Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49401) tserrof77


tserrof77
senior tag

Akasztják a hóhért. Még múlt héten hoztak hozzánk javításra egy HP 15-bs112nh laptopot, hogy fagy. ÉS tényleg. Win10 betölt, majd pár másodperc után lemerevedik, és ennyi. Semmi kékhalál, csak megáll. Ki-bekapcs után win10 javít, helyrerakja magát, de ugyanúgy befagy. Eseménynaplóban csak a szokásos váratlanleállásos hiba. Rendszer visszaállítási pont természetesen nincs, és érdekes módon csökkentett módban NEM indítható :W

Szokásos körök, hardreset, rampucolás/csere, pasztázás, egyéb dolgok után dettó. Ramcsere, ssd csere (m2 van benne gyárilag, Micron, 100/100 kb 500GB írt adat mennyiséggel) friss telepítés simán felmegy. Gyári driverek felmennek, majd a frissítések telepítésekor 98%-nál befagy, újraindul, és végtelen ciklusba kezd.

Most kínomban 11 települ próbára, de jó lenne az eredeti rendszerét is megmenteni :U

Valami 5let, esetleg? Köszönöm!

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#49402) Pyttawrx válasza tserrof77 (#49401) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nekem amikor ilyen volt, vagy alaplapi hiba volt, vagy pedig egy frissítés okozta. Én esetleg egy linux rendszerrel tesztelném 1-2 napig.

[ Szerkesztve ]

(#49403) tserrof77 válasza Pyttawrx (#49402) üzenetére


tserrof77
senior tag

11-gyel UGYANEZ. :W De egy ekkora barom egy hibát... Ja, közben a tiszta win10 után azonnal kapott egy friss bios-t is, az simán felment. Hát... nem fog örülni a gazdija, ha "csak emiatt" kuka az alaplap. Amúgy sima 5gen i3u van rajta, még dedikált vga sincs. Ami legalább jogosabban dögölhetett volna meg... :O

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#49404) ricsi99 válasza tserrof77 (#49403) üzenetére


ricsi99
addikt

Cpu-ban is láttam döglött vga-t... tilsd le a drivert akkor mit produkál.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#49405) Pyttawrx válasza tserrof77 (#49403) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

De ha nincs még feldriverezve, akkor is csinálja? Net nélkül telepítve?

(#49406) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Úgy néz ki az öregakksi problémám felújító szakival szeretném orvosolni. A Li-ion nem listázza a típust amit szeretnék rendberakni, tudtok még ilyen vállalkozást ajánlani aki cseréli a cellákat (természetesen valami minőségi darabra)?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#49407) ricsi99 válasza t72killer (#49406) üzenetére


ricsi99
addikt

Noti akku-t ritkán újítanak fel.
1.) ragasztva van az akku összerakva ,így álltalában véső /jód /kalapács/kötszer kell
2.) Ponthegesztéssel íllik összerakni ,az meg elég kevés számtech boltban van
3.) Álltalában a modern akkuk ,ha lemerül teljesen akkor az elektrónika tilt... így vagy feszültség alatt szereled ,vagy elcseszel egy órát mire megtalálod éppen mi a trükk

Szóval szerintem az új akku árának a 2*-e a munkadíj... és még szép se lessz :D

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#49408) t72killer válasza ricsi99 (#49407) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pont ezen ajvékolt egy utángyártott akksikereskedő :DDD . A Li-ion kft webshopjában egész normális árakat láttam - ennyit arról, hogy csillagászati ára lenne, ponthegesztőjük meg nyilván van. Sajna az enyémhez nem gyárt senki akksit, csak az eredeti Panasonic van 170 fontért (pici 30Wattórás akksiról beszélünk).

A lapos belsejében lesz az akksi, így aztán totál nem zavar, hogyha nem lesz patika a külseje...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#49409) Bndesz válasza ricsi99 (#49395) üzenetére


Bndesz
csendes tag

Meg van a hiba. Két különböző memória volt benne és úgy néz ki hogy ütköztek.
Most a Samsung memó van benne és tök jó gyors a másik egy Kingston volt azzal már nem volt gyors még a telepítés se.

(#49410) ricsi99 válasza Bndesz (#49409) üzenetére


ricsi99
addikt

Csinálj egy pen-drive rül futtatható memtest-et... valószinű a kingston meghalt kicsit :D
Ha meg veszel másik ramot akkor vidd a notit és probáld ki helyben...macerásabb a buli ,de a a siker megérdemli

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#49411) ricsi99 válasza t72killer (#49408) üzenetére


ricsi99
addikt

Én nem árulok ilyesmit... csak megpróbálkoztam szintén vele... magamnak egyszer összehoztam ,de megfogadtam hogy másnak sose... oltári szopacs volt... ha találsz ilyen céget oszd meg a nagyérdeművel... :R :R :R

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#49412) t72killer válasza ricsi99 (#49411) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, ehhez gyakorlat és szerszámok kellenek, utóbbiak között pl az eeprom újraprogramozásra ketyere+recept. A Li-ion válaszára várok, ők elég sok típust vállalnak alapból, az enyém ritka darab. Ha van válasz, mindenképp megírom :R

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#49413) Bndesz válasza ricsi99 (#49410) üzenetére


Bndesz
csendes tag

Hála isten nem az enyém a gép. Megmondom a tulajának hogy mi volt a gond meg hogy ha vesz bele vigye a notit. Köszi a tanácsot

(#49414) t72killer válasza ricsi99 (#49411) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+kieg: olyan szituban vagyok, hogy lehet visszaküldhetem a gépet (egyelőre csak kompenzációt kértem a hibás hirdetés miatt), ha úgy alakul, h visszaküldöm, akkor búcsú lesz a panasonictól és veszek egy mezei Latitude-ot, amibe ezekhez képest aprópénz egy új akksi.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#49415) Pyttawrx válasza t72killer (#49414) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szerintem azonnal küldd vissza akkor ha tudod.

(#49416) t72killer válasza Pyttawrx (#49415) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Közben Li-ion-ék jelezték, h vállalják az akksikat. Még egyet alszok rá :R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#49417) Kronk


Kronk
őstag

Sziasztok,

Adott az alábbi laptop

szeretnék benne billentyűzetet cserélni, angol világítósról, magyar szintén világítósra.
akksiból is jöhetne egy újabb, a régi már kevésbé jól bírja.
esetleg wifit is raknék bele, ha lehet már wifi6-ot
gondolom cpu-ramot nem tudok, mert bele vannak "forrasztva"
köszönöm mindenki segítségét! :R

http://totesz.myminicity.com/

(#49418) SunMount3r válasza Pyttawrx (#49383) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nagy nehezen beleegyezett a srác a töltőbe, de amit te írtál: Asus 65W 19V 3.42A, 5.5x2.5mm biztos jó lesz ehhez?: [link] :F

Nem inkább ezt kellene onnan?: Asus 90W 19V 4.74A, 5.5x2.5mm

Ugye az Amper, meg a Watt kevesebb az első esetben, de csak akkor venném a második drágábbat, ha tényleg muszály...

[ Szerkesztve ]

(#49419) Pyttawrx válasza SunMount3r (#49418) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen jobb lehet a nagyobb igazad van. Az eredeti ampertől nem kellene kisebbet venni, még ha csak 0,5A is a különbség. Ha lehet vedd a nagyobbat.

(#49420) Kbali válasza SunMount3r (#49418) üzenetére


Kbali
nagyúr

Gondolom az eladót nem hívtad fel? "Ha nem vagy biztos benne hogy passzol e a laptopodhoz akkor inkább kérdezz." - ezt gondolom azért írja, hogy nem fogja neked cserélni (vagy elállást biztosítani), ha mégsem jó (bár kereskedőként kötelessége lenne, még ha nem is webshopon keresztül értékesít). Ha mégsem jó és visszaposta, akkor már drágább, mint egy gyári. Ha valaki ennyit sem szán a gépre, akkor ezt te fogod neki állni?

(#49421) Pyttawrx válasza Kbali (#49420) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Én felejtettem el, hogy amit korábban írt az 3,95A. Így a 3,42A javasoltam. Kérdezésen már túl vagyok, az tisztázva van hogy jó lesz a gépéhez.

[ Szerkesztve ]

(#49422) t72killer válasza t72killer (#49416) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nadejó, li-ion a képeket meglátva kifarolt az ajánlatból😅🤬, azzal az indokkal, hogy "ők ilyen vékony cellákkal nem foglalkoznak. Banyeg, LEÍRTAM az első emailemben, hogy 7,6mm vastag + mellé a pontos típusszámot 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️. pedig nem rizsáztam oldalakat, a második mondat alá kb max 5 szóban kigyűjtöttem a méret-súly kapacitás adatokat, ezt nem sikerült megemészteni.
Megy sajnos vissza így a kicsike :(((

Bónusz, hogy most meg elképedt, h úristen, programozni kell :DDD

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#49423) Pyttawrx válasza t72killer (#49422) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szomorú.

(#49424) tserrof77 válasza Pyttawrx (#49405) üzenetére


tserrof77
senior tag

Mit ad isten, találtam a bontómban egy törött kasztnis 250 G(talán4-es) notit, annyi a különbség, hogy a régi i3-5005u, ez meg i3-6006u, és ddr4-es. Lap átrak, win10 összeszedte magát. Minden csavarhely, egyéb stekker ugyanott :C :C Ügyfél már el is vitte nagy boldogan a laptopot.

A halódóval még futok 1-2 kört, mert rohadtul érdekel/zavar a probléma, főleg ha meg javítható a cucc, még referálok :R :R

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#49425) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

#49423: mázli, hogy még ki tudok hátrálni az ügyletből, pedig már majdnem vettem +100 fontért extra billentyűzet+akksi kombót, amiben persze szintén felújításra vár az akksi. Sztornó így az egész, pedig ezalatt a pár nap alatt nagyon megszerettem a kis gépecskét :(((

Latitude 5330 - al van közelebbi ismeretsége valakinek? Úgy tűnik a toughbookomtól akksipara miatt könnyes búcsút kell vennem még a visszaküldési határidő előtt :( .

Ami nem szimpatikus: a RAM nem cserélhető. A kiszemelt példányban mondjuk van 16 giga, ami azért kb mindenre is elég amit egy ilyen kislapos elbír, de nem tudom mennyire esélyes RAM-hiba? mert akkor kuka az egész gép :(.

Másik, hogy kültérben olvashatónak kéne lennie, mennyire lehet ezeknek felcsavarni a fényerejét :F?

(tudom, húzzak a milyen lapost vegyek topikba, csak onnan meg kivágnak, ha nem szó szerint úgy kérdezek valamit, ahogy a házigizda megálmodta :o )

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#49426) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Ezt a Asus UX3405MA-PP086W megnevezést hol lehet megnézni, hogy pontosan mi van ebben? :R
Mert állítólag a cég ahonnan rendelve lesz, nem vállal felelőséget sem ami tartalmilag az adott laptopban van, sem a leszállítás pontos idejét :F :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#49427) eckmester válasza makoss (#49426) üzenetére


eckmester
tag

https://www.arukereso.hu/notebook-c3100/asus/zenbook-ux3405ma-pp086w-p1037327515/

(#49428) abdulka1 válasza makoss (#49426) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
A gyártói oldal szerint, 3 féle procival, és 2 féle kapaitású SSD-vel szerelték, szóval az adott gép pontos konfigurációját, csak az eladó tudja megmondani.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#49429) makoss válasza eckmester (#49427) üzenetére


makoss
addikt

Ezek csak a boltok ahonnan venni lehet, de mik tartoznak pontosan bele? Milyen cucc van benne pontosan? Van, olyan bolt, vagy nagyker amelyik nem vállal felelősséget az esetleges hiányról :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#49430) makoss válasza abdulka1 (#49428) üzenetére


makoss
addikt

Oké, csak már a 3. bolt nem tudja biztosra megmondani, hogy pontosan mi tartozik ebbe bele: Asus UX3405MA-PP086W :F
És nem online bolt, mert az meg vagy vagy, ha nem jó, postázgassak :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#49431) abdulka1 válasza makoss (#49430) üzenetére


abdulka1
őstag

Vicces boltok lehetnek, ha azt se tudják, hogy mit árulnak! :W

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#49432) makoss válasza abdulka1 (#49431) üzenetére


makoss
addikt

Hallod van ahol:
Első bolt: tedd le a pénzed 100%-át mert a nagyker ahol van (legtöbb helyen nincs) előreutalással 1-3 munkanap, de lehet 2-3 hét... :O
második bolt: 3 hét mire lesz ez a a típus, de valószinübb az i7-es változat :(
harmadik bolt: nem garantálja sem azt, hogy mikorra jön, sem azt, hogy az lesz benne amit szeretnék :O
...na, szerinted? :F

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#49433) dkaro


dkaro
őstag

Sziasztok!
Akkut szeretnék venni anyum notijába és elbizonytalanodtam, hogy jó-e amit kinéztem.
A noti egy Acer Aspire 3 A317-51KG-32N0
Az akku model száma:AC14B18J (3ICP5/57/81)
Ezt néztem ki:
[link]
De a modellek között nem szerepel ez illetve11.4-et ír feszültségnek, a mostani akkun11.31V van.
Jó ez bele? :)

(#49434) leweegee válasza dkaro (#49433) üzenetére


leweegee
aktív tag

Jó, az a tized voltnyi különbség nem számít.

Ne nőj fel! Csapda!

(#49435) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Sziasztok!

Dell topikba már bedobtam, de hátha itt tud valaki segíteni. 7490 laptopnál vettem azt észre, hogy videónézés közben a kurzor érintés nélkül, elég gyakran ugrik néhány pixelt, ezzel aktiválva az alsó sávot. Természetesen csinálja máskor is, de itt volt feltűnő. Egyértelműen touchpad hiba vagy lehet valamit kezdeni vele szoftveresen?

(#49436) Pyttawrx válasza Blackhole13 (#49435) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Vagy tracpoint is lehet. Gondolom nem usb-s egérről beszélünk.

(#49437) Blackhole13 válasza Pyttawrx (#49436) üzenetére


Blackhole13
senior tag

Igen, semmilyen periféria nincs csatlakoztatva.

(#49438) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Létezik, hogy ez az összehasonlítás "igaz"? Ennyivel jobb lenne az Intel T2330 az AMD E1-1200-tól? Csak azért furcsa, mert a T2330 "elvileg" 2007-es, míg az E1-1200 2012-es???

(Laptop procik, ezért gondoltam itt sem lesz OFF).

[ Szerkesztve ]

(#49439) ricsi99 válasza SunMount3r (#49438) üzenetére


ricsi99
addikt

AMD "E" az az extra lassút jelent... Azon meg a Facebook szaggatni fog win alatt..

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#49440) t72killer válasza SunMount3r (#49438) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lehetséges, de ezek már mind őskövületek. Igazából ökölszabály: a core2 megjelenésétől a Ryzenig CPU-ban az intel a nyerő. Az E-sorozat amúgy a naagyonalap intel atom cuccok elverésére lett kiadva: arra éppenséggel jó volt, nekem is volt egy ideig E350 Brazos cuccal szerelt laposom, ezerszer kényelmesebb volt használni mint a korábbi 1magos atom eeepc-t.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#49441) SunMount3r válasza t72killer (#49440) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Van egy T4300-as procis laposom és hiába a Dual Core, meg, hogy Pentium, meg, hogy 2011-es, még Win 7-en is olyan csiga lassú, hogy kinő a szakállam, mire megnyitja pl. a YT-ot... Az Intel alsó polcos procijai sem voltak régen jók, az csak mostanában kezdődött el, hogy pl. akár egy N100-ason is elpörög a Win 10.

(#49442) ricsi99 válasza SunMount3r (#49441) üzenetére


ricsi99
addikt

Core-2 nél nagyon számít mekkora cache -van a prociba

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#49443) t72killer válasza SunMount3r (#49441) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tegyél mellé egy korabeli AMD-t...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#49444) SunMount3r válasza t72killer (#49443) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az E1-1200 jó lesz? Csak azért, mert az még úgy is gyorsabbnak tűnik, hogy a Lapos döglődő hűtése miatt folyton throttling-ol és Win 8-at futtat. :F

[ Szerkesztve ]

(#49445) t72killer válasza SunMount3r (#49444) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem lesz jó, az E1-1200 3évvel fiatalabb, 2012es kiadás. És nagyon is emlékszem én arra az időszakra, az ájemdé bejelentett valamit, hogy az aztán húdeszétrugja a kékek valagát - oszt sehol se lehetett kapni, pláne normális laptopban másfél évig :W . Tudom, ez egyáltalán nem csak az AMD sara volt. 2012 környékén nekem pont egy E350-es Brazos HP-m volt, azt lehetett a valóságban megkapni.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#49446) SunMount3r válasza t72killer (#49445) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A T4300-as Laposomat 2011-ben vettem, tehát tuti nem fiatalabb 3 évvel...

(#49447) t72killer válasza SunMount3r (#49446) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A proci megjelenési dátumokat néztem: T4300: 2009 április, E1-1200: 2012. Az E350-eseket kezdte el adni 2011ben az amd, szóval ha amd versenytársat kell mellérakni, akkor még az e350nél is régebben kell kotorászni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#49448) SunMount3r válasza t72killer (#49447) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Oké, a "fiatalabbat" valamiért "öregebbnek" értettem... De amúgy a T4300 megjelenési dátumát honnan nézted?

(#49449) sztivo válasza SunMount3r (#49448) üzenetére


sztivo
őstag

Pl.

(#49450) SunMount3r válasza ricsi99 (#49442) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Level 1 Cache128 KB / Level 2 Cache1 MB. Nem tudom, ez kevés?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.