Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:20

LOGOUT.hu

avast! összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2051) Johnyy válasza McClane (#2050) üzenetére


Johnyy
tag

Igen, már le tudom tölteni újra. Nem jelez vírust. Telepítettem is, csak a Free verziót.

További kérdés, a karanténnal mit érdemes kezdeni?
Van egy pár elem, eddig mindre azt a "Win32:Trojan-gen" -t írta, rámentem hogy keresés így ezt írja: [link]
De ha jól értem, ezek még így karanténban vannak.

Jah, és az Avast alap beállításon van. (A legelején pár napja azért is írtam, hogy hátha tudtok mondani valami ajánlott beállítást hozzá.)

(#2052) McClane válasza Johnyy (#2051) üzenetére


McClane
aktív tag

Nekem angolra van állítva az avast és ott van olyan, hogy Restore ami itt a Javítás, ha minden igaz. Azzal elméletileg vissza tudod állítani és többet nem teszi be karanténba.

Ami a beállításokat illeti az érzékenységet alapon szoktam hagyni, csak a számítógép átvizsgálásánál szoktam bekapcsolni a PUP keresést, beállítom, hogy a számítógép állandóan kapcsolatban van az internettel, automatikusan frissüljön a program, karantén max. mérete 0, meg nekem nincs feltelepítve a Web rep.

(#2053) Johnyy válasza McClane (#2052) üzenetére


Johnyy
tag

Sikerült, Javítás ezzel visszakerül az eredeti helyére, de ott marad a karanténban is, de már lehet onnan törölni.

:R

(#2054) McClane válasza Johnyy (#2053) üzenetére


McClane
aktív tag

Örülök neki, hogy sikerült megoldani. :)

(#2055) TotO'


TotO'
aktív tag

Sziasztok, az avastot 30naponta letöltöm és újratelepítem az ingyenes védelemért, ez most nem működik... hiába telepítem újra ugyanúgy sípol, hogy van még 3 napom... ez másnál is így van? Vagy mindenki megvette? :D

4a || Neuzer Courier DT

(#2056) spiritex válasza TotO' (#2055) üzenetére


spiritex
veterán

Nem vette meg senki, csak beregisztrálta egy e-mail címmel, és így 1 évig jó, amikor meg egyszerűen újra kell regisztrálni.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#2057) blattida


blattida
nagyúr

Megérkezett az első publikus 7-es béta Avast AV/IS.

Változások és újdonságok:

- New installer
- UI facelift
- FileRep service (cloud based)
- Streaming updates
- Sandbox & Autosandbox improvements
- Browser protection improvements
- Remote assistance feature to help your friends with computer troubles
- Support tool
- Export/Import settings
- Screensaver facelift
- runs on Win8 Developer Preview
- and many, many security improvements

Letöltés: AV Free, AV Pro, AIS

Az ismert hibák:

- In some cases, WebRep Chrome plugin is not installed correctly
- The Safezone browser is opening each time when you switch back and to the Safezone
- Plugins for Outlook 2k3 and 2k7 show "runtime error" message
- Sometimes autosandbox toaster does not close correctly
- Problems with avast sounds on Win 7 and Win Vista
- Remote assistance feature sometimes crashes on Win 7 32b, Win Vista 64b
- avast! account functionality is disabled

A hatos verzióra rátelepíthető!

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#2058) erikke17 válasza blattida (#2057) üzenetére


erikke17
őstag

Kiváncsi leszek milyen lesz ha elkészülnek vele... :)
Gondolom, ha elkészülnek vele érdemes lesz úgy feltenni hogy a 6-os Avast-ot törölni majd frissen feltelepiteni ezt... :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#2059) TotO' válasza spiritex (#2056) üzenetére


TotO'
aktív tag

Köszi, megcsináltm :D

4a || Neuzer Courier DT

(#2060) blattida


blattida
nagyúr

Aki használ 7-es bétát, annak érdemes frissítenie a legfrissebb, 1399-es buildre, mert sok bugot orvosoltak benne, főleg, ami a sebességét és rendszerterhelését illeti!

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#2061) sonic60 válasza blattida (#2060) üzenetére


sonic60
tag

Szia.

Azt szeretném kérdezni hogy az Avast 7 beta-ban miért nem tudom bekapcsolni hogy a böngésző zárt környezetben fusson? Vagy ez még nem is elérhető a bétában.

(#2062) blattida válasza sonic60 (#2061) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Elvileg működik a dolog, de vannak még vele gondok.
Jelenleg nem vagyok az avastos gép előtt, így érdemben most nem tudok többet segíteni. Milyen böngészővel próbáltad?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#2063) kranazoli válasza blattida (#2060) üzenetére


kranazoli
senior tag

Előző Béta-t épp ezért hagytam ki.
De ezt már feldobtam Én is.

Pár screen, aki esetleg kihagyja de érdekli kb. milyen is lesz...

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#2064) sonic60 válasza blattida (#2062) üzenetére


sonic60
tag

Szia!

Az avast-kiegészítő védelem--->böngésző védelem menüben megjelenik mind a 3 böngésző
(IE,Crome,Opera) de a menüpontban alattuk lévő "A böngésző futtatása zárt környezetben menüpont nem aktív,csak szürkén jelenik meg,ezért nem tudom kipipálni a funkciót.(Raktam volna fel képet is róla de a képfeltöltés átmenetileg nem elérhető)

(#2065) 12-es csaj


12-es csaj
senior tag

A Cloud milyen? Én félek tőle... A WebRep is nehezen indult be, mert nem volt elég szerverkapacitásuk, és ez folyamatosan derült ki, miután kiadták a stabilt, és többmillió felhasználó frissített rá.

Jól értelmezem a hivatalos fórumuk alapján, hogy megint van pár 64-bites Windows 7 specifikus bugjuk?

(#2066) kranazoli válasza 12-es csaj (#2065) üzenetére


kranazoli
senior tag

Én csak az utolsó Béta build óta használom a 7-es Béta-t. Semmi probléma a Cloud-al. Kapcsolat folyamatos; gondolom Én(!) gyakoribb frissülés, ... (de különösebben nem foglalkozom vele)

WebRep valóban volt idő, amikor kritikán aluli volt, hogy működik-e; vagy sem - inkább ez utóbbi volt. (de ez már rég megszűnt)

Semmi problémát nem tapasztalok, ami x64-el lenne összefüggésben. Ill. problémát sem.

Ami Számomra (és még pár emberkének a Béta Thread-ből) érthetetlen az az új Gadget.

Klikk a képekre...

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#2067) blattida válasza 12-es csaj (#2065) üzenetére


blattida
nagyúr

Természetesen kiforratlan, bugos, de nagyjából működik, és ami a lényeg, még nagyon messze van a végleges kiadás megjelenése, rengeteg hibajavítás, fejlesztés lesz még.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#2068) 12-es csaj


12-es csaj
senior tag

Tyúú... Egyik nap elkiabáltam, és mégis bele tudok futni tévesbe... Téves egyáltalán? Remélem nem valami vírus.
Ez blokkolta saját maga saját szerveréhez való hozzáférését. Aztán mégis sikerült frissítenie magát, egy percre rá.
Másvalakinél ilyesmi esetleg?

Kép: "A képfeltöltés átmenetileg nem elérhető, a hiba javításáig kérjük türelmeteket!"

(#2069) kranazoli válasza 12-es csaj (#2068) üzenetére


kranazoli
senior tag

Na, ha ennek a szösszenetnek nekifutnál még1x az nem lenne rossz. ;)

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#2071) kranazoli válasza 12-es csaj (#2070) üzenetére


kranazoli
senior tag

Avast 5, R.I.P. :D

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#2072) Weaver válasza 12-es csaj (#2070) üzenetére


Weaver
senior tag

ebből is látszik, hogy sosem lehet elég elővigyázatos az 'ember'.
vagyis fő a biztonság! :DDD

(#2073) Krisz86


Krisz86
csendes tag

Megszeretném kérdezni,hogy miért van az,ha win-be berakok egy új betűt,vagy csak simán office felkerül,akkor megváltózik az avast belül,apróbbak lesznek a betűk benne..
[Kép]

[ Szerkesztve ]

(#2074) McKane


McKane
senior tag

" Greetings from AVAST HQ in Prague. Tomorrow is a big day! We release new avast! version 7. We will keep you posted on our wall, so please don't forget to follow us! :) "

(#2075) Lewzke


Lewzke
őstag

Frissítettem a menüjéből a 6-ost, gond nélkül feltelepítette a 7-est, eddig minden oké vele. Valaki elmagyarázná ezt a felhős dolgot kicsit részletesebben? Gyakorlatilag azonnal frissít az antivírus ha megjelent egy vírusdefiníció?

(#2076) DS39


DS39
nagyúr

frissített az avast-om 6-osról 7-esre, azóta minden indításkor ezt a képernyőt adja be:
[link]

hogy lehet ezt kikapcsolni?

(#2077) Lewzke válasza DS39 (#2076) üzenetére


Lewzke
őstag

Ez hiba, normálisan csak egyszer kellene megjelenjen.

(#2078) DS39 válasza Lewzke (#2077) üzenetére


DS39
nagyúr

hát az. és azért nem értem mert azóta már beállítgattam úgy ahogy nekem megfelel, és azok a beállítások megmaradtak, tehát az sem lehet hogy elfelejtette a módosításokat és a telepítés utáni állapottal indulna.

szerk:
nagyon fail, most így netezés közben megint feldobta ezt az üzenetet és még azzal kibővítve hogy felajánlotta hogy telepítse a Chrome-ot. (ami amúgy fent van a gépen)
szerintem holnap legyalulom az egész Avastot és újratelepítem, mert ez vicc.

[ Szerkesztve ]

(#2079) Lewzke válasza DS39 (#2078) üzenetére


Lewzke
őstag

Ha rákattintasz az uninstall-ra megjelenik egy olyan is hogy javítás vagy hasonló, elvileg az megoldja.

(#2080) 12-es csaj


12-es csaj
senior tag

Szerintem ne szenvedjetek vele... hivatalos fórum alapján nagyon sok bug...

(#2081) DS39


DS39
nagyúr

az a durva hogy magától helyrejött, kikapcsoltam a gépet, most be, és megszűnt a dolog és még gyorsabb is szerintem, mint a 6-os (kevésbé terheli a gépet az állandó védelem).

(#2082) Lewzke válasza 12-es csaj (#2080) üzenetére


Lewzke
őstag

Legtöbbször így kezdik, aztán javítgatják.

(#2083) kranazoli válasza Lewzke (#2075) üzenetére


kranazoli
senior tag

"
Valaki elmagyarázná ezt a felhős dolgot kicsit részletesebben?
Gyakorlatilag azonnal frissít az antivírus ha megjelent egy vírusdefiníció?
"

Ha megy(megyeget) az angol ez a topic Neked van: Avast New Cloud Feature Questions?

Röviden, igen. Ha kapcsolódva vagy a felhőre, az jelenti a "nulladik napi" frissítést. Ha frissül az adatbázis, rögtön megkapod a friss vírusdefinícós adatbázist.

Ha nincs bekapcsolva a felhő, akkor marad az alapértelmezett frissítés/nap. Talán 3; vagy 4 frissítés/nap (mondjuk ez is nagyon jó!) De nyilván a felhő ennél gyakoribb, tulajdonképp azonnali frissítés.

Sőt, nem csak az adatbázis - de program frissítésre is igaz. Gondolom lesz(nek) is frissítések majd amik a program alverziót érintik.

@12-es csaj

Igen, vannak bug-ok de amik még vannak nem kritikus hibák. Alap felhasználás mellett szerintem zéró. (Nekem speciel semmi)

RC megjelenése körül volt nagy a káosz. Ott nagyon elqrtak dolgokat az Avast-os fiúk.

Akinek problémája van, távolítsa el a fent lévő verziót és utána telepítse a 7-es build-et.
(Uninstall Utility)

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#2084) lck válasza 12-es csaj (#2080) üzenetére


lck
senior tag

Semmilyen hibát nem tapasztaltam eddig.

(#2085) McClane


McClane
aktív tag

Nálam is tökéletesen működik, frissítéssel a 7-es verzióra se volt gond.

(#2086) 12-es csaj


12-es csaj
senior tag

Akkor próbáljam ki?
Úgy érzem, jó lenne várni még egy build-ig, de kíváncsi vagyok.

(#2087) lck válasza 12-es csaj (#2086) üzenetére


lck
senior tag

2 gépre raktam, egyikre új telepítéssel, másikra 6-os frissítéssel. Mennek rendesen.

(#2088) fcc


fcc
aktív tag

Frissítettem a 7-es avastra, de ez nagyon fogja a gépet. Másnak is van ilyen tapasztalata?
Lassabban nyílik meg minden (böngésző, programok stb.) :W

(#2089) Lewzke válasza fcc (#2088) üzenetére


Lewzke
őstag

Nekem ugyanolyan mint a 6-os ebből a szempontból, próbáld meg újratelepíteni/javítani.

(#2090) fcc válasza Lewzke (#2089) üzenetére


fcc
aktív tag

Ráadásul ez az indító kép, lentebb említett, nekem is folyton előjön.

(#2091) DS39 válasza fcc (#2090) üzenetére


DS39
nagyúr

nekem magától helyrejött, gépet kikapcsoltam, pár óra múlva bekapcsoltam és jó lett, és kicsit még gyorsabb is mint a 6-os. (ugyanazok a beállítások mint a 6-osnál, és a felhős cuccot is kilőttem)

(#2092) fcc válasza DS39 (#2091) üzenetére


fcc
aktív tag

Pár percre én is kikapcsoltam, de nem lett jó. :(((
Nem indult el az avast, és lefogta úgy a gépet, hogy semmit nem tudtam elindítani. :((
Melyik az utolsó 6-os, visszatenném azt? :F

(#2093) zoo8800


zoo8800
veterán

A tapasztalatok alapján várok még egy buildet, mielőtt frissítenék. :)

rip and tear, until it is done

(#2094) kranazoli válasza zoo8800 (#2093) üzenetére


kranazoli
senior tag

Semmi problémám nincs a 7-essel.
De Én nem 6-osról frissítettem, hanem szűz rendszerre dobtam rá a 7-est.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#2095) 12-es csaj


12-es csaj
senior tag

Kellemes meglepetést okozott az avast! azzal, hogy megette vacsorára a memóriát, és pörgette a HDD-t, mintha búgócsiga lenne. Persze nem lehetett látni még Process Explorerben se, hogy mindezt az avast! teszi, de így is eléggé egyértelmű volt...

Ment vissza a 6-os, persze annak se a legújabb build-jét sikerült visszaraknom. Na, mindegy...

(#2096) McClane válasza kranazoli (#2094) üzenetére


McClane
aktív tag

Én meg direkt a 6-osra frissítettem rá, mert ebben van a több hibalehetőség, de gond nélkül működik.
Véleményem szerint, ha valakinek nincs szétbarmolva az oprendszere és/vagy nem fut több memóriarezidens kártevő irtó, akkor nem lehet gond.

(#2097) 12-es csaj


12-es csaj
senior tag

Hol találok 6.0.1367-es telepítőt?
A gépemen csak 1289-es van.

(#2098) HZoli87 válasza 12-es csaj (#2097) üzenetére


HZoli87
veterán

Tessék, szerintem több nyelvű (nem próbáltam).

(#2099) fcc válasza 12-es csaj (#2097) üzenetére


fcc
aktív tag

innen töltöttem le [link]

[ Szerkesztve ]

(#2100) 12-es csaj válasza HZoli87 (#2098) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Köszönöm a segítséget! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.