Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38201) warchef válasza Воланд (#38199) üzenetére


warchef
tag

Bejött az ablak, rámentem a tulajdonságokra, ott adtam neki nevet, de még mindig nem jelenik meg az ikonja a sajátgépben...

"Maga olyan nagy állat, hogy vadászni kellene" by Rejtő

(#38202) Воланд válasza warchef (#38201) üzenetére


Воланд
titán

Nem nevet, betűjelet kell neki adni. [link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#38203) warchef válasza Воланд (#38202) üzenetére


warchef
tag

Köszönöm szépen a segítséget, most már működik, csak én bénáztam! :))

"Maga olyan nagy állat, hogy vadászni kellene" by Rejtő

(#38204) csib41


csib41
aktív tag

hali
tudnátok mondani egy 1156-os foglalathoz vmi sli-s lapot max 30-ért?
kritérium h mind2 slotot 16xosan kezeljen
néztem vmi p55 öst ha jól emlékszem de kb 1 hete volt...
előre is köszi :R

(#38205) Freespace


Freespace
tag

Sziasztok,

Kérdésem az lenne hogyha veszek egy GIGABYTE GA-MA770T-UD3-as alapapot és mellé egy Athlon II X3-as procit akkor a Gigabyte honlapján azt írja hogy F2-es BIOS-tól kezeli. Ha megveszem újjonan a lapot akkor gondolom az F1-es BIOS lesz rajta. Tehát lényeg a lényeg hogy mit csinál a procival ha nem a megfelelő BIOS verzió van a lapon?
Felismeri vagy ismeretlennek írja de attól még használható?

Lhet nagyon alap kérdés :DDD . Előre is köszi a segítséget!

Üdv.

(#38206) csib41 válasza Freespace (#38205) üzenetére


csib41
aktív tag

személyes taőasztalat (látottak alapján)
core 2 ről quadra -> idle hőfok 60°C
csak 2 magot látott de ment baja nemlett
bios frissítés minden tökéletes sztem frissíts! :DDD

(#38207) tkesy válasza csib41 (#38204) üzenetére


tkesy
őstag

Szerintem olyat nem fog találni 30k-ért...
Ami eleget tesz a SLI-s kritériumodnak, az pl Gigabyte P55A-UD7 vagy az Asus Maximus III Extreme , de azok meg kicsit más árkategóriába esnek...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#38208) tkesy válasza Freespace (#38205) üzenetére


tkesy
őstag

Ha most veszed újonnan, és nem valami nagyon régi beragadt raktárkészletből való lapot kapsz, akkor már nem a rev1.0-as verzió fog hozzád kerülni, hanem nagy eséllyel a rev1.3 vagy 1.4 esetleg az 1.5. Ezeken (1.3, 1.4) már viszont olyan bios van gyárilag, ami alapból támogatja az Athlon II X3-as procid, így még ha nem is ismeri fel jól az órajelét, működőképes lesz addig, míg fel nem frissíted a legújabbra...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#38209) tkesy válasza Sandrew (#38186) üzenetére


tkesy
őstag

szinte teljesen mindegy, kb az elrendezése, összeállítása dönt... esetleg azt kell még megfontolnod, hogy akarsz-e bele majd bulldozert vagy sem, illetve kell-e rás usb3 vagy sem...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#38210) Szpisti


Szpisti
addikt

Valaki esetleg meg tudná mondani, hogy miért kapcsol ki a gépem win7 alatt, ha a power gombot megnyomom? Ha röviden akkor teljesen kikapcsol egyből, mintha kihúznám a 220-ból, ha hosszan akkor meg újraindul... Hiába tettem "Nincs művelet"-re a Vezérlőpultban a Főkapcsoló gomb megnyomásakor teendőket, akkor is ezt csinálja... A BIOS-ban nem találtam erre semmit... A gomb nem 220-at kapcsol, rendesen az alaplap megfelelő helyére van kötve... Igazság szerint az ASUS lapom "Turbo Key" módját szeretném használni, de ez így lehetetlen.

(#38211) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! 2 héten belül szeretnék venni egy új alaplapot. A Gigabyte GA-H67A-UD3H-B3 lapot néztem ki magamnak, egy i5-2400 proci lenne mellé. Ez a lap jó választásnak tűnik, vagy tudtok ajánlani 30 ezer ft körül más h67 chipset-es lapokat? Üdv

(#38212) akoska23


akoska23
aktív tag

Sziasztok.
Honnan lehet megállapitani hogy milyen tipusu alaplap megy a gépemben?
A problémám:Inditáskor kiirja hogy ASUS P4P800S-X megnéztem az ASUS honlapján és a képen lévő nem is hasonlit az enyémre csak minimálisan.
Elég sok bajom van a lappal nem akarja a rendszervisszaállitást néha nem enedi telepiteni a windowst és a windows se igen szereti.
Amit még észrevettem hogy a BIOS ban engedné hogy válasszak az integrált és a sima videókártyám közt de hire sincs integrált videókártyának a lapon(sőt még a RAM-ból is adhatok neki memóriát annak ami nincs.A lapra sincs semmi irva csak az hogy PCB MADE IN CHINA
Előfordulhat hogy nem a jó BIOS van rárakva a lapra és ezért csinál furcsaságokat?
Honnan lehetne megtudni a lap tipusát 100% biztonsággal?

köszönöm :C

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#38213) Lauda válasza akoska23 (#38212) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

[link] [link]

(#38214) tkesy válasza akoska23 (#38212) üzenetére


tkesy
őstag

Hacsak nem kizárólag OEM-eknek szánt lapról van szó, a gyártó mindig ráírja a pontos típust, és általában verziószámot is.... (pl rev.1.0) hasonló feliratott kell keresned, mint ami a pci slotok között van...
rossz bios meg nem lehet rajta, mert akkor nem is működne az alaplap...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#38215) akoska23 válasza tkesy (#38214) üzenetére


akoska23
aktív tag

Köszönöm a segitséget de ez a videókártya dolog akkor is furcsa :C

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#38216) tkesy válasza Tappancs2001 (#38211) üzenetére


tkesy
őstag

Teljesen jó választás, egyetlen kérdés csak az, hogy akarsz-e bele esetleg 2 ATI vga-t rakni a jövőben, mert ennél a lapnál a 2. pci-e x16-os slot csak x4 módban működik, ha CF-et építesz benne...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#38217) tkesy válasza akoska23 (#38215) üzenetére


tkesy
őstag

de melyik menüpont az ahol engedi?

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#38218) Tappancs2001 válasza tkesy (#38216) üzenetére


Tappancs2001
senior tag

Szia! Köszi a választ. Nem szeretném 2 videókártyával használni. Egy ASUS GTS 450 Direct CU Top 1 GB DDR 5 videokarival lenne használva. Sokan javasolták eddig az Asrock H67M-GE lapot helyette, mondván hogy drága ez a gigás lap. Ez a lap mennyivel tud kevesebbet, mint az említett Gigás lap. Előre is köszi a választ. Üdv

(#38219) akoska23 válasza tkesy (#38217) üzenetére


akoska23
aktív tag

A BIOS ban a VGA settings megkérdezi hogy mit akarok használni az alaplapit(ami ugye nincs) vagy az AGP ami ugye van
Alatta pedig ki lehet választani mekkora rendszermemóriát adok az alaplapinak

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#38220) kupido025 válasza mergal (#50) üzenetére


kupido025
csendes tag

Sziasztok!Nem tudnátok nekem segíteni abban hogy üzletelt-e már itt valaki egy kisjani93 nevű emberkével?Ha igen nem tudnátok megadni a számát neki?Köszönöm előre is a segítségeteket!Privátban elértek ha tudtok segíteni!

(#38221) tkesy válasza Tappancs2001 (#38218) üzenetére


tkesy
őstag

Hát először is, én a gyári honlapon nem láttam, hogy ez most már a javított (B3-as) lap vagy sem.. Elvileg külön logó jelzi ezt az Asrock-nál.
Ha igen, akkor a következők a különbségek: csak 1 pcie-x16, és 1 pci foglalat, CF hiánya, régebbi hangkártya, Displayport hiánya, kevesebb előlapi bővíthetőség és micro atx méret okozza azt, hogy olcsóbb az Acrock lapja...
Ha a fentiek nem szükségesek számodra, és már a B3-as lapot kapod az Asrock-tól, akkor nyugodtan megveheted azt is... hátrányod nem fog származni belőle...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#38222) zoleeboy14 válasza Plazmacucci (#38197) üzenetére


zoleeboy14
csendes tag

Köszi, a tápot kidobom mert az tényleg nem jó. :K

A ramról meg annyit h az asrock oldalán nincs vagyis így van benne a ram támogatás
2GB A-DATA DDR3-1600X DS

és a ramom meg
Dobozán elejére:
A-data ddr3 1600G 2gb
hátulján pedig:
AX3U1600GB2G9-1G

és szerinted támogatja a lap vagy sem ? mert ott 1600X , ez meg G-s.. és azért nem lenne jó? amúgy teljesen működik minden vele :N köszi a választ vagy valakinek. :R

Ami eltud romlani, az el is fog :)

(#38223) tkesy válasza akoska23 (#38219) üzenetére


tkesy
őstag

Tényleg jó lenne kideríteni, hogy akkor milyen lapod is van, mert a P4P800S-X manual-ja szerint csak ezt találtam:
Graphic Adapter Priority
Graphic Aperture Size

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#38224) Plazmacucci válasza zoleeboy14 (#38222) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Általában azokat írják ki amikkel tesztelik és biztos, hogy mennek. Valószínűleg a legtöbbel működik a lap. Ha elindul a géped akkor már csak stabilitástesztet kéne nyomni, biztos ami biztos.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#38225) sCr89


sCr89
tag

Hali, hibernálás után csak villog a kurzor, nem megy, mi lehet a hiba? /Asrock 770 Extreme3/

(#38226) -=Vacsek=-


-=Vacsek=-
senior tag

Msi van olyan jó márka mint egy asus vagy gibabite?

(#38227) RootRulez válasza -=Vacsek=- (#38226) üzenetére


RootRulez
félisten

Én személy szerint nem kedvelem az MSI-t, de minden márkának vannak jobban és rosszabbul sikerült termékei...

═════════════════════════════════════════

(#38228) Plazmacucci válasza RootRulez (#38227) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Igy van, olvassatok vissza, most szopok egyel eppen.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#38229) Roli9


Roli9
csendes tag

Ma vettem egy MSI H67MA-E45 típusú alaplapot, és amikor összeraktam a gépet akkor ugrott be egy olyan gondolat, hogy ez biztos, hogy b3-s csipszettes? Sehol nem találom az erre való utalást a dobozra ragasztott 2 db matricán kívül... Mi van, ha csak felmatricázták? A bios-ban nincs semmi infó erről és a programokon belül is csak H67MA-E45-ként szerepel. Hogyan győződhetnék meg arról hogy ez valóban a B3 és nem a hibásat adták el?

(#38230) szarnyalosas


szarnyalosas
tag

Sziasztok

Kis segítséget kérek.
A probléma, hogy új ramokat alig pár órára tudtam használni, aztán csak egyszer a gép kikapcsolt, és azután ha kapcsolom be csak megvillan minden koller és kikapcs, és így tovább. Elemecske volt kivéve, bios reset volt, első és második BIOS-szal indítva volt, más táppal tesztelve volt, és a táp is más gépbe, Mi lehet a probléma, segítsetek, lehetőleg PM be.
CONFIG
Alaplap :ASUS Rampage Extreme
Memoria: Mushkin High Performance HP3-12800 DDR3 4GB(2*2GB)
Uj memoriák, amikkel alig ment: Corsair Dominator DDR3-1333mhz 8gb (4*2gb)
Processor: Intel Quad Core Extreme QX9770 3.2Ghz
Videokartya: Ati Radeon HD4890(Msi Cyclone)
Tap: Zalman ZM850-HP 850W
Merevlemez: Seagate Barracuda 7200rpm 1.5TB SATA
DVD-ROM: LG BH10-LS30 SATA
Processorhutes: Zalman CNPS9700
Haz:Antec Twelve Hundread(1200)

kösöznöm előre is.

(#38231) Antarctica


Antarctica
tag

Sziasztok!

Egy jelenséget szeretnék röviden leírni, hátha valaki találkozott már hasonlóval. Adott egy Gigabyte ga p55 ud2 alaplap, melyen a cpu venti pwm szabályzású. Nagyon ritkán előfurdul, hogy a processzor szenzor -125 C-t mér, és persze ilyenkor alapjáraton pörgeti a ventit is. Megnéztem mi a helyzet ha terheléstadok neki, hátha magasabb hőfokot mér. Intel stress tesztet használtam, mikor is a processzor 4 percen át 100%on megy a venti mégis csak 900at pörög, a szenzor továbbra is -125 C. Mondjuk nem mintha ez gond lenne, hiszen a magok maximálisan 50 fokra mennek fel. Ez a jelenség tényleg csak nagyon ritkán jön elő, és az újraindítás után már a terhelésnek megfelelően szabályozza a cpu venti fordulatszámát. Csak ez olyan érdekes hogy néha "kifagy" a szenzor, aztán egy sima újraindítás megoldja ezt a problémát...

(#38232) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Hello mindenki !

Van olyan alaplap amibe 2 db 6 magos CPU-t lehet belegyömöszölni ? Égre-földre keresek de nem találok.

Valaki tudna segíteni ?

(#38233) Freddy TNT válasza Antarctica (#38231) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Alaplap driver vagy bios upgrade ?

(#38234) Freddy TNT válasza Roli9 (#38229) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Everest mit mond ? Annak látnia kellene.

(#38235) Plazmacucci válasza Freddy TNT (#38234) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Taán még a cpu-z is kiírja az alaplapos fülön. Most már everestet ne keressen, már csak az Aida64 frissül. Talán még a próbaváltozat is megmondja az igazat.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#38236) Antarctica válasza Freddy TNT (#38233) üzenetére


Antarctica
tag

Legfrissebb alaplapi driver van fent, biost nem próbáltam még.

(#38237) Freddy TNT válasza Freddy TNT (#38232) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Up ?

(#38238) GTIG60


GTIG60
csendes tag

Gyors de lehet buta kérdés: Gigabyte GA-H67M-UD2H-B3 + i5 2300 működik az integrált vga ezzel a procival?

www.pcmarkt.hu, www.doormarkt.hu, www.magyartetoablak.hu,

(#38239) tkesy válasza GTIG60 (#38238) üzenetére


tkesy
őstag

Az integrált vga már a prociban van, szal a kérdésednek úgy van értelme, hogy működik-e ezzel az alaplappal.
A válasz egyébként igen.

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#38240) tkesy válasza Freddy TNT (#38232) üzenetére


tkesy
őstag

hasonlóra gondolsz, mint ez?

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#38241) Freddy TNT válasza tkesy (#38240) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Hello !

Igen, valami hasonló. Két Xeon X5660-hoz kellene valami deszka. Úgy tudom ez a CPU támogatja már a 3 csatornás memóriavezérlőt. A deszka amit linkeltél nem található magyar polcokon. Vagy csak én bénázok. Memória támogatásról sem találtam elsőre semmi.

EVGA SR-2 kicsit túl magas árú. Meg azt olvastam róla, hogy nem megy bele akármelyik házba. Szóval ezen kellene faragni még.

Ötlet ?

[ Szerkesztve ]

(#38242) Plazmacucci válasza Freddy TNT (#38241) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szerintem aki házhoz választ lapot az rég rossz úton jár. Ha meg telik 2db Xeonra nehogy már ne teljen lapra :DDD Nem bántásiból mondom, ne érts félre^^

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#38243) Freddy TNT válasza Plazmacucci (#38242) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Ki mondta, hogy házhoz veszek alaplapot ? De workstation házak közül csak némelyikbe szerelhető be ez a típus. De ezt is szem elött kell tartani vásárláskor. Nem mellesleg elég húzós áruk van ezeknek a dobozoknak. Nem holmi 10-20 ezer forint...

szerk: nem nekem lesz így külön ciki ha nem lehetne beleszerelni. De hát megkértek rá, csak szerver fronton nincs gyakorlatom.

[ Szerkesztve ]

(#38244) tkesy válasza Freddy TNT (#38241) üzenetére


tkesy
őstag

Asus Z8PE-D12 / Z8NR-D12 Árak, meg így gyors keresés alapján kb így alakulnak, de nem vagyok otthon szerver témában, szal ez csak 5let...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#38245) Freddy TNT válasza tkesy (#38244) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Akkor vak vezet világtalant :D

Asust már jobban szeretem. Megbízhatóak, az asztaliak mindenképp. Nemrég szaladtam bele én is az Asus oldalán ezekbe.

Kössz a tippeket ! Ezen a vonalon már érdemesebb elindulni. :C

(#38246) sCr89


sCr89
tag

Hali, hibernálás után csak villog a kurzor, nem megy, mi lehet a hiba? /Asrock 770 Extreme3/

(#38247) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Achtung!!

A fentebb írt MSI alaplapi usb problémám megoldódott(890FXA-GD65), egy a gyártó által küldött frissített bios személyében. Érdekes módon a mai nap a honlapjukon is közzétették. Értetlenül állok a történtek előtt. Ha valaki a fent említett alaplappal bootlási problémát észlel, frissítse a bios-t mindenképp.
Ezt meg kellett osztanom...

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#38248) SE6AL


SE6AL
csendes tag

Hali!
Olyan problémával fordulok hozzátok, hogy vettem a gépembe, egy új alaplapot és procit, valamint ramot! Összerektam az alaplapot, összekötöttem ELVILEG :DD mindent mindennel. Bekapcsolom a gépet, elindul, majd kapok egy fekete fehér, amolyan ms-dos hibaüzenetet, miszerint valami hiba va, és választhatok, hogy csökkentett módban indítom a gépet, vagy "a legutóbbi beállítások alapján" normál módban! Bármit választok, a gép újraindul, de mindig csak idáig jut el! Direkt csak xp-val gondoltam a beüzemelést, de el se jut az oprendszer betöltéséig!

Köszi a segítséget! :R

Aha...nem! -,-

(#38249) fesii


fesii
aktív tag

Sziasztok
Egy kérdéssel fordulnék hozzátok!
Két alaplap között vacillálok.
Az egyik:GIGABYTE GA-H67M-D2-B3
Másik: MSI H67MA-E35

MSI előnye, hogy van rajta usb 3.0
Hátránya: a gigabyte-hoz képest ezen csak egy vga hely van!

Gigabyte előnye: van két vga foglalat
hátránya: nincs usb 3.0

Ez lenne a konfig
Processzor: INTEL Core I3-2100 3.10GHz 1155 BOX Webshop Ár: 27.950Ft
Memória: KINGMAX 4096Mb DDR3 1333Mhz Webshop Ár: 9.625Ft
Videokártya: SAPPHIRE 11164-11-20G HD5750 1GB GDD5 PCIE Webshop Ár: 25.487Ft
Merevlemez: WD Caviar Blue 500GB 7200rpm 16Mb SATA3 WD5000AAKX Webshop Ár: 9.437Ft
Ház: ASUS TA-K62 Fekete Webshop Ár: 6.430Ft
Tápegység: FSP FSP400-60GHN Webshop Ár: 11.450Ft
Meghajtó: NEC AD-5260S Fekete Webshop Ár: 4.250Ft

Kérdésem mekkora előnyöm van, hogy 2vga foglalat van? Az usb 3.0 még sok vizet nem zavar de ha ugyanúgy kitart ez a szabvány mint a 2.0 akkor egyértelműen kell! Márpedig ennél a szabványnál nem szoktak tik tak módra szabványt váltani!
Válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#38250) ludla


ludla
őstag

Sziasztok! Lenne egy kérdésem egy Asrock N68C-S UCC alaplapnál be lehet állítani azt ha az előlapi hangkimenetre csatlakozom akkor a hátsót némítsa? Mert most mind a kettő egyszerre szól.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.