Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:20

LOGOUT.hu

avast! összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) LamerGyuri válasza mimic1979 (#3999) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Csatolmányként érkező, PDF-nek látszó ISO, céges levélben, amit még meg is nyitsz = No comment ;]
Egyelőre
Mindent arra kell használni, amire való. Lapáttal is lehet gereblyézni, csak nem olyan hatékony. Az Avast víruskereső, elsősorban. Malware jellegű támadások ellen vannak más "business" megoldások.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#4002) mimic1979 válasza Cs1csó (#4000) üzenetére


mimic1979
aktív tag

Nekem teljesen mindegy hogy milyen szintű. A lényeg , hogy ha nem én telepítettem ,vagy ha még is én, akkor is állítson meg.
Szóval, éveken át AVAST-ot használtam, de a váltás nagyon megérte. A mai napig is ahogy kezdem ki ismerni a működését, azt mondom , hogy az AVAST nem egy teljes értékű szoftver.

(#4003) Cs1csó válasza mimic1979 (#4002) üzenetére


Cs1csó
félisten

"nem egy teljes értékű szoftver" :F

Melyik az? Nézz be a vírusirtó topikba tele van panasszal, van olyan védelem ami miatt nem működik a Steam, vagy csak simán kékhalálozik a rendszer, nem működő kiegészítők, vagy egyéb fölösleges funkciók ajánlgatása, vagy hamis veszélykeltés: "telepítsd ezt meg azt mert látszik az IP címed stb."

Fizetős vonalon én sem ajánlom őket, ingyenes vonalon a hiányosságai ellenére is JOBB mint a legtöbb ingyenes védelem tehát ha van az Avast Free-nek 5 hiányossága akkor ennél csak több van így értem, a Kaspersky Free ami értékelhető számomra, a Windows 10 beépített Defender-e mellett.

A sok vírust benyelt gépek pedig sokszor egyértelműen USER ERROR:
- elavult oprendszer - Windows 7 vagy régi Windows 10 build használata
- frissítések kikapcsolása
- elavult programok pl. 1-2 éves böngésző használata
- nincs adatmentés
- böngészőben nem használ reklámblokkolót stb.

(#4004) mimic1979 válasza Cs1csó (#4003) üzenetére


mimic1979
aktív tag

Én csak a fizeteős részéről nyilatkozom. Minden program legális, frissitett.
Nem tudom hogy melyik a legbiztonságosabb.
AVAST VPN-je is az utobbi hónapokban , nagyon belassult. Ki is kapcsoltam, mert szinte használhatlan lett az internet, és nem feltétlen a böngészésére gondolok itt.

(#4005) Cs1csó válasza mimic1979 (#4004) üzenetére


Cs1csó
félisten

Na a VPN-jük is megér egy misét főleg, hogy az fizetős, nem tudom ők is hova tartanak. Egyszerűen nem tudom mi zajlik:
- túl nagy a verseny?
- nincs innováció sok a marketinges?
- bazi nehéz a Windows 10-re védelmet írni?
- spórolás?

A Windows 10 Defender-je sem egy fáklyás menet de mindig az összképet kell nézni (ez az az összkép ami alapján pl. az Avast Free jobb a Panda Free-nél, Avira Free-nél stb.)

(#4006) mimic1979 válasza Cs1csó (#4005) üzenetére


mimic1979
aktív tag

Mint ahogy írtam , ezeket kihagyva most a Bitdefender Advanced Security-t használom.
Összeségében az az érzésem, hogy az egyszerűbb "okoskodó" programokat biztosan megfogja, és kiméletlenül kinyírja. Mondom úgy előtt is üzleti Avast volt a gépen, és nem talált semmit. Egy órára rá már a Bitdefender, 4 olyan találattal jött elő hogy csak lestem.
Arról nem is beszélek hogy a programnak nincs lokálisan kezelő felülete, nem tudsz a beállításokon változtatni , csakis felhőn keresztül módosítható minden. Ahogy elkezdtem belemélyedni a beállításokba, szabályok beállításokba, rájöttem , hogy ez már nem az "átlag usernek" van kifejlesztve, minden féle grafikus szem vakító animációkat mellőzve.

[ Szerkesztve ]

(#4007) Rayyy


Rayyy
senior tag

Hell! Nekem két napja nem indul el az AvastBrowser. A Feladatkezelő Részletek fülén látom, hogy megnyílt, de az állapota "Felfüggesztve". Miért lehet ez? Semmi nem frissült a gépen (tudtommal).

Minden a legnagyobb render!

(#4008) Cs1csó válasza Rayyy (#4007) üzenetére


Cs1csó
félisten

Passz. Amit megtehetsz:
- futtatod a telepítőjét - ha le lehet tölteni külön
- eltávolítod és újratelepíted
- gép restart
- Ha jól tudom ez az Avast része tehát menj rá arra, a programok és szolgáltatások között, jelöld ki az Avast-ot és van egy olyan opciója, hogy JAVÍTÁS vagy a telepített összetevők MÓDOSÍTÁSA. Valamelyiket válaszd és kvázi csinálsz egy Avast újratelepítést ekkor válaszd ugyanúgy ki a böngészőjét is és azt is frissíti.

(#4009) Rayyy válasza Cs1csó (#4008) üzenetére


Rayyy
senior tag

Köszi, megpróbálom.

Minden a legnagyobb render!

(#4010) fogirobi


fogirobi
senior tag

Sziasztok!
Segítségeteket kérném, engem is megtámadott ez a coot vírus, átnevezett mindent .coot kiterjesztésre. Van megoldás ezeknek a fájloknak visszaállítására? Mivel tudom ezt leírtani?
Köszönöm előre is a segítséget!

(#4011) LamerGyuri válasza fogirobi (#4010) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Google kereső, második találat: [link]

Emberek 2019-ben még mindig nem tudják használni az internetet? :F

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#4012) Ryder62


Ryder62
őstag

Teljes vizsgálat után miért üres az előzmény? Eddig ott néztem meg a részleteket, de ha most rámegyek az előzményekre nem jelenik meg semmi.

(#4013) Rayyy válasza LamerGyuri (#4011) üzenetére


Rayyy
senior tag

Ezt a kérdést is az interneten tette fel... :DDD

Minden a legnagyobb render!

(#4014) LamerGyuri válasza Rayyy (#4013) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Alapjában véve igen...ott a pont! :DDD :R

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#4015) #37935104


#37935104
törölt tag

Sziasztok!

Be lehet ugy allitani az Avast SecureLine VPN-t, hogy a halozati nyomtatom normalisan mukodjon akkor is, ha epp csatlakozva vagyok egy szerverre? Kicsit kenyelmetlen, hogy amikor nyomtatni szeretnek, akkor mindig le kell kapcsolodnom a VPN-rol is. :F

(#4016) Cs1csó válasza #37935104 (#4015) üzenetére


Cs1csó
félisten

Milyen oprendszer, Windows 10? Mi a nyomtatód típusa? Van amikor működik? Milyen szerver?

[ Szerkesztve ]

(#4017) #37935104 válasza Cs1csó (#4016) üzenetére


#37935104
törölt tag

Köszönöm a választ és elnézést kérek a lassú reakcióért, de úgy tűnik, hogy időközben magától helyreállt a probléma. :F :)

(#4018) Cs1csó válasza #37935104 (#4017) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K

(#4019) Joker88


Joker88
őstag

egyik barátom mivel meg volt elégedve az Avast víruskergető ingyenes verziójával,látott is akciót a Premium Security-ra.. Meg is vette, párezer forint volt, viszont az ilyen 'hirdetéseket' nem lehet valahogy eltünteni ?

In loving memory of Garrett Lockhart

(#4020) Cs1csó válasza Joker88 (#4019) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen, a tűzfal kimenő szabályai között kell egy tiltó szabályt létrehozni az "AvastUI.exe"-nek.

Ez a megoldás működik a FREE verziónál is.
Kockázatok és mellékhatások:
ha pár hónapig így használod akkor esetleg kiírhatja, hogy lejárt a program aktivációja- mivel nem tud kommuniálni az aktiválós szerverrel, ez az ingyenesnél volt így de lehet ennél is előjöhet, ez az adatbázis frissítést nem érinti - ilyenkor törölni kell a szabályt és megvárni amíg frissíti magát az aktiváló szerverrel utána lehet újra tiltani. Ekkor pl. Free-nél sem lesznek felugró reklámok, és ott sem lesz az a csík a főablakban, ami gondolom amiatt van, hogy még a VPN-re is fizessen elő, a Premium nem tartalmazná:

[ Szerkesztve ]

(#4021) Weaver


Weaver
senior tag

1 éve feltettem az avast free-t, most jár le. ingyenesen nem tudok hosszabbítani (ha jól szakértem). újra kell telepíteni, vagy van mód az ingyes hosszabbításra?

(#4022) Cs1csó válasza Weaver (#4021) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lehet, egyszerűen a beállításoknál (most nincs fenn egyik gépemen sem) de a beállításoknál ott ahol sír a lejárat miatt kell lennie valami megújítás opciónak.

Egy dolog fontos - különben nem fogod tudni az ingyenes licencet meghosszabbítani - az előző hozzászólásomban is említett AvastUI.exe NE legyen blokkolva a tűzfalban mivel ez folyamat szükséges az aktiváláshoz.

(#4023) Weaver válasza Cs1csó (#4022) üzenetére


Weaver
senior tag

van ott, de olyan lehetőséget nem ajánl, hogy free üzemben ingyenes tovább használat. amit feldob, az további két hónap ingyenes időszak, majd vétel. igaz, ez sem kötelez semmire, nem teszi kötelező a vételt. a másik opció az azonnali vétel.

(#4024) Cs1csó válasza Weaver (#4023) üzenetére


Cs1csó
félisten

Már lejárt az egy év, vagy csak jelzi, hogy le fog járni? Mert hosszabbítani csak akkor tudsz ha már lejárt.

(#4025) Weaver válasza Cs1csó (#4024) üzenetére


Weaver
senior tag

tegnap járt le. most megnéztem teljesen autómatikusan meghosszabodott free módban, minden további nélkül (+1év). ezek szerint csak marketing fogás volt a lejárat előtti ijesztgetés, meg vételi ajánlatok. de amúgy érthető a cég részéről, hogy a fizetős része felé próbálnak terelgetni.

(#4026) Cs1csó válasza Weaver (#4025) üzenetére


Cs1csó
félisten

Erre - is - akartam utalni, várd ki a végét.

(#4027) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Sziasztok!

Pár napja ezzel "nyaggat" az Avast Premium Security.
Mit lehet ilyenkor csinálni?

Köszönöm

battletag: bossi#2666

(#4028) Cs1csó válasza bajtokarpi (#4027) üzenetére


Cs1csó
félisten

Legfrissebb stabil 72.0.1-es Firefox? Milyen oprendszer Windows 10 1909-es build?

Az Avast legfrissebb? A böngészőben milyen kiegészítők vannak?

Elvileg ha mindenből a legfrissebb van akkor a kiegészítőket letiltva csinálhatnál egy gép restartot és teszteld a böngészőt újra.

Az Avast sajnos módosítja a Firefox tanúsítványait de azért ilyen gondot nem kellene okoznia.

(#4029) bajtokarpi válasza Cs1csó (#4028) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Szia!
Legfrissebb minden. Leszedtem az avastot, és feltelepítettem az F-Secure IS-t próbaképpen. Azzal is csinálja, és nem csak Firefoxon, hanem IE-nél is. Minden böngésző kiegészítőt tiltottam semmi változás. Ami furcsa, hogy nem mindig jön fel a figyelmeztető ablak, és akkor mint pár nappal ezelőtt simán bejön az oldal.

battletag: bossi#2666

(#4030) LamerGyuri válasza bajtokarpi (#4029) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Dátumot-időt leellenőrizted? Időzónát is?
Eredeti a Windows?
Eredeti az Avast?
Routeren keresztül netezel? Annak jó a dátum és idő, valamint zónabeállítása?
Csak a képen látható oldalnál, vagy mindenütt problémázik?

[ Szerkesztve ]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#4031) bajtokarpi válasza LamerGyuri (#4030) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Szia!
Igen eredeti a Windows, és az Avast is, sőt az F-Secure is. Dátumot-időt-időzónát is ellenőriztem, minden oké. Router dátum-idő rendben. Csak a digionline oldalon jelenik meg a probléma.

battletag: bossi#2666

(#4032) LamerGyuri válasza bajtokarpi (#4031) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Ajj, miért nem ezzel kezdted? :) Írj az oldal üzemeltetőjének, jó eséllyel nem nálad van a hiba.

A 2020-as dátum értelmezésébe jópár oldal bicskája beletört, csak ezeket igyekeztek minél gyorsabban, hírverés nélkül javítani :K

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#4033) Cs1csó válasza LamerGyuri (#4032) üzenetére


Cs1csó
félisten

Erről ez a vicc jutott asz eszembe: "A rádió bemondja, hogy egy őrült az autópályán a forgalommal szemben közlekedik, ezt hallgatja az egyik autós és ezt mondja: " mi az, hogy csak egy, több száz!" :DD

(#4034) LamerGyuri válasza Cs1csó (#4033) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

:DDD :C

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#4035) Bargab


Bargab
tag

Üdv!
Az irodai gépeken eddig az ESET megoldása futott, mostanában jár le az előfiztésünk. Nézegettem hogy az avast 10 gépes licence sokkal olcsóbban jönne ki. Teszteken pedig kb fej-fej mellett szoktak végezni.

Van 1-2 régebbbi konfig amit az eset is eléggé megfogott, az avast hasonló vagy kisebb gépigénnyel rendelkezik?
Van valakinek tapasztalata ilyen irányban? érdmes kisebb cégnek Avastot telepíteni?

Előre is köszönöm.

(#4036) ƵøŁĭ válasza Bargab (#4035) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Szia!

Elsőnek annyit javasolnék, hogy nézz szét vagy kérj árajánlatot, mert ezeken kívűl is van élet illetve lehet, hogy olcsóbb is lenne. Sophos, F-Secure, Kaspersky...

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#4037) Bargab válasza ƵøŁĭ (#4036) üzenetére


Bargab
tag

Sophost nem ismerem, utána nézek köszönöm.
A Kaspersky-t régebben használtam de jött be.
Nem akarok mindenképp váltani, csak amikor lejár a liszensz mindig szoktam nézni összehasonlító teszteket és az Avast fej-fej melett szokott végezni az Eset melett. Ezért érdeklődöm, árban 1-2 ezer forint lenne a különbség.

(#4038) Cs1csó válasza Bargab (#4037) üzenetére


Cs1csó
félisten

A legfontosabb - bármelyiket is választod- az egyik gépen legyen legalább teszt jelleggel feltéve, hogy a szoftvereitekkel a hálózatotokkal stb. hoyg muzsikál. + azzal egyetértek, hogy fölöslegesn 2-3x drágább védelmi csomagot venni, ár/érték arány úgysem fog kijöni. Tehát érdemes olcsóbban megúszni.

(#4039) Bargab válasza Cs1csó (#4038) üzenetére


Bargab
tag

Köszi, a héten felteszem a próbaverziót és végigpróbálgatom a funkciókat.

(#4040) EncinoMan


EncinoMan
csendes újonc

Sziasztok.

A következő probléma halmazba sikerült belefutnom jan 24.-én fog lejárni az előfizetésem (szépen kivárom a legjobb ajánlatukat) erre fogta magát és szó nélkül megújította magát, amivel csak annyi volt a bajom hogy még nekem dobálta a 14990-Ft-s ajánlatot addig 20990 -ft-t vont le önhatalmúlag 1 évre (emlékeim szerint kikapcsoltam az automatikus megújítás 22990-ért meg 2 évre kínálta mindeközben az internet security értesítése)
Észere is csak úgy vettem hogy ránéztem a mailemre mert a futó antivírusból történő megújításkor nem dobta fel a paypal opciót csak bankkártya és banki átutalást lehet választani. Ezután gondoltam ez lehet a ludas hogy már megújította (nagy nehezen megtaláltam a refund részt... régen kicsit egyszerűbb volt... )
akkor elölről... a probléma viszont még mindig fent áll:
Nem tudok paypal-al fizetni, mert fel sem dobja ezt a lehetőséget csak a bankkártyát, és az átutalást. (az adobe-nál szintén ez a helyzet fel sem dobja a paypal-t... ebay-en nincs ilyen gond vásárláskor dobja is felfelé a bejelentkező ablakot)


(#4041) Cs1csó válasza EncinoMan (#4040) üzenetére


Cs1csó
félisten

Most akkor levontak tőled pénzt vagy sem? Egyszerűen dobj nekik egy email-t hogy nem kéred vagy ENNYIÉRT nem kéred és írd oda azt az összeget amennyiért megvennéd, simán lehet, hogy el fogják fogadni, a te ajánlatodat.

(#4042) Weaver


Weaver
senior tag

újratelepítettem a rendszert, így az avastot is. érdekes, hogy a szeptemberi 19.8.2393 alapprogram most az utolsó kiadás. előtte egy ideig szinte egy-két havonta jöttek az újabb verziók. amúgy nincs ezzel gond, csak rácsodálkoztam.

(#4043) ƵøŁĭ válasza Weaver (#4042) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Majd februárban lesz új verzió stabil ágon. Egy komoly problémát kell orvosolniuk és ezért van csend most.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#4044) Cs1csó válasza Weaver (#4042) üzenetére


Cs1csó
félisten

A hivatalos Avast fórumon is ezt kérdezik sokan: [link]

Remélem valami nagy és bug-mentes dobásra készülnek. Amúgy most Kasperksy Security Cloud Free-t használok, NULLA reklám ( a GDPR jegyében már a telepítés elején lehetőség van elutasítani a marketing célú adatgyűjtést, majd már a telepítés után a beállításoknál lehet 2-3 pipa kivételével az ilyen típusú értesítéseket kikapcsolni. Azért írtam 2-3 értesítést mert 2 fixen reklám a 3-ik pedig valami hírek szerű dolog, azt akár meg is lehet tartani és majd a megjelenő hír alapján dönteni, hogy a jövőben kíváncsi vagy e több ilyenre)

3 probléma van még vele:
1. nincs még magyar nyelv
2. szükséges MyKaspersky fiók létrehozása
3. kéretlenül - tehát nem opcionálisan - települ a Kaspersky Secure Connection nevű VPN ami persze fizetős tehát semmi haszna, egy ingyenes vonalon mozgó felhasználónak.

(#4045) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

Leleplező újságírás: így árulja az Avast a gépeinkről összegyűjtött adatokat. [link]

[ Szerkesztve ]

/s

(#4046) LamerGyuri válasza wjbhbdux (#4045) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

És? Most akkor ne egyek reggelit? ;]
Benne van a nevében is. Free. De gondolom, nem lep meg, hogy a mai világban ingyen ebéd már csak a mesében van. Fizetsz a statisztikáddal. Amúgy meg az Adatvédelem fülön ott van, hogy eladhatják harmadik félnek, ha bent hagyod a pipát (ha nem, akkor is :U ).
Fészed van? Akkor az Avast már csak csepp a tengerben :K
Egyébként elég régi adatokkal nyomul a cikk; biztos nem volt miről írni, gyorsan kerestek egy ismert "áldozatot" :D

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#4047) Weaver válasza LamerGyuri (#4046) üzenetére


Weaver
senior tag

igen, így lett volna pontos: így árulja az Avast IS a gépeinkről összegyűjtött adatokat.

a napokban tettem fel frissen a free-t , átnéztem az összes beállítást, belefutottam az adatvédelemnél amit említettél, megmosolyogtam, hogy alapjáraton be volt kapcsolva. kivettem onnan a pipát, hogy nyugodtan aludjak... :DDD

(#4048) junior11 válasza Weaver (#4047) üzenetére


junior11
veterán

Itt a kérdés szerintem az, akkor mit gyűjtenek és hogyan használják fel ha a beállításokban ez ki van kapcsolva Windows és Android alatt egyaránt...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#4049) Cs1csó válasza junior11 (#4048) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez a probléma, és FONTOS!! NEM CSAK AZ AVAST érintett, jellemző ez sok védelemre. JÓ lenne tudni milyen adatokra kíváncsiak, ezek mennyire anonimak mennyire statisztikai jelllegűek.
Az MS esetén is ez volt egy fontos probléma, hogy nem lehetett biztosra tudni, hogy mit akar tudni és mi az amit összeköt velünk.

Egy példa: szeretem a kutyákat általánosságban de a Német juhászokat és a Gonden Retrivereket kiemelten (az utóbbiak igen bohókás fajta) a Facebook-on néha belenézek egy ilyen vidóba és jókat röhögök rajtuk és mostanában egyre több ilyen videót tesz elém a Facebook ami szerintem nem rossz, korábban vicces Pandás videókat is néztem, mostanában kevesebbet és meg is csappant a számuk.

(#4050) junior11 válasza Cs1csó (#4049) üzenetére


junior11
veterán

Az egy dolog, ha mások is telemetriai és egyéb adatokat gyűjtenek, melyek nélkülözhetetlenek és fontosak a védelem és fejlesztés szempontjából, de amire nincs szükség az már undorító tőlük, pláne ha még el is adják harmadik feleknek jó pénzért.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.