Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:20

LOGOUT.hu

avast! összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3063) zemplen


zemplen
újonc

Szervusztok,
Lett egy nagyon nagy gondom, kérlek segítsetek...
Egy teljesen új win7 rendszerre leszedtem az AVAST free verzióját és mindent lefuttattam azaz teljes keresés és még újraindítás után is még rendszer előtt.
Érdekes először az volt, hogy tök új rendszernél is és a frissen letöltött firefoxnál is kevert picit...
Mindegy, ez most mellékes.
A fő gondom az, hogy rá volt dugva a gépre egy USB-n egy olyan merevlemez is amin egy rendesen működő win7 is van, csak ép kellett erről a lemezről egy két adat és ezért rá volt így kapcsolva.
A gondom az, hogy az AVAST ezen a lemezen is pásztázott és módosított egy nagyon fontos dolgot.
Mert ezt a lemezt visszatéve a számítógépébe most egyáltalán nem tud egy programja sem csatlakozni az internethez!
Pedig a hálókártya csatlakozik és elvileg van internetem, de egy programnak sem enged valami, hogy használja, azaz pl. egy böngésző sem tölt be semmit.
A gondom, hogy ezen a rendszeren ESET security van és nem AVAST. De mikor ez a lemez csak, mint egy adathordozó volt hozzákötve egy olyan rendszerhez, melyen AVAST volt, azóta ez miatt ezen a rendszeren használhatatlanná tette az AVAST a netet.
Én ezért gyors felindulásból megint külsős egységként csatlakoztattam az AVAST-os rendszerhez ezt a merevlemezt és egyszerűen az AVAST-os rendszeren újraindítva csökkentett módban a gépet az AVAST uninstall letöltött törlő programmal töröltem az AVAST ingyenes vírusírtót.
Viszont ettől még a usb-s külső mereven semmi lényeges változás nem történt.
Így most ha a külsős merevlemezt beteszem a gépébe a helyére és elindítom, akkor ugyanúgy nem tudom használni az amúgy automatikusan csatlakozó internetet egy szoftverral sem... :(
Ezen a lemezemen nincs visszaállítási pont létrehozva, így ilyen megoldást már ne javasoljatok...
Az ESET securityt meg biztos, hogy nem fogom ezen a lemezen lévő rendszerről letörölni, mert nem az enyém.
Szóval, ha valaki vágja a témát akkor ne kíméljen, mert ez most számomra nagyon kellemetlen...
Mindenkinek, ki értékes idejéből erre szakít, azoknak előre is köszönök mindent!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.