Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38401) Heffi válasza KaakukK16 (#38399) üzenetére


Heffi
őstag

Ha mindenképp LGA775-re szeretnél sli-t, akkor pl itt lenne ez.

(#38402) VSZM


VSZM
tag

Sziasztok! Barátnőm alapján sajnos olyan sovány a bios, hogy ki sem tudom kapcsolni az AGP Fast Write-ot. A 32 bites xp ati2dvag hibával kékhalálozik folyton. Azt írták máshol, hogy a fast write-ot nem szeretik az AGP-s ati-k. Hogyan tudnám ezt kikapcsolni? Nincs ilyen opció sajnos a bios-ban. Alaplap: Asus P5PE-VM. VGA: Ati 2600 Xt.

SWBF2 4 EVER

(#38403) SLYM válasza Heffi (#38360) üzenetére


SLYM
veterán

2 dolog miatt nem lehetséges ez. az egyik, hogy ha a Rated FSB-n kívül akármi mást állítok be, akkor az megmarad, tehát megjegyzi a BIOS a beállításokat. sőt! azt is megjegyzi, hogy a Rated FSB 1333 helyett mondjuk 1600-ra van állítva, csak nem csinálja meg, tehát hiába állítom ezt be, amit meg is jegyez, akkor is csak 2333 MHz-es működik a proci, tehát a BIOS egyszerűen nem csinálja azt amit mondok neki

visszaállítottam mindent alapra a BIOS-ban, de akkor is bejön ez a "System boot fail" indításkor. egyébként azóta van ez a hiba, mióta beletettem a gépbe az új videókártyát. annak mi köze van ehez? mert nyilván amitt csinálja ezt a furcsaságot induláskor a gép

[ Szerkesztve ]

(#38404) newlinechar


newlinechar
tag

Sziasztok!

Az normális, hogy a számítógép hangkimenetelén, a terheléstől függően hol magasabb, hol alacsonyabb sípoló hang hallatszik?
Az előlapi jack így használhatatlan, de hátul is eléggé zavaró.
Mi lehet az oka?

Köszönöm a segítséget :R

(#38405) Heffi válasza SLYM (#38403) üzenetére


Heffi
őstag

Megpróbálhatnád a régi VGA-val, hogy akkor is van hibaüzenet, illetve mit mutatnak az órajelek CPU-Z-vel.

(#38406) SLYM válasza Heffi (#38405) üzenetére


SLYM
veterán

a régi VGA már nincs meg és nem is tudok másikat szerválni a helyére. VGA-nak is van BIOS-a? azt lehet frissíteni?

[ Szerkesztve ]

(#38407) Heffi válasza SLYM (#38406) üzenetére


Heffi
őstag

Igen van a vga-nak is biosa, lehet frissíteni, vagy a paramétereket átírni. Egyszer már én is rákészültem, de csak addig jutottam, hogy lementettem a biost a GPU-z-vel.

Milyen a típusa az új videokártyának, amitől haldoklik a géped?

[ Szerkesztve ]

(#38408) Lawboy


Lawboy
tag

SziasztoK!
Lehet lecserélem régebbi lapom egy ilyenre: GA-EX38-DS4 (rev. 1.1)
Kb e7600 ast 4GHZ-ig fel lehet vele tolni egy G-Power 2 Pro hűtővel?
E7600+G-Power 2 Pro +Geil Black Dragon 2x1gb DDR2 800MHZ CL4+5850Twin Froz II +Chieftech 550W AB-A.Ezekkel menne.
Véleményeket várnék a lappal kapcsolatban!Minden féle téren.
Szerintetek érdemes ilyen lapot venni gari nélkül?Mert félek hogy elromlik.Milyen lapot ajánlotok jobban?Ezt a fent említett hűtővel 15k ért postával.Vagy 16k ért egy X48DS5 vagy valami P45 Asus lapot?
Utolsó kérdésem az lenne hogy a ram+proci+vga kompatibilis a lappal teljes mértékben?
Mivel mondták hogy ram érzékeny.VGA+PRocit gondoltam megkérdezem.

Üdv!

(#38409) SLYM válasza Heffi (#38407) üzenetére


SLYM
veterán

MSI 5850 1 GB DDR5 Twinfrzer2

(#38410) Heffi válasza SLYM (#38409) üzenetére


Heffi
őstag

Ha jól láttam az alaplapod típusát, abban van integrált VGA. Hogy kiderüljön valóban az ATI kártya okozza a "system boot fail" üzenetet, próbáld ki a géped a saját videovezérlőjével, addig az ati had pihenjen a polcon. Ha megszűnik a hibaüzenet, akkor ránézhetsz a tuningra, hogy így hajlandó-e azt csinálni, amit beállítasz neki. Ha az is megy, akkor már csak azt kell kideríteni, hogy mi baja van az Nvidiának a Radeonnal :D

(#38411) Heffi válasza Heffi (#38410) üzenetére


Heffi
őstag

Lejárt a szerkesztési időm.

Találtam még egy érdekességet: Ha megnézed a lapod CPU support listjét, az R0-s Q8200-s procit (neked ilyen van) a 2.01G-s PCB verziótól támogatja ez a lap.

Arra azonban még nem jöttem rá, mit is takar az a "PCB" :U

(#38412) Heffi válasza Heffi (#38411) üzenetére


Heffi
őstag

No megvan a PCB is: Printed Circuit Board = Nyomtatott áramkör másszóval az alaplap verziószámának is lehetne mondani.

Kedves SLYM, nincs más dolgod, mint tüzetesebben szemügyre venni az alaplapot és megkeresni rajta a PCB számot. Lehet, hogy minden problémád gyökere ebben az esetleges kompabilitási problémában lesz.

(#38413) törpeharcsa


törpeharcsa
csendes tag

1.kérdésem:
ACER laptopot (TM 4230) újra telepíteném, de a BIOS-ban a boot 1 helyen csak a merevlemez áll a többi (CD, stb.) halvány és nem hozható fel első helyre.
A BIOS Phoenix v.3.01. (2006.10.25.) a neten mást vagy újabbat nem találtam.
Ez így normális?

2.kérdésem:
Ha géphez nincs telepító CD (driverek) és elmentem a System32-ből a Drivers mappát, abból fogom tudni a hardvereket újra telepíteni?

Előre is köszi a tanácsokat.

Matild

(#38414) VÁMpír


VÁMpír
aktív tag

Elromlott az alaplap amit lassan 3 éve használok, le kell cserélni. A CPU: Intel E2200.

A szervízben egy ASUS P5KPL-AM et akarnak betenni a helyére, szerintetek ez jó választás? Esetleges későbbi gépbővítés esetére is?

(#38415) Roland06


Roland06
aktív tag

Üdv all.

Olyan problémám van a asus m4a89GTD pro lappal, hogy ha a A1-B1 vagy a A2-B2 slotokba
rakom a memóriákat (ahogy a lap leírásában is van) akkor azonnal lefagy a gép. Eleinte még csak az oprendszerbe most már azonnal bekapcsolás után lefagy.
Most B1-B2-ben van és nem fagy viszont nem megy dualban csak single-t ír. (win7 élményindex is kevesebbet ad ha így van mintha dualban lenne)
Mi lehet a baj???? (kezdő vagyok a témában)
NEM ÉRTEM! PLS HELP! :F :F :F :F :F

(#38416) biacsia válasza Roland06 (#38415) üzenetére


biacsia
tag

Szia! Nekem is asus lapom van,most nincs elöttem a Bios, de talán ott lehet állítani vezérlőt, hogy hogyan kezelje a ramokat :)

"...a béke az, amikor nagyobb botod van, mint a többieknek..."

(#38417) Lawboy


Lawboy
tag

[link]

Üdv!

(#38418) SLYM válasza Heffi (#38412) üzenetére


SLYM
veterán

hűha. mikre rá nem jössz hallod :). köszi

(#38419) zoli121


zoli121
aktív tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy a mikor belépek a biosba és kiválasztanék egy menüpontot akkor megfagy. Kép nem fagy meg csak nem tudok lépni a menübe. Olyan is volt, hogy netezés közbe kikapcsolt a monitor meg az egér ledje se világított. Reset után lett csak jó. Ez a két dolog alaplap hibára utal??

[ Szerkesztve ]

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#38420) Kong


Kong
csendes tag

sziasztok,

kérdésem a következő: Ausus Striker Extreme alaplapom van E8400-el, a 12 Voltot elég 4 pinen adni, vagy igényli a 8 pint?

Valamint mégegy, folyamatos a CPU INIT hibaüzenet, persze lehet összefüggés.

Elöre is köszönöm:)

(#38421) Bagira01


Bagira01
veterán

Sziasztok!
Asus p5e-vm hdmi lappal lenne egy olyan gondom, hogy valamiért csak néha néha megy a vga amit beleteszek. Az integrált vga-val rögtön ad képet bios betölt stb, de ha pci-e vga-t rakok bele akkor nagy feketeség, néha elindul, de inkább nem. Lap gond lehet vagy a táp? Táp lett új, codegány táppal ment rendesen.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#38422) kukinyo válasza Bagira01 (#38421) üzenetére


kukinyo
addikt

Biosban átállítottad?
Plusz tápot rendesen rádugtad a kártyára?

(#38423) Roland06 válasza biacsia (#38416) üzenetére


Roland06
aktív tag

Üdv.

Nem tudom de ha tudnál benne segíteni azt nagyon megköszönném!
Ha tudnám , hogy hol van ilyen (ha van) akkor már nem lenne problémám.

(#38424) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Sziasztok!

Asus P5Q Deluxe alaplapba lehet rakni (1db) Nvidia termékes VGA-t?
Az Asus oldalán bazinagy logo és leírás CrossFire támogatásról..
Lehet mondani hogy az Asus P5Q Deluxe Ati specifikus deszka? vagy nem lehet ilyet mondani és simán bármelyik Nvidiát lehet benne használni.

Válaszokat előre is mélyen köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM - Online túraautó E-Sport bajnokságok közvetítése élőben, kommentátorral! Real Cars Real Racing Hungary Youtube/Facebook!

(#38425) Heffi válasza HartgeH3-2.8 (#38424) üzenetére


Heffi
őstag

Persze hogy lehet belerakni nvidiát, sőt, ha minden igaz még az sli is megoldható speciális szoftverrel. Persze ennek alaposan utánna kel járni.

Egyébként nem hinném, hogy ATI specifikus a p45 chipset.

(#38426) Heffi válasza SLYM (#38418) üzenetére


Heffi
őstag

Igen, kicsit googliztam, mert nem bírtam aludni. Remélem segített.

No megtaláltad már a deszkád PCB verziószámát? Engem is érdekel, hogy valóban jó irányban kutakodtam.

(#38427) HartgeH3-2.8 válasza Heffi (#38425) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Köszönöm válaszod.Remélem akkor ha netán Nvidiára adom a fejem akkor nem futok bele rossz dolgokba.Én csak mint józan ésszel gondolom nem véletlenül figyel ott az Ati logo..

Thank You

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM - Online túraautó E-Sport bajnokságok közvetítése élőben, kommentátorral! Real Cars Real Racing Hungary Youtube/Facebook!

(#38428) SLYM válasza Heffi (#38426) üzenetére


SLYM
veterán

holnap délután nézem meg, ma nem jutott rá idő

(#38429) Heffi válasza HartgeH3-2.8 (#38427) üzenetére


Heffi
őstag

Több Asus P5Q-valami alaplapos rendszert építettem az ismeretségi körbem. VGA-k: GTX8800, GTX 9800+ OC, GTX275 és GTS450-s videókártyák kerültek a konfigokba. Egyik Nvidia karival sem volt rendkívüli gond.

(#38430) HartgeH3-2.8 válasza Heffi (#38429) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Akkor köszönöm ez mindenképp nyugtató információ számomra.

Köszönöm! :R

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM - Online túraautó E-Sport bajnokságok közvetítése élőben, kommentátorral! Real Cars Real Racing Hungary Youtube/Facebook!

(#38431) Bagira01 válasza kukinyo (#38422) üzenetére


Bagira01
veterán

Akkora amatőr nem vagyok :U Minden rendesen rá van dugva, pci-e elsődleges-nek állítva.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#38432) kukinyo válasza Bagira01 (#38431) üzenetére


kukinyo
addikt

Bocsesz
Nem megbántani akartalak evvel. :R
És több kártyát kipróbáltál?

[ Szerkesztve ]

(#38433) Glerikud


Glerikud
csendes tag

Nekem egy AsRock H55M-Pro alaplapom van i5-760-al és egy GTX560Ti-vel. Kérdésem annyi lenne, hogy megbízhatok ebben az alaplapban, vagy érdemesebb lenne átváltani mondjuk erre: http://ipon.hu/webshop/product/_gigabyte_ga_h55m_ud2h/137773 ?

(az AsRock fél éve hibátlanul működik)

[ Szerkesztve ]

(#38434) joe2005 válasza Glerikud (#38433) üzenetére


joe2005
senior tag

Ha működik minek váltani? Több memória kell? Nem gyengébb a minősége.

"Have you tried turning it off and on again?"

(#38435) dfdfdf válasza Bagira01 (#38421) üzenetére


dfdfdf
őstag

Lehet valahol kontaktos a lapod vagy a tápodon a VGA +táp. Új táp mit jelent pontosan?

Glerikud : Az AsRock már egy gány gyártó nagyon jó ár teljesítményű lapjai vannak, ha nem a legjobbak. Elég jó minőséget képvisel mostanában én a helyedben nem cserélnék!

[ Szerkesztve ]

(#38436) kerelo


kerelo
senior tag

sziasztok-i5 650,1156-os cpu mellé,2x2GB DDR3 kingstone ram ,és ati 4670 vga társaságában,melyik lapot javasolnátok. 1.Foxconn P55MX [l[link] vagy Asus P7H55M . [link]Jól tudom hogy a p55 chipset gyorsabb mint a h55?sok külömség van? mert ugye ez a foxcon javára szólna. viszont az asuson meg 4db ddr3 foglalat van. bár szerintem 4gb ram egy jó ideig elég még alap feledatokra. mind a két lapot használtan venném egy haveromtól 15000ft-os áron.dobozosan.ti melyiket választanátok?köszönöm előre is.

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#38437) Heffi válasza kerelo (#38436) üzenetére


Heffi
őstag

A p55-el nem fogod tudni használni a prociba integrált grafikus magot. I5 650 alá én H-s alaplapot vennék.

(#38438) Glerikud


Glerikud
csendes tag

Köszönöm a válaszokat :)

(#38439) Glerikud


Glerikud
csendes tag

Bocsánat a DP-ért, csak közben akadt egy újabb kérdésem:

Néha csinál olyat a gépem (konkrétan az 5.1-en és a régi monitoron látszott), hogy ilyen elektromos kisülés hang (5.1-ből) kíséretében a monitorban egy statikus csík villan be. Ez elmúlik azonnal, de aggaszt. Szerintetek mi okozhatja? - elnézést ha nem feltétlenül alaplappal kapcsolatos kérdés, de lehet, hogy azt is veszélyezteti...

(#38440) kerelo válasza Heffi (#38437) üzenetére


kerelo
senior tag

köszönöm :K

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#38441) Interceptor


Interceptor
addikt

Üdv,

Kérdés, hogy a H67-es lapoknak milyen a tuning potenciálja? A hűtése ugyanúgy van e megoldva mint a P67-es társaiknak stb. Tudom mit mire szántak mielőtt bárki kioktatna a kérdésemre szeretnék csak választ kapni. Köszi.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#38442) Воланд válasza Interceptor (#38441) üzenetére


Воланд
titán

Mivel h-s lapban nincs tuning, ezért nem is lehet tuningpotenciálja. :U

Amúgy adott gyártó oldalán meg kell nézni. Pl. gigabyte esetén ugyan az. [link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#38443) Interceptor válasza Воланд (#38442) üzenetére


Interceptor
addikt

Tehát egyáltalán nem lehet H67-es lapban húzni a procit semmilyen úton módon? :W

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#38444) Воланд válasza Interceptor (#38443) üzenetére


Воланд
titán

Nem. [link]
Turbo Boost van, de "hagyományos" tuning nincs h-s lapban.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#38445) Interceptor válasza Воланд (#38444) üzenetére


Interceptor
addikt

Ezekkel eddig is tisztába voltam, csak reménykedtem, hogy a H67 is képes valamennyi tuningr.A nyavalyás turbo boost meg kevés. Nagyon olcsón tudtam volna szerezni egy ilyen lapot. 3,5 ghz lenne a cél tehát nem eget verő tuningról van szó. De mindegy akkor marad a P67.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#38446) SLYM válasza Heffi (#38426) üzenetére


SLYM
veterán

ez hogy van felítva a lapra? végignéztem, de nem találtam, igaz nem szedtem ki pl a procit meg a videókártyát

(#38447) Heffi válasza SLYM (#38446) üzenetére


Heffi
őstag

Nem tudom, bogarázd végig rajta a feliratokat. A pci sinek között is lehet.

(#38448) Heffi


Heffi
őstag

No találtam egy képet, igaz itt Rev-nek írják.

[ Szerkesztve ]

(#38449) SLYM válasza Heffi (#38448) üzenetére


SLYM
veterán

köszi, akkor ezért nem találtam meg. :) ugyan ez van az én lapomon is egyébként. mit jelent ez akkor?

(#38450) Heffi válasza SLYM (#38449) üzenetére


Heffi
őstag

Azt, hogy menni kellene benne normálisan az R0-s procinak. Az integrált vga-val nem próbáltad még a tuningot ellenőrizni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.