Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:20

LOGOUT.hu

avast! összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) Amur válasza bivalyolo (#2000) üzenetére


Amur
addikt

És mi a megoldás? használjak más tűzfalat,vagy kapcsoljam ki a webvédelmet?

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#2002) bivalyolo válasza Amur (#2001) üzenetére


bivalyolo
őstag

a win falával semmi baj nincs. ha nem akarod nem muszáj cserélni.

a web védelmet kapcsold ki és nézd meg úgy milyen.
sokat nem vesztesz vele szerintem mert amit letöltesz/futtatsz úgyis csekkolja az avast.

"Let's agree to disagree!"

(#2003) 12-es csaj válasza Amur (#2001) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Tényleg nem akadhat a Windows tűzfalával.

Viszont az avast!-nál igenis elég fontos a web-védelem. Sok átirányító IFrame-t ill. Script-et vesz észre és blokkol, amelyek nem mindig ártanának, mert a böngésző megvéd vagy az oldal, amire átirányítanának ezek a káros kódok, már megszűnt. Ugyanakkor, ha mégis valami le akarna töltődni, azt már nem biztos, hogy ismeri az avast!, és arra az esetre jó, ha már az oldal blokkolásával megakadályozza a fertőzést. Tudom, szakszerűtlenül írtam le, ezt most nézzétek el nekem. :)

Ha a web-védelemnél magasra van állítva a heurisztika, akkor ne legyen. Ennél a védelemnél ne nagyon állítgass semmit se erősebbre (saját tapasztalat alapján mondom). Bár, ha alapbeállítások mellett használod, akkor ezzel most semmit se segítettem. :(

(#2004) Weaver válasza T_Stark (#1989) üzenetére


Weaver
senior tag

avast! Home Edition 6.0.1364 Beta

[link]

[ Szerkesztve ]

(#2005) kranazoli válasza Weaver (#2004) üzenetére


kranazoli
senior tag

Avast 6.0.1367 (64MB) (ez már nem béta)

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#2006) dokee78


dokee78
félisten

Egy ismerősömnek Avast Free vírusírtója van,viszont nem tudja frissíteni,mert nincs nete.

Valahogy meg lehet oldani a frissítését,pl letölteni a vírusdefiníciókat és bemásolni az Avast valamelyik mappájába?
Szerintem nem lehet.

Net nélkül regisztrálni sem tudja az Avastot ugye?

(#2007) Laci4 válasza dokee78 (#2006) üzenetére


Laci4
senior tag

Hi!
Regisztrációt passzolom, mobilról írok.. De lehet az is megoldhatò..
A frissítés viszont tuti! A honlapjukon asszem a letoltes részén alul ott van a vírus adatbázis letoltes link is...
Szerk: Jah.. Ez egy exe.. Amit valahol ahol net van letolti, pendrive-on haza viszi, futtatja, és az frissíti. Bocs, rohanok.. Meló van :-D

[ Szerkesztve ]

(#2008) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!
Nekem mától nem akar működni az avast. A SUMMARY>Current Status-nál azt írja
Unsecured
Your system is not protected.
Please use the Fix Now button to start protecting your system.

Ráklikkeltem a FIX NOW-ra de semmit se csinált.

Kicsit lejjebb még azt írja: Urgent: avast! service stopped
The avast! antivirus program has been stopped, or is in an inconsistent state. Please re-start the program to resume protecting your system.

Ráklikkeltem a Start program-ra, de semmi se történt. Ezeket megismételtem admin jogú fiókkal belépve és újraindítottam a gépet is de még mindig nem működik az avast. Mit csináljak?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#2009) tknof1871 válasza tknof1871 (#2008) üzenetére


tknof1871
őstag

Akartam egy Quick scan-t csinálni, de ezt írja:
Unable to start scan
A végpontleképező szabad végpontjai elfogytak

Ez mit jelent?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#2010) bivalyolo válasza tknof1871 (#2008) üzenetére


bivalyolo
őstag

újratelepíteni próbáltad már?

így csináld, ha még nem

[ Szerkesztve ]

"Let's agree to disagree!"

(#2011) tknof1871 válasza bivalyolo (#2010) üzenetére


tknof1871
őstag

Még nem próbáltam újratelepíteni. Holnap első dolgom lesz.
Nem értek angolul, a linkelt oldal ugye azt írja, akkor kell az aswclear.exe-et használni és a "How to uninstall our software using aswClear:" leírást követni, ha nem lehet uninstallálni a hagyományos módon?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#2012) bivalyolo válasza tknof1871 (#2011) üzenetére


bivalyolo
őstag

pontosan.
először takarítsd le rendesen(vezérlőpult/programok telepítése,törlése), majd nyomj egy restartot csökkentett módban és ott futtasd ezt az aswclear fájlt.

[ Szerkesztve ]

"Let's agree to disagree!"

(#2013) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

avast! Free Mobile Security BETA
[link]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#2014) erikke17


erikke17
őstag

Üdv ez a legújabb update ami van megbizható? Csak mert olvastam egypár hibát avast fórumban update után... :)
Előre is köszi

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#2015) zoo8800 válasza erikke17 (#2014) üzenetére


zoo8800
veterán

Jónak tűnik, nekem nincs vele bajom.

rip and tear, until it is done

(#2016) erikke17 válasza zoo8800 (#2015) üzenetére


erikke17
őstag

Rendbe köszönöm az információt :R :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#2017) Dead Zone


Dead Zone
tag

Üdv. tudna valaki segíteni,abban hogy miért nem jó az avast (linuxos) Ubuntun?
Letöltöm a .deb kiterjsztésű telepítő csomagot a www.avast.com-ról (ha jól tudom onnan kell)
és mikor telepítem akkor felmegy,de ha rá frissítek akkor nem indul és azt írja ki hogy "érvénytelen argumentum".Van valakinek ötlete?

A választ előre is köszönöm.

(#2018) Dead Zone válasza Dead Zone (#2017) üzenetére


Dead Zone
tag

Ejha,ez a topic pörög aztán rendesen! :D

(#2019) McClane válasza Dead Zone (#2018) üzenetére


McClane
aktív tag

Lehet inkább valami Linux gurut kellene megkérdezned. :)

(#2020) neverDell válasza Dead Zone (#2017) üzenetére


neverDell
tag

Milyen ubuntud van? (verzió? 32/64bit?)

(#2021) Dead Zone válasza neverDell (#2020) üzenetére


Dead Zone
tag

Szevasz, 32-es 11.10.

(#2022) neverDell válasza Dead Zone (#2021) üzenetére


neverDell
tag

Na olyat még be kell szereznem, addig nem tudom kipróbálni.
Megpróbálom megnézni, nálam működik-e.

(#2023) neverDell válasza Dead Zone (#2021) üzenetére


neverDell
tag

Hát sorry... nálam felment (ubuntu desktop i386), de indításkor valami licenckódot kér, de regisztráció után sem küldött semmit, így nem tudom kipróbálni. :(

(#2024) Dead Zone válasza neverDell (#2023) üzenetére


Dead Zone
tag

Kösz hogy megpróbáltad.

(#2025) neverDell válasza Dead Zone (#2024) üzenetére


neverDell
tag

Csak az archivum kedvéért:

root jogokkal kell kiadni egy ilyet:
sysctl -w kernel.shmmax=100000000

Utána, ha van megfelelő kódod, akkor többé-kevésbé normálisan működik.
(ahol ezt találtam, ott írtak cifrákat róla, ha jól értettem... ;) )

(#2026) McKane


McKane
senior tag

64 bites Windows 7-re csak ezt a telepítőt kell letölteni,vagy van külön natív 64 bites Avast IS ? avast letöltési oldal

(#2027) HZoli87 válasza McKane (#2026) üzenetére


HZoli87
veterán

Nincs külön 64 bites telepítője.

(#2028) Perillustris


Perillustris
senior tag

Tervezem, hogy a kétéves liszenszet veszem meg, ám a legjobban 3 gépre éri meg. Esetleg akar valaki társulni?

20 euró / 2 év

Ez a legteljesebb verzió.

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#2029) Johnyy


Johnyy
tag

Sziasztok!

Most tértem át az Avast free vírusírtóra, eddig Avira free-t használtam.
Az első, ami feltűnt, hogy az Avira kb fele annyi idő alatt ellenőrizte az egész gépet.

Avast eredménye:

Futási idő: 06:05:00
Átvizsgált fájlok: 539624
Átvizsgált mappák: 64675
Átvizsgált adatmennyiség: 941,2 GB

(Jah meg most hogy végzett, egy Rendszertöltéskori vizsgálatot is szeretett volna futtatni.
De inkább a nemre mentem, még egyszer 6 óra kicsit sok lenne.)

Ennek ellenére, lehet maradok ennél, sokan jót lehet olvasni róla.

Ez normális működés, az Avast-tól?
Hogy érdemes beállítani?

[ Szerkesztve ]

(#2030) ƵøŁĭ válasza Johnyy (#2029) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Hello

Az közismert ,hogy avira gyorsabban keres mint az avast,beállításoktól nem függően,de nekem az a majdnem 1 Tera adatmennyiség vizsgálati ideje mintha egy kicsit sok lenne ,bár rég használtam avastot de nekem jóval kevesebb idő alatt vizsgált át adatmennyiségtől eltérve ennyi fájl-t.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#2031) BigManus válasza ƵøŁĭ (#2030) üzenetére


BigManus
addikt

A scan időt nagyban befolyásolja, hogy miket tárol a merevlemezen.
Ha sok a tömörített állomány és nagy telepítők, filmek vannak akkor valós a 6 órás futás.
Ha nincsenek kizárva a vizsgálatból bizonyos kiterjesztésű fájlok akkor elmolyol rajta sajnos...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#2032) Johnyy válasza BigManus (#2031) üzenetére


Johnyy
tag

Kb minden van rajtuk.
Dokumentumok, zenék, telepítők, filmek, játékok.

Nincsenek ilyen ajánlott beállítások?

Egyébként:
Ennyire kevesen használják az Avast-ot?
Kicsit nagyobb aktivitásra számítottam.

(#2033) BigManus válasza Johnyy (#2032) üzenetére


BigManus
addikt

Én nem is használok Windows-t, Avastot meg pláne. Nem a kedvenc program.
Mindegyiket ismerem, mert a munkám megkívánja.
Avast és szinte mindegyik konfigurálható, de különböző rendszereken más és más a terhelése, tulajdonsága.
A filmeket kevésbé fertőzi meg kártevő, ha egyszer lement egy teljes rendszer vizsgálat, a kivételek közé teheted. Természetesen saját felelősségre, ne az én leírásomat tekintsd készpénznek!
Aztán a telepítőket és zenéket is ha átnézte az Avast, mehet kivételek közé.
A cégnél így csinálom, igaz, nem az Avast-al.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#2034) spiritex


spiritex
veterán

Az szerintetek normális, hogy feltelepítettem az Avast Free Antivirust, regisztráltam is névvel, e-mail címmel, és most azt írja a névjegynél, hogy Avast Internet Security és hogy 20 próbanapom van, utána meg kell vásárolnom, hogy ha továbbra is használni szeretném? Vagy ez úgy van, hogy így néz ki az ingyenes verzió 20 napig, és ha nem csinálok semmit akkor a fejléc át fog alakulni Avast Free Antivirus-sá, és kiírja, hogy van még 345 napom a regisztáció végéig? Mert én ilyen képeket látok csak a neten az ingyenes verzió esetében..

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#2035) HZoli87 válasza spiritex (#2034) üzenetére


HZoli87
veterán

Kevered a két verziót. Nálad jelenleg az avast! Internet Security van telepítve, ami 30 nap próbaverziót ad, ezután vagy megveszed vagy nem fog tovább védeni a program. Az ingyenes verziót innen tudod letölteni: direkt link, amit a telepítés után regisztrálsz, így 1 évig élvezheted a használatát. Ha letelik az 1 év, akkor újra regisztrálod és így tovább.

Vagyis, letöröd a fizetős verziót a gépedről, majd telepíted az ingyenes verziót.

[ Szerkesztve ]

(#2036) spiritex válasza HZoli87 (#2035) üzenetére


spiritex
veterán

Hát nem tudom, nem hiszem, mert innen töltöttem le, és a lementett file neve is setup_av_free volt. Lehet, hogy valami akció ez, nem, hogy az ember kipróbálhatja a security-t is 20 napig, mert nem 30 napot ír, mint ahogy az Avast Internet Security Trial-ban kéne lennie..

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#2037) HZoli87 válasza spiritex (#2036) üzenetére


HZoli87
veterán

Ha azt írja a névjegynél, hogy Internet Security, akkor ez azt jelenti, hogy nem az ingyenes verzió van nálad telepítve.

(#2038) spiritex válasza HZoli87 (#2037) üzenetére


spiritex
veterán

Akkor lehet... de mindenesetre nagyon furcsa, hogy lett a Free-ből Security Trial. Köszi szépen!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#2039) McClane válasza spiritex (#2038) üzenetére


McClane
aktív tag

Megkérdezte tőled, hogy ki szeretnéd-e próbálni az IS-t vagy maradsz a Free-nél és Te az IS-t választottad.

(#2040) spiritex válasza McClane (#2039) üzenetére


spiritex
veterán

Nem bírtam ki és újraraktam az egészet! Hát a telepítés során végig Free Antivirus-ról volt szó, minden oldal- és fejlécben is, és a legvégén volt egy nagy zöld gomb, hogy Indít vagy Rendben (amire figyelmetlenül rákattintottam először), és ez sajnos nem a Free-re vonatkozott, hanem a Internet Security 20 napos kipróbálási lehetőségére, kis betűkkel alatta pedig az, hogy ez nem kötelezi semmire az embert, 20 nap után, vagy akár előtte is visszaválthat a Free Antivirus-ra egy gombnyomással újratelepítés nélkül. Ahhoz, hogy a telepítés végén az ember a Free-nél maradjon nem tehet mást, minthogy lezárja az ablakot a jobb felső sarkában levő x-szel. Nagy Mégse, vagy Maradok a Free-nél gomb nincs... Hát igen, ők is szeretnék inkább eladni a pénzes programjaikat...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#2041) McClane válasza spiritex (#2040) üzenetére


McClane
aktív tag

Valamelyik nap telepítettem és van ott egy szürke gomb, én arra kattintottam. Mondjuk én a Cseh oldalról töltöttem le, lehet hogy az eltér.

Hát igen, ők is szeretnék inkább eladni a pénzes programjaikat...
Ezzel mások is így vannak :)

(#2042) Johnyy válasza BigManus (#2033) üzenetére


Johnyy
tag

Köszi az infót.

Tegnap újra raktam a gépet. Windows 7 - Professional - Service Pack 1 (x64) -et raktam fel.

Ma érdekes dolgokat csinál az Avast, minden indításnál a winampot veszélyesnek érzékeli, és elkülönített környezettben akarja futtatni.
(Csináltam egy tesztet: [link])

A másik a Malwarebytes' Anti-Malware 1.60.1.1000, ezt tegnap még az Avast előtt raktam fel.
Erre ma, indításnál karanténba tette az mbamservice.exe -t. (Amit sikeresen töröltem a karanténból. :()
Csak így nem megy a Malwarebytes védelme.

Újra akartam rakni erre [link].

Szerintetek mit kellene vele csinálnom? Szerintem téves riasztás.

(#2043) HZoli87 válasza Johnyy (#2042) üzenetére


HZoli87
veterán

Téves riasztás. Már jelentették a fejlesztők felé. Itt egy másik. Kicsit sok lesz egy napra egy FP.

A következő adatbázis frissítés valószínű megoldja a problémát.

(#2044) McClane válasza Johnyy (#2042) üzenetére


McClane
aktív tag

Ma érdekes dolgokat csinál az Avast, minden indításnál a winampot veszélyesnek érzékeli, és elkülönített környezettben akarja futtatni.
Amikor megkérdezi, hogy homokozóba nyissa-e meg, akkor kiválasztod, hogy nem és teszel egy pipát, hogy többször ne kérdezze.

A másik a Malwarebytes' Anti-Malware 1.60.1.1000, ezt tegnap még az Avast előtt raktam fel...
Ha jól gondolom, akkor a teljes verziót raktad fel, amiben van memóriarezidens modul, ha csak a free verziót teszed fel, akkor gond nélkül kellene mennie. Nem ajánlott több memóriarezidens vírusirtó egyidejű használata.

(#2045) spiritex


spiritex
veterán

Durva dolog történt:
Tegnap ugye "véletlenül" felment az Avast Free Antivirus helyett az Avast Internet Security Trial. Minden jól működött, úgy voltam vele, fent hagyom 20 napig, aztán áttérek a Free Antivirus-ra. Ma indítom a gépet és nincs netem az Avast-os gépen...(ezt most a wifi-s laptopról írom.) Letelepítettem az Avast-ot, és még most sincs net.. Mit barmolt ez bele a rendszerbe? A hálózati kapcsolatnál minden mező üres, az ip-cím, az alhálózat, mind. A gépen van egy Sygate tűzfal is, ha számít. Segítsetek mitévő legyek.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#2046) Johnyy válasza McClane (#2044) üzenetére


Johnyy
tag

Kiakadok már :W.

Próbáltam, újra letölteni a Malwarebytes, de már a letöltés végén írja.

Újabb Win32:Trojan-gen
Most a McAffe SieAdvisor (Firefox kiegészítő) saUi.exe került karanténba.

(#2047) erikke17


erikke17
őstag

Fúú valamit nagyon szétbarmoltak.. Elég csak megnézni Facebook-os oldalukat ott is posztolnak kemény de a fórumban is látni... Jöhetne a rendes virusadatbázis.. :F

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#2048) McClane válasza spiritex (#2045) üzenetére


McClane
aktív tag

Több tűzfalat egyszerre se szerencsés használni, mert az IS azt is tartalmaz.

(#2046) Johnyy
Most töltöttem le a Malwarebytes Anti-Malware-t és nem szólt semmit, frissítettem az adatbázist és akkor se... Nálam az érzékenység alapbeállításon van.

(#2049) HZoli87 válasza McClane (#2048) üzenetére


HZoli87
veterán

Már javították ha jól látom, link.

(#2050) McClane válasza HZoli87 (#2049) üzenetére


McClane
aktív tag

Igen, úgy tűnik a legutóbbi két frissítéssel ezeket orvosolták.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.