Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:20

LOGOUT.hu

avast! összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3451) GEPESZ66 válasza Jack Oneill (#3450) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Azért erre csak nem kényes.
A telepítendő gépben meg integrált kártya lesz, s ott a WIN rakja fel.

(#3452) GEPESZ66 válasza LamerGyuri (#3448) üzenetére


GEPESZ66
veterán

És nálad az új verzió (IS) alatt gond nélkül lefut a teljes keresés?
Erre sokan panaszkodtak, hogy csak 0%-on áll a számláló.

(#3453) junior11 válasza GEPESZ66 (#3452) üzenetére


junior11
veterán

Nálam a múltkor végül lefutott a teljes teszt, először 14%-on állt sokáig, aztán nagyon lassan ment fel kb. 18%-ra, utánna már gyorsabb volt. 320GB-os HDD-nek kb. 70%-a van tele, így a teljes teszt ha jól rémlik kb. olyan másfél óráig tartott. A gépet nem nagyon fogta, mellette az MS Edge 7-8 ablakkal nyitva volt és ment egy YouTube 1080p videó is (Intel C2D E6550 2,33Ghz, 4GB RAM), proci használat így összesen kb. 80-85% volt, a böngésző bezárásával és a YouTube-s videó befejeztével lecsökkent olyan 35-45%-ra.

Az F-Secure SAFE a laptopon (i3-3120M, 4GB RAM, 250GB SSD, annak kb. 35%-a van tele, 1TB HDD, 85% van tele) kb. 45 perc alatt végzett, de a proci terhelése a teszt első felében 90-99% volt, aztán lecsökkent 30-35%-ra.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#3454) Cs1csó válasza GEPESZ66 (#3452) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az okos vizsgálat kb. mindent megvizsgála amit fut. A teljes értelemszerűen mindent azt is ami épp nincs futtatva. Szerintem próbáld ki a RENDSZERBETÖLTÉSKORI vizsgálatot az gyorsabb kb. mint egy rescue disk azaz ez sem az oprendszer alól indul, és ugyangy megvizsgál mindent talán még gyorsabban is.

(#3455) Jack Oneill válasza GEPESZ66 (#3451) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Persze biztos nem errol van szo. Csak info jelleggel irtam :)

(#3456) GEPESZ66 válasza Jack Oneill (#3455) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Köszönöm!
Írtátok, hogy a hardveres virtualizációt célszerű kikapcsolni a BIOS-ban.
Ha nem használok szoftveres virtualizációt, akkor gondolom, hogy nem gond?
Hogy található meg ez a BIOS-ban?

(#3457) fcc


fcc
aktív tag

Helló!
Hétvégén frissítettem az avast-ot. Az új verzió valamiért nem engedi rendesen működni az arcsoft media lejátszót. Fájl megnyitásakor hiba üzenetet dob, a lejátszó, és nem indul el a film. Ha kikapcsolom az avast-ot működik rendesen. Találkozott már valaki hasonló problémával? Az előző verzióval nem volt ilyen gondom.

(#3458) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A megvásárolt céges gépen tiszta telepítésű WIN7 van.
Mielőtt átállok WIN10-re, felraktam az AVAST IS-t,ami a másik,nem tiszta telepítésű gépen problémás volt.
Itt minden jól működik,a teljes vizsgálat is szépen fut,15 perc után 92%-on áll.
Viszont most ez gondolkodóba ejtett,hogy így váltsak-e Eset-ről Avast-ra.

(#3459) GEPESZ66 válasza fcc (#3457) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Miért nem térsz át másik lejátszóra?
Bár ez elég érdekes.

(#3460) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Az IS- nek mennyire lehet jó a tisztító funkciója,gond nélkül futtatható?

(#3461) Cs1csó válasza fcc (#3457) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv ez valami speciális lejátszó? Mármint többet tud gondolom mint egy VLC. Szerintem kezd azzal, hogy a komplett mappáját add a kivételek közé. Jobb alsó sarok beállítások - áltálános - kizárások (ezt lenyitod) itt a fájl útvolnalaknál betallózod és hozzáadod - esetleg a biztonság kedéért - nem tudom mért van külön - a mellett lévő CYBER CAPTURE és MEGERŐSÍTETT üzemmód -nál is add hozzá de itt már elég a programindító exe-jét.

Ha ezután sem fut akkor nézd meg a karantént ha ott nincs semmi - karantén elérése a tálca ikonon jobb klikk a feljövő menüben karantén balklikk ha itt találod valamelyik paramééterét akkor visszaállítás és hozzáadás a megbízahtóakhoz.)

Ha ezután sem fut akkor kapcsold ki az avast-ot - tálcaikon jobbklikk második sor- avast védelem kezelése - kikapcsolása - mondjuk 10 perc elég - ekkor próbáld újra elindítani a media playert ami HA NEM FUT akkor próbáld meg újratelepíteni kikapcsolt avast mellett.

Nade ha ezek után sem futt akkor passz.

(#3462) GEPESZ66 válasza Cs1csó (#3461) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Kíváncsian várom a fejleményeket,hogy ezek közül melyik lesz a jó megoldás!
Azért jo lenne a magyar support,aki ilyenkor közvetít a felhasználó és a fejlesztő között.

(#3463) fcc válasza Cs1csó (#3461) üzenetére


fcc
aktív tag

Betettem a kizárások közé, úgy látom most jó. Kösz. Azért érdekes, hogy az előző verzió nem kavart be.
Ja, evvel letudok játszani teljes BD tartalmat. A VLC-vel csak a fő film megy.

(#3464) LamerGyuri válasza GEPESZ66 (#3456) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

A "Hardveresen támogatott virtualizálás"-t az Avast, "Beállítások - Hibaelhárítás" menüpont alatt találod meg.

Melyik vizsgálatra gondolsz? Mert az "Okos vizsgálat" csak átrepül a rendszeren, semmi mélyreható vizsgálatot nem végez. A "Teljes vizsgálat" pedig kibont (amit tud) - szétszed - átvizsgál minden fájlt. Emiatt tart pl. látszólag sokáig egy ISO fájl vizsgálata, mert először kicsomagolja, hogy hozzáférjen, aztán átvizsgál, ha akad még benne valami, kicsomagol, átvizsgál....
Rendszerre vetítve, egy frissen rakott rendszeren kevés fájl és mappa van. Egy jó pár hónaposon nagyságrendekkel több. Ezért nem indul meg a karika 0%-ról látszólag, vagy csak lassan halad. Ha mindez egy futó rendszeren történik, akkor még az is fékezi. Emiatt célszerűbb boot-idejű vizsgálatot futtatni, mert akkor csak az övé az összes erőforrás. Egy régebbi, jól belakott, adatokkal teli rendszernél akkor is simán előfordul, hogy 10 percig csak a 0%-ot bámulhatod, pedig akkor a szemed előtt futnak a sorok, hogy mit vizsgál éppen.
Élő módban amúgy elvan az Avast 2 magos procival, 2GB rammal, észre sem venni, hogy létezik (persze, csak a mindenképp szükséges modulokat feltelepítve), a mélyvizsgálatnál viszont előny a sok mag-sok ram kombináció.

[ Szerkesztve ]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#3465) GEPESZ66 válasza LamerGyuri (#3464) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Az IS-nèl melyik összetevőket szoktad telepìteni,vagy melyiket nem?

(#3466) LamerGyuri válasza GEPESZ66 (#3465) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Fájlrendszer, levelezés és webvédelem, programfrissítő, tűzfal.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#3467) GEPESZ66 válasza LamerGyuri (#3466) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Gondolom a múltkor nem azért volt nálam probléma a működésével, mert nem minden komponens volt telepítve, hanem mert nem tiszta rendszerre ment, előtte ahogy írtam Eset volt.
Igazam lehet?

(#3468) Pano


Pano
addikt

Sziasztok!

Sikeres adatbázis frissítésről szóló értesítést elő lehet valahogy csalogatni?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

"A depressziósoknak van igazuk és azok a betegek, akik vidáman lubickolnak a szétrohadó világban."

(#3469) fcc


fcc
aktív tag

A viselkedés védelemnek van értelme? Eddig ilyen összetevő nem volt telepítve nálam.

(#3470) GEPESZ66 válasza LamerGyuri (#3466) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Sokkal többet kíván az Avast, ha minden összetevő telepítve van?
Esetleg egyes összetevők, pl. a tisztító nem csak akkor terheli, ha elindítjuk?
Ahogy írtam I3-2100 processzor van a gépben, s 4GB DDR3 1333 MHz RAM, valamint 120GB SSD a rendszernek.

(#3471) LamerGyuri válasza GEPESZ66 (#3470) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Szerintem igen. Ha pontosabb értékre vagy kíváncsi, este ki tudom neked próbálni a különbséget.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#3472) Cs1csó válasza fcc (#3469) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez egy új fícsör, aminek "talán" haszna is van. Érdemes lehet a web-, fájl- (opcionálisan az email-) védelmek mellé még ezt feltenni.

Sokkal többet kíván az Avast, ha minden összetevő telepítve van?

Nem teszteltem, de érdemes megkülönböztetni a folyamatosan működő összetevőket, pl. a fentebb említettek és az olyat ami ameddig nem indítod el nem fut, pl. böngészőtakarító, stb. Minél több aktív összetevő fut gondolom annál több ramot fogyaszt, a kiegészítő védelmek csak akkor amikor éppen használod.

[ Szerkesztve ]

(#3473) fcc válasza Cs1csó (#3472) üzenetére


fcc
aktív tag

Ok, akkor egyelőre fenn hagyom.

(#3474) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Nem tudtam, hogy Trial módban a Cleanup nem aktív.
Ha van IS licenc, akkor ugye ezt lehet használni?

(#3475) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Nagyon kihalt ez a topik!
Kevesen használnak Avast-ot?
Hogy vált be az új Avast IS?

(#3476) Cs1csó válasza GEPESZ66 (#3475) üzenetére


Cs1csó
félisten

Látom nem jött még válasz, szerintem kevesen is használják, inkább a free verzió megy. Annyit azért megemlítenék, hogy az AVAST liszenszeli az AGNITUM tűzfalát, tehát nem kezdtek el fejleszteni egyet hanem vettek egy kulcsrakész bejáratott rendszert, magyarán a tűzfalrésze rendben van. A vírusvédelme kb. ugyanaz a free és az IS-nek. Az Avast a legnépszerűbb ingyenes kergető a piacon, és az elismert víruslaborok tesztjén is jó eredményeket ér el.

(#3477) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Nem emlékszem, hogy az AVAST IS-nél, ha megnézzük, hogy milyen eszközök vannak csatlakozva a hálózathoz, akkor a nevükhöz hozzá lehet-e írni, vagy átnevezni a könnyebb beazonosíthatóság végett?
Illetve meglehet-e nézni, hogy melyik alkamazások mentek ki a netre az utóbbi időben?

(#3478) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Mi a tapasztalat az új AVAST IS-el?
Olyat azért olvastam, hogy valakinél egy-két korábban használt program futtatásával gond van, de lehet, hogy csak egyedi eset.

(#3479) LamerGyuri válasza GEPESZ66 (#3478) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Fasza cucc. :K

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#3480) GEPESZ66 válasza LamerGyuri (#3479) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Köszi!
Tehát akkor nincs vele gondod.
Erős a géped?
Mindig ezt használtad, vagy mást is?

[ Szerkesztve ]

(#3481) Imree970


Imree970
csendes tag

Sziasztok!
Olyan dolog történt velem, hogy feltelepítettem az Avastot, kérte az újra indítást ... ujra inditottam, de ez után hiába kattintottam az ikonjára / próbáltam futtatni nem indult el sehogysem . Próbáltam kitörölni, de csak avastclear [link] segitségével sikerult , amit futtattam windowson, felajánlotta hogy safe mode ban felfut, kitöröltem vele az avast mappáját, restartoltam viszont a bekapcsoláskor a logo után jött egy ablak, hogy Windows menjen vagy az Avast Clean Uninstall, és sehogysem tudom kivenni azt az ablakot ... avastclear programot nem tudtam törölni sehol sem, automatikus választás ott pedig 10 sec.
Valakinek volt már ilyen vagy valami egyszeru megoldás valakitől ? :)
Köszönöm a választ előre is.

[ Szerkesztve ]

Ha az ellenség lőtávolom belül van akkor te is :-)

(#3482) GEPESZ66 válasza Imree970 (#3481) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Én az Avast IS-t raktam fel, de semmi újraindítást nem kért.
Ilyen tapasztalatom nincs!

(#3483) GEPESZ66 válasza GEPESZ66 (#3482) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Én újratelepített WIN-re raktam fel, nem volt előtte más biztonsági szoftver telepítve.

(#3484) lufi7 válasza Imree970 (#3481) üzenetére


lufi7
aktív tag

Én is így jártam.
Egy illesztőprogram frissítés után nem indult el többszöri próbálkozásra sem. Letöröltem az avastclearrel és ugyan ez az ablak fogad, hogy válasszak vagy x idő múlva indul a windows 10.
Mondjuk azt hozzá kell tennem, hogy amióta csak a Defender van a gépen megtáltosodott a Firefox.

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#3485) GEPESZ66 válasza lufi7 (#3484) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Ilyen hibákról nem olvastam eddig.
Nem érzek lessulást az IS mellett, Chrome-val böngészek.

(#3486) _ ĐanieL™ válasza GEPESZ66 (#3485) üzenetére


_ ĐanieL™
tag

Nekem ezer eve a free van.
Sose volt ilyen gond. Pedig a Chrome bovitmenyt is hasznalom.
Mig nem SSD-m volt, addig annyit csinaltam, hogy a windows betoltese utan volt csak engedelyezve az avast indulasa.

(#3487) Imree970


Imree970
csendes tag

Megtaláltam a megoldást egy kis fórum olvasgatás után :) ... msconfigban kelett törölni a rendszerindités fül alatt.

[ Szerkesztve ]

Ha az ellenség lőtávolom belül van akkor te is :-)

(#3488) lufi7 válasza Imree970 (#3487) üzenetére


lufi7
aktív tag

Ügyi vagy! :C

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#3489) Ryder62


Ryder62
őstag

Hi,

Másnak nincs gond az új Avasttal? Nekem olyanokat produkált, hogy lefagyasztotta a gépet. Az OS eredeti Win 8.1. Konkrétan random behülyült a rendszer, nem lehetett semmire kattintani. Befrissítés után jött elő ez az anomália és meg is szűnt ahogy kikapcsoltam (tiltottam) minden Avast funkciót.

(#3490) _ ĐanieL™ válasza Ryder62 (#3489) üzenetére


_ ĐanieL™
tag

Igaz Win10-en, de minden rendben vele.
Az osoknel 2 7-es rendszeren is fent van, ott sincs gond.
Avast Free

(#3491) GEPESZ66 válasza Ryder62 (#3489) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Nekem friss telepítésű WIN10 64 bit-re ment fel a legújabb Avast IS, de nincs semmi gond vele,1 hete fut így.
A korábbi rendszeren Eset IS volt előtte, tehát akkor nem tiszta rendszerre került ezután fel az Avast,még akkor próbaképpen, de úgy volt egy kis gond vele.
Biztonsági szoftvereknél legjobb, ha nem volt előtte semmi ilyen a gépen.

(#3492) Ryder62 válasza GEPESZ66 (#3491) üzenetére


Ryder62
őstag

A rendszer (ahogy a gép is) novemberi születésű, tehát pár hónapos. Felraktam az Avastot, minden oké volt vele, majd február elején befrissítette magát. És akkor kezdődött a gond.
Nem volt előtte semmi más a gépen. 2010 óta Avastot használok.

Amúgy Free verzióról van szó.

(#3493) LamerGyuri válasza Ryder62 (#3492) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

De, nálam szintén van gond.
Gyári Lenovo win8, 8.1-re frissített, naprakész, és az új Avast gyakorlatilag szénné fagyasztja 2 perc után; csak a karika pörög, nem reagál semmire, nem lehet csinálni semmit. Csökkentett mód megy bármikor, avastclean, utána pöcc-röff a rendszer. Avast Free vissza, szigorúan csak fájl-web-levelezésvédelem és programfrissítővel, 2 újraindítás után újból kezdi a teljes lefagyást.
Felügyelt 7-es, 10-es rendszereken semmi gond.
Ha valaki tud megoldást, ne tartsa magában.

Már arra is gondoltam, hogy keresek egy előző főverzió telepítőt, és letiltom a verzióváltást; egészen az új felület megjelenéséig semmi baj nem volt.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#3494) Cs1csó


Cs1csó
félisten

(#3492) Ryder62 v
Üdv, az Avast hivatalos fórumán nem olvastam ilyet, az lehetett a gond, hogy update-elt az avast, szedd le restarta a gép - cclenaerrel takarítás majd a cclenaer registy pucolójjával is takarítás a user mappaban vagy program data stb. helyeken töröld manuálisan az avast könyvtárakkat egy restart majd mehet fel a hivatalaos oldalról tölsdt le és telepítsd - fájlvédelem, webvédelem, viselkedésvédelem (ha használsz asztali nem böngészős - email programot akkor a levelezésvédelem amint telepítette magát megint restart ami biztos.
Ha ezek után is gond van akkor egy ideig hanyagold, de legalább addig ameddig a komplett windowst újra nem rakod - esetleg - egy MBAM-ot futtass, rogukilert, rkilt stb. ha esetleg megbújna valami ami akadályoz.

(#3493) LamerGyuri
Mivel nagyjából a fentebb írtakon túl vagy esetleg az MBAM és egyéb védelem futtatása , esetleg simán a programok szolgáltatásokon belül is el lehet távolírtani és utána csinálj manuális takarítást cclenaer-t stb.
ezután restart és mehet fel - ha továbbra is gáz akkor gyaluld és tolt fel pl. a COMODO CLOUD AV-t akár egy ideig. Későbbiekben ha lesz új főverzió probálkozhatsz.

(#3495) GEPESZ66 válasza Cs1csó (#3494) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Sziasztok!
Nekem ezt írta az ügyfélszolgálat arra a kérdésre, hogy hogyan kell maradéktalanul eltávolítani az Avast-ot.
Szerintem is az eltávolítást, s újratelepítést érdemes megpróbálni.

1) Downloaden Sie die neueste Version des Avast uninstall Utility (am besten auf dem Desktop speichern):
http://files.avast.com/iavs9x/avastclear.exe
2) Windows im abgesicherten Modus starten.
In Windows XP rufen Sie den abgesicherten Modus auf, indem Sie beim Start des PCs (bevor das Windows-Logo erscheint) die Taste F8 drücken. http://board.protecus.de/t13063.htm
In Windows Vista, 7, 8 und 10 genügt es, die Datei „avastclear.exe“ aufzurufen und die Frage, ob in den abgesicherten Modus gewechselt werden soll, zu bejahen.
3) Starten Sie das Uninstall Utility (avastclear.exe ) und deinstallieren Sie damit Avast
4) Restart
5) Stellen Sie sicher, dass im Ordner c:\Programme kein Ordner „alwil Software“ oder „avast Software“ mehr vorhanden ist, andernfalls löschen Sie ihn.

(#3496) LamerGyuri válasza Ryder62 (#3492) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Rövidre zártam a dolgot: kerestem egy előző verziós offline telepítőt, avastclear, majd korábbi verzió feltelepít, verziófrissítés letilt. Azóta öröm és boldogság, semmi baja a 8.1-nek; semmi fagyás-akadás-röccenés.

Valamit nagyon elbaltáztak ebben a mostani verzióban.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#3497) Cs1csó válasza LamerGyuri (#3496) üzenetére


Cs1csó
félisten

NEM trollkodásként de mi a bajod a win 10-el? Aki win 7-et használ megértem hardver-szoftver ütközés stb. de a win8-8.1 kb. ráncfelvarrt win 10. Van objektív okod: szoftver hardver korlátok? Vagy csak szubjektív okok miatt nem váltassz.

(#3498) LamerGyuri válasza Cs1csó (#3497) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Nekem? Semmi. Javításon volt nálam a gép, ezen szoftveres fagyás miatt. Gyári Lenovo win8, lefrissítve 8.1-re. A gazdája nem adta áldását win10-re való váltásra, tehát meg kellett valahogyan oldanom a problémát. :K

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#3499) Cs1csó válasza LamerGyuri (#3498) üzenetére


Cs1csó
félisten

Értem, na igen a user makacssága.

(#3500) Ryder62 válasza LamerGyuri (#3496) üzenetére


Ryder62
őstag

Az új (88-as) build javította ezt a fagyás dolgot? Most vírusirtó nélkül tolom, ki van kapcsolva. Őszintén, nem akarok frissíteni, nehogy még rosszabb legyen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.