Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37401) Wucky válasza tkesy (#37399) üzenetére


Wucky
senior tag

Köszi a választ! Akkor meg van a lapom. Sli-t meg nem akarok. A lapnál úgy írják hogy 1333-ig mehet a memo,és utánna van hogy támogatja az xmp-t. Majd otthonról belinkelem. Csak azért érdekelne,mert akkor olyan memókat veszek, tuningolni meg nem akarok.

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#37402) tkesy válasza psg5 (#37400) üzenetére


tkesy
őstag

Jó lenne tudni, mi volt előtte.... :U gondolom nem a 166-os MMX...
A merevlemez kezelésnél a sata-s hdd-t próbáld meg az achi helyett ide üzemmódra átállítani... nem kizárt egyébként, hogy az xp gyomrát megfeküdte ez a csere és újra kell telepítened az operációs rendszert...

mondjuk egy ilyen gépre már inkább Windows 7 való, nem XP...

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#37403) hardverpeti


hardverpeti
csendes tag

Hy

LGA775 ös alaplapba érdemes DDR3 mas ramot tenni ?

(#37404) Воланд válasza hardverpeti (#37403) üzenetére


Воланд
titán

Ha támogatja, akkor ddr2-öt nem tudsz beletenni. :N
Vannak hibrid megoldások, de ott meg nem tudod egyszerre használni a dd2-öt meg a ddr3-at.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#37405) psg5 válasza tkesy (#37402) üzenetére


psg5
veterán

Köszi!

Máshol is az újratelepítést javasolták, hogy túl sok volt a csere egyszerre neki :)

F.K.T.

(#37406) Dtomka válasza hardverpeti (#37403) üzenetére


Dtomka
veterán

szia!
milyen alaplap?mert lehet, hogy nem is támogatja...de mindenképpen érdemes mert most nagyon jó árban vannak!

(#37407) tkesy válasza Dtomka (#37406) üzenetére


tkesy
őstag

Lehet, hogy jó árban van, de a s775 procik nem igazán tudják kihasználni a DDR3-ban rejlő lehetőségeket, tehát tök felesleges cserélni DDR2-ről...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#37408) Mayday


Mayday
csendes tag

Sziasztok,

Új gépem van, most raktam össze, de nem indul, csak egy halk pittyenés bekapcsoláskor, nem tudom, mi lehet a gond.
A konfig:

Gigabyte MA770T-UD3 alaplap
Gigabyte SuperB GE-R460-V1 táp
AMD Phenom II 965 X4 3.4 proci
ASUS HD4890 kártya.

Nem jövök rá, mi a baj, esetleg, hogy a lapon 8lyukú ATX csatlakozóm van, a tápomból meg ez csak 4-es?

Teljesen kétségbe estem, hogy mi a baja, rossz-e valami :(

Minden 5let érdekelne!

(#37409) tkesy válasza Mayday (#37408) üzenetére


tkesy
őstag

Kérdésed inkább ide lenne való...

Ha feltételezzük, hogy minden alkatrész jó, és nem történt az összeszereléskor hiba, akkor az lenne a tippem, hogy a táp kevés... Mármint amit le tud adni a +12V ágon...
A Phenom II X4 965-ös proci stepping-től függően 140W/125W-os TDP-vel rendelkezik, és 125W TDP felett már kell a 8 tűs csati az alaplapra.
A másik a vga: az amd külön listát csinált a betesztelt tápokról a grafikus kártyákhoz, azokat megnézve pl egy CM Silent Pro 500W táp ami jó a 4890-hez, az tud 34A leadni a +12V ágon...
A mostani tápod meg összesen tud 29A-t...
Első körben megpróbálnám vga nélkül vagy egy alacsony fogyasztású vga-val, hátha életre kell... Ha akkor sem, akkor vagy valami döglött, vagy tényleg kevés a táp hozzá...
De ez csak az én véleményem... Kérdezz rá a másik topikban is...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#37410) Winne


Winne
nagyúr

Sziasztok!

Kicsit összetalálkoztak a vélemények, így itt kérek külső segítséget. :)

A Gigabyte GA-P67A-UD3 lapra használható a 775-ös lapon korábban használt hűtőm?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#37411) #65675776 válasza Winne (#37410) üzenetére


#65675776
törölt tag

A furattávolságok megváltoztak, szóval nem biztosan.

(#37412) Winne válasza #65675776 (#37411) üzenetére


Winne
nagyúr

Igen, ez az, de majd akkor biztosan kiderül, ha ideér a lap. :)

Ez az a lap, amit rendeltem, nagyítható.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#37413) Воланд válasza Winne (#37412) üzenetére


Воланд
titán

ASRock lapoknál lehet az s775-ös hűtőt is használni, mert ott rajta vannak azok a furatok is.

A linkelt lapnál én nem látok ilyesmit, szerintem azok csak az s1155-ös furatok.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#37414) Winne válasza Воланд (#37413) üzenetére


Winne
nagyúr

Szerintem is, úgyhogy visszajutottunk oda, ahol délután tartottunk. :(

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#37415) Воланд válasza Winne (#37414) üzenetére


Воланд
titán

Milyen hűtő? Lehet, hogy valahol kapni már hozzá s1155-ös lefogatót.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#37416) tkesy válasza Winne (#37412) üzenetére


tkesy
őstag

ha ez vagy ez a kitted megvan a hűtőhöz, akkor igen, egyébként a s775-höz való keret nem enged annyit, hogy rárakd az s1156/1155 furattávolságára....

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#37417) #65675776 válasza Воланд (#37415) üzenetére


#65675776
törölt tag

Illetve pl a Scythe intel lefogatóinál a pöckök egy aránylag hosszú horonyban vannak, így bármelyik LGA-s lapra felrakhatóak.

(#37418) Winne válasza tkesy (#37416) üzenetére


Winne
nagyúr

A második megvan. :K

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#37419) Wucky


Wucky
senior tag

Még egy noob kérdésem lenne. H67-es lapnál írják hogy max shared memory 1759 mb. Ez azt jelenti ha az igp-s résznél írják hogy maximum ennyit használhat au igp a rendszer memóriából?

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#37420) Воланд válasza Wucky (#37419) üzenetére


Воланд
titán

Igen, azt jelenti.

(#37417) daa-raa: Köszi, ezt eddig nem tudtam.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#37421) Norb3rto


Norb3rto
senior tag

Sziasztok!

Evga p55 micro lap crossfire-t támogat e vagy csak sli-t? :R

Óvakodj a csavarhúzóval közlekedő programozótól!

(#37422) Воланд válasza Norb3rto (#37421) üzenetére


Воланд
titán

2-Way SLI® Support

E szerint pedig támogatja a Crossfire-t is.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#37423) Norb3rto válasza Воланд (#37422) üzenetére


Norb3rto
senior tag

Igen ezt láttam, elöző tulaj említette hogy crossfiret is tud külföldi oldalon talált vmit :B,de leeht hogy elnézte, köszi a választ :R

Óvakodj a csavarhúzóval közlekedő programozótól!

(#37424) Cube576 válasza tkesy (#37384) üzenetére


Cube576
tag

Köszönöm szépen a segítséget :) :R

The truth is out there...

(#37425) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Most raktam össze életem első AMD-s gépét.

Asus M4A89GTD Pro
955 BE
HyperX 2x2 Gb 1600 Mhz

A gondom a kövekező:
Bekapcsolom a gépet, ventik felpörögnek (VGA venti 100%-on felpörög), felvillan a VGA-n a 4 piros led, eltelik 1-2 mp, VGA venti megint 100%-on felpörög és megint felvillannak rajta a ledek, majd felvillan a Memory OK led, és normálisan indul.

Lényegében olyan, mintha közvetlenül a bekacsolás után 1-2 mp után egyből újraindúlna. Ez csak akkor van, ha bekapcsolom a gépet. Ha újraindítom, akkor teljesen normálisan (ventik felpörögnek, egyszer villan a VGA led, memory OK és) indul a gép. Viszont, ha leállítom, vagy a BIOS-ban valamit átállítok, és úgy indítom újra, akkor ezt tapasztalom.

Elég idegesítő, mert nem tudom, hogy miért van. Konkrét bajom úgymond nem származik belőle, mert tegnap kb. 15x próbáltam, és mindig elindult, felállt a rendszer, tehát olyan nem volt, hogy nem indult volna, viszont bosszant, mert szerintem ez nem normális.

Tanácsokat várnék...

[ Szerkesztve ]

(#37426) Lenry válasza TazLeacher (#37425) üzenetére


Lenry
félisten

az összes P chipsetes Intel lap is ezt csinálja áramtalanítás vagy BIOS turkálás után, szóval az is lehet, hogy ez normális...

de nincs AMD-s gépem, úgyhogy nem tudom biztosra

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#37427) TazLeacher válasza Lenry (#37426) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Köszönöm, ez már valamennyira megnyugtató...körülnézek ott is. Bekérdeztem a lapom topicjában, hátha, ha ott is megerősítik, hogy ez "normális", akkor megnyugszom. :B Mégegyszer köszi.

(#37428) tottiiii


tottiiii
tag

Hi all! :)
van egy ABIT NF7-s v2.0-s alaplapom,amin biost szeretnénk frissíteni,de a hivatalos weboldalon sajna meghalt a letölthetősége,van valami ötletetek,hogy honnan tudnám leszedni a "legfrissebb" biost a lapocskámhoz?előre is köszi :R

(#37429) BPFeri válasza tottiiii (#37428) üzenetére


BPFeri
senior tag

EZT próbáltad :R :R :R

....

(#37430) freestailo válasza TazLeacher (#37425) üzenetére


freestailo
őstag

van a lapban egy pci kártya gyárilag amit csak akkor kell bennehagyni ha az integrált vga-t használod. Ha külön vga-t teszel bele akkor ezt ki kell venni. Nem lehet hogy bennehagytad?

(#37431) Hp123


Hp123
csendes tag

sziasztok! HP D530 (Asus P4SD) alaplaphoz kellene Driver pack,szóval az összes Driver ami van az alaplaphoz! Aki tud kérem segítsen!Előre is köszönöm!

"Az élet olyan mint a motor,ha nem megy be kell rúgni"

(#37432) DonThomasino válasza Hp123 (#37431) üzenetére


DonThomasino
veterán

A gyártó honlapján próbáltad már?

DT

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#37433) BPFeri válasza Hp123 (#37431) üzenetére


BPFeri
senior tag

(#37434) TazLeacher válasza freestailo (#37430) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Az biztos nem, mert azt benni is kell hagyni, külneben csak 8x-an megy a Pcie csati. Írja a könyv is.

(#37435) hardverpeti


hardverpeti
csendes tag

cső

Alaplapnál Ez mit jelent ::?

VGA Memória: Rendszermemóriából

pls

(#37436) sziada5925 válasza hardverpeti (#37435) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Integrált videókártyánál a gépedben lévő memóriából veszi el a neki szükséges részt. Pl: 1GB ram ramod van, 32MB-ra van állítva az integrált vga, akkor ez a 32mega levonódik az 1gigából.

Üdv: Ádám

(#37437) hardverpeti válasza sziada5925 (#37436) üzenetére


hardverpeti
csendes tag

köszi a választ
:R

(#37438) Mian


Mian
aktív tag

Hello!

Lenne egy kis gond, alaplapi hang driver nem települ fel, lap: Intel DQ965GF.
Biosba belementem, peripherialsnál ott van hogy audio driver, mellette disable, és nem tudok rámenni,.
Szerintetek mit csináljak?

Mian.

(#37439) tottiiii válasza BPFeri (#37429) üzenetére


tottiiii
tag

Ez sajna halott,de azért köszönöm. :R

(#37440) DonThomasino válasza Mian (#37438) üzenetére


DonThomasino
veterán

Mi az hogy nem tudsz rámenni?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#37441) Mian válasza DonThomasino (#37440) üzenetére


Mian
aktív tag

nem tudok... már tiszta ideg vagyok...kér vmi kódot biosba belépéskor, de enterrel is belép csak ugy nem lehet állítgatni semmit, nem én vagyok az első tulaj....amúgy már elemet is kiszedtem vártam 15percet vissaraktam, és elvileg most vissza kellett volna állnia a biosnak alapbeállításokra, kódot meg el kellett volna felejtenie de még mindig kéri.... nem tudom mi a baja :F

(#37442) Atos23 válasza Mian (#37441) üzenetére


Atos23
senior tag

Szerintem még vedd ki az elemet, jumpert zárd össze. Ha nincs clrcmos jumper, akkor zárd rövidre az elem helyén a lábakat, hátha nincs diódázva.

(#37443) jojoba508


jojoba508
csendes tag

Sziasztok.

A következő lenne a problémám. A power ledem a gépen nem világít! A bekötés jó kézikönyv szerint kötöttem be.
A konfig a következő:

-Alaplap: ASUS Striker Extreme
-Ház: Aerocool VX-e
-Táp: Gigabyte SuperB 550W
-Memoria: Kingston HyperX 2Gb
-CPU: Pentium D945
-CPU: Cooler még nincs bekötve, de egy Zalman 9700NT
-VGA: ASUS ATI RADEON HD3650
" 12v tápot a proci melletti csatlakozóra 1 8 pinesen csatlakoztattam, de ha csak 1x4 pinen akkor sem javul meg"

Szoval bekötöttem mindent, be is tudom kapcsolni, felpörög a ház hűtő ventilátor működik is, de egyedül a power led nem világít! Segítséget előre is köszönöm

(#37444) Lenry válasza jojoba508 (#37443) üzenetére


Lenry
félisten

ha biztosan jó helyre van kötve, akkor valószínűleg hibás maga a LED, vagy a kábelje.

a géped kár volt ennyire kirészletezni, totál irreleváns a probléma szempontjából

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#37445) jojoba508 válasza Lenry (#37444) üzenetére


jojoba508
csendes tag

a ledet probáltam hdd tűre kötni és azon megy. nem azért mert nincs cpu hűtő?

(#37446) KuCu_155


KuCu_155
tag

Egy nagy gondom akadt processzor húzás terén :S
Gigabyte GA-G31M-S2L
Core 2 Duo E4400
2048 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)
Szinte semmi húzásra nem reagál a gép , ma frissítettem a biost de még mindig fent áll a probléma :S
Itt egy kép a beállításokról : http://kepfeltoltes.hu/view/110126/P1520_26-01-11_www.kepfeltoltes.hu_.jpgHa 10mhz húzok akkor se írja át , ha lentebb veszek az órajelből azt se érzékeli ...
Szerintetek mi lehet a probléma ? vagy egyszerűen csak Én vagyok balfasz ?
Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv : Szabi

:)

(#37447) DonThomasino válasza jojoba508 (#37445) üzenetére


DonThomasino
veterán

Mind a két állásban rádugtad már?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#37448) jojoba508 válasza DonThomasino (#37447) üzenetére


jojoba508
csendes tag

igen rádugtam, sőt amikor a hdd tűre tettenm akkor világított, szóval nem aled hibája, Vagy nem az a baj, hogy nincs fennt a procihűtő?

(#37449) DonThomasino válasza jojoba508 (#37448) üzenetére


DonThomasino
veterán

Szerintem az nem befolyásolja, dolgot.
De azért rádughatsz vmit , egy próbát megér.

A gép szépen bekapcsol?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#37450) jojoba508 válasza DonThomasino (#37449) üzenetére


jojoba508
csendes tag

igen bekapcsol szépen, de az alaplap POST os. És uj az alaplap is meg a ház is:(
Nagyon bosszant a dolog

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.