Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12351) Hunter2 válasza shteer (#12350) üzenetére


Hunter2
addikt

alkalmas tunningra , persze azt is jólenne tudni hogy haverodnak jelenleg milyen procija van.

(#12352) Realradical válasza shteer (#12350) üzenetére


Realradical
őstag

Nekem egy 2500-as barton volt benne egy jó darabig és teljesen meg voltam vele elégedve. Ha jól emlékszem 200-as fsb-t is tud a lap és 3200-on ment. :)

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#12353) Lockstock


Lockstock
aktív tag

Szasztok!

Szeretném fejleszteni a gépemet. Mikor vettem egy ASUS P5WDG2 WS Professional lapot, az volt a tervem, hogy majd később veszek bele új procit, meg plusz memót.

Melyik az ebbe manapság kapható legjobb proci memó páros, na nem az extrém edition+extra tuning memmmóriára gondoltam :)

Tehát ha szeretnék belevenni egy Q6600, vagy egy Q6700 procit, hozzá a Ramiból ilyen memóriát Kingston 4GB/800MHz DDR-II Kingston PC2-6400 (Kit! 2db 2GB) (KVR800D2N5K2/4G) akko' ez járható?

Ha esetleg a 2*2Gb-t megdupláznám, hogy nyolc giga legyen a lapban az még működne?

Sajna mostanában nem követtem figyelemmel a hardverpiac alakulását csak nagyvonalakban és nem értem a proci-1066-memó-800 fogalmakat a weblapon, ezek attól még összeférnek?

Olvasgattam visszafelé is a topikjában, de ilyen info nem találtam sajna, nincs túl sok időm az egészet végigolvasni, pedig de jó lenne.

Ha valamelyikőtök visszaválaszolna, azt megköszönném!

- - - - - -

(#12354) syC válasza Lockstock (#12353) üzenetére


syC
addikt

Szia!

Ha 4 mag kell és tuningolni akarsz akkor a legjobban jársz akkor, ha veszel ph-apróról egy kitesztelt Q6600ost, memókból pedíg talán CSXm Gskill vagy SuperTalent kit-et veszel, és nem fog melepetés érni :)

(#12355) Hammon Serra válasza Lockstock (#12353) üzenetére


Hammon Serra
senior tag

ÉS mire használnál 8 gigát?
ÉS mivel?

Itt a vége fuss el vége! 5 év bazározás után........

(#12356) Lockstock válasza Hammon Serra (#12355) üzenetére


Lockstock
aktív tag

Post P - 64bites XP-vel

- - - - - -

(#12357) Hammon Serra válasza Lockstock (#12356) üzenetére


Hammon Serra
senior tag

syC-jól mondta

Itt a vége fuss el vége! 5 év bazározás után........

(#12358) shteer válasza Hunter2 (#12351) üzenetére


shteer
titán

:R 1600+ van benne, és egy 2500+ bartont szeretnék bele rakni

Realradical: :R

..szerintem jónak tűnik

(#12359) Cocó válasza Hammon Serra (#12332) üzenetére


Cocó
tag

Háát, ee nem túl megnyugtató... :F
Egy ilyen proci(E8400) mellé milyen lapot ajánlanál, ha minél jobban ki akarom hajtani??
(30-35k értékben)

:R

Cocó

(#12360) Lajkó


Lajkó
őstag

Sziasztok, Valaki tudna nekem segíteni MSI K9N SLI Platinum biosfrissítésében ? Letöltöttem, a legújjabbat, de nem tudom hogyan kezdjek hozzá.. Mit hogy, és ... egyáltalán?

(#12361) zsolt1129 válasza Lajkó (#12360) üzenetére


zsolt1129
addikt

Innen lehetőség van Online frissitésre ami a legcészerűbb. Átt is tudod nézni a lépéseket amiket képekkel illusztrálnak.

(#12362) dave93


dave93
őstag

Hi!
Ismerősöm kérdezte, hogy miért van az hogy az a vinyó amit ő boltban 250GBosnak vett azt csak 232GBnak ismeri fel a windows. Én tudom hogy ez normális dolog és minden vinyónál így van, de tulajdonképpen ez miért van? Valaki meg tudná nekem fogalmazni szépen? :D Köszi :R

(#12363) syC válasza dave93 (#12362) üzenetére


syC
addikt

Azért mert 1GB = 1024MB és nem 1000 .. :R

(#12364) shteer válasza Cocó (#12359) üzenetére


shteer
titán

ha nem akarsz 2*16x-os CF-t ati vga-kkal akkor P45 vagy P35 chipsettel giga vagy asus (nekem olcsóbb p5k pro-m van és abban is hasít a wolfdale)

..szerintem jónak tűnik

(#12365) yolan


yolan
őstag

Sziasztok.

Ma kaptam meg a gigabyte ga-ep45-ds4 -es lapom.
Összeraktam a gépet, de mikor bekapcsoltam a tápot, akkor az ACPI ledek közül a legfelső, azaz az S4/5-ös pirosan világít. Ha csak a cpu (c2d e6300) a ram (corsair dominator 1066mhz 2gb kit) és a vga (gef 7300se) van benne akkor is piros.
A tápom egy FSP 350-60HLC.
Az elzőő rendszerem is ez a táp hajtotta, és csak az alaplapot és a ramot cseréltem, szóval nem hiszem hogy nem bírná el.
Kérdésem hogy mi a ménkűért világít, mi a nyűgje? :(

Köszönöm, yolan.

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#12366) Ragadozó válasza yolan (#12365) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Arra gondolsz, hogy világít és még nem indítottad el géped...mert az természetes....ilyen karácsonyfa....

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#12367) yolan válasza Ragadozó (#12366) üzenetére


yolan
őstag

Amikor a tápot bekapcsolom, akkor kéken fénylik a 3 kapcsló (be/ki, cmos clr, reset), illetve a 4 acpi ledből az s4/5-öt jelzésű világít pirosan csak, a többi acpi led nem világít.

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#12368) Ragadozó válasza yolan (#12367) üzenetére


Ragadozó
Ármester

De megy a lap?

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#12369) yolan válasza Ragadozó (#12368) üzenetére


yolan
őstag

Hát mivel pirosan világít, így nem akartam bekapcsolni..

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#12370) Ragadozó válasza yolan (#12369) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Kapcsold be, enyém is piros (DS5) :DDD

Ha kérdésed van, várunk itt szeretettel: Giga p45 topik

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#12371) yolan válasza Ragadozó (#12370) üzenetére


yolan
őstag

A jövőben is enniyre legyek óvatos :D
Köszi mindent, írok majd a topikba mi a helyzet.

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#12372) Ragadozó válasza yolan (#12371) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Ha tuningolsz, akkor mindent normalra, mert túlfesszel a lap...
Inkább előbb kérdezz :K
Én is mindig kérdezek, ha valamiben nem vagyok biztos ;)

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#12373) superecneB


superecneB
őstag

Core 2 Duo alá szeretnék olyan alaplapot, amin van integrált VGA és kezeli az 1066mhz-s ramokat. Help!

(#12374) OddMan


OddMan
őstag

Ha az ASUS P5E-VM HDMI alaplapomhoz veszek egy 3 tűs zalman ventillátort, akkor az alaplap képes lesz szabályozni a venti. fordulatszámát? :U
Amúgy ezen az alaplapon 4 tűs csatlakozó van.

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#12375) Ragadozó válasza OddMan (#12374) üzenetére


Ragadozó
Ármester

A legtöbb alaplap nem tudja szabályozni, esetleg hő függvényében, de az se mindig...
ja csak venti...Vegyél AC-t az PWM-es...

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#12376) b3er


b3er
aktív tag

Hello mindenkinek!
Plííz segítsetek! lenne 1 problémám, van 1 ASUS P5B alaplapom benne a core2 e6300al és sehogysem tudom 2.6ghz fölé tornászni :O a memória bírja 950 en is 1.9V al szval valami ötlet v tanács mit hogyan állítsak a Biosban...
előre is kössze
ÜDV.b3er

dieselpower! | Ha privit küldesz, kérlek vedd a fáradtságot és írd már oda melyik hardverem szeretnéd!!

(#12377) Lenry válasza b3er (#12376) üzenetére


Lenry
félisten

nem volt szerencséd amikor megvetted a procit... ennyi... nem mindegyiket lehet a végtelenségig húzni, ennek ennyi a vége

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12378) b3er


b3er
aktív tag

ejj degáz xD akkor semmi orvosság nincs rá?

dieselpower! | Ha privit küldesz, kérlek vedd a fáradtságot és írd már oda melyik hardverem szeretnéd!!

(#12379) Lenry válasza b3er (#12378) üzenetére


Lenry
félisten

talán egy másik alaplapban... mondjuk egy Gigabyte P35, P45-ösben :U

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12380) b3er


b3er
aktív tag

Róla van szó [link]

dieselpower! | Ha privit küldesz, kérlek vedd a fáradtságot és írd már oda melyik hardverem szeretnéd!!

(#12381) b3er


b3er
aktív tag

ennek a lapnak elvileg a tuningjával nincs baj

dieselpower! | Ha privit küldesz, kérlek vedd a fáradtságot és írd már oda melyik hardverem szeretnéd!!

(#12382) bolic válasza superecneB (#12373) üzenetére


bolic
őstag

[link]

Szia! Keress a linken lévő G31, G33 vagy G45 alaplapokra, sajnos a G43 DDR2 800-ig megy. ;)

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#12383) b3er


b3er
aktív tag

megoldódott a probléma, Overlocker kolléga segített a tuningban és sikerült is ;) :B

dieselpower! | Ha privit küldesz, kérlek vedd a fáradtságot és írd már oda melyik hardverem szeretnéd!!

(#12384) Lenry válasza b3er (#12383) üzenetére


Lenry
félisten

jó hallani... megosztod velünk is, hogy hol volt a gond? :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12385) PöGö


PöGö
csendes tag

Hi mindenkinek!

van egy asus m2n-vm lapom és benne egy amd x2 4200, 450es mercury táp, asus 8600GT 512MB, 2x1Gb kingstone 800as memó.
a probléma:már megint nem kapcsol be a gépem.decemberben raktam össze és 3 hónap után be..art.
utána gariba bevizsgálták külön külön a procit meg a lapot is de mind a kettő működik külön külön. aztán egyszer csak bekapcsolt de megvolt halva mert lassan másol nem ismeri fel az ide optikai meghajtókat, mármint csak irni nem lehet velük (másik gépben mentek) ill. játék nyilván semmi mert még feltelepiteni se tudtam.és most megint nem megy a gépezet.most volt a proci gariba megint teszten és persze nincs baja. valaki mondja már meg hogy mi a francnak van baja!!!!!!!!
lécci segitsen valaki mert már megőrülök!!!
előre is köszi nektek.

Üdv: PG

(#12386) Lenry válasza PöGö (#12385) üzenetére


Lenry
félisten

procit fölösleges garoztatni, mert amennyiben rendeltetésszerűen van használva, a legritkább esetben romlik el
én inkább az alaplapra gyanakodnék... azt küld inkább gariba

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12387) PöGö válasza Lenry (#12386) üzenetére


PöGö
csendes tag

hát ez a vicc hogy már az is volt gariba és másik procival azonnal bootolt és ment. létezik olyan hogy hibátlan mindkettő csak egymást nem szeretik?! mert volt aki ezzel állt elő.

Üdv: PG

(#12388) Lenry válasza PöGö (#12387) üzenetére


Lenry
félisten

hivatalos álláspontom szerint mennie kell, amennyiben a lapod támogatja (egy BIOS frissítés talán segíthet)

gyakorlatilag: számítógépről beszélünk... ne számíts logikusan megmagyarázható hibajelenségekre :))

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12389) syC válasza PöGö (#12385) üzenetére


syC
addikt

Egyértelműen az alaplapra gyanakodnék. Mindeképpen nyomass egy bios frissítést, valószínüleg utána működni fog. Ha nem, akkor fűrészeld ketté :C

(#12390) b3er válasza Lenry (#12384) üzenetére


b3er
aktív tag

Az volt a gond hogy ha beállítottam valamien CPU fesz értéket akkor annnál kevesebbet adott le a lap és még terhelés alatt drop olt is, és ezért nemment a rendszer, most belöttem 1.55v ra az FSB-t 1.3 ra memória időzítések 5-5-5-15 2T,és gyári hűtéssel eddig engedtem,mert innen már nagyon melegszik :C :K [link]

dieselpower! | Ha privit küldesz, kérlek vedd a fáradtságot és írd már oda melyik hardverem szeretnéd!!

(#12391) OpUnlimited


OpUnlimited
csendes tag

Sziasztok.Lehet nem idevaló a kérdés,de jobb ötletem nincs jelenleg.Bekaptam egy virust ami folyton ujarinditja a gépemet.egy Sprint.dll nevü fájl,ami a system32 mappában van.A nod nem látja.Ha letörlöm viszamásolja magát.Ha valakinek van valami ötlete hogyan lehetne
Kiirtani az segithetne!
Elöre is köszönöm :R

Az Élet Egy Szar Játék!!De A Grafikája Nagyon Ott Van!!!

(#12392) newgamer válasza OpUnlimited (#12391) üzenetére


newgamer
aktív tag

Próbáld meg másik vírusirtóval letörölni, ha megoldható.

(#12393) OpUnlimited válasza newgamer (#12392) üzenetére


OpUnlimited
csendes tag

Probálom.De másik virusirtót nem engedi frissiteni.esetleg más ötlet?????

Az Élet Egy Szar Játék!!De A Grafikája Nagyon Ott Van!!!

(#12394) Dubuka válasza Cocó (#12359) üzenetére


Dubuka
csendes tag

Szia!
Nekem E8500 van, és Asus P5Q-E lapom, 3,9 ig tudtam húzni, még a bioszban nem vagyok otthon, de rengeteg dolgot lehet rajta állítani! Olyan árban van amit írtál!

Nem a magasságtól kell félni, hanem a mélységtől!

(#12395) Realradical válasza OpUnlimited (#12393) üzenetére


Realradical
őstag

spybot
avast
smitfraudfix

Nodot szedd le előbb és ezzel 3-al amit találsz írtsd le csökkentett módban..

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#12396) Dubuka válasza Realradical (#12395) üzenetére


Dubuka
csendes tag

Avira

Szerintem ez is hatásos, mostanában nagyon elterjedt vírusírtó!

Nem a magasságtól kell félni, hanem a mélységtől!

(#12397) Realradical válasza Dubuka (#12396) üzenetére


Realradical
őstag

Kinek mi a nünükéje. Én az avastra esküszök :)

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#12398) PöGö


PöGö
csendes tag

köszönöm a kommonteket de már csak az a baj hogy nemtom hogyan kell biost frissiteni.
1. mi kell hozzá???
2. ha a gépem be se bootol akkor az nem e baj???
3. nemtom hogyan kell...
segitsetek ki lécci egy kicsit még.

Üdv: PG

(#12399) bobace


bobace
őstag

Sziasztok!

Abit BM6-os lap-ról lenen szó. tudom ezer éves ,de hátha tud segíteni valaki. A front panel bekötése érdekelne engem. Ha valaki tudna adni linket vagy leírást mit hova hogyan kell dugni azt megköszönném. Az alaplapon rajta van, mi mihez tartozik, de nem tudom melyik a pozitív és negatív tű :U

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#12400) sgergi válasza bobace (#12399) üzenetére


sgergi
veterán

A bekapcsoló és reset gomboknál mindegy a polaritás, mert csak zárni kell az áramkört. A ledeket meg rádugod, és, ha nem világít, akkor megfordítod a kábeleket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.