Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38351) Heffi válasza agemate (#38350) üzenetére


Heffi
őstag

Itt egy összehasonlítás az emlegetett chipsetekről.

A fenti blokk diagramon láthatod, hogy a VGA számára készült PCIe x16-s csatlakozó vezérlése a processzorokba van integrálva, nem a chipsetbe, ezért nem tartom valószínünek, hogy bármilyen sebességcsökkenést okozna a videoteljesítményben, ha teledugdosod a lapod PCIe-s kártyákkal.

(#38352) Heffi válasza agemate (#38350) üzenetére


Heffi
őstag

Linkelhetted volna a cikket, ahonnal idéztél, akkor nem goggliztam volna a képért.

[ Szerkesztve ]

(#38353) agemate válasza Heffi (#38351) üzenetére


agemate
addikt

Értem, de én H61-es chipkészletekről kérdeztem, a P67 és H67 közötti különbségekkel tisztában vagyok. Az oké, hogy 2.0x16-os a szabvány és a prociba van integrálva, de mit jelent az a gyakorlatban, hogy:

"A PCH-k tartalmaznak PCI Express vezetékeket is a különböző bővítőkártyák számára, ez a P67 és a H67 esetén 8 darab, 5 GT/s-os sebességgel, míg a H61-nél 6 darab."

(#38354) Heffi válasza agemate (#38353) üzenetére


Heffi
őstag

A H61 és H67 közti különbséget az intel honlapjáról linkeltem.

Ez a 8 szál és 6 szál dolog szerintem a user-nek semmit sem befolyásol, hisz az alaplap gyártó annyi pcie-s csatlakozót, vagy integrált kütyüt tud rátenni az alaplapra, amit a chipset kezel. Ha mondjuk megnézed egy gyártó azonos kaliberű lapjait h61 és h67 chipsettel, láthatod, hogy a 61-nél általában csak 2 db pcie x1 csatoló van a vga x16-sa melett, míg a 67-nél már megjelenik mégegy 16-s foglalat x4 móddal.

Szóval nézd meg mire van szükséged az alaplapon, és annak függvényében válasz egyet. Persze ha i7-re készülsz meg játékra, akkor inkább p67-s lapot nézegess.

(#38355) mexel


mexel
veterán

Socket 775-ös lapban létezik olyan amin van USB 3.0?
Közben válaszolok is magamnak, úgy látom van, csak nem sok.

[ Szerkesztve ]

(#38356) Heffi válasza mexel (#38355) üzenetére


Heffi
őstag

Az usb 3 még nem a chipset része (Inteléknél), úgyhogy ebenguba, hogy gyárilag a lapon van, vagy a mostanidhoz kerítesz egy ilyesmit, ha már annyira szükséges és valóban ki tudod használni.

(#38357) mexel válasza Heffi (#38356) üzenetére


mexel
veterán

Az a baj, hogy kerítettem egy "ilyesmit", de az usb3-as dokkoló folyamatosan lekapcsolódik róla. Ha usb2-be dugom akkor hibátlan. Nem tudom hogyan derítsem ki mi a rossz.

(#38358) SLYM


SLYM
veterán

heló. valaki tudna segíteni? [link]

(#38359) Heffi válasza mexel (#38357) üzenetére


Heffi
őstag

Kikellene próbálnod a dokkolót egy másik géppel, amin van usb3, de valószínűleg te is így gontoltad, csak nincs ilyen az ismeretségi körödben.

(#38360) Heffi válasza SLYM (#38358) üzenetére


Heffi
őstag

Szerintem azért megy a procid alapbeállításon, mert az alaplapod visszaállítja az alapértelmezett beállításokat, hisz a kívánt paraméterekkel nem bír a gép elindulni. Valami nincs jól beállítva a biosban. Kezd újra az alapbeállításokkal, és fokozatosan emeld az órajeleket és a feszültségeket mindaddíg, amíg újra előjön a "System boot fail", mert akkor már valamit olyan értékre állítottál be, amit nem bír a vas.

Azért az első sikeres normál bootolás után nézz rá a cpu-z-vel az órajelekre. (és win alatt a fényképező helyett használd a "PrtSc" gombot)

(#38361) mexel válasza Heffi (#38359) üzenetére


mexel
veterán

Pontosan leírtad a problémámat :) Nincs valakinek az Őrs vezér tér környékén usb3-as alaplapja ahol ki lehetne próbálni a dokkolót? :)

(#38362) izomhod


izomhod
senior tag

sziasztok!

szerintetek ez a lap elbír valami phenomot, vagy maradjon kisebb proci?

asus m2a vm

köszi

(#38363) Thrawn válasza izomhod (#38362) üzenetére


Thrawn
félisten

A válasz ott van a linkeden (CPU support list) :U

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#38364) Kovap


Kovap
csendes tag

Sziasztok!
Tudnátok abban segíteni,hogy a Lenovo-s alaplapomon (Thinkcentre 43C8358) 2 ram slot van:1kék és 1zöld.A kékben van alapból a memória (ha a zöldben van csak,nem boot-ol a gép).Hogy a jobb ezt a duplájára bővíteni?A kékbe vegyek,1db, a jelenleginél nagyobbat (természetesen megfelelőt),vagy a zöldbe egy ugyan olyat mint a kékben van?Ez utóbbi jó egyáltalán?
Nagyon köszönöm
Bocsi az alapkérdésért... :R

(#38365) izomhod válasza Thrawn (#38363) üzenetére


izomhod
senior tag

azt tudom, de hallottam olyat, hogy az új, nagyobb procik az ilyen régebbi lapoknál egy idő után bajt okozhatnak. feszültséggel magyarázták nekem

erre akartam rákérdezni

(#38366) lsc válasza izomhod (#38365) üzenetére


lsc
nagyúr

95 W-os proci mehet bele, ha régi ha új, ennyi.

Az élet kegyetlen .

(#38367) agemate válasza Heffi (#38354) üzenetére


agemate
addikt

i3-2100-at, később esetleg i5-2400-at egy HD 6850-el használnám az alaplapot, talán egy WiFi-s PCI-e x1-es bővítővel, így sem befolyásolja a teljesítményét a vga-nak? Mit jelentenek ezek a szálak egyáltalán?

(#38368) Thrawn válasza izomhod (#38365) üzenetére


Thrawn
félisten

Nem értem a kérdést. Mi van a feszültséggel? :F

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#38369) izomhod válasza Thrawn (#38368) üzenetére


izomhod
senior tag

konyhanyelven: ha túl erős procit teszek ebbe a régi lapba, egy idő után szétcseszheti az egészet

így-e van?:)

(#38370) Thrawn válasza izomhod (#38369) üzenetére


Thrawn
félisten

Mit értesz túl erős proci alatt?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#38371) Heffi válasza agemate (#38367) üzenetére


Heffi
őstag

Előre bocsájtom, csak amatőrködöm a témában. Ezek a szálak a bővítési lehetőségeket takarják pcie fronton (ide nem értve a grafikus kártya csatolóját.) Én úgy gondolom, hogyha a h61-s lapodon minden pcie-s csatlakozóba teszel valamit, egyik nem csökkentheti a másik sebességét (szálanként 5 Gb/s). Feleslegesen aggódsz.

(#38372) izomhod válasza Thrawn (#38370) üzenetére


izomhod
senior tag

százmagos phenomot
vagy csak 3-4 magosat

[ Szerkesztve ]

(#38373) Thrawn válasza izomhod (#38372) üzenetére


Thrawn
félisten

Mindegyik procit beleteheted ami rajta van a CPU support list-en, mindegyikkel menni fog a lap probléma nélkül. Itt a tuning az ami kicsinálhatja a lapod (rosszabb esetben más alkatrészeket is).

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#38374) izomhod válasza Thrawn (#38373) üzenetére


izomhod
senior tag

értem

köszi

(#38375) sCr89


sCr89
tag

hello, nem találom a bios-ban a memory remap-ot, más néven lehet? (Asrock 770 Extreme3)

(#38376) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Hali!

Vki nem tudja hazánkat mikor árasztják el az AM3+ foglalattal rendelkező lapot?

(#38377) kabanka


kabanka
aktív tag

Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni ha valaki tud ebben segíteni, hogy Gigabyte alaplapnál van DualBios azaz ha elállítok valamit és a gép nem indul akkor a másik biosról indítja a gépet hogy a hibát kijavítsam. Asus-ban is van ilyen? Milyen elnevezéssel?

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#38378) agemate válasza Heffi (#38371) üzenetére


agemate
addikt

Remélem igazad van, köszönöm a segítséget!

(#38379) gumedli


gumedli
csendes tag

Sziasztok!

Van egy abit is7 alaplapom és benne egy tetű 2.4 cerka.
Havertől kaptam egy 4es pentium 2.4/512/533 procit és ki cseréltem a kettőt és a pentiummal nem indult el a rendszer :( tipp? mi lehet a gond? elméletileg kompatibilisnek kéne lennie? Nem?
Előre is köszi a segítséget :)

(#38380) Heffi válasza gumedli (#38379) üzenetére


Heffi
őstag

Ezek alapján igen.Bios verzió megfelelő?

(#38381) gumedli válasza Heffi (#38380) üzenetére


gumedli
csendes tag

Huha ez bekérdezés volt:)
http://www.abit.com.tw/page/en/motherboard/motherboard_detail.php?pMODEL_NAME=IS7&fMTYPE=Socket%20478&pPRODINFO=BIOS
a fenti oldalon néztem meg az utolsó frissítést és elméletileg nekem is a 2005.03.30 van fent.Ha minden igaz a számsor végén 24 van:D
Annyira nem értek ezekhez csak naivan azt hittem, hogy kivesz betesz és izmosabb lesz egy kicsit:) sajna nem mert a penti 4el nem indult el pedig a proci tuti jó.

(#38382) Heffi válasza agemate (#38378) üzenetére


Heffi
őstag

Igazán nincs mit. Egyébként megvan már a konkrét alaplap, vagy csak a kiválasztásnál tartasz?

(#38383) Heffi válasza gumedli (#38381) üzenetére


Heffi
őstag

Nem tudom, mennyire van babrálva a biosod, de mielőtt kiveszed a cerkát, állíts mindent alapértelmezettre vagy auto-ra. Hátha csak azért nem indul, mert valami a celeronra le van fixálva benne.

Vagy egy bios reset csere előtt.

[ Szerkesztve ]

(#38384) gumedli válasza Heffi (#38383) üzenetére


gumedli
csendes tag

Azt írtad , hogy állítsak alapra mindent.Elemet kiveszem és 30 perc vissza és ennyi? :) Erre gondoltál? mert ha más bonyolult feladatra gondolsz akkor az lehet nekem meredek lesz :D

(#38385) Heffi válasza gumedli (#38384) üzenetére


Heffi
őstag

Igen, ilyesmire. De van a lapon jumper az elem környékén amivel resetelni lehet a biost.

Át kell tenni 1 percre a jumpert a másik tüskére, amíg kint az elem, és akkor nem kell egy órát várni.

(#38386) Finwe


Finwe
őstag

Hello, van nálam egy gép javításra (asrock am2nf6g-vsta). Azt tapaszatlom, hogy elindul a cpu venti és ennyi. Se kép se hang. Inegrált vga-s, próbáltam 7600gt-vel is. Továbbá mivel nem rég volt hasonló az én gépemmel is beledobtam egy tartalék procit és ugyan ez. Odáig jutottam, hogy proci és ram nélkül sincs "hibaüzenet", nem sípol (speaker van rajta). Ilyenkor csak a táp volt rajta + 1 venti, ami pörög a végtelenségig. (Természetesen volt cmos reset) Tápot nem tudok másikat tesztelni de szerintem nem változna a helyzet.

Kérlek erősítsetek meg, hogy ez alaplap hiba mert táp ilyet nem csinálna...

Finwe

[ Szerkesztve ]

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#38387) Petzval


Petzval
senior tag

Sziasztok Fujitsu D 1961 alaplapot kaptam és összerakva van amikor csak két háromszori indítás után indul a BIOS és ha el is indul a Windows csak F1 lenyomására bootol. Mi lehet a probléma.

(#38388) Heffi válasza Petzval (#38387) üzenetére


Heffi
őstag

Talán valami nem megfelelően van a biosban beállítva :U

(#38389) dvdbackuper válasza Kis Joe (#38305) üzenetére


dvdbackuper
őstag

no, a lyuktávolságok: 81mm és 37mm

most szétdaraboltam egy S939-es hűtőkeretet, tökéletesen rámegy, de azért vmi nem gányolós megoldás jobb lenne :C

erre kellene egy normális megoldás :R

(#38390) KaakukK16


KaakukK16
aktív tag

Sziasztok!:) Tudtok mondani egy márkás jó minűségő alaplapot amit SLI be lehet kötni..ugy 20-30 között..

(#38391) agemate válasza Heffi (#38382) üzenetére


agemate
addikt

Nem még nincs meg, tegnap vitték el a 770-G45 & Phenom II 955 kombót, de egy az egy hét próbagari miatt még van időm a H61/H67 & i3-2100 váltás előtt jól utánajárni a dolgoknak. :K
Aztán lehet, hogy i5-2400 lesz belőle, még meglátjuk. Ami biztos, hogy olcsó 1155-ös alaplapot keresek, amin van legalább egy PCI-e 2.0x16, 2.0x1 és hagyományos PCI, digitális videokimenet.

(#38392) agemate válasza agemate (#38391) üzenetére


agemate
addikt

Ezen az alaplapon gondolkozom: ASRock H61/U3S3

(#38393) gumedli válasza Heffi (#38385) üzenetére


gumedli
csendes tag

Köszönöm a segítséget, elméletileg megoldva a kérdés, majd vmikor csak egy BIOS frissítést akkor eszközölnöm kell.Term az már nem az én reszortom mert meredek lenne nekem :)

Üdv gumedli

(#38394) Heffi válasza KaakukK16 (#38390) üzenetére


Heffi
őstag

Milyen processzor alá kellene? Mármint a tokozásra gondolok.

gumedli: Szívesen máskor is!

[ Szerkesztve ]

(#38395) Heffi válasza agemate (#38391) üzenetére


Heffi
őstag

Az általad favorizált paramétereknek valószínűleg az összes H61 és H67-s 1155-s alaplap megfelel, kivéve az "olcsó" kritériumot.

Egyébként egy 6850-s vga- mellett miért van szükséged az integrált gpu-s rendszerre? Energiatakarékossági okból, vagy olyan sürűn fogsz videókártyát csereberélni, hogy az átmeneti időszakban is menjen a gép?

(#38396) agemate válasza Heffi (#38395) üzenetére


agemate
addikt

Az túlzás, hogy gyakran, de ha hasznot látok benne, akkor cserélek vga-t. Pl eladtam 42k-ért a féléves GTX460 1GB-ot és 40k-ért vettem vadiúj HD 6850-et. Ilyeneket szoktam csinálni,meg aztán később platformcserénél jobban eladhatók a gazdagabban felszerelt alaplapok. De úgy látom, itt is az a helyzet, mint 1156-nál és AM3-nál is, hogy csak felszereltség alapján lehet alaplapot választani, a chipset kevéssé számít átlagfelhasználóknak. Azért vagyok kissé szkeptikus, mert anno pl P31/P35-ös lapok vissza tudták fogni az E8xxx, Q9xxx procikat.

(#38397) szkrisz


szkrisz
tag

helló Mindenkinek!

remélem jó helyre írom a problémám, ha esteleg nem, akkopr előre is bocsesz! :)

először is a következő alaplapról lenne szó: asrock alive nf6g-vsta

ezen az alaplaponmúlthét csütörtökön frissítettem egy BIOS-t, ami sikerült is, használtam is a gépet utána. a hétvégén viszont kitakarítottam a gépet és reseteltem a BIOS-t, mert monda egy ismerős, h BIOS frissítés után jó lenne resetelni is. na ezek után öszeraktam a gépet kapcsolom be, De csak a ventik pöröknek fel, a monitor nem reagál.
most akkor az alaplap mehet a kukába?? vagy esetleg van vmi megoldás??

köszönöm előre is!

(#38398) Finwe válasza Finwe (#38386) üzenetére


Finwe
őstag

Azóta sikerült elindítani úgy, hogy kivettem az elemet és clear_cmos jumper állásban hagytam vagy 15 percet, közben a lapról lehúztam minden tápot. Elindult (meglepődtem) és betöltött a win. Igazából csak valami hibajelzést akartam kicsikarni belőle. Néhány restart-ot toltam amíg megtaláltam mivel lépek be a bios-ba ahol beállította a mai dátumot és a pontos időt. Adtam neki netet és leállítottam mert el kellett mennem. Most már 3/4 órája játszok vele hasonlóakat mert megint nem indul. Hibajelzést nem ad.

Mit lehetne még megpróbálni, hogy elinduljon a gép?

(#38397) szkrisz: Hopp!!! Ha jól látom ugyan az a hibánk egy majdnem ugyan olyan lapon, neked a nagy tesó van. Remélem találunk választ. Első lépésben próbáld meg amit én írtam.

Finwe

[ Szerkesztve ]

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#38399) KaakukK16 válasza Heffi (#38394) üzenetére


KaakukK16
aktív tag

775-s!

(#38400) MontyCrew


MontyCrew
senior tag

Valaki pls segítsen, már nem tudom mit csináljak vele,, EVGA P55 Micro alaplapról van szó, telepítve van bele 4*2GB ddr3 memória, amit lát, de csak 3 gigát használ belőle, ahogy a KÉPEN is látszik. 64bites rendszer van. nincs 5 perce fent, így elállítani sem tudtam. biosrezet is volt az alaplapon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.