Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38651) Heffi válasza grafmókus (#38648) üzenetére


Heffi
őstag

A hőképen nincsen rajta a proci, amit a chipek felett látsz, az itt a 36W-s valami:

A VGA-nak egyébként ugyanolyan komoly hűtője van mint a procinak.

(#38652) Biznisz Elek válasza Heffi (#38650) üzenetére


Biznisz Elek
aktív tag

Persze lehet alaplap is de azért én kipróbálnám egy másik 3470 vgaval is.

Más ötletem nincs

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#38653) Rollee válasza Biznisz Elek (#38647) üzenetére


Rollee
aktív tag

koszi varom. :)

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#38654) Heffi válasza Biznisz Elek (#38652) üzenetére


Heffi
őstag

Tudod, ezzel csak az a baj, hogy nem lehet a szögről leakasztani egy ilyen spec VGA-t, illtve ki kell fordítani a laptopot hozzá, ugyanis a VGA köré építették a többi alkatrészt :DDD

(#38655) Biznisz Elek válasza Rollee (#38653) üzenetére


Biznisz Elek
aktív tag

Ugye satas cuccokról beszélünk, közben nézegettem a manualt:
A boot sorrendet beállítanám, kikapcsolnám hogy más ezközről is bootoljon ha nincs rá szükség.

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#38656) Biznisz Elek válasza Heffi (#38654) üzenetére


Biznisz Elek
aktív tag

Tudom :R De sajnos más ötletem nincs, szerintem még mindig a wattok miatt van ez. Ahogy lejebb is írták a 3650es 30w mig a 3470 csak 12w.
Szerintem ez is számít.
Pesten van a notebookalkatreszek.hu, én sokat járok hozzájuk jó fejek és gyorsak igaz nem olcsó de megbizható társaság.

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#38657) Rollee válasza Biznisz Elek (#38655) üzenetére


Rollee
aktív tag

Az optikak azok ide csatisok a vinyo ami sata-s.
Igen a boot sorrendet beallitottam es a tobbi kikapcsolva.
Mar bios-t is frissitettem vegul, de nem oldotta meg a problemat.
Ugy latszik ez kifog rajtam. :O

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#38658) Biznisz Elek válasza Rollee (#38657) üzenetére


Biznisz Elek
aktív tag

Az optikák rendesen be vannak jumperolva ? Illetve a kábel végére szokták tenni a mastert de ennek nincs nagy jelentősége.

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#38659) Rollee válasza Biznisz Elek (#38658) üzenetére


Rollee
aktív tag

Igen, az egyik master(kabel vegen) a masik slave, ahogy kell.
Kiprobaltam sima 1-es kabellel csak egy optikat rakotni, de szinten ua a problema.
Sot meg egy vinyot is megprobaltam mellerakni ugyanarra a kabelra slave/mater-ra, de az sem segitett.
Nyilvan itt valami a gyartonal lett elb..va.

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#38660) Sundesz


Sundesz
őstag

Sziasztok!

Lenne nekem egy kis gondom: adott egy ASRock H61-es alaplap és egy PCI-os TV tuner. Az a problmám, hogy az alaplapon nincsen CD audio csatlakozó, így a TV tunert nem tudom az alaplapra kötni. Ilyenkor mi a teendő, átmegy kábel nélkül is a hang? :F

Hörcsög Powa'

(#38661) grafmókus válasza Sundesz (#38660) üzenetére


grafmókus
tag

Mindenképpen kell a kábel, de ha a tunereden van 3,5-es jack dugalj akkor jack-jack kábellel is össze lehet kötni egyik a hangkártya bemenetére másik a tunerbe.

ilyen kábellel:
[link]

Ekkora képet már nem illik beilleszteni.

[ Módosította: #65675776 ]

msn: kriszpet@hotmail.com

(#38662) Sundesz válasza grafmókus (#38661) üzenetére


Sundesz
őstag

Köszi a választ. Sajna nincs jack csatlakozó a tuneren, Leadtek TV2000 XP Expert kártyáról van szó. :(

Hörcsög Powa'

(#38663) Kiki18


Kiki18
őstag

Asus P5KC lapban 2gb DDR3 Kingmax Hercules (1600Mhz) van.Két napon keresztül működött,bekapcsoltam és elindult a gép.
Ma bekapcsoltam ,és nem adott képet,többször is megpróbáltam,ugyanazzal az eredménnyel.
Kicseréltem ddr2-re a ramokat benne,tehát biztos ez volt a baj,mert most működik.

Tehát mi történt?elromlott a ram?vagy az alaplap nem tudja kezelni?akkor miért tudott elindulni a gép az előző napokban?

(#38664) Sundesz


Sundesz
őstag

Lenne még egy, más jellegű problémám. Tegnap előtt összeszereltem az új gépem és minden rendben működött. Aztán este kikapcsoltam a gépet és másnap reggel nem akart bootolni, csak második indításra és ilyenkor a memóriát visszateszi 1066 MHz-re. Én visszaállítottam 1333-ra és semmi gondom nem volt vele egész nap, rögtön bootolt több bekapcsolás után is. Aztán ma reggel ugyan az történt, mint előtte: nem bootolt rögtön, csak másodjára és a memória vissza 1066 MHz-re. Tehát csak egy éjszakát követően csinálja ezt a gép, nem értem miért. (Corsair 1333-as memóriák vannak, biosban minden alapon, csak az órajel van 1333-ra állítva.)

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

Hörcsög Powa'

(#38665) Giot


Giot
addikt

Üdv! Adott a következő alaplap:
Msi-G31-tm-p21
Nem indul a gép a kieg csati rajta van tápot cseréltük. Azzal nem lehet gond.
A ventik felpörögnek, viszont a monitor nem kapcsol, bootolást nem látom hogy megtörténne.
Nem vagyok otthon MSi alaplapok terén szerintetek mi lehet a gond? Vagy simán menjen vissza garba a lap, mert menthetetlen?

[ Szerkesztve ]

(#38666) dvdbackuper válasza Sundesz (#38664) üzenetére


dvdbackuper
őstag

elem nincs lemerülve?

(#38667) #65675776 válasza Sundesz (#38662) üzenetére


#65675776
törölt tag

Milyen jó, hogy előre közölted, hogy milyen kártyád is van...

Egyébként meg a Leadtek topicban már le lett írva többször is a megoldás.

(#38668) Sundesz válasza dvdbackuper (#38666) üzenetére


Sundesz
őstag

Nem hiszem, hogy le lenne merülve, minden beállítást megtartott. Még a memória is 1333-ra van rakva a biosban, csak közben meg 1066 MHz-et ír ki aktuálisan.

Hörcsög Powa'

(#38669) Sundesz válasza #65675776 (#38667) üzenetére


Sundesz
őstag

Köszi a tipper, megpróbálom a buherálós módszert.

Hörcsög Powa'

(#38670) zenwalk


zenwalk
senior tag

sziasztok
Alaplap csere után újra kell telepíteni az oprendszert?

(#38671) Giot válasza zenwalk (#38670) üzenetére


Giot
addikt

Igen! Újra kell húzni a rendszert!

(#38672) dvdbackuper válasza zenwalk (#38670) üzenetére


dvdbackuper
őstag

ha más a chipset, akkor igen :K

(#38673) csib41


csib41
aktív tag

sziasztok
az am2+ -os alaplapoknak tudja vki a processzor hűtő lefogatójának a furattávolságát?
és esetleg am3-asnak is előre is köszi :R

(#38674) hkari


hkari
őstag

Sziasztok.

Van egy olyan problémám, hogy egy ASUS P7P55 alaplapnál bios frissités után, nem működik a hangkártya. Nem driver hiba, mert 3 oprendszer alatt se megy. Próbáltam visszarakni egy régebbi biost, de akkor is ez van. Van valami ötletetek?

(#38675) Heffi válasza hkari (#38674) üzenetére


Heffi
őstag

Melyik biost tetted rá? Az eszközkezelő látja és nem szól, vagy már ott sem jelenik meg?

[ Szerkesztve ]

(#38676) tapppeeer


tapppeeer
tag

Sziasztok!
A profilomban található ASUS integrált videókarihoz fel lehet telepíteni az AMD honlapján található legújabb 11.3-as Catalyst-et, természetesen úgy, hogy most nem kívánom használni a GTX 460-at? Ez most csak elméletben érdekel, mert nyilván a GTX460-at használom játékhoz. Az ASUS (és a többi gyártó) honlapján sajnos nem igazán frissítik az alaplapi chipset + integrált videókari drivereket. Végigzongoráztam az AMD honlapján az opciókat a driverletöltés menünél, és elvileg ezt a 11.3-as cuccot dobta fel a 8xx-as chipkészlethez.

Köszi a választ előre is!

[ Szerkesztve ]

(#38677) actions9 válasza Tizen (#26554) üzenetére


actions9
tag

AsRock H67M

Hát nem mai hsz-t találtam a problémámra, de egy dolgot nem tudok még a rajz és a válaszok után sem.

Nekem az alaplapon PLED felirat kétszer van és itt megakadtam. Van egyszer a linkelt rajzon a 9 tűlábas balfelső sarkában 2 tűlábon +PLED felirattal (azt tudhatom, hogy a színes kábel a +), és ez a 9 lábas csati felett van egy 3 tűlábas csati is, ahol PLED1 olvasható. A ház előlapjáról egy PLED-s kábel jön, melynek az aljzata 3 tűlábas. (igaz csak két kábel befűzve) Tehát a 9 lábas balfelső sarkát hagyjam, és a 3 tűlábasra dugjak csak?

... és még egy gondom van, HD AUDIO1-hez jön egy kábelem u.ezzel a felirattal, ami le van közösítve AC'97-s feliratú véggel, amivel mi legyen?

thx

[ Szerkesztve ]

(#38678) hkari válasza Heffi (#38675) üzenetére


hkari
őstag

A 2003-ast tettem fel és azóta nincs hang. Megjelenik mindenhol de nincs hang. Most is mint régen, ha elinditom a gépet , és tölt a win vagy osx pukkan egyet, de ennyi az összes hang ami kijön belőle.

(#38679) Heffi válasza hkari (#38678) üzenetére


Heffi
őstag

Ugyan ezt a biost használom, nincs gond a hangal. Gondolom még garis a lapod, ha 36 hó garral vetted.

Egyébként próbáltad a digitális kimenetet, hogy ott ad-e jelet?

(#38680) hkari válasza Heffi (#38679) üzenetére


hkari
őstag

Nem, mert elég régi erőstőm van, szóval nem tudom mire rákötni sajnos. Még megpróbálok egy elem ki+be dolgot, de nem hiszem h segiteni fog . Gari még van, maximum vissza viszem.

(#38681) Istuge


Istuge
csendes tag

Üdv Mindenkinek! Ismét!!
Adott egy Intel® Server Board S3000AH alaplap. Arra szeretnék konkrét választ kapni, hogy ez a lap csak szerver rammal működik, vagy normál DDR2-essel is.

Köszönöm előre is! :R

(#38682) csib41 válasza csib41 (#38673) üzenetére


csib41
aktív tag

mintha kimaradtam vna... :(

(#38683) Heffi válasza hkari (#38680) üzenetére


Heffi
őstag

Tedd azt, ha gond van vele, cseréljék ki. :)

(#38684) hkari válasza Heffi (#38683) üzenetére


hkari
őstag

Hát igen, de nem szeretek gépnélkűl lenni :) Amúgy rágugliztam és találtam olyat akinek ez volt a gondja ha jól értelmezem...
[link]

Nah végülis mindegy, holnap irány a szerviz :(

(#38685) Heffi válasza hkari (#38684) üzenetére


Heffi
őstag

Jól értelmezted. Annyit még megtehetsz, hogy a biost alapértelmezett helyzetbe hozod, majd ismét ráfrissíted a 2003-s frissítést. Ha tiltakozik, hogy nem teszi fel ugyanazt, akkor meg lehet szerkeszteni az ASUS my logo-val, és akkor tuti rá leket tölteni újra.

Hát igen, a garanciális ügyintézés 1-3 hét, vagy néha több is.

(#38686) #65675776 válasza tapppeeer (#38676) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az nem "ASUS integrált videókari", hanem AMD IGP. Ettől függetlenül drivert csak olyan eszközhöz tudsz telepíteni, ami jelen van a rendszerben. Alapértelmezésben diszkrét VGA beépítésekor az integrált automatikusan letiltásra kerül, így a rendszerben meg sem jelenik, azaz drivert sem tudsz telepíteni hozzá.

Egyébként sem tudna kapcsolgatni a két videovezérlő között.

(#38687) Emu


Emu
őstag

Sziasztok!

Lehet hülyeséget kérdezek, de most hogyan vannak az intelnél az 1155 és az 1156 tokozású alaplapok?
Kijött az új a régi meg megy a kukába? :) Vagy jönni fognak új fejlesztések a régire is?

(#38688) Motion_Blur válasza Emu (#38687) üzenetére


Motion_Blur
félisten

1156 'zsákutca', tehát olyat nem érdemes már venni.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#38689) Воланд válasza Emu (#38687) üzenetére


Воланд
titán

"Kijött az új a régi meg megy a kukába?"

Igen.

"Vagy jönni fognak új fejlesztések a régire is?"

Nem.

Tick-Tock Model

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#38690) Emu válasza Motion_Blur (#38688) üzenetére


Emu
őstag

Köszönöm mindkettőtöknek a gyors választ! :R

(#38691) stoki82


stoki82
csendes tag

Azért írtam hogy választ kaphassak egy egy kérdésre amely abban merülne ki elsőre,hogy adott ( GA-7N400E-L ) ha valaki nem tudná Gigabyte a gyártó,alaplap,és az a kérdésem hogy erre a hibaüzenetre mi a jogorvoslat? --> Cant not found Bios ez jelenik meg a monitoron!
Ha elszált a gyári Bios mert erre tudok gondolni elsősorban akkor azt hogy tudom vissza állitani,mert tök mindegy mi van rá dugva ,ez az üzenet jön,persze az előtte levő sor az Scanning drivers,detecting drivers de semmi,és jön a hibaüzenet!
Várom a hozzáértő válaszokat aki már találkozott hasonlo dologgal!
üdv!

(#38692) Heffi válasza Emu (#38687) üzenetére


Heffi
őstag

Már ketten írták, hogy nem érdemes 1156-s alaplapot venni, én azomban nem jelenteném ezt ki egyértelműen. Mert ugye attól is függ, hogy mire kell a gép, milyen teljesítményben gondolkodol.

Én inkább híve szoktam lenni, egy régebbi, de kitapasztalt terméknek, amihez olcsóbban hozzá lehet jutni, mint a vadi új cucchoz, főleg itt a hardveraprón használtban.

A másik dolog a tunigpotenciál, amit elég karcsúra vettek az új 1155-s procik esetében, vagyis felárat kell fizetni a "k"-s, szórzózármentes példányokért, ha nem a gyári órajel környékén szeretnéd használni a CPU-t.

Egyébként hol az a kuka, ahova dobálják az lga 1156-s cuccokat? :D

(#38693) tapppeeer válasza #65675776 (#38686) üzenetére


tapppeeer
tag

Huhh... hát nagyon elgépeltem a dolgokat! ;) Most felejtsük el a GTX 460-at. A kérdésem lényegében az, hogy az ASUS alaplapon található AMD integrált videókarihoz telepíthetem-e az AMD honlapján található legfrissebb IGP drivert?
Amúgy köszi a választ, bocsi, hogy félreérthetően írtam... de most próbáltam korrigálni a dolgokat, és sok szeretettel várom a válaszokat a már javított kérdésre! ;)

(#38694) Sandrew


Sandrew
őstag

Sziasztok!

Lenne egy ASRock M3A785GMH/128-lapom. Kifogytam az USB portokbol. (pci csatik foglalatak) Viszont az alaplapon van még 2db szabad usb-csatlakozás. Hol lehet ilyen hátlapi kivezetést kapni?

Ilyenre lenne szükségem:

Hol lehet kapni ilyet? :R

[ Szerkesztve ]

(#38695) atti_2010 válasza Sandrew (#38694) üzenetére


atti_2010
nagyúr

[link]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#38696) joe2005 válasza Sandrew (#38694) üzenetére


joe2005
senior tag

Itt, vagy
Itt

"Have you tried turning it off and on again?"

(#38697) Sandrew


Sandrew
őstag

Válaszaitokat köszönöm :R

(#38698) zenwalk válasza dvdbackuper (#38672) üzenetére


zenwalk
senior tag

sandy-s lapról van szó. javított lapra cserélném a régit. Asrock h67m-et h67m B3-ra. Most akkor újra kell raknom vagy nem? előtted azt írták, hogy igen

(#38699) kjani18 válasza zenwalk (#38698) üzenetére


kjani18
őstag

ugyanaz a chipset, nem fog variálni vele a win

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#38700) atti_2010 válasza zenwalk (#38698) üzenetére


atti_2010
nagyúr

A Win 7 szinte mindent megeszik, még Intel AMD váltásnál is tökéletesen működött.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.