Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13301) opstefan


opstefan
tag

A 4850-nel ugyanez a helyzet gondolom, mert elnézve nem lenne érezhető különbség a játékok terén.

(#13302) laja80 válasza mergal (#50) üzenetére


laja80
tag

sziasztok!az lenne a kérdésem,hogy milyen alaplapot ajánlotok olyan 12-13ezres kategoriába/én a gigabyte p31re gondoltam/
egy E7200 menne bele ....

Bárminek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem.:)

(#13303) syC válasza laja80 (#13302) üzenetére


syC
addikt

Szia!

Próbálj meg valami olcsó p35-ös lapot keresgélni.

üdv

(#13304) syC válasza opstefan (#13301) üzenetére


syC
addikt

Elvileg egy 3ghzen járó X2-es már majdnem kihajtja :)

(#13305) Ragadozó válasza jamal king (#13291) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Ahhoz se kell 650W, és chieftecnél nagyság rendekkel jobb a corsair...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#13306) v!ct0y


v!ct0y
veterán

Sziasztok!

Lehet hüye kérdés (röhögjetek csak :) )
:Y A procinál 2x4 pines tápcsati van, baj az ha én csak 1x4 pinest dugok rá :F

(#13307) Ragadozó válasza v!ct0y (#13306) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Nem, négy magosnál, extra tuningnál van jelentősége...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#13308) v!ct0y válasza Ragadozó (#13307) üzenetére


v!ct0y
veterán

Jaj de jó köszi :R

(#13309) mpierre válasza khalox (#13280) üzenetére


mpierre
veterán

Bios frissítés megvolt, a feszkót is emeltem. Ugyanúgy piros képernyővel indít az újraindulás után.
Nem adtam fel: Felhasználó által beállítottan 100 Mhz-en 10,5-es szorzóval, meg az sdramok normál késleltetése mellett elindult. Na oké, akkor legyen 133 Mhz az fsb, minden más marad, persze megint piros képernyő fogad, meg elkezdett sípolni a gép - folyamatosan. Csak ez így nem gömbölyű, akkor minek 1,4 Ghz-es PIII? Lehet, hogy a Ram-okkal kellene bűvészkedni? Ötlet?

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#13310) zso73 válasza Bordoi (#13292) üzenetére


zso73
veterán

A bioszban hogy áll a beállítás?
USB controller: Enabled. (Gondolom)
USB 2 support: Enabled
Legacy USB support: Enabled,disabled,auto (Prósza mind a 3 beállítás.nelekem enable)
Mekkora winya, és milyes OS? Milyen tokban van?
A lap topic-jában próbáltad?

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#13311) khalox válasza mpierre (#13309) üzenetére


khalox
őstag

Lehet, hogy buta kérdés, de 133Mhz-esek a RAM-ok?

(#13312) mpierre válasza khalox (#13311) üzenetére


mpierre
veterán

Hát, jó kérdés. Most már nem tudom, elvileg pc133 van ráírva... (2×512MB "high density" pc133-as ram-ot vettem.)
Amint kicseréltem ezeket a "termékeket" azonnal elindult minden tökéletesen. Azóta már egy új rendszer figyel a gépen, a 2×512 meg a polcon.
Levontam a konklúziót: minél távolabb van a 2×512-es ram a géptől, annál jobb. (Noha így most összesen 512 MB ram van benne, mind a 3 helyet kitöltve, de működik.)
Lényeg az, hogy működik, köszönöm a türelmed.

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#13313) Lockstock


Lockstock
aktív tag

Sziasztok!

Barátnőmnek van egy ilyen alaplapja, amit sajnos most szétberheltem, :W mert már nagyon poros volt, lehúztam róla a csatlakozókat is, és nem jegyeztem meg, hogy mi, hogy volt rárakva. Az a baj, hogy a Power Switch, Power Led, stb, ebből a csoportból, nem tudom rádugni, mert sehol nem találok rá leírást, az oldalról letölthető pdf manual-ban sem. A kiskönyv sincs meg hozzá, mert a tesójától kapta, de ő is elkeverte már régebben.

Ha valaki segítene nekem ebben, azt nagyon megköszönném!!!

[ Szerkesztve ]

- - - - - -

(#13314) Ragadozó válasza Lockstock (#13313) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Nagyon kis betűvel szerintem rajta van, más lapon színekkel jelölik...
Nagy képen, látok valami írást a lapon...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#13315) bozont


bozont
veterán

Sziasztok
Lenne egy probléma és sürgősen kéne megoldás. Vagy újat kell vennie?

(#13316) Ragadozó válasza bozont (#13315) üzenetére


Ragadozó
Ármester

[link]

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#13317) opstefan


opstefan
tag

Üdv!
Szóval az egyik kérdésemre még nem kaptam választ, hogy mennyire veti vissza a PCI Express 1.0 a 4870-t, vagy 4850-t? És gondolom 400 W FSP táp az gyenge neki.
Előre is köszi. :R

(#13318) sgergi válasza opstefan (#13317) üzenetére


sgergi
veterán

Nem jelentősen, pár %, ha 16x-os. Elvileg elég a táp, ha 2 magos proci van mellette, bár 4 magossal is.

[ Szerkesztve ]

(#13319) opstefan válasza sgergi (#13318) üzenetére


opstefan
tag

Igen 16 os szóval nem fog nekem szaggatni semmi se 1920x1200-n ha veszek hozzá egy jó monitort. Szóval akkor elég a 400-as 5200-es procival?

(#13320) sgergi válasza opstefan (#13319) üzenetére


sgergi
veterán

A táp elég lesz. :K

(#13321) Tomate válasza opstefan (#13319) üzenetére


Tomate
veterán

A proci is ha működésre bírod 3-3,2Ghz-en. A PCI-E 1.0 meg nem fogja visszafogni egyáltalán.

(#13322) opstefan válasza Tomate (#13321) üzenetére


opstefan
tag

Ja 3000-3100MHz-n megy stabilan. Kösz a segítséget. :R

(#13323) opstefan válasza sgergi (#13320) üzenetére


opstefan
tag

A kártya megeszik 270 wat körül, ha kapja az ívet rendesen, legalább is a teszetkben ez volt. A proci 65 wat, 2 winchester, dwd-ram, meg a monitor, vagy az ftp az külön van, mert nekem egy régi 15" CRT-m van.

(#13324) opstefan válasza sgergi (#13320) üzenetére


opstefan
tag

Megnéztem a kártya honlapját ott min 500 wat a követelmény meg egy75 wat-os 6 tűs tápcsatlakozó ami nekem nincs csak 4 tűs.

(#13325) Tomate válasza opstefan (#13323) üzenetére


Tomate
veterán

Ph-s tesztet néztél? Mert az az egész rendszer fogyasztása! A 4 tűs a procihoz kell. Átalakítót lehet, hogy kapsz a kártya mellé. Molex-->PCI-E

És használd a mod gombot!

[ Szerkesztve ]

(#13326) opstefan válasza sgergi (#13320) üzenetére


opstefan
tag

De tán lehet kapni átalakítót.

(#13327) opstefan válasza Tomate (#13325) üzenetére


opstefan
tag

Ja jól van. Akkor nem sír a szám. De ez a 6 tűs csatlakozó picit idegesít.

(#13328) opstefan válasza Tomate (#13325) üzenetére


opstefan
tag

OK. Kösz szépen. :R

(#13329) Tomate válasza opstefan (#13328) üzenetére


Tomate
veterán

Nincs mit, de a mod gombot tessék használni az elkövetkezőekben!

[ Szerkesztve ]

(#13330) Lockstock válasza Ragadozó (#13314) üzenetére


Lockstock
aktív tag

Az a baj, hogy abból nem tudok kihámozni semmit, pedig már csináltam meg néhányat, nem az a szokásos szöveg van rajta, hanem :F pedig biztosan oda kell a csapatot rakni, csak azt nem tudom hogyan.

- - - - - -

(#13331) khalox válasza Lockstock (#13330) üzenetére


khalox
őstag

Te figyi... belinkelted a termékspecifikációt, ami mellett ott a PDF felhasználói kézikönyv, amiben meg feketén-fehéren-kéken le van írva, amit kérdezel... (megnéztem).

(#13332) Lockstock válasza khalox (#13331) üzenetére


Lockstock
aktív tag

Lehet tegnap elcsúsztunk, de esküszöm nem találom sehol, pedig többször átnéztem. :U
Megmondanád hányadik oldalon van?

Kösz :)

- - - - - -

(#13333) Lockstock válasza Lockstock (#13332) üzenetére


Lockstock
aktív tag

A 14. pontra gyanakszom, de totál más jelölések vannak rajta :(

- - - - - -

(#13334) khalox válasza Lockstock (#13332) üzenetére


khalox
őstag

Chapter 2 - Installation instructions, Front Panel Connector FP1 a kézikönyv 15. (a PDF 22.) oldalán.

Ha a bugyirózsaszín csatlakozó van jobb felül, akkor a tűsor van bal oldalon és legalul. Az ábra a füzet elején, 18-as számmal.

[ Szerkesztve ]

(#13335) Dragbajnok


Dragbajnok
tag

Hello.

Lenne egy óriási kérésem, ha valakinek van ASUS a7n8x-xe laphoz drivercd-je az becsomagolva feltudná tölteni valamelyik ingyenes tárhelyre?Előre is közi!

(#13336) Lockstock válasza khalox (#13334) üzenetére


Lockstock
aktív tag

:W TÉNYLEG!!!!! :W

:R Respekto!!!!! :R

Köszi szépen, nagyon elkerülte a figyelmemet, hogy olyan kevés volt rajta, amit eddig láttam, az mindig sokkal szélesebb és több tűs volt. legalábbis voltak közötte szünetek. Én meg ezt egyszerűen átlapoztam. :B

- - - - - -

(#13337) Artemon


Artemon
csendes tag

Sziasztok!
Kérnék szépen egy kis helpet...MSI P7n platinum, új, most szereltem be, bootoláskor post screen után nem hajlandó tovább menni...Procit felismeri, memcsit felismeri, usb-t csekkol, de ennyi..nem tudok belépni a biosba sem...
Előre is köszönöm a segítséget!
A

(#13338) Mordecay


Mordecay
csendes tag

Sziasztok.
Olyan kérdésem lenne,hogy 50-60 ezer körüli áron milyen alaplapot tudtok ajánlani.
E8400proc és DDR2 1066Mhz memó menne bele. És két Pci-e x16 port legyen:)
előre is köszi:)

(#13339) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Hali.
Lenne egy régebbi alaplapom.Egy Socket A-s Asrock deszka.
Eddig ata 133-as vinyóval használtam, és most vettem bele egy SATA 2-es samsungot.A bios látja, de valamiért nem tudok rá oprendszert telepiteni.A win sem látja, ha az ata mellé beteszem.
Valami beállitásbeli probléma lesz, de sehol sem tudom megnézni.Az alaplap könyvében sata driver floppyról irogatnak, de nem tudom mire vélni.Ha egy lapon van sata port annak nyilván müködnie kellene.
BIOS-t átnyálaztam nincs megoldás.
Tud segiteni valaki?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#13340) Dani019


Dani019
csendes tag

hali
volna 1problémám:(
mikor bekapcsolom a gépet mindenféle sz*r jön be fekete alapon fehér betükkel meg valami bios beálitások,
hogy tudnám ezeket eltüntetni?miota uj alaplap van a gépembe meg uj proci azota jön be igy a dolgok.
nem tudom még az xpt se ujrainditással elinditani:S:(.
eddig meg simán bekapcsoltam a gépet és nem jött be semmi ien beálitásos dolgok.
köszi a segitséget.

(#13341) lala42 válasza Lockstock (#13313) üzenetére


lala42
őstag

Pü. ment :Y

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#13342) lala42 válasza Lockstock (#13332) üzenetére


lala42
őstag

Ment pü. de a 21. oldal

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#13343) lala42 válasza Dani019 (#13340) üzenetére


lala42
őstag

Mik azok a sz@rok?
Mert így ez igen általános meghatározás. Főleg azért, mert azoknak a sz@roknak be kell jönni, ui. akkor ellenőrzi a gép a hardvereket.
Tehát pontosabb meghatározás, vagy leírás esetén tudunk segíteni. :K

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#13344) szki válasza Dani019 (#13340) üzenetére


szki
őstag

Fekete alapon fehér:)
Értelemszerűen követni a fehér feliratok utasításait:)
Esetleg biosban a postot le kell tiltani.
Csinálj róla fényképet, és töltsd fel, ahol megnézhető

Te aztán nem tanultál meg helyesen írni, fogalmazni!

[ Szerkesztve ]

(#13345) Lenry válasza lala42 (#13343) üzenetére


Lenry
félisten

gondolom az szép dizájnos (teszem azt) Asus logót, vagy egyéb bootképernyőt hiányolja, amit én élből letiltok minden környékbeli gépen, mert haszontalan, ronda, és még akadályoz is abban, hogy lássam milyen géphez ültem le

keresd ki BIOSból a boot-screen/full screen logo vagy hasonló menüpontot és állítsd át (általában az advanced BIOS settings menü alja felé szokott lenni)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13346) csikosdapro


csikosdapro
tag

Sziasztok!
Nem tudtam melyik topicba írjam, lenne 1 problémám imádott kék halál, nem tudom hogy kari, lap, memó vagy mi a rák baja van ez most épp farcry 2-nél jön be de fura dolgokat csinál mondjuk mplayerrel is ott becsíkol 1 idő után és off
Pls segítsetek
http://kepfeltoltes.hu/view/081023/DSC04087_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

[ Szerkesztve ]

(#13347) lala42 válasza Lenry (#13345) üzenetére


lala42
őstag

Én is gondoltam rá, de az nem ír sok mindent, az-az semmi infót nem ad, azon kívül, hogy reklám ;] Szerintem nincs beállítva a BIOS-a a srácnak, valszeg alaplapot és procit cserélve, nem lőtte be a BIOS-t az új vashoz. :U :K

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#13348) Lenry válasza csikosdapro (#13346) üzenetére


Lenry
félisten

mplayerrel is ott becsíkol 1 idő után és off - mármint csíkos lesz a kép? mert az VGA hibára utal, lehet, hogy túl van húzva vagy túl van melegedve, vagy mindkettő...

ez lehet a forrása a kékhalálnak is

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13349) Lenry válasza lala42 (#13347) üzenetére


Lenry
félisten

plusz van egy olyan érzésem, hogy kimaradt az alaplapcsere idején kötelező windows újratelepítés is, azért nem indul a rendszere

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13350) bobalazs válasza Ace Ventura (#13339) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Xp-t próbálsz telepíteni? Azzal vannak néha gondok ha satás vinyóra akarod telepíteni, akkor hasznád veheted a floppy lemezen a külön meghajtónak, (aszem f6-ot kell nyomni, telepités közben, az elején) ha vistát telepitesz, aszem annak általában nincs annyi problémája. De ez lapfüggő.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.