Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:20

LOGOUT.hu

avast! összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2851) Dumi86 válasza spatrikz (#2850) üzenetére


Dumi86
senior tag

Elég valószinü hogy javul amit írtál. Olvasgattam hogy utóbbi időkben sok gond lett már a 2014es verzióval.
Nálam viszont 2015 RC 3-al olyan mintha kicserélték volna a gépet :)

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#2852) spatrikz válasza Dumi86 (#2851) üzenetére


spatrikz
csendes tag

Hát, azért igen komoly kis configom van, szóval van mozgástere, nem hiszem, hogy túl sok mindent éreznék egyéb javításokból, de ez itt nekem most nagyon bebuggolt valamiért... És nem is lenne vele semmi baj persze, ha elvi kérdés lenne, hogy ne osszunk avasttal, mert nem tudják garantálni a biztonságot így, de azért kérem... :Y

(#2853) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

AVAST 2015 megjelent!

[link]

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#2854) spatrikz


spatrikz
csendes tag

Feltelepítettem az új InternetSecurityt, és ezzel sem működik az internetmegosztási mód... Esetleg bárkinek bármi más beállítási ötlet? :W :W :W

(#2855) S-eye


S-eye
senior tag

Már jobban működik az új Avast! rewards, de még mindig max 50%-on. Amúgy mit lehet kezdni majd a karmákkal? Most majdnem 1000 van.

(#2856) Storms


Storms
őstag

Miért pörgeti 30%-on a procit az Avast NG front end? :F

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#2857) erikke17 válasza Storms (#2856) üzenetére


erikke17
őstag

Szintén 2014-es avast:

[link]

Én sem jöttem rá, kikapcsolom védelmeket egy percre, majd vissza utána jó. De érdekes mód mikor pörgeti procit mint az ökör majd ha kikapcsolom néha el sem érem Avastot. Mintha lefagyna egy pillanatra...

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#2858) ƵøŁĭ válasza erikke17 (#2857) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Ezért is töröltem .Maradt a jó bevált AVG IS .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#2859) Storms válasza erikke17 (#2857) üzenetére


Storms
őstag

hardveresen támogatott virtualizálást kikapcsoltam azóta jó :K

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#2860) erikke17 válasza ƵøŁĭ (#2858) üzenetére


erikke17
őstag

Nálam még elmegy a dolog mert csak akkor csinálja ha nagyobb fájlok mozognak. Legutóbb például egyik játék launchere ellenőrizte fájlokat akkor csinálta... Csak bosszantó.

Storms - Ezzel teszek majd egy próbát :) de fórumban találtam olyat egyik szaki írta, hogy ini fájlba valami ilyesmit kellett beírni: avast use streaimfilter 0 Volt akinek segített..

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#2861) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Avast Antivirus Was Spying On You with Adware
[link]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#2862) dbilas


dbilas
tag

Sziasztok!

Avast Free Antivirus van a gépemen.

Amikor indítok vele egy teljes rendszervizsgálatot, és ezzel a végez ezt kapom:

Néhány fájlt nem lehetett átvizsgálni. Rámegyek, hogy mi az, és az Avast azt írja, hogy D:/Torrent (ahova a uTorrent tölt le) az általam letöltött fájl neve, Hiba: A fájl offline -ez jelenleg nem érhető el. (42006).

uTorrent 3.4.2 (build 34537) [32bit]- et használok.
Kickass.to-ról (Torrent magnet link) letöltöttem egy fájlt. Ugye a Magnet link miatt egyből a kliensbe berakta és ott már csak okéztam.

Letöltötte, de itt jön a problémám, hogy ahova a uTorrent letölt (D:/Torrent), ott nem találom a letöltött fájlt, csak a kliensbe, ott pedig csak a "play file"- al tudom megnézni.

Erre tudna valaki valamilyen megoldást?

Előre is köszönöm!!!

(#2863) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

Üdv!

Avast 2015-öt milyen erősségűre érdemes beállítani? Elég jó gépem van, de nem szeretném, hogy visszafogja a gépet. Eddig Win Defender volt (8), igazából semmi gondom nem volt vele, de azt mondják érdemesebb ezt felrakni.

(#2864) Cs1csó válasza Vadászmenyét (#2863) üzenetére


Cs1csó
félisten

Alap beállításokkal használom de csak a fájlvédelem és a webvédelem aktív - a többi - antispam , rendszertakarító stb. nincs telepítve. Érdemes a beállításoknál bekapcsolna a PUP-ot kéretlen alkalmazások. Talán még a megerősített üzemmódot is lehet közepesre állítani de ez nem lassítja a rendszert - már korábban írták itt - csak a kevésbé "ismert" programokat hírnevük alapján blokkolhatja, egy kérdést tesz fel hogy biztos hogy futtatod e.

(#2865) S-eye válasza S-eye (#2855) üzenetére


S-eye
senior tag

Rájöttem, a karmák semmire sem jók. Nem lehet felhasználni.

(#2866) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

AVAST 2015 SP1 (10.0.2207)
Changes:
* Missing NG component under certain circumstances
* Fixed a bug in the keyboard driver causing problems with keyboards
* Better compatibility of the WebShield with some https pages (e.g. spotify, waze, etc.)
* SecureDNS - better logic of server selection resulting in performance improvements
* Fixed reported crashes

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#2867) Dumi86 válasza ƵøŁĭ (#2866) üzenetére


Dumi86
senior tag

2208 a verziószám,de a többi stimmel :D

[ Szerkesztve ]

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#2868) Weaver


Weaver
senior tag

AVAST 2015 SP1 (10.0.2208)
[link]

(#2869) Ryder62


Ryder62
őstag

54 nap múlva lejár a regisztrációm, de nincs ott semmi újra regisztrációs lehetőség. Vagy később fog megjelenni?

(#2870) Cs1csó válasza Ryder62 (#2869) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, ilyen sokáig még nem ment egyik rendszerem sem - újratelepítés - de gondolom ha lejár ez az 54 nap akkor majd kiírja hogy van még 30 nap hogy regisztrálj, mint amikor frissen telepíted a programot akkor is ezt íraj ki. Akkor majd regisztrálsz újra - email fészbúk stb.

(#2871) mrszitya


mrszitya
senior tag

Aki esetleg olyan jellegű problémát tapasztalt a Firefox böngészőjében, hogy az egyes kiegészítőit elnyelte a föld a legújabb, 2015 SP1-es Avast mellett, annak megnyugtatásul jelezném, a fejlesztőknek sikerült azonosítania elméletileg a hibát, és valószínűleg egy vps (vírusdefiníciós) frissítés segítségével holnap fogják javítani a dolgot.

(Egyébiránt a Browser Cleanup (Böngésző takarító) opció a ludas az ügyben, szóval amennyiben ez nincs telepítve, vagy eltávolítjuk az installer segítségével a komponensét, a probléma nem fog fennállni.)

[ Szerkesztve ]

(#2872) kp78


kp78
addikt

Üdv!
Lefrissült már pár napja magától az Avast, de azóta nem indul el, a következő hibát írja ki. [link]
Már feltelepítettem újra magam is, de akkor sem jó. Van vmi gond a magyar nyelvi csomaggal? :F
:R

(#2873) kp78 válasza kp78 (#2872) üzenetére


kp78
addikt

Feltelepítettem újra úgy, hogy az angol nyelvet is bepipáltam, így most jó, csak angol, és nem is engedi áttenni magyarra. Másnál semmi ilyen gond nem volt? :F
Persze elleszek én az angol felülettel is, aztán egyszer csak jó lesz a magyar megint.

(#2874) mrszitya válasza kp78 (#2873) üzenetére


mrszitya
senior tag

Nyelvet utólag is tudsz letölteni, ha nem jelenne meg a listában: Beállítások / Általános / Nyelv / További nyelvek => pipa a magyarhoz

Ha már benn a listában, mert alapból ki volt pipálva a telepítésnél, ám nem műkszik' a dolog, akkor - ha van még türelmed hozzá, csinálj egy tiszta telepítést:

1. Töröld a hagyományos módon (Vezérlőpult => Program eltávolítása)
2. Gép újraindít
3. Avast hivatalos uninstaller szoftverét töltsd le, és futtasd (kérni fogja a csökk. módot, de nem feltétlenül szükséges, anélkül is le tud futni, ha pl. Win 8.x-ed van)
4. Ha lefutott, még egy újraindítás
5. Telepítsd újra

Full (offline) telepítő és a hiv. eltávolító progi letöltése

Ui.: ha sok mindent állítgattál a beállításokban, el tudod menteni, és újratelep után visszaállítani a dolgokat.
Beállítások / Általános / Mentési & visszaállítási beállítások (legalul lesz)

[ Szerkesztve ]

(#2875) zoo8800


zoo8800
veterán

Épp most vagyok túl egy malware írtáson.
Tegnap letöltöttem valami vackot, ami után mindenféle fura hirdetések jelentek meg a böngészőben. (Nyertél egy iPhone-t, kattints ide és társai). Próbaképp lefuttattam egy gyors ellenőrzést, és láss csodát... Mindezt a friss Avast, és friss Win7 mellett. Ki lehet fogni rajtuk :U

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#2876) pibácsi


pibácsi
senior tag

Helló Mindenkinek!
Van egy hibajelenségem. A gépen AVAST 7 free van fönt. Már régóta és szépen működött is tegnap előttig. Akkor bejelentkezett, kérte a program frisítést. Én nem akartam és kiütöttem, hogy nem. Elfogadta, de a következő indításnál mikor oda került a sor, hogy betöltse az AVAST, akkor azonnal meghalt a gép elkezdett ujra bootolni. Ezt csinálta folyamatosan míg ki nem kapcsoltam. Volt Paragon szoftveres biztonsági mentésem és visszaállítottam a rendszert egy korábbi, még működőre. Akkor ezt elfogadta beindult és aznap tudtam vele dolgozni. Másnap reggel ugyanez a jelenség. Muszáj volt frissítenem a legújabb 2015-ös verzióra. Azt elfogadta és többszöri bekapcsolásomra is működött. Csináltam mentést. Nekem tetszett az AVAST 7-es, mivel még szabadon volt benne a zárt rendszerben való működés. Ebben az újban már fizetős. Ezért elővettem egy még korábbi mentést és visszaállítottam a rendszert. Beindúlt működött. Tegnap többször is bekapcsoltam a gépet és jó volt. Ma reggel ismét indítok és megint leáll ugyanúgy, mint az elején. Most visszaállítottam az új 2015-ös AVAST-tal történt mentést, kiváncsi vagyok holnap reggel jó lesz-e. Ha nem, akkor nem tudom, mi a gond. Mi a meglátásotok. Nem így akarja erőltetni az AVAST az új progiját? Az érdekes az, hogy a másik gépemen is a 7-es üzemel és ott semi gond nincs, bár ott még 285 nap van hátra. Itt nem volt csak 13 nap. Egyébként csak a 7-es verziót nem engedi feltelepíteni, próbálkoztam azzal is, de mindíg az újabbat akarja indítani. Érdekes, hogy a 8-ast engedi. (viszont ott sincs már benne a zárt rendszer).
Volt-e valamelyikőtöknek ilyen gondja? Mit tudtok tanácsolni, ha holnap is előjön az új AVAST 2015-el is.
Sík ideg vagyok.
Üdv. Pibácsi

(#2877) Joker88


Joker88
őstag

felraktam egy alig használt gépre az Avast 2015-ös verzióját. Szépen is teszi a dolgát, sőt be is jelentkeztem a programba az email címemmel. Nemtudom mennyire jó,meg mire, de hátha egyszer segít...

Azonban,van amit nem értek a programban..

Mik azok a "karmák" ? Mikre,mire jó ?

Ja,meg esetleg van valami nem 30 napos program-promóció a Pro változathoz ?

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#2878) Márton válasza Degus (#2565) üzenetére


Márton
nagyúr

Nekem win7 alatt is egy avast frissítés után kékhalállal indul a gép, és mindig újraindul.
YT-on jött a tipp egy videóból, hogy távolítsam el csökkentet módban, így indult.
Már szerveztem át a heti programom, hogy melyik nap lesz a win reinstall :(

De akkor most mi van? Felejtsem el az avastot? AVG is csinál ilyet?
Ilyenkor mindig az jut eszembe, hogy annyira védjük a dolgainkat, hogy
végül a ló másik oldalára esünk. (pl. nagyon bonyolult jelszó, amit aztán 2
év múlva elfelejtesz, mikor kéne, és emiatt nem tudsz belépni valami fontos helyre, stb)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2879) jupp008


jupp008
senior tag

Sziasztok,

otthoni 2db gépen regisztrált Internet Security 2015 lett telepítve néhány napja.
Most vettem észre, hogy mind a 2 gépről eltűnt kb. ~16GB szabad hely a C: -ről. Feltételezem az AVAST lefoglalta magának, azonban a beállításokban nem találtam ennek nyomát se.
Tud valaki ebben segíteni hol lehet ezt beállítani ill. csökkenteni ?

(#2880) akos3


akos3
addikt

Grime fighter mennyire szükséges? Nem tervezek előfizetni, csak érdekel, h valóban annyra megéria a mocsoktakarító, mint amennyire hirdeti magát?!

(#2881) ƵøŁĭ válasza akos3 (#2880) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Semennyire .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#2882) #90933760


#90933760
törölt tag

Üdv.

Az Avast amiket fenyegetésnek észlel fájlok (tévesen) azokat eltünteti adott mappából. Azt írja hogy átrakta a karanténba. Na most hogy tudom visszavarázsolni ezeket a fájlokat?

(#2883) akos3 válasza #90933760 (#2882) üzenetére


akos3
addikt

karanténba elmész és jobb klikk a file-ra és ott van egy olyan h visszaállítás és hozzáadás a kizáráshoz.

(#2884) #90933760 válasza akos3 (#2883) üzenetére


#90933760
törölt tag

És a karantént pontosan hol találom?

(#2885) akos3 válasza #90933760 (#2884) üzenetére


akos3
addikt

nah igen, valóban el van dugva..

Megnyitot a programot akkor bal oldali menüsávban Keresés/Vírus keresés/ és ott legalul lesz olyan h karantén(vírustároló)

(#2886) #90933760 válasza akos3 (#2885) üzenetére


#90933760
törölt tag

Megvan, frankó.
Amúgy milyen kiegészítő védelmeket ajánlotok még az Avast mellé?

(#2887) akos3 válasza #90933760 (#2886) üzenetére


akos3
addikt

nekem nincs más, persze ez koránt sem biztos, h elegendő :B

[ Szerkesztve ]

(#2888) zoo8800 válasza #90933760 (#2886) üzenetére


zoo8800
veterán

Semmit, nem kell mindent letölteni :)

rip and tear, until it is done

(#2889) mrszitya válasza #90933760 (#2886) üzenetére


mrszitya
senior tag

Egy Malwarebytes Anti-Exploit (Free) nem árt mellé (sem). Ez a progi csökkenti az esélyét, hogy az ismert böngészőkben megbújó biztonsági réseket ne tudja kihasználni webes fenyegetés, ha az Avast vagy más védelem nem állná útját.

A hátránya ennek a szoftvernek és az alternatíváinak (pl. a Microsoft féle EMET), hogy kompatibilitási hibákat okozhat adott esetben.

[ Szerkesztve ]

(#2890) Rotcsa válasza mrszitya (#2889) üzenetére


Rotcsa
tag

Lehetnek a gépemen az avast-tal egyidejűleg a következők?

-mcAffe,
-herdProtectScan
-HitmanPro
.adwcleaner és
-Malwerbytes ?

Nem akadnának össze? A minap újra kellett tennem a rendszert, mert bejött valami malwer:
trovi meg a vosteran... kinyírták a gépemet! Az avast nem is látta őket, még a boot-ra ütemezett keresős sem...
Ezekkel viszont megfogtam, csak akkora már túl késő volt. A herdProtect leállt 92%-nál, amikor a 'explorer.exe'-hez ért
A Hitmanpro mintha leszedte volna, de újrainduláskor lassabban indult a gép és a végén már egyetlen egy automatikusan induló program sem futott. kifagyott minden, még a tűzfalat sem tudtam vissza kapcsolni, az internetkapcsolat is elszállt..... :D

[ Szerkesztve ]

(#2891) ntomtb


ntomtb
tag

Innen a bal menüből hogy lehet eltávolítani az Áruházat? Ebben az új verzióban én sem találom...

(#2892) mrszitya válasza Rotcsa (#2890) üzenetére


mrszitya
senior tag

McAfee csak akkor, ha az állandó védelem nélküli variánsát tetted fel. Gondolom a Flash Player-hez is mellékelt Security Scan-ről van szó. Az mehet elviekben.

A többivel nincs gond, azok csak kézi keresők, így nem akadhatnak össze az Avast-tel. (Malwarebytes pedig, ha esetleg a fizetőst is tetted fel, vagy trialban (próbaverzióban) az fut, elméletileg úgy sem lehet vele gond, mivel kiegészítő védelemnek szánt program.)

Ha súlyosnak tűnik egy fertőzés, érdemes igénybe venni az általában külön letölthető formában elérhető live cd-s/usb-s antivírusokat. Pl. Kaspersky Rescue Disk. Nevükből is adódóan ezek a saját oprendszerünk elindítása nélkül, külön lemezről futnak le, így hatékonyabban tudják eltávolítani a problémás elemeket.
Egyébként Avast beépítve is tartalmaz ilyet, most fejből meg nem mondom milyen néven, és hol találod azonban. Mindenesetre a Kaspersky megoldását javasolni tudom. Kiírod egy USB-re, és arról bootolsz be.

Ha a történtek után nem fogod lecserélni az Avast-et, akkor javaslom a "Megerősített üzemmód" aktiválását a beállításaiban. Erről bővebben a topic keresőjét használva fogsz tudni informálódni.

Ui.:

Ennyi kiegészítő cucc felesleges, a Hitmanpro vagy a Malwarebytes valamelyikét fent tarthatod, időnként és/vagy a kétes dolgokon lefuttatod. Az Adwcleaner weboldalát pedig tedd el a könyvjelzők közé.
(McAfee pedig messze nem élvonalbeli manapság.)

[ Szerkesztve ]

(#2893) Rotcsa válasza mrszitya (#2892) üzenetére


Rotcsa
tag

A mcaffe-m csak valami online secu, amit a gép mellé adtak.
A heard protect mehet a többi mellett? azozokról nem mondtál semmit

(#2894) mrszitya válasza Rotcsa (#2893) üzenetére


mrszitya
senior tag

Utaltam rá hogy maradhat, de ismétlem, nem létszükséglet ennyi cucc. Nálam például az Avast-es gépeken még a Malwarebytes Anti-Exploit szoftvere van fenn - amelyről tegnap írtam már, mire jó. Plusz szökő évente egyszer, ha épp valami olyat töltök le, a Hitmanpro-t küldöm át rajt (vagy a VirusTotal-ra teszem fel esetleg).

Egyébiránt ajánlom figyelmedbe a Comodo megoldását, ha a történtek miatt nagy volna benned a paranoia. Nos, ő rendkívül erős védelmet ad, még alapbeállítások mellett is. És esetében a virtuális homokozóért (sandbox) sem kell fizetni, mint mondjuk az Avast-nél, ami manapság talán az egyik leghasznosabb dolog a vírusvédelmi megoldásokban.

(#2895) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Üdv
Kérnék segítséget.
Szerintetek ezt komolyan kell venni?

:F
:F
Mit tudok csinálni?
Megvettem az avast programot,jogtiszta.
Köszi előre is a választ.

(#2896) Cs1csó válasza gyuri2008 (#2895) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, a Qihoo 360 Total Security is csinál ilyet, azaz megvizsgálja a router jelszavát és ha nem tartja elég erősnek akkor jelzi. Nemrég volt ezen vita valahol hogy most ez jó e nekünk vagy se de ez van és kész.
Amit érdemes tenni : Bazi erős jelszavat kell kiagyalni, és ezt a jelszót pl. egy papírlapra leírni és ezt a router aljára ragasztani ennél jobb hely nincs is, ha kell akkor ott megetalálható és nem kallódik össze-vissza és nem kell fejben tartani sem.

(#2897) akos3 válasza gyuri2008 (#2895) üzenetére


akos3
addikt

ha eddig nem lopták a netet akkor nem hinném, h ezután fogja csak azért mert az Avast azt mondja, h gyenge. Azért egy átlag szomszád nem fog hackerkedni :D Én figyelmen kívül hagynám, de persze a jelszó megváltoztatása is megoldás, ha Téged zavar a figyelmeztetés..

(#2898) zulu_mester


zulu_mester
tag

Sziasztok!

Avast! 2015-ben egy fiókhoz lehetséges 2 gépet hozzárendelni?

[ Szerkesztve ]

"Te is fiam Bluethooth!"

(#2899) Cs1csó válasza zulu_mester (#2898) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szerintem igen, anno volt reinstallom és utána ment fel az avast a fiókban pedig - mivel az új rendszernél is aktiváltam - kiírta hogy 1-es, 2-es Device - eszköz, azaz még benne volt a régi rendszerrel regisztrált gép is, de ezt töröltem és maradt az aktuális gép. Tehát próbáld ki, mindkét gépen ugyanabba az avast fiókba belépsz és akkor kiderül - amúgy pl. a mobiltelefont - avastnak mobilra is van védelme - is külön eszköznek írja.

(#2900) akos3


akos3
addikt

Sziasztok. Az utóbbi időben bekapcsoláskor feljött a jobb also sarikban egy értesítés blokkolt file-ról, majd mikor megnyitottam ezt láttam:
Mi lehet ez? (vírust nem talált kereséskor az avast)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.