Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:20

LOGOUT.hu

avast! összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3501) LamerGyuri válasza Ryder62 (#3500) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Nem tudom :) 1-2 hónap múlva majd visszakérem az ominózus gépet, aztán kipróbálom rajta az újabb verziót; most nem akarom a gazdáját ezzel zaklatni.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#3502) GEPESZ66 válasza Ryder62 (#3500) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Két hete használom az Avast IS-t, eddig nem volt vele gondom.
Remélem bízhatok benne annyira, mint korábban az Eset-ben!

(#3503) Csabee. válasza LamerGyuri (#3496) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Jól megszivatták a népet ma.. hihetetlen. Korábban a pamda antivirus is adott ki olyan frissítést amitől sok gép be sem kapcsolt.. na az még rosszabb volt ennél is.

Üdv: Csabee.

(#3504) GEPESZ66 válasza Csabee. (#3503) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Mi volt ez a mai szivatás?

(#3505) Csabee. válasza GEPESZ66 (#3504) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Win7-es 32bit-es rendszereken okozott reggeltől olyan problémát az avast, hogy 2 percenként kék halállal újraindította a gépet.

Üdv: Csabee.

(#3506) GEPESZ66 válasza Csabee. (#3505) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Egy adatbázis frissítéssel javították,vagy mi volt a megoldás?
Szerencsére WIN10 64bit-et használok.

(#3507) Csabee. válasza GEPESZ66 (#3506) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Jött ki egy újabb update elvileg.

Üdv: Csabee.

(#3508) Ryder62 válasza Csabee. (#3505) üzenetére


Ryder62
őstag

7 év Avast használat után kezdek eltávolodni tőle.

Lehet áttérek másra. Kezdem unni a gyermeteg baromságait.

[ Szerkesztve ]

(#3509) GEPESZ66 válasza Ryder62 (#3508) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Miért?
Hogyan távolítod el, hogy másik szoftvert feltudj rakni?
Saját eltávilító csökkentet módban, + regedet-ben törölgetés, valamit a Programfájl, ill. Programdatában megnézed a maradványt?

[ Szerkesztve ]

(#3510) Csabee. válasza Ryder62 (#3508) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Nekem pedig tetszett, de a Pandáról Váltottam Avastra, most Avastról nem tudom hova.

Üdv: Csabee.

(#3511) GEPESZ66 válasza Csabee. (#3510) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Én eddig Eset-et, ill. a többi gépen most is Eset van.
Több éve fut ezeken különösebb gond nélkül.
Ha nem kaptam volna az Avast IS-hez kódot, akkor maradok annál.

(#3512) 7s26c válasza Csabee. (#3505) üzenetére


7s26c
senior tag

Nálam 10....csinaltam egy rendszervisszaállitast de mindig újra akarja telepíteni a hibás frissítést.

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#3513) Cs1csó válasza Csabee. (#3505) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, nekem van egy 2007-es nyári modell notim msi gx 700, amit 2008 tavaszán vettem ez egy hivatalosan vista-xp kompatibilis gép. Most egy 32 bites win 7 pro fut rajta a legfrissebb STABIL AVAST FREE kiadással és semmi gubancot nem tapasztaltam. Sőt ugyanazen telepített notin volt előtte comodo cloud av és 360 TSE is.
A hardver 10 éves és ugyan mivel noti ezért az ilyennél még kritikusabb a támogatás, hamarabb vége a különböző driver stb - amúgy is minden drivert alapon hagytam ahogy feltette a win.

Tehát valami program zavarhat be vagy valami korábbi maradvány stb. ilyenkor érdemes egy alapos gyalulást csinálni (ha van kedv, idő win reinstall) cclenar,wise care, glary utilities stb. futtatása majd mehet vissza a stabil avast, lehetőleg csak a legfontosabb összetevőkkel - fájlévédelem, viselkedésvédelem, webvédelem és ha szükséges levelezésvédelem.

(#3514) _ ĐanieL™


_ ĐanieL™
tag

Én jópár éve Avast Free -t használok a saját gépemen és az ősökén is.
Eddig még soha semmilyen probléma nem jelentkezett.
A legutóbbi frissítések sem okoztak gubancot.

(#3515) 7s26c válasza _ ĐanieL™ (#3514) üzenetére


7s26c
senior tag

Csak a win7 32 bit érintett

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#3516) SZIGMA válasza 7s26c (#3515) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Az érdekes, mert nálam a 8.1 64bitet fektette meg.

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#3517) _ ĐanieL™ válasza _ ĐanieL™ (#3514) üzenetére


_ ĐanieL™
tag

Az ősöknél az van.
De nincs semmi gond.

(#3518) 7s26c válasza SZIGMA (#3516) üzenetére


7s26c
senior tag

Mikor gyanús lett s dolog külföldi topikokon láttam, de linkelték is nekem itt a nem indul a gépem topikban

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#3519) Ryder62 válasza SZIGMA (#3516) üzenetére


Ryder62
őstag

Nekem is az van. Novemberi gép és az OS. Legjobb hogy nem telepítettem semmit hónapokon keresztül és a frissítés után fagyogatott, lelassította a gépet.

Tehát még az sem mondható, hogy több éves OS-ről van szó ami tele van szemetelve.

Szóval, az avast a saját programfrissítésével instabillá tette a progit. Ez így nice. Csak tudnám hogy akkor mi a jó búbánatnak van bekapcsolva a programfrissítés alapban!?

(#3520) 7s26c válasza Ryder62 (#3519) üzenetére


7s26c
senior tag

Legjobb, hogy bekapcsnál újra akar frissíteni. Remélem az már a javítás, mert nem hiszem, hogy a vinyó szeret percenként újraindulni

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#3521) Ryder62 válasza GEPESZ66 (#3509) üzenetére


Ryder62
őstag

Nem emlékszem ilyesmire. '15-ben egy laptopról letöröltem az Avastot mert a tulaj szerint lassította a gépet. Egyszerű unistall volt, majd minden avastal kapcsolatos dolog törlése (pl mappák). Gép restart, új virusírtó felrak, majd megint gép restart és működött minden. Azóta megint visszakerült az avast.

(#3522) 7s26c válasza Ryder62 (#3521) üzenetére


7s26c
senior tag

simának hangzik

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#3523) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Avast mellé mehet a Malwarebytes Free?

(#3524) 7s26c válasza GEPESZ66 (#3523) üzenetére


7s26c
senior tag

Superantispywer tuti

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#3525) ƵøŁĭ válasza 7s26c (#3524) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Semmit nem èr már.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#3526) 7s26c válasza ƵøŁĭ (#3525) üzenetére


7s26c
senior tag

A superantispywer?

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#3527) GEPESZ66 válasza 7s26c (#3526) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Igen!

(#3528) 7s26c válasza GEPESZ66 (#3527) üzenetére


7s26c
senior tag

És mit ajánlotok helyette? :)

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#3529) Cs1csó válasza 7s26c (#3528) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kiegészítő védelemnek? MBAM free, Hitman pro, Adwcleaner, COMODO Cleaning Essential. Rkill, Rogukill

(#3530) 7s26c válasza Cs1csó (#3529) üzenetére


7s26c
senior tag

Köszönöm!

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#3531) sirtomi


sirtomi
tag

Sziasztok!

Avast Pro Antivírus van a gépen és pár nap múlva lejár az előfizetés.
Verzió: 17.2.2288

Az a kérdésem, hogyha lejár az előfizetés és nem akarom megújítani, akkor visszaáll a Free verzióra vagy újra kellene raknom az ingyenes változatot?

Köszi!

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is!

(#3532) Cs1csó válasza sirtomi (#3531) üzenetére


Cs1csó
félisten

Megvárod, aztán ha nem áll vissza akkor gyalulod, alaposan és mehet fel a free.

(#3533) GEPESZ66 válasza Cs1csó (#3532) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Hogyan szoktad alaposan legyalulni?

(#3534) Cs1csó válasza GEPESZ66 (#3533) üzenetére


Cs1csó
félisten

1. saját eltávolítójával gyalulom - csökkentett módba - restart
2. lefuttatom a ccleanert ezen belül külön a registry pucolóját is
3. wise care registy pucololóját is lefuttatom majda wise care központi takarítóját restart
4. (manuálisan megkeresni azokat a helyeket ahol szokott lenni az avast mappája programdata, programfiles stb. ha itt van még valami akkor azt is törölni)mehet fel az új kergető

[ Szerkesztve ]

(#3535) Kalid


Kalid
csendes tag

Sziasztok!
Tegnap este egy Steames alkalmazást használtam, egyszer csak bezáródott az egész, az avast valamilyen okból zárolta az egész mappát. Azóta nem indul el, nem tudja letölteni, "zárolt tartalomfájl" hibával.
Erre van valami megoldás? Az avast kivételekbe betettem a mappát, de ugyanúgy nem tudom letölteni.
Köszönöm a segítséget! :)

XBOX 360-PC-Tab A legjobb nap!

(#3536) Cs1csó válasza Kalid (#3535) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az Avast alap beállítása nem a legjobb, főképp hozzáértőbb felhasználók számára. Jelesül a a kártékony dolgok észlelésénél nagyfokú automatizmus van beállítva azaz nem kérdez hanem üt.
Kezdésnek ezt kellene megváltoztatni, hogy legközelebb ne fuss bele ilyesmibe. Avast főablak megnyitás - bal alul - beállítások - összetevők - fájlrendszer védelem - testreszabás - műveletek - és itt a sorrend mindháromnál jobb ha 1. KÉRDEZ 2. KARANTÉNOZ
Szintén az összetevőknél - viselkedésvédelem testreszabás - mindig kérdezzen legyen beállítva.
Most vissza az ÁLTALÁNOS fülre - cyber capture engedélyezése - hagyja hogy én döntsek - legyen az opció.

Ezután a tálcaikonon jobbklikk - karantén - ha itt található még valami akkor próbáld visszaállítani - lehet hogy nem fog menni, mivel az automatikus döntése az is lehet hogy javít (hogy ez mit jelent az nem tiszta - gondolom valamit töröl módosít de ha megbízható a cucc akkor ezzel csak árt és használhatatlanná teszi az adott programot.)

Ha semmi javulás akkor lehet nincs más hátra mint előre és újrarakni a steames dolgot - sőt akár az avast-ot is előtte persze személyreszabni telepítés után.

(#3537) Kalid válasza Cs1csó (#3536) üzenetére


Kalid
csendes tag

Köszönöm a segítséget, mindjárt kipróbálom! :)

XBOX 360-PC-Tab A legjobb nap!

(#3538) Kalid válasza Cs1csó (#3536) üzenetére


Kalid
csendes tag

Működik! Köszönöm a segítséget!

XBOX 360-PC-Tab A legjobb nap!

(#3539) Jack Oneill válasza Cs1csó (#3536) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Ez egy nagyon jo tanacs. Tegnap en is beallitottam ezekre. Viszont arra lennek kivancsi,ha feljon egy ilyen riasztas,hogy dontsem el,mi legyen,akkor a felugro ablak meddig marad ott? Mert egy ido utan elvileg eltuni. Azert kerdezem,ha teszem azt,nem vagyok pont a gepnel. Tud olyat csinalni,ha nem valasztok,akkor pl karantenoz automatan,ahogy a masodik beallitasi lehetoseg irja?

[ Szerkesztve ]

(#3540) Cs1csó válasza Jack Oneill (#3539) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen ez a lényeg - mármint a műveleti sornál - Lehetőségek (kérdés, nincs művelet, automatikus kijavítás, mozgatás karanténba, törlés, javítás) ezeket lehet 3 variációban alkalmazni ha az első nem sikerül akkkor írja is -
"Ha a művelet nem sikerült, akkor:" jön a második ha az sem akkor a harmadik. Ha az első művelet a kérdés és arra nem jön felhasználói beavatkozás - 20 másodperc, a maximális 3 hely tehát 999 másodperc tehát több mint egy negyedórát el lehet húzni a kérdés felugró ablakra a választ (az alapbeállítás itt érhető el : BEÁLLÍTÁSOK - ÁLTALÁNOS fül - ELŐREUGRÓK - legördülő - itt lehet beállítani - itt is több fajtát megkülönböztet pl. riasztás stb. ) akkor jön a második ha azt sem tudja végrehajtani akkor jön a harmadik. Ezért jobb sorrend:
1. kérdés
2. mozgatás karanténba
3. nincs művelet vagy törlés (ha valamit nem tudott karanténozni lehet jobb ha törli ez itt kockázatos én úgy vagyok vele ha nem tudja karanténozni akkor inkább hagyja a riasztásról értesítés így is lesz )

[ Szerkesztve ]

(#3541) Jack Oneill válasza Cs1csó (#3540) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Nagyon jo,koszonom :) Igy allitottam be mindent.

(#3542) GEPESZ66 válasza Jack Oneill (#3541) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A 999 másodperc hogyan jön ki?
Az Általános beállításoknál, az értesítéseknél kell módosítani az időt?

[ Szerkesztve ]

(#3543) Jack Oneill válasza GEPESZ66 (#3542) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Gondolom,ott megadott a kivant idot masodpercben. Amugy igen,az altalanos ful alatt lehet. Nekem a gyari erteken van.

[ Szerkesztve ]

(#3544) Cs1csó válasza GEPESZ66 (#3542) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mivel másodpercben lehet megadni az időablakot ameddig a program vár a válaszra és 3 helyiérték van szabadon ezért a létező leghossazbb várakozási időablak a válaszra 999 másodperc (3 helyiértékkel nincs nagyobb szám) Szerintem a 20 másodperc egy kicsit karcsú a 999 = kb negyed óra sok - ideális mondjuk 60 másodperc azaz 1 perc bőven elég amennyiben hallod és idő kell ameddig odamész a géphez vagy ennyi gondolkodási idő is kb. elegendő.

(#3545) GEPESZ66 válasza Cs1csó (#3544) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Én is 60 másodpercre állítottam be ezeket az értékeket.
Nálam a programfrissítés is automatikusra van állítva, viszont ma jelezte, amikor megnyitottam a programablakot, hogy van új verzió.
Tehát nem frissített fel automatikusan, kézzel kellett engedélyezni.
Ezt miért így csinálja a beállítás ellenére?

(#3546) Cs1csó válasza GEPESZ66 (#3545) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nálam is két gépen így van sőt nem is emlékszem volt e már olyan hogy magától csinálta - tehát csak azt jelzi hogy frissítve volt és kell egy restart. Mindegy jobb ez amúgy, csak az nem jó hogy ameddig nem nyitod meg a főablakot nem jelzni, csak ott, pedig simán van aki nem nyitogatja a program főablakot. Mindegy jó ez így.

Az előbb volt szó a kártékony cucc észlelése esetén miket tud elvégezni a program és van :
- AUTOMATIKUS KIJAVÍTÁS - ennél megpróbálja javítani ha nem megy akkor karanténoz ha az sem akkor töröl
- JAVÍTÁS-nál csak a javítással próbálkozik de ha ez nem sikerül akkor nem csinál mást - ezért itt meg is jegyzi a program egy kis tájékoztató ablakban, hogy emellé érdemes 2. vagy 3. lehetőségnek karanténozást vagy törlést választani

Alapvetően ez is elég kacifántos, de a lényeg hogy működjön.

(#3547) Jack Oneill válasza Cs1csó (#3546) üzenetére


Jack Oneill
veterán

En a frissitest ugy szeretem,hogy csak jelezze nekem. Viszont ismeros vagy szomszed idos neni gepen automatikus a frissites. Le is frissult neki eddig,csak epp nem idoben. Ertem ugy,hogy nem rogton, volt olyan is,hogy par hetre ra. A sajat gepemen jobban szeretem pont ezert a jelzest inkabb. Az rogton jelzi a kis avast ikonnal.

(#3548) GEPESZ66 válasza Jack Oneill (#3547) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Az adatbázisnál gondolom maradt automatikuson?

(#3549) Jack Oneill válasza GEPESZ66 (#3548) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Persze,az mindenkepp. Csak a programfrissitesnel csinalom ezt.

(#3550) GEPESZ66 válasza Jack Oneill (#3549) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Tegnap beállítottam, hogy ha letöltötte a programfrissítéseket, akkor értesítsen.
A programot megnyitva látom, hogy ismét van valami frissítés, de nem értesített.
Beállítottam most úgy , hogy akkor értesítsen, ha van frissítés, s majd eldöntöm a letöltést.
Újraindítottam, most sem látok értesítést az ikonon.
Az értesítések ideje 60 másodpercre van beállítva.
Lehet, hogy azért nem értesít, mert a gépbe való bejelentkezéshez jelszó van beállítva?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.