpPRO válasza Dj. FreeBoy (#127) üzenetére


RpPRO
őstag

Ja, a PH!-s tesztekben meg a legujabb izom core2 procik a legujabb vgakkal nem kajalnak osszesen 200Wot (meg be sem szoroztam 0.8-cal). :DDD

Az o cucca nemhogy 300W-ot, de meg a felet sem eszi. ;)

Ettol fuggetlenul egy minosegi tap az alap.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#131) [CS]Blade2 válasza Dj. FreeBoy (#127) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

aláirásba szereplő géphez elég lenne elég lenen egy 350W-os igy cakpak tuningal!

(#132) RpPRO válasza valentinho (#128) üzenetére


RpPRO
őstag

Az enyhen lenezo 'Ennyi! :DDD'-re volt ez valasz. ;)

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#133) Gönye


Gönye
csendes tag

Üdv mindenkinek!!! A problémám a köv. lenne: 2hete vettem 1 Leadtek 8800GTS/640mb-os VGA-t minden szép és jó profi a cucc, DE asztalon az ikonok képe nem éles, játékok alatt tuti a kép. Próbáltam már sok drivert de u.az Más monitorokon is szintén semmi, akár 1280x1024be v. 1600x1200ba állítom.Tudna valaki segíteni!!!!!!!!

(#134) kicsitomi88 válasza Gönye (#133) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Az nvidia beallitasoknal talan az elsimitast kene bekapcsolni vagy feljebb venni asszem,

90 87.5 87.8 87.5

(#135) RpPRO válasza Gönye (#133) üzenetére


RpPRO
őstag

Image sharpening nincs bekapcsolva? Told teljesen balra a csuszkat. A szinbeallitasoknal talalod meg.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#136) Gönye


Gönye
csendes tag

Előre is köszönöm a Helpet,de csak h.végén tudom megnézni jelenleg nem otthonról írok.

(#137) cochy válasza Gönye (#136) üzenetére


cochy
tag

Esetleg a frissitési frekvenciát is nézd meg..TFT 75Hz, CRT 100HZ pl. de beállítás kérdése.

(#138) Nordik


Nordik
őstag

Hello!

Remélem jó helyre írok!
Letöltöttem a 158.24-es nvidia drivert, és megpróbálom feltelepíteni, a telepítés befejeztével pedig azt írja ki, hogy nem történt változás a rendszerben. Szóval nem telepíti egyszerűen fel.
A régi drivert leszedtem, utána CCleaner-el kitisztítottam a gépet, és sehogyse akarja feltenni az újabbik drivert. Vista alatt van mindez.
Végülis csodálkoztam is, hogy miért csak 35MB ez a driver, a többi mindig 60MB körül szokott lenni.
Esetleg vki nemtudja mi lehet a gond? A válaszokat köszi!

[Szerkesztve]

(#139) Retekegér válasza Nordik (#138) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

64 bites Pistához 43 megás [link] :F
Mod.: a 32 biteshez meg 30 MB.

Jót töltöttél ke?

[Szerkesztve]

<< Heimdal >>

(#140) Nordik válasza Retekegér (#139) üzenetére


Nordik
őstag

32bites Vistához kell, ezt is töltöttem le. A fájl neve ez:158.24_forceware_winvista_32bit_english_whql és egészen pontosan 30,4MB.
Szóval jót töltöttem le elvileg. :F

(#141) Retekegér válasza Nordik (#140) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Jót. Esetleg korábbi ForceWare?

<< Heimdal >>

(#142) jayjay


jayjay
tag

PROBLÉMA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tegnap raktam össze a régi gépemet.AMD 4600+,MSI K9N SLI,2gb 800-as ram,LG 194WT monitor.A 8800Gts 320mb -em már régen megvan, de a másik gépemben is homályos képet adott.A régi 6600GT-met használtam,mert DVI kábellal tisztább képet adottDVI kábellel homályos élvezhetetlen képet ad és csak 60 és 59HZ-et lehet állitani ,mig Vga kábellal éles a kép és itt megy a 75HZ-is.Nem én vagyok az egyetlen, akinek ilyen problémája van.
A másik problémám, hogy ha klon modusba rakom(van egy 82cm-es LCD-m 1360:768)teljesen más méretre rakja a képet(a kép nagyobb mint a monitor átmérője.Az egeret huzogatva megy a kép..Az NVIDIA vezérlőpultban pedig 1360:768 felbontás szerepel a másodlagos kijelzőnél.Ugyanez a helyzet ha az LCD TV az elsődleges és a monitor a másodlagos kijelző.
Hihetlen X aktás dolgok Nvidiánál.
A korábbi X1900Gt kártyámmal minden úgy volt, ahogy annak lennie kell.A monitoron DVi kábellal éles kép ,75Hz állitható,a másodlagos képernyő 1360:768 felbontású éles kép.Filmnézésnél nem kellett a TV-t elsődleges monitorrá átrakni, hogy pont akkora legyen a kép.
Több drivert is próbáltam, de még mindig nem tudom mi az oka.Ha esetleg valakinek van ötlete, akkor várom szivesen.Erősen gondolkoztam, hogy eladom a 8800GTS-t és veszek egy 2900-as ATI-t.Hihetetlen,hogy ennyi pénzért nem lehet wide screen monitoron élvezni a képet.Már senki nem vesz csak VGA-s monitorokat, pedig a 8800GTs csak VGA-n ad tiszta képet.HIHETETLEN!

HTPC: XFX HD4830 512MB, 400W Corsair, 2x2048MB Kit OCZ, E5200,Scythe Slip Stream, GIGABYTE GA-G31M-ES2L, Scythe Shuriken, APLUS CS-GL3

(#143) Nordik válasza Retekegér (#141) üzenetére


Nordik
őstag

Nah végülis jó lett, nemtudom hogyan sikerült feltennem, de megérte a fáradozást! :D :) Kössz mindent!

(#144) juhi07


juhi07
senior tag

Hello
Lenne egy gondom

Hogy megvettem az ASUS x1950promat és mellé a 400w os chiftek tápot is!!
Na szoval összeraktam mindent csak az a gond hogy nem jon be semmi a monitoron
Mi lehet a gond??????????????????????
/Amikor bekapcsolom a gépet mindig csipog az alaplap msot pedig nem hallom mellékesen/

MSI K9N NEO-F
2 x 1GB ddr2 800MHZ kingmax
250GB sata2 16MB vinyo
3200Athlon

a tobbit meg ismeritek
Please segitsetek

De már kiprobáltam egy cirrius logic 1mb vgával is de azzal sem ment

AMD X2 5000 BLACK EDITION |AC Freezer64 Pro | 2 x 1GB DDR800 KINGMAX |GIGABYTE HD4850 512MB| MSI K9N SLI | 250GB SATA2 16MB Buffer | Hitachi 1 TB Winchester | 400W Chieftec | Samsung SyncMaster 940nw (19'' TFT)

(#145) ricsi99 válasza juhi07 (#144) üzenetére


ricsi99
addikt

Valamit nem jól raktál össze.
Vedd ki a vga-t és kapcsold be a gépet, ha csipog 3 mat akkor nem raktad elöször a helyére a vga.t ,kapcsold ki és ragd be ujra (Annak is kell táp csati) ,ha eleve nem csipog akkor lehet nem raktad fel rendesen az új táp mind2 csatlakozóját ,vagy kihagytál egy cd vagy wincsinek tápot....
Próba képp ragd vissza a régi tápd hogy elindul e... érdemes egyenként cserélgetni az alkatrészeket...

[Szerkesztve]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#146) [CS]Blade2 válasza juhi07 (#144) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Cmos clear.
régi táp teszt.
memoriából ved ki mindketőt, majd csak az egyiket tedd vissza egy másik foglalatba, nem abba ameikbe volt.

(#147) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Valaki #103? :B

<< Heimdal >>

(#148) kicsitomi88 válasza Retekegér (#147) üzenetére


kicsitomi88
őstag

[link]
Esetleg Oldman cikkei között. Nem bogarasztam at oket, csak egy otlet.

90 87.5 87.8 87.5

(#149) Retekegér válasza kicsitomi88 (#148) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Köszi!
Átnézem, hátha :R
Mod.: csak qrva sok doksi van :Y

[Szerkesztve]

<< Heimdal >>

(#150) Norbi14


Norbi14
senior tag

9550-es(RV360) videókari BIOS-ában lehet álítani az órajeleket?a memokat kéne kicsit birizgálnom. Ha igen mivel? köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.