Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:20

LOGOUT.hu

avast! összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3701) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Hello everyone,
new stable version 17.9.2322 has just been released. This one was mainly focused on bugfixing.

What's new:

- Now you can send feedback and bug reports from Settings > About
- Recycle Bin content can now be shredded via Windows contextual menu (Avast Premier only)
- Redesigned Scan & Shields screens in the Protection menu for easier navigation
- Redesigned Avast Passwords UI for easier use
- More detailed status reporting to Windows Security Center in Windows 10 Fall Creators Update
- Nested virtualization support for AMD CPUs
- Better proxy detection by setup and update from Windows settings

Fixed:

- Fixed a problem with white UI (you might see more processes AvastUI.exe now, but that's OK)
- Sensitive Data Shield now works with Windows XP and Vista
- Anti-Phishing Protection in Web Shield now works with Windows XP
- Clicking Scan Details in the Notification Center no longer starts another scan
- Fixed Avast service crash when a license expires
- Fixed performance scan in Performance > Cleanup Premium
- Fixed issue where Behavior Shield sometimes cut off a user’s Internet connection
- False positives can now be reported directly from threat detection warnings (File Shield)
- Fixed boot issue on Windows XP when Virtual PC driver is installed
- Fixed BSOD caused by conflict between DELL percsas3 and Avast Self-defense drivers

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#3702) Ryder62 válasza ƵøŁĭ (#3701) üzenetére


Ryder62
őstag

Befrissítettem az Avastot erre a verzióra, és ugyan olyan szar mint volt. Teljesen megfogja a gépet ha olyanja van. Tegnap negyed órán keresztül karikázott a gép újraindításnál.

Tavaly februárban már volt ilyen, és mikor már szinte minden nap megfogta a gépet, akkor fogtam és kikapcsoltam minden modult. Lám minden oké lett.

(#3703) Cs1csó válasza Ryder62 (#3702) üzenetére


Cs1csó
félisten

A telepítésnél mely modulokat telepíted? Azért kérdem mert bőven elég lenne: a webvédelem, fájlvédelem, viselkedésvédelem és ha van asztali levelező kliensed akkor a levezővédelem. A többi elől vedd ki a pipát.

(#3704) GEPESZ66 válasza Ryder62 (#3702) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Két gépen használom az IS-t, nem tapasztalok ilyet.
A fiamnál 2 napja pl. az Eset egyek összetevője pörgette a procit, fogta a gépet.

(#3705) Ryder62 válasza Cs1csó (#3703) üzenetére


Ryder62
őstag

A jóég tudja. 2016 novemberében tettem fel egy full új gépre, friss rendszerre (win 8.1 64bit, legális) Tavaly februárban befrissítette magát, és elkezdett meghülyülni a gép. Végül kikapcsoltam minden modult és nem jelentkezett a hiba többet. Most befrissítettem megint, bekapcsoltam azt a négyet amit említettél, és ugyan úgy csinálja. Tegnap pl tálcán nem tudtam semmire kattintani, ha reagált is akkor lassan. A csempe felületről nem tudtam visszamenni az asztalra és egyéb szórakoztató dolgok.

[ Szerkesztve ]

(#3706) GEPESZ66 válasza Ryder62 (#3705) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Töröld le, rakd újra.
Nálam egyszer egy kisebb problémát ez orvosolta.

(#3707) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Az androidos verzió most frissített, s így az Anti Phishing nem működik.
A tesztoldalra nem riaszt!
[link]

(#3708) fcc


fcc
aktív tag

Helló!
Hiába van engedélyezve, töbsször előfordul, hogy nem jelenik meg az ikonja az óra mellet. Mit lehet vele csinálni?

(#3709) Cs1csó válasza fcc (#3708) üzenetére


Cs1csó
félisten

Telepítésnél mely modulokat tetted fel, a kevesebb több esete itt is fennál. A tálcaikon animálása funkció be van kapcsolva? Ha igen kapcsold ki és teszteld ha be sem volt kapcsolva akkor telepítsd újra a programot. Elég a webvédelem, fájlvédelem, viselkedésvédelem, és ha van asztali levelezőkliens akkor a levelezésvédelem. Az Avast-nak van saját eltávolítója: avastclear ezzel gyaluld majd restart és mehet fel tiszta telepítéssel a fentebb írt 3 vagy 4 modullal a többi elől vedd ki a pipát.

(#3710) GEPESZ66 válasza Cs1csó (#3709) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A saját eltávolítójával törölve mehet fel az Eset?

(#3711) fcc válasza Cs1csó (#3709) üzenetére


fcc
aktív tag

Csak ez a négy elem van telepítve. Ikon engedélyezve, animálás szintén. Ki-be kapcsolgattam de nem változott. Most épp van tálca ikon. Már letöltöttem a tisztítót, és az offline telepítőt. Ha nem javul meg gyalu lesz. :K

(#3712) GEPESZ66 válasza fcc (#3711) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Az offline tiszta telepítés is megold néha egyes hibákat.

(#3713) Cs1csó válasza fcc (#3711) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha időd engedi telepítsd újra a fentebb írt módon, de az új telepítésnél (mivel a legfrissebb stabil verzióban amúgy sem működik a tálcaikon animáció) legyen kikapcsolva a tálcaikon animáció - hiába nem működik amúgy sem - avast hivatalos fórumon is volt róla szó és én is ezt tapasztaltam - lehet mégis bezavar.

(#3710) GEPESZ66
A saját eltávolítójával törölve mehet fel az Eset? 3. lehetőséget látok:

1. Nem agyalsz, simán programok és szolgáltatásokon belül törlöd, aztán teszed fel az ESET-et, ez a verzió hordozza a legtöbb hibafaktort

2. MINDENT bevetsz - vagy saját dedikált eltávolítót használsz - avastnak van - vagy pl. revo uninstallerrel törlöd a programot - akár a pro próba akár a free verzió is jó - majd a maradványokat, egy restart után végignézed kézzel is hogy simán a fájszerkezetben maradt e valami appdata roaming local stb. - kézzel törlöd aztán ránengedsz valami regisztry takarítót ccleaner wise care stb.
restart és jöhet a friss telepítés.

3. Mivel ilyen kritikus programról van szó mint egy kergető amiket én ritkán variálok tehát van bevált típusom ezért ha bármi ilyen drasztikus program cserét végzek akkor csinálok egy Windows újratelepítést - ez sem annyira fájdalmas és időrabló - akár lemezképből is lehet.

Olyan programoknál melyek ennyire úgymond belemásznak a windowsba sosem lehet tudni,hogy nem lesz e eltávolításuk után valami gebasz, a windows-al vagy azzal a progival amit utánuk teszünk fel.

(#3714) Fürkésző válasza fcc (#3711) üzenetére


Fürkésző
tag

Nem tudom, milyen rendszert használsz, de Windows 7-nek pl. van olyan régóta ismert hibája, hogy időnként egyes tálcaikonokat nem jelenít meg. Aztán újraindítás után már megint ott vannak. MS évek óta lesz***ja a hibát.

[ Szerkesztve ]

Muszájna meggyújtani a tüzet. / Tilosna meggyújtani a tüzet. Ugye, milyen idegenül hangzik? Ne erőszakoljuk meg szép magyar nyelvünket! Használjuk a régóta bevált "NEM LENNE SZABAD", "NEM LETT VOLNA SZABAD" fordulatot!

(#3715) fcc válasza Fürkésző (#3714) üzenetére


fcc
aktív tag

W7. Akkor lehet nem is az Avast a hibás.

(#3716) nfsu17


nfsu17
veterán

Most frissült a program.
17.9.2322

Ha a lomtárban van valami, akkor lesz egy plusz sor, ha jobb egérgombbal kattintok a lomtárra.
"kiválasztott területek átvizsgálása"

Ez nekem nem kellene ide, de nem találom az ellenszerét a beállításokban.

Lehet, hogy nem is lehet?

(#3717) Cs1csó válasza nfsu17 (#3716) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez is egy újabb APRÓ hiba, mint az is hogy nem nyílik meg rendesen a GUI, a tálcaikon animációja sem működik.

(#3718) Cs1csó


Cs1csó
félisten

A kisebb hibái ellenére a védelem elég jó teljesít:
Computer Solution teszt videója

(#3719) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A Samsung A3 2016 Eszközkarbantartó-jának naplójában azt látom,hogy az Avast mostanában kétszer is összeomlott.
Lehet,higy ki kell próbálnom az Eset-et.

(#3720) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Ti már vettetek az Ebay-n Avast licenc-et?
Itt licenc fájlt küldenek, ami ugye valamilyen email címhez kapcsolódik.
Ez így biztonságos?

(#3721) Cs1csó válasza GEPESZ66 (#3720) üzenetére


Cs1csó
félisten

A Ebay mindig kockázatos, leléphet az eladó, lokalizációval védett a termék stb.

(#3722) GEPESZ66 válasza Cs1csó (#3721) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A licenc lejárta előtt az Avast IS esetleg felajánl valami akciós hosszabbítási lehetőséget?
Vagy lehet venni valahonnan akciósan?

A Mobile Security Pro-m is nemsokára lejár, tetszett, de mostanában azt vettem észre a telefon Eszközkarbantójának naplójában, hogy kb. 4-5 naponta összeomlott az alkalmazás.
Így lehet, hogy nem hosszabbítom meg.
Nem tudom, hogy mi az oka.

(#3723) Cs1csó válasza GEPESZ66 (#3722) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha nem is a lejáratkor de ha jelzed, hogy nem tervezed megújítását akkor lehet erre reagálnak. Mivel ennyire érdeklődő felhasználó vagy - mint általában itt a fórumon mindannyian - érdemes mást is kipróbálni nem kell leragadni egynél. Az összeomlásról esetleg valami logot próbálj meg küldeni a fejlesztőknek.

(#3724) Judiit


Judiit
újonc

sziasztok,
#3660 -hoz hasonló problémám van, és a segítségeteket kérném.
Ma a pos vásárlás smsre ébredtem, idegességemben nyomogatok össze vissza minden.
nagy nehezen a rendelési számom megtaláltam a kérelmeket elküldtem, de hogy és hol tudom beállítani hogy ne férjenek a bankkártyámhoz? arra emlékszem anno volt vmi 1FT akció akkor email címet kellett meg a kárytás vásárlásokhoz az adatokat, és ma ez lett a következménye.
mivel passzív módban megy nem is használom de sehol nem találtam olyant hogy le tudjam az egészet állítani. elég a kérelem és a vezérlőpultban a program eltávolítása hogy több ilyen ne legyen vagy valahol (gondolom akkor szerződésem van velük) a szerződést is meg kell szüntetnem?
Köszönöm a választ előre is.

(#3725) LamerGyuri válasza Judiit (#3724) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

A következő hozzászólásban (#3661) ott találod a választ.

[ Szerkesztve ]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#3726) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Az Avast Mobile előfizetésemből még van 2 hónap , kb. 2400 FT volt akkor.
Az Avast-nál hogy történik majd a hosszabbítás?
A Play áruházon keresztül lesz ilyenkor valami kedvezményesebb ár?

(#3727) Weaver


Weaver
senior tag

friss rendszerre telepítem az avast ingyenes verziót. a rossz tapasztalatok (NAGYON megfogja a böngészőt, szinte használhatatlanul instabil és lassú lesz egy rövid idő után.) miatt egyedi beállításra tettem, és csak a file / webvédelmet kapcsoltam be. (minimális beállításkor is csak ezt a kettőt pipálja ki.)

kérdezem, ezeken kívül még mi az ami érdemes, vagy inkább be KELL kapcsolni?

(#3728) Cs1csó válasza Weaver (#3727) üzenetére


Cs1csó
félisten

Fájlvédelem, webvédelem, mellett még a viselkedés védelmet is telepítheted a beállításoknál mindegyik érzékenységét húzhatod magasra de a viselkedésénél legyen a kérdezzen rá opció
A megerősített üzmmód is lehet agresszív nyugodtan.

Ha már telepítetted akkor a programok szolgáltatásokon belül rámész hogy avast eltávolítása és válaszd a telepítés módosítását és a viselkedésvédelmet is tedd fel.

[ Szerkesztve ]

(#3729) GEPESZ66 válasza GEPESZ66 (#3726) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Erre valaki tud válaszolni?

(#3730) Weaver válasza Cs1csó (#3728) üzenetére


Weaver
senior tag

még nem telepítettem, megvártam a választ. köszönöm!

(#3731) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!

Mit érdemes bent hagyni? [link]

.

(#3732) Cs1csó válasza Troy. (#3731) üzenetére


Cs1csó
félisten

Fájlvédelem, Viselkedésvédelem, Webvédelem és ha van asztali levelező kliensed akkor Levelezésvédelem. A telepítés után minden modul érzékenységét állítsd magasra, kapcsold be a megerősített üzemmódot agresszívre állítva, és a fájlvédelem, viselkedésvédelemnél is legyen először kérdés és utána karanténozás hogy tudd felülbírálni a programot ha szükséges.

(#3733) |AP|


|AP|
veterán

Avast Internet Securityt használok, 3 gépre érvényes licensszel.
Egy ideje kékhalálozik a gép, hosszas keresgélés és próbálgatás után arra jöttem rá, hogy a probléma okozója az Avast.
Avastcleanerrel eltávolítottam, akkor nem volt semmi gond, ahogy újratelepítettem újrakezdődtek a problémák is.
A kékhalál bizonyos weboldalak látogatásánál, és szoftverfrissítéseknél jelentkezik (Adobe Creative Cloud).
A legegyszerűbb tesz a speedtest.net oldal. Ha van fent Avast, akkor nem fut végig a teszt, kékhalál. Avastcleaner után problémamentes.

Van bármi ötletetek hogy mi okozhatja ezt, és javaslat arra, hogy win reinstall nélkül hogyan lehetne orvosolni a dolgot?

Próbáltam rákeresni a témára, de csak pár hasonló problémát találtam, megoldás nélkül...

[ Szerkesztve ]

(#3734) GEPESZ66 válasza |AP| (#3733) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Nálam a Speedtest-nél sem volt ilyen gond.

(#3735) Troy. válasza Cs1csó (#3732) üzenetére


Troy.
addikt

Köszi!

.

(#3736) Cs1csó válasza |AP| (#3733) üzenetére


Cs1csó
félisten

3 gépes liecencet írtál, ezek a problémák mindhárom gépet érintik vagy csak egyet? Ha csak egy gépet érint és csak azon van ez az adobe program akkor meg lehetne próbálni ezt a programot komplett mappájával együtt a kivételekhez adni: Avast főablak - beállítások - általános - kizárások - és itt Fájl útvonalak, CyberCapture és Megerősített üzemmódnál is kivételekhez adni. A windows eseménynaplóban is érdemes lenne megnézni hogy a konkrét kékhalál időpontjában mit ír ha valami kód akkor másod be a gugliba és csak találsz rá valamit, (értelemszerűen ha összeakadás vagy hasonló akkora kivételekhez adás segíthet vagy az újratelepítés)

Csinálhatnál egy kártevőkeresést is anomáliák mögött állhat valamiféle fertőzés: MBAM, Hitman Pro, Dr WebCureit, Rogukiller, Adwcleaner, Emsisoft Emergency Kit, Zemana Ani-Malware ( ezek közül a MBAM - miután kikapcsoltad a próbaverziót és free változatban másodlagos keresőnek, a Rogukiller, Emsisoft EK maradhatnak mivel ezek tényelgesen ingyenesek és pár hetente lefuttatni őket, az Adwcleaner és Drwebcureit nem telepítős csak lefuttatós A Zemana és a HItman fizetős a próbaidő után tehát ezt a kettőt vizsgálat után érdemes gyalulni)

Még egy Avast újratelepítés sem ártana de a saját telepítős gyalulás helyett esetleg próbáld ki a revo uninstaller free-t vagy a pro próbaváltozatát - a free-t ajánlom mert ugyanúgy tudja az eltávolítást de elég macerás letöltő linket találni hozzá mivel a pro-t erölteti itt egy link:revo free ez is kiválóan megtalálja a maradékokat ezután gép restart és mehet vissza az Avast IS (lehetőleg minél kevesebb töltelék modullal:fájvédelem, webvédelem, viselkedés, tűzfal - plusz ami még fontos számodra az IS-ből.

Ezután ahogy fentebb írtam add a kivételekhez azokat a programokat amikkel szerint gond lehet.

Ha ezek sem hoznak megoldást és nincs épp időd egy win reinstallra hidd el nem omlik össze a világ ha időlegesen felteszel valami mást: Comodo Cloud AV, Bitdefender Free, vagy ki lehet próbálni az Avast free-t is lehet a tűzfallal vagy valamelyik bónusz szolgáltatással akad össze és ezzel futni fog.

(#3737) |AP| válasza Cs1csó (#3736) üzenetére


|AP|
veterán

Köszönöm a választ, még tesztelgetem mi lehet a gond.
Két gépen van jelenleg használva, ebből csak az egyiken csinálja. Adwcleanerrel már csináltam egy keresést, nem talált semmit.
Próbálgattam az összetevőket kikapcsolni, de ha az összeset kikapcsoltam, akkor is kékhalált dobott a speedtest.net-től. Az Avast eltávolítása (avastclear-rel) után viszont rendben lefutott.
Kipróbálom még a revo-t, és utána visszatenni csak a legszükségesebbekkel, hátha.

Kipróbálok majd másik vírusirtót is, csak épp pár hónapja újult meg az előfizetésem, nem bánnám, ha rendesen működne, ha már fizetek érte :)

(#3738) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Láttam, hogy az AVAST IS-nek kijött újabb verziója.
Észrevettetek valami változást?
Most nincs a gépemen, mert az ESET IS-t tesztelem.
Szemezgetek még a Bitdefender-el is, mivel már van magyarul is.

(#3739) Cs1csó válasza GEPESZ66 (#3738) üzenetére


Cs1csó
félisten

Fene tudja: működik mint ahogy a korábbi. Számos hibát javítottak, pár dolog a free-t nem is érinti, de elégedett nem vagyok nekem számít a védelem minősége és a gépterhelés mellett a GUI megfelelő működése - említettem már ezt - azt írták javították a lomtár környezeti menü hibát - nálam és másnál sem javult - a GUI megnyitásakor a grafikus felület animációi továbbra is késve nyílnak meg csak abban bízom hogy akik a védelemért felelősek nem azok csinálják a GUI-T.

A BD-t érdemes kipróbálni, dobd fel egy kis tesztidőszakra ha bejön akkor használd.

Itt van hogy miken ügyködtek:

What's new:

- You can now add multiple files to your Virus Chest at once
- We now better handle opening multiple Avast windows at once
- We've optimized scans of downloaded executable (.exe) files
- We now warn you if you try to shut down Windows during installation to ensure your Avast installation finishes properly
- Avast updates and installations are now more reliable thanks to our new fallback HTTPS server that kicks in if our standard servers are not reachable
- We've added a new Anti-Exploit module for better protection against exploits, shellcode, and other malicious executable files
- Hate being tracked online? Check out the new Avast AntiTrack offer we've added to your Privacy menu (now only in English version)

Fixed:

- Fixed scanning of files in your Virus Chest
- Fixed some problems with the Outlook plugin
- Fixed wrong text in the Recycle Bin context menu
- Fixed the name of the Avast window in the taskbar
- Fixed an annoying bug that minimized games every 30 minutes

[ Szerkesztve ]

(#3740) Weaver válasza GEPESZ66 (#3738) üzenetére


Weaver
senior tag

köszi az infót.

Avast 18.1.2326

letöltés: [link]

(#3741) Rayyy


Rayyy
senior tag

Sziasztok! Az hogy lehet, hogy pár napja lejárt a Pro liszenszem, de most azt írja, hogy még 28 nap van hátra? Figyelmeztető ímélt azt kaptam, hogy le fog járni, de olyat nem, hogy esetleg akciós hosszabbítást kaptam volna vagy ilyesmi.

Minden a legnagyobb render!

(#3742) Rayyy válasza Rayyy (#3741) üzenetére


Rayyy
senior tag

Rájöttem... a vásárlás menüpontot megnyitva fel vannak sorolva a liszensz típusok és a PRO alá az van írva, hogy (kipróbálás alatt). Szóval ráhúztak még 28 napot.

Minden a legnagyobb render!

(#3743) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Nálam android 7.0-án többször összeomlott, pl. a program megnyitásakor is.
Csináltam a telefonon hard resetet, de lehet, hogy így nem rakom vissza.
Az utóbbi időben még próbáltam az Eset-et is, de kicsit lassítanak ezek a programok, pl. böngészéskor is.
Lehet inkább használom a Samsung Internet Browser-t (az Avast nem támogatja), s felrakom hozzá az Adblock Fast reklámblokkolót.
Droidon vírussal én még nem találkoztam, nem jeleztek a biztonsági szoftverek.

(#3744) andrasw


andrasw
újonc

Helló mindenki!

A követkető proplémával szembesültem. Előfizettem a az Avast Mobile Security Pro verziójára. Szerettem volna aktiválni az AntiTheft ill. Apllezárás funkciókat. A PIN kód megadása gombra kattintva az alábbi ablak ugrik elö. Innen nem tudok továbblépni, mert az ablak inaktív.

[ Szerkesztve ]

(#3745) GEPESZ66 válasza andrasw (#3744) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Most nem használom az Avast Pro-t.
Beléptél előtte az Avast fiókba?
Csak ötlet!

(#3746) LamerGyuri válasza andrasw (#3744) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Avast fiók nélkül nem fog menni. Ha előfizettél, akkor félig készen van, csak be kell lépni, és validálni. Utána ez a felület is menni fog, ki tudod választani a fiókodat.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#3747) andrasw válasza GEPESZ66 (#3745) üzenetére


andrasw
újonc

Igen természetesen. Az Avast fiókba is beléptem gond nélkül. Ott nem volt gond a fiókválasztással.

[ Szerkesztve ]

(#3748) Weaver


Weaver
senior tag

Avast (free) néha feldob ablakokat, adatvédelmi problémák, programok amik lassítják a gépet, stb üzenetekkel. megoldás kínál rá, érdemes ezekkel foglalkozni?

(#3749) lufi7 válasza Weaver (#3748) üzenetére


lufi7
aktív tag

Pénzért kínálja nem ingyen.

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#3750) Cs1csó válasza Weaver (#3748) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem nem dobál ilyeneket, igaz én csak ezt a 4 modult telepítettem: fájlvédelem, webvédelem, viselkedésvédelem, levelezésvédelem és mellette a kimenő tűzfal szabályoknál blokkoltam az avastUI.exe-t ami a főablak alján lévő reklámcsíkért és úgy általában a reklámokért felel, próbáld ki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.