Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:20

LOGOUT.hu

avast! összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2701) RawrRr válasza mekker (#2699) üzenetére


RawrRr
tag

Mindenképp érdemes, mert a router tűzfala nem egyenlő az OS tűzfalával. Totál más feladatokat látnak el.

Eladó Lenovo A660 -> http://goo.gl/A4vitG (Garanciális, kártyafüggetlen)

(#2702) flash-


flash-
veterán

Lehet hogy hülye kérdést de az avast változatot akkor most mennyi ideig is lehet használni?

nekem azt írja hogy nem regisztrált 30 nap van még hátra.
mit csináljak 30 nap után?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#2703) Qasam válasza flash- (#2702) üzenetére


Qasam
aktív tag

Beállítások-Regisztráció-Regisztrálás e-mail címmmel-Név, e-mail beírása-Klikk a Regisztráció-ra, és ennyi... = 365 nap. Ha lejárt megint ugyanígy regisztrálsz.

(#2704) flash- válasza Qasam (#2703) üzenetére


flash-
veterán

Köszi.

bár szerettem az avirát és használtam vagy 6 évig, sajnos egyre több vele a gond,de ez az Avast! eddig teljesen pozitív élmény.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#2705) flash-


flash-
veterán

Újra én:)

tudnátok írni vagy linket adni Avast! hoz valami ajánlott beállításokat?(erős gépem van,ssd,i5,6gb ram..)

először a beállítások aktív védelmeknél mindháromnál beállítottam a minden fájl vizsgálatát, meg ilyesmi, de ezzel csak azt értem el hogy egy film megnyitása után is kellett 10 másodperc mire elindult,vagy egy rar fájl megnyitása is percekbe telt az azonali indítás helyett..

szóval visszaállítottam alapra mindent. de így jó vagy mégiscsak érdemes valamit "komolyabbra,biztonságosabbra" venni? ha igen miket állítsak?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#2706) Picturemaker


Picturemaker
őstag

Üdv!

Új rendszerre tettem fel az AVAST aktuális ingyenes verzióját és nem tudom regisztrálni.
Azt írja: "A tartalom átmenetileg nem érhető el." Töröltem, újratettem, de nem változott semmi. A 4-es verzió óta használom a programot, de ilyen még nem volt.
Mi okozhatja ezt?

Köszi.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#2707) RawrRr válasza Picturemaker (#2706) üzenetére


RawrRr
tag

"A tartalom átmenetileg nem érhető el."

Eladó Lenovo A660 -> http://goo.gl/A4vitG (Garanciális, kártyafüggetlen)

(#2708) Picturemaker válasza RawrRr (#2707) üzenetére


Picturemaker
őstag

Ja de másik gépen pik-pak regisztrál, úgyhogy valami okosabbat írj. Kösz.
3 nap az már nem átmeneti, hanem állandó hiba. Frissítés gombra is ez a reakció.
Arra lennék kíváncsi, hogy nem ismert valami összeakadás W764SP1, Zone Alarm tűzfal és az Avast free felállásban, esetleg más szoftverrel?

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#2709) DS39 válasza Picturemaker (#2708) üzenetére


DS39
nagyúr

windows tűzfal ON, zone alarm OFF. és teszteld megy-e a dolog. :)

(#2710) Picturemaker válasza DS39 (#2709) üzenetére


Picturemaker
őstag

A win tűzfala ki van kapcsolva, a ZA-t egy időre le is szedtem, de nem segített.
Kértem email-ben kódot, így regisztrálódott, az vírusdefiníciókat frissíti, de idegesít, hogy mi kavarja össze.

Köszönöm.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#2711) mrszitya válasza Picturemaker (#2708) üzenetére


mrszitya
senior tag

Ha az 1 éves regisztrációról van szó, offline reggel próbálkoztál már? Avast online regisztrációs oldal => kódkérés => Avast beállításaiban beillesztés

Szerk.: Ja, pont meg is csináltad... :)

@flash- (#2705)
Az alábbi hsz.-t olvasd át:
http://itcafe.hu/tema/melyik_a_legjobb_virusirto_progi_kerdes_elott_olva/hsz_25913-25913.html

[ Szerkesztve ]

(#2712) mrszitya


mrszitya
senior tag

A Megerősített üzemmódról hasznos olvasnivaló: (by RejZoR)

Hardened Mode is designed to make protection tougher without interfering with the computer usage much.
avast! by default checks suspicious files with DeepScreen within virtual environment to see how they behave. But if you use Hardened Mode, it starts to behave a bit differently.

Hardened Mode: Moderate (Közepes beállítás)
Under normal conditions, if avast! decides that some file is too suspicious by various characteristics, it then throws it into the DeepScren for further scanning. But if Moderate Hardened Mode is enabled, avast! automatically blocks files that are detected as suspicious by preliminary analysis.
In most cases DeepScreen checks the file and if it doesn't find obvious malicious problems with it, those files are started automatically after analysis. But Hardened Mode (Moderate) blocks it right there.

Hardened Mode: Aggressive (Agresszív beállítás)
This mode behaves a bit differently. It actually relies on analysis on a very small scale and mostly relies on a huge whitelist database located in avast! Cloud. If file is located within the cloud and flagged as safe, it will allow to run it. If it's not found or marked as bad, it will block it. So, at least based on my experience, Aggressive Mode is actually much more secure and also a lot less intrusive. Only time that it will cause problems is with some very rare old software or very very new software that isn't used by thousands of users. Usually some very specialized programs used by only few users.
Moderate mode often feels a bit too paranoid (despite its name) because it often blocks safe programs just because they exhibit local suspicious file characteristics that are basically ignored by the Aggressive mode.
Only thing that confuses me is why Moderate mode doesn't rely on the same whitelist to avoid these suspicious blockings. In my case, i prefer to use Aggresssive mode and i have done so on many systems and it worked like charm. No problems, no excessive blocking but with superior protection.

(Én eddig "közepesen" használtam ezt az opciót, most tesztelem az "agresszív" beállítást.)

(#2713) Myair


Myair
tag

feltettem avast is 2014et,azóta nem csatlakozik wifi hálozathoz.
win 8.1 64bit pro.

5let?

(#2714) akos3


akos3
addikt

avast free antivirusban hogy lehet a karanténban lévő file-okat törölni végleg? semmilyen opciót nem ad ki :S

(#2715) Cs1csó válasza akos3 (#2714) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha van olyan opció hogy a karantén kiürítése akkor az lehet.

(#2716) akos3 válasza Cs1csó (#2715) üzenetére


akos3
addikt

nem volt semmi :F

(#2717) DS39 válasza akos3 (#2714) üzenetére


DS39
nagyúr

jobb klikk a karanténban lévő fájlon, és törlés. 8-asban van ilyen opció.

(#2718) akos3 válasza DS39 (#2717) üzenetére


akos3
addikt

ááh valóban! Köszi :B És ha itt törlöm akkor törlődik a gépről is, v csak a karanténból? (mert a kérdés így szól, h törlöm e a karanténből a kijelölt file-okat? és ez kicsit most megzavart, h valóban a gépről is törli)

(#2719) borsodika


borsodika
őstag

Avast 9 internet security-nél ha kikapcsolom kis időre a tűzfalat majd később vissza egyik böngészőben sem megy az internet de mondjuk a skype igen. Csak a restart segít ezen a hibán. Találkozott már valaki ezzel?

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#2720) akos3 válasza akos3 (#2718) üzenetére


akos3
addikt

Erre valaki?
Gépről is törlődnek?

(#2721) Terminator17


Terminator17
senior tag

üdv
hogy tudom törölni ezt a sz@rt? mert felraktam a 8 as verziót , nem is telepítette fel magát normálisan cask félig vagy nem tudom, mert a gép nem is érzékeli. EZÉRT TÖRÖLNI SE TUDOM. de viszont elindul..... most h van ez? fi9ngomsincs h tudnám letörölni végre. mert ugye lejuárt a licenc is. HELP !!!!!!!!

Terminator17 felhasználónak nagyon sok pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Asus Z170-P // I5 6600K //16 gb Curcail 2133 Mhz // 980 GTX // Chieftec modular 750 W // Samsung 2x2 TB // Noctua NH-D14 // LG IPS277 // CM 924

(#2722) Cs1csó válasza Terminator17 (#2721) üzenetére


Cs1csó
félisten

Próbáld meg csökkentett módban eltávolítani, vagy szedd le a REVO UNINSTALLER PRO - TRIAL - verzióját és ott van olyan hogy erőszakos eltávolítás azaz ha nem látszik a programok között akkor csak tallózd be a - maradványait - az avast mappát vagy azon belül amit lát a REVO és adjad neki! VAGY
VAN KÜLÖN AVAST UNINSTALLER PROGI - http://www.avast.com/hu-hu/uninstall-utility

(#2723) Terminator17 válasza Cs1csó (#2722) üzenetére


Terminator17
senior tag

:R

Terminator17 felhasználónak nagyon sok pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Asus Z170-P // I5 6600K //16 gb Curcail 2133 Mhz // 980 GTX // Chieftec modular 750 W // Samsung 2x2 TB // Noctua NH-D14 // LG IPS277 // CM 924

(#2724) akos3


akos3
addikt

most kcisit hülye lesz a kérdésem.
Riaszt az avast rendszeresen, hogy betesz egy file-t a karanténba. de beteszi és utána néhánynapra rá ujra riaszt és újra beteszi- immáron már másodjára..és ez így megy tovább...ha törlöm a karanténból nem segit, mert egy hétra rá újra elő jött. hogyan tudnám kitörölni véglegesen a filet- ami valószínű vírus, szal nem csak egy gyanús file. a mappát amit megad, nem is látom, így nem tudtam ráakadni..

(#2725) DS39 válasza akos3 (#2724) üzenetére


DS39
nagyúr

rendszer fájlról van szó akkor gondolom, mert ha egy általad letöltött fájl lenne, azt törlöd, magától nem lesz újra a gépeden. intézőben kapcsold be a rejtett és az operációs rendszer védett fájljainak megjelenítését.
így valószínűleg meg fogod találni azt a mappát. de ha látod a fájl nevét, rá is kereshetsz googleben, lehet már egy ismert vírus/trójairól van szó.

(#2726) akos3 válasza DS39 (#2725) üzenetére


akos3
addikt

Ez az. elkezdtem begépelni, hogy filerep...és egyből hozzáadta, hogy avast. nem tudom ez vmi saját gány lehet?

intézőben kapcsold be a rejtett és az operációs rendszer védett fájljainak megjelenítését.

ezt hol tudom? :U

(#2727) DS39 válasza akos3 (#2726) üzenetére


DS39
nagyúr

igen, ez egy rejtett mappa alapból, de a link elég árulkodó, BitGuard nevű progihoz tartozik a fájl
[link]
uninstalláld a gépedről, ilyen programokra semmi szükség. :N

----------------------------------------------------

- intézőben kapcsold be a rejtett és az operációs rendszer védett fájljainak megjelenítését.

- ezt hol tudom? :U

(ha nem látszik a menü, akkor ALT gomb, majd...)
Eszközök, mappa beállításai, nézet fül.

[ Szerkesztve ]

(#2728) akos3 válasza akos3 (#2726) üzenetére


akos3
addikt

nah most lefuttattam egy gyorsizsgálatot és nem található fenyegetés pedig..
úgy tűnik jól elzárta karanténbe. de akkor miért jön elő ujból és újból? Múltkor volt, hogy a lentebb látott karanténlistában 4x is ugyan az a file volt benne...

(#2729) DS39 válasza akos3 (#2728) üzenetére


DS39
nagyúr

csak az előző hsz-em tudom ajánlani, töröld a szükségtelen alkalmazást, és akkor nem keletkezik újra a fájl.

(#2730) akos3 válasza DS39 (#2729) üzenetére


akos3
addikt

Igen, bocs az üzenetem megírásakor még nem láttam a hsz-ed :)
Elvben uninstaláltam a programot (már nem látszik a "programok eltávolitása" ablakban. Viszont mikor az általad említett módon rábukkantam a C-n a mappára, azt is próbáltam törölni, de nem engedi, azt írja, h használja vmi és zárjam be, majd próbáljam újra...nem értem..

(#2731) DS39 válasza akos3 (#2730) üzenetére


DS39
nagyúr

lehet hogy az avast. kapcsold ki arra az időre.

(#2732) akos3 válasza DS39 (#2731) üzenetére


akos3
addikt

nem nyert. :/ nah mind1, majd megpróbálom máskor.. hátha rossz napja van :)

egyébként hogyan települhet az ilyen jellegű ártó program a tudtom nélkül?

[ Szerkesztve ]

(#2733) DS39 válasza akos3 (#2732) üzenetére


DS39
nagyúr

pl más program telepítőjével. nyomod a tovább gombot sorra, és közben nem figyelsz hogy felajánlja xy alkalmazás telepítését.

(#2734) akos3 válasza DS39 (#2733) üzenetére


akos3
addikt

jah értem :)

Nah ma bekapcsoltam a gépem és már nem volt ott a mappa amit tegnap nem tudtam törölni..Tényleg rossz napja volt :)

(#2735) Rotcsa


Rotcsa
tag

Feltettem az avastot win 8 alá és egyszerűen megőrült!
Az alapértelmezett kezdőlapomat a böngészőben(FF) letiltja a script védelme! Sőt, még a webkamerám is letiltotta...
Abőngészőm könyvjelzőjének eszköztáráról nyomott weboldalakat is letiltja! ááááááááááá
Másnál is megvan ez a jelenség?
Leszedtem a hivatalos eltávolítójával, majd újraraktam, de ugyan azt csinálja!

(#2736) Oldfighter


Oldfighter
senior tag

Úgy tűnik, hogy nálam is az Avast kavar be. Blokkolja a youtube videókat, programok letöltését nem engedi ( kb 99%-nál megállítja) . Tegnap kezdte a hülyülést, beállításokhoz nem nyúltam, most reggel jutottam el odáig, hogy a vírusirtó kikapcsolásával ellenőrizem a fent taglalt problémákat. Kikapcsolva az Avastot megszűntek a zavarok. De ez ugye nem fenntartható állapot. Mi lehet a gond?

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#2737) bearone válasza Oldfighter (#2736) üzenetére


bearone
csendes tag

Üdv!
Mikor telepítetted az oprendszered?
A driverek fent voltak a hdd-n?
Nem rég találkoztam ilyen problémával, hogy 99%-ig ment a letöltés és kiderült, hogy a driver vírusos volt.

(#2738) mrszitya


mrszitya
senior tag

avast! 9.0.2016 (2014-03-19)

- Stream Filtering - fixed stability and compatibility issues, it's running smooth and fast now, so no more browsing problems
- ARA/ARC - implemented internal architecture improvements, if you can, please test these components, thanks a lot
- Firewall - the firewall should be more stable and with better compatibility with other network applications
- Improved! Software Updater - new installation wizard lets you download and install multiple updates at once directly from download.com
- Improved! Browser Cleanup - improved detection and removal of browser protectors, those tools that try to block us from getting rid of annoying toolbars
- Improved! GrimeFighter - now supporting 12 additional languages and with an advanced console for more control of optimization tasks. Go ahead and fight the Grime!

(#2739) Oldfighter válasza bearone (#2737) üzenetére


Oldfighter
senior tag

A probléma megoldódott egyik napról a másikra. Szerintem valami kompatibilitási hiba volt az Avast egyik utolsó frissítésének hála a Flash Playerrel.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#2740) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Érdemes-e NOD AV 7-ről (újságos kóddal használtam) AVAST AV-ra (V3 store-n megvenném) váltani?

(#2741) Qasam válasza GEPESZ66 (#2740) üzenetére


Qasam
aktív tag

Nem. Ha tudod továbbra is használni így a NOD-ot akkor maradjon. Épp tegnap kapott be avast mellett egy ismerősöm egy cryptolockert, minden fájlját titkosította. A NOD nagyon jó védelem lett mára. De ez csak az én véleményem.
Üdv

(#2742) Weaver


Weaver
senior tag

AVAST 2014 R3 SP1 (9.0.2018)

letöltés: [link]

(#2743) tévelygő


tévelygő
aktív tag

Sziasztok!
Már évek óta az Avast programot használom,sok ismerősömnek is telepítettem.
Eddig mindig minden rendben zajlott a telepítésnél és a regisztrációs hosszabbítással.
Free verzióról van szó. 30 napig használható.Interneten regisztráltam, e-mai-ben el is küldték a regisztrációs kódot.
Most olyan problémába ütköztem,hogy nem tudom hová megadni a regisztrációs számsort, mert hiányzik az ingyenes aktiváció lehetőség ablaka.
Csak Aktiválási kód beszúrása illetve Licenc fájl beszúrása lehetőség van. Ezek teljesen más formátumu regisztrációs számsort igényelnek. Az ablak alján kellene lenni a lehetőségnek az ingyenes regisztrációra, de ott üres.
Mi lehet a gond?

Sony RX 10

(#2744) tévelygő válasza tévelygő (#2743) üzenetére


tévelygő
aktív tag

Sony RX 10

(#2745) DS39 válasza tévelygő (#2744) üzenetére


DS39
nagyúr

nekem is hamarosan lejár, de én az online megoldást választottam, elég volt megadni egy email címet, és kész, már is egy évre aktiválva volt a free. (mondjuk én még a 8-ast használom, ott másképp néz ki)

(#2746) tévelygő válasza DS39 (#2745) üzenetére


tévelygő
aktív tag

Itt már nincs olyan lehetőség.én is azt kerestem. Ugyanezt az internetes oldalukon kell megtenni, és kiküldik az aktiváló számsort. Csak ugye nem tudom hová beilleszteni....

Sony RX 10

(#2747) Az-X


Az-X
őstag

Üdv!

Volna egy olyan kérdésem, hogy van 1-2 program aminél minden futtatásnál felugrik az Avast, hogy vírus gyanús a dolog. Biztos, hogy nem vírusos a program. Felugrás után mindig X-elek egyet. Van valami lehetőség arra, hogy a jövőben ne riasszon egy-egy adott programnál?

:)

(#2748) yuri90 válasza Az-X (#2747) üzenetére


yuri90
tag

Kapcsold ki a beállításoknál az antivírus résznél a megerősített üzemmódot.Az szokott sok fals riasztást adni.

(#2749) Az-X válasza yuri90 (#2748) üzenetére


Az-X
őstag

Ez eddig sem volt bekapcsolva.

:)

(#2750) mrszitya válasza Az-X (#2747) üzenetére


mrszitya
senior tag

Használd a kivételekhez adást, ha biztos vagy benne, hogy nem kártékonyak a cuccaid.

Beállítások / Antivirus / Kizárások / Fájl útvonalak vagy DeepScreen (a riasztási ablak árulja el, melyikben kell a kivételekhez adni).

@yuri90

A Megerősített üzemmód nem ad fals találatokat, mivel feladata csak és kizárólag az, hogy a gyanús, illetve alacsony reputációval (kevés letöltés, ismeretlen letöltési forrás, stb.) rendelkező állományokat ne engedje futtatni egyből, ha aktív ez az opció. Ez a része az Avastnak tehát nem vírusriasztásokat dob fel, hanem csak figyelmeztetéseket, hogy az adott fájl alig ismert az Avast használói körében, illetve nem szerepel a reputációs adatbázisában, ezért megerősítést kér, hogy biztosan kívánjuk-e folytatni a futtatását.

Jelszavas védelemmel kombinálva nagymértékben tudja növelni az Avast hatékonyságát, ha rajtunk kívül más is használja az adott gépet, és el akarjuk kerülni, hogy mindenféle ismeretlen állományokat futtatni tudjanak az engedélyünk nélkül. (Természetesen ezt meg lehetne más módon is oldani a Windowsban, ám az Avast megoldása meglehetősen egyszerűen használható erre a célra.) Másrészt, esetlegesen a biztonsági réseken keresztül titokban letöltődő fájloknak az elindulását is megakadályozhatja.

Fals riasztásokat az Avastban a DeepScreen, vagy a vírusirtó komponens produkálhat.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.