Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38601) Mukorka


Mukorka
addikt

Sziasztok!

Lenne egy kis gondom egy P67A-UD4-B3 lappal.
tegyük fel hogy tesztelek egy bios beállítást, megy a linx ami egy idő után kifagy függően mennyire stabil a beállítás ugye.

Kék halál után a gépet resetelem, belépek a biosba. Én állítsak akármit is a biosban, vagy épp semmit vagy akár a Load Optimized Defaults nevüt miután f10 Save&Quit a gép újraindul de pár mp után ismét újraindul végtelen ciklusban.

Próbáltam már mindenféle beállítást biosban, érdekes ha nem kapok kék halált akkor nem csinálja ezt.

Clear cmos nem segít. Még az elem kivétele sem.
Egyetlen dolog javítja meg ha az egyik memória modult kiveszem és elinditom akkor rögtön megy a gép majd kikapcs vissza a modul és bekapcs után megint jó.

Ez meglehetősen megnehezíti a tuningolást mivel már a kiszedendő modulról le is tört a hűtőborda így a kedvem is elment a további próbáktól.

Írtam Gigabytnak Tickettet, mire képesek voltak visszaírni hogy ne használjak két különböző rammodult amit persze direkt leírtam hogy 2x4 Gb Corsair Vengeance van a gépben...

Más tulajok nem jeleztek ilyen problémát ezért kérdezem meg itt hátha más korábbi lapoknál is volt már ilyen probléma.
Nem hiszem el hogy a ramom a hibás vagy inkompatibilis mivel napok óta játszom , videót vágok a géppel és magától nem fagy le.

Ha van valami ötletetek akkor azt előre is köszönöm.

Szép Napot!

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#38602) Rawulf válasza Mukorka (#38601) üzenetére


Rawulf
őstag

Nézd meg, hogy pontosan melyik modell számú Vengeance van neked.
Utána a Corsair honlapján csekkold le, hogy milyen időzítéseket és feszültséget kell beállítani a ramoknak.
Aztán BIOS-ban CTRL+F1 kombinációval (gondolom Gigabyte nem változtatott ezen még) előhívhatóak a rejtett opciók és a memóriánál szépen állíts be manuálisan mindent a memóriának. Főleg a feszültséget! Mentsd le a beállításokat, reboot és lehet minden jó lesz.
Intel vonalon nem igazán vagyok penge, de a Gigabyte nem igazán tudja magától lekezelni rendesen ezeket a tuning ramokat.
Ha a ram okozza, akkor esetleg ez abból is látható, hogy amikor a clear cmos nem segít, akkor ne vedd ki a ramokat, hanem az INSERT gombot nyomd és úgy kapcsold be a gépet. Ha a ram csere-bere helyett az insert segít és ismét bootol a gép, akkor bizony ram gond lesz és jó eséllyel segít, amit leírtam neked.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#38603) Rawulf válasza Sharpnel87 (#38598) üzenetére


Rawulf
őstag

Na de melyik windows verzió alatt szívsz???

"Please state the nature of the medical emergency."

(#38604) Mukorka válasza Rawulf (#38602) üzenetére


Mukorka
addikt

Cl9 9-9-9-24 , ez van biosban is alapnak beállítva 1.5v fesszel. INSERT gombal bekapcsolni a gépet???

Itt pont az a baj hogy kikapcsolni is csak a táp leállításával tudom mert csak ujraindul magától és addig sem jut el hogy jelet adjon a monitornak , még az alaplap sem csipog.

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#38605) szucsi


szucsi
őstag

Sziasztok.

Tegnap kifingott a tápom (Chieftec 360w), ma vettem bele egy FSP SAGA II 400-ast. Beszereltem, az alaplap egy ASUS M2N-E, 24 pines csatlakozóval. A táp 20+4-es, úgyhogy rádugdostam a 24-esre ahogy ráment, + a 4 pines csatit is a helyére dugtam.

Az eredmény a következő: a táp bekapcsolásakor a ventilátorok (táp, ház, proci) és a vinyók azonnal felpörögnek, az alaplap kis zöld ledje világít, mintha bekapcsolnám a gépet a bekapcs gombbal. A bekapcs gomb, a reset nem működik, a monitor nem kap jelet a videokártyából, tehát kép nuku, ebből az állapotból ki-bekapcsolni nem tudom (az alaplap-ház vezetékekhez nem nyúltam, ezek tökéletesen működtek az előző táppal), csak ha a tápot kikapcsolom.

Mit gondoltok, én szúrok el valamit, vagy meghalt az alaplap?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#38606) Csabee. válasza szucsi (#38605) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Nekem anno ilyen táphibától az alaplap is elszált. Még a memóriákat vedd ki és rakd vissza, hátha segít.

Üdv: Csabee.

(#38607) szucsi válasza Csabee. (#38606) üzenetére


szucsi
őstag

Nem mozdult semmi. Van még ötleted, vagy ballagjak le az ábécébe egy új lapért? Egyébként ilyenkor meg tud sérülni a processzor és a memóriák is? Mert ez az AM2 platform baromira nem az, amit nagyon újra szeretnék építeni, ha a proci is elszállt. Meg lehet ezt valahogy nézni anélkül, hogy új alaplapba tenném? Ugyanis ha procit is cserélni kell, valószínű hogy inkább inteles lapot veszek, de ha nem, elhasználgatom még egy ideig ezt az 5400+ -t, teljesen megfelel a kívánalmaknak.

(#38608) Sharpnel87 válasza Rawulf (#38603) üzenetére


Sharpnel87
csendes tag

Hello Raw!

Ott a kép, Windows 7 Ultimate x64

(#38609) DJ WOKKY válasza szucsi (#38607) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Sajnos igen, megsérülhetnek. Azért egy ilyen neves tápnál nem lenne neki szabad, mint ami a tied volt.
próbáltad már a 20+4 pines táp csatit másik felől rátenni ??

[ Szerkesztve ]

(#38610) Heffi válasza DJ WOKKY (#38609) üzenetére


Heffi
őstag

Azt a tápcsatit csak erőszakkal lehet nem megfelelő helyre beletenni. Különböző profilúak a csatlakozói.

A képen egy 20 pines van, de a 24-s is hasonló.

[ Szerkesztve ]

(#38611) karakpecze21


karakpecze21
senior tag

Sziasztok!

Haverom most vett egy vadonat ú Acer AS5552 laptopot.
Olyat csinál, hogy véletlenszerűen elkezd magától ","-t írni.
Van hogy egy darabig jó, de mindig rájön.Olyan is van, ha rákkattintok egy ikonra akkor azt kérdezi biztosan törlöm?Mintha megnyomtuk volna a "del" billentyűt.

Ha elkezdi írni a ","-et és ha megnyomok bármilyen gombot akkor abbahagyja.
A billentyűk nem ragadnak be és mindegyik működik is.
Mi a frászfene lehet ez?

Előre is köszi. :R

(#38612) karakpecze21 válasza karakpecze21 (#38611) üzenetére


karakpecze21
senior tag

Bocsánat, most vettem észre, hogy nagyon nem jó topikba írtam. :B

(#38613) nanizo


nanizo
csendes tag

Sziasztok! Az lenne kérdésem, hogy Intel DG35EC alaplap eddig a saját grafikus magját használta, most jött hozzá egy Gigabyte HD5770. Ezt elég csak rátenni az alaplapra, vagy le kell tiltani BIOS-ban v. akárhol az alaplap saját grafikáját?

(#38614) agemate


agemate
addikt

A Foxconn mennyire megbízható gyártó? Egész konkrétan erre az alaplapra gondolok: foxconn h67m-s.

(#38615) kjani18 válasza nanizo (#38613) üzenetére


kjani18
őstag

Valszleg a biosban autora van állítva, beleteszed az 5770-et, rádugod a moncsit, elindítod és menni fog. (driver stb.)
Ha w alól pl. everesttel megnézed a memóriát, és továbbra is rendel a grafikus kártyához, csak akkor kell biosban átállítani.

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#38616) kjani18 válasza agemate (#38614) üzenetére


kjani18
őstag

Bocs az off-ért, nem tudom a foxconn mennyire megbízható, de ismerősöm dolgozott ott fehérváron és mocsok egy banda...
Mégegyszer bocs, de kikivánkozott

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#38617) agemate válasza kjani18 (#38616) üzenetére


agemate
addikt

Ezt nem értem. A Foxconn magyar?

(#38618) Воланд válasza agemate (#38617) üzenetére


Воланд
titán

Nem, csak van gyáruk Mo-n.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#38619) agemate válasza Воланд (#38618) üzenetére


agemate
addikt

Értem. Megbízhatóságot tekintve milyen?

(#38620) Sandrew


Sandrew
őstag

Sziasztok!

ASRock M3A785GMH/128 lapon ugye van egy HD4200. A kérdésem az lenne hogy melyik az a "legerősebb" vga ami menne vele hybrid CF-ben és mennyit javulna a teljesítménye?

Köszönöm :R

(#38621) Воланд válasza agemate (#38619) üzenetére


Воланд
titán

Passz. Azt tudom, hogy a tuningra kihegyezett lapjaik jók. Mo-n nem igazán elterjedt márka.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#38622) kjani18 válasza Sandrew (#38620) üzenetére


kjani18
őstag

Úgy tudom a lap a RADEON X2400PRO és a RADEON HD3450 kártyákat támogatja Hybrid CrossFireXTM-ben, ezek közül válassz!

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#38623) Sandrew válasza kjani18 (#38622) üzenetére


Sandrew
őstag

Akkor inkább hanyagolom...

(#38624) Istuge


Istuge
csendes tag

Üdv Mindenkinek!
Adott egy Intel® Server Board S3000AH alaplap. Arra szeretnék konkrét választ kapni, hogy ez a lap csak szerver rammal működik, vagy normál DDR2-essel is.

Köszönöm előre is! :R

(#38625) agemate válasza Воланд (#38621) üzenetére


agemate
addikt

Esetemben tuning csak annyi lesz, amennyit a szorzó enged, tehát 3.1GHz helyett a TB frekvenciáján, 3.3GHz-en fogom hajtani a procit, tudtommal ennyit lehet állítani nem K-s procival H67-es alaplapban.

(#38626) kerelo


kerelo
senior tag

sziasztok.haveromnak van egy régi gépe. az alaplap Asus P4S533MX [link] a kérdés hogy ebbe a lapba beletudok e tenni neki egy Nvidia Geforce7950gt video karit? egyezik a csatoló felületük? előre is köszi a segítséget.

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#38627) Heffi válasza kerelo (#38626) üzenetére


Heffi
őstag

:( Az alaplapon egy AGP4x-s port van, a videókártya meg PCIe-s.

(#38628) kerelo válasza Heffi (#38627) üzenetére


kerelo
senior tag

köszönöm :R

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#38629) Tokken


Tokken
csendes tag

Sziasztok!

kis segítséget szeretnék kérni.

A PH-n írták, hamarosan megjelenik az AMD procija /Bulldozer/ és elvileg ez csak socket AM3+ foglalatba helyezhető be

Az lenne a kédésem, hogy most csúcskategóriás Crosshair IV formula vagy a Gigabyte ud7 es lapjaiba be lehet e passzintani majd a procikat?

előre is kösz

üdv

Tokken

(#38630) boypapa


boypapa
csendes tag

Sziasztok!
Lenne 1 IBM deszkám és nem találok sehol drivert hozzá.
Esetleg tudna segíteni valaki????
IBM FRU PN 49P1 1599
Előre is köszke!

(#38631) Thrawn válasza Tokken (#38629) üzenetére


Thrawn
félisten

Bele, egy BIOS-frissítés kell majd.

boypapa: Ez szerintem nem az alaplap típusa, hanem valami más. Próbáltad már az Everestet mit ír ki az alaplapra?

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#38632) boypapa válasza Thrawn (#38631) üzenetére


boypapa
csendes tag

Az everest szerint az alaplap tipusa:830542G
Sajna így sem találtam semmit :(

(#38633) Thrawn válasza boypapa (#38632) üzenetére


Thrawn
félisten

[link]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#38634) boypapa válasza Thrawn (#38633) üzenetére


boypapa
csendes tag

ááááááááááááááá
Köszönöm uram!!!!
Win7 akkor ugy látom felejtös:(
Akkor most rakhatok XP-t fel.Na sebaj .
Az a lényeg hogy driver.
THX!

(#38635) Rollee


Rollee
aktív tag

Sziasztok!

A segitsegeteket szeretnem kerni a gepemmel kapcsolatban.
Lett egy Biostar gf7025-M2 TE (AM2) nevezetu alaplapom, de bekapcsolaskor kb 1 percig csak az optikai meghalytokkal szorakozik.
Mar par gepet osszeraktam, de ilyet meg nem tapasztaltam.
Probaltam csak az egyiket radugni, kabelt cserelni de semmi valtozas.
A biosban nem talaltam semmit ami erre utalna.
Ha viszont lehuzom mindkettot problemamentesen elindul a gep.
Minden segitseget szivesen veszek!!!

Rollee

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#38636) Heffi


Heffi
őstag

MSI laptop intel 965 chipsetes alaplapján mik ezek a melegedő alkatrészek a procifoglalat környékén?

MXM II-s VGA cserén esett át a gép, mert úgy tudtam, az a hibás alkatrész, de most az új 3650-s Mobility Radeonnal is ugyan azt produkálja: terhelés alatt újraindul a gép, és ha nem hagyom pihenni, akkor egyre sűrösödik ez a kikapcsolgatás. Van, hogy a biosképernyő végig sem jut el, máris újrakezdi. Olyan, mintha egy pillanatnyi áramszünetet kapna a gép.

[ Szerkesztve ]

(#38637) Biznisz Elek válasza Rollee (#38635) üzenetére


Biznisz Elek
aktív tag

Üdv
Szerintem a biosban az van beállítva hogy autómatikusan keresse meg az eszközöket. Ezért gondolkozik.

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#38638) biglaci11


biglaci11
csendes tag

sziasztok, a napokban probálkoztam a biosomat frisiteni : alalap tipusom :asrock 4core1600twins p35,frisités után ujra inditást igényelt. megtettem és onnantol kezdve nem tud bejönni a rendszer. mi a teendö ? ennek az alaplapnak van dual bios ? flopy meghajtórol hogy tudom ujratelepiteni a bios-t ha maga a bios menü sem jön be. addig megy a gép mig ki irja a proceszorom, videokártyám és a memória infokat. innent nem lép tovább. kérlek segitsetek,

Jóbb megtenni s megbánni mint megbánni, hogy nem tettem meg !!! Vésd az eszedbe !

(#38639) grafmókus válasza Heffi (#38636) üzenetére


grafmókus
tag

Ami a képen látható meleg rész az jól kivehetően a proci.

A fagyás lehet attól, hogy nem elég a hűtő teljesítménye, paszta került-e a gpu és a hűtő közé, ventillátor melletti réz lamellákat is célszerű megnézni, hogy szösz nem tapadt-e közé.

Ha minden rendben (paszta ok, lamellák nincsenek eltömődve) és az ujraindulás még fennáll akkor marad az, hogy noti aljáról a műanyag takarót lekapni, ha még ez sem elég akkor eletleg egy hűtőpaddal meg lehet még kínálni.

msn: kriszpet@hotmail.com

(#38640) Rollee válasza Biznisz Elek (#38637) üzenetére


Rollee
aktív tag

Megprobalom megtalali azt a beallitast.
Koszi! :R

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#38641) Biznisz Elek válasza Rollee (#38640) üzenetére


Biznisz Elek
aktív tag

Illetve még annyi hogy egyszer előfordult egy dvd olvasóval hogy minden gépet lelassított ugyan iyg ahogy neked , szóval az optika is lehet.

Egyébként milyen táp van a gépben?

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#38642) Biznisz Elek válasza biglaci11 (#38638) üzenetére


Biznisz Elek
aktív tag

Ha a biosba se lép be akkor csak szaki tudja neked újra flashelni. A googleban találsz erre embert.

Talán egy bios reset még segít de nem hiszem.

[ Szerkesztve ]

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#38643) Biznisz Elek válasza Heffi (#38636) üzenetére


Biznisz Elek
aktív tag

Elötte is ilyen vga volt benne?

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#38644) Ribi válasza grafmókus (#38639) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nem a proci a meleg, hanem az alatta levo 8 lábú kis chippek.
Ott van rajta a kis célzó kocka is, hogy annak a hőmérsékletét mutatja.

(#38645) Heffi válasza Biznisz Elek (#38643) üzenetére


Heffi
őstag

3470-s volt benne. Szakemberek próbálták javítani, de elvileg deformálódott rajta a chip. Átrakva másik gépbe, ugyanezt a hibát produkálta, ezért maradt a vga csere. Most viszont erősen úgy néz ki, hogy az alaplappal is probléma van.

Grafmókus: Nem a procival van gond, azt tudom moitorozni. Az sem biztos hogy azoktól a meleg cuccoktól kapcsol le, csak tippeltem hátha mégis, és akkor teszek rá valami hűtést. Hűtőpad is van hozzá, de a terhelést azzal sem bírja sokáig.

[ Szerkesztve ]

(#38646) Rollee válasza Biznisz Elek (#38641) üzenetére


Rollee
aktív tag

Harom optikam van itthon es minddel kulon-kulon kiprobaltam, az eredmeny ua.

Trust 420W Low noise big fan a tapom.
Lehet az a hibas?
Van itthon masik 250w-os probaljam meg azzal?

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#38647) Biznisz Elek válasza Rollee (#38646) üzenetére


Biznisz Elek
aktív tag

Lehet táp is de annak kicsi az esélye a 250essel nem probálkoznék, a trust se egy nagy minőség sajnos codegen szintűek.

Megnézem majd a bios leírést. Mert szerintem az a gond amit az elöbb írtam

Üdv

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#38648) grafmókus válasza Ribi (#38644) üzenetére


grafmókus
tag

jogos, de a kép szerint a proci is ugyan olyan hőmérsékletű mint a 8 lábú chipek.

a lekapcsolás akkor is lehet a vga miatt mert a 3470-es fogyasztása 12W míg a 3650 fogyasztása cirka 30W és ezt már lehet, szerintem nem bírja el a hűtőrendszer.

3470
3650

[ Szerkesztve ]

msn: kriszpet@hotmail.com

(#38649) Biznisz Elek válasza Heffi (#38645) üzenetére


Biznisz Elek
aktív tag

Az a baj hogy a notik hűtését arra a vgara tervezik amivel el is adják. Egy nagyobb vga több hő termel és több energia is kell neki, a piros hőfoltnál is lehet azért van olyan meleg mert több energia megy át rajtuk a vga nagyobb igénye miatt és ezáltal nagyobb hőt adnak le.

Én nem tettem volna bele nagyobb vgat.

Ahol cserélték ott ki kéne próbálni egy másik 3470-el ha lehet.

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#38650) Heffi válasza Biznisz Elek (#38649) üzenetére


Heffi
őstag

A VGA 40 fokos, aki kicserélte, furmark-al terhelte, 80 fokig ment fel maxra, de nem kapcsolt le a gép. Én Everest rendszerstab tesztet adtam neki, attól szállt el. A proci is bírja a meleget, mert lekacsoltam a hűtést, így 85 fokig hagytam elmenni (Vga 60 c volt), és ettől nem kapcsolt le. Teszt kikapcsolása után - visszadugott hűtéssel - HD fil lejátszását bírta vagy 10 percig és újra kezdte a kikapcsolást.

Szerintem nem ott lesz a hiba, ahol aktív hűtés van, mert az jól működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.