Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:20

LOGOUT.hu

avast! összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2451) S-eye


S-eye
senior tag

Hello!

Használja valaki az avast! Recommendation funkcióját, amivel ha pár embernek ajánlod az avastot, akkor kaphatsz ingyen linceszet az Internet Security-ra. Az a kérdés, hogy ezt hányszor lehet használni, vagy csak egy licenszet ad ez a módszer?

(#2452) zsof Nokia


zsof Nokia
aktív tag

nagyon jó kis program regisztráció után egy év licenc és nekem az összes böngészőt automatikusan frissítette meg jobb mint a eset smart security megállt nálam 63 százaléknál amikor keresésre állítottam meg lassította nagyon a gépemet

A lényeg lényegében lényegtelen

(#2453) Sz_Imre


Sz_Imre
senior tag

Hivatalosan is megjelent az AVAST 8 (8.0.1497)
Letöltések:
AVAST Free Antivirus
AVAST Pro Antivirus
AVAST Internet Security
AVAST Premier

Képek, aki esetleg kíváncsi, hogy hogyan néz ki a felhasználói felület.

List of changes
• Fixed issues related to Win 8 & Win 8.1 (avast! is now fully compatible with these operating systems)
• Fixed issues in virtualization module (including other x64 platform fixes)
• Fixed issues in Script shield
• Outlook plugin fixes

(ez csak bejelentés az új verzió megjelenésről, szóval nem telepítettem és nincsenek vele tapasztalataim).

[ Szerkesztve ]

(#2454) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Hol található valamilyen táblázat, hogy az AVG AV, ill. az AVG IS között mi a különbség?
Az AVG AV véd-e bankolás közben? A V3 Store-n mindig jó ára van.

(#2455) ƵøŁĭ válasza GEPESZ66 (#2454) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán


[link]
Leírás alapján véd bankolás közben .
"Ez az AVAST topic"

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#2456) GEPESZ66 válasza ƵøŁĭ (#2455) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Elnézést!
Tetszik az AVAS-t is, de sehol sem találtam a többihez képest jó áron!
Tudtok-e ilyen lehetőséget?

(#2457) Bigyo13 válasza ƵøŁĭ (#2412) üzenetére


Bigyo13
őstag

Szia. Az AVAST Internet Security -re is van ilyen ingyenes 1 éves License regisztráció? Köszi:)

Samsung Galaxy S3/S5

(#2458) ƵøŁĭ válasza Bigyo13 (#2457) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Szia!

Nincs.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#2459) S-eye válasza Bigyo13 (#2457) üzenetére


S-eye
senior tag

Vagy 20 napos trial van az Internet Security-ra, vagy ha ajánlod legalább hét embernek az avastot, akkor kaphatsz ingyenes licencet egy évre ugyanerre.

(#2460) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Segítsetek légyszi. Avast-ba valahol ki lehet kapcsolni, hogy ha telepítek vmit akkor ne jöjjön be előtte az ellenőrző, ami addig nem enged telepíteni, amíg rá nem kattolok az OK-ra. Melyik ez a menüpont? :R

(#2461) HZoli87


HZoli87
veterán

(#2462) ƵøŁĭ válasza KaiotEch (#2460) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Szia!

Fájlrendszer védelem/Automatikus zárt környezet. (én nem javaslom ,hogy kikapcsold)

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#2463) rob83


rob83
aktív tag

Sziasztok!

Miért nem frissül az avast?Letölti a csomagot,de nem frissíti le!

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#2464) szabeska válasza rob83 (#2463) üzenetére


szabeska
addikt

Talán valami hiba lesz, próbáld újra később. Esetleg a program frissítésére kattints, az frissíti a definíciókat is. Ha nem megy akkor reinstall, gyorsan megvan :)

F1

(#2465) rob83 válasza szabeska (#2464) üzenetére


rob83
aktív tag

Nem segített,már 1 hete nem frissül!

Leszedtem és újra felraktam,most frissítette magát!

[ Szerkesztve ]

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#2466) S-eye válasza rob83 (#2465) üzenetére


S-eye
senior tag

Ha hasonló hiba lenne megint:Vezérlőpanelben a programok eltávolításánál választ ki az avastot, és ott keress rá a frissítésekre.Nálam ez működött.

(#2467) rob83 válasza S-eye (#2466) üzenetére


rob83
aktív tag

:R

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#2468) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Véletlenül blokkoltam ezzel egy programot. Hogy lehet visszacsinálni? Win8 Store-ból töltöttem le, nem akart elindulni, észrevettem az asztalon hogy feljött az Avast, rányomtam a Folytatás vagy vmi ilyesmi gombra, gondolom nem arra kellet volna.

4 8 15 16 23 42

(#2469) Bigyo13 válasza S-eye (#2459) üzenetére


Bigyo13
őstag

Köszi, ezt nem is tudtam:) :C

de nálam pl. 30napot adott próba időszakra.. :U

Samsung Galaxy S3/S5

(#2470) S-eye válasza tonyrulez (#2468) üzenetére


S-eye
senior tag

Win8 appoknál nem nagyon van tapasztalatom, de én a karanténban keresném. Karbantartás->Karantén-> Klikk jobb gombbal a programra, Javítás

(#2471) atidnaB


atidnaB
csendes tag

Sziasztok!
Jelenleg az Avast Free (9.0.2002) változatát használnám..De..A problémám a következő..Hogy az internetem (T-Mobile mobilnet) egy idő után beadja az unalmast..Nem kapcsol szét,tehát stabil a net,elvileg..De sem le,sem pedig fel nem tölt semmit...Víruskeresést is lefuttattam már..(Eset Online Scanner,Avast,Malwarebytes Anti-Malware,Hitman Pro)..De semmit nem talált..Ha az Avastot leszedem,akkor az imént felsorolt probléma megszűnik..A 8-as verzióval is próbálkoztam már..Hiába..Kérdésem..Hol keresendő a hiba forrása..?..Ja,igen..Rendszerem:..Win8 64bit..Segítségeteket,előre is köszönöm!..

(#2472) szabeska válasza atidnaB (#2471) üzenetére


szabeska
addikt

Ez még egy béta állapotú verzió, használj inkább stabilat. (8-ast)

F1

(#2473) atidnaB válasza szabeska (#2472) üzenetére


atidnaB
csendes tag

Szia!
Azt is próbáltam..De ugyanaz a helyzet,annál is..Mint a bétánál..

(#2474) Weaver


Weaver
senior tag

AVAST 2014 BETA3 (9.0.2002)
[link]

(#2475) erahurka


erahurka
félisten

Sziasztok!
Kitalálta az Avastom, hogy egy exe veszélyt jelent és azóta nem találoma helyén. Hogy tudom visszarakatni vele?
:R

(#2476) mrszitya válasza erahurka (#2475) üzenetére


mrszitya
senior tag

Karbantartás > Karantén > jobbklikk a fájlra > Visszaállítás
Lehet, a kivételek közé is be kell tenni, ha legközelebb futtatni akarod. (Beállítások / Kizárások)

De nézd meg a cuccodat VirusTotalon, mit mond rá a többi vírusírtó szerintem... Nem túl gyakori a téves találat Avastnál.

(#2477) #01682176


#01682176
törölt tag

Sziasztok!
Avast free-nél hogyan lehet megoldani, hogy egy bizonyos fájlt ne tegyen karanténba?

(#2478) tonyrulez válasza #01682176 (#2477) üzenetére


tonyrulez
őstag

Hát jól el van dugva: Biztonság → Antivírus → Fájlrendszer védelem → Beállítások → Automatikus zárt környezet → Az automatikus zárt környezetből kizárandó fájlok → Hozzáadás

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#2479) #01682176 válasza tonyrulez (#2478) üzenetére


#01682176
törölt tag

Köszi!

(#2480) Redneck


Redneck
veterán

Üdv!

Normális hogy a Steames Batman Arkham City exéjét az avast így ítéli meg? Eredeti játék. Elsőre ment pár nappal ez előtt, ma újra akartam folytatni. S&D nem talált semmit.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#2481) mrszitya válasza Redneck (#2480) üzenetére


mrszitya
senior tag

Ha eredeti a játék, ahogy írod, akkor valószínű téves riasztás. Az evo.gen + a susp szavak is arra utalnak, hogy eddig nem ismerte ezt a fájlt, és gyanúsnak találja => azaz nem biztos a dolgában.

[ Szerkesztve ]

(#2482) McClane


McClane
aktív tag

Megjelent a legújabb avast! [link]

(#2483) mrszitya


mrszitya
senior tag

Aki feltette már az új Avastot, annak felhívnám a figyelmét egy új opciójára, a "Hardened mode"-ra (magyarban "Megerősített üzemmód" a neve).

Ez az alapból inaktív üzemmód elsősorban a kevésbé hozzáértő felhasználók esetében jöhet jól, jelentősen csökkentheti a gép megfertőződésének a kockázatát.
Bekapcsolása esetén a gépre került programok futtatásánál elemzi az adott fájlt hírnevét (mennyi ideje létezik, milyen környezetből származik, mennyi Avast felhasználó találkozott vele, stb.), és ennek alapján dönt arról, engedi-e lefuttatni azt a gépen. Tehát ha esetlegesen vírussal fertőzött egy fájl, és az Avast (még) nem ismeri fel ezt, a bekapcsolt (I)Megerősített üzemmód(/I) révén még blokkolásra kerülhet.
(Persze a téves riasztás esélye valamelyest megnövekszik az aktiválásával.)

Kétféle módban üzemelhet: közepes és agresszív.

Saját magunkat vagy kevésbé tudatos családtagunkat, barátunkat óvhatjuk meg ezzel az opcióval bajtól.
Ha ezt a funkciót jelszavazással is kombináljuk, a megvédeni kívánt személy kikerülni se fogja tudni ezt a riasztást.
A beállításokban amúgy külön kizárási lista tartozik ehhez a módhoz, ha téves blokkolás történne.

Csináltam egy screenshotot a működéséről.
Futattam egy friss, de legitim szoftvert, meg egy szintén új, ám teljesen ismeretlen és gyanús állományt. Előbbi esetében nem történt semmi, utóbbi viszont a hírnév miatt blokkolásra került.

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2013_10_17_4ipanm03ba.jpg

[ Szerkesztve ]

(#2484) mrszitya válasza mrszitya (#2483) üzenetére


mrszitya
senior tag

Előző hozzászólásomat rögtön kiegészítem/javítanám:
Windows 8.1-nél egyelőre NEM AJÁNLOTT ennek az opciónak használata. Jelenleg ezen a rendszeren még nagy a téves riasztás esélye.

(#2485) zoo8800


zoo8800
veterán

Az új verzióban sehol sem találom a webhely blokkolót.

rip and tear, until it is done

(#2486) ƵøŁĭ válasza zoo8800 (#2485) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Beállítások/Aktív partíciót/Web védelem/Webhely blokkolás

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#2487) zoo8800 válasza ƵøŁĭ (#2486) üzenetére


zoo8800
veterán

:R

rip and tear, until it is done

(#2488) ntomtb


ntomtb
tag

Sokaknál gondot okozott a 8-as verzióban Win8-at használóknál a Viselkedés védelem.
Avast Black Screen problem in windows 8
Ezt a funkciót kivették a 2014-es verzióból, mert sehol nem találom?

(#2489) ƵøŁĭ válasza ntomtb (#2488) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Nem . ->DeepScreen

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#2490) ntomtb válasza ƵøŁĭ (#2489) üzenetére


ntomtb
tag

Köszi!

(#2491) DS39 válasza McClane (#2482) üzenetére


DS39
nagyúr

a 8.0.1497-es Avast nálam legújabb verzióként a 9.0.1500-ast jelzi, érdekes :)
(mondjuk még úgyis várok legalább egy update-t, az új főverzió első kiadása szinte mindig bugos kicsit)

[ Szerkesztve ]

(#2492) mrszitya válasza DS39 (#2491) üzenetére


mrszitya
senior tag

Igen, jellemzően így van. Kocsinál sem érdemes a gyárból kiguruló első pár ezer darabból vételezni. Gyártás közben rengeteg dolgon módosítanak, javítanak...

Én az RC-ktől teszteltem 9.0-át, küldtem is be több hibabejelentést, de még maradt a kiadásra belőle.
Aki talál egyébként hibát, itt jelentheti be legegyszerűbben: https://feedback.avast.com

(#2493) Tacsika


Tacsika
aktív tag

Sziasztok!

Ezt a programfrissítést most nem értem. A 9* free-re nem vonatkozik?
Nálam megjelenik a folyamatábra-csík de nem indul el, pedig azt írja hogy csatlakozott a szerverükre.
Reggel óta ez van...

[ Szerkesztve ]

(#2494) mrszitya válasza Tacsika (#2493) üzenetére


mrszitya
senior tag

8-ról szeretnél 9-re frissíteni, jól értem?

Nincs ilyen korlátozás, maximum annyi, hogy magát az új verzióról való értesítést küldik ki később az ingyenest használóknak. Úgy rémlik, régebben valamelyik előző változatnál talán nekem is volt ilyen hiba. Próbáld ki egy újraindítás után, vagy itt megtalálod az összes avast verzió közvetlen letöltési linkjét:
http://forum.avast.com/index.php?topic=136785.0

[ Szerkesztve ]

(#2495) Tacsika válasza mrszitya (#2494) üzenetére


Tacsika
aktív tag

8-ról szeretnél 9-re frissíteni, jól értem?

Igen, volt felugró üzenet is.
Annyira nem sürgős csak zavar.
Köszi a reag.

(#2496) mrszitya válasza Tacsika (#2495) üzenetére


mrszitya
senior tag

Normál esetben pár perc az egész letöltés-telepítés folyamat (a programból indítva a frissítést). Plusz egy újraindítás.

(#2497) kalap12


kalap12
tag

Én évek óta avast-ot használok, mert nagyon sok vírusírtót kipróbáltam és tökéletesen meg vagyok vele elégedve..DE a mostani vírus teszt szerint nem jó helyen végzett..vélemény..?

(#2498) mrszitya válasza kalap12 (#2497) üzenetére


mrszitya
senior tag

Linket is adsz? :)

(#2499) kalap12 válasza mrszitya (#2498) üzenetére


kalap12
tag

Nem tudok, most olvastam egyik nap, az a teszt ami szokott vírusírtókat összehasonlítani, nagyon híres ilyen teszt magazin vagy teszt oldal, nem tudom a nevét sajnos, de ott még egy nevetséges vipre meg egy comodo is jobban teljesített, el vagyok keseredve miatta..meg ilyen nevetséges ismeretlen vírusírtük megelőzik... :F

[ Szerkesztve ]

(#2500) mrszitya válasza kalap12 (#2499) üzenetére


mrszitya
senior tag

Én nem aggódnék/aggódok, semmi kiugróan gyenge eredménye nincs a neves teszteken az utóbbi időkben. Nem tudom, mit olvashattál, valami újságé vagy webes?
A webvédelme pl. kiemelkedően jó, márpedig a net a legfőbb vírusforrás. A fájlrendszer védelme, illetve az eltávolítási képességei illethetők kritikával.

A Comodo az egyik legerősebb védelem az utóbbi években, de nem antivírus-adatbázisa, hanem a kiemelkedően jó viselkedéselemző moduljai és a virtuális elkülönítő szolgáltatása (sandbox) miatt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.