Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:20

LOGOUT.hu

avast! összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3951) kovi1970 válasza LamerGyuri (#3950) üzenetére


kovi1970
csendes tag

Ma, miután már 3-szor indítottam újra a gépet miatta, letöröltem és újratelepítettem. Most majd kiderül a hiba továbbra is megmaradt-e.

Az újratelepítéstől a jelszavak miatt idegenkedtem. De miután aktiváltam a meglévő liszenszet, a jelszavak is megmaradtak. Ami azért annyira nem megnyugtató, hogy az Avast hozzáfér az összes jelszavamhoz. Mentségemre szolgáljon, az Avast erősködött állandóan, és amikor egyszer nem figyeltem, megtörtént a dolog. :W

(#3952) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Egy új dolog a beta 19.3.2365 (build 19.3.4213) kiadásban: Anti-rootkit scan of UEFI BIOS

[link]

(#3953) Pete1


Pete1
tag

Sziasztok,
Az Avast Free Geek-beállításoknál van olyan, amit érdemes bejelölni?
Van ezzel kapcsolatosan valakinek tapasztalata?

(#3954) Cs1csó válasza Pete1 (#3953) üzenetére


Cs1csó
félisten

Tudnál pár képet linkelni a legfrissebbet még nem használtam.

(#3955) Pete1 válasza Cs1csó (#3954) üzenetére


Pete1
tag

A teljesség igénye nélkül, mert nagyon hosszú a lista:




(#3956) Cs1csó válasza Pete1 (#3955) üzenetére


Cs1csó
félisten

Köszi, úgy látom fel kell majd tennem nekem is:

1. kép: lényegtelen, a különböző figyelmeztetések képernyőn tartási idejéről van szó
2. kép: ez sem különösen fontos itt be lehet állítani mindent ez a manuálisan indítható vizsgálatokat fogja erősebbre venni
3. kép: ez is maradhat bár ez kérdéses itt ha jól értem arról van szó hogy belekerült a software udpater ami figyeli hogy kell e valamelyik gépen lévő programnak frissítés és frissíti ha kell ez is maradhat be lehet pipálni a pontos mechanizmusát nem ismerem
4. lényegtelen - ha a NE ZAVARJ MÓD be van kapcsolva ez egyfajta játék mód tehát ez idő alatt nem fog zargatni riasztásokkal

Ha teljes lesz a fordítás akkor érthetőbb lesz.

(#3957) Pete1 válasza Cs1csó (#3956) üzenetére


Pete1
tag

Köszönöm a választ,
Én csak annyit változtattam rajta eddig, hogy a frissítés idejét 240 percről 60 percre csökkentettem.
Üdv.

(#3958) Pete1 válasza Cs1csó (#3956) üzenetére


Pete1
tag

...majd elfelejtettem: nem kell telepíteni semmit, csak a beállításoknál a keresés sorba (jobbra fent) be kell írni: "geek:area"

(#3959) convar


convar
csendes tag

Sziasztok! Egy ilyen szövegű emailt kaptam. A kérdésem, hogy tényleg az avast-től jöhetett-e, és ha igen, hogy akkor miről szól. Sajnos dontszpíkinglis, és a google fordítóban most sem bízom. Próbálom még nagyjából az elrendezést is visszaadni:

"feladó: Avast info@global.avast.com

View in browser

Psst! Are you still there?

It’s been ages since you logged into your Avast Account. If you’d like to keep it, please click below, and we’ll keep the account open for you. By doing so, you’ll also continue to receive the latest security news, safety tips, and VIP discounts on our products. If you’d rather say goodbye, no worries. Simply ignore this email, and we’ll close your account.

KEEP MY AVAST ACCOUNT

As always, we respect your privacy. We’ve updated our privacy policy to comply with the EU’s General Data Protection Regulations (GDPR), so your personal data is in good hands with us.

Avast Software
www.avast.com

Privacy Policy

Questions? Then don’t reply to this email—visit Customer Care instead.

"

Ja. és persze egy jópár link is van a levélben (ami persze az idézetben nem látszik, hiszen csak sima szövegként másoltam ide), amik egytől-egyig az info.global.avast.com webhelyre irányítanának.

[ Szerkesztve ]

Beszélt nyelvek: magyar, és csak a magyar!!!!

(#3960) Cs1csó válasza convar (#3959) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem kell vele foglalkozni.

(#3961) convar válasza Cs1csó (#3960) üzenetére


convar
csendes tag

Köszi! Még annyi, hogy az amúgy tényleg egy rosszindulatú email volt, vagy valóban az avast-től jött? Ez azért még mindenképpen érdekelne, márcsak azért is hogy aut. a Kukába landoljanak-e a továbbiakban az erről az emailcímről érkező levelek.

[ Szerkesztve ]

Beszélt nyelvek: magyar, és csak a magyar!!!!

(#3962) Cs1csó válasza convar (#3961) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem hiszem, volt Avast fiókod? Itt arról ír, hogy régen léptél be ezért törölni fogja és lépj be megint és akkor nem törlik és továbbra is fogod kapni a különböző ajánlatokat. Tiltott címek közé még ne tedd csak ha túl sok levelet kezdenek el küldözgetni.

Nekem van Avast fiókom de semmi értelme: MyAvast már vagy egy éve azt sem mutatta ha csatlakoztattam a fiókhoz a gépemet - Avast Free - ha jól tudom csak a fizetőssel működik de ott sincs értelme.

(#3963) convar válasza Cs1csó (#3962) üzenetére


convar
csendes tag

Mármint mit nem hiszel, hogy kamu email volt?

Nekem nem is tudom amúgy van-e Avast fiókom, bár ha nem kamu az email akkor nyilván van, nem igaz? :D

Amiben biztos vagyok, hogy licencem van hozzá mert azt minden évben meg kell újítani ha jól emlékszem egy email cím megadásával. De gondolom a kettő nagyon nem ugyanaz, igaz? :U (Igen, elég láma vagyok, tudom :U )

[ Szerkesztve ]

Beszélt nyelvek: magyar, és csak a magyar!!!!

(#3964) Cs1csó válasza convar (#3963) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem teljesen már jó ideje - talán 1-2 éve - már nem kell email sem a regisztrációhoz, lehet mivel már rég nem használtad ezt az email-t ezért jött a levél.

(#3965) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Good news everyone!
New stable version 19.3.2369 has just been released.

What's NEW:

We’ve set our VPN free - SecureLine VPN is no longer attached to your antivirus. It’s now a separate product

A safer UEFI - Anti-rootkit scan now protects your UEFI (unified extensible firmware interface)

What we FIXED:

- When installing Avast Ultimate, all products in the bundle will be installed in one go

- Fixed our boot-time scan

- Made sure our UI loads correctly ("white UI" problem)

- Fixed a bug for our users in Russia where Passive Mode sometimes turned on for no reason (Сожалею!)

(#3966) junior11 válasza convar (#3959) üzenetére


junior11
veterán

Szia, nekem is jött ilyen e-mail. Régen többször használtam az Avast!-ot, free és trial verziókat is, akkor meg volt adva a regisztrációhoz vmilyen mail cím. Azóta nem használtam, gondolom ezért jött, lehet, hogy az inaktív fiókokat ellenőrzik, nem gondolom, hogy kamu levél lenne, én is töröltem, amúgy sem lesz gond megadni egy újabb mail címet nekik szükség esetén.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#3967) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Üdv, aki belefut abba, hogy nem nyílik meg a tálcaikonra kattintva a GUI - a program főablaka - akkor az egyik oka lehet, hogy a tűzfalban a tiltva van a kommunikációja az AvastUI.exe-nek, oldja fel és menni fog.

(#3968) flash-


flash-
veterán

üdv
tippeket kérnék hogy lassabb gép esetén hogy optimalizáljuk az avastot, miket állitsunk be hogy az a legkevésbé fogja a gépet,de mégis védjen?
(G620, 4gb ram)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#3969) Cs1csó válasza flash- (#3968) üzenetére


Cs1csó
félisten

Avast Free?
- csak az alap - telepítésnél válaszd a MINIMÁLIS opciót - védelmek telepítése : fájl- , web- , viselkedésvédelem (több modul nem kell)
- a beállítások - hibaelhárítás - hardveresen támogatott virtualizálás - pipa KI
- beállítások - általános - értesítések - Avast tálcaikon animálása a vizsgálat alatt - pipa KI
- beállítások - általános - személyes adatvédelem - mindkét pipa KI

+ teszt jelleggel, amennyiben használ, ha nem érzel változást maradjon bekapcsolva: beállítások - védelem - alapvető védelmek - webvédelem - HTTPS kapcsolatok vizsgálata pipa KI

+ böngészőben telepítsd az Ublock Origin-t (ha mást használsz pl. Adblock Plus stb. cseréld le rá.
vagy Nano Adblocker + Nano Defender párost.

Ha használsz valamilyen torrent programot, legajánlottabb Qbittorrent - akkor:
- kapcsolatok maximális száma ne legyen több 300-nál
- kapcsolatok maximális száma torrenteknél ne legyen több 50-nél

(#3970) khenrik


khenrik
újonc

Mitől van az, hogy az avast tűzfal elfelejti a beállításokat? Visszaáll minden auto-ra. Win újraindításnál nem csinálja úgy minden ok, de leállítás után már nem töltődnek be a beállítások. Régebben is elvétve előfordult ez a jelenség. Most vettem ssd-t és újra raktam a rendszert és most állandóan ez van.

(#3971) Cs1csó válasza khenrik (#3970) üzenetére


Cs1csó
félisten

Passz, menj a programok és szolgáltatásokba és ott kattins az Avast-ra és válaszd a MÓDOSÍTÁS vagy JAVÍTÁS opciót, csinálj egy gép restartot majd nézd meg hogy történt e javulás.

(#3972) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Nagy gondban vagyok valószínűleg az avas free okozza,hogy a win7 meghalt,elkezd betölteni a rendszer de nem indul el.Sem csökkentet módban pedig eddig jut el:

Annyit tudtam kinetezni,hogy ezt az avas okozza valószínűleg,miképpen tudnám kigyomlálni a rendszerből ha nem indul el a windows,de újra telepíteni nem akarom most a win7.Nem működik sem a csökkentett mód,sem a legutóbbi helyes beállítás sem.

[ Szerkesztve ]

(#3973) dvd_R+


dvd_R+
őstag

Sziasztok!
Avast -ott használok nagyjából 2006-7 óta nem tudom már pontosan de ez ideáig a free verzió-t, viszont most
az Avast Internet Security -t megvásároltam illetve hozzá az Avast Clean up-ott
Viszont annyi minden tárult elém hogy azt se tudom hogy most mi kell mi nem, mit hogyan állítsak be stb..
Illetve az avast clean up-ott érdemes használni vagy sem ? :R
Ha valaki otthon van ebben a témában annak megköszönném a segítségét :R

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#3974) Weaver


Weaver
senior tag

legújabb, avast (április). úgy látszik, most már rendszeresen frissítik havonta.

Avast 19.4.2374
[link]

(#3975) Cs1csó válasza dvd_R+ (#3973) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kicsit tamáskodom ezekkel a vírusirtók mellé csomagolt takarítóprogramokkal de mivel az Avast megvette a CCleaner-t ami az egyik legbiztonságosabb takarító program ezért szerintem nyugodtan kipróbálhatod. Sajnos a beállításait nem ismerem de ha a kérdéses részekről lősz pár képet és feldobod ide akkor arra ránézünk.

(#3976) doni11


doni11
tag

Sziasztok!
Az ebay-en jóval olcsóbban árult avast szoftverekről, licenc kulcsokról van valamilyen tapasztalata valakinek?
Licenc kulcsot lehet megvásárolni Paypal fizetéssel, de vajon hivatalosnak számít :F

[ Szerkesztve ]

doni11

(#3977) Cs1csó válasza doni11 (#3976) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az ilyen forrást inkább nem erőltetném, ha pl. csak 1k akkor esetleg tenni vele egy próbát ha idő előtt lelövik akkor ebből is lehet tanulni.

(#3978) hofilaci


hofilaci
tag

Sziasztok!
Találkozott már valaki olyannal,hogy nem indul a Windowsal együtt az avast internet security?
feladatkezelőben csak akkor jelenik meg a folyamatok közt ha a startmenüben elindítom!
Már 5 éve használom eddig nem csinálta!
Újratelepítés program javítás megvolt akkor sem változik!
Teljes értékű megvettem + a cleanup ot is !
Érdekes a cleanup indul a windowsal.
valaki ötlet?

(#3979) Cs1csó válasza hofilaci (#3978) üzenetére


Cs1csó
félisten

Valamelyik részét nem blokkolod a tűzfalban, csináltál valami variációt a Windows-ban? Melyik Windows a 10-es ha igen melyik build?

A saját eltávolítójával távolítottad el?

Kezdésnek:
- távolítsd el saját eltávolítójával: [link]

- vizsgáld át a gépet ezekkel: Adwcleaner, MBAM free, Emsisoft EK, Hitman Pro

Ha minden okés gép restart és telepítsd újra.

(#3980) hofilaci válasza Cs1csó (#3979) üzenetére


hofilaci
tag

Köszönöm a gyors segítséget.
A saját éltávolítójával meg oldoddott a helyzet!
Csak azt nem értem miért kezdte ezt csinálni több mint 3 év után?
Semmi virus malware nem nincs a gépen.(átvizsgálva)
Telepítve van a malwarebites prémium legál fizetős verziója.
Ő is és az avast is elég szigorú vizsgálati beállításokkal üzemelnek!
Részemről talány.
lehet,hogy valamilyen Windows frissítés ökörködik( windows is legál)
na mindegy egyenlőre mükszik :)
köszi még egyszer a segítséget

(#3981) bela30


bela30
csendes tag

Sziasztok!Biztos hülye kérdés,de ti hogy tudjátok,jelenleg felteszi-e a Free Antivirus telepítője alapból a Secure Browser-t is,vagy a böngészőjét külön kell telepítenem?

Csak mert úgy emlékszem sok éve,az előző win újra install után,amikor telepítettem az Avastot a böngészőt is aut. hozzá csapta.Most viszont sehol nem találom a a vírus írtó kezelő felületén.Viszont hát ha csak én vagyok a béna,és nem akarok úgy járni hogy megpróbálom feltelepíteni a Secure Browser-t miközben az már a gépen van.

Bár gondolom ha a win 10 program listájában nem látom külön,akkor nyilván nincs fent igaz?

(#3982) Cs1csó válasza bela30 (#3981) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha a teljes telepítést választod akkor ha jól tudom azt is felteszik de az egy Chrome fork tehát ugyanúgy látszania kell a telepített programok között. Telepítsd manuálisan külön ha szükséged van rá.

(#3983) LamerGyuri válasza bela30 (#3981) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Mostanában Krómot rak a Free next-next-finish telepítés.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#3984) Cs1csó válasza LamerGyuri (#3983) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igaz, de az még az összetevők kiválasztás előtt van, ki kell venni a pipát, a secure browser-t az összetevők között kell kiválasztani.

(#3985) bela30 válasza Cs1csó (#3982) üzenetére


bela30
csendes tag

Lehet amikor feltettük véletlenül kivettük a pipát a browser mellől amikor azt kérdezte az Avast hogy mit telepítsen még fel magával.

Valahol az Avaston belül nem lehet utólag kieszközölni az utólagos telepítését?

(#3986) Cs1csó válasza bela30 (#3985) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nyisd meg az Avast-ot, jobb oldalt felül MENÜ - BEÁLLÍTÁSOK - ÁLTALÁNOS - HIBAELHÁRÍTÁS - ÖSSZETEVŐK HOZZÁADÁSA ÉS MÓDOSÍTÁSA

Ez egy kvázi újratelepítés. (régebben a programok és szolgáltatások között is lehetőség volt arra hogy nem eltávolítani az avast hanem volt lehetőség módosítás opcióra és az is egy kvázi újratelepítés volt úgy tudom ez még most is működik de gyakorlatilag beépítették az elérést a programba ahogy fentebb írtam)

(#3987) bela30 válasza Cs1csó (#3986) üzenetére


bela30
csendes tag

Köszi de ott se lehet utólag telepíteni.Mindegy,akkor leszedem az Avast oldaláról az install fájlt és felteszem úgy.

(#3988) Weaver


Weaver
senior tag

legújabb Avast (május):
[link]

(#3989) Georgyna


Georgyna
újonc

Üdvözletem!
Rendeltem Avast SecureLine VPN 2 hónapos ingyenes próba verziót.
Elkértek minden fezetési adatot, és ha nem mondom le a határidőn belül, akkor élesítik 20 ezer valamennyiért.
Nem szeretném véglegesíteni, ezért töröltem a programot, de az avaston belül még mindig mutatkozik, igaz, aktíválatlanul.
Az lenne a kérdésem, hogy ez elég ahhoz, hogy ne aktíválódjon, ha letelik a 2 hónap?
Előre is köszönöm a választ.

(#3990) Cs1csó válasza Georgyna (#3989) üzenetére


Cs1csó
félisten

Azon a címen amin leveleztél velük írj nekik, hogy nem kéred a hosszabbítást. Az ingyenes időszak kipróbálása elegendő volt.

(#3991) Georgyna válasza Cs1csó (#3990) üzenetére


Georgyna
újonc

Köszönöm szépen a választ! :)

(#3992) weres78


weres78
senior tag

Sziasztok!

Regisztráltam Avast Internet Security és Avast Cleanup Premium programokra pár hete. Most még ingyenes...
Hogyan tudok "megszabadulni" a védelemtől? Csak support játszik ahogy fentebb olvastam?

(#3993) Weaver


Weaver
senior tag

legújabb Avast (Júli / Aug)
[link]

(#3994) Ryder62


Ryder62
őstag

Valaki tudna logikus magyarázatot adni arra miért van az, hogy néha egyik napról a másikra úgy dönt az Avast browser, hogy beállítja magát automatikus indításra a win idítással együtt, plusz még rögzíti magát a tálcára is.

Ennyire nyomulós szart még nem pipáltam.

(#3995) Cs1csó válasza Ryder62 (#3994) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem is rémlik valami hasonló ténykedés, passz. Használj valami valami olyan böngészőt ami mögött komolyabb fejlesztői gárda van: Firefox, Chrome, és ha ezek nem akkor ezeknek a forkjait: Waterfox, Opera, Vivladi

(#3996) Ideg


Ideg
aktív tag

Sziasztok!

Az Avast ma elkezdte blokkolni a kollegák gépén a céges levelező szerverünket, miszerint nem érvényes a tanúsítvány. A tanúsítvány december végéig érvényes jelenleg, tehát nem igaz, hogy ne lenne érvényes. :) A beállításokban kikapcsoltam náluk a levelek ellenőrzését, de ez csak átmeneti megoldás. Valakinek valami ötlete, hogy mi lehet a gond?

(#3997) mimic1979


mimic1979
aktív tag

Üdv mindenkinek.

AVAST Businnes-t használtam eddig. Az utobbi pár hónapban, jött egy két "zsaroló levél" melyet kigyomláltam még a szerverről mielött a gépre le töltötte volna.
Többször átfutattam a teljes tesztet, és nem talált semmit.
Kicsit utána olvastam teszteknek, és most meg volt a váltás is. "Bitdefender Advanced Security Businnes"
Rá engedtem , és már is jelezte hogy talált néhány malware vírust. A vicc az egészben, hogy mivel céges gép és az emil cím is, jött kb. 2-3 hónapja egy magyar nyelvű árajánlat kérés, melyben egy isoban csomagolt pdf látszott. Hát ez nem az volt.Így saját kezüleg én engedtem a jó képességű programot a gépre, úgy hogy közben futott a vírus irtó.
Szóval AVAST=No comment

(#3998) Cs1csó válasza mimic1979 (#3997) üzenetére


Cs1csó
félisten

Okozott valami káreseményt ez a "kártevő" ?

(#3999) mimic1979 válasza Cs1csó (#3998) üzenetére


mimic1979
aktív tag

Egyenlőre nem , és maradjon is így.

(#4000) Cs1csó válasza mimic1979 (#3999) üzenetére


Cs1csó
félisten

Azért kérdezem mert nem biztos, hogy ez egy "valós" kártevő volt. Mert végtére is milyen az a kártevő ami nem csinál semmit? :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.