Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:20

LOGOUT.hu

avast! összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3201) Narxis


Narxis
nagyúr

Jó sokat szenvedtek ezzel a vírusirtóval. :D

Thanos was right.

(#3202) Cs1csó válasza Narxis (#3201) üzenetére


Cs1csó
félisten

KÖSZIII :DDD

Szeretem őket próbálgatni - legtöbb ideig AVAST volt, majd CIS de a sok bug stb. miatt elegem lett ment vissza az AVAST (közte volt panda, avira - egyik sem jött be) majd jó fél éve, vagy több, elegem lett az AVAST-ból is - lassította a gépet - jött a TSE majd nemrég ennek a frissítési anomáliái miatt ebből is elegem lett egy időre és jött az AVAST ami nagyon sokat javult kivették az NG-t meg egy csomó nem kiforrot lassító dolgot és/vagy átszabták és nagyon fürge és stabil lett a gép. Erre most meghal, de ami fontos, hogy érzem dolgoznak a problémán. A qihoo-nak írtam hogy baxik frissíteni az adatbázis, a levélben a válasz lehetőségét is engedélyeztem de le se szartak. Gondolkodom a Sophos-on meg úgy általában nézelődök.

(#3203) Jack Oneill válasza Cs1csó (#3202) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Én nagyon gondolkozom, hogy visszatérek AVG-re. Soha semmi bajom nem volt vele, sőt, védte a gépet rendesen és nem lassította. A 2016-os verzió pl nagyon sokat fejlődött gépigény tekintetében. De ez, amit most az Avast művel, kritikán aluli.

(#3204) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

W10-re tértem át, és a megszokott Avast Free-t telepítettem, de a háttérszolgáltatást az istennek nem akarja engedélyezni a Win.

Hol tudnám bekapcsolni?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#3205) Jack Oneill válasza AxBattler (#3204) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Szerintem olvass kicsit vissza :) Erről írunk már egy ideje.

(#3206) AxBattler válasza Jack Oneill (#3205) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi, csak ez most sürgős lett volna... :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#3207) Jack Oneill válasza AxBattler (#3206) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Sajnos a legutolsó frissítéssel meghalt az avast...szó szerint.

(#3208) AxBattler válasza Jack Oneill (#3207) üzenetére


AxBattler
félisten

Helyette valami javaslat?

Ennek a 360 Total Security-nek a Free változata ajánlott?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#3209) Cs1csó válasza AxBattler (#3208) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, a TOTAL SECURITY ESSENTIAL verzió ajánlott, én is ezt tettem fel most az AVAST free helyett.

(#3210) AxBattler válasza Cs1csó (#3209) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi, akkor töltöm is INNEN! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#3211) Narxis válasza Jack Oneill (#3203) üzenetére


Narxis
nagyúr

AVG se sokáig lesz mert felvásárolta az Avast. :D

Thanos was right.

(#3212) Jack Oneill válasza Narxis (#3211) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Azért, mert a tőzsdei részvényeket megvették, még nem azt jelenti, hogy megszűnik az AVG!!! Bár kíváncsi vagyok nagyon, hogy milyen céljuk lesz vele.

(#3213) jupp008 válasza Cs1csó (#3200) üzenetére


jupp008
senior tag

2 sikeres/sikertelen javítás ill. újratelepítés után persze rájöttem, hogy globális a probléma...így várok most, hogy mi lesz:
https://forum.avast.com/index.php?topic=189221.60

Ha esetleg vki hamarabb észreveszi a megoldást kérem linkelje ide is.

(#3214) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Úgy néz ki, kijavították a hibát!

(#3215) SATA_boy válasza Jack Oneill (#3214) üzenetére


SATA_boy
csendes tag

Így van, javították ezt a csúnyácska hibát.

Az avast fórumán a következőt írták:

UPDATE:
This is now fixed. All fresh installations are OK from now on.
For existing affected users, if it doesn't update automatically, the fastest way to fix it is to run C:\Program Files\AVAST Software\Avast\AvastEmUpdate.exe and then reboot.

Én is így jártam el, azaz futtattam a C:\Program Files\AVAST Software\Avast\AvastEmUpdate.exe fájlt (ami nagyon gyorsan lefutott, nem írt ki semmit sem a futás során, sem pedig utána).

A számítógép újraindítása után, már nem jelenik meg a bosszantó, "Ön védtelen" üzenet, minden szépen működik. :K

(#3216) Jack Oneill válasza SATA_boy (#3215) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Nekem semmit nem kellett futtatni. Sem pedig a gépet újraindítani. Magától frissült az Avast. Most már végre jó. Adunk neki még egy esélyt.

(#3217) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Másnál is ezek az összetevők jelennek meg?
[kép]

(#3218) jupp008 válasza Jack Oneill (#3217) üzenetére


jupp008
senior tag

nálam ezek vannak:

Ja bocsi, most nézem, nem ua. két verzió.

[ Szerkesztve ]

(#3219) Jack Oneill válasza jupp008 (#3218) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Köszi :) Ez ugyanaz, csak neked vannak más dolgok is telepítve. Akkor megnyugodtam. Ezek szerint több fizetős összetevő elérhető lett. Ezt a DNS dolgot telepítem akkor. A tűzfalat mennyire érdemes használni? Mármint az avast tűzfalát! Jobb, mint a win10 saját tűzfala?

[ Szerkesztve ]

(#3220) jupp008 válasza Jack Oneill (#3219) üzenetére


jupp008
senior tag

Vagy 5-6 éve kezdtem használni az Avastot mint Free Virusírtót, majd kb. 3 éve az Internet Security-t éves license -el. Sok problémám nem eddig az volt az évek alatt, kivéve az utóbbi fél évet amikor bekaptam néhány makacs Malware-t és egyedül a Malwarebytes Anti-Malware -el tudtam leszedni.
De visszatérve a tűzfalra, nem tudom, hogy lehetne objektívan döntést és érvet hozni a két tűzfallal kapcsolatosan. Talán vki hozzáértőbb leírja.

(#3221) C. s. válasza Jack Oneill (#3219) üzenetére


C. s.
addikt

Szia!

Ez is a Windows tűzfalát használja, már nem úgy mennek a dolgok, mint régen. A mai programok csak a tűzfal konfigurálásában nyújthatnak többet, mint amit a Windows nyújt.

(#3222) Jack Oneill válasza C. s. (#3221) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Azt hogy erted,hogy a windows tuzfalat hasznalja? Ugyanis ha ezt aktivalom, akkor a windows tuzfala kikapcsolt allapotba kerul.

jupp008(#3220) koszi a valaszt. En csak par hete hasznalom. Az avast avg felvasarlas miatt gondoltam,hogy tobb evnyi avg hasznalat utan kiprobalom. Remelem,nem banom meg a biztonsag teren.

(#3223) Cs1csó válasza Jack Oneill (#3222) üzenetére


Cs1csó
félisten

Valami olyasmi jelent hogy a win tűzfal kezelőfelülete helyett megkapjuk a harmadik fél - jelen esetben az AVAST - kezelőfelületét aminél a beállítások jobban elérhetőek, és a kapcsolatok jobban követhetőek. Az egyik legjobb példa a win tűzfal adatainak és egyéb beállításainak jobb elérésére az a GLASSWIRE FIREWALL aminél a leglátványosabb a hálózati kapcsolatok alakulásának nyomon követése - és ez is a win falát használja és úgy tudom a biztonsági központban a win tűzfalát látjuk tehát ez csak úgymond látványos felület.

(#3224) Jack Oneill válasza Cs1csó (#3223) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Ertem. Koszonom a valaszt. Akkor megeri tesztelni kicsit. Aki mar hasznalta egyebkent,az megoszthatna a tapasztalatait.

(#3225) #98452736


#98452736
törölt tag

Sziasztok!
Ma feltelepítettem a laptopomra az Avast ingyenes verzióját. Kérdésem az lenne, hogy a telepítés után a beállításokkal kell-e valamit ügyködni, vagy jó' van az úgy? :) Előre is köszönöm a válaszokat!
Szép napot!

(#3226) Cs1csó válasza #98452736 (#3225) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, a főablakban jobb felül fogaskerék - beállitások - katt -
- itt MEGERŐSÍTETT ÜZEMMÓD - közepes elég lehet - általános fülnél van
- bal oldalt - ÖSSZETEVŐK - lenyíló menü - fájlrendszervédelem - testreszabás - bal oldalt - érzékenység - gyanús viselkedés hips - KÖZEPES--re (3 függüleges oszlop)
- esetleg még a fájlrendszer védelem - műveletek - vírus, pup, gyanús - itt az első művelet - AUTOMATIKUS JAVÍTÁS e helyett egészségesebb a KÉRDÉS - MOZGATÁS KARANTÉNBA - kombót beállítani amennyiben hozzáértőbb a felhasználó ez a jó sorrend ha nem akkor csak simán MOZGATÁS KARANTÉNBA ez uán esetleg JAVÍTÁS és ha ez sem megy TÖRLÉS.

(#3227) #98452736 válasza Cs1csó (#3226) üzenetére


#98452736
törölt tag

Szia. Köszönöm a válaszodat. Lenne meg egy kérdésem, a felső három modulon kívül kell-e mást telepíteni. Gondolok itt a DNS védelemre pl, ez mukodik e ingyenes av-ban?

(#3228) #98452736 válasza Cs1csó (#3226) üzenetére


#98452736
törölt tag

Időközben nézem és nincs ott a DNS-es összetevő, és mások is eltűntek :F
[kép]

(#3229) Cs1csó válasza #98452736 (#3228) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem csak a FÁJLVÉDELEM és a WEBVÉDELEM van fent, nem bízok ebben DNS dologban lassíthat is. A vpn is általában fizető dolog, már ha jó minőséget akarsz. A böngésző pluginok sem hatnak me ugyanis az oldalak reputációjára sokkal jobb a Web Of Trust WOT bővítémény, és egyéb károkozók és reklámok ellen az UBLOCK ORIGIN - fontos hogy az origin verzió - ez a kettő elég. A többi sajnos már csak bloatware azokra ott a ccleaner vagy a wise care stb.

(#3230) Jack Oneill válasza Cs1csó (#3229) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Nekem free van,de benne van a tuzfal,dns vedelem,zart kornyezet. Ezen csodalkozom,mert tuzfal nem volt eddig az ingyenesben. Nalam a fajlvedelm,email vedelem(igaz,webes levelezot hasznalok)web vedelem, dns vedelem,vagy mi es halozat vedelem van aktivalva.
Egyebkent a tuzfal hol megjelenik,hol eltunik. Az utolso frissites ota van ez.

[ Szerkesztve ]

(#3231) Cs1csó válasza Jack Oneill (#3230) üzenetére


Cs1csó
félisten

A tűzfalat kipróbáltam volna - de mikor rákattintottam - feljött, hogy x ezerért megvehetem az avast premiert úgyhogy hagytam.

(#3232) Jack Oneill válasza Cs1csó (#3231) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Az erdekes. En tobb gepen is kiprobaltam. Mindegyikre free van telepitve. Mindegyiken megy a tuzfal. Olyat is csinaltam,hogy leszedtem a tuzfalat,majd visszaraktam,mert nem hittem el,hogy a free verzioba ezt beleraktak. Szoval nekem tobb gepen is megy jelenleg, pedig free verzio. Szerintem ez is egy bug lesz :D

(#3233) Cs1csó válasza Jack Oneill (#3232) üzenetére


Cs1csó
félisten

Biztos, mert legutóbb figyeltem a telepítés után a regisztrációs folyamatot ahol feljajánlja hogy fizessek elő a drágábbra és ott is az van hogy a tűzfal a fizetősben van.

(#3234) Cs1csó válasza Cs1csó (#3233) üzenetére


Cs1csó
félisten

Bocsi kicsúsztam a szerkesztési időből, de nálam ha rákattintok a tűzfalra - hogy hozzá akarnám adni ez fogad:

(#3235) Jack Oneill válasza Cs1csó (#3233) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Nekem az is fura, amikor leszedem a telepítőt, több verzió van. Ezt pl nem értem igazán. Ha rákattintasz az oldalon az ingyenes letöltésre, akkor letölti a telepítőt, aminek más a verziószáma, mint amikor a win10 kompatibilis telepítőt szeded le. Hol az igazság? :D

(#3236) Cs1csó válasza Jack Oneill (#3235) üzenetére


Cs1csó
félisten

Tényleg, eddig nem is néztem, de szerintem mindegy hisz ez egy ONLINE telepítő ami kb. semmit sem tartalmaz csak futtatod megnézi a rendszered és letölti ami kell - főképp hogy telepítésnél - szerencsére - lehet selejtezni az összetevők közül is.

[ Szerkesztve ]

(#3237) Jack Oneill válasza Cs1csó (#3236) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Igazad van, tuti így lesz :)

(#3238) Cs1csó válasza Jack Oneill (#3237) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egy dolog tuti, ha AVAST átáll arra hogy (ólin) verzió lesz és semmi gyomlálás az elején akkor megy a kukába, de szerintem ezt ők is érzik, hogy jobb a békesség. A qihuu is meglépte az essential verziót pedig nemigen füllött a foguk hozzá, ez érezhető. Ezt az INTERNET SECURITY mániát is lehetne kicsit csökkenteni hisz a legújabb winek tűzfala jónak mondható erről már több megállapítás volt hozzáértőbb emberek által is.

Legközelebb én is a win 10-es verzióra kattintok, és azt telepítem.

Amúgy vagy 10 hozzászólás óta milyen jól elbeszélgetünk remélem nem baxnak ki ;] Valaki megtörhetné már a díszítősort.

[ Szerkesztve ]

(#3239) C. s. válasza Cs1csó (#3238) üzenetére


C. s.
addikt

"Valaki megtörhetné már a díszítősort."

Oké! :)
Szerintem ez mind idevág, én például rendszeresen lesekszem utánatok, mert szeretnék tanulni. Még mindig nem mertem frissíteni a legújabb verzióra, mert itt többen panaszkodtak. De azt hiszem, már rendesen működik. Ha lesz időm, ki is próbálom.

(#3240) Jack Oneill válasza C. s. (#3239) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Szerintem én voltam az első, aki hosszas panaszkodással árasztotta el a topikot :D Viszont azóta tényleg kijavították a hibát. Egyedül azt nem értettük, egyeseknek miért van az ingyenes verzióban tűzfal, míg másoknak nincs. Vannak gyermekbetegségei, de összességében és a tesztek alapján jó vírusirtóról beszélünk.

(#3241) C. s. válasza Jack Oneill (#3240) üzenetére


C. s.
addikt

Az tényleg jó volna, ha gatyába ráznák, mert az enyém még mindig le-le kapcsolja magát. Remélem, a frissítés nem rontja tovább a helyzetet. Azt se bánnám, a megjavulna. :DDD

(#3242) #27441408


#27441408
törölt tag

Sziasztok, kb kétéve nem avast-oztam ma lecseréltem a robotemberes vírusölőt az Avastra, szép és jó és gyorsabb a gépem is, a kérdésem: felrakott 1 böngészőt ezen igencsak meglepődtem, szeretném megkérdezni ez biztonságos, kipróbálhatom ? A chrome bővitmények elmennek vele? köszi :)

(#3243) Cs1csó válasza #27441408 (#3242) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt a böngészőt inkább netes vásárlásnál, online banki ügyintézésnél pl. utalás használd. Persze lehet alapértelmezettnek is, amúgy szerintem ez egy sima chrome alapú böngésző - mint kb. monstanában mindegyik.

(#3244) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Amióta kijavították a múltkori hibát, és feltelepítettem újra az Avastot, azóta nem települt még fel a web bővítmény, pedig ez magától meg szokott jelenni.

(#3245) Cs1csó válasza Jack Oneill (#3244) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv nyugi meg fog jelenni, nem azonnal, vagy úgymond nem az első böngészőindításnál, de másnap legkésőbb ha megnyitod a böngészőt ott lesz. Sőt ha jól tudom nem is egy időben jelentkezik a két kiegészítő hanem egy később indításnál jön a másik.

(#3246) Jack Oneill válasza Cs1csó (#3245) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Remelem is :) De azota kb 1 het telt el. Amugy nagyon kivancsi vagyok a szeptemberre. Kb akkor jonnek a virusirtok kovetkezo evi verzioi. Kivancsi vagyok az Avastra,illetve,hogy mi lesz az AVG-vel.

(#3247) Cs1csó válasza Jack Oneill (#3246) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha nincs más chrome esetén a bővítményeknék katt az áruházra és beírod, avast és ki is adja mindkettőt.

Avast - Avg, egy ideig mindenképpen marad mindkét "brand" sokan érzelmi alapon döntenek, ha idővel ugyanaz is lesz a belső azzal hogy külön néven is elérhető a választás érzését hagyják meg az embereknek.

[ Szerkesztve ]

(#3248) karlkani válasza Jack Oneill (#3244) üzenetére


karlkani
aktív tag

Ha hiányzik, telepítsd fel. Programok és szolgáltatásoknál kiválasztod az Avastot, majd a módosítást választva bejölölöd a bővítményt.

(#3249) Jack Oneill válasza karlkani (#3248) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Ennyit azert ertek hozza en is :D de koszi. Be volt jelolve telepitesnel es javitasnal is. Nekem ezek az anomaliak(fizetos tuzfal ingyenes hasznalata, beta funkciok megjelenese) csak a multkori bugos frissites ota vannak. A program maga mar normalisan mukodik,csak az elobb felsorolt valtozasok vannak,amivel nem tudok mit kezdeni. Mindegy. Aruhazbol felraktam a bovitmenyt vegul.

(#3250) karlkani válasza Jack Oneill (#3249) üzenetére


karlkani
aktív tag

Azt próbáltad, hogy a módosításra kattintva kiveszed a jelölést, majd a gép újraindítása után bejelölöd? Más ötletem nincs... :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.