Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13651) #65675776 válasza Gigabyga (#13650) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mert annyin kell nekik.

(#13652) kali válasza Gigabyga (#13650) üzenetére


kali
legenda

double data rate

(#13653) Peet-64 válasza syC (#13643) üzenetére


Peet-64
csendes tag

Üdv. Pl így van. bármilyen program legyen, nem feltétlenül kell lejáttszónak lennie... De úgyfest kezdek rájönni... driver gond lesz, mert most a legutóbb kiadott driverek feltétele után már kevésbé akad... lehet még kiforratlanok a driverek...
Üdv

(#13654) spgabor


spgabor
aktív tag

Helló!

Van egy problémám, amire szeret amire szeretnék segítséget kérni. Van egy GIGABYTE GA-MA790X-DS4 típusú alaplapom, ami a következőt produkálja: nem ad képet és valami hibajelet sípol(hosszú-hosszú-hosszú, belesípol egy rövidet-rövid-hosszú-hosszú-hosszú-... A rövid sípolás utáni hosszúknál olyan, mintha mindig újraindítaná magát). Néha hiba nélkül elindul, néha pedig ezt a jelenséget produkálja, és egyszer csak elindul. Kérlek segítsetek, mert tanácstalan vagyok. Mi lehet a hiba okozója? Előre is köszönöm!

Üdv:
spgabor

(#13655) Zomb€€


Zomb€€
őstag

Nem tudom hogy ide tartozik-e,de ha vmilyen viharkár miatt (villám) károsodott az alaplapom,akkor hova kell fordulni ha ilyenre kiterjed a házbiztosítás? Értem ezalatt a szakvéleményt a kárrol. Köszi. :B

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#13656) Daemon09 válasza spgabor (#13654) üzenetére


Daemon09
őstag

Próbáld meg kivenni a lapból a vga-t, ramokat... Utána tedd vissza és nézd meg, hogy csinálja akkor is.

(#13657) Exhodus


Exhodus
tag

Üdv

Lenne egy érdekes problémám, két nforce chipsetes lapról van szó az egyik egy Asus M2n-Sli Deluxe (nf 570 ha minden igaz) és egy Abit Kn9s (nf 550). Problémám pedig a következő, a winyóm és a dvdíróm is IDE-s, viszont amint valamilyen IDE-s eszközt kötök a lapra eszméletlenül lelassul, nem bírok windowst telepíteni rá, a POST lemegy, sípszó megvan, bios is szépen müxik, de ha bebootolok cd-ről a telepítő hihetetlenül lassú (kb 10 perc alatt hozza be az első választási lehetőséget a vista installer) az asus lapnál próbálkoztam más oprendszerrel is. Próbáltam IDE kábelt cserélni, sata-s optikai meghajtót, lekapcsolni a sata vezérlőt, de sehogysem volt jó, csak ha kizárólag SATA-s eszközök vannak rákötve. Kölcsön cuccokra feldobtam egy vista-t és kipróbáltam hogy mi történik ha utánna kötök be egy IDE-s eszközt, betöltés közben újraindul a gép. Már teljesen tanácstalan vagyok, nem lehet hogy két lap is rossz, a kis microATX-es MSI lapom meg müxik ezekkel a cuccokkal, csak az nem kultiválja sem a 4 giga ramot sem a 8800 gt-t (utóbbit fogalmam sincs miért). Ha valaki találkozott már ilyennel nagyon hálás lennék a segítségért, már az idegeimre megy a dolog.

Thx
Exhodus

[ Szerkesztve ]

Benedico omnes armaturas! Benedico digitabula et brachiales, cataphractes atque pectorales!

(#13658) spgabor válasza Daemon09 (#13656) üzenetére


spgabor
aktív tag

Kipróbáltam másik vga-val és rammal, azzal ment. Utána vissza az enyém, azzal is ment. Utánna megint szarakodott, átraktam a ramokat egy másik foglalatba, megint ment. Beraktam egy másik vinyót, mert másolgattam, mikor kivettem, utána megint nem ment.

(#13659) Daemon09 válasza spgabor (#13658) üzenetére


Daemon09
őstag

Akkor a lappal lesz valami gond. Ha garis, akkor vidd vissza, mert szvsz nem tudsz mit kezdeni vele.

(#13660) spgabor válasza Daemon09 (#13659) üzenetére


spgabor
aktív tag

Az előző lapom is ezt produkálta. Nem hiszem, h egymás után kettő szar lenne. Valamint az előző is ment szépen más alkatrészekkel.

(#13661) sgergi válasza Zomb€€ (#13655) üzenetére


sgergi
veterán

Ha minden igaz, akkor számtechboltos tud neked szakvéleményt írni, persze olyant keress, akinek a szakvéleményét el is fogadják.

(#13662) safike válasza Bazsalazsa (#13045) üzenetére


safike
csendes tag

A proci hőmérsékelet tényleg relatív elég magas ,szerintem érdemes lenne megpróbálni egy másik vga-val hátha az megoldja..

(#13663) Exhodus


Exhodus
tag

UI: ja a ram 2x2 gigás Muskin kit, és hibátlan, próbáltam egy modullal is. Az MSI lapomon, amin minden működött pedig VIA chipset van, nomeg két IDE vezérlő.

Benedico omnes armaturas! Benedico digitabula et brachiales, cataphractes atque pectorales!

(#13664) Exhodus


Exhodus
tag

Úgynézki megoldottam, az alaplapi FDD vezérlő letiltásával megszűnt a gond, délután kipróbálom a másik lappal is.

Benedico omnes armaturas! Benedico digitabula et brachiales, cataphractes atque pectorales!

(#13665) OrangeBud


OrangeBud
tag

2gb ram melett normális hogy a winrarom 20-25percig vagy akár több ideig csomagol ki egy 4,7 Gb dvd-t ? :))

(#13666) Kicsirics77 válasza OrangeBud (#13665) üzenetére


Kicsirics77
veterán

van valami állítási lehetőség,hogy normál,jó gyors vagy leggyorsabb
szerintem itt lehet a kutya elásva
a kisablakon a mód gomb alatt találod

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#13667) amzso


amzso
tag

Sziasztok!
Megkaptam szervízre egy auchanos gépet, melynek rosszak a memória foglalatai, tehát cserés.
Mivel noname deszka van ebben a gépben, segítséget kérnék, hogy melyik alaplapot vegyek hozzá: DDR400 ramok, sempron proci és pci-express videókártya.
Nagyon köszi a segítséget.

mod: úgy értem milyen socket alaplapokra jellemzőek ezek az alkatrészek.

[ Szerkesztve ]

(#13668) lsc válasza amzso (#13667) üzenetére


lsc
nagyúr

Szerintem a 939-re , de a proci típusszáma alapján gugli segítene .

Az élet kegyetlen .

(#13669) szucsinka


szucsinka
őstag

sziaszok!
felteszem itt is a kérdésem
az MSI neo2 fr p45ös lap mennyire anti tuning? :F
gigabyte lapjaim voltak eddig elég jó tuningolhatoak szeretnék p35röl-p45re váltani .,és olcson tudnák szerezni msi-t megérné ?
lehet benne fsb-ét meg feszt állitani?
meg ram idözitést?
:R

(#13670) OrangeBud válasza Kicsirics77 (#13666) üzenetére


OrangeBud
tag

Köszike.. most max másfél perc. köszi :R :DD

(#13671) Kicsirics77 válasza OrangeBud (#13670) üzenetére


Kicsirics77
veterán

nincs mit :)

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#13672) #65675776 válasza amzso (#13667) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem nehéz kideríteni. Leveszed a coolert, és a foglalaton rajta van milyen is valójában...

(#13673) tomy_cz


tomy_cz
senior tag

Helló!

Biosból lehet rendszerhűtő venti sebességét állítani?
A lap: Gigabyte GA-P43-DS3
A venti: Sharkoon 3pines

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#13674) Valty


Valty
aktív tag

Halli!

Meg tudná valaki mondani, hogy az Ep35-Ds4 alaplapom miért nem bír el 4 gb ramot, hanem csak 2őt?

Ha benne van mind a négy, akkor vagy el sem indul a windows, vagy kb. 3 perc után újraindul a gép...

Kezd már nagyon elegem lenni belőle... :W :W :W

(#13675) szucsinka válasza Valty (#13674) üzenetére


szucsinka
őstag

tudja a franc de énnekem 3ram van a p35 ds3-as lapba és megy dualba nem kamu
minden azt irja ki hogy dual channel symmetric[link]

(#13676) gabco_t


gabco_t
csendes tag

Hello!
Alaplapomon (Dell Optiplex 745) adott 2 db SATA2 csatlakozó. SATA-0 -> HDD; SATA-1-> optikai meghajtó, és e 2 nem cserélhető fel. A BIOS még látja a SATA-1-en a másik HDD-t, az XP eszközkezelőjében is ott van, mégse férek hozzá. Hogy lehet ez, és mi erre a legolcsóbb megoldás?

gabco

(#13677) tomy_cz válasza Valty (#13674) üzenetére


tomy_cz
senior tag

Nekem P43-DS3-om van és nekem olyat csinált hogy ha Single-ben voltak a ramok (2*2GB) akkor ment a gép, ha pedig dualba raktam akkor állandóan fagyott!
A megoldás az alaplap északi hídjának a feszültségemelése volt! :K :F :U

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#13678) Valty válasza tomy_cz (#13677) üzenetére


Valty
aktív tag

Mennyi feszt adtál neki?

(#13679) TomZoy


TomZoy
csendes tag

jó akkor írom ide;

"
Üdv.

Olyan kérdésem lenne hogy, (előre is sry ha nagy butaságokat írok, nemnagyon vagyok jártas a témában, ezért is kérdeznék ;)) van egy Asus P5PE-VM alaplapom ( http://www.asus.com/products.aspx?l1=3&l2=11&l3=0&model=1276&modelmenu=1 ) , amiben egy Intel Pentium 4 531, 3000 MHz (Prescott) van.
Jelenleg 512 Mb Kingston KVR400X64C3A/512 DDR-400 ram van benne, de z meglehetősen kevés, ezért szeretném "kimaxolni" az alaplapot, tehát 2X1GB 400Mhz-s beletenni, ez ugye így dualban is lesz, a kérdésem pedig az lenne hogy ez az összeállítás menni fog így 400MHz-n, vagy sem? *kihasználja e maximálisan a ramot/procit, vagy az alaplap nem képes rá*

Előre is köszönöm a segítséget.
"

(#13680) tomy_cz válasza Valty (#13678) üzenetére


tomy_cz
senior tag

+0.120V-ot. Így lett stabil...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#13681) sgergi válasza TomZoy (#13679) üzenetére


sgergi
veterán

:K Ha 400-as ramokat veszel, akkor 400-on fog menni a 2 giga.

(#13682) jepetto


jepetto
csendes tag

Sziasztok!

Segitségetekre szorulok! Lehet rossz helyre irom, de nem találtam a megfelelő topicot :B

Nemrég összeraktam a gépemet, azota ujra lett huzva az xp. Miota megy, kb tegnap este huztam ujra, megint és megint kidobja ezt a hibaüzit:

http://kepfeltoltes.hu/view/081104/973013264n_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

és ami ez után történik -> a gép magától témát vált (?) és lecsatlakozik a netről és csak akkor jön vissza ha ujraindítom a gépet. Régi gépemnél is volt ilyen, de miután ujrahúztam jolett, de csak nem akar menni az ujnál :W

(#13683) TomZoy válasza sgergi (#13681) üzenetére


TomZoy
csendes tag

De az FBS nem kavar bele ebbe?

(#13684) Neoteric


Neoteric
addikt

Üdv

Van nekem egy gigabyte p35c ds3r alaplapom és lenne 1 kérdésem.

Amikor vettem a konfigot, akkor először egy micron d9 rampár volt benne, amivel nem volt hajlandó elindulni a gépem. Bekapcsoltam és a vga venti pörgött 100on,de se kép se hang.

Elvittem a lapot is meg a ramokat is egy haverhoz, ahol kipróbáltuk az ő ramjait(crucial ballistix) az én lapomba, ill az én ramjaimat az ő lapjába (asus p5q pro).
Mind2 esetbe műkködött a rendszer, szal a micron ramok is hibátlanul mentek nála, ill a lapomba is hibátlanul mentek a crucial ramok.

Mondom jóvan akkor ezek biztos nem szeretik egymást... sikerült eladni a micron ramokat és vettem helyettük OCZ-t. Beraktam a gépbe (ez volt kb augusztus elején) és működött a hibátlanul. Egészen múlt7ig. Netezés közbe 1x csak ki írt vmit a windows, de kb fél sec múlva le is kapcsolt a gép.(nemtudtdtam elolvasni..)
Bekapcsoltam és megin aza jelenség volt mint a micron ramokkal. Venti 100on, de se kép se hang.
Beraktam a gépbe tesóm 533mhzes kingmax ramjait, amivel tökéletesen megy a gép. (most is azzal írok)
Gondoltam lehet, hogy az OCZ ram megadta magát(ill többen mondták), ezért elvittem egy másik haverhoz, aki megnézte őket és nála hibátlanul működtek(p35 ds3r-je van).
Most is nála vannak a ramok, mert megkértem h memtestet futtasson és ha azon is átmennek, akkor mondhatom hogy a ramnak semmi baja.

Aza baj, hogy ha elküdöm a lapot gariba, és ő náluk működik hibátlanul a lap, akkor nem fogják nekem kicserélni.
Szóval most tanácstalan vagyok hogy mégis mia szent szar baja lehet a lapomnak...ill hogy mi a teendő ilyen esetekbe.

Akinek van vmi tippje, ötlete, azt szívesen várom. :R

ui: bocs a hosszú hszért, de gondoltam inkább leírom az egész storyt, hogy minden érthető legyen.

PSN: ne0teric_sAN

(#13685) sgergi válasza TomZoy (#13683) üzenetére


sgergi
veterán

nem.

(#13686) szucsinka válasza Neoteric (#13684) üzenetére


szucsinka
őstag

szerintem probáld ki hogy adsz több feszzt a ramnak ..sokat droppol a lap
vagy vegyél kingmax ramot azt szereti a giga lap

(#13687) TomZoy


TomZoy
csendes tag

tényleg utolsó ezzel kapcsolatban;
ez szerintetek jó lenne ? ( http://depo.hu/kingston/kvr400x64c3ak2_2g )
az alaplap leírásában nem szerepel, mm. a "qualified vendors list"-ben, ott KVR400X64C3A/1G van ami hasonlít erre.
Köszi a válaszokat.

(#13688) Márton


Márton
nagyúr

üdv

van egy asrock 4core1333 lapom és hozzá 2x1gb ddr2-800 samsung
(5-5-5-18)
A lap nem hajtja őket 800-on, csak 533-on (AUTO modban).
Ha manualisan 800-ra rakom, már nincs is kép.
Lehet hogy az időzités miatt? Mert ha azt is manualisan akarom állítani, akkor pl. az első értéknek nem is tudok 5-öt adni, csak 3 v. 4, az utolsó is csak 18-nál kisebb van..
Lehet egy jobb rammal menne?

Na de létezik az, hogy egy ddr2-800-as ram, 800-at tudó lapban nem megy 800-on az IDŐZÍTÉSEK miatt??

köszi!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#13689) Neoteric válasza szucsinka (#13686) üzenetére


Neoteric
addikt

nemtok belépni biosba szal nem tom állítani a feszt...

nem csinál semmit. pörög venti 100on, de nem történik semmi.

mindig úgy szokott h mikor bekapcsolom akk pörög pár másodpercig fullon de aztán ellhallgat és bekapcsol.

de most nem hallgat el..

PSN: ne0teric_sAN

(#13690) knapci válasza mergal (#50) üzenetére


knapci
tag

Sziasztok segítséget kérnék egy hozzáértőtől!

ASUS P5K premium/wifi black alaplap,bekapcsolom a gépet és a következőt írja: CHASSIS INTRUDED!Fatal error!

2 lehetőség van
-F1 bios
-F2 folytatás és feláll a rendszer

Biosban próbáltam kikapcsolni ezt a chassis-t de hiába amint F10 és leokézom azonnal kikapcsol/majd újraindul a gép és kezdődik előről,minden marad a biosban úgy ahogy eleve volt stb stb!

És még azt szeretném megtudni hogy a CPU FAN ERROR-t hol kell kikapcsolni a biosban?

Előre is köszönöm a segítséget!!!

Unatkozók kíméljenek!

(#13691) sgergi válasza TomZoy (#13687) üzenetére


sgergi
veterán

Valószínűleg igen, az alaplap listájában csak azok a memóriák vannak, amikkel ténylegesen tesztelve lett, az pedig nem lehet az összes memória. :)

(#13692) sgergi válasza Márton (#13688) üzenetére


sgergi
veterán

Elvileg tudnia kéne a 800MHz-et. Feszt tudsz adni a memóriának, és úgy kézzel beállítani a 800-at?

(#13693) sgergi válasza knapci (#13690) üzenetére


sgergi
veterán

Boot settings/ Wait for F1 if error-t rakd disabledre, és akkor nem fog szórakozni a a hibaüzenetekkel.

(#13694) knapci válasza sgergi (#13693) üzenetére


knapci
tag

Megállt a tudomány?
:)

Unatkozók kíméljenek!

(#13695) Márton válasza sgergi (#13692) üzenetére


Márton
nagyúr

megnézem, lehet-e állítani.
de ez normális? hogy minden defaulton nem megy 800-on?
még kézzel kell segíteni? pfff

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#13696) jepetto


jepetto
csendes tag

Sziasztok!

Segitségetekre szorulok! Lehet rossz helyre irom, de nem találtam a megfelelő topicot :B

Nemrég összeraktam a gépemet, azota ujra lett huzva az xp. Miota megy, kb tegnap este huztam ujra, megint és megint kidobja ezt a hibaüzit:

http://kepfeltoltes.hu/view/081104/973013264n_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

és ami ez után történik -> a gép magától témát vált (?) és lecsatlakozik a netről és csak akkor jön vissza ha ujraindítom a gépet. Régi gépemnél is volt ilyen, de miután ujrahúztam jolett, de csak nem akar menni az ujnál :W

(#13697) L7wy


L7wy
őstag

Nemrég vettem egy sata merevlemezt, ami xp alatt fagy, vagyis kékképernyőhöz vezet a hosszabb idejő használata. Vista alatt semmi gond vele, próbáltam már elég sok sataverérlő drivert( köztük az nvidia oldalán találhatóval is), de minddel fagyott az xp. Az alaplap "k8u 939". Ha valaki tud segítsen.

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#13698) spgabor


spgabor
aktív tag

Helló!

Lenne egy kérdésem. Van egy Gigabyte MA790x-DS4 típusú alaplapom. Van benne egy AMD Phenom X4 9850-es proci. Full alapon megy a gép, és az északi chipset 55 fok fölé melegedik. Nem tudom, hogy ez normális-e. Szerintem ez nagyon meleg, ezért vettem rá egy Zalman chipsethűtőt, de nem sokat segített a helyzeten. Ventilátort pedig nem tudok odatenni, mert nincs neki hely, Azt szeretném megtudni, hogy ez a hőmérséklet normális-e. Ha nem, akkor mit tehetek, a melegedés ellen, hogy ne legyen ebből problémám. A segítséget előre is köszönöm!

Üdv:
spgabor

(#13699) zsolt1129 válasza spgabor (#13698) üzenetére


zsolt1129
addikt

Még ne veszélyes az 55 fok. Úgy tudnád megoldani hogy valahogy odaszerkesztessz egy ventit ami csinál neki egy kis huzatot. Pár fokot mindenképpen hűlnie kell tőle.

[ Szerkesztve ]

(#13700) Lenry válasza spgabor (#13698) üzenetére


Lenry
félisten

lassít ez bármit a gépeden? szaggat, fagy, kékhalálozik, akad, akármi? nem? na akkor tökmindegy...

amúgy mindenféle ilyen értéknél általában 70 fok fölött kell elkezdeni aggódni... az alatt (de még picivel fölötte is) tökéletesen elfogadható

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.