Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37851) brian1987 válasza guru720 (#100) üzenetére


brian1987
tag

kis baki történt :DDD

[ Szerkesztve ]

Régi értékeléseim :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=brian1987

(#37852) n00n


n00n
őstag

Sziasztok

Lejött valami az alaplapomról és nem tudom, hogy van-e komolyabb jelentősége. Elindulni elindul, fog rendesen, csak azért fő az óvatosság. Szerintetek ez probléma? És mi ez?

(Bocs, az első kép elég rossz minőségű, inkább arra van, hogy betudjátok lőni, hogy kb. hol helyezkedik el a lapon. A kettes kép a közeli, a piros keret felső részénél van 4 ilyen pöcök, azaz már csak 3 van. A harmadik képen van a dolog ami letörött/lejött. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#37853) Lenry válasza n00n (#37852) üzenetére


Lenry
félisten

kondenzátornak hívják, és ha lejött az rossz. attól, hogy épp nem vetted még észre, hogy mi nem működik, attól még hidd el nekem, hogy baj van :)

fogd a kondit, meg a lapodat, vidd el valakihez, aki tud ilyen kis cuccokat forrasztani (ha nincs ilyen ismerős, akkor normálisabb PC szervízek de akár egy TV szerelő is meg tudja oldani) és tetesd vissza. nem véletlenül szerelték rá a gyárban :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#37854) n00n válasza Lenry (#37853) üzenetére


n00n
őstag

Értettem köszönöm. Akkor keresek valakit akit visszaforrasztja. :R

(#37855) Dtomka válasza n00n (#37854) üzenetére


Dtomka
veterán

ha jól látom az egy giga lap, akkor olyat nem veszek, csak ugy magától lejönnek a kondik :)) ...

(#37856) #65675776 válasza Dtomka (#37855) üzenetére


#65675776
törölt tag

Maguktól nem szoktak lejönni.

(#37857) Dtomka válasza #65675776 (#37856) üzenetére


Dtomka
veterán

:) mind1...

(#37858) scope2007


scope2007
addikt

hali!

segítségre lenne szükségem...

esetleg valaki tudja-e, hogy megy-e ebbe a lapba ez a ram? :D

Gigabyte GA-880GM- D2H (mATX)
Kingston DDR-3 4Gb /1333 KIT ValueRAM (KVR1333D3N9K2/4G)

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#37859) Jarod1 válasza n00n (#37852) üzenetére


Jarod1
addikt

xerintem ez cd hez menő audió kör, mivel gondolom ezt nem használod ezért xerintem nem gáz ha nincs rajta..

(#37860) Dtomka válasza scope2007 (#37858) üzenetére


Dtomka
veterán

támogatja_

memoria támogatás

giga880gm d2h

1. 2 x 1.5V DDR3 DIMM sockets supporting up to 8GB of system memory (Note 1)
2. Dual channel memory architecture
3. Support for DDR3 1666 (OC)/1333/1066 MHz memory modules

(#37861) scope2007 válasza Dtomka (#37860) üzenetére


scope2007
addikt

köszi!
igen gondoltam én is a giga honlapra.. de nem volt fent pdf reader... rászántam magam.. tettem fel és valóban ott van.. köszi szépen még1x :C

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#37862) csepelball


csepelball
tag

Sziasztok!

Van egy Asus p5kpl-cm alaplapom és jelenleg e2200 van benne 2gb memóriával.
Szeretnék új procit bele és valószínűleg még 2gb memóriát.

A következők az esélyesek:
E8400,Q8400,Q9300,Q9400

Általában photoshop,képszerkesztés/konvertálás és videóvágás konvertálás megy. Mit ajánlotok a 4 proci közül? Valahol olvastam, hogy a lapom kevés hozzá. Miben és miért kevés?

Előre köszi a válaszokat!

Üdv,
Laci

(#37863) Lenry válasza csepelball (#37862) üzenetére


Lenry
félisten

a lapod nem a procihoz kevés, hanem a chipset miatt csak 4 GB RAMot tehetsz bele, ami komolyabb munkánál gyorsan elfogy

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#37864) kisuti


kisuti
csendes tag

Sziasztok nekem is lenne egy problémám.

EVGA P55 micro sli lapom van és a 2. ram modulomat látja a Windows de nem használja.

Mi van ilyenkor?

(#37865) csepelball válasza Lenry (#37863) üzenetére


csepelball
tag

Háhá! Köszi az infót!
Amúgy 4gb ram egyenlőr elég lesz. Nem profi munkához kell.Meg ugye a mostani géphez képes álom lenne raw feldolgozásnál a 4gb ram meg új proci :)

Akkor mind1 mit rakok bele végülis? Mármint mindegyik belemegy és nem lesz problémám vele?

Üdv,Laci

(#37866) Dtomka válasza kisuti (#37864) üzenetére


Dtomka
veterán

mi húzza vissza ennyire ezt a gépet? 2 gb ramnak minek 64 bites win?32 bites elég lenne...
2x2 vel ha nem látná akkor:
futtatás->msconfig->rendszerinditás->speciális beállítások->maximális memoria

(#37867) Lenry válasza csepelball (#37865) üzenetére


Lenry
félisten

igen, mindet támogatja, BIOS verzió függvénye csak.
a gyártó weboldalán a CPU Support fülön tudod megnézni, hogy a kiválasztott processzorokhoz legalább milyen verziójú BIOS szükségeltetik.

azt, hogy a te lapodon épp milyen verzió van, azt pl az AIDA64-ben tudod megnézni, Alaplap - BIOS - BIOS verzió menüpont alatt.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#37868) kisuti válasza Dtomka (#37866) üzenetére


kisuti
csendes tag

ezen már túlvágyok nem használ semmit

(#37869) csepelball válasza Lenry (#37867) üzenetére


csepelball
tag

Köszönöm a segítséget! Ha esetleg meglesz, akkor talán felteszek egy tesztet :)

(#37870) kisuti válasza Dtomka (#37866) üzenetére


kisuti
csendes tag

Nem 2 gb ram lesz hanem 4 csak ideiglenesen van benne de a 4gb bol is 2gb ot félrerak már minden ötletből kifogytunk.

(#37871) kisuti válasza kisuti (#37870) üzenetére


kisuti
csendes tag

sőt már 6gb is volt benne abból 3 at rakot félre

De volt benne 3gb is abból a 2.slotba került ramot rakta félre.

(#37872) Finwe válasza Finwe (#37840) üzenetére


Finwe
őstag

Kipróbáltam az altatást is. Háromféle elindulást produkált. Felpörgeti a ventiket, megállítja majd újra és itt elvagyunk az idők végezetéig nem kezd el tölteni. Van olyan, hogy felpörgeti a ventiket, megállítja, újra felpörgeti és az eddig tapasztaltnál később kezd tölteni. Továbbá amin nagyon meglepődtem, hogy csak úgy pöccre első venti pörgetésre már tölt is. Csippanás soha nincs és ha kiveszem a memóriát továbbra sem jelzi, hogy nincs csak pörög a venti amíg ki nem kapcsolom.

Most ez tényleg normális???

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#37873) Lenry válasza kisuti (#37871) üzenetére


Lenry
félisten

BIOS-ban a memory remap funkció van kapcsolva?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#37874) VIBO


VIBO
őstag

hola

vmi nem stimmel a gépemmel

olyanokat szokott csinálni mostanság, hogy eldobja az usb-s cuccokat és lefagy

jobb esetben kékhalál, rosszabb esetben teljesen megáll minden.

ha húzva van, ha nem

mitől lehet ez? :Y :F

volt olyan , hogy csak cmos reset segitett
és akkor meg main Bios checksum errort jelzett
és feltette a régi F4es bios magától

:S:S

iPhone 14 pro, Buds Pro, Apple Watch Ultra, MK7 GTI, Zenbook i7

(#37875) VIBO válasza VIBO (#37874) üzenetére


VIBO
őstag

gondolom kezd meghalni a lapom :S

egyre sürübben csinálja sajna

kérdés:
hogy deritem ki hogy mi a baj?

lehet hogy a táp szaraxik? ha igen akkor azt hogy deritem ki?

vagy lehet csak egy win ujrahuzás segitene? vagy egy gép takaritás...(szép álom :P)

iPhone 14 pro, Buds Pro, Apple Watch Ultra, MK7 GTI, Zenbook i7

(#37876) kisuti válasza Lenry (#37873) üzenetére


kisuti
csendes tag

Már azt is állítottam.

(#37877) Aku-Aku


Aku-Aku
tag

Sziasztok!

Ma raktam össze egy gépet, első bekapcsoláskor lecsapta a biztosítékot.
M4A87TD EVO alaplap, 750W táp, Phenom II X6 processzor, HD6950 videó kártya stb.
Az alaplapon egy 24 tűs tápcsatlakozóba kötöttem a tápot.
Van tippetek mit csinálhattam rosszul?

Két egyenes közt a legrövidebb pont az út.

(#37878) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Üdv!

Lenne egy kérdésem, amire a hivatalos(an is halott ) topikban nem találtam választ:
Asus P4S800D-X + sata-s winyóra hogy lehet XP-t rakni?

Merthogy Asus oldalán nincs sata driver ...

Köszi szépen!

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#37879) moonguru válasza ]Phobos[ (#37878) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

És ez mi? [link]

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#37880) ]Phobos[ válasza moonguru (#37879) üzenetére


]Phobos[
senior tag

A helyzet az, hogy azt hiszem megtaláltam, de raid néven fut a dolog. Socket A-s Abit-nál sata controller néven futott annó. Nagyobb probléma, hogy előástam a nyugdíjazott floppy meghajtóm, de nem műkszik. Ez így egyenlőre Epic Fail.
Most megpróbálom emulálni a floppy meghajtót ...

[ Szerkesztve ]

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#37881) Jarod1 válasza VIBO (#37874) üzenetére


Jarod1
addikt

Az Usb 5V megy, lehet hogy a stabilizált 5V nem stabil ...

(#37882) Lenry válasza ]Phobos[ (#37880) üzenetére


Lenry
félisten

Letöltesz egy nLiteot, és a segítségével a drivert integrálod az Xp telepítőjébe. Az nLite használatához pedig azt hiszem, hogy Logouton is van magyar nyelvű

Ezt megcsinálod és nem lesz többé szükséged a floppyra

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#37883) v!ct0y


v!ct0y
veterán

Sziasztok!
Ma reggel benyomom a gépet és nem indul el vagyis el indul csak semmi kép az alaplapon viszont folyamatosan világít 6 db led (Giga EP45 DS3) eddig indítás után csak pár másodpercig világított. Előzmény: tegnap este még minden jó volt, ma reggel mondom kicsit megtisztítom a gépet. Kifújtam a ventikből a port, a prociról leszedtem a hűtőt és azt is megfújkáltam semmi mást nem csináltam csak a ventiket tisztítottam meg. Ezek után nem indul. Már szétszedtem mindent, összeraktam semmi nem változott.
Valaki tudna segíteni? Köszi!

(#37884) Aku-Aku


Aku-Aku
tag

Valaki #37877-re?

Két egyenes közt a legrövidebb pont az út.

(#37885) Lenry válasza Aku-Aku (#37884) üzenetére


Lenry
félisten

Milyen márkájú a tápegység?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#37886) Aku-Aku válasza Lenry (#37885) üzenetére


Aku-Aku
tag

Corsair HX750W
Az lehetséges ok, hogy csak a 24 tűs tápot csatlakoztattam az alaplapra, és az 4 tűst nem?

Két egyenes közt a legrövidebb pont az út.

(#37887) Lenry válasza Aku-Aku (#37886) üzenetére


Lenry
félisten

az zárlatot nem okozott volna, bár ettől függetlenül azt is rá kell dugni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#37888) Aku-Aku válasza Lenry (#37887) üzenetére


Aku-Aku
tag

Kihúztam a 24 tűst és újra csatlakoztattam. A 4 tűst bedugtam.
Megint lecsapta.
Következő próba az volt, hogy lehúztam a VGA-ról a második tápvezetéket. Na, akkor elindult a gépezet. Visszadugtam ezt a kábelt és most megy probléma nélkül.
Köszönöm a segítséget.

Két egyenes közt a legrövidebb pont az út.

(#37889) VIBO válasza Jarod1 (#37881) üzenetére


VIBO
őstag

hmm
érdekes
ma hajnal 4ig szerelgettem a gépet, tisztitgattam, részeire szedtem.
majd amikor összeraktam nem indult el. nem bootolt. elindult dee se kép se hang.
telómon rákerestem, hogy mi lehet ilyenkor.
aztán egyszer csak kipróbáltam, hogy kiveszek egy memóriát a slotból.
és elindult a gép. gondoltam yol van, jobb egy memória csere mint a lap gariztatása :P
de aztán ahogy próbálgattam a memókat, hogy melyik lehet szar, észrevettem, hogy az alsó kettő slot-ba ha berakom bármelyik modult akkor egyikkel se indul a gép. szal az alsó kettő slotom nem yo :S
mi lehet ez?
elszálltak vagy lehet ezzel kezdeni vmit? :R
most felső 2 slotban vannak a memók, single channelben :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 pro, Buds Pro, Apple Watch Ultra, MK7 GTI, Zenbook i7

(#37890) v!ct0y válasza VIBO (#37889) üzenetére


v!ct0y
veterán

Kösz! Nekem is ez volt a megoldás:) Viszont így csak 3 giga ramom van :)

(#37891) es2311


es2311
csendes tag

adott egy asrock p4vm900as lap ami egyik naprol a másikra elbaszodik az alaplapi usb ugy hogy a windows 7 + xp jónak tünteti fel a usb vezérlöket . feszültséget nem ad le
lehet javitani ? vagy mit nézzek mág meg rajta ?

xperia x1 wm6.1 touchflo 3d psp 2000 cfw 5.506.39me

(#37892) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Sziasztok. A Napokban elég furcsa dolgokat produkál a gépem, a legutobbi hasfájása: [link]. Természetesen lefagyott, és nem ment tovább, reset segitett csak. Volt már ugyanennél a lapnál olyan is hogy pl tiszta fehér é változott a kép vagy egyszerüen egy telepitéskor vagy VGA driver installkor bekövetkező felbontás állitásnál nem adott képet (sárga monitorvilágitás). Természetesen itt semlehetett semmit kezdeni. Mi a következő lépés? Már vittem be szervizbe de ott azt mondták nem hibás azonban ha továbbra is hibázik akkor vigyem be újra és elküldik műszeres bevizsgálásra...De már ezt unom akkor micsináltak legutobb a szervizbe? :F

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#37893) gban válasza BogyóBP (#37892) üzenetére


gban
Közösségépítő

Merevlemezed és annak kábelja jó?

Postázást nem vállalok.

(#37894) BogyóBP válasza gban (#37893) üzenetére


BogyóBP
addikt

A winyon van UDMA CRC error count a SMART értéknél, elméletileg ez a kommunikálási hibára utal, de azota cseréltem kábelt, és nem növekedett ez az érték, illetve a HD sentinel szerint hibátlan a HDD viszont a HDTUNE szerint Warned...Szóval nem értem.

A kábel az alaplapé és az új.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#37895) ]Phobos[ válasza Lenry (#37882) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Köszi, nekem is eszembe jutott, de nem akartam túlvariálni a dolgot. De most már megpróbálom :D

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#37896) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Megint elkezdte a gépem a bekapcsolás utáni leállásos dolgát. Bekapcs, fél mp alatt le is áll és nem lehet bekapcsolni...Kb 15x játszottam el mire elindult és most nem tudja produkálni megint a hibát hogy kitudnám szürni mi csinálja.. Már cseréltem CPU-t viszont az alaplap maradt ami volt. Tápból kiprobáltam egy 460W os codegent is meg a mostani 410W os chieftec el is, mind2 vel csinálta. Nemtudom mitévő legyek mert a szervizben azt mondták hogy az alaplap jó..Igaz akkor egy oldott kétmagos sempron al hajtottam azt mondták lehet az unlock miatt volt, hát nem.. Most egy athlon II 250 es van benne, zsír új nemrég vettem. A ram is új az egy 1600MHZ es kingmax, annyin is megy, beállitottam a biosba mivel alapból 1066 ra tette.. ( :Y , holott 1333 ra kellett volna mind1). Most azért csinálta mert bekötöttem előre egy ventit plusz megigazitottam az ATX és 24 pines csatlakozokat és a perfiréria csatikat is. Nemtudom mit tegyek vigyem be az egész gépet a szervizbe vagy megint az alaplapot? légyszi adjatok ötletet mert kétségbe vagyok esve.. :O

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#37897) gban válasza BogyóBP (#37896) üzenetére


gban
Közösségépítő

Először húzd le az alaplapról a bekapcsológombot és kapcsold be csavarhúzóval és nézd meg hogy így is leáll-e.

Postázást nem vállalok.

(#37898) ooloo


ooloo
őstag

Üdvözlök Mindenkit ,

A következő kérdésem lenne... berakhatom a hangkártyát a hosszú sínbe ( PCI-e ) ? A kártya rövid csatoló felülettel rendelkezik ( PCI-e ) . Az a probléma , hogy a rövid sín túl közel van a videokártyához és szerintem gátolják egymást a szellőzésben .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#37899) draco31


draco31
veterán

Hello!
Olyan történt, hogy tegnap este még gond nélkül ment a gépem, ma meg nem látja a winyót, és azt akarom kérdezni, hogy hol tudom meg a csipogási kódot.
Lap: ASROCK K8NF3-VSTA
Egy régi 40Gb-s Maxtor winyóval használtam eddig, most meg egy usb-re telepített Ubuntu mentett meg.
A hang amit kiad két rövid csipogás 1 másodpercen belül olyan 30 másodpercenként.
BIOS frissítés gondolom nem segítene, vagy érdemes megpróbálni? Más alaplappal csináltam már, szóval tudom a menetét.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#37900) ryo15


ryo15
csendes tag

sziasztok nekem egy olyan problémám van hogy elkezdek játszani mindegy hogy milyen játékkal (pl: mario) egy ideig kb. 30 perc-ig megy és utána újraindul a gép egymás után többször is és nem tudom hova tenni h. mért csínálja ezt valaki ha tud segíteni akkor azt megköszönném. :Y

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.