Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13151) v!ct0y válasza sgergi (#13147) üzenetére


v!ct0y
veterán

Eredeti lemezzel se kezd semmit.
Ide-s a dvd
Lehetséges h az tesz be neki, hogy nemrég két op rendszerem volt azóta az egyiket leszedtem de azért még mindíg kiírja h meiket akarom indítani.

(#13152) Solad


Solad
őstag

Adott egy új ASUS m2n-x PLUS lap, és adott egy everest 4.60, amely nem megfelelően jelzi ki a procihőmérsékletet (-2 és 0 fokot jelez jelenleg).

tipp a megoldásra?

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#13153) Gyufaaa válasza Solad (#13152) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Vegyél egy hőmérőt a házhoz. ;)

(#13154) Solad válasza Gyufaaa (#13153) üzenetére


Solad
őstag

és akkor az everest értelmes adatot fog kijelezni? :P :D

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#13155) szki válasza v!ct0y (#13146) üzenetére


szki
őstag

Égnek a kis lámpák a billentyűzeten? Ha nem,akkornemisműködik bootoláskor!
usb billentyű helyett ps2, és kész!

(#13156) v!ct0y válasza szki (#13155) üzenetére


v!ct0y
veterán

Másik vinyóval kiírja h pleae insert a system disc
Egyébként bill gondok is voltak de egy ps2 es átálakító segített

(#13157) szki válasza v!ct0y (#13156) üzenetére


szki
őstag

Tehát: biosban be van állítva, hogy elsődlegesen a cd-rom-ról bootoljon?
Beteszed a cd-t, amin van op.rendszer, mert telepítő lemez.
Bootoláskor kiírja a gép, hogy nyomj meg egy gombot a cd-től induláshoz?
Megnyomod a gombot, de mégsem cd-ről bootol, mert nem is nyomtál semmit a gép szerint, hisz nem működik a billentyű PS2 átalakítóval se!
Azaz megpróbál a 2. helyről bootolni (vinyó). Ezért írja ki a másik vinyóra is, hogy "pleae insert a system disc"

[ Szerkesztve ]

(#13158) B.Kox


B.Kox
tag

Sziasztok!
Kis segítségre lenne szükségem. Adott egy Abit-IC7-MAX3 alaplap, és sajnos a win xp nem ismeri fel rajta a LAN-t, és a RAID -vezérlőt, drivert viszont sehol nem találok hozzá, mert ugye kicsit öregecske a lap . Tud valaki hozzá drivert, esetleg van vmi ötletetek, hogyan éleszthetném fel ezeket a dolgokat rajta?

Előrei is köszönöm a segítséget! :)

OO =[][]= OO <---- Bayerische Kraft! BMW rulz! *** „Kizárt dolog, hogy magánemberek computereket akarjanak vásárolni, abból a célból, hogy azt lakásukban használják!” Ken Olson a DEC alapítója 1977-ben

(#13159) sgergi válasza B.Kox (#13158) üzenetére


sgergi
veterán

(#13160) v!ct0y válasza szki (#13157) üzenetére


v!ct0y
veterán

sima ps2 vel se jó de majd elkérem az eredeti másolt xp t :DDD hátha az lesz a gond hogy vmit nem másoltam át.

(#13161) Gizmo_G válasza b3er (#13150) üzenetére


Gizmo_G
csendes tag

integralt hangkartya?

(#13162) b3er válasza Gizmo_G (#13161) üzenetére


b3er
aktív tag

Igen :R

dieselpower! | Ha privit küldesz, kérlek vedd a fáradtságot és írd már oda melyik hardverem szeretnéd!!

(#13163) gefffry


gefffry
tag

Üdv mindenkinek!

Lenne egy olyan problémám, h vettem egy új lapot, amit eleinte egy P4 662-es ( 3.6GHz, HTT )procival használtam. minden rendben volt, bár véleményem szerint a memóriaolvasás érték, amit az everest adott, kevéske volt (~6200 pont).
Tegnap vettem bele egy E2180-as procit, ismét lefutattam egy everest memóriaolvasás tesztet, és meglepődve tapasztaltam, h az érték 5800 pont környékén van, pedig emlékeim szerint olyan 7200-7300 pont körül kéne lennie.

Más problémák is vannak a lappal, bármilyen tápot rakok mellé, és bármennyire terhelem, az alaplapi szenzorok szerint a +5V-om 5.94 V-ot mutat, a +12V-om 13.01V-ot mutat.

Kérdésem elsőképp a memória problémámra vonatkozna, miszerint mi lehet a baja?
A fesz.-szenzoros probléma, annyira nem zavar, úgyse szoktak pontosak lenni az értékek.

[ Szerkesztve ]

(#13164) zso73 válasza dave93 (#13148) üzenetére


zso73
veterán

Tuning hogyan? 667 MHz a felső határa a ramnak. Talán felmegy 800-ra,de szerintem nem sok lehetőséged marad a procit rángatni.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#13165) gefffry válasza gefffry (#13163) üzenetére


gefffry
tag

most nézem everestbe és CPU-Z-be is Nanya memóriát ír ki a memóra, miközben Kingmax ramok vannak a gépben. :F

Az rendben, h a Kingmax nem saját chipeket használ a ramjain, de eddig amikkel találkoztam, az SPD-jükben mindig Kingmax szerepelt.

Lehet, h ez állhat a "lassú" memolvasás hátterében?

Sorry a dupla hsz-ért, de közben letelt a mod. idő.

(#13166) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Erre valaki?
katt

(#13167) syC válasza 8nemesis8 (#13166) üzenetére


syC
addikt

Szia!

Én használtam nnó P35ben és X38ban is Crossfire-t, baromira nem lehet észrevenni a különbséget. Pláne ha azt nézzük, hogy p45ben baromi jól mennek a 45nm-es procik, csak azt tudom mondani, hogy:

Eszedbe ne jusson lecserélni !

:U :R

(#13168) 8nemesis8 válasza syC (#13167) üzenetére


8nemesis8
veterán

Köszi szépen.
Lehet hogy rosszul írtam ,de nem lecseréélni szeretné, ha nem megvenni.
De úgy vagyok vele hogy nemsokára itt lesznek a nehalemek az új x58al chipsettel és addig is veszek valami olcsóbb konfigot ezért is gonodoltam egy P45 chipsetes lapra.

(#13169) syC válasza 8nemesis8 (#13168) üzenetére


syC
addikt

Értem. Hát szerintem jól gondold meg mikor vásárolsz, mert jelenleg az egekben van az € , most minden 10-15%kap drágább mint 2 hete :( Giga P45DS3 , ha van zsetonod, akkor DS4.

(#13170) Gyufaaa válasza Solad (#13154) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Ha kézen állsz akkor sem fog normális értéket jelezni :DDD

(#13171) 8nemesis8 válasza syC (#13169) üzenetére


8nemesis8
veterán

Hát mindenképpen várom még ameddig bírom:)
Meg nehalemet szeretném megvárni (november 17.) hátha kicsit lentebb nyomná az árakat majd.

(#13172) syC válasza 8nemesis8 (#13171) üzenetére


syC
addikt

Elképzelhető amilyen ára lesz :)

(#13173) 8nemesis8 válasza syC (#13172) üzenetére


8nemesis8
veterán

Tudnál még segíteni hogy mi a pontos különbség az EP45-ds3 -ds4 -ds3l -ds3p -ds3r között?
Egyedül a ds3r-t tudom hogya raidot is támogat.

(#13174) MikySoft


MikySoft
tag

UP

A hsz-ben elírtam az alaplap nevét. Helyesen: K8N-E

Üdvözlettel,
MikySoft

[ Szerkesztve ]

(#13175) syC válasza 8nemesis8 (#13173) üzenetére


syC
addikt

L - "lite"
P - heatpipe-os hűtés;
R - RAID

compare..

[ Szerkesztve ]

(#13176) 8nemesis8 válasza syC (#13175) üzenetére


8nemesis8
veterán

Köszi.
A lite annyit takar hogy 1db 16xPCI-E van benne igaz?

(#13177) IveyBaby


IveyBaby
tag

Sziasztok!

Két éve vettünk egy Fujitsu Siemens szgépet. Nem tudom, hogy hogy, de feltelepítettük, sőt újra is volt telepítve. Most szeretném újratelepíteni, de nem találok az alaplapjához drivert. Asus M2R-FVM/VP/S, ez a típusa.

Amit adtak hozzá driveres lemezt, onnan nem tudom, melyik mappában lenne a nekem megfelelő. A Chipset mappában kerestem, és ilyenek voltak felsorolva, mint almappák, hogy ati, intel, nforce, sis, via

Tudna valaki segíteni, hogy honnan kerítsek drivert, vagy hogy melyik mappában keressem a lemezen??
Az Asus honlapján néztem a letöltéseket, de ott se nagyon megy az eligazodás.
Köszi!

(#13178) khalox válasza IveyBaby (#13177) üzenetére


khalox
őstag

http://bluwiki.com/go/ASUS_M2R-FVM
Itt megtalálsz hozzá mindent.

(#13179) dave93 válasza zso73 (#13164) üzenetére


dave93
őstag

értem akkor már csak az a kérdés hogy milyen lapot 10k alatt, amiben rendesen lehetne tuningolni... :F

(#13180) Menyus911


Menyus911
tag

Halli!

Elromlott a régi alaplapom. Ideiglenesen betettem egy MSI k9nu neo-v lapot, de sehol nem találok hozzá vista drivert, még az MSI oldalán sem. Nem tudjátok, honnan lehetne megszerezni?

Segítsetek légyszi, mert már megesz az ideg...

THX... :)) :)) :))

(#13181) syC válasza 8nemesis8 (#13176) üzenetére


syC
addikt

:K

(#13182) IveyBaby válasza khalox (#13178) üzenetére


IveyBaby
tag

Nem tudom, mennyire jött le, de nem értek hozzá. Tehát kérhetnék kicsit pontosabb segítséget? Hogy melyiket kell?

(#13183) khalox válasza IveyBaby (#13182) üzenetére


khalox
őstag

Jobbára mindegyiket szépen sorban... először kitalálod, milyen oprendszered van (XP vs Vista), majd először feltolod a chipset drivert (ATI South Bridge Driver v8.6 (2008-06-18) és ATI GART Driver v5.8 (2004-08-17)), utána a videót (Catalyst...), aztán a hangot (Realtek Driver R1.96), majd a hálót (Realtek Driver v5.687) - ez uróbbi mindegyik Realtek "gyártmány". Ha kell Raid, akkor azt is, de az emberek általában nem használják...

De ha először a hálózati kártya meghajtóját teszed fel, akkor közben töltheted a többit is le, nem kell előre összegyűjteni. A CD-t meg szerintem rakd félre, mert elég régi lehet rajta a szoftver, csak akkor érdemes használni, ha minden kötél szakad...

[ Szerkesztve ]

(#13184) IveyBaby válasza khalox (#13183) üzenetére


IveyBaby
tag

Köszönöm! Azt hittem, választani kell, és ezért nem értettem. :B XP-t akarok és 32 bitest.
Köszi mégeccer :DD

(#13185) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Az létezik, hogy az IP43 chipkészlet nem bírja a magas fsb-t?

Abit IP43 lapom van, és nem tudok 420-as fsb fölé menni. Nem indul el a gép. A ramot is vissza osztottam, hátha az nem bírja. más mi lehet még a gond?
Egy 6750-es Core2duo procit húznék benne, de a 8as szorzó miatt nem nagyon tudok 3,2ghz fölé menni, mert már 410 feletti fsb-nél gondok vannak. tuti, hogy nem a proci, mert 6x szorzó mellett se megy. ram 800-as, gyári időzítésen, szinkronban az fsb-vel.

köszi a helpet.

(#13186) syC válasza zsoltee10 (#13185) üzenetére


syC
addikt

Szia!

Fesz értékek autón vannak? 420 fsb-n mennyire stabil?

(#13187) zsoltee10 válasza syC (#13186) üzenetére


zsoltee10
addikt

szia

feszértékek auton, 420-on semennyire. ott már nem bootol.

(#13188) syC válasza zsoltee10 (#13187) üzenetére


syC
addikt

Lehet hogy 420on már nem szereti az autó fesz értékeket. A helyebben megpróbálnám alapod topikjából keresni valami feszértékeket, hátha az segít.

(#13189) zso73 válasza dave93 (#13179) üzenetére


zso73
veterán

Abit IG 31
Asrock G31
Giga G31
Intel G31
Mégis csak új technológia a G31.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#13190) ATish0


ATish0
tag

Sziasztok! Nem biztos, hogy jó helyen teszem fel a kérdésemet, de nem tudom mi lehet a probléma forrása:

Új konfigom bekapcsolásakor ventik pörögnek odd megy, phase ledek világítanak, de nem akar bootolni a gép(nem jut el a pittyenésig sem). Monitor sötét, billen sem villannak fel a ledek. Ez mitől lehet? :F

(#13191) syC válasza ATish0 (#13190) üzenetére


syC
addikt

alaplap felismeri a procit? milyen konfiod van, cseréltél valamit?

[ Szerkesztve ]

(#13192) ATish0 válasza syC (#13191) üzenetére


ATish0
tag

Jahm tényleg, konfig kimaradt:

Giga Ep35-DS3R
E2180
2x1GB CSX 1066Mhz DDR2 (hűtőbordás válozat)
Giga HD3870
Samsung F1 500gb HDD
Giga Superb 460+

Így néz ki, azt, hogy felsimeri-e nem tudom. Hogy lehet megnézni? Venti pörög rajta, a phase ledek meg elvileg azt mutatják, hogy a cpu dolgozik.

[ Szerkesztve ]

(#13193) Killer man


Killer man
tag

Hali! Tudna valaki ajánlani egy jó kis lapot max 20ezer-ig?
A lényeg, hogy Am2-es legyen és támogassa a feszültségállítást biosból! A jelenlegi cuccaim hozzá: Brisbane 4000+, 2*2Gb 800-as ramok, Hd2600Xt videokari. Vista64-et használok.
Jelenleg Asus M3A-t nézegetem.
Előre is köszi a választ!

(#13194) bolic válasza MikySoft (#13143) üzenetére


bolic
őstag

Teljesen atomstabil az ASUS K8N-E alaplap :R , éveken keresztül szolgált 24/7-n, meg voltam elégedve vele. :R Teljesen problémamentes, csak nem SATA2-es és S754 miatt nincs mivel fejleszteni tovább, azért lecseréltem AM2-es lapra.

De hivatkozva a problémádat olvastam, az baromi nagyon gáz lehet. :( Utálom az ilyen jellegű bugokat, hibákat és problémákat. :((

1. Másik HDD-vel is próbáltál?
2. Nem zárlatos a lapod?
3. Jól megcsavaroztad a házra, van rajta kb. 1 centi alátétek a csavarok számára?
4. Az alaplapi 12V 4pines tápcsatlakozót is kötötted össze?
5. A BIOS-ban rendezted a boot sorrendet, hogy mindig elsőként induljon a HDD boot?
6. Tipp: Az IDE (PATA) HDD-en van ilyen jumper: MASTER, CABLE SELECT és SLAVE.
7. A MEMTEST memóriatesztelő progival rendben lefuttat legalább 3 fordulaton?
8. Melyik XP-t használod? sima, SP1, SP2 vagy SP3? nLite-vel buherált változat?

Most hirtelen emlékszem hasonló problémádra, csak annyit súgok hogy nincs aktiválva van a merevlemezeden első "aktív" partíció, aktíválni kell valamelyik partícionáló programban. Az nem lesz könnyű, ha van másik géped és csak néhány kattintással megcsinálod és máris telepíthetsz tovább, sok sikert. ;)

Példakép Vista alatt: [link]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#13195) bolic válasza ATish0 (#13192) üzenetére


bolic
őstag

Ha van ilyen pc hangszóród, tudod az a kb. 5 centis lehet, és csatlakozd be és hallgasd meg mennyit sípolt és melyik rövid és hosszú. SZVSZ ram hibás lehet, de előtte CMOS törlést hajtsd végre.

Jól raktad be a memókat? Melyikbe dugtad be? Két teljesen egyforma memória? Egy memóriával elindult? Koszosak a memória lábai?

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#13196) csorlala


csorlala
tag

Sziasztok,

segítségeteket akarom kérni. Van egy egyéves Gigabyte GA-M57SLI-s4-es alaplapom, ami kb. egy hete folyamatosan elfelejti az időt. Mi okozhatja, már frissítettem BIOS-t reseteltem a BIOS de semmi nem segít továbbra is csinálja.

Továbbá azt figyeltem meg, hogy csak akkor felejti el ha a gépem az időt ha nem csak kikapcsolom, de ki is húzom a konnektorból a tápkábelt. Ha bedugva marad és áram alatt van a gép akkor minden jó.

Lemerülhetet az alaplap eleme? Egy év alatt?
Lehet ilyet venni? vagy ez aku és újratölthetem.

Köszi előre is mindenkinek.
Csorlala

csorlala - Member of PROHARDVER! MW Racing Team

(#13197) gefffry válasza csorlala (#13196) üzenetére


gefffry
tag

Igen, nagyon valószínű, h lemerült az alaplapi elem..

Nem lehetetlen, h 1 év alatt lemerüljön, ha egy kicsit régebbi elemet raktak bele a gyárban, ill. a gyártás és beüzemelés között is eltelt némi idő.

Minden számtech boltba tudsz venni ilyen elemet ára 50-100 Ft körül mozog boltól függően, bár én már vettem 300 Ft-ért is. Szóval nem egy nagy összeg.

[ Szerkesztve ]

(#13198) ATish0 válasza bolic (#13195) üzenetére


ATish0
tag

1 memóriával nem néztem, de az előbb kiszedtem és visszaraktam őket, és semmi változás. Azt kétlem, hogy koszosak lennének, mert teljesen újak. A két memó ugyan az, úgy raktam őket be, hogy menjenek dualban. Hangszóróm nem tudom, hogy van-e, a másik gépemben megnézem. El is felejtettem, hogy ebben nincs és ezért nem sípol. :B

(#13199) MikySoft válasza bolic (#13194) üzenetére


MikySoft
tag

Szia!

Először is köszi a választ.

Reagálva kérdéseidre:

-Próbáltam más HDD-vel is.
-Nincs tudomásom róla, hogy zárlatos lenne.
-A 4-es csatlakozó is rá van kötve az alaplapra.
-BIOS boot sorredet rendeztem. Többször reseteltem is a beállításokat, de maradt a probléma.
-Windows XP SP2-t használok(nék).

A memóriatesztelő programot nem próbáltam, de ki fogom.

Amikor kipróbáltam egy másik HDD-vel, akkor azon biztos, hogy volt aktív partíció, mivel a másik gépemben azt használom, és remekül működik. Az XP-nek nem kellett volna indulnia, mivel a másik gépem Sis chipsettes, míg az ASUS lapom VIA-s. De azért egy kékhalának "illett" volna bejönnie.

Ehelyett visszaszámol 10-től, hogy bootoljon. Felkínálja a lehetőséget, hogy nyomjak ESC-et az azonnali bootoláshoz, de mindenhogyan rossz.

A tippedet megnézem, és jelentkezem sikerült-e.

(#13200) bolic válasza ATish0 (#13198) üzenetére


bolic
őstag

Ha mégis nem indul be, vidd vissza a szervízbe az alaplapot és ramot, hogy nem véletlenül a CSX ramok nem kompatibilis erre vagy hibás. Nemtom hol olvastam, hogy sokan szívták a CSX ramokkal. :F

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.