Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49701) rep3at válasza Pyttawrx (#49700) üzenetére


rep3at
őstag

Én sem hiszem hogy a szó klasszikus értelmében használható lesz de így meg csak levélnehezék, kicsit szúrja a szemem hogy nem tudom használni. Nem tudom hogy ez lenne valóban az üdvözítő megoldás de megerősítés után akár meg is próbálhatom, végülis sokat nem veszíthetek vele.

Amúgy a másik sem egy erőgép (Pentium B970, 8GB RAM, 128 GB SSD) viszont ez is patika állapotú, jól bírja az akkuja (mondjuk nem igazán hordozom ezért én akku nélkül használom) de az alapfeladatokra végülis nekem megfelel a gyenge proci ellenére is (amúgy van benne dedikált videókártya is. Külön tetszik hogy annyi csatlakozó van rajta amiről egy mai gép már sajnos nem is álmodhat.

Forward thinking. كرر

(#49702) Hancur


Hancur
kezdő

Sziasztok.
Ha egy oled zenbook leírásában az szerepel, hogy hdmi 2.1 TMDS akkor ez egy 2.0 hdmi csak az összevonás miatt kellett 2.1 nek hívni? :U

(#49703) leweegee válasza rep3at (#49699) üzenetére


leweegee
aktív tag

Én rátolnék egy Core Linuxot [link] csodákat tud tenni ilyen régi vasakkal. Grafikus kezelőfelület nincs parancssorozás.

Ne nőj fel! Csapda!

(#49704) gabo89 válasza rep3at (#49699) üzenetére


gabo89
senior tag

Próbálj meg a videó alapján eljárni. video1 vagy video2

indul a sörös aludni

(#49705) t256


t256
őstag

Sziasztok,

Ha a Dell Latitude 7400 laptopom egy Display port - USB-C átalakítóval tud kezelni egy monitort 4K@60Hz-em, akkor működne egy 2K@144Hz-en?

Az integrált VGA egy Intel UHD Graphics 620.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#49706) eckmester


eckmester
tag

Üdv. A következő a gondom. Filmet nézek a laptopon, de mást is csinálok, ezért néha oldalra elgurulok és a lejátszás megáll. Ha visszamegyek szembe a laptophoz, újra indul.
Gondolom egy érzékelő látja, hogy nem vagyok a laptop előtt. Szeretném ezt kikapcsolni.
Lenovo Yoga Pro 7 14,5 a lejátszó PotPlayer.

(#49707) movax válasza eckmester (#49706) üzenetére


movax
őstag

Gépházban a biztonsági részben a Kamera menüben állítsd be, melyik program férhet hozzá a kamerához. Valszeg ott van a PotPlayer is.

(#49708) Ruszki


Ruszki
senior tag

Üdv Mindenkinek!

Egy HP EliteBook 820 G2-es laposba milyen akkut ajánlanátok? Nem mai darab tudom...
Köszönöm!

Ruszki!

ui.: lehet pontos típus is ami esetleg bevált!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#49709) Grave_444 válasza Ruszki (#49708) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Szerintem ezek aránylag jó minőségűek. [link]
Maga a cég maximálisan ajánlott. :)

[ Szerkesztve ]

(#49710) Ruszki válasza Grave_444 (#49709) üzenetére


Ruszki
senior tag

:R

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#49711) Pyttawrx válasza Ruszki (#49708) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Csak gyárit vegyél bele szerintem

(#49712) Grave_444 válasza Pyttawrx (#49711) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Természetesen, ha van rá lehetőség és szán rá annyit, annál jobb nincs. :K
A laptop értéke miatt gondoltam, hogy olcsón szeretné megúszni.

(#49713) Pyttawrx válasza Grave_444 (#49712) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

25-30 közt láttam legutóbb gyárit abba.

(#49714) Ruszki válasza Grave_444 (#49712) üzenetére


Ruszki
senior tag

Hát ahogy nézem az az 5000 HUF nem annyira vészes...
Köszönöm!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#49715) Ruszki válasza Pyttawrx (#49713) üzenetére


Ruszki
senior tag

:R

Ez szerintetek majdnem 1/3 árért mit tudhat?

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#49716) Grave_444 válasza Pyttawrx (#49713) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Oké, 5k nem sok, de konkrétan 30-35-ért már kapható 820 G3 is működő akksival. :)

Ruszki
A leírás alapján kevesebb feszültséget, mint amiket mi ajánlottunk.
Ha bevállalod megúszhatod olcsón...

(#49717) Pyttawrx válasza Ruszki (#49715) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Kerüld, tuti nem vennék ilyen noname akksit.
Mérlegelj:
- ezen kívül hibátlan a noti?
- kiszolgálna még pár évet?
- elég a tudása neked?

Hilen akkor nekem nem lenne kérdés, hogy a gyári kell

(#49718) laychi


laychi
veterán

Sziasztok.
PC téren elég jó hardverismerettel rendelkezem, de sajnos notebookok terén nem, ezért kis segítséget kérnék tőletek.

Vásároltam egy DELL G15 5530-as laptopot
CPU 13450HX
RAM 1x8GB 4800MT/s DDR5(bővíthető 2 slot áll rendelkezésre, egyikben van a 8 GB-os modul)
GPU RTX 3050 6GB

RAM-ra vonatkozna a kérdésem.
A processzor specifikciója szerint 4800MT/s, amivel kompatibilis.
Lehet magasabb frekvenciás ramot is bele tenni, pl 5200-5600MT/s sebességűt?
Asztali gépeknél ugye van egy alap Támogatási határ, de a felett is problémamentesen lehet használni magasabb frekvenciás ramokat.
Vagy
1.esetleg az alaplap be fogja korlátozni és 4800MT/s maximalizálja a sebességet?
2. kompatibilitási problémából eredően nem fog bootolni a laptop, nem lesz használható.

Válaszokat előre is köszönöm.
Elsősorban tapasztalattal rendelkezők válaszát várnám, akik próbálták is.

Eladó 1x16GB G.Skill Ripjaws DDR5 4800 CL38(F5-4800S3838A16GX1-RS) SODIMM 40 Euro +Posta 6,49-14,49 euro, választást rád bízom.

(#49719) tserrof77 válasza laychi (#49718) üzenetére


tserrof77
senior tag

Ez alapján az 1-es válasz fog életbe lépni. Így sok értelme nem lesz magasabb órajelű ramot beletenni. Hacsak az nem olcsóbb a 4800-asnál. Ha elég a 16GB, akkor érdemes megnézni, milyen van most benne, hogy esetleg típusban, CL-ben ugyanolyan mehessen mellé, bár erre sok esély nincs, túl új a gép.

Ha meg 32GB-ot szeretnél, akkor vagy kit, vagy két koppegyforma menjen bele.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#49720) laychi válasza tserrof77 (#49719) üzenetére


laychi
veterán

mtc4c10163s1sc48ba1 bc jelölésű micron ram van benne.

Eladó 1x16GB G.Skill Ripjaws DDR5 4800 CL38(F5-4800S3838A16GX1-RS) SODIMM 40 Euro +Posta 6,49-14,49 euro, választást rád bízom.

(#49721) tutis


tutis
őstag

Sziasztok!
Adott 2 laptop, egyik HP EliteBook 850 G5, másik Acer aspire A515-57
mindkettőn van usb-C, thunderbolt.
eddig kvm switch-el voltak összekötve, ami jól működött, mindent lekezelt, csak sok a kábel..
a kvm switchbe ment a 2 hdmi kábel, 2 usb kábel a laptopokból.
a switchbe volt bedugva 1 egér, 1 billentyűzet, 1 usb hangkártya a mikrofonnak, 1 webkamera.
A két laptopba külön külön utp kábel, jack kábel a hangszórónak (a hangszóróba 2 bemenet van, így az 1-1 szál jack-to-2rca a hangszóró két bemenetébe ment, bár ez így se nagyon jó mert kis gerjedés van ha a 2 gép egyszerre megy)

Na ezt szeretném kiváltani egy thunderboltos dock állomással, ami lekezeli a 2 laptopot usb-c keresztül, és minden más kábel a dockba megy, így tisztább munkakörnyezet lenne.. Lényeg hogy a dock gigabites porttal rendelkezzen, mivel nem akarok wifizni.
Tud valaki ilyet ajánlani?

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#49722) Tim82 válasza tutis (#49721) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerintem olyan dokkolót, ami egyszerre lekezelné mindkét notit, nem nagyon fogsz találni. (Nem lehetetlen, hogy létezik ilyen, de ha van, akkor többszázezres árkategória lesz.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49723) tutis válasza Tim82 (#49722) üzenetére


tutis
őstag

a 2 gépet külön külön használnám, most is így van, kvm switch kapcsolja egyiket és a másikat a bill+egér+monitorra, de valszeg akkor marad a kvm switch

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#49724) Tim82 válasza tutis (#49723) üzenetére


Tim82
nagyúr

Valószínűleg nem jól fogalmaztam, de úgy értem, hogy ezeknek a dokkolóknak általában 1 db inputra szolgáló csatlakozójuk van. Tehát úgy tudnád két laptoppal használni, hogy a dokkoló TB kábelét mindig az épp aktuálisan használt notiba dugod.

Ha a kvm switch-eden van még USB port, kábelcsökkentésként megpróbálkozhatsz az USB-s mikrofon helyett egy külső hangkártyával (ami lefedné a mikrofont is és a hangfalra csatlakozást is), valamint egy USB 3.0-LAN adapterrel.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49725) Warton


Warton
őstag

A képen a bal alsó sarokban lévő HDD foglalat (nem az NVme, hanem ami mellette van) szabványos vagy HP-ra jellemző csak?

A kérdésem alapvetően arra irányul, hogyha szerzek egy mittomén Lenovos SATA kábelt akkor a HDD vajon működhet-e ezzel az alaplappal vagy eleve be se fogom tudni dugni, mert az teljesen másmilyen. :F Vagy elég ha csak HP-s és akkor is működni fog?

Amúgy ez egy HP Probook 440 G6 alaplap.

(#49726) kera420


kera420
csendes tag

Sziasztok!
Laptop takarítás közben sikeresen eltörtem a billentyűzet egyik gombjának a mechanikáját, esetleg járt már így valaki? Tudok valahonnan ilyen alkatrészt rendelni, esetleg tudtok valami szervízt ajánlani Budapesten?
Laptop típus: Asus Zenbook UM5302LA
Előre is köszönöm!

(#49727) tserrof77 válasza Warton (#49725) üzenetére


tserrof77
senior tag

Ezek elég egyedi kialakításúak és bekötésűek IS. Emiatt más típus tuti nem, HP-s jó eséllyel NEM lesz jó hozzá. Ezen megy áram is, az meg nem oké, ha rossz helyre megy.

Hdd kábel HP ProBook 430 G6 440 G6 440 G7 445 G7 430 G5 440 G5 DD0X8IHD010

Ez talán segít a keresésben. Kb 10$-os tétel.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#49728) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok!

Dell 7370 laptopom csinálja évek óta azt, hogy csak sokadjára tudom bekapcsolni. Bekapcsolom, világít a billentyűzet de a képernyő fekete. Aztán ezt kb. 5-10x el kell játszani, mire bekapcsol (ha a Dell logo megjelenik, már jó). Mindig próbálatom úgy, hogy be van dugva a töltőre / nincs bedugva, de nincs összefüggés.

Ezt megoldhatja egy akku csere, vagy itt valami más gond van?

(#49729) Pyttawrx válasza RAiN91 (#49728) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Most egy pc csinált nálam hasonlót. Bios frissítés oldotta meg. Közel sem biztos hogy nálad meg oldja, csak mint lehetőséget írtam le

(#49730) RAiN91 válasza Pyttawrx (#49729) üzenetére


RAiN91
őstag

Köszi a tippet, sajnos már próbáltam azt is korábban. Bios reset és mindenféle bios beállítást is.

(#49731) Warton válasza RAiN91 (#49728) üzenetére


Warton
őstag

Próbáld meg monitorra dugni, hogy kiderüljön, hogy a gép szórakozik vagy csak a kijelző.

(#49732) ricsi99 válasza RAiN91 (#49730) üzenetére


ricsi99
addikt

A topic gazda " Bios frissítés"-t javasolt ,nem bios reset vagy beállítást... közel sem ugyanaz....

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#49733) RAiN91 válasza ricsi99 (#49732) üzenetére


RAiN91
őstag

Igen, mint írtam, azt is próbáltam.

(#49734) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Sziasztok!

Van egy régebbi Toshiba laptop Windows7-tel.
És nem tudok rá internetet csiholni vezetékkel, csak vezetéknélkül.

Az eszközkezelőben nincsen sehol a sárga felkiáltójel.
Ezt látom a releváns bejegyzésben:
Hálózati kártyák
Realtek RTL8191SE Wireless LAN 802.11n OCI-E NIV

A router LAN portja jó, a LAN kábel jó, mert egy másik géppel működik a LAN.

Újra lett telepítve ezen a Toshiba-n a Windows7, sajnos nem tudom, hogy előtte működött-e a LAN rajta, mert wireless módban volt csatlakoztatva a routerre.

Hogyan tudok a LAN portját is működésre bírni?

(#49735) Rodzser Mór válasza Rodzser Mór (#49734) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Meglett a ludas.

BIOS-ban le volt tiltva a LAN.
Most már működik!

Az eszközkezelőben a Hálózati kártyákban most már 2 sor van ennek eredményeképpen.

(#49736) cog777


cog777
senior tag

HP forumban mar kerdeztem, talan itt is megismetelhetem a kerdesem.
! honapja vettem meg a ceges notimat a cegemtol. Regebbi notijaim ha altattam oket, akkor a ventije a notinak leallt.
A mostani HP workstation ha elaltatom es csatlakoztatva van a tapkabel, akkor van hogy nem all le a ventillatora, sot egyre csak melegszik, pl 1 ora utan melegebb volt, mint amikor leallitottam. Kihuztam a 220-bol, egybol leallt a venti.

Ezek a mostani modellek csinalnak valamit alvas kozben is? Vagy a Windows csinal valamit, mint egy Mac? Pl szinkronizal stb?

Vagy BIOS stb hibas? Frissitettem nem regen a BIOS-t de nem segitett. Van olyan BIOS opcio amugy hogy Always on legyen a ventillator ha 220-hoz csatlakoztatva van, de ezt en kikapcsoltam.

Egyeb otlet ezzel kapcsolatba? Erdekesseg, hogy a gyerek Acer notija is ugyanugy viselkedik.

HP ZBook Studio 15.6 G8 Mobile Workstation - Windows 11

(#49737) Pyttawrx válasza cog777 (#49736) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hibernálást állíts be ne altatást.

(#49738) cog777 válasza Pyttawrx (#49737) üzenetére


cog777
senior tag

Ez mukodott, NAGYON koszi!!!! :))

HP ZBook Studio 15.6 G8 Mobile Workstation - Windows 11

(#49739) Pyttawrx válasza cog777 (#49738) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igazán nincs mit. :)

(#49740) cog777 válasza Pyttawrx (#49739) üzenetére


cog777
senior tag

Amugy erdekes hogy melegszik alvas kozben, regebbiek nem melegedtek (regen minden jobb vooot TM)

HP ZBook Studio 15.6 G8 Mobile Workstation - Windows 11

(#49741) KoholtVádak


KoholtVádak
friss újonc

Sziasztok,
Kérdezem, hogy "általános" felhasználásra (játék, némi film, kevés irodai molyolás) szánt laptop képernyőjénél van- látványos különbség, hogy a panel 300 vagy 500 nit-es? (Lenovo Legion pro széria)

(#49742) tserrof77 válasza KoholtVádak (#49741) üzenetére


tserrof77
senior tag

Ha nincs horror árkülönbség, inkább az 500-ast venném.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#49743) KoholtVádak válasza tserrof77 (#49742) üzenetére


KoholtVádak
friss újonc

Inkább a teljesítmény különbségre lennék kíváncsi.
Persze az ára magasabb, de szánnák rá pénzt, ha annyira látványos a különbség.

(#49744) sunny1


sunny1
csendes tag

Kérnék szépen egy linket ahol meg tudom nézni a régebbi laptopok specifikációit.
A gyártási évük érdekelne a legjobban. Előre is köszönöm.

(#49745) ricsi99 válasza sunny1 (#49744) üzenetére


ricsi99
addikt

Szerintem a gyakorikérdések.hu okdalán kérdezd ...ott konkrét /szakmailag pontosabb válaszok vannak... :R :R :R

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#49746) Grave_444 válasza ricsi99 (#49745) üzenetére


Grave_444
nagyúr

;]

(#49747) fabko


fabko
tag

Sziasztok, adott egy ASUS A54H laptop. Ha akkumulátorról indítom, a windows logo után elveszi a háttérvilágítást. Ha ilyenkor bedugom a töltőt, azonnal visszajön a kép. Ha kihúzom elmegy. BIOS-ban teljesen jó, csak boot közben veszi el. Mi lehet a baj?
Köszönöm szépen a segítséget!

(#49748) abdulka1 válasza sunny1 (#49744) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
Összefoglaló oldalt ilyen témában nem fogsz találni, még gyártónként sem.
Keress rá típusszám alapján arra amelyik érdekel.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#49749) teptep válasza sunny1 (#49744) üzenetére


teptep
tag

Az ASUS X512DA Laptop melyik évben jelent meg?
ChatGPT :))
Az ASUS X512DA laptop 2019-ben jelent meg. Ez a modell az ASUS VivoBook széria része, és különféle konfigurációkban érhető el.

(#49750) SeniorTilla válasza sunny1 (#49744) üzenetére


SeniorTilla
veterán

www.google.com ?

:DDD

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.