Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38901) Lacazr93 válasza Heffi (#38900) üzenetére


Lacazr93
senior tag

És az nem baj hogy ezek Sata3-masak?

(#38902) Heffi válasza Lacazr93 (#38901) üzenetére


Heffi
őstag

Nem mindegyik sata3-s, csak most már az a menő. Amúgy lefele kompatibilis, azaz mehet rá régebbi hdd. Az ODD-ben nem vagyok biztos, de akkor azt teszed az alaplapira.

(#38903) tyotyo


tyotyo
csendes tag

Hellosztok azt szeretném töletek még kérdezni hogy ennek a lapnak biosban hol lehet huzni a procit ASUS P5P43TD PRO???? :F

mert nekem idáig egy msi p35 neo volt!!!! :B

(#38904) Heffi válasza tyotyo (#38903) üzenetére


Heffi
őstag

Ebben a menüben tudod hangolni a teljesítményt.

Meg kellene nézni a manualt, azért van. :D

(#38905) G.--- válasza Heffi (#38835) üzenetére


G.---
csendes tag

Az elem kinnt volt 20 percig, de nem akart felejteni a lap. Viszont a cmos tüskékre toltam egy jumpert és megjavult. Nem tudom, lehetséges-e ez, ha van rajta, vagy lehet hogy nincs, de nem mozdult a tüskéken ülő fekete gecc. :D Kösz!

(#38906) Heffi válasza G.--- (#38905) üzenetére


Heffi
őstag

A lényeg, hogy már nincs már ott a jelszó, amire nem emlékezel. Most olyat adj meg - ha egyáltalán szükséges - amire emlékezni fogsz évek múltán is :DDD

[ Szerkesztve ]

(#38907) tyotyo válasza Heffi (#38906) üzenetére


tyotyo
csendes tag

OKé idáig meg van és inne mit álitjak át!!!! :B

(#38908) Heffi válasza tyotyo (#38907) üzenetére


Heffi
őstag

Először az AI overclock tunert auto-ról tedd manualra, és akkor valószínüleg több paramétert tudsz állítani, mint így.

Hogy mit mire állíts, azt ki kell tapasztalnod. Milyen alapórajel emelést bír a procid alapfeszen, stb. A memóriákat hozzá kell hangolni, és így tovább. Egyébként a tuningra akad külön fórum.

Bocs, hogy nem tudok sokat segíteni, de már eltelt egy kis idő, amióta lga 775-ről váltottam.

(#38909) Gabesz144 válasza DonThomasino (#38889) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Na látod, ugye nem volt annyira vészes :C .
Igaz hogy elég passzentosra sikerült valahogy máshogy is megoldhatták volna de működik így is :DD .

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#38910) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

#38895-re valaki?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#38911) gban válasza Ace Ventura (#38910) üzenetére


gban
Közösségépítő

Másik hűtővel próbáltad?
Akármilyennel, próbából megnézném, hogy a lap okozza-e, vagy a hűtő.
Van nálam most is egy S462 / S370 Mercury hűtő, az olyat csinál, hogy a lap 10.000 fölötti fordulatot olvas ki belőle, lehet, nálad is fals értéket kap a lap. De ez csak egy tipp.

Postázást nem vállalok.

(#38912) Heffi válasza Ace Ventura (#38910) üzenetére


Heffi
őstag

Telepítsd fel az ASUS AI suite-t, azon belül a FAN XPERT részben tudodsz egyéni karakterisztikát beállítani a hűtésnek.

Én más okból nyüglődtem a CPU vebtivel( sajnos azon nem segített). Itt láthatod, hogy is néz ki a kezelőfelülete.

(#38913) Ace Ventura válasza gban (#38911) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Nem néztem még meg másikkal, de ki fogom próbálni.

Heffi
Az a baj, hogy nem igazán szeretnék külön programmal belenyúlni egy olyan dologba, amit a lapnak egyébként is tudnia kellene.Valami más megoldás kellene.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#38914) Heffi válasza Ace Ventura (#38913) üzenetére


Heffi
őstag

Az alaplapon belül is lehet különböző profilokat állítani a hűtésnek : silent, normal, stb. Ott hogyan van konfigurálva?

(#38915) DonThomasino válasza Gabesz144 (#38909) üzenetére


DonThomasino
veterán

Neked induláskor nem csipog az alaplap?

DT

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#38916) Gabesz144 válasza DonThomasino (#38915) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Nekem nem .
Tökéletesen működik minden, de nem P8P67-es lapom van hanem egy P67 Sabertooth.
Nem tudom hogy a P8P67 hogy indul, és miért csipog sajnos.

[ Szerkesztve ]

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#38917) Kassadin


Kassadin
addikt

Sziasztok! BIOS frissítés hogyan működik pontosan, tudna valaki segíteni? Még sose csináltam.
Üdv: Kassadin

(#38918) Gabesz144 válasza Kassadin (#38917) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Milyen lapod van?
Ha minden tökéletesen működik akkor nem érdemes frissíteni a biost.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#38919) kjani18 válasza Kassadin (#38917) üzenetére


kjani18
őstag

Ezt olvasd el

itt mindent meg fogsz találni. És csak óvatosan...

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#38920) Kassadin válasza Gabesz144 (#38918) üzenetére


Kassadin
addikt

ASRock K10N78D lapom van, amúgy csak alaplaphoz kapott cd-ről felkellett rakni a proccesszorhoz tartózó drivereket, így most eltűnt a feladatkezelőből a kérdőjel. Azt hittem hogy annál jobb minnél frissebb verziójú biost használsz.

kjani18: Köszönöm, átnyálazom. :R

[ Szerkesztve ]

(#38921) Gabesz144 válasza Kassadin (#38920) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Nem mindig a legfrissebb bios a legjobb választás.
Nekem a 1305-ös bios van fenn haveromnak szintén de valakinek már a legfrissebb bios volt fenn alapból és okozott meglepetéseket.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#38922) jambiyya


jambiyya
őstag

Sziasztok!
Az alábbi két lap között én csak annyi különbséget észleltem, hogy az 'L' végűbe csak 2db memóriamodult lehet beletuszkolni.
Van más is?
Ha csak ennyi, akkor vajon mikor "fogy el" a 8GB memória? Csak mert most 4 van, és ez sem tűnik kevésnek. Inkább a HDD tűnik a gyenge láncszemnek.
Köszi.

-GIGABYTE GA-870A-USB3 (rev. 3.1)
-GIGABYTE GA-870A-USB3L

(#38923) Kassadin válasza Gabesz144 (#38921) üzenetére


Kassadin
addikt

Ne ezt se tudtam eddig, köszi.

(#38924) TaS1kaaa


TaS1kaaa
aktív tag

Hali!

Lenne egy kérdésem. Van egy Phenom II 940-es procim egy AM2+-os lapban DDR2-es memóriával. Működik ez a processzor egy AM3-as lapban DDR3-al vagy (aminek nagyon örülnék), hogy működni fog-e AM3+-os lapban?

(#38925) Kassadin válasza TaS1kaaa (#38924) üzenetére


Kassadin
addikt

Szerintem mennie kell, mivel nekem is olyan alaplapom van, amiben most am2+-s proci ketyeg, de az am3-s tokozású processzorokat is kezeli. A memória meg csak attól függ lekezeli-e az adott alaplap. AM3+-ról meg nem tudok nyilatkozni, nem tudok róla sokat.

(#38926) TaS1kaaa válasza Kassadin (#38925) üzenetére


TaS1kaaa
aktív tag

Azt tudom, hogy az AM3-as procik mennek az AM2+-os lapokban. De a kérdésem pont fordított volt, mivel ez egy AM2+-os proci, még az AM3-asok megjelenése előttről, az első Deneb-ek egyike:)

Közbe megtaláltam a választ egy másik fórumon és elvileg nem mivel nincs DDR3-as memória vezérlőjük és a lábkiosztásuk is más kicsit.

Viszont örülnék ha valaki mégis tudna ellen példával szólgálni :R

[ Szerkesztve ]

(#38927) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Melyik az a Core 2 Duo-s chipset (P35, P45, esetleg X38, X48) vagy alaplap, amely támogat 2*4GB DDR3-at ?
Jobb lenne, ha lenne rajta DDR2 foglalat is (mint most a P5KC-men).
Az Asus P5KC-m (P35-ös) csak 2*2GB-ot tud.

[ Szerkesztve ]

(#38928) jambiyya válasza TaS1kaaa (#38926) üzenetére


jambiyya
őstag

Hááát, ha nincs DDR3-mas vezérlője a procinak, az alaplapba viszont csak DDR3 megy, akkor nem fogsz ellenpéldát hallani szerintem.

(#38929) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv

van egy Gigabyte PH67-UD3-B3 alaplapon.

bekötöttem a ház bekapcsoló gombját az előlapi panelhez az alaplapon, de mikor be akarom kapcsolni, a CPU és a ház elejébe található ventik felpörögnek, majd leállnak és kész.

Mit köthettem rosszul?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#38930) Heffi válasza cellpeti (#38929) üzenetére


Heffi
őstag

Tápcsatik rendben vannak? Ha hibakód sípolásig sem lehet eljutni akkor Alaplap, poroci és táp triumvirátusnál lehet a gond. Próbáld meg lecsupaszítani a lapot, csak táp, cpu legyen csatlakoztatva, legalább a beepelésig el kellene jutni. A perifériákról is szedd le a tápcsatit is.

(#38931) Gabesz144 válasza cellpeti (#38929) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Nekem is volt ilyen jelenség öcsém gépénél és annyi volt a bibi hogy a resetet kötöttem a power helyére :D .
Ahogy felcseréltem simán indult a gép.

[ Szerkesztve ]

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#38932) Heffi válasza Gabesz144 (#38931) üzenetére


Heffi
őstag

Ezek szerint, ha nyom egy resetet, beindul a gép :))

(#38933) cellpeti válasza Heffi (#38930) üzenetére


cellpeti
veterán

a hosszú tápcsati be van kötve, viszont "fent" a kis 8as az nincsen, mivel nem ér el odáig a tápcsati :O

Tigris, tigris, csóvafény...

(#38934) Gabesz144 válasza Heffi (#38932) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Tuti nem :DD .
De nálam ez volt a probléma öcsém gépével. Égett is a pofám hogy ilyen bakit követtem el :) .
A reset kábelezése más tehát elvileg ha megcseréled akkor se indul a resettel :)) .

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#38935) Heffi válasza cellpeti (#38933) üzenetére


Heffi
őstag

Akkor ne várj csodát, nincs a procidnak tápellátása! Hogy a fenébe nem tud odaérni a csati. A giga ilyen sz@r tápot csinált volna? Általában 30-40 cm hosszú különálló kábelen szokott lenni ez a tápszál.

[ Szerkesztve ]

(#38936) Gabesz144 válasza cellpeti (#38933) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Ja így már más.
Akkor egy hosszabító kábel megoldja a problémát.

[ Szerkesztve ]

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#38937) Heffi válasza Gabesz144 (#38934) üzenetére


Heffi
őstag

A reset és a power is csak egy kontakt kapcsoló, nincs különbség. Mindkét funkcióhoz tartozik 2 db tüske a gombnak csak az a dolga, hogy rövidrezárja azokat, amígy be van nyomva.

(#38938) Gabesz144 válasza Heffi (#38937) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Azt tudom de nálam ez volt a probléma, ahogy megcseréltem máris működött.
Én is furin néztem hogy hogy ilyen van.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#38939) agemate


agemate
addikt

Üdv!

Milyen Power Phase Design-ok léteznek? 4+1-ről, 8+2-ről tudok, van más is?

(#38940) agemate válasza agemate (#38939) üzenetére


agemate
addikt

Egész konkrétan az érdekel, hogy az alaplapom (H67DE3 ASROCK) milyen fázisellátással rendelkezik, ugyanis sehol nincs feltüntetve, se a dokumentációban, se a honlapon. 4+1-re kaptam tippet, de egy csomó lapnál az ASRock írja, hogy 4+1 egy csomónál pedig nem ír semmit. Utóbbi mi lehet akkor?

(#38941) Heffi válasza agemate (#38940) üzenetére


Heffi
őstag

Ha jól gondolom, a képen jelölt alkatrészek szolgáltatják a "ménküt" a CPU-nak. Ha megnézel egy komolyabb tápellátással rendelkező alaplapo, ilyen alkatrészekből több veszi körül a procifoglalatot.

Amúgy szerintem azért ítják ki másik lapoknál ezt a 4+1-t, mert már nem jut eszükbe. Kb olyan mint új autónál az "egymástól függetlenül működtethető 3 pedál", vagy a "kétirányba forgatható kormánykerék" extraként feltüntetése :DDD

(#38942) gerzsol


gerzsol
aktív tag

Sziasztok. Tönkrement az alaplapom.
Jelenleg egy Intel DP35DP alaplapom van LGA775 foglalatos DDR2-800-as.
A procim Intel Core 2 Duo E8400,
memóriám DDR2 2x2Gb Geil Black Drqagon 800Mhz CL5
Nem akarok nagyon sokat költeni rá, a procit biztosan meghagyom így LGA775 alaplapban gondolkodom. A memóriát kicserélném.
Szerintetek érdemes DDR3-as memóriafoglalatú alaplapot venni? vagy egyáltalán nem lesz gyorsabb a gépem tőle? Én egy Gigabyte GA-P43T-ES3G alaplapra gondoltam Tud DDR3 1333 és 1600-at is OC-ben. Ehhez vennék 2x2Gb 1600Mhz SP:9-es memóriamodult.
De elgondolkodtam most ezen hogy egyáltalán érdemes-e cserélni a memóriákat DDR3-ra vagy felesleges?
Egyébként LGA775-ös foglalatúak közül milyen alaplapokat ajánlanátok amik 20e forunt alatt vannak?
Én P41 és P43 chipset-ek között gondolkodtam. Egyáltalán mi a különbség a két chipset között?

Szóval összefoglalva:
DDR3 vs DDR2 - érdemes váltani?
P41 vs P43 vagy egyéb chipsetek jobbak LGA775-ben?
Gigabyte GA-P43T-ES3G, mi a vélemény erről?
Milyen egyéb LGA775 alaplapot ajánlanátok?

Segítségeteket és tanácsaitokat előre is köszönöm.
Nekem mint hozzá nem értő, ez nagy segítség lenne.

(#38943) Petzval


Petzval
senior tag

Sziasztok! Az volna a kérdésem most IDE 1-en van egy master HDD, IDE 2-őn DVD olvasó hoznak egy SATA HDD-t azt felteszem a SATA primaryre kihúzom az IDE-t és nem kell a DVD-t az elsődleges IDE-re tenni, maradhat az IDE 2-őn?

(#38944) sziada5925 válasza gerzsol (#38942) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Szia!
Röviden csak annyit írok, hogy szerintem 775-ös procihoz felesleges a ddr3-as memória, kipróbáltam én is ezt, valamelyik tesztprogramban még kevesebb pontot ért el, mint ddr2-vel. Persze ha fejlesztesz procit+lapot, akkor biztosan megéri, jó árban vannak most. Ha alaplapvásárláson gondolkodsz, sztem EP45-ös chipset alá ne add, a többi amit írtál azok a kicsit butított p45-ből valók.

Üdv: Ádám

(#38945) sziada5925 válasza Petzval (#38943) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Maradhat itt is-ott is, mindkettő helyen működnie kell.

Üdv: Ádám

(#38946) agemate válasza Heffi (#38941) üzenetére


agemate
addikt

Oké, remélem igazad van. Csak nem akarok úgy járni, hogy szutyok tápállátás miatt lekapcsolgat majd a gép.

(#38947) agemate válasza agemate (#38946) üzenetére


agemate
addikt

Írtam az ASRock-nak, remélem hamar válaszolnak.

(#38948) Petzval válasza sziada5925 (#38945) üzenetére


Petzval
senior tag

Köszi!

(#38949) gerzsol válasza sziada5925 (#38944) üzenetére


gerzsol
aktív tag

OK Szóval azt mondod hogy nincs értelme a DDR3-nak mert jószerivel nincs különbség a DDR2 és 3 között LGA775 mellett. Akkor felesleges DDR3-as alaplap mert csak gond és teher hogy a DDR2-es RAMokat eladni és venni új DDR3akat.
Amit Te ajánlottál EP45 alaplapokat azok 30-40e árban vannak újonnan, úgy érzem egy LGA775-ös gépbe nem eröltetném ilyen árú lapot főleg hogy én alapfelhasználó vagyok tunung ismeret nélkül, max a CPU órajelét piszkálnám meg minimálisan.
Akkor se DDR3 se más., mondjuk Alaplapomat ki kell cserélni mert elromlott és Garis szal valamilyet csak választanom kell..
Arról mi a véleményetek hogy a 4Gb (2x2) DDR2 800Mhz CL5 ös memória mellé beruházásként vennék még 4Gb-t?? Egyáltalán ki tudá azt hazsnálni a gépem?

Jelenlegi konfigom:
Pentium Core 2 Duo E8400 3.0Ghz LGA 775
Intel DP35DP alaplap, bár ezt cserélni kell 85% hogy alaplaphiba
Geil Black Dragon DDR2 800Mhz CL5 4(2x2)Gb
Gigabyte ATI Radeon HD 4850 SL 1Gb DDR3
Be quiet Straight Power 450W

Procit nem cserélném ki, a videokártya i marad mert kb 2 hónapos mivel Gariban cserélték, csak nem engedtek nekem beszámítattni és nagyobbat venni.. :(
Alaplapot így is úgy is cserélnék mert gatya.. az új alaplap függvényében vagy ehhez vennék még 4Gb DDR-őt vagy váltanék DDR3-ra.
Kérdés: cseréltessem ki valamiree az alaplapot gariba és maadjon minden úgy ahogy vagy érdemes specifikusan keresnem alaplapot?

[ Szerkesztve ]

(#38950) agemate


agemate
addikt

Az is érdekelne, hogy a bordázat az alaplapomon (nem a chipset borda) mit hivatott hűteni? ASRock H67DE3 deszkáról lévén szó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.