Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38301) dvdbackuper


dvdbackuper
őstag

Van egy nagy problémám.

Vettem használtan egy lapot egy itteni kollégától, de a hűtő lefogató keret nincsen rajta. Tudnátok vmi megoldást, hogyan tudnék rátenni vmi ventit?

MSI K8T Master2-FAR

Köszi előre is :R

(#38302) dvdbackuper válasza dvdbackuper (#38301) üzenetére


dvdbackuper
őstag

itt jobban látszik

[link]

(#38303) ancsa18


ancsa18
csendes tag

Sziasztok! Lenne nekem egy problémám de fogalmam sincs hogy alaplapi gond-e. Van egy MSI P45 plainium alaplap az utobbi időben furcsa dolgokat produkál a gép még pedig a következőket: kb 4 honapig tökéletesen müködik minden majd egyszerűen eltünik az iró belassul a gép mikor a kábeleket kicsit megmozgatom minden oké ideig óráig (kábel csere volt igy tuti nem az mert másikkal is ez a tünet). Kaptam egy tippet hogy gép úja telpítés előtt a BIOS-ba állísam át az integrált prifériáknál (pontosan nem tudom) a RAID modot IDE-ről ACHI-re és íy telepítsem a win7-et.Ez meg is történt és 2 hétig tökéletesen müködött minden egészen tegnapig amikor is eltünt az íróm szintén na gondoltam újra indítom a gépet hátha ám de semmi nem történt a listázásnál csak az USB egeret látta. Megnéztem a BIOS-t és ott nemhogy a meghajtót de még vinyot sem látta. Ismételt kábel igazgatás nyomogatás és újra látja a dolgokat de csak egy darabig.Valakinek lenne esetleg valami tipjpe hogy az alaplapom mehet a kukába vagy mi lehet a gond mert elég idegesítő hogy egyszer miden oké máskor meg nem.Válaszotokat tippjeiteket előre is köszönöm.

(#38304) Kis Joe válasza Lenry (#38298) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

Magyarul simán bele rakhatom az 1800 Mhz-es memóriát és simán menni fog? :R

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#38305) Kis Joe válasza dvdbackuper (#38302) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

Mérd le a lyuk közép távolságokat kérlek! Lehet tudok segíteni :))

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#38306) Kis Joe válasza ancsa18 (#38303) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

Én tápra tippelnék :U

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#38307) Heffi válasza Kis Joe (#38304) üzenetére


Heffi
őstag

Nem egészen simán, vagyis, ha nem állítod be a bios-ba a megfelelő memória paramétereket, csak 1333 Mhz-n fog ketyegni az 1600-s ramod.

(#38308) Plazmacucci válasza ancsa18 (#38303) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ezt sajnos végig kéne próbálgatni, ahogy a kolléga is mondta, lehet tép, de akár alaplap is.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#38309) Kis Joe válasza Plazmacucci (#38308) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

Nekem korábban amikor a gagyi kínai táp kevés volt, ugyan ez volt az USB eszközökkel. Állandóan ledobálta vagy csak simán nem mentek. Erősebb tápcsere megoldotta.

ancsa18: Miből áll össze pontosan a konfig?

Heffi: Köszi! :R

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#38310) echterion válasza Lenry (#38272) üzenetére


echterion
nagyúr

Nincs semmi hang.

**********

(#38311) weedoor


weedoor
csendes tag

Sziasztok!

Egy oylan problémám volna, hogy tegnap este bekapcsoltam a gépet, pár másodperc után elkezd folyamatosan röviden sípolni...majd úgy 10-15 mp múlva újraindul magátol és megint sípol...nem tölti be se a bioszt, se nem bootol, a képernyő is teljesen fekete. Az alaplap kézikönyve szerint a "Continuous short beep" energiaellátási zavarokat jelent.

Az alaplapom egy gigabyte p55 ud3-as, a processzor egy intel i7es, gtx 460 as videokártya, és 2giga 1333mhz-es kingston RAM.

Továbbá azt vettem észre, hogy a procihűtő ventilátorja indulás után megmozdul, viszont nem pörög fel pár másodperc után.
Beszéltem az eladóval is, és azt mondta, hoyg bármit garanciába úgy vigyek, hogyha biztos vagyok benne, hogy az az alkatrész romlott el. (Én az alaplap meg a proci között vacilálok)
TErmészetesen minden energiacsatlakozót megnéztem, újradugtam, memóriákat megcseréltem, videokártyát kihúztam, de mindig ugyanúgy sípol.
Szeretnélek megkérni titeket, hogyha bármi ötletetek van, írjátok le.
Mgértéseteket, segítségeteket köszönöm!

Üdvözlettel: vidor

(#38312) sziada5925 válasza weedoor (#38311) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Lehet, hogy "csak" a tápod gyenge. :)

Üdv: Ádám

(#38313) Heffi válasza weedoor (#38311) üzenetére


Heffi
őstag

Azért én megpróbálnám a minimumkonfigot elindítani (azaz minden nélkülözhetőt köss le a gépről). X38-s alaplappal jártam így, alaplap csere volt a gépben és - mint később kiderült - 2 hdd elszállt ismeretlen okból. Az egyiket csak nem látta az alaplap, de a másik esetében, ha rá volt dugva a tápcsatlakozó, a bekapcs gombra csak picit mozdított a cpu ventin és nem történt semmi más (gondolom zárlatot csinált a 12s ágban). Később próbáltam egy erősebb tápú gépben, na akkor előjött a működtető füst a merevlemezből.

Szóval ha módodban áll, egy tápteszterrel nem árt ránézni az erőművedre.

(#38314) ancsa18 válasza Kis Joe (#38309) üzenetére


ancsa18
csendes tag

Kis Joe: Alaplap: MSI P45 Platinium
Video kártya:ATI HD 4830 512 Mb
Processzor: Intel core2 Duo E8400 3.00Ghz
Lemezes meghajtó SAMSUNG HD403LJ ATA Device (400 GB, 7200 RPM, SATA-II)
Optikai meghajtó TSSTcorp CDDVDW SH-S223F ATA Device
Memória: 2GB DDR2 kingston RAM
Táp:HKC UPS-5565 565W

(#38315) Kis Joe válasza ancsa18 (#38314) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

Szerintem alacsony hatásfokú a tápoegységed ehhez a konfighoz. Hasonlóan jártam nemrég ismerős gépében egy M-tec táppal

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#38316) spedirt


spedirt
csendes tag

Sziasztok!

P8P67 alaplapom van és az a gondom hogy a proci behelyezésénél elhajlott pár tű a foglalatban.

Nem, nem én néztem be. Jó irányban volt belerakva, egyszerűen valahogy befeszülhetett.

Ennek ellenére működik a gép, nincsen vele gond a SATA-vezérlő parán kívül.

Lényeg hogy szeretném gariztatni, de ezt így elhajlott tűkkel valószínűleg rögtön visszadobnák. Nem tudtok valakit aki "garizható állapotba" hozná a vasat?

Kösz!

(#38317) sziada5925 válasza spedirt (#38316) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Ha van egy kis kedved és érzéked hozzá, akkor fogj egy nagyítót és egy tűt, vagy kicsi csavarhúzót, majd óvatosan hajlítsd vissza, lassan, nyugodtan. Nekem így sikerült már több alaplapot is helyrepofozni. Ha biztosra akarsz menni, akkor itt PH!-n foglalkoznak ilyen problémákkal, sőt még törött lábakat is javítanak.

Üdv: Ádám

(#38318) !Blacky!


!Blacky!
csendes tag

Sziasztok,

Kérdésem lenne P5KPL-AM alaplappal kapcsolatban.
A gép induláskor azt írja, hogy "Bad BIOS checksum. Starting BIOS recovery".
Az asus honlapjáról letöltöttem a P5KPLAM.ROM állományt, mert induláskor minden lehetséges adattárolón ezt kereste. USB-n sikeresen megtalálta, a következőt írta ki:
"Reading file "P5KPLAM.ROM". Completed.
Start erasing...
Start programming..."
Majd kiírja, hogy
"Please turn off your system and power on again to get system back."
Vagyis kapcsoljam ki és be a gépet. Ezek után kezdődik minden előröl...
Mit csinálok rosszul, mi a hiba, mi ütött ebbe a fránya gépbe? :F

Köszönöm: B.

(#38319) tajati


tajati
aktív tag

Üdv !
Az lenne a kérdésem hogy mi a különbség az Asus p8p67 deluxe, pro, evo, alaplapok között?

(#38320) HUNRONIN válasza tajati (#38319) üzenetére


HUNRONIN
tag

Kukk ide

“Az élet kellemes.A halál békés.Az átmenet az, ami problémás." — Isaac Asimov

(#38321) tajati válasza HUNRONIN (#38320) üzenetére


tajati
aktív tag

Köszi!

De hogyan működik? mert nem tudok mit csinálni itt? :D

(#38322) tajati válasza tajati (#38321) üzenetére


tajati
aktív tag

Már rájöttem xD

(#38323) Dency01


Dency01
aktív tag

Hali.
Van egy alaplapom : ASUS P7P55D-E LX
Van benne 1 satas winyó ami tökéletesen működik. És van mellette egy IDE csatlakozós winchesterem. Kezdetekkor tökéletesen felismerte az IDE csatlakozós winyót, aztán az idő haladtával néha-néha felismerte és mostanság egyáltalán nem. A winchester tökéletes más gépben tesztelve volt, szalagkábel is jó 3-al is kilett próbálva. Más winchestert sem ismer fel, sem egyéb optikai eszközt. Legfrissebb bios van.
Szerintetek valami a vezérlővel lesz az alaplapon? Lehet tenni még valamit vagy garanciáztatás lesz a vége?

Annyi pénzem sincs hogy gyalog hazamenjek.

(#38324) Csabee. válasza Dency01 (#38323) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Ez komoly, nekem egy p7p55LX-em van és sokszor eldob 6gb-ból 4gb memóriát, kék halál, és a legújabb gondom az a lassulás biosban és windowsban, lehet h ez az alaplap trágya :W :W

Nagyon lassan kapcsol be a gép, és a bekapcsolás után is lassú...
Kérlek nézzétek meg ezt a fél perces videót mert tanácstalan vagyok és már elegem van belőle..
Videókártya a rossz? Memória? Alaplap? Processzor?

Biosban is nagyon lassan reagál...
A gép nincs tuningolva, illetve többször csinál olyat a gép hogy kék halál (kernelpower error 41) illetve 6gb memóriából újraindulást követően 2-t ismer fel... Én alaplapra gyanakodnék, de nem tudom biztosra..
Várom a tanácsokat!

Azt tudom hogy Win újratelepítés nem old meg semmit jelen esetben.

Üdv: Csabee.

(#38325) Pollux66


Pollux66
tag

hi evebáje!
MSI p35 Neo2-FR CPU support list-jében nem találom h támogatná a Q9xxx quad procikat(csak a q6xxx-ek vannak felsorolva), viszont a p35 lapka támogatja a 4magos L775-es CPU-kat.
Vki-nek tapasztalat? Pls help!

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." George Carlin

(#38326) izomhod


izomhod
senior tag

sziasztok!

az alaplapom adatlapja ezt írja:

"*When installing total memory of 4GB capacity or more, Windows 32-bit operation system may only recognize less than 3GB. Hence, a total installed memory of less than 3GB is recommended."

WTF?!

most xp van fenn, és az is marad.

2 giga ramom van, és szeretnék még kettőt. szerintetek lesz vele ez a 3 giga feletti gond?

köszi

(#38327) Thrawn válasza izomhod (#38326) üzenetére


Thrawn
félisten

Azon kívül, hogy nem fogja látni/használni a 4 GB RAM-ot más gondod nem lesz vele.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#38328) izomhod válasza Thrawn (#38327) üzenetére


izomhod
senior tag

hali!

na ennek örülök :U

játéknál sem fogom észrevenni akkor, ugye?
akkor max 3gb-ig van értelme xp alatt?

ha win7et teszek fel, akkor meget a 4 is?

(#38329) Thrawn válasza izomhod (#38328) üzenetére


Thrawn
félisten

Van 64 bites XP is ami kezeli a 4+ GB RAM-ot.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#38330) Heffi válasza izomhod (#38328) üzenetére


Heffi
őstag

Win7 64bit-es vezió kell neki.

(hoppá, beelőztek :) )

[ Szerkesztve ]

(#38331) Heffi válasza Pollux66 (#38325) üzenetére


Heffi
őstag

Tapasztalatom nincs, de az MSI USA weblapján szerepelnek a q9xxx-s procik a support list-ben.

(#38332) Kis Joe válasza Csabee. (#38324) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

Én memóriára gyanakodnék. Hasonlóan jártam én is és akkor a memória volt a ludas.
Nyomj egy memtest-et.
De ugyanúgy más is lehet. Végig kell próbálni a cuccokat.

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#38333) Pollux66 válasza Heffi (#38331) üzenetére


Pollux66
tag

THX! :R

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." George Carlin

(#38334) Csabee. válasza Kis Joe (#38332) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Memtestre melyik progit ajánlod? meddig futasssam? memtest86ot futtattam 2óráig nem volt gond.

Üdv: Csabee.

(#38335) gban válasza Csabee. (#38334) üzenetére


gban
Közösségépítő

Én leginkább az Orthost ajánlom, a komplett rendszer tesztelésére jó (alaplap, cpu, ram), és ha valami hibás, nagyon hamar jelzi.
Blend-en hagyd, rossz procinál, és sokszor alaplapnál fél percen belül bepirosodik, ramnál is általában egy percen belül marad ha egyértelmű a dolog.
Bizonytalan esetben, amikor nem teljesen hulladék valami, akkor is 5-10 percen belül piros lesz, nagy ritkán kell neki 1-2 óra csak hogy hibát találjon. Vagyis ha 2 órát megy, 99% hogy hardveresen rendben a dolog alaplap, cpu, ram téren, és a tápot is ide sorolnám.

Postázást nem vállalok.

(#38336) Csabee. válasza gban (#38335) üzenetére


Csabee.
nagyúr

No ezt kipróbálom, fél órára hagyni fogom a gépem..

Üdv: Csabee.

(#38337) gban válasza Csabee. (#38336) üzenetére


gban
Közösségépítő

Lehet mellette dolgozni a gépen, az csak meggyorsítja a folyamatot.

Postázást nem vállalok.

(#38338) agemate


agemate
addikt

Üdv, ez mit jelent a gyakorlatban:

"H61-nél ez a szám 10. A PCH-k tartalmaznak PCI Express vezetékeket is a különböző bővítőkártyák számára, ez a P67 és a H67 esetén 8 darab, 5 GT/s-os sebességgel, míg a H61-nél 6 darab. Kritikus különbség a CPU-ban található PCI Express vezetékek PCH szintű kezelése: P67 esetén az 1×16 mód és a 2×8 mód is támogatott, míg a H67 és a H61-ben csak az 1×16 mód. Ez azt jelenti, hogy komoly két-videokártyás rendszerek csak P67-tel építhetőek."

Azt értem, hogy H61-nél nincs CFX lehetőség, de a lényeg: A H61 chipset korlátozza egy vga kártya teljesítményét, ha csak egy vga kártya van a gépben? Továbbá ha berakok egy PCI-E x1-es hangkarit, akkor a vga teljesítménye csökken a kevesebb vezeték miatt? V

(#38339) Dictator^


Dictator^
veterán

Toshiba laptop fehér képernyő hibát kapok állandóan.

Érdekelne, hogy itt a szalagkábel melletti kis kábelt is dugni kéne valahova, vagy az lenne a földelés vagy mi? Képernyőjéből jön ki a kábel.
Fontos lenne még mára.. köszi
[link]

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#38340) Csabee. válasza gban (#38337) üzenetére


Csabee.
nagyúr

nos nem tudom mit kéne kiírnia, de most fut, néha piros paging felirat.. :)

Üdv: Csabee.

(#38341) Lenry válasza Csabee. (#38340) üzenetére


Lenry
félisten

ez egyelőre jó, ha probléma lesz, azt észre fogod venni, lent a szövegmezőben fogja írni, hogy nem a várt eredmény jött ki, ezért a program futása megszakadt. vagy valami ilyesmit.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#38342) Csabee. válasza Lenry (#38341) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Okés, 15perc alatt nem történt semmi eddig.. közbe még virtuális gépet is megnyitottam pedig..

Üdv: Csabee.

(#38343) gban válasza Csabee. (#38342) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ha azóta sem állt le az Orthos, akkor ilyen jellegű hardveres hibád nincs elvileg.
BIOS gond lehet, akár chip, akár tartalom ha azokat a hibákat dobja mint amiket leírtál.
Furcsa az a memóriakezelés amit leírtál. :F
Meg a kékhalál is furcsa, mert ez ha azt hardverhiba okozza, az Orthos jelezné a legtöbb esetben.
Az viszont hogy oprendszeren kívül is hülyéskedik az ugye kizárja hogy csak egy reinstall legyen a megoldás.
Tápod jó?
Az csinálhat még ilyet, púpos kondikkal pl.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#38344) Csabee. válasza gban (#38343) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Hát hardveres gondom nincs max alaplap... a helyzet úgy oldódik meg általában (mint most is) hogy a tápból kicibálom a kábelt, 10percet várok, visszadugom a gépbe és elindítom, utána jó minden... Na most akkor mi lesz a gond??

Üdv: Csabee.

(#38345) gban válasza Csabee. (#38344) üzenetére


gban
Közösségépítő

Akkor méginkább a tápra gyanakszom.

Postázást nem vállalok.

(#38346) Csabee. válasza gban (#38345) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Corsair tápom van 1éves kb..

Üdv: Csabee.

(#38347) gban válasza Csabee. (#38346) üzenetére


gban
Közösségépítő

Lehet hogy az alaplap, az is áram alatt van ugye ha be van dugva a táp, de azért kipróbálnám mindenképp egy másik táppal ha egy mód van rá. Ez lenne a legegyszerűbb első lépés, meg gazdaságosabb is még ha felesleges is, mint egy új alaplap.

Postázást nem vállalok.

(#38348) Kis Joe válasza gban (#38343) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

Én is akkor tápra vagy púpos kondira gyanakszok...

Dictator^: Valószínűleg egy zsanér csavar alá kell berakni csak. A fehér képernyő hiba viszont inverter gond ha jól tudom.

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#38349) Csabee. válasza Kis Joe (#38348) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Megpróbálom, a memóriák hibátlanok ez is 100%, de el is adom őket mert nem kell tri channeles..

Üdv: Csabee.

(#38350) agemate válasza agemate (#38338) üzenetére


agemate
addikt

Erre senki nem tudja a választ? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.