Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12951) bolic válasza csui83 (#12937) üzenetére


bolic
őstag

Vistát használsz? Mivel alapból hibernál a Vista a kikapcs gomb! :D

Ha XP-t használsz, véleményem szerint feszültség problémád lehet. Lehet hogy meghibásodott az alaplap vagy a tápegység, de ezt nem tudok garantáltan kimondani, hogy hibás-e.

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#12952) D1Rect válasza Lenry (#12948) üzenetére


D1Rect
félisten

Így van. Megoldódott. Hülye manual :DDD

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#12953) csui83 válasza bolic (#12951) üzenetére


csui83
tag

XP..

(#12954) Killer man


Killer man
tag

Hali! Adott ez a deszka: Gigabyte GA-M61SME-S2 (Award bios)
A CTRL + F1 után bejövő plusz beállításoknál sem tudok feszt állítani!
Van még valami lehetőség: Szoftveresen nem nagyon akarom, de a memek visszaosztása miatt jó lenne. A procim (4000+ Brisbane) 10.5*200-al megy, a ramjaim 800-asok. Alapból 700 körül mennek, de a 10*200-al kijön a 800, viszont 2100Mhz helyett csak 2000 lesz. Ha jól tudom ebből a prociból többet is ki lehetne hozni, de ehhez kell a +fesz, amit nem tudok emelni. Köszi előre is a választ.

(#12955) duong


duong
tag

Hali!
ASUS p5b Deluxe lapról, h "tud-e" SLi-t?
Ahogy olvastam nem "tud", csak crossfire-t de biztosra megyek ezért itt is megkérdem.
[link]
Köszi a mihamarabbi választ.
:R

(#12956) sgergi válasza duong (#12955) üzenetére


sgergi
veterán

Egy alaplap vagy cf-et vagy sli-t tud.Ez a lap éppen cf-et, bár a p965 cf-e már nagyon elavult. Persze van buher megoldás, de ezt NEM ajánlom sli-t csak az nforce chipset tud, cf-et pedig az amd és az Intel.

[ Szerkesztve ]

(#12957) Tua


Tua
tag

Beírom ide is, mert fontos lenne tudnom:

"Hali, Abit AB9 lapom van és vettem bele egy E8400 procit. Mivel állítólag csak a legfrissebb biossal megy, windows alól megpróbáltam frissíteni a 23-as bétájára... (hozzá kell tennem, hogy eddig minden bios frissítés ment uguruval) Nos, ez a rohadt program befagyott, egér meg se mukkant, hagytam állni picit a gépet, továbbra se moccant meg. Gép reboot, aztán azóta fekete képernyő. Ugye nem halt meg az alaplapom? :F :( (bios reset se segít)"

(#12958) ko9


ko9
addikt

Hali!
A kérdésem az lenne, hogy Tuning+DDR3+CF-höz mien alaplapot vegyek? Néztem az Asus Maximus Extreme-et, csak azt nem tudom, hogy az X38 megbízható-e ilyen téren. A vízhűtés előny!!!
Láttam még annó egy MSI alaplapot, ami ha jól emlékszem x48-as volt, és vízhűtést lehetett rákapcsolni.
Ja, és nem akarok külön hűtőkkel küszködni, a vízhűtés nagyon nagy előny!!!
Köszi előre is a segítséget!
Üdv: ExPeacer

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#12959) Grillo


Grillo
senior tag

Sziasztok!

Láma kérdés lesz, de raknám össze a gépet, és nem egyértelmű számomra a manual.
Szóval vettem egy GA EP45-DS3 lapot. A tápom egy 450-es Chieftec. Az alaplapom van a 2x4-es 12vos csatlakozó.
Jól értelmezem, hogy simán bedugom az 1x4-esem, mert csak az van a tápomon, és jó lesz, mert a másik 4-es csak extreme procikhoz kell?

Kösz

Grillo

(#12960) sgergi válasza Grillo (#12959) üzenetére


sgergi
veterán

igen, elég az 1*4-es csatlakozó, a másik a 130w-nál többet fogyasztó procikhoz kell.

(#12961) Grillo válasza sgergi (#12960) üzenetére


Grillo
senior tag

Kösz a gyors reakciót. :R

(#12962) Bikerider


Bikerider
aktív tag

Hi

P5Q-E alaplapon levo hangkartya is X-fi szeruseg :F
Ha igen akkor mennyivel jobb az integralt hangkartya mind a Sound Blaster Audigy SE :F

(#12963) csui83 válasza csui83 (#12937) üzenetére


csui83
tag

Pár kiegészités a problémához: Lehuztam mindent!!! a alaplaprol, igy a kapcsologomb felol jövő vezetekeket is (gondolom nem csak a LED-ek hanem a megszakito vezetéke is innen jön - máshol nem láttam drotot..). Tehát egyedül a tápbol az alaplapra csatlakozo vezeteket hagytam meg. Ekkor is elindult a procin a hűtő, amint a tápkábelt bedugtam.
Nem ismerem a gép leállásának metódusát.. De olyan nem lehet, hogy az alaplap küld egy jelet a tápnak, hogy álljon le (igy állhatna le pl a venti is) és miután a táp leállt, nem jut áram az alaplapba sem, ekkora kapcsolna ki végérvényesen a számitogép. És valamiért ez a jel vagy nem megy el.. (bios hiba???) vagy a táp valamiért nem áll le igy a gépet is hagyja bekapcsolva (táp hiba??). Utobbi azert nem tűnik nekem valószinűnek, mert ha az áramellátást megszüntetem, majd ráadom, akkor miért tűnik a gépnek ugy, hogy mennie kell??? Tipp: bios mondja neki..
Az alaplapról az elemet kiszedtem, a mellette levő 2 kis pöcköt (alatta cmos clear) jumperrel összekötöttem, később leszedtem, elinditottam vele is, nélküle is, minden módon. Változás semmi.
Mi szállhatott el? Alaplap vagy táp?

(#12964) Mauzes


Mauzes
őstag

Üdv!

Most vettem új konfigot: Giga P45-DS3, E8400, Giga 9600GT, 2x2GB CSX RAM, összeraktam a cumót, ventik felpörögnek, de nem ad képet bekapcsolás után. CRT monitorra van kötve DVI-D-SUB átalakítóval. Kicsit ideges vagyok, mégis mi lehet a gond?

(#12965) szacsee válasza Mauzes (#12964) üzenetére


szacsee
nagyúr

Minden tápcsatit rádugtál?
VGA-ra a kieg csati rá van dugva?
Mindkét DVI csatiba kipróbáltad a D-Sub átalakítót?

(#12966) sgergi válasza Mauzes (#12964) üzenetére


sgergi
veterán

szacsee hsz-ához még annyit, hogy a ramoknak be van állítva az a fesz, amit kérnek? illetve érdemes lehet 1 modullal is megnézni.

(#12967) Ryu77


Ryu77
aktív tag

Valakinek van valami ötlete arra, hogy miért nem indul nekem el a Cpu calc program?
Ezt írja:

(#12968) BBHCCKR


BBHCCKR
csendes tag

Nagyon fontos lenne.
Van egy Gigabyte alaplapom, azon egy award bios, és ez, olyannyira szar hogy semmit nem lehet beállítani. Nem lehet cpu-t, nem lehet ram feszültséget húzni.
Nincs rajta bios jelszó de gondolom ez nem is érdekes Tudok a biosban járkálni de egy olyan rész sincs ahol valamit is állítani lehetne.
Valaki segítsen hogy hogy lehet állítani mondjuk (ami nekem a legfontosabb) a ram feszültségen. Egyszerűen vicc hogy mit nem lehet.
Barátom gagyi gépén simán be lehet állítani, az enyémen meg nem. Lehet hogy az enyém a gagyi... Üdv. BEBE

kona kula rock shox recon mach1 exe 12 kg

(#12969) sgergi válasza BBHCCKR (#12968) üzenetére


sgergi
veterán

Gigabyte biosokban a tuning menüt úgy tudod előhozni, hogy mikor beléptél a biosba, és a főablakot látod, akkor nyomsz egy CTRL+F1-et és előjön a tuning menü.

(#12970) szacsee válasza sgergi (#12969) üzenetére


szacsee
nagyúr

Újabbaknál már a főmenüben is benne van, de jó lenne tudni pontosan milyen lapról is lenne szó..

(#12971) Mauzes válasza szacsee (#12965) üzenetére


Mauzes
őstag

Kivettem mindent a házból, újra összeraktam, most már megy.

Mondjuk van egy pár furcsa dolog. A 32 bites XP miért csak 3326 MB-ot címez meg a RAM-ból? Van 512 a videókártyán, akkor nem 3,5 GB-ot kellene látni?

Az Everest nem ismeri fel az alaplapot, típus, lapkakészlet. Ez miért van?

(#12972) szacsee válasza Mauzes (#12971) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nem, mivel 512 az valójában 512x1024=524,288, valamint ha jól tudom az összes cache-t is levonja a 4G-ből. Jó az, nálam 512-es kártyával 3,15-öt látott. A PAE és a /3G kapcsolót viszont ildomos használni. (Win XP topikban rákeresel és megtalálod a megoldást, illetve a boot.ini-be kell beiktatni - így már könnyebben rákereshetsz). Alapban alkalmazásonként max 2Gb-ot címez az XP, valamint nem használja a kiterjesztett memóriacímzést (PAE), viszont van rá megoldás, mint feljebb említettem. ;)

(#12973) Mauzes válasza szacsee (#12972) üzenetére


Mauzes
őstag

Igen, hallottam ilyenekről, majd utánanézek. Vagy lehet, hogy célszerűbb lenne 64bites XP-t telepíteni? Megéri? Vannak rendesen driverek, programok mindenből?

(#12974) Lenry válasza Mauzes (#12971) üzenetére


Lenry
félisten

Az Everest nem ismeri fel az alaplapot, típus, lapkakészlet. Ez miért van? - mert régi... frissítsd

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12975) ZolDog


ZolDog
tag

Sziasztok!

Hozzáértő segítségét kérem abban, hogy az alábbi konfig működni fog-e kompatibilitási szempontból, vagy sem.

Alaplap: Gigabyte GA-EP45-DS3
Processzor: Intel Core 2 Duo E8400
VGA: Gigabyte Radeon HD4850 512MB Zalman
RAM: Kingmax 1066MHz, 2x1GB vagy 4x1GB
Táp: Gigabyte SuperB 460, vagy 550
Ház: Coolermaster CM690, vagy Centurion 590
HDD: Samsung 640GB SATA

Tehát a kérdés, hogy rá tudom-e dugni a táp vezetékeit az alaplap/VGA/HDD/ház csatlakozóira. Tudom, rá lehet dugni, és két megoldás van, az egyik szerint erős vagyok, a másik szerint ügyes...lehetőleg el szeretném kerülni az elsőt! :DDD

Előre is köszönöm a segítséget!

Megatron must be stopped! No matter the cost!

(#12976) Ragadozó válasza ZolDog (#12975) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Teljesen hibátlan...
Azt nem tudom, hogy elég-e a kábel...tudtommal a corsair 450-esnek elég hosszú, összehasonlításnak elég lehet, 550-es helyet meg egyértelműen azt venném...
A házaknak van saját topikja, ott tudnak nyilatkozni róla...

Most nagyon felmentek az árak, lahet várni kellene kicsit...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#12977) FRENK1988 válasza ghud (#12933) üzenetére


FRENK1988
veterán

Procit tisztitgasd meg óvatosan hátha ráment valami szenyeződés és a fogalatot is fujd ki belőle hátha akadt bele valami

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#12978) dave93


dave93
őstag

Hali!
P5N32-E SLI Plus alaplapban egy Q6600ast szeretnék tuningolni. Valaki leírná részletesen a biosban mit mennyire kell állítani? Zalman cpu hűtő, G0 a proci és Geil 800mhzes ramok. Köszi

(#12979) GC-EvElyN-


GC-EvElyN-
senior tag

Sziasztok!
Asus m2n4 sli lapom van, buherálatlan wint raktam fel, a frissítések fent vannak sp3 ig.
Felraktam a chipset drivert, elvileg minden jól műxik, csak a vinyók igen lassan, 3000 kbytel másolnak. Micsináljak? Floppy meghajtóm nincs.

Hali!Szeretnék kérdezni valami olyat amit nem lehetne de nem tudok rá hol választ kapni.Szeretném megkérdezni ha kapok rá engedélyt.köszi!

(#12980) Norbi27


Norbi27
aktív tag

Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni:
Az aláírásomban lévő alaplapban a mult héten újrapasztáztam a processzort. Azóta minden indításkor kiírja, hogy New CPU installed. Press F1 to setup, press F2 to default settings. (vagy valami ilyesmit) Az a lényeg, hogy ha F2-t nyomok, akkor elindul gyári beállításokkal, viszont ha a setupban állítok valamit, akkor nem indul, hanem visszadob ugyan ide. Ha elindítom gyári beállításokkal, akkor tökéletesen működik. Próbáltam már CMOS resetet csinálni( tápcsati le, elem ki, jumper átrak, pár másodperc múlva vissza, elem kb 10 perc múlva vissza), biost frissíteni újabbra is, régebbire is, de semmi sem segített. A processzort már többször kivettem, de ettől sem lett jó.
Légyszi segítsen valaki, hogy mi lehet a gond

(#12981) GC-EvElyN- válasza GC-EvElyN- (#12979) üzenetére


GC-EvElyN-
senior tag

Felraktam a frame networkőket, és most már jó. Ezek szerint az kell neki?D:

Hali!Szeretnék kérdezni valami olyat amit nem lehetne de nem tudok rá hol választ kapni.Szeretném megkérdezni ha kapok rá engedélyt.köszi!

(#12982) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Hali mindenki.

Lenne egy nagy kérdésem.

Unokaöcsémnek van egy tesco gazdaságos PC-je, amiben egy Foxconn alaplap van, egy E2140-el megtámogatva, és egy 8500GT.
Na most mivel videókari cserét tervez (nem tudja még milyet, kb. kétszer gyorsabbat: 2600XT, 3650, vagy 8600GTS stb..)
Mivel nem fogja a procija kihajtani 1.6 Ghz-en a jövevényt, sőtt érzésem szerint 1024-es felbontásban még a 8500GT-it is lehetne gyorsítani, így tuningra adná a fejét.
csak hogy a tesco gépben az alaplapon le vannak tiltva ezek a funkciók(szorzó, fsb, stb...)

Kérdések:

1. Arra lennék kíváncsi, hogy egy BIOS cserével megoldható-e ezen funkciók engedélyezése.
2. Ja, és már alaplap típusa megkérdőjelezendő, mivel az everest 3 típust felsorol: 45CM / 45CM-S / 45GM. Tehát a pontos típusa sem ismert az alaplapnak. Ez ugye probléma, mert így elég kockázatos bios-t frissíteni. :Y Az alaplap egy i945GC chipkészletes lap.

[ Szerkesztve ]

(#12983) hax0r !


hax0r !
csendes tag

Sziasztok !

Egy kicsit régebbi driver beszerzésével szívok már 1 ideje, remélem tudtok segíteni :

Szóval, ehhez a laphoz kellene driver :

-PC Chips LM754LMR ( ez 1 ősrégi S370-es lap )

Everest ennyit mond róla, de drivert sehol nem találok, ha esetleg valaki tudna vmit, és PÜben dobna 1 linket, ahonnan le tudom szedni, azt megköszönném...

A Firefox a gyengék útja...az igazi férfi IE-t használ...kaland, veszély, kockázat :)

(#12984) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Összeraktam egy új konfigot, beszereltem házba, de bekapcs után nem ad képet. Felpörög minden, de semmi kép. Kivettem teljesen, összeraktam újra az ágyon, még a tápot is, és lám, megy, tehát elvileg minden hardver működik.
Berakom újra, hogy biztos jó lesz, de ugyanaz, nem ad képet. Bekapcs után felpörög, aztán egyszer újraindul (de nem mindig), pörög tovább, képet nem ad.

Most kivettem megint a lapot (táp maradt a házban), így működik minden megint...

Most ez mégis mi lehet? És hogyan javítom ki? Szobatársam nem nagyon fog örülni neki, hogy meztelen alkatrészek vannak az ágyán...

(#12985) sgergi válasza Mauzes (#12984) üzenetére


sgergi
veterán

Nagyon hülye kérdés, de ugye az alaplap alá a távtartókat beszerelted? Illetve nincs semmi rövidrezárva?

(#12986) Mauzes válasza sgergi (#12985) üzenetére


Mauzes
őstag

Igen, vannak távtartók, valami fémpöckök mennek a házba, és abba mennek bele a csavarok.
De miután becsavaroztam, és nem ment, kivettem a csavarokat, és a távtartókon feküdt, de úgy sem jó. Amint kivettem a házból, már ment...

Rövidre zárva? Micsoda?

(#12987) Gorneck válasza Mauzes (#12986) üzenetére


Gorneck
titán

Bekap gomb és egyebek is be vannak kötve ilyenkor? Mármint mikor nem indul el?!

Gorneck#1239

(#12988) Mauzes válasza Gorneck (#12987) üzenetére


Mauzes
őstag

Csak a power gomb van bekötve. És mindig bekapcsol, de ha házban van, akkor felpörög, újraindul magától (egyszer, de nem mindig) és nem ad képet, ekkor hosszú power gomb nyomással tudom kikapcsolni.
Miután kivettem a lapot a házból, megy rendesen.

(#12989) Mauzes válasza Mauzes (#12988) üzenetére


Mauzes
őstag

Visszarakom a régi lapot a házba, megnézem, az mit csinál...

(#12990) kovari


kovari
csendes tag

Sziasztok! Adott egy ASROCK K7S41GX lap minden tökéletesen működik rajta ameddig egy usb eszközt nem csatlakoztatok rá...onnantol kezdve meghülyül,elkezd elsötétülni a monitor aztán rendszerint lefagy.Processzort,ramot kicseréltem nemváltozott semmi.Mi lehet a gond szerintetek?

(#12991) tzsolesz válasza tzsolesz (#12982) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Valaki???? :F

(#12992) Mauzes válasza Mauzes (#12989) üzenetére


Mauzes
őstag

Nos, a problémát az egyik távtartó csavar okozta...
Úgy látszik, gyakrabban kell áldozni a hardverek istenének oltárán.

(#12993) kovari


kovari
csendes tag

Senkinek nincs öklete mi lehet a gond?

(#12994) syC válasza kovari (#12993) üzenetére


syC
addikt

Elsötétül a képernyő? :U Milyen usb eszközt csatlakoztattál rá?

(#12995) kovari válasza syC (#12994) üzenetére


kovari
csendes tag

Mindeggy bármit egértöl is lefagy..elkezd vibrálni a kép aztán lefagy.

[ Szerkesztve ]

(#12996) syC válasza kovari (#12995) üzenetére


syC
addikt

CRT monitor??

(#12997) kovari válasza syC (#12996) üzenetére


kovari
csendes tag

persze semmi extra...de a poén az hogy vettem a napokban egy ugyan ijen lapot az is ugyan ezt csinálja :D probáltam másik monitorral is már másik videókártyával is az eredmény mindég ugyan az ha valamit csatolok hozzá beszarik.

[ Szerkesztve ]

(#12998) syC válasza kovari (#12997) üzenetére


syC
addikt

Próbáltad a túlfeszvédelmet? Kapcosld ki a géped, kapcsold le a tápod, majd nyomogassad 10-12másodpercen át a számítógép bekapcsológombját, majd kapcsold vissza a tápot, aztán a gépet

Eredmény?

(#12999) kovari válasza syC (#12998) üzenetére


kovari
csendes tag

Megnézem,okozhatja ezt a táp is?

(#13000) syC válasza kovari (#12999) üzenetére


syC
addikt

Semmi sem lehetetlen , bár nem nagyon valószínű

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.